VELSEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN /CKCEP/ 'T'JMNCINl Bestimrdersbond Kennemerland. Het Nederlandsche dam-tiental Techniek en haar invloed op rnensch en maatschappij. De Bestuurdersbond Kennemerland belegde in Café Centraal een bijeenkomst waar de heer J. de Jager, propagandist der Ned. Vak-Cen trale sprak over „De ontwikkeling der tech niek en haar invloed op mensch en maat schappij". De voorzitter, de heer Ch. Ultzen, opende. Het onderwerp raakt nauw den mensch en de maatschappij van dezen tijd. Tot den tijd van Napoleon heeft de maatschappij vorm slechts kunnen functioneeren op de basis van primitieve energie, nJ. den mensch. Spr. ging daartoe terug tot den Egyptischen maatschap- pijvorm. De mensch, vroeger zoowel als nu, heeft het vermogen een energie te produceeren van 1/10 P.K. bij een aehturigen werkdag. Spr. vergeleek nu de hoeveelheid energie geprodu ceerd door de Egyptenaren en die van den huidigen maatschappij vorm. De energie productie is de laatste honderd jaren aan den mensch ontnomen en overgegeven aan de ma chine. Slechts heel moeilijk realiseert men zich welk een enorme vooruitgang van pro ductie en welk een ontzettende hoeveelheid energie er thans beschikbaar gekomen is. Toch zou onze maatschappij niet meer zon der dit alles kunnen; ware dit wel het geval dan zou zij onverbiddelijk afsterven. Echter wordt er steeds meer geproduceerd met steeds minder menschen door een steeds scherper doorgevoerde perfectie. De heer de Jager gaf er eenige voorbeelden met sprekende cijfers van, zoowel van de groot-industrie als bij de kleine bedrijven. Enorme hoeveelheden menschelijke arbeids krachten heeft men door het vervangen van handenarbeid door machines als het ware weg gesmeten. Al de wonderen der techniek zien we in dit verband niet meer. En nog is de machine niet zoo geperfectioneerd, zooals de technici het wel zouden wenschen. En in de laboratoria wordt nog maar steeds gezocht naar een ver dere vervolmaking der techniek en naar ver dere rationalisatie. De resultaten zijn reeds zichtbaar in de Ver- eenigde Staten, waar fabrieken in bedrijf zijn, die geheel zonder menschelijke bediening wer ken. Slechts een enkele opzichter is er ir zoo'n fabriek te vinden, de man aan het scha kelbord. In den loop der eeuwen is er echter geen productieproces geweest en geen tempo als dat van dezen tijd der industrieele ontwik keling, waarin de mensch op een meer dan meedoogenlooze wijze wordt uitgebuit. Wanneer men zich zulke toestanden goed realiseert wordt, men bang voor de toekomst van zulk een technische ontwikkeling. Een typisch gevolg van deze vervolmaking is het financieele aspect, dat deze perfectie met zich brengt, n.l. de trap der schulden. Want een moderne machine is in zeer korten tijd verouderd en om „bij" te blijven moet een bedrijf steeds zijn machines moderniseeren lang voor dat de oude machines zijn afge schreven. Het wordt leenen op leenen en zoo zien we in Amerika, dat de schuld der tech nische bedrijven een ware monsterschuld ge worden is. De helft van het nationale inko men der V.S. moet thans gebruikt worden om de rente van deze schuld af te lossen. Met tal van voorbeelden illustreerde spr. zijn betoog, waarin hij aantoonde in welk een dwangpositie de huidige kapitalistische maat schappij gekomen is door het voortschrijden der techniek en het daarmee samenhangende systeem van interest op interest en snel groeiende schuldenlast. Onherroepelijk moet een dergelijk systeem spaak loopen, zeide spr. Geen wonder, dat onze maatschappij ziek is door deze moeilijkheden, die den ondergrond vormen van alle explosies zoowel economisch als politiek. En eens zal dit op een ontzettende catastrophe moeten uitloopen; het is thans reeds een afsnijden van den evolutionairen ontwikkelingsgang en dat deze wereld drijft naar een revolutionairen, door massale perma nente werkloosheid en felle concurrentie. Waarheen deze wereld drijft weet men niet. Slechts dit eene, zeide de heer de Jager, kan de oplossing geven, dat de geest der techniek beheerschen en regelen zal. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING. De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft Vrijdagavond 10 Februari a.s. in de Gemeente lijke Concertzaal te Haarlem een concert onder leiding van den gastdirigent Jan van Epen- huysen. De solist is Raphael Lanes (violoncello). Het programma vermeldt een suite voor or kest in eerste uitvoering van Oscar van Hemel; het cello-concert in e-klein van Camille Saint- Saëns en Anton Dvorak's symphonie „Aus der neue'n Welt". naar IJmuiden. AANGEKOMEN. 6 Februari: Ariadne s.s. Gothenburg Dennis Rose s.s. Swansea Hebe s.s. Palermo Tynningö s.s. Stockholm 7 Februari: Aurora s.s. Venetië Ousel s.s. Liverpool Delaware s.s. Saffi Hada m.s. Rotterdam Nora m.s. Charlestown Boskoop s.s. Antwerpen Loanda m.s. Lissabon Ajax s.s. Stettin VERTROKKEN. 6 Februari: Reiger m.s. Boston (Line.) 7 Februari: Mira m.s. King's Lynn Rignor s.s. Sarpsborg Finland s.s. Methil Hada m.s. Kopenhagen Vernieuwing Deenschc vissclicrsvloot. Verschillende Deensche motorkotters, die met steun van de regeering gebouwd worden ter vervanging van de oude schepen, naderen hun voltooiing. Bepaald is, dat de oude schepen niet meer voor de visscherij, hetzij in de Noordzee dan wel in de Oostzee, gebruikt mogen worden, waartoe de verkoopers zich schriftelijk tegen over de regeering verbinden. Een ertsboot onder Letland- sche vlag. Het s.s. „Lettonia" hetwelk met erts van La Goulette in de buitenhaven van het Hoogoven- bedrijf arriveerde, is, voor zoover wij kunnen nagaan, het eerste schip onder die vlag, dat met een dergelijke lading alhier binnenkwam. Ook onder de schepen, die aan genoemd be drijf ijzer komen laden hebben wij deze natio naliteit nog nimmer aangetroffen. Bijzonder groote diepgang. Het Panameesche tankmotorschip „Franz Klasen" passeerde het Noordzeekanaal naar Amsterdam met een diepgang van niet minder dan 9,2 Meter. Verscheping ijzeronderdeelen. Het Nederlandsche motorschip „Hada" arri veerde gisteren van Rotterdam in de Visschers- haven om aan de Zuidzijde aldaar een partij ijzeronderdeelen voor Kopenhagen te laden, waarop het schip inmiddels de reis voortzette, Jubileum van den districtsbond Noord-Holland. Op 5 Maart zal dammend Nederland het oog richten naar IJmuiden. Dien dag wordt hier im mers ter gelegenheid van het tweede lustrum van den districtsbond Noord-Holland een wed strijd georganiseerd, die eenig in de geschiedenis van het damspel genoemd mag worden. Er zal in gebouw Cycloop .een wedstrijd wor den gespeeld tusschen het sterkste tiental van Noord-Holland en de 10 sterkste dammers uit Nederland. Het dagelijksch bestuur van den districtsbond heeft voor dezen wedstrijd de volgende tien spe lers aangewezen: Bord 1: B. Dukel. 2 J. B. Sluijter, 3 H. W. Zit man, 4 H. Laros, 5 P. J. v. Dartelen, 6 J. J. H. Mertens, 7 B. May, 8 J. de Jong, 9 B. de Boer, 10 Chr. F. Visse. Reserves: Ligthart, Suyk, v. Engelen, J. W. v. Dartelen. Het is zeker niet onaardig eens na te gaan welke spelers voor het Nederlandsch tiental zouden kunnen worden aangewezen. Vermoedelijk zal het bestuur van den N.D.B. uit de volgende spelers een keuze doen. N. Cohen, W. Rustenburg, B. Springer, R. C. Keller, Idzerda, Bom, Ham, Kinnegin, Raman, Vos, Jurg, W. C. J. Polman, D. H. Mollenkamp, v. d. Kraan, Lochtenberg, Druijf Ji\, A. K. W. Damme, A. de Graag. Springer en Jurg zullen vermoedelijk de uit- noodiging niet aannemen. Een boeiende kamp staat te wachten tusschen twee tientallen, waarvan het Nederlandsche tien tal wel het sterkst zal blijken te zijn. LANTAARNPAAL GESNEUVELD Toen de met een paard bespannen groenten- wagen van den groentenkoopman van 't Ij., in de De Wetstraat de Kanaalstraat wilde oversteken, kwam juist een autobus aanrijden. Om een bot sing te voorkomen week de groentenwagen naar 't trottoir uit en botste daarbij tegen den op den hoek van de Apostolische kerk staanden lantaarn paal, die tegen de botsing niet bestand bleek te zijn. De paal brak bij den grond af. Verdere on gelukken bleven uit. Vergadering IJmuiden's Bloei uitgesteld. De algemeene ledenvergadering van IJmui den's Bloei, die 9 Februari a.s. gehouden zou worden, is om bijzondere redenen uitgesteld tot *6 Februari. LUCHTBESCHERMING. Aan den propaganda-avond voor de luchtbe scherming, die a.s. Donderdagavond te 8.15 uur in het Rex-Theater gehouden zal woi-den, gaat een huishoudelijke vergadering vooraf, die half acht begint. In deze vergadering, die ten doel heeft de op richting van een afdeeling Velsen van de Ne derlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming zal o.a. de verkiezing van een bestuur plaats hebben en het reglement voor de afdeeling be sproken worden. „Veldtocht der Liefde". In verband met de door den Generaal van het Leger des Heils uitgeschreven „Veldtocht dei- Lief de", welke veldtocht in alle landen van de wereld gelijktijdig wordt gehouden, zal ook in IJmuiden, in de zaal van het Leger des Heils, een reeks bijzondere diensten worden gehouden. Gedurende de maand Februari en de eerste helft van Maart, zal eiken Donderdagavond 8 uur een bijzondere samenkomst gehouden wor den met als onderwerp: „Verlossing". Verschillende sprekers van Amsterdam enz., zullen dit onderwerp behandelen. Een reddingsvlot voor trawlers. Gedemonstreerd in Aberdeen. In Aberdeen vond' dezer dagen een interes sante demonstratie plaats met een reddings toestel voor trawlers, bij welke demonstratie een vertegenwoordiger van de Board of Trade aanwezig was. Het apparaat is ontworpen en vervaardigd door John Lewis Sons Ltd. en berust op het vlot systeem. Het bestaat uit een houten frame, 6 voet 3 duim lang en 2 voet 6 duim breed (ongeveer 1.90 x 0.76 M.) en 9V2 duim (ca. 25 c.M.) hoog. in welk frame zich drie geel-metalen lucht- kisten bevinden, die het vlot een groot drijf- vermogen geven. Langs de kanten bevinden zich reddingslijnen voor 12 man. Elke lucht- kist is verdeeld in series luchtdichte ruimten, waardoor het risico van zinken tot een mini mum beperkt is. Men schat het gemiddelde gewicht van een aan een lijn in het water drijvend mansper soon op 32 Eng. ponden; om te bewijzen, dat het vlot voldoende drijf vermogen heeft om 12 man drijvende te houden heeft men het be last met zeven gewichten van 56 lbs. Het bleek, dat het vlot deze last met gemak kon dragen. Vervolgens werd een stabiliteitsproef gehou- 4 den; hiertoe werden twee gewichten van 56 lbs. aan één kant gehangen. Het bleek dat het toestel een weinig helde, maar nergens kwam de rand onder water. Reeders te Fleetwood vinden de Engelsche kolen te duur. Pooische kolen voor de stoomtrawlers. Naar uit Fleetwood aan The Fishing' News wordt gemeld, hebben de trawlerreeders aldaar maatregelen genomen, om steenkool uit Polen te importeeren, nadat uit proev'èn is gebleken, dat de Pooische steenkool niet onder doet voor de beste Yorkshire kolen. Deze drastische maatregel is genomen, door dat de hooge prijs, die voor de Engelsche steen kool betaald moet worden, de reeders genood zaakt heeft, de mogelijkheid van het aanschaf fen van goedkooper steenkool te onderzoeken. Onderhandelingen tusschen Fleetwoodsche ree ders en vertegenwoordigers van Pooische kolen- exporteurs hebben het resultaat opgeleverd, dat Polen bereid is de kolen te leveren tegen c.a. 16 shilling per ton, vrij te Fleetwood. Op het oogen- blik kosten de Engelsche kolen na tal van prijs- verhoogingen 24 shilling per Ion. Dit geeft du; een besparing van 8 shilling per ton en bij een kolenverbruik per reis van 120 ton en bij een gemiddeld aantal reizen van 20 per jaar kan men heel gemakkelijk de enorme besparing be cijferen. De bedoeling is, voorloopig 300.000 ton Pooi sche kolen te importeeren. Dat Polen de kolen zooveel goedkooper kan leveren als de Engelsche mijnen, komt doordat de Pooische kolenexport door de Pooische re geering gesubsidieerd wordt met een premie van 8 tot 10 shilling per ton. In Fleetwood wordt beweerd, dat de Engelsche Oostkust-havens de Pooische steenkool nog shilling goedkooper (dus tegen 15 shilling per ton) kunnen krijgen dan Fleetwood. Zou Polen tegen dezen prijs de kolen aan IJmuiden kunnen leveren, dan zou dit ook voor de IJmuidensche reeders een belangrijke bespa, ring op de kolenrekening beteekenen. Comité Schoolvoeding. Verantwoording ingekomen gelden over de maand Januari 1939. Aan giften ontvingen wij van: Mevr. de wed. D. K. f 2,50, mevr. de wed. M. J. J. P.-Z. f 1.—, mevr. E. f 1.—, Huize De V. f 7.35, den heer T. F. H. f 2.50, den heer M. f 2.50 den heer C. L. f 1.den heer dr. de G. f 5- den heer K. F. f 2.den heer J. M. H. f 4. De bonnenverkoop bracht op: Mevr. De G. f 16.30, mevr. L. f 10.mevr. S. f 3.75, mevr. V. f 5.50, de heer T. f 137.10, de heer De V. f 38.30, de heer v. d. V. f 8.90, de heer V. f 15, mej. V. f 6.75, mej. B. f 7.30, mej. G. en H. f 5.mej. v. R. f 10.mej. K. f 10. mej. v. H. en W. f 10.-, mej. B. f 9.80, mej. G. f 8.80. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. VrolijkVisser, z., Pr. Steijn- straat 52. IJmuiden. P. WagterKetting, z., Starreboschstraat 5, Velsen-N. J. Holman Zwaan, z„ Heemskerkstraat 53, IJmuiden. P. L. Plugvan Atten, z., Napierstraat 8, IJmui den. M. RitmanJoekes, z., Terrasweg 81, Santpoort. L. van der PlasPomorin, z., Bik- en Arnoldkade 20 r., IJmuiden. Overleden: J. A. Vonk, 69 jaar, echtgenoote van H. Appeldoorn, Planciusstraat 46, IJmui den. P. D. Schoenmaker, 41 j., echtgenoot van B. van der Sluis, J. Kostelijkiaan 9, Velsen. PURMEiREND, 7 Februari 1939. VEEMARKT. Aanvoer 461 run-deren, 70 vette koeien. 6070 ct. per kilo, handel matig; 164 gelde koeien f 115f 175 per stuk, handel matig; 105 melkkoeien f 180f 260 per stuk, handel matig; 22 stieren 4252 ct. per kilo, handel matig; 14 paarden f 80f 145 per stuk, handel matig; 39 vette kalveren 6595 ct. per lgl< handel stug; 794 nuchtere kalveren voor de slacht f 7—f 12, voor de fok f 11—f 18, handel vlug; 1902 vette varkens voor de slacht 4749 ct. per kilo, handel vlug; 99 magere varkens f 22f 30 per stuk, handel matig; 351 biggen f 9f 17 per stuk, handel matig; 836 schapen f 22f 28 per stuk, handel matig. 19 bokken f 3—f 11 per stuk, handel matig. Kippeneieren f 3.25f 3:65; eendeneieren f 3.40 per 100 stuks. Gemeentelijke kaasbeurs. Verhandeld 15 partijen, wegende 23.000 kilo. Handel goed. Hoogste prijs f 21, kleine boeren 1 partij f 19 per 100 kilo. Boter 180 kilo prijs f 1.54 f 1.67. Coöp. Centrale Eierenveiiing Purmerend. Aangevoerd: 40.000 eendeneieren, f 3.40 f 3.50; 80.000 kippeneieren: 6566 kilo f 3.60 f 3.70; 63—64 kilo f 3.55—f 3.60; 60—62 kilo f 3.35—f3.55, 58—59 kilo f 3.30—3.40; 56—57 kilo f 3.25—f 3.30; 53—55 kilo f 3.15—f 3.25; 50—52 kilo f 3.05—f 3.15 VEEMARKT ROTTERDAM. Ter Veemarkt waren Dinsdag aangevoerd to taal 4398 dieren, n.l. 213 paarden, 8 veulens, 771 magere runderen, 896 vette runderen, 39 vette kalveren, 1895 nuchtere kalveren, 111 graskal veren, 409 schapen of lammeren, 1 varken, 55 bokken of geiten. Prijzen per kilo: vette koeien 74 ct., 60 ct., 38 40 ct.; vette ossen 66 ct., 58 ct., 3848 ct.; SCHIP Alkmaar (Ned.) Amstelland (Ned.) x) Agamemnon (Ned.) Baarn (Ned.) x) Br. Prestige (Br.) Bodegraven (Ned.) x) Brasil (Noor) x) Brand (Noor) Bennekom (Ned.) x) Berenice (Ned.) Ceres (Ned.) Chr. Huygens (Ned.) Colombia (Ned.) x) Cordillera (Du.) x) Caribia (Du.) x) Dahomian (Eng.) Enggano (Ned.) x) Ethiopian (Eng.) Eurymedon (Eng.) x) Flintshire (Br.) Freiburg (Du.) Fauna (Ned.) Uambian (Br.) Heidelberg (Du.) Hanau (Du.) Hermes (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x) Karnak (Du.) Kosti (Gr.) Luneburg (Du.) Luxembourg (Belg) Llanfair (Eng.) Montferland (Ned.) x) Mars (Ned.) Maaskerk (Ned.) Njegos J .SI. Nijkerk (Ned.) Neleus (Eng.) x) Nueva Granada (Noor) Peisander (Eng.) x) Phrontis (Ned.) Promotheus (Eng.) x) Pygmalion (Ned.) Prahova (Roemeen) Polydorus (Ned.) x) Poelau Laut (Ned.) x) Pan Europe (Noor) x) Pluto (Ned.) Perseus (Ned.) Koxby (Br.) Randfontein (Ned.) Ravnanger (No.) Serooskerk (Ned.) x) Sembilan (Ned.) x) Sigurds Faulbaums (Let Saleier (Ned.) x) Steinbek (Du.) Stella (Ned.) Socrates (Ned Titus (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Tiberius (Ned.) Tjilcandi (Ned.) x) Ulysses (Ned.) V.N. Goulandrirs (Gr.) Venus (Ned.) Varand (Noor) x) Wendover (Eng.) Zuiderkerk (Ned.) x). VAN Chili Buenos Aires Midd. Zee Chill Abadan (via Antw.) Chili Pt. Arthur West Afrika Chili Kopenhagen Chill Batavia West ïndië Hamburg West Indië West Afrika Batavia West Afrika Batavia Japan Ned. Indië Midd. Zee Ned. Indië Ned. Indie Zwarte Zee Z. Afrika Ned Indië Pt. Redan Ned Indië La Plata Galveston Buenos Aires Midd. Zee West Afrika Ca Plata Zuid Afrika Japan Pt. Arthur (via Hull) Batavia Batavia Batavia Midd. Zee La Plata Batavia Hamburg Oxelösund Danzig Pto Barrios (v. IJm.) Porl RedOD A f rika Saffi Japan Ned. Indië La Plata Ned. Indië West Afrika Hamburg Hamburg Zwarte Zee Batavia Jaffa Batavia W. Afrika La Plata Constantza Gent Galveston Japan Verm Aankomst 8 Maart 24 Febr. 14 Febr. 9 Febr. 10 Febr. 14 Febr. 12 Febr. 12 Febr. 4 Maart 8 Febr. 16 Maart 17 Febr. 15 Febr. 27 Febr. 8 Maart 27 Febr. 8 Febr. 28 Febr. 10 Febr. 17 Febr. 22 Febr. 8 Febr. 23 Febr. 11 Febr. 8 Maart 21 Febr. 13 Febr. 9 Maart 8 Febr. 14 Febr. 14 Febr. 22 Febr. 9 Maart 16 Febr. 10 Febr. 12 Febr. 13 Febr. 10 Febr. 20 Febr. heden 28 Febr. 9 Febr. LAATSTE BERICHT 2 Febr. van Cristobal. 1 Febr. vertrokken. 6 Febr. van Nobs. 2 Febr. van Curagao. 5 Febr. van Gibraltar. 17 Jan. te Callao. 20 Jan. vertrokken. 2 Febr. te Lome. 3 Febr. van Valparaiso, vertrekt 11 Febr. 5 Febr. te Liverpool. 3 Febr. van Pt. Said, pass. 6 Febr. Azoren. vertrekt 11 Febr. vertrekt 11 Febr. 30 Jan. van Abohema. 5 Febr. te Genua. 1 Febr. van Takoradi. vertrekt 11 Febr. 2 Febr. van Port Said. 1 Febr .van Tjilatjap. 3 Febr. van Napel. 3 Febr. te Havre. 4 Febr. van Pt. Said. 5 Febr. te Colombo, in lading. 6 Febr. van Durban. 29 Jan. van Colombo. in lading, pass. 6 Febr. Niton. 26 Jan. van Buenos Aires. 19 Jan. vertrokken. 2 Febr. van Bahia. 6 Febr. te Catania. 4 Febr. van Grand Bassan. 6 Febr. van Niton. 6 Febr. te Mombassa. 4 Febr. te Singapore. 1 Febr. vertrokken. 5 Febr. van Gibraltar. 31 Jan. van Padang. 28 Jan. van Belawan. 5 Febr. van Gibraltar, in blading. 4 Febr. vertrokken, in lading. 2 Febr. vertrokken, vertrekt 11 Febr. vertrekt 11 Febr. 5 Febr. van Gibraltar, pass. 6 Febr. Ouessant. 3 Febr. vertrokken. 5 Febr. van Pt. Said. 3 Febr. van Aden. 19 Jan. van Rosario. 3 Febr. van Sabang. 28 Jan. van Freetown, vertrekt 9 Febr. vertrekt 11 Febr. 2 Febr. van Cephalonia. 5 Febr. van Genua. 6 Febr. van Algiers. 6 Febr. van Sabang. 4 Febr. van Dakar. 4 Febr. te Londen. 5 Febr. te Samos. 8 Febr. van Rotterdam. 29 Jan. van New-Orleans. 6 Jan. van Shanghai. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART Visschershaven TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Nederl. m.s. Hada Rotterdam stieren 62 ct., 56 ct., 50 ct.; vette kalveren f 1,05, 95 ct., 6575 ct.; schapen 49 ct., 43 ct., 32 ct.; lammeren 53 ct., 47 ct., 42 ct.; nuchtere slacht - kalveren 36 ct., 31 st., 26 ct.; slachtpaarden 52 ct., 42 ct., 32 ct. Prijzen per stuk van mager vee: schapen f 25, f21, f 18; lammeren f20, f 17, f 13; nuchtere slacht kalveren f8,50, f7, f5; nuchtere fok kal veren f 23, f 19, f 16; slachtpaarden f 220, f 180, f 100; werkpaarden f320, f260, f120; hitten f230, f185, f 110; stieren f275, f205, f145; kalf- koeien f290, f225, f160; melkkoeien f285, f215, f160; varekoeien f195, f160, f140; vaar zen f175, f155, f115; pinken f145, f115. f95; graskalveren f50, f35, f25; bokken en geiten f 10, f8, f5. De aanvoer van vette koeien, ossen was iets grooter met tamelijken handel en de le kwali eit was iets duurder, verder prijshoudend. Een pri ma koe ging nog tot 76 en een os tot 68 cent. Stieren iets kleiner ter markt, kalmen handel en met onveranderde prijzen. Vette kalveren met matigen aanvoer, flauwen handel en de prijzen als gisteren. Een prima kalf ging nog tot 115 cent. Schapen en lammeren aanvoer iets korter met redelijken handel en de prijzen als gisteren. De aanvoer van nuchtere slacht- en fokkal- veren was ruim met stroeven handel en ruim prijshoudend. Paarden met grooten aanvoer, vlotten handel en de prijzen van vorige week waren goed te hand haven. De aanvoer van kalf- en melkkoeien was als vorige week met luien handel en terugkopende prijzen. Varekoeien met kleinen aanvoer, flauwen handel en niet geheel prijshoudend. Vaarzen en pinken met korteren aanvoer, tragen handel en de prijzen van vorige week toonden neiging tot dalen. Graskalveren met korten aanvoer, redelijken handel en prijshoudend. Bokken en geiten aanvoer als vorige week met vluggen handel en met onveranderde prijzen. MARKT BODEGRAVEN. Aangevoerd 61 partijen Goudsche kaas met rijksmerk, totaal 20.745 stuks, wegende 24.705 K.G. Prijs met R.M., le soort f 25 tot f 27. 2e soort f 23.50 tot f 24.50. Handel flauw. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Maasdam 7 v. Rott. n. New-Orleans. Volendam 7 (v.m.) v. Rott. te New York. Lochmonar 5 v. Rott. te Vancouver. Lochkatrine Vancouv. n. Rott. 6 te Portland (O). Spaamdam Rott. n. Tampico 6 v. Havana. Lochavon, Vanc. n. Rott. 6 te Balboa. Boschdijk 7 van N.-Orleans te Rotterdam. Drechtdijk Rott. n. Vancouver 3 v. Cristobal. Noordam 4 van New York naar Rotterdam. Beemsterdijk New York naar Rotterdam 5, 890 mijl W. van Scïlly. HALCYON LIJN. Stad Zwolle 7 v. Vlaardingen n. Salta Cab. Stad Maassluis, Narvik n. Vlissingen 9 (12 midd.) Hoek van Holland verwacht. Stad Haarlem Vlaard. n. Genua p. 6 Ouessant HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (thuisr.) 7 van Sydney. Grootekerk (uitr.) 7 te Adelaide. Almkerk 7 van Brisbane te Schiedam. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Streefkerk (uitr.) 7 te Madras. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (thuisreis) p. 6 Ouessant. Nijkerk (.thuisr.) 6 te Mombassa. Boschfontein 7 v. Rott. naar Bremen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisr.) 4 van Grand Bassam. Ulysses (thuisr.) 4 van Dakar via Havre. Reggestroom (uitreis) 6 van Port Bouet. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (uitreis) 7 (10 v.) te Montevideo. Eemland 6 van Amst. te Hamburg. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Odysseus 7 Febr. van Bordeaux te Amst. Theseus 7 Febr. van Gdynia te Amsterdam. Stella 7 Febr. van Amst. naar Hamburg. Agamemnon 6 van Volo naar Piraeus. Ajax 7 van Stettin te Amsterdam. Aurora 7 van Venetië te Amsterdam. Boskoop 7 van Antwerpen te Amsterdam. Colombia, Barbados n. Amst. p. 6 Azoren. Deucalion 7 van Tel Aviv te Beyrouth. Hercules 7 van Rotterdam naar Tanger. Crijnssen 6 v. Paramaribo n. Trinidad. Douro 6 v. Pto Barrios te Cristobal. Ceres Chili n. Amsterdam 6 v. Liverpool. Barneveld Amst. n. Chili 5 v. Curagao. Alkmaar Chili n. Amst. 6 v. Curagao via L'pool. Costa Rica 6 v. Curagao n. Pto. Colombia. Perseus 7 v. Kopenhagen te Stettin. Juno 6 van Piraeus naar Thessaloniki. Odysseus, Bordeaux n. Amst. p. 7 (3.45 v.m.) Lydd. Pluto 7 van Amsterdam te Gdynia. Rhea 6 van Genua naar Palermo. Theseus, Danzig n. Amsterdam p. 6 Brunsb. Tiberius 6 van Algiers naar Lissabon. Vulcanus 6 van Algiers naar Patras. Medea 6 van West Indië. te New York. KONINKLIJKE/SHELL. Agnita 6 te Londen uitgekl. naar Havre. MEYER CO.'S SCHEEPV. MIJ. Benlawers Japan n. Rott. 4 te Hongkong. Eumaeus Rotterdam n. Japan 6 te Moji. City of Newcastle Dairen n. Rotterdam via Havre 350 m. Z.O. van Land's End. Sarpedon Japan n. Rott. 6 te Hongkong. Benlomond Hongkong n. Rott. 6 van Penang. Benalder Hongk. n. Rott. p. 6 Gibraltar. Achilles (Eng.) Japan n. Rott. 1 v. Colombo. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sitoebondo 8 v. Batavia te Rott. Kedoe (thuisr.) p. 6 Pt. de Galle. Kota Agoeng (uitr.) p. 7 Ouessant. Kota Nopan (uitr.) p. 7 Dover. Weltevreden (thuisr.). 7 van Singapore. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki (uitreis) p. 6 Beachy Head. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tjikandi (thuisreis) 6 van Sabang. Soemba (uitreis) 6 van Belawan. Chr. Huygens (thuisreis) 7 te Genua. WIJK LIJN. Katwijk 7 Febr. v. Panderma te Rotterdam. Beverwijk, Rott. n. Mytilene p. 6 Malta. Hauled wijk Antw. n, Boston (Mass) p. 6 Dungen.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2