Neutrale Schoolvereeniging - Kanaalstr. 238a - IJmuiden Kleine klassen (25 leerlingen per klas) opleidingsschool voor Middelbaar Onderwijs in zes jaar (volgens nieuw examenprogramma-toelating 1939 Moderne onderwijsmethode. Handenarbeid in alle klassen. Fransche les eiken dag onder de schooluren, in de twee hoogste klassen Vakleeraar gymnastiek, sport en zwemmen. Totale kosten t 45 per jaar; reductie bij meer dan één kind Prospectus en verdere inlichtingen bij het Hoofd der SchoolC. Keizer, |ulianakade SOTelef. 4958 (AcLv. Ingez. Med.) Vfc or de verlichting van de kerk. Bazar in het Vereenigingsgebouw. Dinsdagavond werd in het Nea. Herv. Ver eenigingsgebouw in de Oosterwijkstraat een bazar geopend, die werd georganiseerd door de Christelijke Meisjesvereeniging „Ora et Labo- ra" ten bate van de aan te brengen electrische verlichting in het kerkgebouw van de Ned. Herv. Gemeente. De belangstelling voor deze openingsplechtigheid was zeer groot en wan neer zij als een ..belofte mocht worden gezien voor de komende dagen, dan zal het verlich tingsfonds er Wel bij varen. De nieuwe predikant van de Ned. Herv. Ge meente. Ds. J. de Vries had zich bereid ver klaard de bazar te openen, daarmede tevens voor de eerste maal in zijn gemeente in het openbaar optredend en voor de eerste maal ook kennis nemend van een uiting van actie Van het rijk geschakeerde vereenigingsleven. Ds. J. de Vries dankte in zijn openings woord in de eerste plaats bestuur en leden van de organiseerende vereeniging voor het vele voorbereidende werk, dat moest worden verricht, Spr. wrees voorts op de noodzakelijk heid van een goede verlichting in het fraaie kerkgebouw. Weliswaar komt het in de eerste plaats aan op het innerlijke, maar nochtans mag toch bij de bediening des Woords en van de sacramenten het uiterlijk niet worden ver geten. Ds. de Vries sprak den wensch uit, dat de resultaten van de bazar in alle opzichten aan de verwachtingen zouden beantwoorden, maar dat het praedicaat „Christelijke" bazar geenszins uit het oog zou worden verloren. Na dit openingswoord, dat met een dave rend applaus werd begroet, was de verkoop weldra in vollen gang. Een orkestje zorgde er op lofwaardige wijze voor, dat de juiste stem ming van milden offerzin over de bezoeksters en bezoekers vaardig werd. Deze poging bleef niet zonder resultaat, want zoowel aan de stands, als bij de vele attracties werden van stonde af aan goede zaken gedaan. Wat de inrichting van de bazar betreft, deze hebben wij nog nimmer zoo smaakvol aange troffen. Vooral aan de verlichting was groote zorg besteed. Deze was zeer stijlvol ontwor pen en gaf aan het geheel niet alleen een wei- verzorgden, maar ook intiemen aanblik. De zeer fraaie stand van handwerken kwam daar door wel bijzonder goed uit. Natuurlijk kan men vele nuttige en luxe artikelen koopen en dat wordt veraangenaamd door de smaakvolle rangschikking van de artikelen. De gebruikelijke attracties ontbraken even min. Men kon zich bezig houden met sjoelen, schieten, timmeren op spijkers enz. De huis vaders vonden iets van hun gading in een stand, waarin een electrische trein reed. Na tuurlijk was er een kunstje op, om de dub beltjes binnen te krijgen en dat slaagde won derwel. Zoo was er voor de bazarcommissie op dezen openingsavond naar wij meenen reeds alle reden tot tevredenheid. Wij mogen niet verzuimen te vermelden, dat men op het podium rustig van een kopje thee kan genieten en toch in de „sfeer" kan blijven. De bazar is Woensdag en Donderdag, des middags en des avonds geopend. Donderdagavond te ongeveer half elf volgt de sluiting en kan de „balans" worden opge maakt en er is niet de minste aanleiding voor de veronderstelling, dat er dan geen flink overschot zal zijn. Maar daar is het dan ook om begonnen. CLUBAVOND VAN „BEVERWIJK". Donderdag zal in het clublokaal van de voetbalvereniging „Beverwijk" weer een clubavond worden gehouden. Als gewoonlijk heeft de Supportersvereniging „Rood Wit" hiex-voor weer een aantal prijsjes beschikbaar gesteld. DE ZWALUWEN VERSPEELDEN HUN KANS. De Zwaluwen hebben Zondag door een 21 nederlaag tegen Vanko hun kans op de eerste plaats verspeeld. De stand is thans: S.D.O. 8 5 1 2 11 23—24 Zaandam 12 8 2 2 18 57—18 Roda 10 6 1 3 13 35—16 Zwaluwen 11 6 1 4 13 39—28 Vanko 10 4 2 4 10 24—24 Hilversum 11 4 2 5 10 18—24 Hou Stand 11 3 4 4 10 26—33 Samenwerking 12 4 3 5 11 28—39 O.M.S. 9 0 0 9 0 10—51 Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Donderdag Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III; 8.00 Keulen, 10.30 Parijs, 12.05 Di versen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 London Reg., 4.20 Parijs, 4.35 London Reg., 5.20 Brussel Ned 6.05 Radio P.T.T. Nord, 6.20 London Reg 7.20 Radio P.T.T. Nord, 7.50 Diversen, 8.20 London Reg., 9.00 Keulen, 10.20 Brussel Ned., pl.m. 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 10.35 London Reg., 1.20 Nationaal programma, 10.45 Lon don Reg. Lijn V; Diversen. Het vierde lustrum van „Beverwijk". Opvoering van een revue. Het vierde lustnim van de voetbalvereni ging „Beverwijk" zal op feestelijke wijze wor den herdacht met een feestavond op 30 April in het Kennemer Theater. De feestcommissie is in onderhandeling ge treden met het Haarlemsche Revue- en Ca baretgezelschap van den heer Van Delden voor de opvoering van de revue „Geniet van het volle leven". Ook het vorige jaar trad dit gezelschap met veel succes voor „Beverwijk" op. De belangen van de slecht- hoorenden. Een tentoonstelling in Mei. Het plaatselijk comité van de Vereeniging tot bevordering van de belangen van slecht- 1 hoorenden verzoekt ons opneming van het volgende: Ruim 30 jaren bestaat de Vereeniging tot bevordering der belangen van slechthoorenden (S.H.). Zij telt meer dan 40 afdeelingen in Ne derland en Necl.-Oost-Indië, met een ledental van ca. 6000. Zij werd opgericht door perso nen, die uit eigen ervaring en door waarne ming van wat anderen ondervonden en leden, wisten hoe zeer slechthoorendheid en doofheid voor velen vaak een oorzaak is van vereenza ming en stil gedi-agen leed; voor jongeren dik wijls een hinderpaal voor de ontwikkeling van den aanleg en de talenten die zij bezitten: voor ouderen maar al te vaak leidend tot ver lies van arbeidsgelegenheid en dus tot derving van inkomsten of behoorlijk levensondei'houd. Met de medewerking en de voorlichting van vele goedhoorenden, waaronder mannen en vrouwen van beteekenis, maar vooi'al door den volhardenden arbeid en de onvermoeide piropa ganda van slechthoorenden en doofgeworde- nen zelf, is de vereeniging geworden een krachtige band tusschen lotgenooten tot on- derlingen moreelen en waar noodig, ook mate- rieelen steun. De Vereeniging geeft 2 x per maand een blad uit, dat een krachtig en doeltreffend middel is om slechthoorenden tot elkaar te brengen en over en weer van eikaars nooden en wenschen, denkbeelden en ervaringen te doen kennisnemen. Zij heeft opgericht een eigen Landhuis in Lunteren, een rast- en ontspanningsoord voor slechthoorenden. Zij bracht een verzameling van alle bestaande hoortoestellen bijeen, in ons Centraal Maga zijn te Amsterdam. (Vondelstraat 142), ter voorlichting van slechthoorenden bij de keu ze van zulk een toestel. De Vereeniging be strijdt de kwakzalverij. De bekende valsche schaamte van vele slechthoorexxden maakt hen tot een gemakkelijke prooi van den kwakzal ver! De vereeniging zorgt voor arbeidsbemid deling en werkverschaffing aan slechthooren den en organiseei-t ontwikkelingsavonden en cursussen in het liplezen (het afzien van den mond). Zij wijdt vooral ook haar aandacht aan het ondei-wijs aan slechthooi-ende kinde ren en gaf den stoot tot de oprichting van de eerste school voor slechthoorenden in Deix Haag, die spoedig door andere te Rotterdam, Amsterdam en Leeuwarden is gevolgd. Want er zijn zeer veel slechthoorende kinderen, veel meer dan men zou vermoeden. Zij verstrekt geheel of ten deele kosteloos gehoor-toestel- len aan on- en minvermogenden en doet nog veel meer in het belang van slechthooren den. Om voortdurend meer bekendheid aan haar doel en werkzaamheid te geven, organiseert de vereeniging nu hier, dan daar tentoon stellingen. Deze worden wel gehouden in het belang van slechthoorenden, maar zijn al lerminst uitsluitend voor slechthoorenden. Goedhoorenden zijn er niet alleen zeer wel kom, maar zullen er zeker ook met veel be langstelling van kennis nemen,. Van 2 tot en met 4 Mei a.s. zal een derge lijke tentoonstelling worden gehouden te Be verwijk in concertzaal Odeon aan de Baan- straat. Daar zal men kennis kunnen maken met alle betrouwbare hulpmiddelen voor slechthoorenden en totaal doofgewordenen. O.a. vindt men er bijeen: de collectie hoor toestellen uit ons Centraal Magazijn te Am sterdam. Deze toestellen mogen zonder eeni$e vei-plichting worden gepi-obeerd, onder des»- kundige leiding, waarna men ze, in bepaalde gevallen, op proef mede naar huis mag ne- men.Vender worden er tentoongesteld: dooven- bellen, doovenwekker, het ,,gi*uweikastje" met de talrijke kwakzalversartikelen, enz. en zal iedere gewenschte inlichting verkregen kun nen worden betreffende het ondei-wijs aan de S.H. jeugd en omtrent cursussen in het lip lezen. De afdeeling werkverschaffing ver koopt artikelen gemaakt door onvermogende S.H. en totaal doofgewordenen. Tot dekking van de onkosten der tentoon stelling en, zoo mogelijk, ook daarenboven tot versterking van de geldmiddelen der vereeni ging, om zoo haar werken in het belang van de slechthoorenden mogelijk te maken, zal er een vei'loting woxxien gehouden (prijs per lot 25 et.) Ons werden reeds mooie prijzen toege zegd en wij hopen er nog vele ten geschenke te mogen ontvangen van hen, die sympathie gevoelen voor het goede doel, dat de vei'eeni- ging beoogt. Moge deze bijzondere tentoonstelling uit nemend slagen en de vereeniging die zulk een sympathiek en menschlievend doel beoogt, er door aan kracht winnen! Het tei/toonstellingscomité wordt gevormd door de dames mevrouw L. ScholtensRe- gout, presidente; mevr. W. Nooivan Oosten, Bloemhof straat 3. secretaris; mevrouw A. v. d. SchroeffBiermann, Nieuwe Schulpweg 235, VeLsen N., penningmeesteressemevr. A. A. van Hattum—Dekker, mevr. M. Holtrop— Sluis, mevr. J. J. Koot—Hulk, mevr. C. M. C. RoyaardsBentinck. mevr. G. Stratervan Ogtrop, mejuffr. G. Teer, mevr. J. Telders—de Fremery. Lezing over Tuinarchitectuur. Bijeenkomst van de Studieclub De Tuinbouw Studieclub „Beverwijk en Om streken" heeft gisteravond in het veilingge bouw ,,'t Centrum" een ledenvergadering ge houden, die goed bezocht was. De voorzitter, de heer R. W. A. Muyen, sprak hierover in zijn openingswoord zijn te vredenheid uit. Verder deelde spr. mede, dat het bestuur plannen heeft gemaakt voor win- terexcursies naar eenige bedrijven in de om geving van Beverwijk en naar de groote bloe mententoonstelling, die einde Maart in Den Haag wordt georganiseerd. Besloten werd de uitwerking van deze plannen aan het bestuur over te laten. Nadat de voorzitter nog medegedeeld had, dat sinds de laatste vergadering weer 5 nieuwe leden waren ingeschreven bracht een lid van de kascommissie verslag uit, waaruit bleek dat de boeken en bescheiden van den penning meester in uitstekende orde waren bevonden. Hierna heeft de heer J. van der Heyden een causerie gehouden over het onderwerp „Tuin architectuur". Spr. merkte in de eerste plaats op, dat het doel van deze causerie is om te trachten de architectuur in andere banen te leiden. De perspectivische- of fotografische tuinteekening, die langzamerhand meer en meer wordt toegepast, komt veel beter tot haar recht, dan de platte grond. Vooral nu de luxe- tuinbouw zoo vooruitgaat, achtte spr. het noodzakelijk, dat men perspectief-teekenen leert. De resultaten, die hiermede worden be reikt, zijn veel beter, terwijl bovendien het ge knoei in het vak in de toekomst tot het ver leden zal behooren. Na deze inleiding heeft de heer Van der Heyden een groot aantal pers pectief teekeningen vertoond, die een duidelijk beeld gaven van de resultaten, die de inleider hiermede reeds heeft bereikt. Na deze interessante en leei'zame causerie heeft de heer R. Martens nog een groot aan tal lantaarnplaatjes vertoond van bolbloemen en van stands van buitenlandsche tentoon stellingen. De jury, die voor het bindwerk bestond uit de heeren J. Groot Jr., Zandbergen en G. van der Wel en voor de losse bloemen de hee ren A. van der Wel, H. Houtwipper en C. Bak ker, heeft vervolgens de inzendingen gekeurd. De uitslag hiervan luidt: Afdeeling B. bindwerk: Tulpen van den heer J. Bakker 10 pnt. Afdeeling A.: Vaas tulpen van den heer R. Martens 10 pnt., Azalea's van den heer G. van der Wel 10 pnt. Losse bloemen: Hyacinten en mand tulpen en narcissen, beide van den heer Martens, resp. 10 en 9y2 pnt. Narcissen van de Gebr. Van Bruggenum 9 pnt., Cocospalm, varentjes en Primula's van den heer D. van der Wel 10 pnt., Tulpen van den heer G. van der Wel 9 pnt. en Tulpen van den heer N. Boogaard 10 pnt. Uit de mededeelingen van de jury Inspannend avondwerk gaat met pleizier door een bril voorzien van A CROOKES GLAZEN. Verkrijgbaar bij W. KUIPERS ZN. - Gedipl. Opticiens, ZIJLSTRAAT 97 TELEFOON 12726. (Adv. Ingez. Med.) Ds. J. de Vries, de nieuwe predikant van de Ned. Herv. Gemeente te Beverwijk opende bij zijn eerste openbare optreden in zijn gemeente een bazar ten bate van de verlichting van het fraaie kerkgebouw.Ds. De Vries in gesprek met de presidente van de organiseerende vereeniging, mevr. Vreudenberg. Rechts tmevr. De .Vries. bleek, dat de kwaliteit van de inzendingen bui tengewoon goed was. De heer Martens heeft vervolgens een serie fraaie gekleurde lantaarnplaatjes uit de om geving van Beverwijk vertoond. Deze fraaie kleurenfoto's, die door den heer Marx zijn op genomen, genoten den onverdeelden aandacht van de aanwezigen, temeer, omdat bij deze collectie opnamen waren van de buitenplaat sen „Scheybeeck" en „Marquette". Na de rondvraag sloot de voorzitter de ver gadering met een woord van dank aan de in zenders en inleiders. De voorzitter reikte tenslotte nog met een toepasselijk woord de prijzen Uit aan de inzenders. LEDENVERGADERING CHR. METAAL- BE WEK KERSBOND. De plaatselijke afdeeling van den Christe- lijken Metaalbewerkersbond zal op Vrijdag 24 Februari een ledenvergadering in het Witte Kruis-gebouw houden. Spreker voor dezen avond is de heer Post, lid van het hoofdbe stuur, uit Zwolle, die zal spreken over het onderwerp „Geestelijke en Sociaal-Economi sche Herbewapening". Verder vermeldt de agenda nog een bespre king van de jaarvergadering. CASTRICUM „Ronkende Motoren" voor de E. H. B. O. Voor de derde maal werd in de zaal van den heer W. Th. Beentjes door den R.K. Vrouwen bond het tooneelspel „Ronkende Motoren" opgevoerd. De baten van deze opvoering kwa men ten goede aan de vereeniging „Eerste hulp bij ongelukken". Het was jammer, dat de zaal niet zoo goed bezet was als de beide vorige keeren. Mogelijk was de hcerschende griep hiervan oorzaak. Evenals de vorige malen, waarover wij reeds schreven, werden ook nu weer de rollen uit stekend vervuld, zoodat het stuk weer een groot succes opleverde. Na afloop werd den spelers dan ook lof gebracht voor hun schitte rend spel. Men bleef na afloop nog eenigen tijd gezel lig op het bal bijeen. FILMAVOND N.V.V. Woensdagavond 1 Maart wordt door het N.V.V. een filmavond gegeven in de zaal van den heer W. Borst te Bakkum. Het programma bevat o.a. een gekleurde teekenfïlm, een film van strijd en solidariteit, een klucht en tenslotte de Nederlandsche film Merijntje Gijzen's Jeugd naar den bekenden roman van A. M. de Jong. De spreker van den avond is nog niet be kend. ONGEVAL BIJ HET HOOISTEKEN. Toen de landbouwer H. bezig was met hooi- steken, gleed het voorwerp uit waarmede hij bezig was, zoodat de heer H. van het hooi viel. Ben inmiddels ontboden geneesheer achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Alkmaar noodzakelijk. VERGADERING VAN DE R.K. STAATSPARTIJ. De R.K. Staatspartij houdt op Maandag 27 Febraari a.s. in de zaal van café W. Th. Beentjes een ledenvergadering. De agenda vermeldt o.a. een bespreking van de candidaatstelling en de a.s. gemeente raadsverkiezing. Op Zondag 26 Februari zullen de leden van de R.K. Kiesvereniging hun stem kunnen uitbrengen voor de samenstelling van de gros lijst ten behoeve van de Statutenverkiezing'. Deze stemming wordt eveneens gehouden in het café van den heer W. Th. Beentjes. Jaarvergadering van het Zieken fonds. Voorzitter Hemmer gehuldigd. Het Ziekenfonds „Onderlinge Hulp" hield zijn jaarvergadering in de zaal van den heer W. Groot te Bakkum. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer H. Hemmer, de aanwezigen welkom en sprak er zijn leedwezen over uit, dat voor de algemeene jaarvergadering, waarin het wel en wee van deze belangrijke vereeniging wordt besproken, zoo weinig belangstelling is. Het jaar 1938 is overigens zonder veel schokkende gebeurtenissen voorbijgegaan. De vereeniging is zelf sterk vooruitgegaan. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat op 1 Januari een saldo van f 3129,80 aanwezig was. Den penningmeester werd door den heer Breedveld, lid van de kascommissie dank gebracht voor de keurige wijze, waarop hij de financiën der vereeniging beheerd had. Daarna volgde de huldiging van voorzitter Hemmer, die juist 25 jaar bestuurslid der ver eeniging was. De heer D. de Winter memoreerde, dat het 25 jaar geleden is, dat de heer Hemmer als bestuurslid der vereeniging gekozen werd. Wij weten allen, aldus spreker, dat niet dikwijls een kwart eeuw de leiding van een vereeniging aan denzelfden persoon blijft toevertrouwd. Wij hebben dan ook gemeend, dat we dit feit niet onopgemerkt voorbij mochten laten gaan. De vereeniging is onder deze leiding steeds in staat geweest hulp te bieden. Spr. dankte den voorzitter voor alles, wat hij gedurende de vele jaren voor de vereeniging gedaan heeft en hoopte, dat het fonds onder zijn leiding steeds zou bloeien. Hij overhandigde den heer Hem mer daarna een fraaie rookstandaard. De heer Hemmer sprak een woord van dank tot de vergadering. Hij zeide, zich niet bewust te zijn dat zijn verkiezing reeds 25 jaar geleden is. Spr. memoreerde daarna nog wijlen den heer de Haas, destijds de eminente voor zitter der vereeniging, dien hij in niet minder dan drie vereenigïngen als voorzitter was op gevolgd. Spr. sprak den wensch uit, dat het hem gegeven zou mogen zijn nog vele jaren de functie van voorzitter te vervullen en dat de vereeniging steeds zou mogen blijven bloeien. De heer Portegies, secretaris, herdacht de langdurige altijd goede samenwerking, welke hij met den voorzitter heeft gehad. Hij over handigde den voorzitter een kistje sigaren. Vervolgens was de bestuursverkiezing aan de orde. Aftredend waren de heeren Hemmer en Hageman, die werden herkozen. Tot leden van de kascommissie werden be noemd de heeren A. Hogensteijn en J. Breed veld. Na de rondvraag bracht de voorzitter nog een woord van dank aan het bestuur en in het bijzonder aan den penningmeester. Spr. hoop te, dat de goede verstandhouding in de ver eeniging mag blijven, zooals zij 'altijd is ge weest. JAARVERGADERING VAN DE V.V.V. Maandagavond 27 Februari houdt de V.V.V. „Castricum Vooruit" haar jaarvergadering in hoteu Broksma. JUBILEUM OP „DUIN EN BOSCII''. Op 9 Maart a.s. hoopt de heer G v Akker,portier aan hejfc Provinciaal Zieken huis „Duinenbosch" te Bakkum N.H., den ri te herdenken, dat hij 25 jaren in 'dienst van deze instelling. De jubilaris was y«--- ruim 10 jaar werkzaam bij de Nederland»? Spoorwegen. Dezen voorkomenden en aui hulpvaarigen portier, die de gemeene arh ting heeft verworven, zal het dien dag zet niet aan belangstelling ontbreken. r HEtMSKÈRK COÖP. BOERENLEENBANK. Op Woensdag 1 Maart houdt de Coop Bop renleenbank haar jaarvergadering in het 1? kaal van den heer L. Schipper. ROOKWED STRIJD. Aan een rookwedstrijd te Beverwijk namen 30 jongelui uit Heemskerk deel. Tenslotte wist de heer A. Kos uit Heemskerk na twee uur gerookt te hebben, den pHis een electrische fietslamp te winnen. Overigens bleken de Heemskerkers goede rookers te zijn, want van de vijf uitgeloofde prijzen wisten zij op drie beslag te leggen; HONDENKEURING. Op Dinsdag 7 Maart a.s. zal gelegenheid won den gegeven tot het laten keuren en herkeu ren van trekhonden nabij het Gemeente huis. Deze keuring vindt plaats des middags van 2—3 uur. KIEZERSLIJST. Van 23 Febr. tot en met 16 Maart ligt ter gemeentesecretarie voor een ieder ter in- zage de kiezerslijst 1939-1940, bevattende de namen van 2223 kiezers. WERKLOOZENCONTROLE. Naar wij vernemen is de opheffing van de gemeenschappelijke regeling betreffende de controle van werkloozen tusschen de gemeen ten Castricum, Limmen en Heemskerk thans goedgekeurd, zoodat de controleur de heer van de Wakker nu geheel in dienst dezer ge- meente is. WERKVERSCHAFFING. Maandag j.l. zijn een 10-tal werkloozen alhier tewerkgesteld bij de diepspitregeling onder de gemeente Egmond-binnen. „A. D. O." Het programma voor Zondag luidt: ADOLisse 2.30 uur DQSS 3—ADO 2 2,- IEV 2—ADO 3 2.30 ADO 4HSV 3 Ï2.30 WZ b—ADO a 2.30 ADO bPSCK a 12.- VVZ d—ADO c 1.15 ADO dMeervogels b 1.— VOETBAL. Roode Duitvels—Zwaluwen (4-1) Teleurstellend spel van onze landgenooten. Dinsdagmiddag is het terrein van de F. C. Charleroi de voetbalwedstrijd Roode Duivels- Zwaluwen gespeeid. De Belgische ploeg heeft welverdiend met 41 gewonnen. De Belgische aanvoerder won den toss; reeds direct waren de Belgen voor het Nederlandsche doel. Keeper Dijkstra moest reeds spoedig han delend optreden; op fraaie wijze stopte hij ach tereenvolgens schoten van De Kleyn en De Mulder. Bonsema en Sterk stelden de Belgische ach terhoede met hun aanvallen vervolgens aan het werk. Langzamerhand ontwikkelde zich een ge lijk opgaande strijd: de eerste vijfentwintig mi nuten verliepen zonder doelpunten. Toen echter slaagde de Juliana-speler Vondenhoff er in, den rechtsachter Van den Kerckhove te passeeren en met een fraai schot gaf hij zijn ploeg de lei ding (01). Voortdurend waren de Belgen voor het Ne derlandsche doel. Een doelpunt kon dan pok niet uitblijven; vier minuten voor de rust slaag de de linksbuiten De Mulder er eindelijk in, uit een pas van De Kleyn den gelijkmaker in het net te schieten (11). Na de rust trokken de Zwaluwen het eerst ten aanval. De Belgische linksbinnen Nelis werd echter twaalf minuten na de hervatting op onrechtmatige wijze ten val gebracht in het strafschopgebeid, waarvoor de scheidsrechter een strafschop toekende. Op fraaie wijze stopte Dijkstra het harde schot in den benedenhoek. Bij een Belgischen aanval op het Nederland sche doel gaf De Kleyn een afgemeten voorzet aan De Mulder, die niet aarzelde en doelman Dijkstra onhoudbaar passeei-de (21). Drie minuten later waren de Belgen weder om op de Nederlandsche helft. De Mulder kwam in het bezit van den bal; hij gaf dien door naar Nelis en met een keihard schot werd de stand 31. De Zwaluwen konden hun normalen vorm met meer vinden; men aarzelde en van zulle een aarzeling maakte de Belgische aanval gebruik om negen minuten voor het einde nogmaals te scoren, opnieuw door toedoen van Nelis (4—1). België bleef daarna nog steeds in de meer derheid; indien doelman Dijkstra niet op zoo uitstekende wijze opgetreden was, hadden Ne derlanders met veel meer doelpunten verschil verloren. De elftallen waren als volgt: Roode Duivels: Doel: De Raets. Achter: Heyman en Homble. Midden: Van de Kerckhove, Claes en Ceuleers. Vóór: Van de Wouwer, Lamoot, De Kleyn, Nelis en De Mulder. Zwalwen: Doel: Dijkstra (Z.F.C.). Achter: Blom (N.A.C.) en Van Ierlandt (Willem II). Midden: Roelofs (Go Ahead), Punt (D.F.C.) en Van Heel (Feijenoord). Vóór: Vondenhoff (Juliana), Bonsema (G.V. A.V.), Dumortier (D.O.S.), Van der Veen (He racles) en Sterk (V.S.V.). ROODE DUIVELS— LONDEN-COMBINATIE (43). Een andere ploeg van de Belgische Rooae Duivels heeft Dinsdagmiddag te Brussel met 49 van een Londensche combinatie gewonnen. AMSTERDAM—ZWALUWEN. De keuzecommissie van den K. N. V. B. heeft 't Zwaluwen-elftal, dat Zaterdag 25 Februari te Amsterdam een wedstrijd zal spelen tegen een hoofdstedelijke ploeg, als volgt samengesteld: Doel: Mackenzie (Hercules). Achter: Walhain (H.B.S.) en v. d. Heyde (Feijenoord). Midden: De Haan (Xerxes), Dorland ('t Gooi)» Blom (L.S.C.). Vóór: v. d. Engel (D.H.C.), Van Spaandonck (Neptunus), Dommering (Vitesse), De Heer (A.D.O.) en Linssen (Feijenooi'd). Als reserves zijn aangewezen: Pil (Sparta), Van Hooff (Hilversum), Loof (A.D.O.) Janse (Hermes-D.V.S.),

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2