VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Tooneclvereeniging Varia. „De familie van mijn vrouw". Met de opvoering van het bekende klucht spel „De familie van mijn vrouw" had de tooneelvereeniging „Varia" Dinsdagavond in het Thalia Theater zeker de lachers op haar hand. Velen zullen zich de gelijknamige film wellicht nog herinneren en al biedt deze rui mere (mogelijkheden waar het ensceneering e.d. betreft voor de kracht van het gesproken woord en het gebaar behoeft het tooneel er toch zeker niet voor onder te doen. De regisseur Jan van Dommelen heeft de opvoering, door tal van aardige scènes op zijn manier uit te werken, tot een zeer amusante weten te maken. Varia's leiding had gemeend ditmaal eens een werk te moeten brengen, waarin de „jonge krachten" een grootere kans kregen en al mocht men daarom van hen nog niet verwach ten, dat zij de meer geroutineerde Varianen naar den kroon steken zouden, toch mogen we van het standpunt van toehoorder beschouwd, deze proef toch wel geslaagd noemen. Zoo was er een aardig vlotte echtgenoot, geplaagd door zijn vrouw's familie, van Harm Schoone, die hier in een geheel ander gedaan te op de planken verscheen, dan we het van hem gewend zijn. En het in deze rol heel ver dienstelijk deed. Zijn tegenspeelster, mej. Stijn Peek, kon haar rol als denkbeeldig bedrogen echtgenoote volkomen aan. Zij had met deze Stella-figuur geen moeite en haar goede rolkennis bood haar de gelegenheid zich vrij te laten gaan. Dick Heere, de bokser-in-spé, maakte van; deze rol wat er van te maken was en kon in zijn samenspel met zussen, schoonmama en met zijn beminde Sally een goed figuur slaan. Hij had z'n Willy lets meer relief kunnen geven. Sally, de dienstbode-schoondochter, vond in mej. Jo van Ossenbruggen een veelbelovende vertolkster, die gebaar en tekst zeer natuur lijk afging en een charmant Variaantje zal blijken te worden. Een klucht mag wat charge hebben en zoo had de filmactrice Dolly White van mej. Rie Bakkernes een verschijning gevonden, die het voor een debuut uitstekend deed. Ze bleek door den regisseur ter dege geïnstrueerd te zijn en is een serieuze leerlinge geweest. Dat viel ons iedere keer weer op. Varia zal, als ze wat langer bij deze groep meeloopt, zeker nog een goede vrouwelijke kracht aan haar kunnen krijgen, die voor de toekomst veel belooft. Het is in ieder geval een zeer ge slaagde ouverture voor haar geweest. Mej. Rie de Waal was de dochter des hui zes, die zoo graag aan de film wil en er veel voor over heeft. Ze wist zich zeker te laten gelden en haar rolletje op aannemelijke wijze over het voetlicht te brengen. Joop Dammers gaf in 3 een nummertje als speurder weg, waarmede het publiek zich zeker mee heeft geamuseerd. Dat men van zulk een rol als dit er een is wat kan maken zagen we van hem, in wien Varia toch in de toekomst het creëeren van types zal moeten toevertrouwen. Van het ver waande speurdertje, dat denkt alles en toch feitelijk niets weet, maakte hij een komische figuur die in het milieu der jongeren zeker niet de minste was. Geestig was de heer A. H. Holtslag als de gedropen veearts Dr. Knott, de man die alles tracht te verkoopen aan iedereen. Johan Kaart speelde destijds in de film het type op eigen manier, maar het zou geen geroutineer de Varia-speler als Holtslag zijn, indien Dr. Knott van Dinsdagavond niet een bepaald cachet meekreeg. (Al is Dr. Knott nou juist geen man met cachet!) Dat er dien avond lachsalvo's in Thalia hoorbaar waren, zoodat de wanden golfden, was in de eerste plaats echter toe te schrij ven aan de fameuze creatie van den heer Jack Roza als de pantoffelheld tevens pater familias Noah Nagg en zijn 99 pCt. Ara bella, door mevr. Boereee vertolkt. Wat. Roza van zoo'n dwaze rol maakt kan toch tegen beroepswerk op. Uit vele kleinigheden ziet men hoe minitieus deze speler zulk een zot ternij afwerkt en hoe hij zulk een type als het ware vertroebelt om er alles uit te halen wat er in zit. Het was kostelijk. Arabella, lang niet gemakkelijk (zoowel qua persoon als qua type), gaf uitstekend tegen spel ten beste. Het ouderpaar en de dochter waren de gangmakers voor den lach. die zoo gul door de bezoekers geschonken werd. Mevr. Boeree is het dan ook best toevertrouwd om zulk een rol tooneelleven in te blazen. En dat het werk er bij het publiek inging bewees het langdurige applaus na 2', een bedrijf, dat qua rolkennis beter had kunnen zijn. Het eerste bedrijf kreeg een goed tempo en 3 deed er niet voor onder. Varia heeft van de keuze van deze klucht ongetwijfeld plezier gehad; de donateurs niet minder. De voorzitter, de heer K. Faber, opende en heette den eere-voorzitter, burgemeester Kwint en mevr. Kwint^-Wiersum welkom. Spr. deelde o.m. mede, dat Zaterdag 25 Fe bruari a.s. Varia in het gebouw Concordia te Velsen-Noord een herhaling van deze uitvoe ring geven zal ten bate van de T.B.C.-be- strijding. Een geanimeerd bal in de geheel vernieuw de zijzaal, opgeluisterd door The Racketmakers onder leiding van Philip van Opbergen besloot dezen tweeden Varia-avond. Men zij gewaarschuwd. En koope niet aan de deur van onbekenden. De commissaris van polite waarschuwt tegen het koopen „aan de deur" van artikelen, waar van men de waarde niet kan beoordeelen en evenmin den leverancier kent. Menigeen werd reeds benadeeld door het koopen van brandstof fen of coupons stoffen. Thans schijnen ook bril len aan de huizen aangeboden te worden tegen veel te hooge prijzen. Men koope dergelijke artikelen nimmer van onbekenden. GESLAAGD VOOR HAARVERVEN ENZ. Aan het Claviol Instituut in Den Haag zijn geslaagd voor het diploma haarverven, blon deeren en correctie mevr. v. d. EndenHout graaf, Santpoort en de heeren C. J. Oerlemans en C. Duller te IJmuiden. Mij. Limburgia koopt de IJselmond. Naar wij vernemen ls de stoomtrawler IJsel mond. die verleden week in publieke veiling voor 1' 66Q0.— werd gekocht door de Rotter- damsche Bankvereeniging, door genoemde bank verkocht aan de Mij. Limburgia, direc teur de heer M. M. Weimar. Nieuwe regeling van de bijvangst in Duitsckland. Grens verlegd van 58 gr. naar 59 gr. N.B. Tot dusver was het en wel sinds 6 Sep tember 1938 aan Duitsche trawlers die Zuidelijker dan 58 gr. N.B. vischten verboden bijvangst aan te voeren, welke maatregel ge nomen was, om het visschen op ondermaat- sche visch tegen te gaan. Inmiddels is echter een nieuwe ver ordening in het leven geroepen, die het bijvangst-verbod 60 mijl Noord waarts. d.wz. tot 59 gr. N.B. van kracht doet zijn, waarmede voldaan wordt aan veler wensch, om de bijvangst in het belang van het bestand van jonge visch meer dan tot nu toe te be perken. De uitbreiding tot 59 gr. N.B. berust, vol gens de Deutsche Fischerei Rundschau, op onderzoekingen van het Duitsche Rijks Biolo gisch Instituut op Helgoland. Deze onderzoe kingen strekken zich uit tot verschillende ge bieden van de Zuidelijke Noordzee en betrof fen het vaststellen van de hoeveelheden en de soorten van de bijvangst in deze gebieden. Er werd daarbij gewezen op de onvermijde lijke bijvangst van kleine consumptievisschen bij de haringtrawlvisscherij. O.a. werd gecon stateerd, dat de z.g. wijting-schelvisch-bij- vangst voor het grootste deel uit nuttige jonge visschen bestaat, waarvan de vangst met het oog op het behoud van den vischstand in de Noordzee vermeden dient te worden. De grens van deze visch ligt bij de 59e graad N.B. De blauwe wijting en de „grootoogenêê (Grosz- augen) daarentegen die benoorden 59 gr. ge vangen worden, zijn niet voor de consumptie geschikt. R.-K. Dam- en Scliaakvereeniging „Gezellig Samenzijn". G. S. kampioen Na eenige weken van spanning in het G. S.'ers kamp, is eindelijk de beslissing gevallen. ,.G. S." is kampioen! Zooals reeds eerder vermeld was, waren „G. S." en „St. Bavo" met een gelijk aan tal punten geëindigd, zoodat er een beslissings wedstrijd gespeeld moest worden tusschen beide rivalen. Deze beslissingswedstrijd werd bij een 75 stand in het voordeel van „St. Bavo" af gebroken doch de standen der afgebroken par tijen waren van dien aard, dat een overwinning en hiermede het kampioenschap voor „G. S." toen al zeer waarschijnlijk was. Inmiddels zijn door de arbitrage-commissie resp. de partijen van N. Zooontjes en J. Speet gewonnen, en van P. Balm en J. Haver remise verklaard! Zoo doende kan „G. S." zich thans met een 119 overwinning definitief kampioen noemen En nu nog landskampioen! Neen, G. S.'ers dat is geen illusie want de huidige bondskampioen heeft zich in ons ook haar meerdere moeten erkennen. Dus wie weet. Doe je best, en tracht den hoogsten titel naar IJmuiden te halen. Eindstand le klas Haarl. R.K. Dambond: gesp. gew. gel. verl. pt. Gez. Samenzijn, IJm. St. Bavo. H'stede H. R. K. D., Haarlem D. C. H., Heemskerk Ontwikkeling, Lisse T. E. P., Haarlem 11 11 10 10 10 10 De V. Z V. zwemt dit jaar niet meer in „De Puf". En daarom: uit ttDe Put in den put. Het wordt voor V. Z. V. dit jaar: uit „de Put" in den put, want het staat thans vast, dat de vereeniging dit jaar niet meer de beschikking kan krijgen over het terrein en het water ,waar zij gedurende eenige jaren zulk een prachtige gelegenheid voor hare zweminrichting vond. Op 1 Maart a.s. moet de inrichting verdwenen zijn want Rijkswaterstaat zal met bekwamen spoed den bouw van de spuisluis ter hand nemen. Het spreekt vanzelf, dat het bestuur van V. Z. V. door deze gedwongen verhuizing voor een moeilijke zaak komt te staan want een inrich ting als „de Put" zal men onmogelijk elders kun nen opzetten. Ondanks dat de ligging over de drie sluizen verre van gunstig was, was de in richting bijzonder populair, hetgeen bleek uit het drukke gebruik dat er van gemaakt werd. Het bad lag mooi beschut en de kwaliteit van het water liet niets te wenschen over, doordat er in het enorme bassin een natuurlijke verversching was. Het bestuur van V. Z. V. zal nu naar iets anders moeten omzien om den honderden leden in de gelegenheid te stellen, des zomers de zwemsport te kunnen beoefenen. En nu weten we wel dat het bestuur ijverig en ondernemend genoeg is om niet bij de pakken neer te gaan zitten, maar waar moet men naar toe? Zal men het aandurven naast de twee reeds in onze ge meente bestaande natuurbaden (De Heerendui nen en Velserend) een derde te bouwen? Of zal men het met de directie van „De Heerenduinen" op een accoordje kunnen gooien wanneer ge noemde directie haar inrichting zoodanig gaat uitbreiden dat V. Z. V. haar tenten gaat opslaan achter Voorduin? Het laatste lijkt ons de meest practische oplossing. De directie van genoemde SCHIP Alkmaar (Ned.) Amstelland (Ned.) x) Agamemnon (Ned.) Agnita (Ned.) Aurora (Ned.) Abel Tasman (Ned.) Baarn (Ned.) x) Bodegraven (Ned.) x) Brand (Noor) Bennekom (Ned.) x) Caribia (Du.) x) Crynssen (Ned.) Ceres (Ned.) Clare Grammerstorf (Di Dahomian (Eng.) Daru (Eng.) Deucalion (Ned.) Enggano (Ned.) x) Ethiopian (Eng.) Eurylochus (Eng.) x) Euterpe (Ned.) Flintshire (Br.) Freiburg (Du.) Fauna (Ned.) Glenearen (Eng.) x Ganymedes (Ned.) Heidelberg (Du.) Hanau (Du.) Hermes (Ned.) Irene (Ned Jagersfontein (Ned.) x) J. v. Oldebanieveld (N.) Jaarstroom (Ned.) Karnak (Du.) Kosti (Gr.) Kindat (Eng.) Luxembourg Belg) Lekhaven (Ned.) Montferland (Ned.) x) Mars (Ned.) Maaskerk (Ned.) Megara (Ned.) Nijkerk (Ned.) Neleus (Eng.) x) Nueva Granada (Noor) Nereus (Ned.) Nord Atlantic (Noor) x Odysseus (Ned.) Orpheus (Ned.) Phrontis (Ned.) Promotheus (Eng.) x) Prahova (Roemeen) Polydorus (Ned.) x) Poelau Laut (Ned.) x) Pluto (Ned.) Poelau Bras (Ned.) H.mdt'intein (Ned.) Rhea (Ned.) ii'iuoskerk (Ned.) x) Sembilan (Ned.) x) Sigurds Faulbaums (Let Saleier (Ned.) x) Springfontein (Ned.) x) Salland (Ned.) x) Tiberius (Ned.) Tjikandi (Ned.) x) Ulysses (Ned.) v.N Gouiandnrs (Gr Venus (Ned. Wendover (Eng.) Waterland (Ned.) Walkure (Du.) Zuiderkerk (Ned.) x) VAN Chill Buenos Aires Midd. Zee Curagao Hamburg Danzig Chill Chili West Afrika Chill West Indië West-Indië Hamburg Swansea (v. IJm.) West Afrika West Afrika Alexandrië Batavia West Afrika Batavia Bordeaux Japan Ned. Indië Midd. Zee Japan Alexandrië Ned Indië Ned. Indië Zwarte Zee Malaga Z. Afrika Batavia West Afrika Ned Indië Pt. Redan Bassein La Plata La Plata Buenos Aires Midd. Zee West Afrika Curasao (v. R'dam) Zuid Afrika Japan Pt. Arthur (via Huil) Aarhus Pt. Arthur Danzig Stettin Batavia Batavia La Plata Batavia Hamburg Danzig Ned. Indië Z. Afrika Midd. Zee Japan Ned Indië La Plata Ned Indië Z. Afrika Hamburg Jaffa Batavia W Afrika La Plata 'onstantza lalveston Buenos Aires New Orleans Japan Verm. aankomst 8 Maart 28 Febr. 14 Febr. 17 Febr. heden 4 Maart 17 Febr. 14 Febr. 8 Febr. 24 Febr. 16 Febr. 1 Maart 27 Febr. 21 Febr. 19 Febr. 23 Maart 17 Febr. 9 April 26 Febr. 8 Maart 17 Febr. 20 Febr. 23 Febr. 20 Febr. 23 Febr. 20 Febr. 21 Febr. H Maan 27 Febr. 24 Febr. 22 Febr. 9 Maart heden 26 Febr. 22 Febr. 24 Maart LAATSTE BERICHT 6 Febr. van Curasao. 9 Febr. v. Bahia 12 Febr. te Candia. 13 Febr. te Rotterdam, vertrekt 16 Febr. 9 Febr. vertrokken 2 Febr. van Curasao. 17 Jan. te Callao. 10 Febr. v. Takoradi 10 Febr. van Valparaiso. 11 Febr. vertrokken. 9 Febr. v. Barbados vertrekt 16 Febr. 11 Febr. vertrokken 9 Febr. van Cape Coast. 10 Febr. v. Las Palmas 10 Febr. van Haifa 10 Febr. v. Gibraltar. 8 Febr. van Dakar, vertrekt 18 Febr. vertrekt 17 Febr. 12 Febr. te Londen. 8 Febr. v. Masassar 12 Febr. van Finisterre. 9 Febr. te Kobe. 14 Febr. vertrokken. 10 Febr. van Marseille. 6 Febr. van Colombo. 13 Febr. te Constantza. 13 Febr. v. Oporto 10 Febr. v. Kaapstad 12 Febr. vertrokken. 10 Febr. te Liberia. 11 Febr. van Pt. Said, in lading. 6 Febr. vertrokken. 26 Jan. van Buenos Aires. 10 Febr. te Rosario. 12 Febr. van Las Palmas. 10 Febr. van Palermo. 9 Febr. van Dakar. 8 Febr. vertrokken. 8 Febr. van Mombassa. 11 Febr. van Penang. 1 Febr. vertrokken. vertrekt 17 Febr. 5 Febr. vertrokken, vertrekt 17 Febr. vertrekt 18 Febr. 31 Jan. van Padang. 13 Febr. van Pt. Said. 6 Febr. te Santa Fé. 12 Febr. van Colombo, in lading. 11 Febr. vertrokken. 8 Febr. v. Batavia. 13 Febr. te Hamburg. 14 Febr. te Triëst. 13 Febr. te Genua. 11 Febr. v. Beyrouth. 13 Febr. van St. Vincent. 3 Febr. van Sabang. 10 Febr. te Durban vertrekt 18 Februari. 10 Febr. v. Lissabon 10 Febr. v. Colombo 15 Febr. van Havre. 13 Febr. vertrokken 11 Febr. te Calamata. 29 Jan. van New-Orleans, vertrekt 17 Febr. 11 Febr. vertrokken 13 Febr. van Manilla. Scheper voorzien var> V1SSCHEK1J EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN inrichting beschikt over voldoende terrein om aan de wenschen van V. Z. V. tegemoet te ko men en wanneer daar eenmaal een groot diep bassin bijgebouwd is, zal V. Z. V. zich gelukkig kunnen prijzen en is er geen reden meer om over het verlies van „De Put" te treuren, want de ligging van „De Heerenduinen" is oneindig veel gunstiger dan die van „de Put" en door de voor- verwarmingsinstallatie zal men ongetwijfeld langer van het zomerzwemmen kunnen profi teeren dan aan gene zijde van de Noordersluis. Jan P. Strijbos voor „Het Nut". Voor het departement IJmuiden van de Mij. tot Nut van 't Algemeen zal de heer Jan P. Strij- bis Maandag 20 Februari a.s. in het gebouw voor Chr. Belangen een lezing houden over „Vogel trek en trekvogels". De lezing wordt verduide lijkt met lichtbeelden. AANGEKOMEN. 13 Februari: Akershus s.s. Oslo Rhein s.s. Hamburg Berenice s.s. Kopenhagen Tltus s.s. Midd. Zee Texelstroom s.s, Liverpool 14 Februari: Saturnus s.s. Hamburg Chr. Huygens m.s. Ned. Indië Monica m.s. Koningsbergen Olga Topic s.s. Casablanca Box Hill s.s. Glasgow Hilda s.s. Lübeck Pan Europe m.s. Oxelösund Regeja m.s. Londen VERTROKKEN. 13 Februari: Twin m.s. Londen Tamworth s.s. New Castle Auctoritas s.s. Bremen Antonis s.s. Rottex'dam Steinbek s.s. Rotterdam 14 Februari: Sumatra m.s. Rotterdam Waterweg m.s. Stavangér Chevy chase s.s. Newcastle Merel s.s. Londen Om te dokken. Het Nederlandsche motorschip Boschfontein en het Fransche stoomschip Bougainville pas seerden in ballast van Hamburg naar Amster dam om in één der droogdokken te worden op genomen. Met hetzelfde doel passeerden nog in ballast het Engelsche stoomschip Box Hill en het Noor- sche tankmotorschip Pan Europe, resp. van Glasgow en van Oxelösund komende. Ertsaanvoer. Het Joego-Slavisch stoomschip Olga Topic kwam hiér van Casablanca binnen met een la ding erts voor het Hoogovenbedrijf. Vlootuitbreiding. Het voor rekening van de N.V. Middellandsche Zeevaart Compagnie te Rotterdam op de scheepswerf der firma A. Vuyk Zonen te Ca- pele a. d. IJsel gebouwde stoomschip Jonge Wil lem is met goed gevolg te water gelaten. Dit schip heeft een laadvermogen van ongeveer drie duizend ton. Scheepsbouw voor buitenland. De door de Scheepswerf De Hoop te Neder- Hardinxveld voor Schotsche rekening gebouwde zeesleepboot Seadon heeft met gunstig gevolg een proefvaart gemaakt en is door de reederij overgenomen. Dit schip is voor dezelfde reederij gebouwd als de veertien dagen geleden afge leverde zeesleepboot Seagem. Groote diepgang. Het met stukgoederen en passagiers van Bata via aangekomen Nederlandsche motorschip Christiaan Huygens passeerde het Noordzee kanaal inkomend met een diepgang van acht meter. Op proeftocht. Plet te Bolnes voor de Koninklijke Paketvaart Maatschappij gebouwde motorschip Banjoe- wangi (1200 bruto register ton) passeerde giste ren hier de pieren op zijn proeftocht naar Nieu- wediep, teneinde op de gemeten mijl te varen. Het bestuur van „Lucht bescherming". Aangezien in ons verslag van de j.l. Vrijdag avond gehouden vergadering van de pas opge richte afdeeling Velsen van de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming niet alle bestuursleden werden genoemd, laten wij de namen der gekozenen hieronder nog eens volgen: Dr. H. A. van Beuningen voorzitter, J. F. Cramer secretaris, mevr. A, C. Groosmuller Voet, J. C. Koning, Theo Snijders, G. H. van Scherpenzeel, W. Kastelein, Ir. W. A. Staring. De secretaris is te spreken Maandags,. Woens dags en Vrijdags van 25 uur aan het Bureau van den Luchtbeschermingsdienst Willemsplein. Men wijst er ons nog op, dat het aantal leden der Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbe scherming niet 8000 bedraagt, zooals in het ver slag stond vermeld, doch 80.000. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: C. P. VeenhuijsenVellekoop, d., Zeeweg 194, IJmuiden; C. Ebbingvan Schie, d., Bontekoestraat 11, IJmuiden; E. Blomvliet Iskes, z., Platanenstraat 32, IJmuiden; B. Vene- maVazel, d., Tuindersstraat 52, IJmuiden; J. BastiaanSlotboom, z., Melklaan 14, Velsen-N.; C. LuttikBooij, z., Wijkerstraatweg 28, Vel senN.; A. SchoutenLangbroek, d., Schulp weg 34, Velsen-N.; A. M. BoschHinrichs, z., Litslaan 27, Santpoort; A. J. HarsveldPan- cras, z., van Valkenburgstraat 8, Velsen-N.; S. de BoerHoekstra, d., Meidoornstraat 24, IJmuiden. Overleden: N. Wijnolst, 76 jaar, weduwe van B. van Pelt, W. Barendszstraat 41. IJmuiden; N. van Geldorp, 75 jaar, echtgenoot van F. M. Willemse, Terrasweg 11, Santpoort; R. H. Wolf- raad, 4 maanden, zoon van J. Wolf raad, Hof dijklaan 23, Velsen; B. Blok, 63 jaar, weduwe van S. Vlessing, Houtmanstraat 26, IJmuiden; J. J. M. de Meere, 7 maanden, z. van J. J. W. de Meere, Wüstelaan 7, Santpoort; E. de Wilde, 77 jaar, echtgenoot van G. Vos, Rijksweg- 213, Velsen; W. J. Polderman, 60 jaar, ongehuwd, Kanaalstraat 236, IJmuiden; A. Smit, 70 jaren, weduwnaar van M. Kramer, Rijksweg 250, Santpoort. SANTPOORT Hoogovens Joeg. Slavisch s.s. Olga Topic erts EEN AANRIJDING OP DEN DUIN- EN KRUIDBERGERWEG. Een inwoner van Bloemendaal heeft bij de politie aangifte gedaan dat hij op den Duin- en Kruidbergerweg is aangereden door een tol heden onbekend gebleven vrachtauto. Hij werd aan rechterhand en linkerarm gewond en moest zich onder doktersbehandeling stellen. De politie stelt een onderzoek in. MAIKT etMicra MARKTBERICHTEN. Markt Purmerend. PURMEREND, 14 Februari. (Gem. Kaasbeurs) Verhandeld 13 partijen, wegende 17.000 Kg handel st. Hoogste prijs f 21. Aanvoer 3 partijen kleine boerenkaas f 20; 1 partij volvette kaa* f 25, alles per 50 K.G.; 22 K.G. boter f 1.45—1.57 per K.G.; 465 runderen; 170 vette koeien 60—99 ct. per k.g.; 146 geldekoeien f 115175 per stuk handel matig; 120 melkkoeien f 180—260 pej stuk, handel matig; 29 stieren 4652 per K.g handel matig; 23 .paarden f 60180 per stuk handel matig: 21 vette kalveren 6569 p. K.g handel matig; 979 nuchtere kalveren, voor de Slacht f 712, voor de fok f 1118 per stuk handel matig; 272 vette varkens voor de slach' 45—47 ct. per K.G., handel matig; 102 magere varkens f 2220 per stuk, handel matig; 452 biggen f 917 per stuk, handel matig; 934 scha pen f 2228 per stuk, handel matig; 17 bokken f 311 per*stuk, handel amtig. Kipeieren f 3__ 3.30, .eendeieren f 3, alles p. 100 stuks. Coöp. Centrale e lei'veiling Purmerend g.a Afdeeling eieren. Aanvoer 50.000 eendeieren f 3.15: 80.000 kipeieren 6566 K.G. f 3.30—335 63—64 K.G. f 3.20—3.30, 60—62 K.G. f 3 05__1 3.25, 58—59 K.G. f 3.05—3.10, 56—57 K.G. f 3_ 3.05, 53—55 K.G. f 2.90—3, 50—52 K.G. f 2.80— f 2.90. Veemarkt Rotterdam. ROTTERDAM, 14 Februari. Aanvoer in totaal 4652 dieren waarvan 840 vette runderen, 808 magere runderen, 75 vette kalveren, 121 gras kalveren, 2234 nuchtere kalveren, 5 varkens, 8 veulens, 235 paarden, 263 schapen en 4 lamme ren. 59 bokken of geiten. De prijzen waren: vette koeien le kw. 72 ct., 2e kw. 5é ct., 3e kw. 36— 46, stieren le kw. 62, 2e kw. 56, 3e kw. 50 ct. f 275205145; vette kalveren le kw. 95 ct.' 2e kw. 85 ct., 3e kw. 55—65 ct., graskalveren 2e kw. 50 ct., 3e kw. 40 ct., f 50—3525; nuchtere slachtkalveren le kw. 34,. 2e kw. 29, 3e kw. 24 f 864, nuchtere fokkalveren f 22—18—15' slachtpaarden le kw. 53 ct., 2e kw. .43 ct, 3e kw! 33 ct., f 230190110; werkpaarden f 330—270 130, hitten f 240190120; schapen le kw, 48, 2e kw. 42, 3e kw. 31 ct., f 242017, lam meren le kwa 52 ct., 2e kwa 46 ct., 3e kw. 41 ct., f 191612, kalfkoeien if 285220—155, melkkoeien f 280210155, vare koeien f 195 160140, vaarzen f 175155115, pinken f 14511595, bokken of geiten f 10—8—5. Vette koeien en ossen aanvoer iets minder handel stroef, prijzen lager, prima koe 74 ct' prima os 66 ct.; stieren aanvoer iets grooter' handel stil, prijzen nauwelijks prijshoudend' dalende; vette kalveren aanvoer ruim, handel slecht, prima's f 1,05; graskalveren aanvoer iets ruimer, handel kalm, prijzen onveranderd; nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer groot! handel matig, prijzen iets lager; paarden aam voer flink, handel kalm, prijzen hooger; scha pen en lammeren aanvoer korter, handel flauw, prijzen als gisteren; kalf- en melkkoeien aan voer iets ruimer, handel zeer stil, prijzen terug loopende; vare koeien aanvoer matig, handel slepend, prijzen als vorige week; vaarzen en pinken aanvoer gelijk aan vorige week, handel stug, prijzen met moeite te handhaven; bokken of geiten aanvoer gelijk aan vorige week, han del tamelijk, prijzen onveranderd. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Edam 12 Febr. v. Houston te N.-Orleans. Spaarndam 13 v. Rott. te Pto. Mexico. Lochgoil, Rott. n. Vancouver 13, 850 mijl West van Valentia. Blommersdijk, Rott. n. N.-York 13, 60 mijl West van Land's End. Lochkatrine, Vancr. n. Rott. 12 v. San Franc, HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk (uitr.) 14 v. Port Sudan. Bloemfontein (uitr.) 11 Febr. van Dakar. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Tjikembang (uitr.) 14 Febr. van Hongkong. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (thuisr.) 14 Febr. v. Melbourne. Gaasterkerk (uitr.) 14 Febr. van Aden. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Ulysses (thuisr.) 13 te Havre, vertr. 15 v. Rot Reggestroom (uitr.) 12 Febr. te Takoradi. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisr.) 14 Febr. te Antwerpen. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Perseus 14 v. Stettin te Amsterdam. Fauna, Napels n. Rott. 14 (12 's middags) 60 m. Z. W. van Wight. Van Rensselaer 14 v. Amst. n. W.-Indië. Breda, Amst. n. Chili, 12 te Curacao. Ajax 14 v. Odense n. Kopenhagen. Mars, Venetië n. Amst. p. 14 Gibraltar. Irene 14 van Oporto naar Vigo. Ganymedes 14 v. Alexandrië n. Jaffa Hercules 13 Febr. v. Tanger te Gibraltar. Ajax 13 Febr. v. Amst. te Odense. Nereus, 13 Febr. v. Amst. te Halmstad, Rhea 14 Febr. v. Venetië te Triest. Saturnus 14 v. Hamburg te Amsterdam. Vesta, 13 Febr. v. Livorno n. Napels. Vulcanus 13 v. Thessaloniki n. Izmir. Triton, Rott. n. Algiers 12, 15 mijl Z.O. van Niton. Euterpe, Amst. n. Bordeaux p. 12 Dungeness, KONINKLIJKE SHELL. Chama 10 v. Stockholm te Klaipeda. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland (uitr.) 13, 120 mijl Zuid van Land's End. Amstelland (thuisr.) 14 Febr. van Santos. MEYER Co's SCHEEPV. MIJ. Gïenearn, Japan n. Amst. 10 te Yokohama, Glenshiel, Dairen n. Rott. 14 te Suez. Aeneas, Japan n. Rott. p. 13 Gibraltar. Menelaus, Japan n. Rott. 13 v. Manilla. Eumaeus 9 Febr. v. Rott. te Osaka. Deucalion 10 van Yokohama naar Rotterdam, 11 Febr. van Hongkong. Neleus, Japan n. Amst. 11 van Penang. Prometheus, Batavia n. Amst. 13 v. Pt. Said. ROTT. ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca 14 van B.-Ayres te Rotterdam. Alcyone (thuisr.) 12 Febr. van Montevideo. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Palembang (thuisr.) pass. 13 Febr. Sagres. Kota Baroe (uitr.) p. 14 (2 n.) Dover. Sibajak (thuisr.) 14 van Marseille. Kedoe (thuisr.) pass. 14 Perim. Kota Nopan 14 van Liverpool te Schiedam. Blitar (uitr.) 14 Febr. van Djeddah. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Tawali (uitr.) pass. 12 Febr. Gibraltar. Johan de Witt (uitr.) 14 Febr. van Sabang. Chr. Huygens 14 v. Batavia te Amsterdam. Enggano (thuisr.) via Londen 13, 260 imijl Zuid van Land's End. WIJK LIJN. Naaldwijk 13 v. Thamshavn n. Dordrecht, HALCYON LIJN. Flensburg 14 v. Vlaardingen n. Kirkeness. Rozenburg. Bilbao n. Vlaardingen 15 (v.m.) le Hoek van Holland verwacht. Stad Dordrecht, La Goulette naar Rotterdam —Vlaardingen pass. 12 Gibraltar.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 6