LOTISICO TREKT AANSTAANDEN MAANDAG 6 MAART i^OMIJN'S GELUKSKANTOOR De opbrengst van de bloemen. De noteering van de bloemenveiling. .oorineen van de aan de bloemenveiling Cent™?' aangevoerde snijbloemen en potplan ten"1 Copland 16-2?; Mem idem 21-32; William Pitt 2130 Albino 3142; Sanders 1725; Carare 3U ov. 24—32; Elisabeth 23— 10 r oo. trovnno 1721- Vpra 9.09.8- TulSbere"ïs^25: Bartigon 17—30; idem rose Pitt 21-30; La Salie 28-42; jre pierson verone 17—21; Vera 20—28; 31; Victon 23—30; Couleur Cardinal 22— Madame de 16—22; Gele Prins 15— S%£ The yXw 17-21; Brlllant Star 14 's r f Reine 12—20; Generaal de Wet 2433; Flamingo 12-18; Frei Moore^-lS; Murillo 15—22; Oranje^Globe 25-32; Ibis 16-18; Herm. Mr. v. d. Hoef 23—28; Peach Blossom "Nassau 2 ■32; Ibis 16- Schlegel l^-^atus 6_14; sion Goldc„ Oranje Nassau 25—33; Couronne d'Or »HS; iSi Globe 25-32; Ib De crisismaatregelen in den landbouw. Narosse -"wa'veren Giant 17—25; King Al- fSlZ-2ï Victoria 14—18; Spring o£ Glory 17—19; Laurens Coster 12—18; Emperor 12—17; HniverseïuBlauwe Druifjes 8-24; Tittelaria n- Sorengerie-groen 8—27; Plumosa groen l U-Fresia wit 9-22; Fresia Buttercup 28—47; rvocussen in soorten 6—20; Anjers 275850; Hyacinten 180-710. Rozen Briarcliff 65—135. De Rijkspostspaarbank in Februari. Aan bet postkantoor Beverwijk en het daar onder behoorend ambtsgebied werd gedurende de maand Februari ingelegd f 76.463.15 en terug betaald f 52.368,13 Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 21046. leerares huishoud- en industrie school De voordracht van B. en W. voor de benoe ming van een leerares in de kinderverzorging en opvoeding aan de Gemeentelijke Huishoud- en Industrieschool voor het tijdvak van 1 Februari tot en met 31 Augustus 1939 bevat slechts één naam, mej. A. Seel. Haar benoeming moet ge schieden ter voorziening in de vacature ontstaan door het verleend eervol ontslag aan mej. W. A. Oosterveld. aanbesteding woninginrichting De aanbesteding van den verbouw en nieuw bouw van het perceel Breestraat 100 c.a. ten be hoeve van de aldaar te vestigen Woninginrichting van den heer D. Slecht zal op Maandag 13 Maart des voormiddags te 11 uur in de bovenzaal van Hotel „Ter Burg" worden gehouden. De architect is, zooals wij reeds vroeger be richtten, de heer G. J. W. Langendijk. hij had nog wat tegoed De politie maakte dezer dagen proces-verbaal op tegen een persoon wegens -venten zonder ver gunning. De man had nog een vonnis te veref fenen, want bij onderzoek bleek, dat hij in het Algemeen Politieblad gesignaleerd stond voor f 9 boete of 8 dagen hechtenis. Aangezien hij de boete niet kon betalen werd hij naar Haarlem overgebracht. vergadering van de c. d. u. De plaatselijke afdeeling. van de Chr. Dem. Unie houdt Maandagavond in het Ned. Her vormd Verenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat een ledenvergadering. KENNEMER THEATER: Ginger Rogers en Fred Aslaire In „Carefree". In de nieuwe bioscoopweek brengt het Ken- nemer Theater „Carefree" met het beroemde danspaar Fred Astaire en Ginger Rogers in de hoofdrollen. In deze film brengt Astaire weer een nieuwe serie dansen. De dans op de golflinks, de droomdans, de hypnose dans. Fred Astarie gaat verder in de richting, welke de „drumdans" in „Damsel in Distress" wees. Het is een in zich zelf gekeerd, glimlachend-droef geestig dansen, dat met alle voorbehoud van zijn waardigheid duldt, dat men er om lacht, dien lach ook uitlokt, om er in zijn diepte van gevoel achter schuil te gaan. Het is een soort humor, die sterk aan dien van Chaplin her innert. Evenals Chaplin noodt Aslaire ons tot een lach, evenals Chaplin verbergt hij er een zachten weemoed achter. Maar Chaplin knoopte aan bij de tradities van het circus; Astaire stapt over in de moderne dancing. Chaplin is de uit drukking van een atmosfeer; Astaire verandert de atmosfeer. Het technisch vermogen van Fred Astaire, van het duo Fred Astaire-Ginger Rogers, is van een volmaaktheid geworden, dat het hem vrij wel abstracte danskunst veroorlooft. Astaire is echter niet alleen de virtuoos, die als een Bas- kischen danser in de zooveelste macht tusschen de kleine golfballen doordanst en ze dan, op het rhythme van den dans, feilloos het veld in slaat. Ook daarin is hij reeds meer dan de vir tuoos, daar is de dans reeds in een toestand van extase, waarin zijn geheele zintuiglijkheid op een hooger plan wordt gebracht. Nog meer is dat het geval in den versneld opgenomen en dus vertraagd op 't doek komenden droomdans, die in een wintertuin van het eene blad van de Victoria Regia op het andere verglijdt. Het ^et !let geval in den hypnosedans, als oe handen van Fred Astaire een onwaarschijn lijk klemmende macht krijgen over de bewe gingen van Ginger Rogers, een wonderlijk mooie dans van beiden. Beiden hebben zich op den duur ook acteurs c? bet£ekenis getoond. Ginger Rogers va« - ?r"> Ffed Astaire in de fragmenten w Z£n-j10"®' ^ie kem daartoe steeds vaker ge- egenneid gaven. In deze film is hij een jonge, ietwat wereldvreemde, verlegen, maar als het aankomt fanatieke zenuwarts, die in Gin- een daarom zoo moeilijk te behan- nat;f ente keeft, omdat zij heelemaal geen iiVS' maar een vrouw» die uit liefde voor oendokter gaarne ziekte veinst, om in zijn buurt zijn" De handeling is zoo simpel- rW dat we haar onrecht zouden doen ïrinnT, ngaat? vertehen, hoe de beide hoofdper- tar r, a ef. han toch krijgen ,al doet de dok- 200 Z1-P hest om zijn patiente van een nsa>- m*an laten, gaan houden, die haar hem „n'j ?egest;uurd heeft, omdat zij niet met nem wilde trouwen. ^ze. hhjspelsituatie vinden beiden echter ramirp jV00r .een geestig spel, waarin de 7iïn „„j L Astaire op een aardig gesprek met een @rjfoewustzijn" betrapt en Ginger Rogers sonuc f^f iken droom fantaseert. Ook de ïn-inoD1 v natuurlijk niet, weder van dreef n' die vooral in Change Partners op jbe YaiQ301 6n 6en prack^gen inzet vond voor KOOPT TIJDIG UW KANS BIJ DE BEKENDE LOTISICO-AGENTSCHAPPEN Overneming door de organisaties. Voor de af deeling Velsen en Omstreken van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw heeft gisteravond in Hotel „Ter Burg" de heer ir. T. P. Huisman een lezing gehouden over „Overname van de Landbouwcrisis-maatregelen door de Landbouworganisaties". Spr. merkte in de eerste plaats op, dat deze lezing veel te ma ken heeft met de ordeningsgedachte van de laatste jaren. De inleider ging voorts terug tot de vorige eeuw, toen men nog geen organisaties van bedrijfsgenooten en arbeiders kende, omdat in vele landen organisaties waren verboden. Deze toestand is echter precies de omgekeer de mentaliteit van vandaag, daar op het oogen- blik de regeering de organisaties in de hand werkt. Spr. vroeg zich af hoe het mogelijk was, dat binnen een eeuw de toestand zoo radicaal gewijzigd was. Aan de vrije concurrentie van vroeger kleefden zeer belangrijke nadeelen, daar langzamerhand de arbeidende klasse geheel in de verdrukking kwam, terwijl de werkgevers aan het langste eind trokken. Begrijpelijkerwijze kwam. men hier tegen op en hieruit is het socialisme ont sproten met langzamerhand de sociale wetge ving. De geweldige opkomst van de arbeiders organisaties had echter tot gevolg, dat ook de werkgevers zich organiseerden. Langzamerhand werd zoo de vrije concurrentie uitgeschakeld. Merkwaardig bleef de boerenstand hierbij ach ter, waardoor deze stand het in de crisis zwaar te verantwoorden kreeg. Het industrieele loonpeil daalde in 10 jaren van crisis met 1516 pet, maar de daling van het peil in de boeren- en tuindersstand was veel grooter. De vrije con currentie zal in de toekomst, aldus spr., heele maal worden uitgeschakeld en alles wordt ge baseerd op ordening. Uit de wetgeving van de laatste vier jaren blijkt wel, dat langzamerhand de wetgeving hierop geheel ingesteld is. Spr. gaf hiervan eenige duidelijke voorbeelden. Dit is niet alleen in Nederland zoo, maar ook in En geland, Frankrijk, Italië, Duitschland heeft men de vrije concurrentie vrijwel geheel aan den kant gezet. De organisaties worden in ons land nu lang zamerhand met de crisis-maatregelen belast, waardoor de organisaties meer en meer hun eigen belangen kunnen behartigen, onder toe zicht van de overheid. De minister blijft echter de verantwoordelijkheid dragen, temeer daar de landbouworganisatie den .financieelen steun van de regeering niet kan missen. Aan het einde van zijn inleiding betoogde spr. dat de boerenstand zich sterk moet organi- seeren, waardoor de belangen van dezen stand des te beter behartigd kunnen worden. Een hartelijk applaus beloonde ir. Huisman voor zijn interessante en leerzame lezing. Na de pauze volgde nog een aangename ge- dachtenwisseling over het behandelde onder werp, waarna de voorzitter, de heer G. Hanne- ma, de vergadering met een woord van dank aan den inleider sloot. De R.-K. candidaten voor den Gemeenteraad. De R.K. kiezers in beide afdeelingen van de R.K. Staatspartij hebben gelegenheid gehad om candidaten te stellen voor de gemeente raadsverkiezing. In de afdeeling Beverwijk I werden candi- daat gesteld de heeren A. N. Aardenburg, B. Bakkum, J. van Doorn, w. Niesten, N. J. Out, J. L. F. Post, Bern. Schelvis J. Slotemaker, H. Vink en G. Welage. In de afdeeling Beverwijk H (Wijk aan Zee)P. H. van Gooi, Alb. Schellevis en Bern, Schelvis. Vrijdagavond zal in de ledenvergadering over deze candidaten worden gestemd. De uitslag van deze stemming zal voor de centrale bij de samenstelling van het politiek advies een richtlijn zijn. SCHOTERWEG 90 U A ADI FM 1 c Naast het Postkantoor TELEFOON 11600 GIRO No. 214871 En het is iederen keer een verrassing von Stroheim te zien in zijn tot het uiterste geper fectioneerde creatie van een Pruisisch officier men meent deze te kennen en ontdekt er telkens nieuwe kanten aan. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond „De zwarte Pop". De tweede uitvoering van Hercules. (Adv. Inge2. MedJ Tuinders bespraken verleden en toekomst. Jaarvergadering Vereenigde Veilingen. Woensdagmiddag werd in de bovenzaal van het veilinggebouw „Kennemerland" aan de Bree straat de jaarlijksche vergadering gehouden van de inbrengers der Vereenigde Veilingen „Ken nemerland" en „Vrije Veiling". Deze druk be zochte vergadering werd o.m. bijgewoond door mej. ir. Kronenberg, belast met het weten schappelijk onderzoek naai- ziekten in het aard beiengewas. De openingsrede. De voorzitter, de heer J. P. Nijssen uit Sant poort hield de gebruikelijke openingsrede, waar in hij in de eerste plaats herinnerde aan de ongunstige bedrijfsresultaten in 1938. Dat was oorzaak van het onderzoek dat de beide Bever wij ksche veilingen op voorstel van den heer W. de Groot te zamen met het boekhoudbureau van den L. T. B. deden instellen naar de uitkomsten van 120 tuinbouwbedrijven, die de cultuur op den kouden grond uitoefenen. De droevige toe stand van den tuinbouw werd hiermede voor de eerste maal in cijfers vastgelegd. Van deze bedrijven zijn er nog 24 aan een na der onderzoek onderworpen voor de vaststelling van de teeltuitkomsten der voornaamste pro ducten. De resultaten van dit laatste onderzoek, die eveneens verre van gunstig zijn, zullen latei- worden gepubliceerd. Het zal naar sprekers overtuiging noodig zijn, dat over 1938 nog een bijzondere steun verleend moet worden en dat voor de toekomst naar maatregelen tot blijven de verbetering moet worden gestreefd. De steunverleening. De richtprijzen, volgens welke de steun wordt geregeld, zijn gemiddelde prijzen voor het ge heele land. Bij de vaststeling is geen rekening gehouden met den levensstandaard in de ver schillende gewesten. Daardoor komt men in deze streek gaandeweg meer achterop. Wanneer daar niet een iets hoogere marktprijs tegenover stond, zou naar spr's meening de tuinbouw in deze streek al voor de helft verdwenen zijn. In de toekomst zal men echter met dit verschil toch rekening moeten houden. Onze markt. De belangrijke aanvoer van producten uit andere plaatsen naar Beverwijk bewijst de be langrijkheid van onze markt voor de voedsel voorziening van de dicht bevolkte omgeving. (Amsterdam, Zaandam, Haarlem, Velsen, IJmui- den, Beverwijk, enz.). In Beverwijk domineert zeer sterk de binnen- landsche afzet. De markt moet trachten daarvan te profiteered door kwaliteit en sortiment. Reeds eenige jaren zien wij gebeuren, aldus spr., dat de aardbeien voor de fabriek aan den wereldmarktprijs zijn overgeleverd, terwijl voor mooie aardbeien met dop voor het binnenland veel betere prijzen zijn te maken. Spr. schonk vervolgens aandacht aan het euvel van het op pronken van de aardbeien. Het verweer tegen de door den handel geuite aantijgingen hebben wij in een afzonderlijk ar tikel opgenomen in ons blad van gisteren. Omtrent de vooruitzichten voor 1939 kon de voorzitter geen optimistische geluiden laten hooren. Vele teeltplannen zijn in de war ge stuurd, men kan dus onberekenbare dingen ver wachten. Het bedrijfsleven ligt nog steeds aan banden. Het algemeen streven naar ordening is wel aan wezig, maar van overneming van de maatregelen door de bedrijven is niet veel te bespeuren. De materie -is heel moeilijk, vooral wanneer een loonend tuindersbedrijf als eerste punt op het programma behoort te staan. Na het openingswoord, dat met veel instem ming werd begroet, bracht de directeur, de heer W. de Groot, het jaarverslag over 1938 uit. Dit uitvoerige rapport, dat als naar gewoonte weel een duidelijk beeld gaf van den toestand in den tuinbouw, werd met een langdurig applaus beloond. De voorzitter stelde hierna de mededeelingen aan de orde. Allereerst ten aanzien van het fust voor aard beien. De gesorteerde manden zullen voor lagen prijs worden uitgegeven, doch de bijdrage in de kosten van sorteeren, verpakken enz. zal door alle aanvoerders worden betaald, ongeacht of zij de manden van de veiiing betrokken hebben of niet. De vergadering hechtte daaraan haar goed keuring. De kwaliteit van de aardbeien. Ook nu weer een succes. Gisteravond vond in het Nederlandsch Her- ormd Vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat de tweede uitvoering plaats van Chr. Gymnastiekvereeniging „Hercules", die zich ook nu weer in een groote belangstel ling mocht verheugen. Toen de voorzitter de heer J. Tabak na den opmarsch den avond opende, was de zaal tot de laatste plaats be- In zijn openingswoord heette de spreker aanwezigen welkom en uitte den wensch dat ook dezen avond mocht verloopen in de den geest van het devies van het Neder landsch Christelijk Gymnastiek Verbond „Vaardig en strekkend tot Gods eer". Het programma werd in een vlot tempo af gewerkt. Aan den heer C. P. Nieuwenweg komt een woord van lof toe, daar het grootste gedeelte van 't succes van dezen avonden is te danken aan zijn uitstekende leiding. Als blijk van waardeering ontving de heer Nieuwenweg van de leden een bloemenmand. Rest ons nog te vermelden dat het muzikale gedeelte van den avond werd verzorgd door mej. B. Swalve en den heer W. Vel. De organisatie van jonge land- en tuinbouwers. De besturen willen, dat de tuinders, de mooie aardbeien zóó aanvoeren, dat daarin geen klei nere vruchten dan 2 c.M. in doorsnee voor komen en dat alle lichtgekleurde, misvormde of ongeschikte aardbeien bij het plukken borden verwaarloosd. Vóór de veiling wordt een vrij willige keur ingevoerd en een bewijs afgege ven voor „extra kwaliteit". Door deze wijze van handelen wordt hier een kwaliteitsproduct aan gevoerd, waarmede men op grooten afstand de markten kan bedienen. De tuinders blijven ge heel vrij, doch de besturen vertrouwen, dat de betere prijs ook de twijfelaars zal overtuigen dat het hun belang is een beter en goed geselecteerd product aan te voeren. De fabrikanten hebben gewezen op het feit, dat er nog te veel dopjes in de aardbeien blijven voorkomen, hetgeen zeer hinderlijk is. Te ver wachten is, dat men den keurmeester zal ver zoeken de waarde van zulke partijen te verlagen, waartoe de keurmeester volgens zijn instructie bevoegd is. De tuinders zullen dus steeds hun plukkers moeten controleeren, willen zij geen gevaar loopen, dat hun partijen worden afge keurd. De voorzitter stelde nog eens duidelijk in het licht, dat voor goed gesorteerde aardbeien ook een goede prijs wordt betaald. Dat is juist iets voor de kleine tuinders. Hoewel dat veel moeite zal kosten, willen de veilingen daar krachtig naar streven, al zal daarvoor zelfs be gonnen moeten worden met een kern. De handel heeft daar niets mede te maken. De tuinders zullen zelf hebben te bepalen of zij hun aard beien in A of B kwaliteit zullen aanvoeren. De aardbeienteelt in Kennemerland heeft dan ook zeker nog wel een toekomst. Verscheidene tuinders voerden over dit on derwerp het woord en hoewel zij zich de moei lijkheden niet ontveinsden, waren zij het er over eens, dat in deze richting moet worden gewerkt. De heer Passchier was van oordeel, dat de Beverwijksche aardbeien de vergelijking met die uit andere streken glansrijk kunnen door staan. Daarom zullen de tuinders zich krachtig moeten wijden aan de verbetering van de kwa liteit voor de binnenlandsche markt. Met nadruk wees de voorzitter er op, dat nog steeds uit alle streken van het land kooplieden naar Beverwijk komen om aardbeien te koopen. Dat zouden zij stellig niet doen, wanneer die aard beien van zoo'n kwaliteit waren als de handel het heeft willen voorstellen. Spr. vond de publicaties, zooals deze b.v. in het Centraal Orgaan zijn geschied, een schande voor de tuinders. Zij zullen be wijzen, dat het anders kan en moet. De vergadering keurde de te nemen maat regelen met algemeene stemmen goed. Achtereenvolgens werden nu behandeld het rapport van den keurmeester en de reeds ge publiceerde circulaire van het Centraal Bureau van de veilingen over wijzigingen in het vei lingsysteem. De heffing van 1 pet. voor het te vormen fonds lokte bestrijding uit, maar over het algemeen kon men zich met de voorgestelde wijzigingen wel vereenigen. De voorzitter sprak vervolgens een woord van hartelijken dank tot den heer De Groot voor de registratie van de uitkomsten van 120 tuinbouw bedrijven. De heer De Groot gaf nog een overzicht van de teeltuitkomsten per Rijnlandsche Roede van 24 dezer bedrijven. De voorztter sloot hierna deze druk bezochte vergadering. Een beeld uit de film „De rebel van Texas" (Luxor Theater, Beverwijk.) De hoofdrolvertolkers van „Mademoiselle Docteur". (W. B. Theater, Beverwijk.) W. B. THEATER: Dita Parlo in „Mlle Docteur' „De Zwarte Pop' De hoofdfilm van het W. B.-Theater „Made moiselle Docteur' met Dita Parlo, Erich von Stroheim en John Loder in de hoofdrollen, een voortreffelijke spionnagefilm. Van den laat- sten tijd herinnert men zich nauwelijks een film, waarin spanning en angstsensatie boeiend en ononderbroken waren verwerkt, dat men onontkoombaar in de belevenissen van de guren en in den strakken en gespannen gang van het verhaal wordt meegenomen. Reeds aan stonds vatten deze scènes in het begin van deze in hoog tempo ingezette film den toeschouwer in een beklemming, die niet meer wijkt. United Artists heeft met Mademoiselle Doc teur een voortreffelijke story-film geleverd, uit muntend niet alleen door beklemmende span ning, maar ook door het begrip, waarmede deze film is vervaardigd en de partijlooze sfeer, waar in ze gehouden is. Dit succes dankt men voor eerst aan Dita Parlo, die een prachtige en dik wijls aangrijpende vertolking geeft. Tegenov haar zuivere uitbeelding staat de oogenschijn- lijke koele, verbeten, decreteerende figuur van den leider van den geheimen dienst het hoeft niet gezegd te worden, dat Erich von Stroheim zulke figuren treffender en werkelijker voor stelt, dan men ze in het leven zou kunnen on derkennen. Zijn rollen zijn altijd stuk voor stuk boeiende biografieën. De Maasbode schreef over deze film als volgt: Von Stroheim in zijn perfecte creatie van een Pruisisch officierEen even merkwaardige en nog grootere filmfiguur vervult in deze film een markante rol het is Erich von Stroheim. Edmond Greville is de regisseur van deze spannende spionnagefilm, die eigenlijk niet zoo met de oude bekende effecten werkt, doch die den toeschouwer onder een druk brengt; het de onheilspellende sfeer, die van begin tot eind in deze film heerscht, die méér dan het gebeu ren met angst vervult In een der lokalen van de R.-K. school aan den Galgenweg is een oprichtingsvergadering gehouden door de Land- en Tuinbouwbeweging om te komen tot een land- en tuinbouwjeugd- organisatie. De belangstelling hiervoor was zeer groot. Na het openingswoord van den weleerw. heer van Ginkel heeft de heer A. Aardenburg een inleiding gehouden over het onderwerp „Hoe kwam de L.T.-beweging tot stand?" Uitvoerig zette spr. de voorbereidingen uiteen, waarna hij tenslotte de jongeren opwekte om toe te treden tot de beweging. Na deze inleiding heeft de heer B. Machielse een rede uitgesproken over „Waarom moet de L. T.-beweging er komen". De heer Machielse gaf een kort overzicht van de geschiedenis der veilingorganisaties, die zijn voortgekomen uit den nood van den tijd. De land- en tuinbouwers zouden een sterke positie in kunnen nemen in het economisch leven van ons land, daar 1/6 deel van de Nederlandsche bevolking in land en tuinbedrijven werkt. Verder bepleitte spr. de noodzakelijkheid van een jeugdorganisatie. De heer G. C. Vernooy heeft hierna het pro gramma der L. T.-beweging uiteengezet. De in leider heeft de kwestie van de vakkundige vor ming behandeld. Besloten werd om Dinsdagavond voor het eerst bijeen te komen. LUXOR THEATER: „De rebel van Texas" en „Hebben bontmantels geheimen?" De film „De rebel van Texas" behandelt een der aangrijpendste hoofdstukken uit Amerika's historie: de grootsche strijd van Texas' zonen tegen een corrupte regeering, tegen de verrader lijke aanvallen van Comanches op oorlogspad en tegen de natuur. Groote idealen waren de inzet van de Ame- rikaansche burgeroorlog, doch nauwelijks was de strijd beslecht, of de idealen waren vergeten. De zuidelijke Staten werden behandeld als ver overd gebied, en politici uit het Noorden buitten de bestuurswanorde, die altijd op een oorlog volgt, uit om hun eigen zakken te spekken. Zij brandschatten en tiranniseerden de bevolking. Geen wonder, dat in veler harten een felle haat bleef gloeien, en dat een der Zuidelijken zijn hoop vestigde op Keizer Maximiliaan van Mexico, en dat bijvoorbeeld de staat Texas hoop te door dezen van het Yankee-bestuur bevrijd te worden. Als de film begint, staat een afdeeling Zuide lijke ruiterij onder Shelby gereed om naar Mexi co te trekken, waar zij Maximiliaan zullen ter zijde staan. Ivy Preston, de jonge eigenares van een groote ranch dichtbij de grens, probeert een wagenlading geweren naar het legertje te smok kelen hetgeen haar ook lukt, maar dat haar op een streng verhoor komt te staan, en een verwoed handgemeen tusschen afgezwaaide Zui delijke soldaten en de Noordelijke troepen tot gevolg heeft. Dat zij ontkomt is te danken aan de hulp van Kirk Jordan, ook een afgezwaaid soldaat maar iemand met een ruimen blik, die niet meer van haat vervuld is, maar.de eenige redding van het land ziet in een eendrachtige samenwerking met het Noorden. Hij komt dan ook kort daarna op Ivy's ranch met het voorstel, dat zij haar groote kudde van 10.000 stuks vee Noordwaarts zal drijven om die in Abilene te verkoopen. De spoorweg is juist tot zoover doorgetrokken zij zal er lcoopers uit het Noorden vinden, en goede prijzen maken, terwijl tot dusver niemand weg weet met zijn kudden. Kirk weet het gedaan te krijgen dat de kudde naar Abilene gedreven zal worden. Dan begint hun groote trek door onbekend gebied, waarbij zij aan tallooze gevaren blootstaan en geteisterd worden door sneeuwstormen, zandstormen en Indianen. Dit zijn de hoogtepunten uit deze spannende film, waarin de temperamentvolle actrice Joan Bennett en Randolph Scott de hoofd rollen vertolken. Het tweede hoofdnummer is „Het geheim van de 7 bontmantels" met Don Ameche, Simone Si mon en Robert Young in de hoofdrollen. Langs de Lijn. Programma van de Radio Centrale. VRIJDAG: Lijn I: 8.00 Hilversum I Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 12.20 Keu len, 12.55 Brussel Ned., 2.20 Nationaal program ma, 4.45 Keulen, 5.20 Parijs, 6.35 Keulen, 7.20 Brussel Ned., 7.50 Diversen, 8.30 Keulen, 9.50 Brussel Fr., 10.20 Brussel Ned., 10.45 Nationaal programma, 11.40 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 10.35 London Reg., 5.20 Nationaal programma, 6.50 London Reg., 7.20 Nationaal programma, 10.05 London Reg., 10.20 Nationaal programma, 10.45 London Reg. Lijn V: Diversen. WEEK-ABONTVEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE,

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5