Men ra'^chtheften: D.O.K., Be- ne krachtsport* edstrijden oin het kampioenschap. De klassiflcatie de. vereenigingen. j „„eel geslaagde krachtsportwed- Na. nm de kampioenschappen van Ne- strliden oni erd door onze plaatselijke denand, d.O.K.. zijn de deel- irac"fdf vlrSigtagen aan dit toiiraooi als W°'f SB punten: Simson, Den Haag 23 p., verW1)i« Den Haag 22 p., Ajax, Amsterdam «""SrJSes Amsterdam 20 p.. S.S.S., Am- 20 p Hercules, mrecht 14 p De sterdam rip-, Maccabie, Amsterdam, f W culemborg, 9 p.. Achilles, Krom- 9p"-f' 7T1 Sandow. Zaandam 6 p., Ursus, meni!'Jam 6 p.. Hercules. IJmuiden. 6 p., K. Amsterdam P g g g g Alkmaar 2 p. D°:e gewichtheffen: Sandow, Delffc 19 p., ,nn Venlo 11 P-- Swaboda, Breda 11 p., T. Sr" 10 p. Hercules. Eindhoven 7 p., p.. D.O.S., Tegelen 4 p., KD.O. Den Haag 3 p' Tuinhouwsteun. nummer van gisteren hebben wij mee- dat ruim f 2 millioen steun aan den tuï m wordt verleend over de hoeveelheden de hierna vermelde rechtmatig geteelde pro- 1 welke in het achter elk product vermelde iXS van het daarbij vermelde jaar door de Sleïfover een erkende veiling of veilinghouder ^bozeÏHabrieks-) 14 Juni-29 Augustus 193ï',! 17 Juli, f 3.20 per 100 st. Vmege aardappelen, 15 Juli-31 Juli 1938, 'ÏÏijvie,10i° j£iuari_29 Mei 1938, f 2.50 per ^Augurken A B stippel, 14 Juni-12 Sep- Augurken C ^D, 14 Juni-12 September 1938, fSSen°Akt B stippel 14-Juni-12 Sep- i w 1937 f 1.30 per 100 kg. Augurken'D D stippel, 14 Juni-12 Septem- 1Qn7 f 0 45 per 100 kg. "Bloemkool,' 14 Maart-15 Mei 1.938, f 1 per "Bloemkool, 6 Juni-10 Juli 1938, f 0.50 per "Blo'etkool, 31 October 4 December 1938, Boerenkool! ïtnuari-JJ Maart 1938 f 0.75 P*i°elekS'en dubbele stam-prinsesseboonen, 2 a.Stus—15 Augustus 1937, f 0.50 per 100 kg. Snijboonen, 12 Juli12 September 1937, f 2 "Vekboonen, 12 Juli-12 September 1937, f 1 PËRijsdoperwten, 30 Mei26 Juni 1938, f 1 per Rijsdoperwten, 27 Juni31 Juli 1938, f 1 per "peute, 30 Mei26 Juni 1938. i 1 per 100 kg. Savoijekool, 1 Januari1 Mei 1938, f 0.75 per "spitskool, 2 Mei12 Juni 1938, f 0,50 per "spitskool, 13 Juni—18 September 1938, f 0.50 PBosp°enf 11 April—12 Juni 1938, f 0.75 per 100 bos. Prei, 1 Januari—1 Mei 1938, f 0.80 per 100 kg. Prei' 29 Augustus18 December 1938, f 0.25 per 100 kg. Bosselderij, 1 Januari27 Maart 1938, f 0.35 per 100 bos. Peterselie, 1 Januari27 Maart 1938, f 0.80 per 100 bos. Knolselderij A, 1 Januari1 Mei 1938, f 0.25 per 100 stuks. Knolselderij, 15 Augustus—18 December 1938, f 0.25 per 100 stuks. Glassla, 14 Maart—10 April 1938, f 0.40 per 100 stuks. Glassla, 11 April—15 Mei 1938, f 0.20 per 100 stuks. Spinazie, 28 Februari3 April 1938, f 0.50 per kg. Spinazie, 4 April22 Mei 1938, f 0.50 per 100 kg. Spinazie 23 Mei12 Juni 1938, f 0.50 per Spruitkool ongeschoond, 1 Januari10 April 1938, f 2.25 per 100 kg. Spruitkool geschoond, 1 Januari10 April 1938 f 3.75 per 100 kg. Tomaten, 18 April19 Juni 1938, f 1.50 per 100 kg. Tuinboonen, 27 Juni28 Augustus 1938, f 0.50 per 100 kg. De steuntoeslag wordt niet verleend op pro ducten, welke administratief zijn geveild, op contract zijn verkocht, .afwijkend van kwaliteit waren of op een andere dan de verplichte vei ling geveild. Gevonden en verloren. Aan het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent onderstaande gevonden en verloren voorwerpen: Een herdershond, een heerenrijwiel, een hoofddoek, een ledig haringvat; een sleutel ring met 2 sleutels, een sleutel no. 1554; een ceintuur; een ijzeren raam; een bruin lederen handschoen; een slagersschort; een huissleutel; een lederen boodschappentasch; een Lipssleutel; een notitieboekje; een belas- ungmerk in étui; een spaniel; 2 wollen kin- derhandschoenen. Verloren: een bruin stoffen jongensbroek je; een portemonnaie inhoudende f 0.25 en een belastingmerk; een damesportemonnaie met ritssluiting inhoudende f 1.50; een grana ten balsketting; een bruine lage meisjes ogen; een zwarte damesportemonnaie; een öelasbingmerk; een hengselmandje; een zil veren damesarmbandhorloge; een klein wit hondje; een booromslag; een manchetknoop. HANDENARBEID in de julianaschool. In de slöjd-zaal van de Zeewij kscliool (Ro- merkerkweg) zal een tentoonstelling worden gehouden van de werkstukjes, gemaakt op aen Woensdagmiddagcursus in handenarbeid v*nde Julianaschool. 9-jn8 j^ntoonstelling is Zaterdagmiddag van zichtten V°°r belanS'stellen<3en be~ Nieuw bestuur voor de P advindersvereeniging. v.?,?. 17 wordt in het Witte -ouw aan de Baanstraat de alge- pSL3aarvergaderinS gehouden van de mvindersvereeiiiging „Die Wijckers". De de vo,i;V0?r deze bijeenkomst vermeldt o.m. npn3™ezm! van een voorzitter, secretaris, in0meester en twee bestuursleden. De jaarvergadering van de B. E. T.-veiling. Weer vormden aardbeien de hoofdschotel. Gisteravond werd in het veilinggebouw aan de Meerstraat een druk-bezochte vergadering gehouden van de inbrengers van de B. E. T.- veiling. In zijn openingswoord deelde de heer D. Teer, die de vergadering leidde, mede, dat de heer J. Doctor dezen avond wegens verblijf buitenslands zijn traditioneele inleiding niet kon houden. Met voldoening meende spr. te mogen con- stateeren, dat de regeeringsinstanties wat meer aandacht gaan schenken aan den nood in de tuindersgezinnen in Kennemerland, een streek, waarin door de ho'ogere kosten van levensonderhoud de toestand moeilijker is dan overal elders. Voortdurend zal daarop dan ook de aandacht van de regeering wor den gevestigd. Met voldoening werd verno men, dat de regeering wederom 2 millioen voor den tuinbouw had beschikbaar gesteld. Daarvan zal de B.E.T.-veiling volgens bereke ning voor haar inbrengers een bedrag van f 15000 ontvangen. De heer Tervoort deed vervolgens mede- deeling van de stappen die de veiling hebben ondernomen om te komen tot verbetering van de aardbeienteelt. Op advies van profes sor Sprenger zal getracht worden de oude, beproefde soort „Jacunda" te verbeteren en in haar c/ude waarde te herstellen. Dank zij de financieele hulp van Rijk, provincie en veilingen is thans een ingenieur werkzaam, die zich op den proeftuin wijdt aan het op sporen en bestrijden van de ziekten onder het aardbeiengewas. De veilingen zijn voorts nog in aanraking gekomen met een persoon, die eveneens proe ven neemt om te komen tot verbetering van de aardbeien. Daartoe is hem door de veilin gen de beschikking gegeven over een stukje grond, waarop hij de proeven, voorloop! heel kosteloos, zal verrichten. Het veilingsysteem. De heer Tervoort deed vervolgens uitvoe rige mededeelingen omtrent de bekende cir culaire van het Centraal Bureau van de veilingen omtrent de noodzakelijke wijzigin gen in het systeem van veilen. De heer Tervoort meende, dat de vraag of het veilingsysteem nog wel voldoende functio neert voor de exiportveilingen van grootere beteekenis is, dan voor de binnenlandsche markt zooals te Beverwijk. In die richting zal de oplossing dan ook wel worden gezocht, teneinde paal en perk te stel len aan het koopen van zeer groote hoeveel heden producten door één persoon voor ver scheidene fabrieken. Spr. was van oordeel, dat deze poging van het Centraal Bureau moet worden gesteund. De directie van de veiling adviseerde dan ook de vergadering van het Centraal Bureau af te wachten, teneinde nadere bijzonder heden omtrent het te vormen fonds enz. te vernemen. De vergadering ging met dit advies accoord. Hierna werd de vergadering in kennis ge steld met het resultaat van het onderzoek naar 120 koude-grondbedrijven in Kenne merland. In samenwerking met de Vereenigde Veilin gen zal een nieuwe regieilng worden getrof fen betreffende de aardbeienmandn. De heer Tervoort deelde daaromtrent de bijzonder heden mede. De heer Tervoort deed voorts een krachtig beroep op de tuinders om volledige medewer king te verleenen, wanneer de veilingen in lichtingen vragen In dit verband drong spr. er op aan de veilingbriefjes altijd zorgvuldig' te bewaren ter vergemakkelijking van het werk van de veilingen, wanneer rapporten moeten worden samengesteld. Het onderzoek naar den toestand in 120 bedrijven heeft ook bij hoogere instanties den indruk gevestigd, dat de richtprijs voor Kennemerland veel te laag is. Zonder ophouden dringen de veilin gen er op aan de richtprijzen voor Kennemer land te verhoogen. De heer Tervoort verwacht naar aanleiding van deze rapporten wel een extra-steun. Ter illustratie van zijn betoog deelde hij nog mede, dat in Zeeland de aardbeien voor 10 ct. en in Barneveld voor 11 ets. per K.G. geteeld kunnen worden. In Beverwijk en omgeving is de kostprijs 18 ets. per K.G. Het merkwaardige is, dat de omzetten aan de B.E.T.-veiling stegen, terwijl de ontvan gen steunbedragen steeds kleiner werden. In 1936 was de omzet f 565.906, steun f 56303 of 9.94 pet. van den omzet; in 1937 was de omzet f 586.964, steun f 30.347 of 5.18 pet. en in 1938 omzet f 676.443, steun (met uitzondering van steun wegens vorstschatft. f 24.988 of 4.5 pet. Voor het geheeie land werd f 2.500.000 aan steun verleend op de producten van den kouden grond. Maar op druiven wordt alleen al twee millioen aan steun verleend. De heer Tervoort was er dan ook van overtuigd, dat de steun voor de koude-grönd-cultuur abso luut onvoldoende is. Hierna werden besprekingen gevoerd over het keuren van aardbeien ter verbetering van de kwaliteit, die op de evilingen wordt aangevoerd. De heer Tervoort liet een woord van portest hooren tegen het optreden van de Federatie van koopliedenvereenigingen, die de aard beiencultuur in een zeer ongunstig daglicht heeft gesteld. Tuinders en veilingen achten zich door dit optreden ernstig gedupeerd. Spr. ontkende met klem, dat het gewraakte euvel zoo ern stig was als werd voorgesteld. Op 10.000 koopen werd slechts 51 maal keur aange vraagd of y2 pet. Dit is zoo gering, dat daar voor al die drukte niet noodig was. De vei lingen zullen de knoeiers niet in bescherming nemen, integendeel, zij zullen altijd er naar streven den keurmeester met de bedriegers te doen afrekenen. De heer Tervoort betreurde het, dat het Federatiebestuur zich niet aan de afspraak heeft gehouden. Nochtans blijven de veilin gen bereid met den handel overleg te plegen, maar d beslissing hoed de aardbeien geteeld en aangevoerd zullen worden, blijft aan de tuinders en de veilinigen. Spr. meende voorts dat men het rustig aan de veilingbesturen kan overlaten op welke wijze zij zullen trach ten de kwaliteit te verhoogen. Inmiddels heeft de Federatie de bekende; in de gecombineerde vergadering van koop lieden en fabrieken aangenomen motie toege zonden aan de Ned. Groenten- en Fruit Cen trale die de veilingen om inlichtingen vroeg Deze inlichtingen zijn intusschen verstrekt, maar de heer Tervoort wilde daarbij tevens opmerken, dat de controleurs van de Groen ten- en Fruit Centrale steeds op de veilingen controle uitoefenen. Spreker zette voorts uiteen, dat de tuin ders en de veilingen zuleln moeten streven naar opvoering van de kwaliteit, omdat in de toekomst voornamelijk het oqg gericht moet zijn op de binnenlandsche markt. De kwaliteit van de Beverwijksche aard beien -kan de vergelijking met die uit andere centra glansrijk doorstaan. Beverwijk zal on getwijfeld een groot kwantum van den oogst op de binnenlandsche markt kunnen plaatsen De vruchten zullen daarvoor volgens bijzon dere eischen geplukt moeten worden, dus bijv. in 2 soorten. Daarnaast zullen de tuin ders meer jonge aardbeien en dan in het bijzonder Moulin Rouge moeten aanleggen. Slechts dan is het mogelijk binnen een tijds verloop van enkele jaren een kwaliteit aan te voeren, die in alle opzichten den toets der critiek kan doorstaan. Zeer zeker zal dat veel moeite kosten, maar daar staat een behoor lijke belooning tegenover. Met aller mede werking verwachtte de heer Tervoort van het streven, om het product zoo goed moge lijk aan te voeren, in de toekomst zeker succes. Van de gelegenheid om over deze belang rijke aangelegenheid vragen te stellen wen gretig gebruik gemaakt. Over het algemeen bleken de inbrengers zich met den gedach- tengang van de veilingdirectie wel te kun nen vereenigen. Na de rondvraag werd de vergadering met een woord va ndank voor de opkomst door den heer Tervoort gesloten. Tentoonstelling van Fröbelwerk, In de Christelijke school aan de Meeren- steynstraat is gisteren in één der lokalen een kleine tentoonstelling gehouden van het werk der kleuters. Wat de kleuters onder leiding van de dames v. d. Giessen en Bakker gemaakt hebben is werkelijk verrassend te noemen. Met knippen en plakken hebben de kinderen aardige fi guurtjes gemaakt, terwijl voor de a.s. Paasch- dagen zelfs eenige Paaschmandjes vervaar digd waren. De resultaten van het boetseeren waren evenzeer aardig. Alle vervaardigde stukken waren op oor deelkundige wijze gerangschikt, waardoor de talrijke ouders, die de tentoonstelling kwamen bezoeken één en ander goed konden bezichti gen. Vooral 's middags is het zeer druk t op de tentoonstelling, terwijl 's avonds het slechte weer veel afbreuk heeft gedaan aan het bezoek LVXOR THEATER vertoont: „Blokkade" en „De Perzische Nachtegaal". De hoofdfilm van het Luxor Theater is deze week „Blokkade" met Madeleine Carrol en Henry Fonda in de hoofdrollen. Norma Basil haast zich naar het rustige Spaansche stadje Castelmare, waar ze haar vader zal ontmoeten. Onderweg ontmoet zij Marco en een schaapherder, Louis, die haar naar de plaats van bestemming brengen. Marco en Norma voelen zich dadelijk tot el kaar aangetrokken en met tegenzin nemen zij afscheid. Norma's vader, Basil en zijn helper André Gallimet, wachten ongeduldig op Norma, want zij moeten den volgenden dag naar Gra nada. Hun spionnagewerk in Castelmare, waarvan Norma niets afweet, is beëindigd. Den volgenden dag is alles in rep en roer. Er gaan oorlogsgeruchten. Marco en Louis nemen dienst, Marco wordt luitenant en schiet Basil neer als spion, onbekend van het feit, dat Basil Norma's vader is. Ook Norma moet hij als medeplichtige ar resteeren en zij wordt overgebracht naar het militaire hoofdkwar tier. Generaal Vallejo ondervraagt haar deelt haar mede, dat André Gallimet haar zal helpen uit Spanje te komen. André ver klaart haar zijn liefde en hij biedt haar geld, avontuur en zijn bescherming aan als ze wil blijven en met hem samenwerken. Verbitterd door de herinnering aan haar vaders dood en gedwongen door de omstandigheden, stemt Norma toe. Haar eerste missie is een brief naar Castelmare te brengen, waardoor het leger en de bevolking afgesneden wordt van den zoo noodigen voedseltoevoer. Norma levert haar brief af aan den herbergier Pletro, die de orders geeft tot het vernietigen van het voedselsohip als het de haven zal binnen varen. De aanblik van de ellende der bur gerbevolking, het leed van de vrouwen en kinderen brengen echter bij Norma het be sef, dat haar daad verkeerd was en berouw vol vertelt ze alles aan Marco. Den volgenden morgen loopt een schip de haven binnen. Het wordt echter getorpedeerd en zinkt. Marco rapporteert aan Vallejo, dat het gezonken schip slechts een leege vracht boot was, opzettelijk vooruitgestuurd om de aandacht van het werkelijke voedselschip, dat nu in veiligheid is, af te leiden. De film neemt nu tal van verrassende wen dingen, die wij hier niet zullen verklappen. Het tweede hoofdnummer is „De Perzische nachtegaal" met Gladys Swarthout, John Boles en John Barrymore in de hoofdrollen, Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Vrij dag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 12.20 Keulen, 12.55 Brussel Ned., 2.20 Nationaal pro gramma; 4.45 Keulen, 5.20 Parijs, 6.35 Keulen, 7.20 Brussel Ned., 7.50 Diversen. 8.30 Keulen, 9.50 Brussel Fr., 10.20 Brussel Ned., 10.45 Na tionaal programma. 11.40 Keulen. Lijn TV: 8.00 Brussel Ned.. 10.35 Londen Reg., 5.20 Nationaal programma, 6.50 Londen Reg., 7.20 Nationaal programma. 10.05 Londen Reg., 10.20 Nationaal programma, 10.45 Lon den Reg. Lijn V: Diversen. WIJK AAN ZEE PROPAGANDA-AVOND R.K. BLINDENBOND „ST. ODILIA" Behalve des middags voor de kinderen, gaf de R.K. Blindenbond „St. Odilia" Dinsdag avond een propaganda-avond in Café „Sonne- vanck" te Wijk aan Zee. Er werd een zeer interessante film vertoond over het leven en werken der blinden. Ook gaf deze film prachtige staaltjes van dressuur met geleidehonden te zien. De heer Loumans wist op gevoelvolle boeiende wijze zijn gehoor te overtuigen van de noodzakelijkheid, om het medelijden dat men voor een blinde gevoelt, te veranderen in medeleven. Een blinde, aldus spreker kan evenals ieder ander mensch nuttig en productief zijn voor de samenleving en verlangt niet om achter gesteld te worden. Spreker zelf, die op jarigen leeftijd blind werd door een ongeval, gevoelt zich niet alleen geroepen om als pro pagandist voor den blindenbond op te treden maar is ook in zijn particuliere leven even waardig aan iemand met gezonde oogen. Ten slotte deed spreker een beroep op zijn aandachtig luisterend gehoor om daadwer kelijk mede te helpen aan deze prachtige sociale instelling. Mej. Schelvis stelde zich belangeloos be schikbaar om als agentesse voor het maand blad der vereeniging op te treden, waarop een groot deel der aanwezigen zich spontaan abonneerde. gen over het keurrapport, dat de heer Nijssen als maatstaf heeft genomen. Hierin wordt vermeld: 15700 aangevoerde partijen 95 toegewezen keux-ingen, dat is inderdaad zeer weinig. Maar geachte heer Nijssen, U kunt niet benaderen, hoeveel partijen aai-dbeien er op goed vertrou- en door de koopers worden ontvangen. Iedereen is onder het drukst van de veiling niet in de gelegenheid om zijn goed nauwkeurig controleei-en. Hoe vaak hebben wij het in het afgeloopen seizoen gehad, dat binnen den tijd van een goed uur een paar wagons moesten worden geladen, dit gaat allemaal op goed vertrouwen en bovendien is een koopman, die, een naar zijn meening, prachtige vracht aardbeien gekocht heeft er niet zoo gek op, om hiervan een paar manden om te keeren, want 't zijn tenslotte toch geen aardappelen. Neen, het gaat niet om die paar partijen, waar keur op aangevraagd is, maar de massa, die on gekeurd naar de steden gaat en daar verkocht wordt. Als de heer Nijssen kennis genomen heeft van de brieven, die het Fedex-atie-bestuur ontvangen heeft van de kleinhandelai-en uit Amstei-dam, Haaxdem en den Haag, begi-ijp ik niet, dat de heer Nijssen ons kwalijk kan nemen, dat wij deze zaak hebben aangei-oerd en deze opgebla zen kan noemen. Is het misschien overdreven (om een voorbeeld te noemen) als men ons uit den Haag mededeelt, dat de Beverwijksche aardbei zoo in aanzien gezakt is, dat zij op de markt blijft staan, totdat er geen andei-e aardbei meer te koop is? Is het overdreven, wanneer een koopman, zooals mij een geval bekend is, f 20. schadevergoeding moet betalen aan twee beste klanten, waaraan hij den vorigen dag 35 mand jes prachtige aardbeien heeft verkocht? Aard beien, die pl.m. 25 cent per mand meer gekost hadden dan den gemiddelden prijs van dien dag? De heer Nijssen heeft in het afgeloopen sei zoen twee dagen de aardbeienveiling medege maakt. Ik zou den heer Nijssen willen aanraden, zoo hij de overtuiging wil hebben, dat de klach ten niet overdi'even zijn, gaat dan ook eens een paar dagen in een groenten- en fruitzaak staan in Amsterdam of den Haag en bezie daar den verkoop in detail van onze Beverwijksche aard beien, dan zal hij wel tot andei-e gedachten komen. Ik wil hiermede geenszins zeggen, dat er geen goede tuinders zijn, verre van dat, dit zou wel heel treurig zijn. Ten slotte dunkt mij, dat een koopman toch wel het recht heeft om voor zijn belangen op te komen, als hij een vracht aard beien gekocht heeft voor f 50.behoeft hij toch ook niet bij den kassier te komen met f 49.90, want deze eiseht ook het volle pond, mag dan ook de koopman geen aanspx-aak maken op ge lijke rechten? Als aan deze zaak teveel ruchtbaax*heid is ge geven en de naam van de Beverwijksche aardbei door de modder is gehaald, is dit niet de schuld van den handel, maar veel eerder die van „Een Tuinder", die in zijn ingezonden stukje onzin be weerde, dat de fabx-ieken toch maar tweede soort aardbeien in het vat deden. Het wax-e beter, wan neer de besturen der tuindex'svereenigingen dezer man ter verantwoox'ding hadden geroepen. Onder dankzegging aan de redactie verblij' inmiddels Hoogachtend, J. S Bevex-w SANTPOORT DIK TROM Woensdagmiddag werd in het Vereenigings- gebouw der Ned. Herv. Gemeente de kinderfilm „Dik Trom" vertoond. De belangstelling voor de avonturen van de hoofdpersoon uit Kieviet's be kend jongensboek was overweldigend groot. CULTUREELE FILM Woensdagavond draaide in het Vereenigings- gebouw het filmwerk „Peer Gynt". De mooie natuurtafereelen, het spel van Hans Albers, die de hoofdrol vex*tolkte, en van zijn medespelenden, alsook de mooie muziek van Grieg, lieten niet indruk te maken op de aanwezigen. aan het woord. Voor den inhoud dezer rubriek stélt Redactie zich niet verantwoordelijk Van ingezonden stukkengeplaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Henry Fonda en Madeleine Carroll in „Blokkade". (Luxor Theater, Beverwijk.) Valsch alarm. Geachte Redactie, Mag ondergeteekende zoo vrij zijn, nogmaals een weinig plaatsruimte te verzoeken exx wel naar aanleiding van de openingsrede, gehouden door den voorzitter der Tuindei-svereeniging „Kennemerland", den heer J. P. Nijssen, in haar jaarvergadex-ing van Woensdag 1 Maart j.l.? Deze x*ede, die in hoofdzaak gebaseei'd was op het protest, dat de handel heeft doen hooren te gen het oppronken van onze Beverwijksche aard beien, wordt in de bladen weergegeven onder het opschrift: „Valsch Alarm", „De actie van den handel gebrandmerkt" enz. Ik hoor al zeggen: „alweer een ingezonden stuk over de aax-dbeien" en inderdaad was het ook beter, wanneer dit geschrijf niet noodig was, maar als de handel in een vergadering open lijk beschuldigd wordt van overdrijving en daar- woox-den gebezigd worden als: „Wij laten ons door den handel niet in den hoek drukken enz. dan zullen wij ons blijven verdedigen en dit kan nu eenmaal niet anders dan door middel van de pers. Op de eerste plaats dan wil ik het mijne zeg- HALCYON LIJN. Stad Amsterdam 8 v. Morphobaai te Rott. Rozenburg, Les Falaises n. Velsen 7 v. Algiers- Stad Schiedam 8 v. Vlaardingen n. Pepel. Stad Maassluis 8 v. Narvik te Vlaax-dingen. Flensburg 8 v. Kix-kenes te Vlaardingen. Stad Dordrecht 6 v. Genua voor La Goulette. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Abbekei-k (uitr.) p. 7 Dungeness. Ax-endskex-k (uitr.) 7 v. Manilla. Zuiderkerk (thuisr.) 7 v. Aden (vei*b.) HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk, New-York n. Rotterdam 7, 650 mijl van Valentia. Maasdam, N.-Orleans n. Rott. 6 v. Tampico. Drechtdijk, Vanc. n. Rott. 7 te San Francisco. Burgerdijk 8 v. Rott. n. N.-Ox-learxs. Lochgoil, Rott. n. Vanex-. 6 v. Champerico. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein 8 van Rott te Bremen. Bloemfontein 8 v. Beira n. Rottei'dam. Nijkex-k (thuisr.) p. 7 Ouessant via Antw. Springfontein (thuisr.) 6 te Zanzibar HOLLAND—WESTAFRIKA LIJN. Jaarstroom 8 v. Amst. n. W.-Afrika. Brand (thuisr.) vertr. 9 v. Havre via Duink. Amstelkerk (thuisr.) vertr. 9 van Dakar. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Grootekerk (thuisx\) 7 van Melbourne. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Westland 7 v. Amst. te Buenos Ayres. Amstelland 8 v. Buenos Ayres te Amst. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Barneveld 6 v. Talcahuano n. San Antonio. Bodegraven 6 v. Cox-ral n. Antofagasta. Baarn 8 v. Antwerpen te Amsterdam. Bx-eda 7 v. Callao te Valparaiso. Mei-ope, 7 van Catania n. Amsterdam. Odysseus 7 v. Vigo n. Amsterdam. Trajanus 8 v. Venetië te Triest. Vulcanus, 7 van Messina n. Palermo. Bacchus 8 v. N.-York n. La Guayra. Euterpe, 8 v. Bordeaux te Amsterdam. Rhea 8 v. Venetië te Amsterdam. Orpheus 8 v. Amst. te IJmuiden. Juno, Stamboul n. Amst. 8 op 180 mijl Z.W. van Ouessant. Stella 8 v. Volo te Thessaloniki. Perseus 8 v. Aarhuus te Gdynia. Vulcanus 8 v. Messina te Palermo. Simon Bolivar 7 v. Cristobal n. Cartagena. Hermes, Bourgas n. Amst. 8 (n.m.) te Antw. Hercules 8 v. Fethiye n. Izmir. Triton 8 v. Varna te Constantza. Ganymedes 7 v. Volo te Aegeon. KONINKLIJKE SHELL. Cham a 5 v. Curaqao naar Land's End. MEYERS Co.'s SCHEEPVAART MIJ. Polydorus, Batavia n. Amst. 6 te Londen. Prometheus, Batavia n. Hambux'g 7 van Ldn. Bencleuch, Japan n. Rott. 8 v. Gibraltar. Laertes, Amst. n. Java 8 van. Suez. Patroclus, Japan n. Rott. 7 te Hongkong. Rhesus, Batavia n. Amst. 7 v. Padang. Glenogle 6 te Dairen voor Rotterdam. Glenroy, 7 te Daii'en voor Amsterdam. Benlimond, Hongkong n. Rotterdam via Lon den 7, 85 mijl Z.W. van Niton. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Baroe (uitr.) pass. 8 Point de Galle. Sibajak 8 van Rotterdam naar Batavia. Buitenzorg (uitr.) 7 van Belawan. Kota Pinang (thuisr.) p. 8 Perim. Weltevreden (thuisr.) p. 8 Finisterre. Indrapoera, 8 v. Batavia n. Rotterdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Aldudra (thuisr.) 7 v. Las Palmas. Algorab (uitr.) p. 7 Finisterre. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan van Old. (thuisr.) p. 7 Gibraltar. Johan de Witt (thuisr.) 8 v. Colombo. Chr. Huygens (uitr.) 7 van Algiers. Saleier 8 van Batavia te Amsterdam. Tjikandi 8 van Batavia te Amsterdam. WIJK LIJN. Naaldwijk 7 v. Rott. te Malta. Beverwijk 8 van Mytilene te Rotterdam.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5