VERWACHT WORDENDE SCHEPEN De nieuwe Gereformeerde Kerk aan de Burgem. Rambonnetlaan, Een interieur, dat sober is en toch sierlijk. Eenigen tijd geleden plaatsten wij een foto van de in aanbouw zijnde Gereformeerde kerk aan de Burgemeester Rambonnetlaan, d'ie een goeden indruk gaf van den modernen, sierlijken stijl, waarin het gebouw werd opgetrokken. Aan ons voornemen, ook een kiek van het interieur te maken, konden wij toen nog geen gevolg ge ven, omdat een groote stellage midden in het gebouw onze bedoelingen letterlijk in den weg stond. Inmiddels is er sindsdien heel wat veranderd en opgeruimd en zoodoende zijn wij thans in staat, onzen lezers ook een interieurkiek voor te zetten, die genomen is met de lens op den preekstoel gericht. Duidelijk is te zien, dat ook het interieur ge heel in modernen stijl is gehouden, waarbij de lichte kapconstructie scherp afsteekt tegen de donkere betimmeringen, terwijl er klaarblijke lijk naar gestreefd is, de vormgevingen zoo rus tig mogelijk te houden, waarin de architecten, de heeren H. J. W. Meijran en N. C. ten Broeke naar onze meening zeer goed geslaagd zijn. Juist dezer dagen is men gereed' gekomen met de moderne houten lampen, welkè afgemonteerd worden met witte Ilamolita glasballonnen, die door een" speciale constructie "gemakkelijk naar de kap kunnen worden geheschen en bij een eventueele vernieuwing.van.de branders tot op 1 M. van den vloer omlaag gedraaid kunnen worden. Naar wij vernemen zal de driehoekige opening boven den preekstoel, waarin later het orgel front geplaatst wordt, voorloopig met gordijn stof worden afgesloten. .Het zal voor de gemeen, teleden een ëereza'ak worden, zoo spoedig mo gelijk de voor Jiet orgel benoodigde "gelden bij een te brengen. De banken zullen vermoedelijk a.s. Maandag worden aangevoerd; met de plaatsing daarvan zal onmiddellijk worden begonnen, opdat zoo spoedig mogelijk de eerste dienst in de nieuwe kerk gehouden kan worden. De pastorie is reeds bewoond door den nieu wen predikant ds. J. Kapteijn en deze week zal ook de kosterswoning betrokken worden. Het geheel doet met den tuinaanleg vriendelijk aan en beteekent een belangrijke versiering voor den Zuidelijken zelfkant van IJmuiden. De architecten en de bouwers, Gebr. Dienaar hebben dan ook alle eer van hun werk. Het is nog niet bekend, wanneer -de kerk in gebruik zal worden genomen. „VELDTOCHT DER LIEFDE". Hedenavond zal Kapiteine de Pree-Edelkoort in de zaal van het Leger des Heils spreken over het onderwerp: Verlossing. Waar de Kapiteine enkele jaren geleden het bevel over de af deeling IJmuiden heeft gevoerd, zullen zeer zeker velen de gelegenheid aangrij-, pen, nog eens naar haar te luisteren. AANGEKOMEN. 28 Februari: Venus s.s. Zwarte Zee Pereus s.s. Danzig 1 Maart: Ask s.s. Söderhamn Sigurds Faulbaums s.s. Rosario Narocz s.s. Antwerpen Mavis s.s. Londen VERTROKKEN. 28 Februari: Le Havre m.s. Le Havre Ilse s.s. Antwerpen Borthwiek s.s. Leith Allernaar s.s. Hamburg Merel s.s. Londen Serooskerk s.s. Hamburg Vliestroom s.s. Huil 1 Maart: Patria s.s. Rotterdam Maaslcerk s.s. West Afrika Amsterdam VI hopper Dover Melissa m.s. Falmouth (v.o.) Groote diepgang. Na in Amsterdam de halve lading petroleum te hebben gelost vertrok het Panameqsche tank motorschip Le Havre naar Havre met een diep gang van 8,6 Meter. IJzerverschcping. Het Zweedsche stoomschip Patria heeft, van Amsterdam komend, bij de Hoogovens een partij ijzer ingenomen voor Gothenburg en vertrok vervolgens naar Rotterdam. Heden komt het schip naar Amsterdam terug om verder voor Zweden, stukgoederen bij te laden. Machineschade. Het van Amsterdam komend Nederlandsche stoomschip Maaskerk kreeg in de sluis liggend een kleine schade aan de machine zoodat het naar de Binnenhaven moest terughalen. Nadat de schade met eigen middelen was hersteld kon het stoomschip de reis naar West Afrika via Bordeaux voortzetten. Vlootuitbreiding. Gisteren passeerde hier van Delfzijl naar Am sterdam het in eerstgenoemde haven bij de Scheepswerf van de firma Gebrs Sander nieuw gebouwde motorschip Friso. Dit schip is eigen dom van en wordt als kapitein bevaren door den heer J. Klugkist te Huizum (Friesland). Het is uitgerust met een motor van 195 P.K. en heeft een laadvermogen van 320 ton. Motorhopper vertrokken. Dezer dagen meldden wij, dat de firma Volker alhier een opdracht had gekregen havenwerken uit te voeren in Dover, in verband waarmede de motorhoppers Amsterdam VI en VII der waarts zouden worden gedirigeerd. Gisteren is het eerste van deze twee vaartuigen naar Dover vertrokken.. „Ons Huis" kocht het voormalige Tivoli. Naar wij vernemen is het bestuifr van de Vereeniging „Ons Huis", dat het voormalige Ti voli aan den IJmuiderstraatweg onder den naam „Ons Huis" exploiteerde, door aankoop eigenaar van het gebouw geworden. De komende gemeenteraads verkiezing. S. D. A. P. bespreekt de candidatenlijst. Donderdagavond 9 Maart a.s. zal in „Ons Huis" voor de leden der S.D.A.P. afd. IJmuiden, Velsen-Noord en Santpoort een vergadering worden gehouden, waarin de bespreking van de candidaten voor den gemeenteraad plaats heeft. De stembiljetten worden dezer dagen bij de leden thuis bezorgd. Om het damkampioenschap van Kennemerland. Dinsdagavond zijn de wedstrijden voor de hoofdklasse voortgezet. De uitslagen luiden: B. DukelSpanjaard 2—0 MertensK. de Jong 20 v. d. Heide—H. de Boer 20 LigthartP. C. Bais 20 DukelK. de Jong 20 Mertens-H. v. d. Heide 20 H. de Boer—Ligthart 02 De stand van de hoofdklasse na twee ronden luidt: Dukel, Ligthart, Mertens, 2 gesp. 4 pnt., H. v. d. Heide 2 gesp. 2 pnt., Spanjaard 2 gesp. 1 pnt. P. C. Bais 2 gesp..l pnt. K. de Jong, H. de Boer 2 gesp. 0 pnt. Dinsdag 7 Maart spelen te IJmuiden: H. de BoerK. de Jong A. Ligthartv. d. Heide. Donderdag 9 Maart te Beverwijk. B. Dukel—P. C. Bais MertensW. Spanjaard WERKLOOZENKAARTEN VOOR V.S.V.—AJAX. Het bestuur van V.S.V. verzoekt ons te mel den, dat de voorverkoop van kaarten voor den wedstrijd V.S.V.Ajax voor werkloozen plaats vindt Zaterdagmiddag van 3 tot 5 uur aan het terrein. Spoorwegen voeren speciale retourbiljetten in voor de Hoogovens. Geldig van Zaterdag tot Maandag morgen. De directie van het Hoogovenbedrijf had zich op verzoek van de Commissie van Overleg u.i.t de Beambten tot de directie der Nederlandsche Spoorwegen gewend met het verzoek, na te gaan of voor het personeel dér Hoogovens een speciale regeling ten opzichte van den geldig heidsduur van de retourbiljetten mogelijk zou zijn. Dit stond in verband met het feit, dat vele leden van het personeel 's Zaterdags tot des Maandags hunne elders wonende familieleden gaan bezoeken, waarvoor zij tweemaal een en kele reis moesten koopen, aangezien de retour slechts één dag geldig zijn. De directie der Nederlandsche Spoorwegen heeft thans bij wijze van proef toegestaan, dat het personeel der Hoogovens voor zijn weekend reisjes gebruik maakt van een dagretour, echter onder voorwaarde, dat de terugreis 's Maandags vóór 12 uur volbracht moet zijn. De Zandvoortsche Gymnastiekvereeniging' „Oefening Staalt Spieren" bestaat 35 jaar. Het Bestuur poseert voor onzen fotograaf. V. 1. n. r. (zittend)Mevrouw A. E. Rijbroek-Van Straaten, eerst# penningmeesteresse; J. H. B. Brink, voor zitter; mejuffrouw G. van der Werff, tweede penningmeesteresse. Staande J. van der Meer, secretaris; O. A. Brink, tweede voorzitter; R. Voorn, commissaris. Echtpaar Engelhart in de bloemetjes gezet. Op zijn <5-jarigen trouwdag. SCHIP Amstelland (Ned.) x) Agamemnon (Ned.) Ajax (Ned.) Al ja (Ned.) Alkmaar (Ned.) x) Baarn (Ned.) x) Bodegraven (Ned.) x) Brand (Noor) Bennekom (Ned.) x) Br. Energy (Br.) x) Barneveld Bintang (Ned.) x) Boschfontein (Ned.) x) Caribia (Du.) x) Costa Rica (Ned.) C. M. A. Blanc (Fr.) Dahomian (Eng.) Eurylochus (Eng.) x) Escambia (Ital.) Euterpe (Ned.) VAN Freiburg (Du.) Gleneaxn (Eng.) x) Ganymedes (Ned.) Gloriastella (Ital.) Gylfe (Noor) x Germania (Du.) x) Hanau (Du.) Hermes (Ned.) Halle (Du.) Heemskerk (Ned.) x) Jagersfontein (Ned.) x) Oldebarneveld (N.l Jaarstroom (Ned.) Juno (Ned.) Joh. de Witt (Ned.) Kosti (Gr.) Kindat (Eng.) Kurmark (Du.) Kelet (Hong.) Lekhaven (Ned.) (Ned.) Moena (Ned.) x) Montferland (Ned.) x) Merope (Ned.) Mars (Ned.) Nijkerk (Ned.) Neleus (Eng.) x) Norfinn (Noor) x) Nidarholm (Zw.) Orestes (Ned.) Phrontis (Ned.) Prahova (Roemeen) Polydorus (Ned.) x) Poelau Bras (Ned.) Pericles (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) Paul Harneit (Du.) Panachandros (Gr.) Pluto (Ned.) Poelau Tello (Ned.) Rhea (Ned.) Reggestroom Rendsburg (Du.) Rhesus (Eng.) x Sigurds Faulbaums (Lei Saleier (Ned.) x) Springfontein (Ned.) x) Pjikandi (Ned.) x) Vesta (Ned.) Voluntas (Ital.) Vulcanus (Ned.) Waterland (Ned.) Walkiire (Du.) Winsum (Ned.) Zuiderkerk (Ned.) x) Zaanland (Ned.) Buenos Aires Midd. Zee Danzig Danzig Hamburg Chili Chili West Afrika Chili Abadan (via Antw.) Chili Batavia Hamburg West Indie West Indië Casablanca West Afrika Batavia Huelva Bordeaux Ned. Indië Japan Alexandrië La Plata Gulfport Pt. Arthur Ned. Indië Zwarte Zee Ned. Indië Zuid Afrika Z. Afrika Batavia West Afrika Midd. Zee Batavia Pt. Redan R'dam) Verm, aankomst LAATSTE BERICHT 6 Maart 3 Maart 7 Maart heden Ned. Indië New-Orleans La Plata Curaqao (v. Batavia Hamburg Venetië Hamburg Zuid Afrika la pan Corpus Christie Bona Alexandrië Katavia La Plata Batavia Ned. Indië West Indië Hamburg Aruba I»a Plata Stettin Batavia Midd. Zee West Afrika Bintang Batavia i.a Plata Ned fndlë Zuid Afrika Midd. Zee La Plata Zwarte Zee Buenos Aires New Orleans Bilbao (v. IJm.) Japan Buenos Aires 5 Maart 6 Maart 27 Maart heden 7 Maart 9 April 21 Maart 8 Maart 14 Maart 28 Febr. 12 Maart 8 April 18 Maart 23 Maart 2 Maart 25 Maart 5 Maart 19 Maart 2 Maart 15 Maart heden 8 Maart 23 Maart 11 Maart 16 Maart fö V- 2 Maart 10 Maai't 31 Maart 7 Maart 10 April 8 April 27 Febr. 9 Maart 17 Maart 10 Maart 2 Maart 31 Maart 19 Febr. van Bahia. 27 Febr. van Finisterre. vertrekt 4 Maart. 25 Febr. vertrokken, in lading. 27 Febr. te Hamburg. 22 Febr. van Callao. 20 Febr. van Las Palmas. 27 Fébr. van Paita. 28 Febr. van Port Said. 27 Febr. te Talcahuano. in lading. in lading. 23 Febr. van Barbados. 28 Febr. van Barbados. 23 Febr. vertrokken. 26 Febr. van Las Palmas. 23 Febr. van Belawan. 25 Febr. vertrokken, vertrekt 3 Maart. 23 Febr. van Colombo. 25 Febr. te Cebu. 1 Maart van Thessalonika. 17 Febr. te Santa Fé. in lading. 23 Febr. vertrokken. 27 Febr. van Oran. 25 Febr. van Izmir. 24 Febr. van Bintang. 27 Fébr. van Kaapstad. 1 Maart te Duinkerken. 28 Febr. van Pt. Said. 28 Febr. te Rotterdam. 28 Febr. van Messina. 1 Maart vertrokken. 22 Febr. van Sabang. 22 Febr. van Rangoon. 25 Febr. van Batavia. 23 Febr. vertrokken. 24 Febr. van Buenos Aires. 11 Febr. van Aruba. 27 Febr. van Sabang. vertrekt 4 Maart. 25 Febr. te Fiume. 1 Maart vertrokken. 8 Febr. van Marseille. 28 Febr. van Pt. Said. 28 Febr. van Lizard. 27 Febr. te Tunis. 26 Febr. vertrokken. 28 Febr. van Gibraltar. 19 Febr. van Montevideo. 24 Febr. van Port Said. 28 Febr. van Port Soedan. 1 Maart van Havre. 1 Maart van Bremen. 21 Febr. vertrokken. 28 Febr. vertrokken, vertrekt 4 Maart, in lading. 25 Febr. van Palermo. 25 Febr. v. Pt. Bouet. 19 Febr. vertrokken, vertrekt 4 Maart. 13 Febr van St Vincent. 28 Febr. van Gibraltar. 28 Febr. van Beira. 28 Febr. van Genua. 27 Febr. van Cadix. 20 Febr. te Buenos Aires. 28 Febr. van Derindje. 26 Febr. van Rio. 10 Febr vertrokken 28 Febr. van Ouessant. 1 Maart van Colombo, vertrekt 3 Maart. Schepen voorzien van een x) zijn grootei dan ton Gisteren vierde het echtpaar Engelhart-Kok zijn 65-jarig huwelijksfeest en deze wel zeer bijzondere dag is voor dè bijna 90-jarige oudjes natuurlijk niet onopgemerkt voorbijge gaan. Van vele zijden kwam men opa en opoe En gelhart gelukwenschen en natuurlijk waren er vele bloemen. Namens het bestuur van V. S. V. kwamen dr. van Leiisen en de heer Jac. Scheeres hun ne gelukwenschen aanbieden, tegelijk met een mooi bloemstuk. Verder waren er bloemen van mevrouw van Hattum te Beverwijk van den Hervormden Vrouwenkrans te Beverwijk met een schriftelijke felicitatie en verder een sta pel brieven, telegrammen en kaartjes. Bijzonder trotsch was de oude heer Engel hart op een bloemstuk uit Frankrijk, ge tooid met de Fransche kleuren, aangeboden uit erkentelijkheid voor de indertijd door dui ker Engelhart verrichte duikerswerkzaamhe den. Engelhart trapt V.S.V.Ajax af. Het bestuur van V. S. V. heeft den heer Engelhart uitgenoodigd a.s. Zondag bij een wedstrijd V.S.V.—Ajax den aftrap te doen: Hij zal door het bestuur met een auto van huis worden gehaald. Het spreekt vanzelf, dat de oude baas met deze uitnoodiging zeer in zijn schik was. Men kan slechts verbaasd zijn over de vi taliteit van den bruidegom, die nog met zoo veel vuur kan spreken over V.S.V. waaraan hij zijn hart verpand heeft.. Hij is nog steeds in de weer en houdt zich vooral bezig met het maken van cocosmatten. Den bezoekers toon de hij gisteren met trots een keurige vloermat van 53 x 67 c.M. gemaakt „in zijn vrijen tijd".. Christ. Middenstandsbond. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Hoogovens Zweedscli Noorsch Patria Akershus Amsterdam Amsterdam laden laden Oprichting van een plaatselijke afdeeling. In Hotel Kennemerhof heeft gisteravond een vergadering plaats gehad van den Chr. Middenstandsbond district Noord-Holland- Zuid. De vergadering werd geopend door den heer J. Veldwijk, bondsraadslid te Haarlem. Hier na was het woord aan den heer C. Doelman uit Nieuw-Vennep, die sprak over het prin- cipieele van de organisatie. Wie het pad der organisatie wil betreden en hiervoor wil wer ken heeft geen gemakkelijke taak, aldus spr. De middenstander is hiervoor te individueel. De pioniers van de organisatie van midden standers zijn steeds van het begin dezer eeuw af bezig geweest een éénheid., onder de middenstanders te brengen. Hiertoe dient de eene middenstander in den anderen niet zijn concurrent, maar zijn col lega te zien. Spreker, gaf een kort overzicht van het ont staan van den middenstandsbond en wat deze. gedaan heeft.Deze was in oorsprong neu traal onder den naam Ned. Middenstands bond, bleek later niet neutraal te zijn, waar door het kwam tot een ontstaan van een R.K. Middenstandsbond waarna in 1918 de Chr. Middenstandsbond werd opgericht. Een samenwerking tusschen de midden- standsvereenigingen is gebleven en hieruit is ontstaan een Bondsraad, die weer met de re geering samenwerkt. Vervolgens besprak de heer Doeleman de vraag: is principieele basis gewenscht? Hierbij werd de tweede, vraag geopperd: behoort eigen belang nummer één of het beginsel? Naar aanleiding hierva.. werd het Protes- tantsch Christelijk beginsel besproken en wer den de aanwezigen bepaald bij de roeping tot Chr. sociale actie. Hierna was het woord aan den heer J. Roggeveen voorzitter van de afdeeling Haar lem die het onderwerp „Mogelijkheden" be handelde. Deze begon zijn voldoening te uiten over de belangstelling die er allerwege bij den middenstand kenbaar is. Dit is, aldus spreker, een gevolg, dat de middenstand in de knel zit. Dit te erkennen brengt mee, mogelijkhe den te zoeken hieraan te ontkomen. Voor on geveer 30 jaar geleden scheen het alsof de middenstand gedoemd was te verdwijnen, Dit was in den tij d van de opkomst der coöpe raties. De middenstand is, zeide spreker, een onmiskenbare schakel tusschen producent en gebruiker. Met voorbeelden verduidelijkte spreker deze gedachte. De middenstand neemt in het economisch leven een zeer groote plaats in. Deze conclusie trok spreker naar aanlei ding van een gehouden bedrijf stelling in Haarlem. Dat er in de zakenwereld wel iets is wat veel te wenschen overlaat, durfde spreker niet te ontkennen. Dat de negeering hierbij ingrijpt moest niet noodig zijn, hiervoor moet de midden stand, zij het dan met den steun der regee ring, zeif zorgen. Hierbij huldigde spreker de Vestigingswet waardoor beunhazerij wordt tegengegaan. Spreker wees op hetgeen door de Vestigingswet geëischt wordt, hetgeen velen nog niet weten. Een groote lijst van al deze dingen werd door spreker hierbij opgesomd. Een goed ge organiseerde middenstand voorkomt dat de macht in handen komt van eenige grootbe drijven èn iiidustrieelen. Hierbij dacht spre ker aan een macht als de Unilever, "Aan'het slot van zijn betoog wekte'de heer Roggeveen de aanwezigen op, zich te orgarii-- seeren in den Chr. Middenstandsbond waar door de mogelijkheden ontstaan om te ko men tot éénheid waardoor alleen kracht kaji ontstaan. Hierna werd, nadat er eenige vlagen waren gesteld," overgegaan tot het oprichten' van een plaatselijke afdeeling met aanvan kelijk 12 led'en. Als voorloopig bestuur zijn, gekozen de heeren H. Homburg, voorzitter ètiv de heeren J. N. 'Bose L. W. Kruper, J. Srriiïen'. N. Zwan. HOLLAND—AMERIKA LIJN. - Rotterdam 26 v. New-Orleans te Cristobal. Nieuw Amsterdam 26 van New-York te Val paraiso. Drechtdijk Vancouver naar Rotterdam 26 van New-Westminster. Lochavon Vancr. n. Rott. p. 28 Prawle Point. Noor dam 28 van New-York te Philadelphia. Blommersdijk 28 van Rotterdam te Boston, Burgersdijk 1 van Tampico te Rotterdam. Lochgoil Rott. n. Vancouver 27 te Cristobal. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk (uitreis) 29 te Zanzibar. Nijkerk (thuisreis) 28 van Marseille. Jagersfontein (thuisreis) 28 van South ampton via Duinkerken. Springfontein 28 van Beira n. Rotterdam. Bloemfontein (uitreis) 28 te Durban. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Grootekerk (thuisreis) 1 van Sydney. Meerkerk (u.) 27, 150 mijl Z. v. Land's End. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisreis) 1 v. Colombo. Serooskerk 28 v. Amsterdam n. Hamburg'. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk 1 van Amsterdam n. West-Afrika, Jaarstroom 1 van Rotterdam naar Hamburg. Brand (thuisreis) pass. 28 Las Palmas. HALCYON LIJN. Rozenburg 28 van Vlaardingen te Livorno, voor Les Falaises en Velsen. Maasburg 1 van Narvik te Vlaardingen. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Costa Rica 28 van Barbados n. Amsterdam. Ganymedes 1 van Yera te Thessaloniki. Pericles Barbados naar Amsterdam 1 (n.m.) van Havre, 2 (4 n.m.) verwacht. Van Rensselaer 28 v. Amsterd. te Barbados. Irene 1 v. Arnst. n. Hamburg. Achilles 28 van Livorno naar Napels. Bennekom 27 van Paita naar Balboa. Breda 28 van Amsterdam te Callao. Juno 28 van Messina naar Amsterdam. Stella 28 van Savona naar Piraeus. Triton 28 van Izmir naar Stamboul. Vulcanus 28 van Derindje naar Kymassl. Stuyvesant 27 v. West-Indië te New-York, Simon Bolivar 26 van Curacao te Cristobal. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (thuisreis) 26 v. Rio de Janeiro. Westland (uitreis) 28 te Santos. KONINKLIJKE/SHELL. Mirza 1 van Baytown te Rotterdam. Agatha 23 van Balik Papan te Hongkong. MEYER CO'S SCHEEPVAART MIJ. Protesilaus, Rott. n. Japan 1 v. Port Said. Deucalion Japan n. Rott. 1 v. Singapore. Glenshiel Dairen n. Rott. via Ldn. p. 1 Wight. Achilles 1 van Dairen te Rotterdam. Protesilaus Rotterdam n. Japan 1 v. Suez. City of Bedford Chinwangtao naar' Rotter dam 26 te Taku Bar. Glengarry Dairen n. Rott. 28 te Singapore. Clytoneus 28 van Batavia te Liverpool. Laertes Amsterdam n. Batavia p. 1 Gibr. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Tapanoeli (thuisreis) 28 van Belawan. Baloeran (uitreis) pass. 1 Suez. Kedoe (thuisreis) pass. 1 Gibraltar. Sitoebondo 1 van Rotterdam naar Batavia. Weltevreden (thuisreis) pass. 1 Kaap del Armi. Garoet (thuisreis) 1 van Padang. Kertosono 1 van Rotterdam te Londen. Kota Baroe (uitreis) pass. 1 Perim. Palembang 1 van Hamburg te Rott. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Algorab 28 van Hamburg naar Rotterdam.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2