VELSEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BURGERLIJKE STAND. BETER LAAT DAN NOOIT. Maar met doortrekking van de Kennemerlaan is de kous nog niet af. Wordt nu ook de Rembrandtlaan doorgetrokken? Iri zijn vergadering van Dinsdag avond heeft de gemeenteraad het voor stel van burgemeester en wethouders aangenomen tot aankoop van de terrei nen aan het eind van de Kennemerlaan nabij de Evertsenstraat en hierdoor zal binnen korten tijd een einde komen aan „het drama van 25 jaar", zooals de heer Van Heust de betreurenswaardige en der gemeente Vclsen onwaardige situatie van dezen belangrijksten ver keersweg van IJmuiden zeer terecht kenschetste. Beter laat dan nooit; zoo is het. Maar het ware beter geweest, niet alleen voor het verkeer, maar ook voor de reputatie van ons gemeente bestuur, indien deze puzzle, een der vele puzzles der onvoltooide straten, vijftien jaren eerder ware opgtelost, al had in dien tijd de oplossing ongetwijfeld het dubbele gekost van wat thans voor dit doel moet worden uitge trokken. Het was een toestand, die feitelijk zoolang hij bestond, vooral sedert de oude smalle beton- brug door de breede Julianabrug vervangen werd, onhoudbaar was en wij kunnen ons dan ook niet voorstellen, dat in welke andere ge meente ook, een dergelijke toestand zoovele jaren gehandhaafd zou zijn gebleven. Stel u voor een druk knooppunt van wegen en straten, m.et als voornaamste vex-keersweg, gelegen vlak voor de drukke Julianabrug, die het knooppunt voedt, de breede Kennemerlaan. niet alleen een drukke verkeersweg, maar ook sinds eenige jaren een drukke winkel straat. En aan het einde van dezen fraaien breeden weg, met een lengte van bijna 1 K.M. een wirwar van allerlei rommel, mestvaalten enz., die het verkeer noopten links of rechts een uitweg te zoeken door een nauwe zijstraat. En verder is daar nog de Evertsenstraat, die van de J. P. Coenstraat slechts langs een nauw paadje bereikt kan worden (hoe lang zal dat zoo duren?) en eveneens met een nauw paadje aansluit op het Oosterduinplein, hetgeen nu eindelijk, dank zij het besluit van Dinsdagavond verbeterd zal worden. En deze „onhoudbare" toestand was niet zoo onhoudbaar of hij kon zich jarenlang hand haven als de grootste van de vele stratenpuzzles, die de structuur van onze gemeente tot een wangedrocht maken. Het was een toestand, waarover iedere ingezetene zich schaamde en die iederen vreemdeling zich deed afvragen, hoe zulks in een plaats als IJmuiden, waarvan de toekomst toch was als een open boek, mogelijk was. IJmuiden bouwde zich op rondom een ver keersader, die dood liep in een overblijfsel van den ouden tijd, welk overblijfsel, wat „op stallen" en een erf zich kon handhaven te midden van een nieuw stadsdeel, dat in eenige tientallen van jaren bijna 30.000 menschen herbergde, zulks als gevolg van een te weinig doortastend, te weinig vooruitziend gemeente bestuur. Maar nu is de kogel door de kerk; de sta- in-den-weg moet het veld ruimen. Zij die hun tijd hebben gebeid, hebben het pleit gewonnen; geen 40, geen 30, geen 20 duizend gulden: 19.000 gulden is de som, die de gemeente voor de op lossing van deze puzzle betaalt, van welke 19.000 gld. als we den prijs, die de gemeente voor de andere 370 M2. gaf als maatstaf nemen, minstens evenveel terugkomt, zoodat de gemeente dus voor de kosten van den aanleg van bestra ting en rioleering eindelijk, d.w.z. minstens 15 jaren te laat verkeersvraagstuk nummer 1 heeft opgelost. Maar met deze oplossing zijn wc er nog niet; nog lang niet. Want als nu eindelijk de Kennemerlaan wordt door getrokken, komen we via het Ooster duinplein op den Oosterduinweg; ver keersvraagstuk no. 2. De Oosterduinweg is slechts op de halve breedte uitge voerd alweer doordat.maar we zou den eentoonig worden, net als Multatuli met den buffel van Saidjah's vader. Straks zullen dus de vischauto's razen over den smallen Oosterduinweg om dan, hetzij langs den Velserduinweg wat betreft de Haarlemsche, Rotterdamsche enz. en langs de Kalverstraat wat betreft de Amsterdamsche enz., verder te razen. En daardoor is feitelijk ook thans nog de doortrekking van de Kennemexiaan haar tijd vooruit, want de voortzetting van de Kenne merlaan is niet voor haar taak berekend. De heer Poelse heeft den naam van den Oosterduinweg Dinsdagavond genoemd, waarop prompt van de tafel van B. en W. den naam van de Rembrandtlaan werd genoemd. Zal deze eindelijk worden doorgetrokken en daarmede puzzle nummer 3 tot een oplossing komen? Het is haast te mooi om waar te zijn. Deze Rembrandtlaan „ontspringt" aan den Velser-; duinweg nabij de Goede Herder Kerk, loopt van haar oorsprong af in N. W. richting.dood op „de Kikvorsch" de particuliere begx-aafplaats van de familie Boreel van Hogelanden en is daaimede een der specifiek Velsensche straten, die hun einde vinden in iets, dat toevallig in hun projectie ligt. Deze doodloopende Rembrandtlaan is dus ge projecteerd in N.W. i-ichting en komt ter hoogte van het Oosterduinplein uit „De Kikvorsch" te1 voorschijn. Deze laan is ongeveer even breed als de Kennemerlaan en zoodoende beter dan de halve Oosterduinweg geschikt- om het verkeer van de Kennemerlaan op te vangen en verder te voeren. Waarmee we maar willen zeggen, dat het van groot belang zou zijn, wanneer het ein delijk er eens van mocht komen, dat deze puzzle wordt opgelost. De Verlengde Wijk aan Zeeërweg. Een andere voortzetting vindt het doox-gaande verkeer van de Kennemerlaan en den halven Oosterduinweg af via het Velserduinplein in den Verlengde Wijk aan Zeeërweg. Maar hier liggen de puzzles voor het oprapen. De totstandkoming van deze verbinding tusschen het Velserduin plein en den Engelmundusweg (puzzle no. 4) wringt het verkeer langs dit straatje van den zooveelsten rang naar den Zeeweg ook al weer veel te smal met een schei-pe en ge vaarlijke bocht in Zuidelijke richting. Geluk kig is door de hoekafsnijding de toestand voor het verkeer in Nooi-delijlce richting iets gunsti ger, gelukkig voox-al omdat deze route, door de afsluiting van de Kalverstraat voor het rijden van Oost naar West dx-uk bereden wordt. De natuurlijke oplossing is doortrekking van den Vex-lengde Wijk aan Zeeëi-weg naar den hoek van den Zeeweg en den Willemsbeekweg (puzzle no. 5), waarvoor echter een doorbraak noodig is, welke doorbraak echter naar onze meening wel zonder al te groote kosten tot stand te brengen zou zijn. Maar dit is toekomstmuziek en bovendien komen we hier toch ook weer voor een puzzle (no. 6) in den vorm van den trechter tusschen Flora en het Patronaatsgebouw, welke trechter alleen verwijd kan worden ten koste van de binnenplaats van laatstgenoemd ge bouw. Men ziet uit het bovenstaande wel, voor welke moeilijkheden het stadsbestuur van een groeien de plaats komt te staan, wanneer niet van stond af aan rekening is gehouden met de eischen van een practische stedebouwkunde. En dan te denken, dat wanneer dit was geschied, al deze moeilijkheden te vermijden waren geweest voor de kosten van een appel en een ei, terwijl thans tonnen gouds noodig zouden zijn om in onze gemeente die tientallen puzzles, die er zijn, op te lossen. S. B. AANGEKOMEN. 7 Maart: Olga m.s. Londen Ek s.s. Oslo 8 Maart: Amstelland s.s. Buenos Aires Baarn s.s. Hamburg Sambre m.s. Londen Tjikandi s.s. Ned. Indië Saleier s.s. Ned. Indië Falken m.s. Frederiksvaerk Capt. Augustin s.s. Nantes VERTROKKEN. 7 Maart: Largo s.s. Swansea Borgholm s.s. Oslo Jernland s.s. Odda Crijnssen s.s. West Indië Borthwick s.s. Leith Merel s.s. Londen Chef M. A. Blanc s.s. Rotterdam Vliestroom s.s. Huil 8 Maax-t: Jaarstroom s.s. West Afrika Escambia s.s. Rotterdam Paling voor Spaarndam. Het Deensche motorschip Falken kwam hier gisteren binnen met een te Frederiksvaeik inge nomen lading levende paling voor Spaarndam. In huurdienst. Het stoomschip Tjikandi van de Java-China- Japan Lijn is hier van Batavia aangekomen met een lading stukgoedex-en. Deze reis werd ge maakt in huurdienst van de Stoomvaart Maat schappij Nederland te Amsterdam. Groote diepgang. Het van Buenos Aires met stukgoederen aan gekomen Nederlandsche stoomschip Amstelland passeex-de het Nooi'dzeekanaal inkomend met een diepgang van 8,4 Meter Aanvoer ijzererts. Het Fransche s.s. „Capitaine Augustin" voerde gistermorgen van Nantes een lading ijzererts aan voor het Hoogovenbedirijf alhier. Een zeeschip in Vijfhuizen. Op het oogenblik ligt te Vijfhuizen in de Haarlemmex-meer een zeeschip in lossing, na melijk het van Londen met een lading cement aangekomen Nederlandsche motorschip Olga. Het is opmerkelijk, dat tegenwoox-dig de sche pen van de zoogenaamde kleine zeevaart zelfs tot de kleinste plaatsen in het binnenland weten door te dringen om lading te brengen of te halen in het zeevex-keer. Belgische kotter gezonken. De Belgische motorkotter Marie Suzanne uit Oostende is in het Engelsche Kanaal gezonken. De opvarenden wisten zich in de boot te redden en werden later opgepikt door het Nederland sche motorschip Jutland, dat naar Charlestown onderweg was. Vlootuitbreiding. De directie der Stoomvaart Maatschappij Houtvaart te Rotterdam bestelde bij de scheeps werf der fima A. Vuyk Zonen te Capelle a. d. IJsel een motorvrachtschip met een draagver mogen van ruim negen duizend ton, dat een Stoi-k Dieselmotor van 3200 P.K. zal ki-ijgen. Frankrijk levert visschersschepen uit. Bij het begin van den wereldoorlog zijn ver schillende Spaansche visschex-svaartuigen naar Fransche havens gevlucht en sedert dien hebben zij daar steeds werkloos gelegen. Nu de Franco-regeering door Frankrijk is erkend zullen alle deze visschex-sschepen wor den uitgeleverd aan het nieuwe bewind. Toenemende baldadigheid der jeugd. Commissaris van politie waarschuwt. De Commissaris van Politie maakt ons opmerkzaam op de toenemende baldadigheid der jeugd in onze ge- meente.Vooral de plantsoenen die toch ten algemeene nutte zijn aangelegd en welker onderhoud aan de gemeente veel geld kost en de leegstaande wo ningen moeten het ontgelden. Tal van klachten van huiseigenaren bereikten reeds de politie. De politie kan echter niet steeds overal aanwezig zijn, om welke reden de Commissaris een beroep doet op de ouders, Jeugdverenigingen enz., om in deze mede te werken. Tegen eventueele daders zal streng worden opgetreden. Geestelijke herbewapening. Donderdagavond 8 uur zal in de zaal van het Leger des Heils aan de Edisonstraat een bijzondere samenkomst worden gehouden, met als onderwerp: „Geestelijke Herbewape ning" en hare beteekenis voor de Christe nen. Een zusfcerkoor zal enkele liederen zingen, terwijl ook het muziekkorps zal spelen. Deze samenkomst is voor iedereen toegan kelijk en waar de eisch „Geestelijke en mo- reele herbewapening" in het brandpunt van de belangstelling van het geheele Neder landsche volk staat, zullen zeer zeker velen deze samenkomst bijwonen. THOLEN EN VAN LIER VOOR ÏJ.B.B. EN COÖPERATIE. Naar wij vernemen heeft de IJmuider Be- stuurdersbond in samenwerking met de Coö peratie „De Eendracht" het gezelschap Tho- len en Van Lier geëngageerd om voor de der de maal in onze gemeente de schlagerrevue „Binnen zonder kloppen" op te voeren. De opvoering, die plaats vindt Donderdag 16 Maart in Thalia, is bedoeld als propa ganda voor de coöpei-atie en tevens om hen, die aan de propaganda voor den IJ.B.B. en aan de steunbeweging voor de Spaansche kin deren hebben deelgenomen gratis een mooien avond te bezorgen. Vergadering Harddraverij Vereen. „IJmuiden". Dit jaar een draverij in de Kennemer laan? Gistex-avond heeft in de zaal Demmers een ledenvergadering plaats gehad van de Hard draverij vei-eeniging „IJmuiden". De vex-gade- ring werd geopend door den voorzitter, den heer S. J. P. Steven, die in zijn openingswoord zijn teleurstelling over de geringe opkomst uit sprak. In zijn verdere mededeeling, zeide de voorzitter dat, wat de financiën betreft, er een tekort is en dat het ledental vermindert. Hij betreurde het, dat hier voor de draverij sport zoo weinig animo bestaat. Trots dat is het bestuur van goeden wille, maar waar er zoo weinig belangstelling is, wordt het moeilijk voor het bestuur om door te kunnen gaan. Nadat de verslagen waren uitgebracht werd overgegaan tot de bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreding waren de heeren: S. J. P. Stevens, H. Meijer en W. Snijders. Deze werden bij accla matie herkozen. Hierop volgde de bespreking over de harddraverij 1939. Hierbij wei-d de ge dachte geopperd, om het bestuur met twee leden uit te breiden, om vervolgens met deze twee nieuwe bestuursleden een propaganda- commissie te vormen. Aldus werd besloten en gekozen werden de heeren B. Demmers ea H. C. Duller. De voorzitter stelde voor om dit jaar geen draverij te houden, tenzij de financieele ver houdingen zich mochten wijzigen. Verder werd het denkbeeld naar voren gebracht, een andere baan dan de Trompstraat te kiezen waax-bij de aandacht gevestigd werd op de Kennemerlaan. Deze heeft, zeide de voorzitter, vermoedelijk niet de reglementaire vereischte lengte. Indien er een vast besluit over de draverij zal geno men worden, dan zal over de plaats van de draverij nog nader gesproken kunnen worden. De heer Meijer achtte het niet wenschelijk, de draverij een jaar over te slaan. Hij wilde echter de prijzen herzien. Zijn gedachten waren dat men, wat betreft- de px-ijzen, wel eens wat royaal is geweest. In het slotwoox-d zeide de heer Stevens, dat, gehoord de vex-schillende bespre kingen, het bestuur al het mogelijke hoopt te ondei-nemen, op dat de draverij dit jaar toch zal kunnen doorgaan. DE KNIKKER MET LEKKEN KETEL TERUGGEKEERD. De Knikker, IJM. 4, die Dinsdag naar zee vertrok, keerde gistermiddag met een lek ken ketel in de haven terug. Moedercursus van Kruis". „Het Witte Te beginnen Vrijdag 24 Maart 's avonds 7 uur zal in het Witte Kruisgebouw aan de Kennemerlaan 125 te IJmuiden een moeder cursus worden gehouden voor vrouwen en meisjes boven achttien jaar. Deze cursus te volgen is vooral voor a.s. moeders van groot belang. Op eenvoudige en practische wijze zal de docente Zuster N. Nieuwpoort onder richt geven, hoe men de baby heeft te ver zorgen en welke dingen allemaal noodig zijn, voor de kleine wereldburger z'n intrede doet. Door onvoldoende kennis en verkeerde voor lichting worden soms ernstige fouten be gaan, die zeer nadeelig zijxi voor moeder en kind. Het volgen van deze lessen, die tweemaal per week en wel Woensdag- en Vrijdagavond worden gegeven is daarom van het grootste belang. De kosten zijn zoo laag mogelijk ge steld en bedragen slechts één gulden voor den geheelen cursus, in totaal 12 lessen. Het bestuur van „Het Witte Kruis" vertrouwt dat ook dit jaar zich weer vele dames zullen opgevexi. Voor deelneming kaxi men zich aanmel den bij den administrateur der Vereeniging, den heer Joh. Weltman, Witte Kruisgebouw Kennemerlaan 125, 's avonds tusschen 5 en 7 uur. Uitvoering „Lenteklokjes", Het Chr. Kinderkoor „Lexiteklokjes" geeft a.s. Vrijdagavond in de Gereformeerde Kerk zijn zevende uitvoering, onder leiding van mej. Riek Meijering van Katwijk. De piaxiobegelei- ding is wederom ixi handen van dexi heer Han Zirkzee van Leiden. Het programma ver meldt allerlei liedjes van Cath. van Rennes, Geertruida van Vladeracken, H. van Tussen broek, enz. De pianist zal zich ook als solist doen hooren. MOOIE AANWINST VOOR DE NATUUR- KUNDECLÜB „ST. FRANCISCUS". .De natuurkundeclub „St. Franciscus", onder- afdeeling van de R.K. Jeugdbeweging „de Kruisvaart" is in het bezit gekomen van eeix groote collectie ertsen, waaronder een groot aan tal mangaan, zink, koper en zelfs goudhouden- de ertsen. Behalve het houden van aquaria, her- bax-ia enz. is men dus thans ook overgegaan tot het vex-zamelen van ertsen. SCHIP Alkmaar (Ned.) x) Amstelkerk (Ned.) Axios (Gx\) Bodegraven (Ned.) x) Brand (Noor) Bennekom (Ned.) x) Br. Energy (Br.) x) Barneveld Bintang (Ned.) x) Bx-eda (Ned.) Boden (Zw.) Berenice (Ned.) British Lady (Br.) Bloemfontein (Ned.) Costa Rica (Ned.) Cressington Court (Br.) Cordillera (Du.) x) Cax-ibia (Du. x) Cottica (Ned.) Dahomian (Eng.) David Livingstone (Br.) Eurylochus (Eng.) x) Eemland (Ned.) Enggano (Ned.) x) Freiburg (Du.) Glenearn (Eng.) x) Ganymedes (Ned.) Gloriastella (Ital.) Gylfe (Noor) x Germania (Du.) x) Geox-gios G. (Gr.) Glenx-oy (Br.) Hermes (Ned.) Halle (Du.) Heemskerk (Ned.) x) Hex-cules (Ned.) Ioannis P. Goulandx'is (G Jagersfontein (Ned.) x) v. Oldebarneveld (N. Juno (Ned.) Joh. de Witt (Ned.) &osti (Gr.) Kindat (Eng.) Kurmark (Du.) Kelet (Hong.) Lekhaven (Ned.) Leto (Ned.) Liberian (Br.) Moena (Ned.) x) Merope (Ned.) Maron (Eng.) x) Monica (Ned.) Nijkerk (Ned.) Neleus (Eng.) x) Nidarholm (Zw.) Orestes (Ned.) Odysseus (Ned.) Prahova (Roemeen) Polydorus (Ned.) x) Poelau Bras (Ned.) Paul Harneit (Du.) Panachandros (Gr.) Poelau Tello (Ned.) Perseus (Ned.) Pericles (Ned.) tthea (Ned.) Keggestroom Rendsburg (Du.) Rhesus (Eng.) x Rozenburg (Ned.) Springfontein (Ned.) x) Soemba (Ned.) Sarita (Noor)- x) Triton (Ned.) Trajanus (Ned.) Theseus (Ned.) Vulcanus (Ned.) Venus (Ned.) Waterland (Ned.) Walküre (Du.) Wipunen (Fin) Westland (Ned.) Zuiderkerk (Ned.) x) Zaanland (Ned.) VAN Hamburg West Afrika Follonica (v. IJm.) Chili West Afrika Chili Abadan (via Arxtw.) Chili Batavia Chili Narvik (v. IJm.) Kopenhagen 24 Maart Abadan (via R'dam) Zuid Afrika West Indië 12 Maart Garston 1 April Pto Bax-rios (v. IJm.) Hamburg (v. IJm.) 12 Maart West Indië W. Afrika West Afrika Batavia 27 Maart Santos 3 April Hamburg Ned Indië 24 Maart Japan 9 April Alexandrië 21 Maart La Plata 4 April Houston 22 Maart Pt. Arthur La Plata Japan Zwarte Zee 12 Maart Ned. Indië 20 April Zuid Afrika Stamboul 27 Maart La Plata 14 April Z. Afrika Batavia 11 Maart Midd Zee 10 Maart Batavia 2 April Pt Redan Bassein 8 April Ned. Indië New-Orleans 18 Maart La Plata 30 Maart 'West Afx-ika West Afrika Batavia 25 Maart Venetië Batavia 19 Maart 12 April Hamburg 9 Maart Zuid Afrika 15 Maart 'n pan Bona 13 Maax-t Alexandrië 21 Maart Oporto 11 Maart La Plata 23 Maart Batavia 9 Maax-t Ned Indië 16 Maart Aruba 10 Maart La Plata 4 April Batavia Danzig 14 Maart Hamburg 12 Maart Midd. Zee 9 Maart West Afrika Bintang 10 April Batavia 8 ApriJ Les Falaises (v. IJm.) 15 Maart' Zuid Afrika Batavia Houston heden Zw. Zee Venetië Stettin Zwarte Zee 19 Maart Hambui'g 10 Maax-t Buenos Aires 17 Maart New Orleans 10 Maart La Plata 2 April Buenos Aires 14 April JapaD Buenos Aires 31 Maart Verm, aankomst LAATSTE BERICHT in lading. 9 Maax-t van Dakar, in lading. 6 Maart van Cox-ral. 9 Maart van Havx-e. 4 Maart van Cristobal. 28 Febr. van Port Said. 6 Maart van Talcahuano. in lading. 7 Maax-t te Valparaiso, in lading. in lading. 5 Maart vertrokken. 8 Maart van Beira. pass. 6 Maax-t Azoren. in lading, vertrekt 11 Maart, vertrekt 11 Maart. 3 Maax-t van Barbados. 7 Maax-t te Hamburg. 7 Maart van Finistex-re. 23 Febr. van Belawan. 9 Maart vertrokken, in lading. 5 Maart van Port Soedan. 6 Maart van Saigon. 6 Maax-t van Volo. 2 Maart van Buenos Aires. 4 Maart vertokken. 23 Febr. vertrokken. 4 Maart te Rosario. 7 Maart te Dairen. 3 Maart van Gibraltar. 4 Maart te Macassax*. 5 Maax-t van Itzehoe. 3 Maart te Fethiye. vertrekt 12 Maart. 8 Maart te Bremen. 7 Maart van Gibraltar. 7 Maart van Finistex-re. 8 Maat van Colombo. 22 Febr. van Sabang. 22 Febr. van Rangoon. 5 Maart van Colombo. 23 Febr. vertrokken. 4 Maart v. Rio de Janeiro. 3 Maart van Duala. 24 Maart van Baruta. 27 Febr. van Sabang. 7 Maart van Catania, vertrekt 11 Maart. 7 Maart vertrokken. 8 Maart te Antwerpen, pass. 6 Maart Gibraltar. 7 Maart van Gibx-altar. 26 Febr. vertrokken. 7 Maart van Vigo. 19 Febr. van Montevideo. 8 Maart van Londen. 3 Maart van Port Said. 21 Febr. vertrokken. 3 Maart vertrokken, in lading vertrekt 11 Maart, vertrekt 11 Maart. 7 Maax-t van Niton. 6 Maart van Las Palmas. 4 Maart van Soex-abaja. 7 Maax-t van Padang. 7 Maart-van Algiers. 6 Maart te Zanzibax-. 5 Maax-t te Singapox-e. 8 Maart van Rottex-dam. 7 Maax-t van Varna. 8 Maart te Triest, in lading. 7 Maart van Messina. 9 Maart vertrokken. 1 Maart van Bahia. vertr. 9 Maart van Londen. 2 Maart van Buenos Aires, vertekt 17 Maart. 7 Maart van Aden. 6 Maart van Montevideo. Hoogovens V1SSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Fransch s.s. Capt. Augustin Nantes Het Deensche contingent bijna weer uitgeput. Door den zeer grooten aanvoer van de n che kotters is het voor de maandpn t\t__ een" sche kotters is het voor de maanden Maart April toegestane contingent van 18.800 Kr spoedig weer uitgeput. Nog slechts enkele kt ters zullen hunne vangsten hier kunnen 10-, Hoofdzakelijk werd door de Denen scha^^ levende kabeljauw aangevoerd en er woV5 voor deze visch mooie prijzen betaald, waar de Denen zooveel mogelijk wenschen to Van fiteeren. pr°' BRIDGE-NIEUWS. Bij de door de Bridgeclub Santpoort t« gelegenheid van haar eerste lustrum g€nr ganiseerde drive, waax-aaxi door 120 spele werd deelgenomen, waren ook eenige konJu van de Bridgeclub IJmuidexi van de partf Hiervan mochten vier koppels het genoegen smaken, een eersten prijs te veroveren. Voor de afdeèling A-B wonnen een eersten prijs de heeren Osendarp en Rijke en de heer en mevrouw Van Praag; voor de afdeelino C-D wonnen een eersten prijs de heeren Wn° nink Sr. en Jr. Gezien de sterke bezetting van het tour nooi, mogen deze overwinningen als een moo'i succes voor de Bridgeclub IJmuiden worden beschouwd. „De Avonturen van Robin Hood". Vrijdagavond in Thalia. Robin Hood. Het is der directie van het Thalia Theater ge lukt, beslag te kunnen leggen op de groote avonturen-x-oman „De Avonturen van Robir. Hood" met Errol Flynn, Olivia de Havilland, Claude Rains en Basil Rathbone in de hoofd rollen. Indrukwekkende massa-scènes, een eminente dialoog, romantische momenten, grim mig realisme en typische humor; levendige tech- nicolor-fotografie; prachtig geluid, resumeeren- de: het summum van cinematografische kunst. De vex-filming van deze Wax-ner super-film heeft in Hollandsch geld uitgedrukt een kleine f 3.000.000 gekost; het is een vex-bazingwekken- de onderneming geweest, doch Warner Bros. kunnen het genoegen smaken, dat dit filmwerk in Amerika en andere overzeesche landen met een enthousiasme is ontvangen, dat eenig zal blijken te zijn in de annalen van de cinemato grafie; millioenen menschen zagen deze film ï-eeds en als Vrijdag a.s. dit meesterwerk in het Thalia Theater vertoond zal worden, zult ook U in verrukking gebracht worden en genieten van dit werkelijk buitengewone filmwei-k. De werkloosheid. Ovei-zicht van het aantal ingeschreven werkzoekenden op 4 Maart 1939. Beroepen Bouwvakarbeiders Metaalbewerkers Houtbewerkers Landarbeiders Havenarbeiders Visschers Kantoorbedienden Losse ai"beiders Overige beroepen 392 200 34 62 155 222 45 805 374 177 32 62 28 577 284 15 3 17 6 2 - 155 - 12 2 17 187 41 34 15 Mannén boven de 18 jaar 2248 1*742 422 84 Mannen onder de 18 jaar 78 77 —1 Vrouwen boven de 18 jaar 27 21 2 4 Vrouwen onderde 18 jaar 11 10 1 Totaal 2364 1850 424 90 De totale werkloosheid bedroeg over de over eenkomstige week van: 1938: 2207 1937: 2438 1936: 2961 1935: 2480 1934: 2311 HAARLEM, 8 Maart. Ondertrouwd 8 Maart: C. Sprockel en W. G. van Dijk; J. H. van Eekelen en S. Wiegel; E. Brink en A. H. de Vink; J. F. van Lunen burg en H. M. van Gellekom; W. J. M. v. d. Eisen en J. T. Hoes; H. J. de Geus en L. Leveld; J. A. Kroon en J. Kroezexi. Getrouwd 8 Maart: C. Joores en E. ten Bosch; J. W. Bodewes en M. P. de Jong; P- Hoogendoorn en C. van Dongen; J. Tjalma en K. Wienzlawski; H. L. Lier en E. G. M. Barkey; A. Visser en M. Bx-oere; L. P. Stap horst en A. C. van Hamelsveld; J. C. Souve- rein en E. Dubbeling. Bevallen 5 Maart: A. H. J. Neelissen—v. Buchem, z.; G. R. de Keulenaar—v. d. Wate ring, d.; 6 Maart: G. Heesakkers—Borst, z-l J. W. Winkler—van Zee, z.; 7 Maart: M. G. Va- lentFlipsen, z.; C. Koster—Turk, d.; C. Luk- kiende Ruiter, z.; M. E. Schmidt—Makkes v. d. Deijl, d. Overleden 6 Maart: M. J. van Leeuwen,.57 j„ Kamperlaan; 7 Maart: w. F. Zweiphennig> 71 j., Kloosterstraat; G. Bruijn—Baas, 87 j.» Delftlaan,

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2