VERWACHT WORDENDE SCHEPEN IIC1IEE1V I ITJMNCPfl Jaarvergadering O.-K. Verbond van Vakvereenigingen. Groote belangstelling van IJmuiden en Egmond. Zondag hield het Oud-Kath. Verbond van Vakvereenigingen. waarbij aangesloten de Bond van O. K. Fabrieks en Transportarbei ders, de Bond van O. K. Bouwvakarbeiders, de Bond van O. K. Metaalbewerkers en de Bond van O. K. Handels-, Kantoor- en Winkelbe dienden, zijn jaarlijksche algemeene vergade ring in Tivoli te Rotterdam, welke vergade ring door veel afgevaardigden en leden was bezocht. Des morgens hadden de congresbezoekers een godsdienstoefening bijgewoond in de Pa- radijskerk, welke kerkdienst geleid werd door pastoor P. J. van Buuren, die zijn prediking hield naar aanleiding van Math. 20:6 en 7. Ter vergadering, die onder leiding stond van den geestelijken adviseur, prof. B. R. van Kleef te Amersfoort, merkten wij o.a. op af gevaardigden van plaatselijke kerkelijke ver- eenigingen, den heer J. Zwager voor den R.K. Bond van Fabrieksarbeiders „St.-Bonifa- cius", de heeren pastoors P. J. van Buuren Rotterdam, Th. Moleman, IJmuiden, P. J. van Harderwijk, emeritus te Den Haag, afvaar diging van den O.K. Bond van Vrouwenver eenigingen, terwijl voorts aanwezig was Mr. J .Spit te Egmond aan Zee als juridisch ad viseur van het Verbond. Prof B. A. van Kleef, opende met een uit voerige dankbetuiging aan alle afdeelingsbe- sturen, dankbaar voor de homogeniteit in het Verbond. Met waardeering sprak hij over den geest onder de leden daarmede ook over de goede kern. Gewagend van de groote belangstelling, wel ke de Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. prof dr. A. Rinkel, alsmede de andere bisschoppen voor het Vakverbond hebben, kwam prof. Van Kleef tot de slotsom dat het Verbond hard heeft moeten werken om zijn tegen woordige beteekenis te krijgen. Spr. eindigde zijn boeiende opening met eon hartelijk welkom aan alle officieele vertegen woordigers, afgevaardigden en verdere aan wezigen en sprak den wensch uit, dat de beste krachten mochten bijdragen tot den groei van het Verbond. Achtereenvolgens werden met algemeene stemmen goedgekeurd het jaarverslag van de financieele commissie, de balansen, verlies- en winstrekening, werkloozenkassen, Bonden van Fabrieks- en Transportarbeiders er Bouwvakarbeiders. Een ledencommissie „boekhoudingen" be staande uit 5 personen werd staande de ver gadering benoemd. Het voorstel om de jaarvergadering 1940 niet te doen plaats hebben en daartoe tot statutenwijziging te machtigen, onder voorbe houd eventueel van een buitengewone verga dering werd met de afdeeling Utrecht tegen aangenomen. Het aansluitende voorstel, den zittingsduur van alle tegenwoordige bondsfunctionarissen met een jaar te verlengen, werd eveneens aan genomen. Aan een kleine commissie uit het Ver bondsbestuur werd opgedragen een algeheele herziening der statuten en huishoudelijke re glementen te bewerken om deze op de jaar vergadering van 1941 te behandelen. De afd. Rotterdam wilde aanschaffing van een filmopname- en projectieapparaat voor propaganda-doeleinden, waarmede deze af deeling zich tot de andere in den lande zal wenden. De secretaris-penningmeester van het Ver bond, de h-eer A. J. van Kleef te Velsen, hield'vervolgens een referaat over het onder werp: „Waarom zijn of worden andersden kende christelijke arbeiders tot onze organi satie toegelaten? Op dit referaat volgden langdurige discus- sies. De rondvraag ontlokte uitgebreide bespre kingen, waarop prof. Van Kleef na het be langrijke werk van pastoor F. T. van der Steen te Culemborg die als Verbondsvoorzitter was afgetreden te hebben geschetst zijn opvolger, den heer N. Bergers te Schiedam instal leerde. Met dank voor de opkomst aan alle officieele vertegenwoordigers en leden sloot prof. Van Kleef deze belangrijke jaarvergadering, welke werd gevolgd door een feestavond met mede werking van de Vereeniging van Jonge Oud- Kath., .Felix Concordia" te Rotterdam. Wij kunnen hieraan nog toevoegen dat van de afdeelingen IJmuiden en Egmond aan Zee velen deze jaarvergadering bezochten. De Prunier-tropee uitgereikt. Voor een schot van 256 crans. Schipper William Bowles van de in Lowe- stoft thuisbehoorende drifter Hosannah ving met 60 van de 110 uitgeschoten netten 238 crans haring en won daarmede de tropee van madame Prunier. Schipper en bemanning werden m Londen geweldig befuifd. Zij bezochten vele cursussen en theaters in Londen en in het Prunier Res taurant werden zij gecomplimenteerd door den kanselier van de schatkist en de leden van den Haringraad. Schipper Bowles kreeg een plaats naast madame Prunier en Sir John en Lady Simon. De schipper zei, dat hij liever een storm trotseerde dan een toespraak te houden. Maar ten slotte zeide hij toch eenige woor den. „Men zegt", zoo sprak hij dat onze haring niet naar het buitenland gaat, omdat ze te duur is. Vele visschers van de Oostkust zou- den naar buiten willen om meer en goedkoo- pere haring te vangen. We kunnen niets ver dienen als we in de haven moeten blijven lig gen, terwijl de Duitsche en Hollandsche booten de beste plekjes van de vlschgronden innemen. Wij vermeenen dat dit denkbeeld (Bowles doelt hier op de tijdelijke uitvaarver boden) uit Schotland komt en we hopen, dat men het zal laten vallen. Madame Prunier stelde een dronk in op de gezondheid van de bemanning van de Hosan nah en wees er op, dat de vangst bijna 48 ton woog. De vangst zou nog grooter geweest zijn als ze hun drijfnetten niet hadden moeten kappen. Zij vond de visschers van de Oostkust prachtige kerels. Sir John en Lady Simon stonden naast haar toen ze de tropee en de windvaan overhan- Tragisch ongeval in de Visschers- haven. Negentienjarige jongeman van een pulschuit gevallen en verdronken. Een tragisch ongeval had gister middag in de Vissschershaven plaats. Omstreeks 2 uur gleed de 19-farige A. Langbroek, in dienst van de Visch- meelfabriek „De Toekomst" van een puf schuit liggende aan het westelijke uiteinde van de hallen te ivater, welk ongeluk den jongeman helaas het leven kostte. De pufschuit, waarop Langbroek zich met nog een arbeider bevond lag nabij den wal toen hij, vermoedelijk door de gladheid van het dek, tewater geraakte. Langbroek verdween onmiddellijk in de diepte. Personeel van het Sfcaatsvisschershaven- bedrijf en havenarbeiders gingen direct naar den drenkeling dreggen, maar dit was uit den aard der zaak geen gemakkelijke taak, door de diepte van de haven. Maar toch slaagde men er in binnen 10 minuten het lichaam op te visschen. Bewusteloos, maar vermoedelijk nog levend werd Langbroek aan wal gebracht. Hij werd naar het gebouwtje van de vischploeg vervoerd, waar spoedig voldoende deskundige hulp aan wezig was, om kunstmatige ademhaling toe te passen. Men meende, dat het leven nog niet geweken was, zoodat er hoop was. Maar alle pogingen bleken tevergeefsch. Urenlang is men niet alleen met kunstmatige ademhaling, maar ook door het toedienen van zuurstof doende geweest; alles wat er in der gelijke gevallen gedaan moest worden is ge daan, maar het heeft niet mogen baten. De levensgeesten bleken te zijn geweken. OM HET DAMKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Dukel remise met Raman. Door de remise partij met Raman in de zesde ronde kan men gevoegelijk aannemen dat de IJmuidenaar voor de eerste plaats is uitgeschakeld. Keiler heeft thans zoo'n voorsprong, dat deze, al zijn nog vijf ronden te spelen, niet meer in te halen is. De uitslagen van de zesde ronde luiden: KinneginBom 11 B. DukelF. Raman 11 KinneginKeller 1l Vos—v. d. Kraan 11 Rustenburg—Idzerda 02 CohenLoehtenberg 02 De stand is na de zesde ronde; Keiler 9 pnt., Idzerda 8 pnt., Bom Kinnegin 7, Dukel, Raman, Vos 6 pnt., Rustenburg, v. Kraan, Cohen, 5 pnt, Loehtenberg en Druijff 4 pnt. Deensche contingent uitgeput. - j Met den Deensthen kotter, die Vrijdag j.l. met 60 kisten schar aan den'afslag was is ver moedelijk deze maand de laatste Deensche visch aangevoerd, want het contingent voor Januari en Februari is nu wel weer uitgeput. Voor schar is 'handel t<5t 1 Maart dus in hoofdzaak aangewezen op de Hollandsche snurrevaadvisscherij. Kabeljauw van de Moray Firth. De Bloemendaal IJM. 71 was dit seizoen de eerste trawler, die'met een vangst kabeljauw van de Moray Firth kwam; De trawler had echter de reis wegens een defecte winch moe ten onderbreken en bovendien was ook de markt ongunstig. De opvarenden hebben met deze kabeljauw- reizen meermalen een buitenkansje in verband met het lever- en' kuitgeld, dat vooral aan zienlijk kan zijn wanneer er veel kabeljauw gevangen is. Zwarte koolvisch naar de vischmcelf abriek. De aanvoer van zwarte koolvisch door de Noordbooten was gisteren zeer groot, tenge volge waarvan de prijs daalde tot f 3 per kist van 125 kg. De directie van de V.E.M. heeft tegen dezen prijs een groote hoeveelheid van eigen schepen gekocht voor haar vischmeelfabriek. Droog ijs voor siuslbevriezing. Mr. Josephson, de „uitvinder" van het z.g. droge ijs heeft in Londen voor vijftig leden van de Britsche Vereeniging voor Koeltechniek een lezing gehouden over „snelbevriezing voor visch en andere voedingsstoffen". De spreker wees er op, dat dank zij den korten tijd, waarin bij het gebruik van drooL ijs de warmte uit de visch wordt gehaald, het bevriezen geschiedt zonder kristallisatie. Daar door worden de celweefsels niet vernield. Bij ontdooiing wees een proef op eenige der be handelde producten uit, dat de cellen nog levend waren. AANGEKOMEN. 3 Februari: Cerco m.s. Southampton Vega s.s. Rouaan Robert L. Holt s.s. West Afrika 4 Februari: Saturnus s.s. Midd. Zee Bloemfontein m.s. Hamburg Hebe m.s. Shoreham Oranje Nassau s.s. West Indië Tordenskjold s.s. Nersnes Wiborg II s.s. Rotterdam Winland s.s. Gdynia Togo m.s. Hamburg Patria s.s. Rotterdam Perna m.s. Rotterdam Cordillera m.s. West Indië Mira m.s. Portsmouth 5 Februari: Telia s.s. Santa Fé Er volgden nog vele hartelijke toespraken. Ertsaanvoer uit Brazilië. Het Italiaansche s.s. „Auctoritas" en het Letlandsche s.s. „Lettonia" arriveerden resp. van Rio en La Goulette met een lading ijzer aan het hoogovenbedrijf. Als bijzonderheid voegen wij hieraan toe, dat eerstgenoemd schip een lading Braziliaansch erts aanvoerde, hetgeen slechts weinig ge schiedt. SCHIP VAN Verm. Aankdmst LAATSTE BERICHT Chili 2 Febr. van Cristobal. Midd. Zee 6 Febr. 3 Febr. van Finisterre. Amstelland (Ned.) x) Buenos Aires 3 Maart 1 Febr. vertrokken. Agamemnon (Ned.) Midd. Zee 24 Febr. 5 Febr. te Volos. Chili 2 Febr. van Curasao. Br. Prestige (Br.) Abadan (via Antw.) 14 Febr. 28 Jan. van Pt. Said. Bodegraven (Ned.) x) Chili 17 Jan. te Callao. Pt. Arthur 8 Febr. 20 Jan. vertrokken. West Afrika 2 Febr. te Lome. Bennekom (Ned.) x) Chili 7 Febr. 3 Febr. van Valparaiso. Boskoop (Ned.) x) Hamburg 7 Febr. van Antwerpen. Kopenhagen vertrekt 11 Febr. Ceres (Ned.) Chili 10 Febr. 5 Febr. te Liverpool. Chr. Huygens (Ned.) Batavia 14 Febr. 3 Febr. van Pt. Said. Colombia (Ned.) x) West Indië 12 Febr. 31 Jan. van Barbados. Cordillera (Du.) x) Hamburg 12 Febr. vertrekt 11 Febr. Caribia (Du.) x) West Indië 4 Maart vertrekt 11 Febr. Dahomian (Eng.) West Afrika 8 Febr. 30 Jan. van Abohema. Enggano (Ned.) x) Batavia 9 Febr. te Genua. Ethiopian (Eng.). West Afrika 16 Maart 1 Febr. van Takoradi. Eurymedon (Eng.) x) Batavia vertrekt 11 Febr. Japan 17 Febr. 2 Febr. van Port Said. Freiburg (Du.) Ned. Indië 1 Febr .van Tjilatjap. Midd. Zee 3 Febr. van Napel. West Afrika 15 Febr. 3 Febr. te Havre. Med. Indië 27 Febr. 4 Febr. van Pt. Said. Ned. Indië 8 Maart 31 Jan. van Padang. Hermes (Ned.) Zwarte Zee in lading. Jagersfontein (Ned.) x) Z. Afrika 2 Febr. van Beira. Ned Indië 27 Febr. 29 Jan. van Colombo. Kosti (Gr.) Pt. Redan in lading. Luneburg (Du.) Ned. Indië 8 Febr. 3 Febr. van Gibraltar. Luxembourg (Belg) La Plata 28 Febr. 26 Jan. van Buenos Aires. Llanfair (Eng.) Galveston 10 Febr. 19 Jan. vertrokken. Montferland (Ned.) x) Buenos Aires 17 Febr. 2 Febr. van Bahia. Mars (Ned.) Midd. Zee 22 Febr. 4 Febr. van Bari. West Afrika 3 Febr. van Takoradi. Njegos (J.S1.) La Plata 7 Febr. 25 Jan. van. Dakar. Zuid Afrika 2 Febr. van Zanzibar. Neleus (Eng.) x) Tapan 4 Febr. te Singapore. Nueva Granada (Noor) Pt. Arthur 23 Febr. 1 Febr. vertrokken. Odysseus (Ned.) Bordeaux 7 Febr. 3 Febr. vertrokken. Peisander (Eng.) x) Batavia 11 Febr. 5 Febr. van Gibraltar. Phrontis (Ned.) Batavia 8 Maart 31 Jan. van Padang. Promotheus (Eng.) x) Batavia 21 Febr. 28 Jan. van Belawan. Pygmalion (Ned.) Midd. Zee 13 Febr. 5 Febr. van Gibraltar. Prahova (Roem.) La Plata in lading. Polydorus (Ned.) x) Batavia 9 Maart 4 Febr. vertrokken. Poelau Laut (Ned.) x) Hamburg in lading. Pan Europe (Noor) x) Oxelösund 8 Febr. 2 Febr. vertrokken. Pluto (Ned.) Danzig 14 Febr. vertrekt 11 Febr. Pto Bari'ios (v. IJm.) 14 Febr. vertrekt 11 Febr. Roxby (Br.) Port Red on 11 Febr. 5 Febr. van Gibraltar. Randfontein (Ned.) Z. Afrika 31 Jan. van Marseille. Serooskerk (Ned.) x) fapan 5 Febr. van Pt. Said. Sembilan (Ned.) x) Ned. Indië 3 Febr. van Aden. Sigurds Faulbaums (Let La Plata 22 Febr. 19 Jan. van Rosario Saleier (Ned.) x) Ned. Indië 9 Maart 3 Febr. van Sabang. Steinbek (Du.) West Afrika 16 Febr. 28 Jan. van Freetown. Stella (Ned.) Hamburg 10 Febr. vertrekt 9 Febr. Socrates (Ned Hamburg 12 Febr vertrekt 11 Febr. Zwarte Zee 13 Febr 2 Febr. van Cepjialonia. Tarakan (Ned.) x) Batavia 10 Febr. 5 Febr. van Genua. Tiberius (Ned.) F af fa 20 Febr. 31 Jan. van Kymassi. Tjikandi (Ned.) x) Batavia 4 Febr. van Singapore. Ulysses (Ned.) W. Afrika 2 Febr. van Freetown. V.N. Goulandrirs (Gr.) La Plata 8 Febr. 4 Febr. te Londen. Venus (Ned.) Constantza 28 Febr. 5 Febr. te Samos. Varand (Noor) x) Gent 9 Febr. vertrekt 8 van Rotterdam. Wendover (Eng.) Galveston 29 Jan. van New-Orleans. Zuiderkerk (Ned.) x) Japan 6 Jan. van Shanghai. Schepen voorzien van een x) zijn grooter ian fiOOO ton VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN In den tuin van het politiebureau te Haarlem is een model schuilloop- graaf aangelegd, zulks in samenwerking met den Gemeentelijken Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht en den Luchtbeschermings dienst. Bijzonderheden over deze loopgraaf vindt U in een bericht il> deze krant. Biesbosch zuiger Brixhara Noordzee sl.b. Brixham Trito s.s. Fowey Olga m.s. Londen Hydra m.s. Duisburg Antonis s.s. Huil 5 Februari: Castor s.s. Rotterdam Merel s.s. Londen Westland m.s. Hamburg Achilles s.s. Hamburg 6 Februari: Rigmor s.s. Norresundby Borthwick s.s. Leith Ek s.s. Oslo Auctoritas s.s. Rio de Janeiro Francïne m.s. Hudiksvall Nereus s.s. Kopenhagen Rhein s.s. Hamburg Lettonia s.s. La Goulette Franz Klasen m.s. Aruba Hoogovens Hoogovens Italiaansch Letlandsch Auctoritas Lettonia Rio de Janeiro La Goulette erts erts VERTROKKEN. Februari: Rudolf s.s. Rotterdam 4 Februari: Pluto s.s. Simon Bolivar s.s. West Indië Berenice s.s. Kopenhagen Akershus s.s. Oslo Ask s.s. Malmö Bloemfontein m.s. Zuid Afrika Miralda m.s. St. Kitts Marne m.s. Parijs Poelau Roebiah m.s. Ned. Indië Socrates m.s. Hamburg Astarte s.s. Bremen Gatesehead s.s. New Castle Cordillera m.s. Hamburg Capella s.s. Norrköping IJstroom m.s. Leith Cabo m.s. Londen Wilbo m.s. Londen Enid Mary s.s. Goole Amstelstroom m.s. Londen Eemland s.s. Hamburg Guinean s.s. Rotterdam Vechtstroom s.s. Huil Serinthus s.s. Waeste Zaanstroom s.s. Londen 5 Februari: Noordzee sl.b. Maassluis Togo s.s. Antwerpen 6 Februari: Perna m.s. Reiger m.s. Sleepreis. De zeesleepboot Noordzee kwam hier van Brixham aan met den zuiger Biesbosch op sleep touw. Na dezen aan een kanaalsleeper te heb ben overgegeven vertrok de sleepboot naar Maassluis. Belgische kotter verongelukt. De Belgische vischkotter Zeebrugge 19 is in de Wielingen gezonken. De opvarenden werden gered en te Vlissingen binnengebracht door het Fransche stoomschip Capitaine Luigi. Groote diepgang. Het Nederlandsche motorschip Bloemfontein, dat hier van Hamburg binnenkwam om passa giers in te schepen, had een diepgang van 8,6 Meter. Het met stukgoedren beladen Nederlandsche motorschip Poelau Roebiah passeerde, naar Ned. Indië uitgaande, het Noordzeekanaal met een "epgang van 8,3 Meter. Passagiers ingesch -pt. Het Nederlandsche motorschip Bloemfontein kwam hier van Hamburg aan om een aantal passagiers voor Zuid-Afrika in te nemen en ver trok later via Antwerpen naar Beira. Aanvoer oud ijzer. Met het Nederlandsche motorschip Hebe is van Shoreham een lading oud ijzer bij de Hoog ovens aangebracht. Om te dokken. Het Noorsche tankmotorschip Pan Europe wordt dezer dagen in ballast van Oxelösund hier binnenverwacht teneinde in één der droogdok ken te Amsterdam te worden opgenomen voor het uitvoeren van eenige herstellingen. Herstellingen uitgevoerd. Het tankmotorschip Miralda, dat hier in bal last van Southampton binnenkwam, heeft in een droogdok te Amsterdam verschillende herstel lingen uitgevoerd en vertrok weer in ballast naar St. Kitts voor orders. Uit het roer geloopen. Het van Aruba komende, onder Panameesche vlag varende, tankmotorschip „Franz Klasen" liep bij het invaren der pieren uit het roer. Het schip, hetwelk met petroleum en benzine gela den was, kon kort daarna met. behulp van twee sleepbooten van het Bureau Wijsmuller, alhier, zijn weg naar de Noordersluis vervolgen. Volle digheidshalve zij vermeld, dat het hier de sleep booten „Hector" en „Nestor" betrof. Stukgoederen gelost. Het van West Indië komende Duitsche mo torschip Cordillera heeft in de buitenhaven al hier zijn passagiers ontscheept en zijn voor Am sterdam bestemde lading gelost. Vervolgens ging het schip naar Hamburg door en komt den volgenden Zondag wederom naar hier om de voor West Indië bestemde passagiers in te nemen. Om te dokken. Het tankmotorschip Perna passeerde, na in Rotterdam zijn lading te hebben gelost, in bal last naar Amsterdam om te dokken. Noorscli blokijs Na geruimen tijd is weer een schip met Noorsch blokijs aangekomen en wel het Noor sche stoomschip Tordenskjold, dat van Nersnes ongeveer vier honderd ton aanvoerde. IJzerverscheping Het van Amsterdam komende Zweedsche stoomschip Ask en het van daar komende Ne derlandsche stoomschip Pluto hebben bii de Hoogovens partijen ijzer geladen met bestem ming naar Oostzeehavens. HOLLAND—AMERIKA LIJN Boschdijk, New-Orleans naar Rotterdam 6 van Antwerpen en pass. Vlissingen. Edam, New Orleans n. Rotterdam 3 te Houston Binnendijk, Rotterdam n. New-York 5, 40 mijl O. van Land's End. Breedijk, 4 v. Rotterdam te Baltimore. Veendam, N.-York n. Rotterdam 5 v. Boston. Noordam, 4 v. Philadelphia te N. York. Burgerdijk, N.-Orleans n. Rotterdam 4 v. Ha vana. Lochgoil, Rotterdam n. Vancouver 5 te Londen Delftdijk, Vancouver naar Rotterdam 5 te Ldn. Spaarndam, Rotterdam n. Pto. Mexio 5 te Ha vana. Binnendijk, Rotterdam n. N. York p. 5 Scilly, Zaandam, Rotterdam n. N. York 5 v. Plymouth Drechtdijk Rotterdam n. Vancouver, 3 te Cristobal. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Gaasterkerk, (uitreis), 4 v. Livorno. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Arendskerk (uitreis) 4, 25 mijl O. van Niton Serooskerk, (thuisreis) 5 v. Pt. Sudan. HALCYON LIJN Stad Haarlem, Vlaardingen n. Genua 5, 25 mijl Z. Z. O. van Niton. Vredenburg, 4 v. Narvik n. Rott.-Vlaard. Flensburg, 4 v. Narvik n. Rotterdam-Vlaard. Stad Zwolle, 6 v. Salta Caballo te Vlaardingen Rozenburg, 3 v. Tonnay Charente te Bilbao v. Rotterdam/Vlaardingen. 1 Stad Vlaard. 6 v. Narvik te Rotterdam. Stad Arnhem, 6 v. Rott. te Vlaard. v. Genua. HOLLAND—AFRIKA LIJN Jagersfontein (thuisr.) 6 van -Durban. Bloemfontein, (uitreis) p. 5 Niton. Randfontein, (thuisr.) p. 5 Gibraltar. Boschfontein, 5 van Beira te Rotterdam. Springfontein, 5 van Beira naar Rotterdam. Meliskerk, (uitreis) 5 van Marseille. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Hebe, 6 van Palermo te Rmsterdam. Berenice 6 van Amsterdam te Kopenhagen. Perseus, 6 van Kopenhagen naar Stettin. Vesta, Lissabon, N. Guinea p. 6 Gibraltar. Mars, 6 v. Bari te Catania. Atlas, 5 v. Curacao n. Maracaibo. Flora, 4 v. Curacao n. Maracaibo. El Libertador, 2 v. Curacao n. Maracaibo. Plato, 5 v. Curacao n. O.-Venezuela. Aurora, Venetië n. Amst. p. 6 (10.40 v.m.) Lydd Ariadne, 6 van Gothenburg te Amsterdam. Achilles 6 van Hamburg te Amsterdam Agamemnon 5 van Thessaloniki te Volo. Ajax, Stettin n. Amsterdam p. 6 Brunsbuttel. Bennekom Chili n. Amsterdam 3 v. Valparaiso Boskoop 6 van Hamburg te Antwérpen Calypso 3 van New York n. Port au Prince. Ceres, Chili n. Amsterdam, 5 te Liverpool. Deucalion 6 van Tel Aviv naar Tripoli. Douro 2 van Puerto Barrios n. Curasao. Hermes 4 van Thessaloniki te Izmir. Irene 4 van Pasajes te Bilbao. Nereus 6 van Kopenhagen te Amsterdam. Pluto. Amsterdam n. Gdynia p. 5 Holtenau. Pygmalion, Izmir n. Amsterdam, p. 5 Gibr. Rhea 6 van Oron te Genua. Simon Bolivar, Amsterdam n. West Indië, 5 van Boulogne. Socrates 5 van Amsterdam te Hamburg. Telamon 4 van New York naar Maracaibo. Trajanus 5 van Messina te Hamburg. Venus 5 van Bourgas te Samos. Vulcanus, Rotterdam n. Algiers p. 3 Gibr. KONINKLIJKE/SHELL. Mirza, 3 van Rotterdam te Houston. Agnita Curasao n. Purfleet en Rott. p. 4 Dover. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Waterland (uitreis) 3 van Santos. Zaanland (uitreis) 5 van Las Palmas Westland 5 van Hamburg te Amsterdam MEYER EN CO'S SCHEEPV. MIJ. Aeneas Japan n. Rotterdam 5 van Port Said Peisander Batavia n. Amsterdam p. 5 Gibr. Benalder Hongkong n. Rott. p. 6 Gibraltar. Benlomond Hongkong n. Rott. te Penan, Menelaus Japan n. Rott. 4 van Yokohama. Neleus Japan n. Amst. 4 te Singapore. Aleinous Gdynia n. Batavia p. 3 Gibraltar. Menestheus Japan n. Rott. 4 te Londen Myrmidon 4 van Liverpool naar Macassar City of Mandalay Japan naar Rotterdam, 6 van Penang. Mentor, Rotterdam n. Japan 5 v. Suez (verb.) ROTTERDAMSCHE LLOYD Kota Nopan 6 van Rotterdam n. Liverpool Buitenzorg 'uitrj p. 6 Ouessant. Palembang (thuisreis) 5 v. Pt. Said Sitoebondo (thuisreis) p. 5 Finisterre. Kota Agoeng (uitreis) p. 6 Dover Weltevreden 5 v. Batavia n. Rotterdam. Garoet (uitreis) 4 van Singapore. ROTTERDAM—Z. AMERIKA LIJN Aludra 'thuisreis) 4 van Santos. Aludra 'thuisreis) 5 Februari te Rio Janeiro. STOOMVAART MIJ NEDERLAND Poelau Roebiah (uitr.) 5. 30 m. Z. v. Niton. Tajandoen (uitreis) p. 3 Gibraltar. Tiikandi (thuisreis) 4 van Singapore. Poelau Tello (uitreis) 6 van Suez. Tarakan 'thuisreis) 5 van Genua. vnggano 'thuisreis"» 5 te Genua. WIJK LIJN Katwijk Pandemia n. Rotterdam p. 5 Oues* sant 7 (n.m.) verwacht

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2