VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BURGERLIJKE STAND, NIEUWS VAN DE TAFELTENNISCLUB „IJMUIDEN". Met de onlangs opgerichte tafeltennisclub gaat het naar wenseh. Momenteel telt de cluib 12 leden; 2 speeltafels staan hen ter beschikking. Er is een tournooi om het club kampioenschap georganiseerd, waardoor het spelpeil zeer verhoogd is. Iedere tafeltennisspeler kan in het club lokaal, Industriestraat 26 een kijkje nemen. De speelavonden zijn des Woensdags van 19.3023 uur en des Zaterdags van 13.1518 uur. Omtrent het clubkampioenschap wordt het volgende medegedeeld: J. Woudenberg heeft zich tot nu toe de sterkste getoond. Vooral de fraaie overwin ning op zijn concurrent Dekker getuigt van zijn kracht. In de onderste regionen fun- geeren twee dames als hekkensluitsters. Bei den hebben nog geen enkele overwinning be haald, zoodat haar laatste partij tegen elkaar de beslissing moet brengen, wie na de 1ste ronde de onderste plaats zal moeten bezetten. TWEEDE FEESTAVOND VAN D.G.S. Mocht de eerste feestavond van de Vereeni- ging van Jonge Oud-Kath. „D.G.S." een succes zijn, de tweede feestavond, welke in Cycloop werd gehouden was zeker een nog veel grooter succes. Ook nu mocht Kapelaan P. J. Jans, voorzitter der vereeniging een bijzonder groote schare aanwezigen welkom heeten. In het bijzonder heette spr. welkom een aantal leden van de zustervereenigingen te Amersfoort en Zaandam. D.G.S. heeft haar naam als vereeniging, die weet wat gezellig feestvieren is. met deze avonden weer eens te meer bevestigd. De verschillende tooneelstukjes, vooral die waarin optraden de heeren C. v. d. Plas en H. Gravemaker, hadden een uitbundig succes door op de gevoeligheid van de lachspieren te werken. De „D.G.S.-Boys" hebben de aanwezigen op hun wijze ook weer van hun kunnen getoond, wat zeer in den smaak viel. En ten slotte de door mej. Annie Stol inge studeerde dansen, die werkelijk een lust voor het oog waren. Geen wonder, dat het publiek op dit gebied niet verwend, telkenmale de fraaie uitvoerin gen hartelijk niet een verdiend applaus 'be loonde. Kapelaan Jans bracht aan het slot van dezen avond dank aan alle medewerkenden, waarop een prettig bal dit tweede „D.G.S."- festijn, wat in alle opzichten, evenals den eersten avond, geslaagd mag heeten. MACHINISTEN - EXAMEN. Geslaagd voor het diploma als machinist aan boord van stoomzeevisschersvaartuigen die heeren: J. M. Krijger te IJmuiden en A. E. Broek, eveneens te IJmuiden. Vergadering der N. S. B. Spreker de heer J. H. Feldmeyer. Gisteravond vergaderde in het Gebouw voor Chr. Belangen de kring Kennemerland der Nat. Soc. Beweging. Deze vergadering werd geopend door den heer H. Woudenberg. Deze zeide in zijn ope ningswoord, dat hoewel er aangekondigd was, dat gelegenheid voor debat zou zijn, hieraan geen gevolg kon worden gegeven, omdat dit door het bestuur van Chr. Belangen niet toe gestaan werd. Als spreker trad op den heer J. H. Feldmeijer, die zou spreken over: Vrij heid en recht, Oss en bloedraad. De heer Feldmeijer zeide, dat het leven van ieder mensch en ieder volk aan de leer der evolutie onderworpen zijn. De gedachten, die sommige menschen, omtrent de ontwikke ling en den loop der geschiedenis hebben, komen wel eens anders uit dan men heeft durven denken. Dit verduidelijkte spreker door te wijzen op de gebeurtenissen der laatste tijden. In het bijzonder stond hij stil bij den wereldoorlog en het vredesverdrag van Ver sailles. Welk een verwarring in Europa en in het bijzonder in Duitschland heerschte er toen en ook na het sluiten van den vrede. Hierna behandelde spreker de opkomst van Hitler. In den breede besprak de heer Feld meijer de wordingsgeschiedenis van het Nat. socialisme in Duitschland en in Nederland. Het Nat. socialisme is, trots de bestrijding, he den ten dage nog een probleem waar men zich algemeen mee bezig houdt. Hoe men over het Nat. socialisme denkt moet ieder weten, zegt spreker. Wat het in Duitschland gebracht heeft kan men met drie dingen zeggen: n.l. een groote consequentie, gevoeligheid inzake volks- en nationale eer en het verjagen der Joden. Met een dergelijk sterk land hebben wij als Nederlanders reke ning te houden. De Nederlandsche regeering offert, door haar gevoelens tegen het Nat. socialisme, het welzijn der burgers op. Naar aanleiding hiervan critiseerde de spr. enkele regeeringspersonen. Na gesproken te hebben over de hetze die, volgens de heer Feldmeijer ook hier te lande heerscht werd de behandeling der uit Duitsch land gevluchte Joden in ons land gememo reerd. Over de vervolging der Russische Chris tenen, over de terreur in Mexico en de gru welen in Spanje wordt echter niet meer ge sproken zegt hij. Al worden de Joden in Duitschland geboycot de Nat. socialisten in ons land ondervinden dit, volgens spreker, hier dagelijks. Fel hekelde hij daarop de gehouden collecte voor de gevluchte Joden en de houding van Minister Colijn toen d'Ansembourg in de Tweede Kamer vroeg om een collecte voor de eigen landgenooten. Eveneens werd de hou ding van minister Romme inzake de werkloos heidsvoorziening becritiseerd. Al voelt men nog zooveel voor het lijden van anderen, roept spreker uit. men dient eerst te zorgen voor onze eigen landgenooten. Terugkomende op de hetze die men voert tegen het Nat. socialisme als zou dit de per soonlijke vrijheid belagen, vraagt de heer Feldmeijer: is de Ned. arbeider dan nu vrij? Wolff, Mannheimer, Zwanenberg, v. d. Berg hebben vrijheid om hun manipulaties uit te voeren. Als de N.S.B. eens aan de macht komt zal de N.S.B. met deze heeren de vrijheid be spreken en dan zal met hen eens een reke ningetje vereffend worden. De positie der internationale Joden is veilig zoolang een volk nog verdeeld is in verschil lende partijen. De N.S.B. die betrekkelijk in verhouding tot de andere politieke partijen, schijnbaar niet veel beteekent, groeit door in de harten van het volk. Dit is de oorzaak, waarom de tegenstanders, die zich dit bewust zijn, zoo bang zijn voor de N.S.B. Aan het einde van zijn betoog, zeide de spreker, dat de N.S.B. niets dan het welzijn van het volk wil. De N.S.B. wil geen groote woorden of ga rantie. De garantie van de N.S.B. is de stem van het volk. Deze mag nu niet gehoord wor den. Colijn heeft gezegd te hopen nog vele jaren de N.S.B. te mogen bestrijden. Wij, roept spreker uit, willen slechts kort strijden om de leiding te nemen. Aan het einde der vergadering bestond ge legenheid tot het stellen van vragen. SLACHTOFFERS VAN AUTO-ONGEVAL BINNENKORT HERSTELD. Zaterdagmorgen 14 Januari jJ. vond het auto-ongeval nabij het zij kanaal B plaats. Daar reed toen op den Betonweg tijdens een zwaren mist een Amsterdamsche vischauto tegen een Lindberghbus, waardoor de Am sterdamsche vischhandelaren, de heeren Th. Otto en C. Zwaan en hun knecht ernstig ge wond werden. De beide eersten zijn thans zoover hersteld, dat zij in het begin der volgende week uit het Antoniusziekenhuis ontslagen zullenworden om thuis verpleegd te worden. De knecht, die het zwaarst verwond werd, zal echter nog 14 dagen moeten blijven. Het herstel heeft een gunstiger verloop gehad dan het zich eerst wel liet aanzien. AANGEKOMEN. 20 Februari: Ajax s.s. Odense Alf s.s. Danzig Nereus s.s. Aarhuus 21 Februari: Orpheus s.s. Stettin OuSel s.s. Liverpool Java m.s. Klaipeda VERTROKKEN. 20 Februari: Velta s.s. Rotterdam Britanica s.s. Antwerpen 21 Februari: Vesta s.s. Bergen De wercldvloot. Volgens de jongste officieele statistiek van Bureau Veritas zijn in December van het afge- loopen jaar van de wereldvloot afgevoerd: 26 stoomschepen met 71.071 bruto register ton en 7 motorschepen met 1674 ton. Hiertoe behoor den geen Nederlandsche schepen. Wat een duiker overkomen kan! Een duiker uit Maasholm (Sleeswijk), die bezig was met het steenvisschen, voelde eens klaps een visch tusschen zijn beenen doorschie- ten. Vliegensvlug trok hij zijn mes en slaagde er in het beestje buiten gevecht te stellen. Na dat hij het sein tot ophalen gegeven had bleek het, dat hij een grooten tuimelaar gevangen had. Het s.s. „Ceres" in dienst van de K. H. L. Naar gemeld wordt heeft de N.V. tot Voort zetting van de Koninklijke Hollandsche Lloyd het stoomschip „Ceres" van de K. N. S. M. voor twee reizen naar Brazilië gecharterd. Het schip zal in dienst komen van Bremen naar Santos en Rio de Janeiro waarop momenteel ook het s.s. .Eemland" vaart. Het vertrék zal ongeveer 17 Maart a.s. van Bremen plaats vinden. Het Suezkanaal in 1938. In het afgeloopen jaar is het verkeer door het Suezkanaal met ruim 5 pet. gedaald. Er voe ren n.l 6171 schepen met 34.418.000 netto ton door het kanaal hetgeen een vermindering be teekent van 2.073.000 ton of ruim 5 pet. minder dan in 1937. Dit niettegenstaande het verkeer toch grooter bleef dan in de jaren vóór 1937. De genoemde achteruitgang in tonnage is hoofdzakelijk toe te schrijven aan de sterke af name van het Italiaansche verkeer en de belang rijke vermindering van de Chineesche en Japan- sche invoer van Europeesche producten. Van een onteigeningsprocedure, die anders afliep dan verwacht werd. Reeds meerdere malen hebben we het in deze kolommen gehad over de „blinde plek ken" in onze straten, die nog voor veel verbe tering vatbaar zouden zijn. We bedoelen dit maal niet de naweeën van de rioleeringswerk- zaamheden, zich uitende in een wegdek met permanent waves, maar de kwesties, vele jaren her dateerend, die het veelal onmoge lijk maken, dat bijv. een straat wordt doorge trokken, een trottoir verbeterd wordt of een nieuw vastgestelde rooilijn gehandhaafd kan worden. En die eigenlijk alle wachten op den eenig overblij venden maatregel: onteigening, opdat zoodoende een regeling getroffen kan worden, waarvan de resultaten aan allen ten goede zullen komen. Maaronteigenen is duur, zegt men. En daar -heeft de tegenwoordige gemeenschap veelal geen geld voor. Dat echter zulk een pro cedure niet altijd ten gunste van hem, die uit een onteigeningskwestie denkt een voordeel tje te slaan, beslist wordt bleek ons uit het volgende. Terzake va.n een rioleeringsplan der ge meente Apeldoorn was verklaard, dat het al- gemeene nut onteigening vorderde en dat een zeker pand zou moeten worden onteigend. De betrekken partij had bezwaar gemaakt tegen de door de gemeente aangeboden schadeloos stelling van f 22.000, waarop de rechtbank drie deskundigen benoemde om rapport uit te brengen. Dezen verklaarden, dat het huis in kwestie alleen geschikt was als woonhuis en stelde de waarde ervan vast op f 8900. Echter knoopten zij er de opmerking aan vast, dat de eigenaar eerst dan volledig schadeloos ge steld zou zijn als hij met het hem toe te ken nen bedrag zich een dergelijk perceel als het te onteigenen weer zou kunnen verschaffen. Na veel gereken kwamen zij tot een schade loosstelling van f 25.604! De Zutphensche arrondissements-rechtbank deed er nog f 200 bij en veroordeelde de ge meente in de proceskosten. De Hooge Raad vernietigde echter dit von nis. stelde het bedrag opf 9.800 vast en veroordeelde den eigenaar tevens in de kosten. Dat was dus heel wat anders, waarbij de ver weerder nog dikwijls spijt zal hebben, dat hij dezen rechtsstrijd begonnen is. De argumen ten, welke ons hoogste rechtscollege laat hoo- ren, zijn te uitvoerig om ze hier weer te ge ven. Wel blijkt er uit, dat het bekende oud-Hol- landsche gezegde over het onderste uit de kan voor den betrokkene veel waarheid bevatte. En velen hopen met ons op de komst van een gemeentelijk goudschip, waaruit dan al de nog te regelen zaken, de doortrekking van verkeerswegen betreffend, betaald zullen kunnen woixlen. Het zal dan blijken, dat ont eigenen belangrijk goedkooper geworden is dan vroeger. ?yc,£/ &-< as** - - V -.-«i IVrè J- X:'X: .ïX' DE FOKKER G 1 „MERCURY". De Nederlandsche regeering heeft een serie van deze toestellen besteld, de eerste machines worden deze week afgeleverd. Tot de bijzonderheden van dit nieuwe toestel behooren de duikremklemmen, dié het toestel in staat stellen snel te duiken. Jaarvergadering Vereeniging „Weduwensteun". De jaarvergadering der Ver. „Weduwen- steun" werd door den voorzitter, den heer M. Vink, met een hartelijk welkom tot de aanwe zigen geopend. De vereeniging telt momenteel 672 leden. Uit het jaarverslag van den pen ningmeester. den heer Roos bleek, dat in het afgeloopen jaar 4 maal weduwensteun was verleend tot een totaal bedrag van f 17.091.1 wel een bewijs dat deze Ver. den steun harer leden alleszins verdient, terwijl als bijzonder heid mag worden vermeld, dat de gedurende die jaren .door het bestuur gemaakte onkos ten niet hooger waren dan f 32. Aan de orde was een bestuursvoorstel om in de eerstvol gende maand alle leden een bedrag van 50 ets. te doen storten, zoodat dan een reserve van f 337 wordt gevormd teneinde een onmiddel lijke steunuitkeering aan een weduwe te kun nen doen in dagen, dat zooiets het meest noo- dig is. Hierdoor zal het werk van het bestuur ten zeerste worden verlicht, aangezien het niet terstond voldoen aan hun verplichtingen d-oor sommige leden de taak der bestuursfunctio- narissen zeer bemoeilijkt. Dit voorstel werd na langdurige bespreking SCHIP VAN Verm. aankomst LAATSTE BERICHT Aanvoer Spaansch ijzererts. Naar bericht wordt is de aanvoer van Spaansch ijzererts voor het Hoogovenbedrijf alhier bin nenkort weer te verwachten. Het Spaansche „Unbe Mendi" ligt n.l. op het oogenblik in lading in de haven van Bilbao. De laatste aanvoer had per Spaansch schip plaats op 25 Juni 1937, n.l. het s.s. „Mari Elvira" hetwelk sedert dien nog steeds in het Spuikanaal, alhier opgehouden wordt als gevolg' van den burgeroorlog. Daarna hadden nog wel verschepingen vanuit Bilbao naar IJmuiden plaats doch geen aanvoeren met schepen van Spaansche nationaliteit. Graanverschepingen uit Noord-Amerika. Behalve graanverschepingen uit Zuid-Ameri- kaansche havens, hebben er nu ook enkele van die verschepingen plaats uit havens van Noord- Amerika. Zoo arriveerde het Britsche s.s. „Llanfair" 12 dezer met een dergelijke lading uit Galveston te Amsterdam (het schip vertrok inmiddels naar Dunston) terwijl we nu melding kunen maken van de stoomschepen „Wendover" (Britsch) en „Walküre" (Duitsch), welke beide van New-Orleans onderweg zijn naar Amster dam met ladingen graan, waar zij resp. onge veer heden en 10 Maart a.s. worden verwacht Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Overzicht van het aantal ingeschreven werk zoekenden op 18 Februari 1939. Bouwvakarbeiders Metaalbewerkers Houtbewerkers Landarbeiders Havenarbeiders Visschers Kantoorbedienden Losse arbeiders Overige beroepen 359 182 28 55 169 208 37 738 316 Mannen boven de 18 jaar 2092 Mannen onder de 18 jaar 87 Vrouwen boven de 18 jaar 22 Vrouwen onder de 18 jaar 10 354 168 26 54 198 20 573 279 1672 84 18 351 1 Totaal 2211 1783 352 76 De totale werkloosheid bedroeg over de over eenkomstige week van 1938: 2337; 1937: 2475; 1936: 3010; 1935: 2640; 1934; 2422. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. M. H. HaagsmaSpenner, z., J. T. Cre- merlaan 58, Santpoort. J. KoksBeliën, z., Hagelingerweg 118, Santpoort. J. Amsing Stals, z.. Spilbergenstraat 18, IJmuiden. A. StokerVeldman, z., de Ruyterstraat 104, IJmuiden. M. Ruiten—Taal, d., Neptunus- straat 23, IJmuiden. G. C. ScholtenBakker, d„ Corverslaan 84, Velsen-N. B. v. d. Wal— Nottrot, z., Dennenstraat 25, IJmuiden. M. K. Numan—Hoogeland, d., Gr. Hout- of Konings weg 278, Velsen-N. A. A. v. d. Zon—Oudendijk, z., Ogenwightstraat 19, Velsen-N. N. Wijers— v. Dam, z., Rijksweg 326, Santpoort. J. v. Raal- ten—Schijff, z., Hoofdstraat 200, Santpoort. Overleden H. Toeset. 66 j., echtgenoot van H. W. M. Willeke, Bloemendaalschestraatweg 70, Sant poort. G. Koomen, 33 j., echtgenoot van J. Schippers. J. P. Coenstraat 73a, IJmuiden. P. J. Dobbelaer, 1 jzoon van C. J. Dobbelaer, de Lethstraat 2a, Velsen-N, Alkmaar (Ned.) Amstelland (Ned.) x) Agamemnon (Ned.) Baarn (Ned.) x) Bodegraver) (Ned.) x) Brand (Noor) Bennekom (Ned.) x) Br. Energy (Br.) x) Barneveld Bintang (Ned.) x) Berenice (Ned.) Caribia (Du.) x) Crynssen (Ned.) Colombia (Ned.) x) Dahomian (Eng.) Daru (Eng.) Deucalion (Ned.) Ethiopian (Eng.). Eurylochus (Eng.) x) Euterpe (Ned.) Escambia (Ital.) Freiburg (Du.) Glenearn (Eng.) x) Ganymedes (Ned.) Gloriastella (Ital.) Heidelberg (Du.) Hanau (Du.) Hermes (Ned.) Helder (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x) J. v. Oldebarneveld (NX Jaarstroom (Ned.) Juno (Ned.) Karnak (Du.) Kosti (Gr.) Kind at (Eng.) Kurmark (Du.) Keithera (Eng.) Luxembourg (Belg) Lekhaven (Ned.) Megara (Ned.) Moena (Ned.) x) Nijkerk (Ned.) Neleus (Eng.) x) Nueva Granada (Noor) Nord Atlantic (Noor) x Norfinn (Noor) x) Nicolaos Michalos (Gi\) Nidarholm (Zw.) Phrontis (Ned.) Promotheus (Eng.) x) Prahova (Roemeen) Polydorus (Ned.) x) Poelau Bras (Ned.) Pericles (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) Perseus (Ned.) Rhea (Ned.) Reggestroom Rendsburg (Du.) .Serooskerk (Ned.) x) Sembilan (Ned.) x) Sigurds Faulbaums (Let Saleier (Ned.) x) Springfontein (Ned.) x) rjikandi (Ned.) x) Titus (Ned.) Theseus (Ned.) Tiberius (Ned.) Unbé Mendi (Sp.) Venus (Ned.) Vesta (Ned.) Voluntas (Ital.) Vulcanus (Ned.) Wendovei (Eng.) Waterland (Ned.) Walküre (Du.) Zuiderkerk (Ned.) x) Chili 18 Febr. van Valentia. Buenos Aires 6 Maart 19 Febr. van Bahia. Midd. Zee 28 Febr. 16 Febr. van Nauplia. Chili 20 Febr. te Liverpool. Chili 17 Jan. te Callao. West Afrika 17 Febr. van Sassandra. Chili 20 Febr. van Arica. Abadan (via Antw.) 14 Febr. vertrokken. Chili 18 Febr. van Callao. Batavia in lading. Kopenhagen in lading. West Indië 4 Maart 16 Febr. van CristobaL West-Indië 26 Febr. 19 Febr. van Madeira. Hamburg 26 Febr. vertrekt 25 Februari. West Afrika 8 Febr. 14 Febr. van Half Assinië. West Afrika 26 Febr. 17 Febr. te Rotterdam. Alexandrië 21 Febr. van Finisterre. West Afrika 1 Maart 19 Febr. van Ouessant. Batavia 27 Febr. 19 Febr. vertrokken. Bordeaux heden 20 'Febr. van Dungeness. Huelva 24 Febr. 18 Febr. vertrokken. Ned. Indië 23 Maart 18 Febr. van Batavia. Japan 9 April 10 Febr. te Yokohama. Alexandrië 19 Febr. van Famagusta. La Plata 17 Febr. te Santa Fé. Ned Tndië 26 Febr. 16 Febr. te Liverpool. Ned. Indië 8 Maart 19 Febr. van Port Said. Zwarte Zee 11 Maart 21 Febr. van Stamboul. Hamburg heden 21 Febr. van Antwerpen. Z. Afrika 10 Febr. v. Kaapstad Batavia 19 Febr. van Colombo. West Afrika 19 Febr. van Las Palmas. Midd. Zee 10 Maart 20 Febr. te Valimitika. Ned Indië 25 Febr. 19 Febr. van Gibraltar. Pt. Redan 13 Febr. vertrokken. Bassein 6 Febr. vertrokken. Ned. Indië 17 Febr. van Macassar. Bourgas 24 Febr. 18 Febr. van Gibraltar. La Plata 24 Febr. 17 Febr. van Madeira. La Plata 23 Maart 10 Febr. te Rosario. Curacao (v. R'dam) 28 Febr. 11 Febr. van Aruba. Batavia 25 Maart 19 Febr. vertrokken. Zuid Afrika 17 Febr. van Port Sudan. 'apan 15 Maart 15 Febr. van Colombo. Pt. Arthur (via Huil) 23 Febr. 1 Febr. vertrokken. Pt. Arthur 23 Febr. 5 Febr. vertrokken. Corpus Christie 1 Maart 11 Febr. vertrokken. Stratoni heden 20 Febr. van Dungeness. Bona in lading. Batavia 8 Maart 17 Febr. van Pt. Said. Batavia 24 Febr. 20 Febr. van Gibraltar. La Plata 19 Maart 16 Febr. van Santa Fé. Batavia 9 Maart 12 Febr. van Colombo. Ned. Indië 16 Maart 20 Febr. van Colombo. West Indië 1 Maart 15 Febr. van Barbados. Hamburg 2 Maart vertrekt 25 Februari. Danzig 27 Febr. vertrekt 24 Februari. Midd. Zee 8 Maart 20 Febr. van Dubrovnik. West Afrika 17 Febr. van Lagos. Bintang 19 Febr. vertrokken. Japan 24 Febr. 17 Febr. van Gibraltar. Ned Indië 24 Febr. 19 Febr. van Gibraltar. La Plata 27 Febr. 13 Febr. van St. Vincent. Ned Indië 9 Maart 19 Febr. van Pt. Said. Z. Afrika 19 Febr. te Durban. Batavia 9 Maart 10 Febr. v. Colombo Hamburg 20 Febr. 19 Febr. vertrokkken. Stettin 28 Febr. vertrekt 25 Februari. Hamburg 24 Febr. vertrekt 23 Februari. Bilbao (v. IJm.) in lading tonstantza 27 Febr. 19 Febr. van Algiers. Midd. Zee 29 Febr. 15 Febr. van Napels. La Plata in lading Zwarte Zee 20 Febr. van Bourgas. Galveston heden 20 Febr. van Start Point. Buenos Aires 10 Maart 19 Febr. van Montevideo. New Orleans 10 Febr. vertrokken •Japan 17 Febr. te Singapore. een x) zijn grooter dan 6000 ton. met algemeene stemmen aanvaard. Daam» werd met eveneens algemeene stemmen sloten, dat de leden welke niet binnen UfyZ aan hun financieele verplichtingen voldo»! schriftelijk worden gewaarschuwd en bii m nieuw in gebreke blijven zullen worden ef royeerd. Ook besloot men tot oprichting va! een adspirantenafd. tegen betaling van in A per uitkeering. Deze adspirantleden betalen' bij hun toetreding als gewoon lid geen mi' kosten. Voorts werd overeengekomen het werken van nieuwe leden met kracht ter har! te nemen. De periodiek aftredende bestuur leden, de heeren van Bel en Raad, zagen zich bij acclamatie herkozen; de heer Roos ver klaarde zich in verband met de dezen avow genomen besluiten, bereid het penningmee terschap te blijven waarnemen. Na de gebruikelijke rondvraag sloot voor zitter Vink deze goed bezochte en geanimeerd! vergadering. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avond! betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE HAARLEM, 21 Februari, Ondertrouwd 21 Februari: J. T. C. Otten en H. M. Bok. Getrouwd 21 Februari: J. F. Jansen en j E. W. Metten. Bevallen 17 Februari: J. Wasstok—Cobe- lens, d.; 19 Februari: W. C. Buss—v. Weeren, d.; C. Bosch—v. Norden, d.; 20 Februari: m! Kelderman—van As, z.; G. Smit—Boon, z,; M. J. B. van Dam—Bos, z.; M. C. J. Bergmann Zweiphennig, d.; M. C. Ronde—v. d. Lin den, z. Overleden 18 Februari: M. Healey—Perkins, 56 j., Kamperlaan; 19 Februari: A. Schoon- dorp, 61 j., Minahassastraat; G., 3 j., z. v. 0. Ketting, Sleutelstraat; W. S. P. Klein, 65 J, Staten Bolwerk; 20 Februari: H. ten Boom, 75 j., Garenkokerskade; M. J. Coene—v. Elsas, 61 j., Van 't Hoffstraat; 21 Februari: W. v.i Eijk, 19 j., Rijksstraatweg; C. M. Borst, iö j„ Hazepaterslaan. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Loehavon Vancouver n. Rott. 19 te Liverpool. Noordam, Rott. n. New York p. 19 Lizard. Burgersdijk Houston n. Rott. via Londen pass, 20 Dover. Lochmonar Vancr. n. Rott. 20 te San Franc. Lochgoil Rott. n. Vancouver 20 v. Bermuda, HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisr.) 18 van Singapore. HALCYON LIJN. Stad Haarlem 20 v. Genua n. Morphoubaai. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Gaasterkerk (uitr.) 20 te Bombay. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (uitreis) 21 van Lagos. Ulysses 20 van Hamburg naar Amst. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Bennekom 20 van Arica naar Mollendo. Cottica 10 van Curagao n. Puerto Cabello. Deucalion Haifa n. Antwerp, p. 21 Finisterre. Orpheus 21 van Stettin te Amsterdam. Rhea 20 van Dubrovnik naar Bari. Triton 20 van Algiers naar Piraeus. Hermes 21 van Stamboul naar Izmir. Perseus 20 van Amsterdam te Danzig. Berenice 21 van Aarhuus te Kopenhagen. Juno 20 van Piraeus te Valimitika. Costa Rica 20 van Cristobal n. Cartagena. Hebe 21 van Gdynia te Amsterdam. Alkmaar, Chili n. Amst. via Lpl. 19, 450 mij» Z.W. van Land's End. Hercules 20 van Amsterdam te Malta. Odysseus, Rott. n. Pasajes p. 20 Ouessant. Socrates, Amst. n. W. Indië 20, 275 mijl Z.Z.W, van Land's End. Trajanus, Rott. n. Tange, p. 20 Ouessant. Vulcanus 21 van Varna naar Constantza. Helder 21 van Antwerpen naar Amsterdam. Douro 20 van Cristobal naar Porto Barrios. Euterpe 21 van Bordeaux te Amsterdam. Agamemnon Stamboul n. Amst. 21 v. Algiers. KONINKLIJKE/SHELL. Maja 18 van Sabang naar Pladjoe. MEIJER CO.'S SCHEEPVAART-MIJ. Patroclus 20 van Rotterdam te Yokohama. City of Florence. Dairen n. Rott. 20 te Manilla. Glenearn 18 van Yokohama n. Amsterdam. Tjikembang (uitreis) 20 te Kobe. Alcinous, Gdynia n. Java 23 van Suez. Achilles Japan n. Rott. via Londen p. 19 Lissab. Laertes, Amst. n. Java via Lpl. 20 te Swansea. Protesilaus Rott. n. Japan p. 21 Gibraltar. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Baroe (uitreis) p. 21 Malta. Indrapoera (uitr.) 20 van Belawan. Baloeran (uitreis) 21 (2 n.) van Gibraltar. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Alhena (uitr.) 20, 280 mijl Z. v. Land's End. Aludra (thuisr.) 19 v. Victoria (Braz.) STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Marnix (uitr.) 21 v. Port Said. Poelau Tello (uitr.) 20 van Sabang. WIJK LIJN. Winterswijk vertrekt ca. 25 v. Guldsmedvik Bi Rotterdam.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 6