Voorjaar 1939 WEILL en ZOON Vrijzinnig-Democratische Jongeren op Assumburg. Belangwekkende inleidingen. Zaterdag en Zondag heeft de Vrijzinnig De mocratische Jongeren Organisatie een gewes telijke conferentie gehouden in de jeugdher berg „Assumburg" te Heemskerk. Na den gemeenschappelïjken maaltijd ver- eenigden de deelnemers zich Zaterdagavond in de Ridderzaal van 't slot, waar, na het ope ningswoord van den heer D. J. A. Geluk, dr. J. van der Grient, ambtenaar in algemeenen dienst van het Genootschap tot zedelijke ver betering der gevangenen, een inleiding heeft gehouden over „Jeugd en Criminaliteit". De huidige tijd, aldus begon dr. v. d. Grient, speelt vooral in het leven van jonge mensehen een buitengewoon groote rol en speciaal nog voor diegenen, die in aanraking komen met de wet. De werkloosheid maakt de jongelui vaak zoo murw, dat zij al zijn zij van huisuit gansch niet misdadig aangelegd, toch het slechte pad opgaan. Niet alleen direct, maar ook indirect doet de werkloosheid zich gelden. Ook andere factoren o.a. het geestdoodende werk aan een loopenden band, veroorzaken dat vooral jongemenschen avontuur en het niet-alledaagsche gaan zoeken, vaak met noodlottige gevolgen. In bioscopen tracht men dit vooral te vinden. Wel achtte spr. bioscopen een verheugend verschijnsel, maar de misda dige films, die meestal met een pikant sausje zijn overgoten, laten volgens den inleider een zeer slechten invloed achter. Ben andere groote fout is de sensatiepers, die alles uit buit, om de sensatielust van het publiek te bevredigen. De criminaliteit is echter een ver schijnsel van alle tijden en niet van dezen tijd alleen. Eén van de eerste pioniers, die zich het lot van den misdadiger aantrok was een Engelsch- cnan, John Howard. Howard stelde belang in sociale problemen en hij stelde in de 18e eeuw voor het eerst op het continent een systema tisch onderzoek in naar de gevangenissen. Hij kwam tot de conclusie dat in Europa de toe stand miserabel was, alleen Nederland maakte hierop een gunstige uitzondering. De strijd, die Howard tegen deze toestanden voerde, werd langzamerhand meer en meer gesteund. In ons land werd gesticht het Genootschap tot zedelijke verbetering der gevangenen, dat di rect strijd begon te voeren tegen de gemeen schappelijke opsluiting. Deze strijd werd ge wonnen en de cellulaire straf kwam in ons land. Aan het gevangenissysteem kleefde echter deze groote fout, dat geen rekening werd gehouden met de individualiteit van den gevangene. Gevangenissen moeten strafinrich tingen blijven, aldus spr., maar geen zinlooze strafinrichtingen. Langzamerhand kwam men tot het besef, dat het zoo langer niet ging. In 1901 kwamen de eerste stappen in de goede richting, n.l. de kinderrechter, opvoedingsge stichten en een gezinsvoogdij. Nu gaan er al weer stemmen op om nog verder te gaan en in te grijpen voor het te laat is. In Amerika is men ons op dit gebied al ver voor, want als een kind op school afwijkingen vertoont wordt dit gerapporteerd en het kind komt dan onder behandeling van een psychiater. Dr. v. d. Grient toonde met eenige voorbeelden de prachtige resultaten van dit systeem aan. Voor de reclasseering was 1915 een groot jaar, aldus vervolgde spr., daar toen de voor waardelijke veroordeeling en voorwaardelijke gevangenisstraf werd ingevoerd. Voor den delinquent lag hierin een groot opbouwend element, wat wel blijkt uit het feit dat niet minder dan 83 pCt. van de voorwaardelijk ver oordeelden weer goed terecht komt. Voorts won in den loop der tijden de gedachte veld om niet alle misdadigers over één kam te scheren, maar een sterke differentie, zooals in Amerika, toe te passen. Deze gedachte werd het best gemanifesteerd door de opening van de eerste jeugdgevangenis van ons land in Zutfen. Ons land zal over eenige maanden het eerste strafrechterlijke werkkamp hebben, waarin door de delinquenten productieve arbeid zal worden verricht. Iedere gevangenissfeer zal hier moeten ontbreken. Vervolgens behandelde spr. uitvoerig de vraag hoe wij persoonlijk staan tegenover een misdadiger. Dr. van der Grient besloot zijn interessante inleiding met het vertellen van eenige persoonlijke ervaringen. Ongetwijfeld was de heer Geluk de tolk van allen, toen hij den' inleider dank bracht voor zijn boeiende causerie. Met muziek, zang en voordrachten werd deze geslaagde avond gesloten. Nadat Zondagmorgen een wandeling door Heemskerk en omgeving was gemaakt, sprak de voorzitter van het hoofdbestuur, de heer D. J. A. Geluk uit Haarlem, over het onder werp „Nieuwe middelen ter bestrijding van Jeugdwerkloosheid". Hoewel de jeugdwerk loosheid in nauw verband met de algemeene werkloosheid staat, moet dit probleem, aldus de heer Geluk, apart behandeld worden, daar verschillende onderzoekingen hebben uitgewe zen, dat in verhouding de werkloosheid onder de jeugd grooter is dan onder de ouderen. Spr. schetste vervolgens de gevaren, die de jeugd werkloosheid met zich medebrengt. De jeugd werkloosheid kan, aldus spr., een gevaar wor den voor de democratie, omdat door de voort durende ledigheid licht een neiging kan ont staan om het maar eens met de dictatuur te probeeren. Ook het feit, dat de werklooze jon geren geen ondervinding in het leven opdoen is een gevaar voor de toekomst van het volk. Sprekende over de vakcursussen, die voor Jeugdige werkloozen georganiseerd worden, zeidc spreker, dat dit met zooveel andere maatregelen slechts een bestrijding van de ge volgen van de werkloosheid betreft. Een be langrijke factor om de jeugdige werkloozen aan den deprimeerenden invloed van het niets- doen tc onttrekken noemde spreker de werk kampen. Een bezwaar hiervan is echter, dat na een korten werktijd de werklooze toch Weer in de oude sfeer terugkomt. Hierdoor is ook in ons land de idee van den verplichten arbeidsdienst ontstaan. Over de vraag, of de zen dienst alleen voor de werkloozen of wel voor alle jongeren zou moeten gelden, loopen de meeningen zeer uiteen. Spreker meende echter, dat, wanneer deze dienstplicht inge voerd werd, zij algemeen moest zijn, omdat de werkloozen zich toch al zoo vaak buiten het maatschappelijk leven voelen staan. Vervol gens behandelde spreker nog uitvoerig de maatregelen,, die de regeering heeft aange kondigd. Hoewel in deze maatregelen wel eeni ge goede punten zijn bleef het. naar spreker meende, toch slechts lapwerk. Als eenig mid del om tot een oplossing te komen zag de heer Geluk de verlenging van den leerplicht en het vervangen van oudere door jongere werkkrachten. Des middags sprak de heer J. J. Feringa, inspecteur van het lager onderwijs te Alkmaar over: ..De taak van ons onderwijs bij de vor ming van den zelfstandigen menseh". De school moet, aldus de heer Feringa, een op voedend instituut zijn. waar den kinderen een moreele zelfstandigheid krijgen, waardoor zij zich later in het léven redden kunnen. Bii de opvoeding moet het kind de noodige vrijheid hebben. De weg naar het verkeerde moet niet afgesneden zijn. Het moet keus hebben. En juist hierdoor zal het verantwoordelijk heidsgevoel worden aangekweekt. Natuurlijk zal de school moeten letten op de individuali teit, omdat dit het beste is, wat de mensch bezit. Dus moet de school de kinderen leeren een eigen meening te hebben en door het aan- kweeken van het zelfstandigheidsgevoel de vorming van het karakter in goede banen lei den. Spr. zeide het te betreuren dat dit sy steem slechts sporadisch wordt toegepast en hoopte, dat de belangstelling, die er voor de onderwijsvernieuwing bestaat, ook op dit ge bied resultaten zal afwerpen. De heer Feringa kantte zich tegen het hui dige systeem van het „instampen" van kennis, Beter oordeelde spreker het, dat den kinderen wordt geleerd zelfstandig de stof te verwerken. Nadat den heer Feringa nog verscheidene vragen over dit onderwerp waren gesteld, werd de verdere middag op gezellige wijze doorge bracht, waarna de heer Geluk dit goed ge slaagde week-einde sloot. De steunverleening aan kleine tuinders. De aanwijzingen moeten worden opgevolgd. De Dienst voor Sociale Zaken verzoekt ons opneming van het volgende: Zooals bekend is, wordt de steun aan kleine tuinbouwers sedert 1 Januari 1939 geheel of ten d-eele in natura verstrekt. In overleg met betrokkenen wordt door of vanwege den rijkstuinbouwconsulent. bepaald welke bedrijfsmiddelen zullen worden ver strekt. Daarvoor worden door dezen laatste bonnen afgegeven, welke voor de betrokken tuinders als betalingsbewijs dienen. Op de bonnen staat nauwkeurig vermeld, wat daarop te verkrijgen is en door afteeke- ning van den bon verklaart betrokkene dat hij ontvangen heeft, hetgeen daarop staat aangegeven. Het schijnt echter voor te komen, dat wel eens iets ander wordt genomen dan de bon aangeeft. Dat is geheel in strijd met de gel dende regelen. De bedoeling is, dat de-tuin- bouwconsulent in het belang van de tuinders toezicht uitoefent op hun bedrijf. Dit nu wordt geheel onmogelijk gemaakt, wanneer men willekeurig maar wat anders zou kunnen nemen dan eenmaal in onderling overleg- is vastgesteld. Betrokkenen worden er in hun eigen belang op gewezen, dat degenen dien opgenomen zijn in de steunregeling voor kleine tuinbouwers onderworpen zijn aan het toezicht van den rijkstuinbouwconsulent en de aanwijzingen hebben op te volgen welke door of vanwege hem worden gegeven. Wanneer mocht blijken, dat andere artikelen of andere samenstellingen worden aange schaft, dan op de door den consulent afge geven bonnen staat aangegeven, zou deze zich genoodzaakt kunnen zien te adviseeren de steunverleening onmiddellijk te beëindigen. Indien na ontvangst van de bonnen mocht blijken, dat de daarop aangegeven prijzen ver anderd zijn of aan andere artikelen meer be hoefte bestaat, is de consulent gaarne bereid de noodig gebleken wijzigingen aan te bren gen. 9 Het N. O. G. vierde feest. Ernst en luim in Odeon. De afdeeling Kennemerland van het Neder- landsche Onderwijzers Genootschap hield Zaterdagavond in „Odéon" een feestavond voor leden en introducé's. De voorzitter van de afdeeling, de heer K. Faber, bracht in zijn openingswoord in her innering, hoe het afdeelingsbestuur vier jaren geleden met het plan rondliep om de afdeeling maar op te heffen. De belangstelling van de leden in het organisatieleven was miniem. Het hoofdbestuur wist het afdeelingsbestuur van dit voornemen terug te brengen en het was vooral de heer Krabbendam, die aanspoorde ondanks alle tegenslagen door te zetten. Al lengs kwam er wat meer belangstelling, voor al van de zijde der jongeren. Dat juist zij toe treden wijst er op, dat het bijna 100-jarige N.O.G. nog geenszins aftandsch is. Spr. uitte den wensch, dat er op dezen avond een zekere vriendschap zal ontstaan, waaruit meer belangstelling voor de organi satie zal kunnen groeien. Met bijzondere voldoening begroette spr. ook eenige oudere collega's. De opkomst van dezen avond maakt de eer ste poging van het N.O.G. om op deze wijze het contact met de organisatie te versterken tot een geslaagde. De voorzitter eindigde zijn openingswoord met dank te brengen aan degenen, die het programma verzorgden. Dit programma vermeldde een tiental num mers, die door de uitvoerenden met veel succes voor het voetlicht werden gebracht. Ernst en luim wisselden elkander af en een dansje nu en dan vormde een zeer op prijs gestelde af wisseling. Men amuseerde zich uitstekend en toen na de vlotte afwerking van het programma „The White Crows" hun eerste uitstekend ge speelde dansmuziek produceerden, liet de feestelijke stemming niets te wenschen over. Öp zeer prettige wijze bleef men nog eenige uren bijeen. Het afdeeningsbestuur zal ongetwijfeld met tevredenheid op dezen avond terugzien. Langs de Lijn. Programma van de Radio Centrale. Dinsdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn H: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 10,50 Keulen, 11.20 Parijs, 12.05 Diversen, 12.20 Pa rijs, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Nationaal pro gramma, 2.35 Keulen, 3.05 Parijs, 4.50 Lon den Reg., 5.20 Brussel Ned., 7.05 Brussel Fr.. 7.20 Brussel Ned.. 7.50 Keulen, 8.20 Brussel Fr. 9.05 Keulen. 9.20 Brussel Fr., 10.50 Keulen. Lijn IV: Brussel Ned., 9.20 Diversen. 10.35 Londen Reg., 4.20 Keulen, 5.20 Brussel Fr., 5.50 Keulen, 6.20 Nationaal programma, 6.45 Lon den Reg., 7.00 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned.. 9.20 Diversen, 11\05 Londen Reg., 1.20 Brussel, 2.15 Londen Reg 4.20 Keulen, 4.40 Londen Reg., 5.20 Brussel Ned., 5.50 Keulen, 6.20 Londen Reg., 7.40 Di- sersen, 7.50 Nationaal programma, 9.20 Brus sel Fr., 10.50 Keulen. Bontwerkers Dameskleedermakers Barteljorisstraat 26-28, Haarlem (Adv ingez. MedJ Een fraaie overwinning voor de roodbroeken. HelderBeverwijk 6) Onze plaatselijke derde klassers hebben in het hooge Noorden een groote overwinning be haald. Jammer is het, dat de overwinning niet meer mag baten. Als er echter de. geheele com petitie dergelijk spél vertoond was zou Zaandijk nu geen kampioen zijn. Voor de rust hadden de Wijkers den van doel tot doel staanden wind in hun nadeel en tevens de zon in het gelaat en uit gezonderd het eerste half uur waren zij zeker niet de mindere van Helder. Wel liepen de Hel- derschen hard van stapel, wel moesten de Wij- kers alle zeilen bijzetten om de aanvallen af te slaan, wel stond 't na een half uur spelen 20, maar toen lieten de Wijkers zien, dat ook zij konden voetballen. Zij lieten hun verdedigende houding varen en vielen daarna geducht aan met goed opgezette aanvallen. Helder mag nog van geluk spreken, dat de stand enkele minuten voor de rust 32 werd. DE JAARVERGADERING VAN DE B.E.T.-VEILING. De jaarlijksche algem. vergadering van de inbrengers van de B. E. T.-veiling zal op Woensdag 8 Maart in het Veilinggebouw aan de Meerstraat worden gehouden. De agenda vermeldt o.m. een bespreking- van de circulaire van het Centraal Bureau van de Veilingen van de nieuwe regeling voor het vei'strekken van aardbeienmanden en over de invoering van een keur voor aardbeien. Tenslotte zal het rapport van den keurmees ter worden behandeld S.D.O.—DE ZWALUWEN (2—1). Geruimen tijd moest S.D.O. met man en macht verdedigen om onheil te voorkomen. Het begin was een open en gelijk opgaande strijd, waarbij beide partijen eenige goede kansen misten, doch langzamerhand worden de Zwaluwen iets sterker en het is A. de Reu ver. die na goed doorzetten den bezoekers de leiding geeft (0—1). De vreugde is echter van korten duur want bij een snellen S.D.O.-aanval raakt Warrink den bal verkeerd waardoor deze in eigen doel belandt (1lj. Ook na de rust toonen beide partijen van gelijke kracht te zijn, doch als de Zwaluwen achterhoede wederom mist hebben de gast- heeren geen moeite den stand op 21 te bren gen. Hoewel de Wijkers nu alles op alles zetten toont de verdediging der gastheeren er goed het oog in te hebben en als de scheidsrechter het eindsignaal blaast hebben zij verdiend gewonnen. De reserves gingen op den goeden weg voort en stuurden Vanko 2 met niet minder dan 11—3 naar Amsterdam terug. CASTRICUM De jaarvergadering van „Zang en Vriendschap". Naar het concours te Aalsmeer. De Castricumsche Zangvereeniging „Zang en Vriedschap" hield haar jaarvergadering in hotel Bakker. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer van Eijck de aanwezigen hartelijk welkom in het bijzonder den dirigent, den heer Beider. Spr. memoreerde, dat het afge- loopen jaar goed was verloopen en zich geen bijzondere dingen hadden voorgedaan. Vervolgens bracht de secretaris zijn jaar verslag uit, waarin hij herinnerde aan de concerten, dien in het afgeloo-pen jaar gegeven werden en die een groot succes waren, waar van vooral het concert gegeven op 1:2 Januari j.l. de kroon spande. Het ledental nam over het afgeloopen jaar sterk toe. Daarna bracht de penningmeester zijn verslag uit, waaruit bleek, dat een batig saldo aanwezig was. De boeken en bescheiden werden door de kas- cominissie In goede orde bevonden. Als vol gend' punt vermeldde de agenda bestuurs verkiezing. Aftredend waren de heeren Tj. v. Eijck, H. Kuys, J. W. Siemsheimer, die bij acclamatie herkozen werden. Vervolgens kwam aan de orde „deelname concours". De vereeniging had twee uit- noodigingen ontvangen n.l. uit de Betuwe en uit Aalsmeer. Aalsmeer leek hiervoor het ge schiktste, met het oog op den afstand. Be sloten werd om in Juni aan het.concours in Aalsmeer deel te nemen. Bij de rondvraag merkte de heer Kessler op of het bestuur er niet mede accoord zou kunnen gaan, dat „Zang en Vriendschap" tot den Zangersbond zou toetreden. Ook de di rigent, de heer Beider, was hier erg voor, vooral met het oog op het feit, dat de ver eeniging dan ook eens een concours te Cas- tricum zou kunnen organiseeren. De voor zitter vond het beter, hiermede nog even te wachten tot een volgende gelegenheid. De heer Heijstek gaf het bestuur in over weging niet te lang te wachten en het regle ment eens op te vragen om kennis van het een en ander te nemen. De vergadering ging hiermede accoord. Mevr. de Hartog vroeg met het oog op de a.s. kinderoperette, er een hulp bij te nemen, omdat het werk te zwaar is voor mevr. Eling en den heer Beider alleen. Mevr. Kessler stelde zich beschikbaar om het werk van mevr. Eling en den heer Beider te ver lichten. Mevr. Schmit vroeg of de operette van het kinderkoor nu eens in Bakkum gegeven kon worden, omdat een groot aantal leden op Bakkum woonachtig is. Aan liet slot der vergadering bracht de voorzitter nog een woord van lof aan mevr. Kessler, die door haar werken er in geslaagc is een groot aantal donateurs aan te wer ven. Een flinke overwinning voor Vitesse. VitesseSantpoort 1) Het begin is voor Santpoort, doch de Vites- se-verdediging weet te redden. Langzamer hand komt Vitesse meer in den aanval en uit een dezer aanvallen,scoort Zonnevelt het eer ste doelpunt 10. Santpoort probeert het ook eens, doch Bleijendaal weet zijn doel schoon te hou den. Dan volgt een fraaie Vitesse-aanval, waaruit Zonneveld uit een keurig door Plas en Res afgegeven bal wederom doelpunt 20. Santpoort is in het veld niet de mindere maar toch brengt Plas den stand op 3—0, waar mede de rust ingaat. In de tweede helft moet de Santpoort-kee per direct handelend optreden bij een hard schot van Res. Dan weet Res na een fraaien voorzet van Plas den stand op 40 te bren gen. Het schijnt nu of Vitesse het genoeg vindt en Santpoort krijgt gelegenheid tot aanvallen. Zij slaagt er dan ook in de eer te redden. (41). Uit een penalty brengt Kabel den stand op 51, waarna direct na den aftrap Res uit een fraaien aanval den stand op 61 brengt, waarmede het einde van dezen, geenszins een zij digen wedstrijd komt. De uitslagen van de Zondag gespeelde wed strijden waren: Vitesse 1Santpoort 1 Vitesse 3A.D.O. 3 Vitesse aV.V.Z, a Vitesse b—V.V.Z. c 6—1 2—1 1—8 4—6 Cecilia gaat naar Krommenie Besluit van de jaarvergadering. In een der lokalen van de Fröbelschool hipid bovengenoemde vereeniging haar jaarvergadp ring. De voorzitter, de heer A. C. Twisk heen- allen van harte welkom in het bijzonder Geestelijken Adviseur, kapelaan v. d. Toet Wegens bedanken van twee bestuursleden werden gekozen de heer R. Rozemeijer en mej. R. Bakkum, zoodat het bestuur nu al- volgt is samengesteld: Voorzitter a. C. Twisk penningmeesteresse mej. T. Duijn, 2e pen.! ningmeester R. Rozemeijer en mej. r. kum. Besprekingen werden gevoerd aangaande het te houden concours te Krommenie. Besln. ten werd hieraan deel te nemen. Kapelaan v. d. Togt spoorde de leden aan steeds trouwe leden te blijven en zooveel mo. gelijk de repetities te bezoeken. Bij de rond vraag werden eenige vragen gesteld en naar genoegen beantwoord, waarna met een woord van dank op de gebruikelijke wijze dezer zeer geanimeerde bijeenkomst werd gesloten. Het kampioenschap ontging De Pion. Hoogovens behaalde den titel. De strijd om het kampioenschap is gestre den. De Hoogovens zijn als overwinnaars uit het strijdperk getreden en verdiend. „De Pion" maakt te veel blunders en nu kan mea wel spreken van pech enz., maar dit is geen excuus. Al staat men gewonnen, dan heeft men nog niet gewonnen, daarvoor is noodig, dat men geen stukken weggeeft. Dit is ook een onderdeel van het spel en eerst wanneer de spelers van „de Pion" geen blunders meer maken, kunnen zij kampioen worden. De vol ledige uitslag' luidt: Hoogovens IDe Pion I. 1. M. Rij waard—J. T. Ligthart 0_i 2. J. Beentjes—Th. de Smalen i/2_y2 3. C. v. Krimpen—H. A. v. Kleef l 4. C. VogelzangP. Bcsch i_qj 5. P. A. VeldheerJ. A. v. Ravenzwaai 1—o 6. G. L. de Haas— Dr. Westendorp Boerema l-o 7. J. C. de Haas—G. W. Koch afgebroken. 8. B. WulmsT. Santifort l-fl 9. R. AngermannP. v. Leeuwen o_i 10. P. H. v. Wel—D. Keetbaas l-o De heer G. W. Koch zal vermoedelijk win nen. waardoor de einduitslag 6y2—V/2 wordt. WIJK AAN ZEE V. V.E. behaalt het kampioenschap. Na een goed seizoen. Nadat V.V.E. den toss gewonnen heeft, komt zij gesteund door den wind direct in den aan val. De Teylingers, die over het algemeen tegen den wind in den bal veel te hoog spe len, ondervinden hiervan al direct de nadee- lige gevolgen. Negen minuten na het begin scoort A. Schelvis met een mooi schot 1-0. B. Zuiderduin maakt zelfs na een kwartier spelen het tweede doelpunt. W. Snijders doelpunt uit een corner van de Winter 30. De Teylingers komen nu even in den aanval en dringen gevaarlijk,door tot het V.V.E.-doel, maar A. Duin weet de situatie te redden, zoo dat de rust ingaat met 3—0. Na de rust komen de Teijlingers, door den wind geholpen, gevaarlijk in den aanval en een hard schot doet het ergste vreezen, maar Warmenhoven is goed in vorm en werkt den bal ver weg. Mooi samenspelend komen de V.V.E. ers al spoedig weer in de meerderheid en W. Snij ders brengt met een keihard schot den stand op 40. Slechts enkele seconden daarna scoort P. de Winter met een vliegend schot het vijfde doelpunt. Toen de scheidsrechter het einde aankon digde werd onder luid gejubel de kampioens- vlag geheschen. Na afloop van den wedstrijd vereenigden spelers en supporters zich in café „De Zon". Hier werden woorden van gelukwensch ge sproken door den voorzitter, den heer Holt- haus, door Baljuw Schoots efti door den oud voorzitter Fr. v. d. Meij. De kampioensclub, die in 1929 werd opge richt onder den naam „Excelsior" dankt haar ontstaan uit de behoefte naar afleiding in het voor Wijk aan Zee altijd saaie winterseizoen. Zij werd gevormd uit leden van een onder- afdeeling van den R.K. Volksbond. Zij begon haar voetballoopbaan in de 3e klasse van den D.H.V.B. en werd reeds in het eerste jaar ongeslagen kampioen van haar afdeeling. t £J Na 3 jaar in de 2e klasse te hebben vertoefd werd in 1934 het kampioenschap van de eerste klasse behaald en ging Excelsior over naar den I.V.C.B. Thans werd op fraaie wijze het kampioen schap van de tweede klasse behaald. Deze goede prestatie zal natuurlijk niet on opgemerkt voorbijgaan. Het bestuur heeft daarom besloten, om op 23 April a.s. na de vasten, een feestavond te organiseeren in Café de Zon, waar het kampioenschap duchtig zal worden gevierd. Onze gel uk wenschen, V.V.E.'ers. HEEMSKERK ATIILETIEK. Aan den veldloop, over 3 K.M. georgani seerd door de R. K. Athletiekvereeniginj „Swift" te Assendelft, nam J. Koopman bui ten mededinging deel in klasse B. Hij werd eerste met den tijd van 11 minuten 4.6 sec. De winnaar van klasseA maakt den tijd van 11 min, 41,2 sec ST.-JOSEPH-GEZELLEN. De tooneelvereeniging der St.-Joseph-Gezel len" heeft in studie genomen „Als de sirene gaat", tooneelspel in drie bedrijven van Jac. Braun. VOETBAL. A.D.O.D.S.S.H. A.D.O. 2—H.B.C. 2 Vitesse 3A.D.O. 3 G. V. O. 3—A.D.O. 4 A.D.O. aI.E.V. a D. E. M. d—A.D.O. c A.D.O. d—A.F.C. c 1-0 2-4 2-1 11—0 6—2 1-4 3-1 De R.-K. Voetbalvereeniging V. V. E. te Wijk aan Zee behaalde Zondag- door een 5—0 overwinning op Teylingen, het kampioenschap van de tweede klasse V. C. B. VISCHCLUB ,,'T SNOEKJE". I Dinsdag 7 Maart houdt de vischclub ,,t I Snoekje" haar jaarvergadering in het Cafe 1 van Gebr. Dam.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2