EMSERZOUT xxi Niet alleen woorden,ook daden Victoria-Wafer UITNOODIGING Nieuwe R.A.P. op de proefbank MINISTER ROMME SOMT OP: Vele maatregelen in voorbereiding. N.V. Wed. Oosten Zoon's Barteljorisstraat 1317 Haarlem Voor Haagschen Kantonrechter hooge boetes geëischt. TWENTSCHE BANK VRIJDAG 3 MAART '1939 Een groot deel van zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over de begrooting van Sociale Zaken besteedt minister Romme om de critiek te weer leggen, dat de regeering in tempo te kort schiet ten aanzien van de werk loosheidsbestrijding. Waar verschillende leden te kennen gaven, dat de minister zich zou beperken tot het hou den van „beschouwingen" en dat hij zou laten wachten op „daden" d.w.z. in dezen gedachten- gang eind daden, waaruit de terugdringing der werkloosheid onmiddellijk resulteert, ont gaat het hem, waarom niet tot daad van werk loosheidsbestrijding zou moeten worden gere kend elke handeling, welke noodzakelijker wijze aan de einddaad, wil deze doeltreffend zijn, moet voorafgaan, zooals om enkele voor beelden te noemen, het opbouwen van een plan tot bestrijding der jeugdwerkloosheid, dat mede ten goede komt aan de werkgelegenheid voor intellectuele werkloozen, het besluiten om trent de algemeene grondslagen van uitbrei ding en karakterwijziging der werkverschaf fing, het voorbereiden van het werkverruimings- bedrijf, ten einde, voor wat de cultuurtechnische werken betreft, te geraken tot een uiteindelijke tewerkstelling van 90.000 a 100.000 man per jaar, het trekken van richtlijnen voor de bestrij ding der stedelijke werkloosheid, het sluiten van arbeidsmarkt- en emigratie-overeenkomsten, het bevorderen van de tenuitvoerlegging der wet op de betere verdeeling van den arbeid, het in werking stellen van een apparaat ter be vordering der arbeidsspreiding. Naar de meening van den minister zijn dit niet minder „daden" dan om wederom eenige voorbeelden uit de practijk te noemen het opvoeren der tewerkstelling bij de werkver schaffing (volgens het laatst bekende cijfer tot 66.607 man), het activeeren van het werkfonds, het met kracht toepassen der wet van 16 Mei 1934, betreffende den arbeid van vreemdelingen, het opvoeren van het aantal tewerkgestelden buitenslands, het inperken van overwerkver- gunningen, het tot stand brengen van herscho lingsregelingen, het mogelijk maken, binnen de grenzen van het uit te sparen steunbedrag, van vervroegde pensionneering. Tegen verkorting van arbeidstijd. De verschillende opmerkingen over algemee ne verkorting van den arbeidsduur samenvat tende, merkt de minister op, dat hij in het algemeen de meening van die leden, die zulk een verkorting ontraden, deelt. Een ontwerp van een wettelijke vacantierege- ling, in den geest als door den minister bij de behandeling der begrooting in de Tweede Kamer is medegedeeld, wordt voorbereid. Tegen on- noodige vertraging wordt gewaakt. Een ontwerp- algemeene maatregel van be stuur als bedoeld in dé artikelen 2 en 3 van de Wet in zake de verdeeling van den beschikbaren arbeid is nog bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhangig. Voor de voorbereiding en beoordee ling van het ontwerp zijn uitgebreide onderzoe kingen ingesteld moeten worden, hetgeen ver oorzaakt heeft, dat de wet niet reeds toepassing heeft kunnen vinden. Ten aanzien van de regeling in zake vervroegde pensionneering in het typo grafisch bedrijf (ten onrechte wordt, aldus merkt de minister op, deze regeling als „wachtgeldregeling" aangeduid; wachten sluit in zich de mogelijkheid tot wederopneming in het bedrijfsleven, hetgeen hier niet in de bedoeling ligt), moest de regeering, nadat haar in gunstigen zin over het plan was gead viseerd, te rade gaan over de vraag op welke wijze de financiering van rijks wege kon geschieden. Thans is het overleg, dat hiervoor noodig was, zoo ver gevorderd, dat met groote waar schijnlijkheid mag worden aangenomen, dat de regeling per 1 April a.s. in wer king zal kunnen treden. Geen versch brood vóór tien uur. Omtrent het vraagstuk van de vervroeging van het uur van vervoer, verkoop en aflevering van versch brood deelt de minister mede, dat hij het afwijzende standpunt van zijn ambtsvoor ganger ten deze deelt. Hij ziet geen voldoende gronden, welke een vervroeging van het aan- vangsuur zouden rechtvaardigen. Het maakt bij den minister een punt van overweging uit, of de schadeloosstelling van de kleinere ongevallen aan de uitvoerings organen der ziekteverzekering ware over te dragen. Verbetering van de ouderdomsvoor ziening kan niet ter hand worden ge nomen alvorens zal zijn komen vast te staan de omvang der lasten, welke de gezondmaking van de bestaande wettelijke invaliditeits- en ouderdoms- verzekering zal vorderen, en voorts een voldoende betrouwbaar inzicht zal zijn verkregen omtrent de vermoedelijke lasten, welke verbetering der ouder domsvoorziening zou medebrengen, waarbij rekening zal kunnen worden gehouden met naar de oorzaak van het gemis der ouderdomsverzorging te on derscheiden groepen. Op geen van deze beide onderzoekingen kan worden vooruitgeloopen. Het wetsontwerp in zake dé ondernemings pensioenfondsen zal, naar de minister ver trouwt, binnen niet te langen tijd diens de partement kunnen verlaten. Machinale stempeling. In voorbereiding is een algemeene maat regel van bestuur, welke mogelijk maakt, het plakken van rentezegels te vervangen door machinale stempeling. Met betrekking tot de meer dan 35-jarigen, die als gevolg van de economische crisis van zelfstandigen loonarbeiders zijn geworden, kan worden medegedeeld, dat in voorberei ding is een ontwerp van wet tot het aan brengen in de Invaliditeitswet van een aantal voornamelijk technische wijzigingen, waarbij o.m. voor de hier bedoelde personen voorziening wordt getroffen. Het ligt niet in de bedoeling, dat de Staat in de kosten dezer voorziening zal bijdragen. Een voorste; tot wettelijke regeling van de werkloosheidsverzekering is om advies bij den Hoogen Raad van Ar beid. In hoeverre het wenschelijk is, de dienst boden onder de bepalingen der Ziektewet te doen vallen, is een vraag, waarmede de Minis ter zich reeds bezighoudt. Werken in Duitschland. Omtrent het werken in Duitschland wijst de Minister er op, dat in het algemeen geen druk behoeft te worden uitgeoefend van over heidswege ten aanzien van het werken van Nederlandsche arbeiders in Duitschland, om dat het aanbod van gegadigden de plaatsings mogelijkheid overtreft. Een uitzondering hier op vormt het aanbod van land- en veenarbei ders, in de eerste plaats van ongehuwde per sonen, waarvoor de plaatsingsgelegenheid zeer groot is. Met betrekking tot dezen arbeid heeft de regeering zich inderdaad genoopt gezien zijdelings eenigen druk op de arbeiders uit te oefenen. Met betrekking tot het rapport- Westhoff vertrouwt de regeering zeer binnenkort aan de Staten-Generaal nadere mededeelingen te kunnen doen. De klacht, dat steuntrekkenden en hun ge zinsleden niet, of slechts noode werk in het vrije bedrijf zouden aanvaarden, omdat naar hun idee het daarmede te verkrijgen mate- rieele voordeel te gering ware, duikt, zoolang de steunregeling is ingesteld, steeds weer op. Ofschoon geenszins wordt erkend dat een gemoedstoestand als de geschetste voorkomt, meent de minister toch alle reden te heb ben om aan te nemen, dat de Nederlandsche arbeider zijn moreel in zooverre in deze moei lijke tijden bewaard heeft, dat hij liever werkt dan steun trekt, zelfs dan, als het te verdienen loon slechts weinig boven de steun- uitkeering uitsteekt. Het tegengestelde lijkt, ook thans nog, uitzondering. Er is dan ook geen reden aanwezig over te gaan tot het nemen van bijzondere maatregelen. Het ligt niet in het voornemen de bepaling, waarbij wordt toegestaan, bij de berekening van het steunbedrag c.q. de plaatsing bij de werkverschaffing, buiten beschouwing te laten de verdiensten, door vrouwelijke gezinsleden verkregen met het verrichten van gezinsarbeid van huishoudelijken aard, uit te breiden tot de verdiensten van vrouwelijke gezinsleden, verkregen met het verrichten van arbeid in fabriekmatige bedrijven. Evenmin kan de minister het denkbeeld, om de onder dezelfde als te voren genoemde om standigheden verkregen verdiensten der ge huwde vrouw vrij te laten, in overweging nemen. De gezondste tafeldrank. (Adv. Ingez. Med.) HET ECHTE NATUURLIJKE- is alleen verkrijgbaar in vierkante glazen flacons. Prijs per flacon f 1.10 (Adv. Ingez. Med.) Meisjes achter tralies. Uitvoering van Amsterdamsche dames studenten. De Amsterdamsche vrouwelijke studenten- tooneelvereeniging „Kothurne" heeft Woens dagavond in het Centraal Theater te Am sterdam een goedgeslaagde uitvoering gege ven van het bekende stuk van Gina Kaus: „Meisjes achter tralies" (Prison sans bar- reaux) onder regie van dr. B. J. van Eyk. Het grootendeels uit studenten bestaande publiek volgde met groote aandacht dit boeiende stuk in acht tafereelen, dat op en kele heerenrollen na geheel door dames-stu denten ten tooneele werd gebracht. De sfeer van het verbeteringsgesticht werd vaak voor treffelijk uitgebeeld, waarvoor het talrijk pu bliek (een ongewoon verschijnsel voor Am sterdam. noemde een der sprekers na afloop deze overvolle schouwburgzaal), met een langdurig applaus zijn waardeering uitte. Vele hartelijke woorden werden na de voor stelling namens de zusterverenigingen ge richt tot de praeses van de A.V.S.V., die daar bij fraaie kransen in ontvangst had te nemen. Ook de regisseur en de medespelenden deel den in de hulde. BOTERPRIJS Het bedrag van de heffing en steunuitkeering op boter, is behoudens tusschentijdsche wijzi ging, voor de week van 2 tot 9 Maart vastgesteld op 60 cent per kg. De Leeuwarder boternoteering is vastgesteld op 81 cent per kg. Lijk opgegraven. Justitie onderzoekt of man vergiftigd is. Donderdag is op de Algemeene Begraafplaats Crooswijk, op last van de Justitie het lijk opge graven van een man, die op 2 Februari j.l. is overleden en op 6 Febr. begraven. Het betreft het stoffelijk overschot van G. J. M. B., die in den leeftijd van 58 jaar in zijn woning in de Ru- broekstraat is overleden. In de buurt deden over het overlijden van B. allerlei verhalen de ronde, welke verhalen tenslotte bij de Justitie terecht kwamen, die, teneinde sectie te doen plaats vin den, het lijk heeft laten opgraven. De sectie is Donderdag verricht, maar naar de Msb. verneemt, is er geen sprake van vergifti ging, zooals zou zijn gesuggereerd. Voor alle ze kerheid echter zal men de ingewanden van den overleden man voor nader onderzoek opsturen naar Leiden. De politie heeft verder gegronde reden om aan te nemen, dat men hier te doen heeft met een laffe wraakneming Sabotage en nalatigheid bij verduisteringsoefeningen gestraft. De Rotterdamsche rechtbank heeft Donderdag uitspraak gedaan in de zaken van hen, die veer tien dagen geleden hebben terecht gestaan ter zake van sabotage en nalatigheid bij de verduis teringsoefening van 19 Januari. Zij veroordeelde den 29-jarigen bouwkundigen opzichter G. B. van D. uit IJsselmonde tot een week gevangenisstraf, den 51-jarigen machinist P. van Z. uit IJsselmonde. tot f 20 boete subs, tien dagen hechtenis, den 39-jarigen slager W. L. uit IJsselmonde tot f 10 boete, subs, vijf da gen hechtenis, den 33-jarigen arbeider P. V. V. S. uit IJsselmonde tot f 5 subs, vijf dagen hech tenis, den 37-jarigen onderwijzer K. H. G. uit IJsselmonde tot f 10 boete subs, vijf dagen hech tenis, den 31-jarigen onderwijzer K. S. uit IJs selmonde tot f 10 boete subs, vijf dagen hech tenis, den 36-jarigen bankwerker F. V. uit IJs selmonde tot f 10 boete, subs, vijf dagen hechte nis, den 55-jarigen bakker H. V. uit IJsselmonde tot drie dagen gevangenisstraf en den 37-jarigen scheepsteekenaar H. T. uit IJsselmonde tot f 10 boete subs, vijf dagen hechtenis. Vijf eu twintig mille voor een liefdadig doel. De in Zwitserland gevestigde executeur-tes tamentair van een eenige jaren geleden in het buitenland overleden Duitscher heeft, onder me- dedeeling, dat deze erflater aan de gemeente Am sterdam een legaat heeft vermaakt, groot f 25.000 om te besteden voor liefdadige doeleinden, het desbetreffende bedrag in de gemeentekas stort. Emigrantenkamp op de Veluwe? Plan der regeering Het ligt, naar de Tel. verneemt, in de be doeling der Regeering de vluchtelingenkampen voor illegale emigranten op te heffen en te ver eenigen tot één groot kamp. Een terrein op de Veluwe met een oppervlakte van 35 H.A. zou hiervoor worden bestemd. Zoodra dat kamp gereed zal zijn, zullen ook de vrouwen en kinderen bij de mannen kunnen gaan wonen, waarmede de voornaamste factor van een prikkelbare stemming bij vele vluchte lingen zou zijn verdwenen. Het voornemen zou reeds de principieele instemming van den ge- heelen ministerraad hebben. Complete Woninginrichting Tel. 13915( 2 lijnen) tot bezichtiging onzer magazijnen, waar in alle afdeelingen de col lecties 1939 zijn tentoongesteld. (Adv ingez M"n Met werkelijkheid moet rekening gehouden worden". Geert principieele zaak meer". ss Toen op 15 Februari j.l. het nieuwe regle ment autovervoer personen in werking trad, heeft de pc-litie nog niet dadelijk den auto busondernemers belet hun bedrijven uit te oefenen, doch zij bepaalde zich er toe tegen elke onderneming één procesverbaal op te maken. Zoo moesten Donderdag twee autobus ondernemers voor den Haagschen kantonrech ter, mr. G. A. van Haeften, verschijnen, wien ten laste was gelegd, dat zij in strijd met de bepalingen van het nieuwe R. A. P. een auto- dusdienst hadden onderhouden. Het eerste geval betrof een autobus van het onlangs opgerichte „Shristoffelfonds", waarvan de heer Stoop voorzitter is. Deze onderhield een dienst Den Haag—Leiden. In deze zaak werden eenige getuigen gehoord. Allereerst de twee agenten, die het proces verbaal hadden opgemaakt. Zij verklaarden dat zij de buspassagiers hadden ondervraagd, hoe ze in de bus waren gekomen en wat ze betaald hadden. Na in de bus plaats genomen te hebben en den wensch kenbaar te hebben gemaakt dat zij naar Leiden wilden vervoerd worden hadden de passagiers, zoo hebben zij verklaard, vrijwillig een bijdrage in het ge noemde „Christoffel-fonds" gestort. Wat dat precies was, wisten niet allen te vertellen, maar het ging erom, zoo was den meesten wel duidelijk, om op goedkoope wijze vervoerd te worden. De chauffeur, die daarna als getuige werd gehoord, verklaarde opdracht te hebben ge kregen, dat hij alle passagiers moest toe laten, of ze betaalden of niet. Het „Christof fel-fonds noemde, hij een foinds voor een liefdadig' doel. Enkele buspassagiers traden daarna als getuige op. Niemand werd gedwongen te be talen, verklaarden zij eenparig. Maar de een kon het met zijn geweten niet in overeen stemming brengen, als hij meereed zonder te betalen, een ander had inderdaad dikwijls voor niets gereisd, terwijl een derde geregeld bijdragen stortte, zonder van de diensten van het „Ohristoffel-fonds" gebruik te maken, zoo sympathiseerde hij met het deel van het fonds. Even voordat hij zijn requisitoir hield, deelde de ambtenaar van het O.M. mede, dat een politieagent in burger getracht heeft voor niets mede te rijden, wat evenwel mislukt was. De vertegenwoordiger van het O. M. achtte dan ook overtreding van het RA.P. bewezen. Mr. van der Kun vergeleek in dit verband de prikplank-, loterij- en voetbalpoolzaken. De hooge raad heeft hiermee korte metten ge maakt en niet beoordeeld, wat de onderne mers voorgeven, wat er gebeurd was, maar wat er in werkelijkheid plaats heeft gehad. Zoo is het ook hier. De z.g. vrijwillige bijdragen van het fonds zijn gefixeerd, vaste prijzen voor bepaalde trajecten. Het fonds stelt zich ten doel de in ternationale betrekkingen tusschen de ver schillende landen van Europa te verbeteren. Zij wil dat doel bereiken door een autobus dienst tusschen Leiden en Den Haag te onder houden! Wat ten slotte het woord exploiteeren be treft, zooals het R.A.P. dat noemt, zeide spr. dat men dit ruim moet opvatten, d.w.z. het behoeft niet het doel om winst te maken in te sluiten. Hooge boete geëischt. Den tijd, dat deze zaken als princiipieeie moeten worden beschouwd, achtte spr. voor bij. Van nu af aan zou hij hooge boetes eischen en in dit geval requireerde hij een geldboete van f 1000 subs, zes maanden hech tenis. Pleidooi. Voor den heer Stoop trad mr. G. F. J. Jong bloed als verdediger op. Pleiter betoogde eerst dat het ongeoorloofd is geweest een geheel nieuw R.A.P. in te voeren. Men had volgens de machtigingswet slechts het oude R.A.P. voor een bepaalden tijd mogen verlengen. Art. 39 van dit R.A.P. achtte pleiter niet verbindend. Daarin wordt n.l. strafbaar ge steld het exploiteeren van motorrijtuigen zon der vergunning. Hoe men zulk een vergunning verkrijgt ziet men in art. 2, dat veel be perkter is dan art. 39. Dit laatste artikel achtte pleiter daarom onverbindend. Het ideëele doel van het „Christoffel- fonds achtte pleiter absoluut geen fictie. De bedoeling was het autobusbedrijf zoolang gaande te houden, totdat de nieuwe wet autovervoer personen in de Kamers zal be handeld worden en daarbij te demonstreeren hoe noodzakelijk het autcibusvervoer is. Het maken van winst is daarbij niet het oogmerk. In dit verband achtte mr. Jongbloed het woordt exploiteeren misplaatst, daar volgens hem dit woord wel degelijk winstmaken in sluit. Aldus ook de Hooge Raad in zijn arrest op 5 December j.l. Mocht de kantonrechter on danks deze argumenten verdachte toch wil len veroordeelen, dan bestreed pleiter de mee ning van den ambtenaar OM. dat het geen principieele zaak meer is. Stoop heeft, toen hij passagiers van het „Christoffel-fonds" ver voerde, gemeend geen strafbare handeling te verrichten. Na re- en dupliek besliste de kantonrech ter, dat hij op 16 Maart schriftelijk vonnis zal wijzen. Ook in de andere zaak werd f 1000 subs, zes maanden hechtenis geëischt en de uitspraak op denzelfden dag bepaald. Ook een veroordeeling te Apeldoorn. De kantonrechter te Apeldoorn heeft W. T., directeur van een N. V., die een wilden autobusdienst tusschen Apeldoorn en Am sterdam onderhoudt, voor twee overtredin gen van art. 2 van het nieuwe R.A.P.tot tweemaal honderd gulden boete of tweemaal honderd dagen hechtenis veroordeeld. keert weer 51 'D uit. Winst echter gedaald. Aan het jaarverslag van de Twentscbe R over 1938 wordt het volgende ontleend. De reeds in 1937 in de Vereenigde Staten getreden conjunctuuromslag nam in het h van 1938 aan intensiteit toe en vrijwel toth midden van het jaar bleef de inzinking aanhol Hoewel in het tweede halfjaar van 1930 economische toestand in de Vereenigde St geleidelijk aan verbetering toonde, vermnu deze niet tot een algemeene opwaartsche c junctuurbeweging te voeren. Van een gevoeligen terugslag in het econow sche leven van ons land in 1938 mag niet w den gesproken, de vergelijking met een gmJ" jaar als 1937 in aanmerking genomen. Wel t er weifeling en onzekerheid, in hoofdzaak 1 gevolg van de groeiende politieke onrust Europa. 111 De buitengewone ruimte op de geldmarkt bl gedurende het geheele achter ons liggende jf' aanhouden. Op de kapitaalmarkt was van een toenemende emissiebedrijvigheid nog geen sprake. 5 De pogingen van openbare lichamen om bil hun conversies het peil der rente te verlao tot 3 pet. voor leeningen met langeren looptijd ontmoetten krachtig verzet bij de institutioneel» beleggers, die zich verbonden zich van inschr£ ving te onthouden bij een rentevoet lager d-n 3 1/4 a 3y2 pet. Het optreden van het z.g tf leggingsfront bleef niet zonder uilwerking 0p de emissiemogelijkheden. Mede als gevolg hiervan was een belangrijke toeneming van onderhandsche geldleeningen aan provincies en gemeenten te constateeren. waardoor tot schade van den handel ter beum het totale bedrag der genoteerde obligaties te rug liep. Ondanks tal van belemmeringen van econo- mischen en politieken aard, welke aan het be" drijfsleven in den weg stonden, geven de resul taten onzer instelling over het verslagjaar re den tot tevredenheid. De bedrijvigheid ter beurze bleef gedurende het geheele jaar belangrijk ten achter bij het voorafgaande, daarentegen waren de baten uit het emissiebedrijf nog zeer bevredigend. Wij willen te dezer plaatse niet onvermeld laten, dat door ons een tweetal beleggingsdepots werden samengesteld. In totaal toont de winst van ons effectenbe drijf een teruggang aan van ruim f 500.000 ia vergelijking met 1937. Evenals in het voorafgaande jaar had de valu. tamarkt over het geheel genomen een kalm aan zien. De ten vorigen jare gememoreerde verminder de credietbehoefte bleef in het verslagjaar aan houden, zich afspiegelend in een verderen te ruggang van ons debiteurencijfer. Nieuwe beleggingsmogelijkheden voor korte gelden werden steeds zeldzamer. Een en ander deed onze rentewinst met een bedrag van f 1.000.000 ten opzichte van 1937 te ruggaan. De winst op provisierekening is c.a. f 175.000.— lager. De internationale politieke spanningen be- heerschten ook in Londen alle markten en de den de omzetten belangrijk inkrimpen. Geld bleef goedkoop bij een onveranderd officieel bankdisconto van 2 pet., de marge in het discon- tobedrijf werd nog een fractie teruggedrongen, De posten onkosten en salarissen en tantièmes gingen met f 300.000 omlaag. Door afwikkeling van een deel der in onze boeken voorkomende posten waartegen indertijd een krachtige reserveering plaats vond, kwam een belangrijk bedrag vrij. Hiervan bestemden wij in overleg met den raad van commissaris sen onzer vennootschap een bedrag van ruim f 1.200.000.voor extra afschrijving op onze gebouwen. De onder crediteuren opgenomen bijzondere reserve zonder bepaald omschreven bestemming blijft onveranderd voor een bedrag van f 1.500.000.in onze boeken voorkomen. De winst- en verliesrekening wijst een saldo winst aan van f 3.303.568.54 (v. j. f 3.340.000). Wij stellen in overleg met commissarissen voor, f 81.428.58 extra aan het statutaire reservefonds toe te voegen en f 391.440.83 op nieuwe reke ning over te brengen. Na reserveering van een bedrag voor de te betalen dividend- en tantième-belasting komt bij verdeeling volgens de bepalingen der statuten ter dispositie van aandeelhouders f 2.200.000. waaruit een dividend kan worden uitgekeerd van 5y2 pet., (v. j. eveneens 514 procent) en aan het statutaire reservefonds een bedrag van f 168.571.42. Het reservefonds zal dan in totaal bedragen f 10.250.000 tegen f 10.000.000 op 31 December 1937. Het dividend 1938 zal betaalbaar zijn op divi dendbewijs no. 28. MIJNHARDT'S laxeer- tabletten werken zacht en zekere doos 60ct ARPTS ;kerwï JHH (Adv. Ingez. Rous en Heymans van Tjililitan naar Bandoeng. BATAVIA, 2 Maart (Aneta-A.NP.) - sportvliegers Heymans en Rous zijn gisteren middag, geruimen tijd voor het verwaenre tijdstip, op het vliegveld Tjililitan gearnveero. Het gevolg was dat slechts een gering aan® personen daar aanwezig was om beide neeren te verwelkomen. De voorzitter van de Kon. Ned.-Indiscne v. eeniging voor de Luchtvaart, mr. SmiüW' sprak de vliegers toe. Aan beiden zijn 0® bloemen aangeboden. Zij waren beiden zee opgewekt en enthousiast over het goede vei* loop van den tocht, ondanks het feit, dat m zooveel slecht weer had getroffen, als zij nimmer hadden meegemaakt. De heeren Rous en Heymans vlogen neae door naar Bandoeng. KIND UIT EEN RAAM GEVALLEN Mej. Nagelhout te Hattem nam I dag haar 2V« jarig dochtertje mee naar den der, waar zij het een en ander te doen naa. een onbewaakt oogenblik is het kind, dat aan spelen was, uit een openstaand raam Seva en van een hoogte van ongeveer zever, meten? straat terecht gekomen. Met een schedeloa» fractuur is de kleine opgenomen. Er was weimi hoop op hersteL

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 10