VELSEN De heer J. Smit spoedig 40 jaren bij Van Gelder Zonen BURGERLIJKE STAB Opgeklommen van jongste bediende tot procuratiehouder. In het kader van de vele jubilea aan de Pa pierfabriek is het 40-jarig jubileum van den heer J. Smit, procuratiehouder, een niet alle- daagsch geval en is het zeker de moeite waard, er wat meer aandacht aan te schenken en er wat langer bij stil te staan dan bij de overige, hoe wel voor hun soort, toch ook belangrijke jubilea van anderen. De heer Smit is nl. de eenige, die in zijn veer tigjarige loopbaan de Papierfabriek in al haar geledingen heeft meegemaakt. Van jongste kan toorbediende af tot algemeen bedrijfsleider of bestuurder der fabriek; ja, zelfs heeft hij enkele jaren, gezamenlijk met den heer Sieber. bij af wezigheid wegens een ernstige ziekte van den directeur, den heer Wiepkes, de directie der fa briek te Velsen uitgemaakt. Jubileum bij het Staatsvisschers- liavenbedrijf. De heer G. Broertjes viert zijn zilveren jubileum. Morgen herdenkt de heer G. Broertjes den dag waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad bij het Staatsvissohershavenbedrijf en deze dag zal voor dezen ambtenaar, die steed: rustig en met ijver zijn werkzaamheden ver richt, ongetwijfeld een ware feestdag wor den. De heer Broertjes is ook een dergenen, wien men niet aanziet, dat hij reeds een zilveren dienstjubileum achter den rug hebben, want hij is een jonge man, die zijn zilveren jubileum nu'reeds kan vieren omdat hij al op jeugdigen leeftijd, haast versc-h van de schoolbanken bij het bedrijf werd aangesteld. Dit geschiedde op 15 Maart 1914 toen de heer Broertjes in lossen dienst trad als haven'klerk. Na zijn militairen dienst te hebben vervuld werd hij 1 Juli 1918 aangesteld tot tijdeflijfe havenklerk en op 1 Mei 1920 werd hij als zoodanig in vasten dienst aangesteld. Op 1 November 1928 werd hij bevorderd tot administratief ambtenaar, in welke functie hij thans nog werkzaam is. DE JUBILARIS. Den I9en April a.s. hoopt de heer Smit den dag te herdenken, waarop hij vóór 40 jaren bij de firma Van Gelder Zonen in dienst trad. Dat hij in dit tijdperk ontzaglijk veel heeft meege maakt, is builen kijf en valt in een artikel als dit niet te beschrijven. Toch kunnen wij in groote lijnen een korte beschrijving van de voornaamste gebeurtenis- sen.in deze 40 jaren laten volgen. De heer Smit is te Beverwijk geboren .17 Juli 1883 als jongste zoon van eenvoudige ouders, be zocht eerst de Christelijke School van den heer Leysen, daarna de Mulo-school van den heer Smit (thans Luxor-bioseoop) te Beverwijk om op 19 April 1899. dus 3 jaar na de vestiging van de fabriek te Velsen. in dienst van de firma Van Gelder Zonen te komen. Hij bleef op kantoor tot .ejnde 1909, waama hij door vertrek van een ouderen collega diens functie mocht overnemen, een-werkkring van algemeenen aard. waardoor hij zich ook veel met de fabrieken (Papier- en Cellulosefabriek) te bemoeien had. De heer Smit was toen 26 jaar en al spoedig bleek, dat de jubilaris capaciteiten bezat, die hem in staat stelden het hem opgedragen werk tot tevreden heid van zijn superieuren ten uitvoer te bren gen. Toen de heer Smit bij de firma in dienst irad werkten slechts de papiermachines 5 en 6; kort daarna werd machine 3 van Wormer naar Velsen overgeplaatst. De uitbreidingen stonden niet stil en de heer Smit had bij alle uitbreidingen zijn bemoeienis sen, zoodat hij het bedrijf in al zijn geledingen leerde kennen. De afdeeling, die zich onder den heer Smit wel het meest uitbreidde was zeker wel de zgn. „Buitenploeg", die de aangevoerde grondstoffen lost en vervoert; want kwamen in den beginne slechths enkele zeebooten voor den steiger ter lossing, in 1938 bedroeg het aantal zeeschepen ruim 120, waarvan verreweg de meeste met papierhout, welk loswerk immer de bijzondere voorliefde van den jubilaris heeft. Thans zijn de fabrieken te Velsen gegroeid tot een machtig bedrijf, vooral na het gereed ko men en ingebruik nemen van de P.M. 18, een fabriek op zichzelf. De a.s. jubilaris, die thans 55 jaar oud is, heeft reeds veel bereikt, vooral als men be denkt, dat hij 1 Juli 1919 op 36-jarigen leeftijd tot procuratiehouder werd benoemd: een bijzon der blijk van waardeering van zijn superieuren. Het zal den jubilaris op den dag van zijn ju bileum. door zijn bijna 20-jarige procuratie, eigenlijk een dubbel jubileum, zeker niet aan belangstelling ontbreken, temeer daar de heer Smit in zijn positie met alle mogelijke afdeelin- gen aan het groote bedrijf, met zijn ruim 1000 man personeel, in contact komt. In het particuliere leven is de heer Smit be schermheer van het mannenkoor „Eendracht", terwijl hij bestuurslid is der Oranjevereeniging te Velsen en een zeer vooraanstaande plaats in neemt in het kerkelijk leven van de Ned. Her vormde gemeente te Velsen. Algemeen is bekend, dat de jubilaris zoowel bij directeuren als personeel zeer hoog in aan zien staat, wat op zijn jubileumdag Woensdag 19 April a.s. zeker zal blijken. IJMUIDENSCHE ZWEMMERS IN HAARLEM S SPORTFONDSENBAD. Aan de gisteren in het Sportfondssnbad te Haarlem gehouden internationale zwemwed strijden hehbben ook twee plaatsgenooten deel genomen nl. P. Swier en N. Schoone, beiden lid van V.Z.V. Zij namen deel aan het nummer 100 M. borstcrawl heeren, welk nummer gewonnen werd door H. Smits („Haarlem") in 1 min. 7.5 sec. De tijden onzer plaatsgenooten waren N. Schoone 1 min. 9.7 sec. en P. Swier 1 min. 12.4 In hun serie waren zij resp. eerste en tweede. P. Swier nam tevens deel aan den waterpolo- wedstrijd in het zevental van „Rest van Haar lem' tegen D.W.R. Pum nam een der beide doel punten voor zijn rekening. Cijfers uit de internationale visscherij-statistiek. Volgens de internationale visscherij-statistiek bedroeg in 1938 de opbrengst der visscherij per inwoner: in Duitschland 7 K.G., in Frankrijk 11 K.G., in Engeland 20 K.G., in Schotland 32 K.G. in Noorwegen 370 K.G. en in IJsland 2315 K.G. Voor Nederland zal dit cijfer ongeveer 32 K.G. bedragen wanneer men tenminste de opbrengst van de kustvisscherij en de visscherij in het IJselmeer meetelt. Gerekend naar de opbrengst der «eevisscherij is het cijfer ongeveer 20 K.G. AANGEKOMEN. 10 Maart: Helene m.s. Londen Dahomian s.s. West Afrika Walkure s.s. New Orleans 11 Maart: Wilbo m.s. Londen Coeta m.s. Rotterdam Boden s.s. Narvik Juno s.s. Midd. Zee Joh. v. Oldenbarnevelt m.s. Ned. Indië Phryne s.s. Caen Ingeborg m.s. Hamburg Odysseus s.s. Lissabon Alberta m.s. Arzew Henca m.s. Villagarcia Baion Haig s.s. Casablanca 12 Maart: Berenice s.s. Kopenhagen Germania m.s. Port Arthur Jantje m.s. Londen Jagersfontein m.s. Hamburg Lena m.s. Antwerpen Brand m.s. West Afrika Merel s.s. Londen Caribia m.s. Hamburg Costa Rica s.s. West Indië Pericles m.s. Hamburg Thea m.s. Londen David Livingstone m.s. West Afrika Theano s.s. Fowey Hermes s.s. Zwarte Zee Patria s.s. Gothenburg 12 Maart: Vliestroom s.s. Huil 13 Maart: Rijnstroom m.s. Plymouth Borthwick s.s. Leith Rhein s.s. Hamburg Agamemnon s.s. Hamburg Cabo m.s. Londen VERTROKKEN. 10 Maart: Rota s.s. Antwerpen Sarita m.s. Hamburg Euterpe s.s. Bordeaux - Irene s.s. Rotterdam Capt. Augustin s.s. Rotterdam 11 Maart: Jenny m.s. Rotterdam Iris s.s. Odense Ek s.s. Oslo Prowess m.s. Londen Enid Max-y s.s. Goole Twin m.s. Rotterdam Astarte s.s. Bremen Monica m.s. Bx-emen Baaxm s.s. Chili Hakefjord s.s. Malmö Ajax s.s. Kopenhagen Granta s.s. Newcastle Pluto s.s. Gothenburg IJstroom m.s. Leith Gatheshead s.s. Newcastle Oceaan slpbt. Terschelling Henca m.s. Lemmer Paul Harneit m.s. Baytown Rhe'é. m.s. Hambux-g Alfi'ed Olsen m.s. Port Arthur Kx-ivs s.s. Riga Hontestroom s.s. Londen Amstelland s.s. Hamburg Vliestroom s.s. Huil Ceres s.s. Hambux-g Polyphemus m.s. Batavia Castor s.s. Bergen Olga m.s. Londen 12 Maart: Amstelstroom m.s. Fowey Tarakan m.s. Batavia Cax-ibia m.s. West Indië 12 Maart: Saleier s.s. Schiedam 13 Maart: Mulan m.s. Ipswich Ransdorp xn..s Oxelösund Jubileum. Woensdag herdenkt de verzekering voor Deen- sche Vissehex-svaartuigen te Kopenhagen, waar bij vrijwel de geheele Deensche visschersvloot is aangesloten, haar vijftigjarig bestaan. Het initiatief tot oprichting werd genomen door eenige plaatselijke onderlinge vereenigingen, die zich tezamen voegden en met staatshulp een kapitaal bijeenbrachten. Ter gelegenheid van dit jubileum is een gedenkboek uitgegeven. Groote diepgangen. De Nederlandsche schepen Baarn en Polyphe mus passeerden gisteren het Noox-dzeekanaal, respectievelijk naar Chili, via Curagao, en Bata via, bestemd, met beide een diepgang van 8,1 Meter. De resp. van Batavia en Port-Arthur aange komen motorschepen „Johan van Oldenbax-ne- velt" en Germania (Noox-sch tankschip) arri veerden te Amsterdam met beide een diepgang van 8,3 Meter. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen alhier bin nen 76 stoom- en motox-schepen, waarvan 59 voor Amsterdam bestemd waren, 2 voor Zaan dam, 2 voor Spaarndam, 9 voor IJmuiden, 2 voor Velsen en 2 schepen voor andere kleine havens. Ertsaanvoer. Het Fransche stoomschip Phx-yne is van Caen en het Zweedsche stoomschip Boden van Nar vik aangekomen met een lading erts voor het Hoogovenbedxljf. De reis voortgezet. Het van Londen naar Groningen bestemde Nedeilandsche motorschip Gruno, dat hier gis teren binnenliep, is thans biiinendoor via Am sterdam en het IJselmeer naar de bestemming gegaan. bekomen had, in verband waarmede het hier binnenkwam om de schade te hex-stellen. Het Ned. m.s. „Henca", op weg van Villa garcia xxaar Lemmer, liep alhier binnen wegexxs het feit, dat het te zwaar geladen was om bin- nendooi- de reis over het IJselmeer te maken. Het schip zette toen kort daax-na de reis voort over zee, naar de plaats van bestemming. IJzerverscheping. Van Amsterdam kwamen het Nederlandsche stoomschip Iris en het Noox-sche stoomschip Ek bij de Hoogovens aan om een gedeeltelijke la ding ijzer in te nemen, resp. naar Odense en naar Oslo bestemd. Passagiers ingenomen. Het gistei'morgen in de Buitenhaven alhier aangekomen Duitsche m.s. „Cax-ibïa" heeft de voor dit schip geboekte passagiers met hun bagage ingenomen, waarop het na een kort op onthoud de reis naar Puerto Barrios vervolgde. Aanvoer oud-ijzer. In den laatsten tijd komen verscheidene kleine motorschepen van Engelsche havens met ladin gen oud ijzer in de Oostelijke Binnenhaven van het Hoogovenbedrijf aan. Zoo kwamen gisteren de Nederlandsche motorschepen Jantje en Thea, beide van Londen, met dergelijke ladingen aan genoemd bedrijf aan. Reparaties uitgevoerd. Het Noorsche tankmotorschip „Alfred Olsen' dat dezer dagen in ballast van Kopenhagen te Amstei'dam ax-riveerde oxxx in het dok van de Amsterdamsche Droogdok Mij. eenige herstel lingen uit te voeren, heeft deze nu beëindigd en vertrok Zaterdagavond weer naar Port Arthur om te laden. Schade niet hersteld. Het Duitsche tankmotorschip „Paul Harneit", dat met schade Donderdag j.l. van Aruba, ge laden met petroleum en benzine, te Amsterdam arriveerde heeft deze, bekomen tijdens het slee pen van de „Jaguar" (eerder gemeld), nog niet hex-steld. Het schip vertrok Zaterdagavond naar Baytown om te laden voor een Engelsche haven, waarop het naar een oliehaven in Amerika terugkeert om te laden voor Hambux-g. Eerst dan zal de schade in de thuishaven op een werf hersteld worden. „Als de poorten opengaan". Uitvoering Chr. Tongem. Ver. „Het Mosterdiaadje". Gisteravond heeft de Chr. Jongemannen- vereeniging „Het-Mosterdzaadje", in het ge bouw voor Christ, belangen, het tooneelspel ,Als de poorten opengaan" opgevoerd. Voor deze uitvoering was veel belangstel ling. Het gebouw was geheel gevuld en onge twijfeld hebben allen van het spel geno ten. „Als de poorten opengaan" een stuk in drie bedrijven, van Jos, SmitJac. Braun is een spel van den tegenwoordigen tijd. Het is van geheel ander genre als gewoonlijk door de C. M. V. wordt opgevoerd. Het is een stuk met een gezonde sociale tendenz, geheel vreemd aan dramatiek of onlogische voorstellingen, het stuk speelt zich af rondom een fabriek. Duidelijk komt hierin naar voren het on christelijke vah den tegenwoordigen tijd, waar ixi techniek alles en de arbeider slechts een onderdeel of nummer is geworden. Het stuk dat zeer goed door de spelers vertolkt werd, werd met onverdeelde aandacht gevolgd. Om over de medespelenden iets te schrijven, is overbodig, maar een uitzondering willen wij hierbij maken voor de zevenjarige Tine Hunsche die opkwam als dochtertje van den fabrikant van Velsen. Het ongekunstelde spel van de kleine Tine maakte de kleine rol die zij vervulde als.het ware tot een stukje wer kelijkheid." De C. J. M. V. heeft, niet deze uit voering als. besluit van dit .seizoen, een flink succes weten te boeken en wij twijfelen niet, of deze goedgeslaagde avond is een goede gangmaker voor Woensdagavond wanneer het stuk opnieuw wordt opgevoerd. NIEUW-HOSANNA NAAR CONCOURS. iDe Chr. gemengde zangvereeniging Niéuw Hosanna, directeur de heer S. Wiersma, heeft ingeschreven voor het concours dat tweeden Pinksterdag te De Bilt gjehouden wordt, Nieuw-Hosanna komt uit in de afdeeling Uit muntendheid, waarin als verplicht werk is voorgeschreven Wereldvrede van Hendrik Ail- tink, een nummer, dat het koor eenige jaren geleden reeds op het repertoire genomen heeft. Het vrije werk is nog niet gekozen. De jury bestaat uit de heeren Hendrik Al tink, Fred. Roesfee en H. J. van Rheenen. RESTANT BESOMMING. Loggers: KW 175 f380; KW 75 f250; KW 89 320; KW 158 f620; KW 95 f590; KW 104 f250; KW 33 f630; KW 46 f310; KW 132 f200; KW 105 f260; KW 22 f380; KW 44 f 1020; KW 108 f240; KW 91 f240; KW 177 f320: KW 27 f190; KW 178 f270; KW 51 f1290; KW 107 370; KW 62 f230; KW 24 f1400; KW 70 f640; KW 134 f 740; KW 39 f 1650; KW 135 f 460; KW 52 f260. PROPAGANDA-VERGADERING CHR. NAT. WERKMANSBOND. De afdeeling Velsen van den Chr. Nationalen Werkmansbond houdt a.s. Donderdagavond een propaganda- en ledenvergadering in het gebouw Oranjestraat 8. Als spreker tx-eedt op de heer J. StratLng, bondspropagandist uit Uti'echt, die zal spreken over: Doel en stx-even van den Chr. Na tionalen Werkmansbond. SPEELTUINVEREENIGING „DE MOERBERG" Het bestuur van „De Moex-berg" schrijft ons: Het clubwerk, dat in de wintei-maanden wordt gedaan is nu weer afgeloopen. Het is voor de jongens en meisjes een mooie leex-zame tijd ge weest. De jongens hebben dit seizoen met de erschillende spelen vele gezellige en prettige avonden in het clubgebouw doorgebracht. Het dammen is een waar sxxcces geweest. Ook het sjoelen en het schuifbiljarten was bijzonder ge zellig. Voor alle spelen waren voor de besten mooie prijzen beschikbaar gesteld. De prijswin naars waren: van de jongens: Groep 1 dammen 1 W. Kostex*. 2 C. Vissex-, 3 A. Broek. Groep 2 dammen 1 J. Koster, 2 W. v. Es, 3 Blinkhof. Sjoelen: 1 K. Zeilmaker, 2 J. Dekker, 3 J. Bliukhof. Schuif biljart: 1 K. Zeilmaker, 2 J. Dekker. Kegelspel: 1 A. Tromp, 2 W. Koster, 3 J. van Buren. Meisjes voor alle spelen: 1 Rika de Doodt, 2 Rika Lips, 3 Nina Kint, 4 Coba de Groot, 5 Gonda Bregman. PLAATSGENOOTEN IN DE AVRO-BRIDGE- DRIVE. Bij de Zaterdag in de Gem. Concertzaal te Haax-lem gehouden Avro Bx-idge-drive hebben eenige IJmuidensche paren een fraai resultaat weten te boeken, daar alle vier koppels met de te behalen prijzen naar huis kwamen, nl. de Uitvoering „Nieuw-Hosanna". Het Chr. gemengd koor Nieuw Hosanna het kinderkoor Klimop zongen Maandagavond in het goedbezette Vereenigingsgebouw aan de Kalverstraat, dat het een lieve lust was. En werden door een dankbaar gestemd publiek met eexx warm applaus beloond. De voorzitter, de heer H. Geerlof, kon terecht met voldoening spreken van een stampvolle zaal. Hij wekte de aanwezigen op zooveel moge lijk leden voor het koor aan te werven in ver band met het a.s. concoux-s. Het geestelijk lied van W. F. Kools opende de rij van Nieuw-Hosanna's liederenreeks; het vi-ouwenkoor weerde er zich krachtig in, maar ook de tenoren en de bassen gaven hun partij met geestdrift weer. Wiersma zox-gde voor fijne nuanceeringen. Het gesloten mond zingen slaagde aan het slot beter dan in de eerste stro fen wat de zuivex-heid betreft. In Pelgrims Nachtlied van Richard Hol moe ten de tenoren voor enkele forte-passages op passen; 't wordt gauw te ruw. De mf. en gedeelten slaagden zeer goed; mooi pasten de bassen zich aan. De stemming, hier een teer punt met tal zoo wisselende aecoorden. kon mij voor dit lastige werk, wel voldoen. Toch vraagt dit m.i. een grootere bezetting, v.n.l. wat de forti aangaat. Een achtstemmig koor van Kools, Geluk, was voor de zangers en zangeressen een knappe op gave, voox-al daar het mannenkoor niet sterk bezet. is. Wiersma had er duchtig op gerepe teerd en in het bijzonder de sopraantjes gaven hun partij vlot en vast weer. Wat een maak werk anders, een dergelijke compositie; inspix*atie nihil. Het slotbedi-ijf was het best uit gevoerd. De alten leverden er een goede presta tie en het mannenkoor dat zijn partij ter dege kende, was niet onverdiexxstelijk. De vele ïxxoei- lijkheden in aanmerking genomen hebben Wiersma en Nieuw Hosanna er van gemaakt, wat zij konden. Het best uitgevoerd was nochtans Blummer Trauergesang (wat waren we dezen avond zwaar op de hand met 4 van die sombere liede ren!); het werkje is een stokpaardje van Wiersma, die er alles poogt uit te halen. Er werd met overgave en met px-ima nuanceering ge zongen. Zeer beheerscht, maar nog steviger toon trachten te houden. De groote meisjes zongen 't Viooltje, de klein tjes In den regen en dat was natuui-lijk heel leuk en heel knap met al die paraplu's eix die witgeschuurde klompjes. Mej. G. Schaap zorgde voor de onmisbare pianobegeleiding, zooals ze dit reeds den ge- heelen avond gedaan had. Meiklokje van Johanna Vet, het bekende melodietje van Mendelssohn, is voor een kin derkoor een dankbaar wex-kje, maar voor Klimop nog wel even te zwaar. Vooral voor de tweede stem. die het niet meer kon houden. Het frissche Ruim Baan ging de Klixnoppers beter af; en het was een plezier, die kleine peuters, sommigen wellicht niet ouder dan een jaar of 4, bezig te zien en te hoox-en. Nou, ze hebben dan ook extra hun best gedaan hoor. Dan waren er nog 3 debutantjes, Henk Peere boom, Jan Schaap en Jan v. d. Steen; de tweede heeft eexx veelbelovende stem, geheel imitatie Joe Petex'sen. Maar o wat jammer, daf er aan die stexn geknoeid is. Het kinderlijke, is.ex- af; juist het ongekunstelde en het eenvoudige verleent het bekooxiijke aan het optreden van debutan tjes. Hij studeert met z'n vx-iendjes thans onder leiding van Wiersma en zal goed doen in zijn studietijd niet in het publiek op te tredexx. Jan v. d. Steen deed het beter; simpeler, zij het wat nasaal, met een verzorgde pitspraak van de scherpe medeklinkers. Allen zongen ze keurig, zuiver. Van Herwaarden's Lentefeest is nog een oude BëKeütfévan het" ensëmblë;Wiersmaliet uit deze cantate enkele gedeelten Uitvoeren Nieuw Hosanna deed het met genoegen. Het zingt prettig en de koristexx lieten zich niet onbetuigd. Na de pauze hebben enkele leden van het koor onder regie van den voorzitter een 1-acter opgevoex-d. W. De Rijkspostspaarbank i„ Februari. Tegoed der spaarders met bijna gestegen. n,t» Als de cijfers omtrent de bij <je spaarbank ingelegde en uitbetaalde h d een weerspiegeling zouden zijn van den getl mischen toestand, dan zou men geneisd ■eCör'0' de conclusie te komen, dat het in Vp] Zl3n'!'- slecht nog niet is. Den laatsten tijd isSen Vx' geld een vooruitgang van de spaargeld Se;' constateeren, maar de maand Februari kroon; immers werd in genoemde "fc legd f 180.474,47 en terugbetaald f 84 797 In&-" dat f95.746,76 meer werd ingelegd de betaald. n Dit zou dus wijzen op een gunstig econn bestel, maar er zijn nog andere zaken d een woordje meespreken. Dit geldt v'o 1 maand Februari, want in die maand word 3-maandelijksche pensioenen uitbetaald gelukkige gepensioneerden hebben sinds ;Gn dag de goede gewoonte, wanneer ze hun °Q sioen ontvangen, daarvan een deel op da ^en' baixk te plaatsen. Vandaar dus die grootSPaar" ging van het tegoed. Hieronder zal worden S"'" getoond, dat ook in Februari 1933 ht^-' verschijnsel viel waar te nemen. e^e Er werd in Februari ingelegd, resn betaald: P' Kantoor IJmuiden: IngeleBd f64«,„ Terugbetaald Meer ingelegd dan terugbetaald Kantoor IJmuiden-Oost: Ingelegd Terugbetaald Meer ingelegd dan terugbetaald Kantoor Velsen: Ingelegd Terugbetaald Meer ingelegd dan terugbetaald Kantoor Velsen-Noord: Ingelegd Terugbetaald Meer ingelegd dan terugbetaald Kantoor Santpoort-Dox-p: Ingelegd Terugbetaald Meer ingelegd dan terugbetaald Kantoor Santpoort-Station: Ingelegd Terugbetaald f 39.798,49 E.43S* 4.043,75 i 9.267,63 34.73836 20.111,8 22.636,93 13.771,11 LEDENVERGADERING LUTHERSCII GENOOTSCHAP. Voor leden en belangstellenden houdt de af deeling Velsen van het Luthersch Genootschap Woexxsdagavond 15 Maart ixx het Herv. Vereeni gingsgebouw in de Kalvex-straat, IJmuiden-Oost, wederom een ledenvex-gadering, waarin o.m. plannen zullen worden besproken om tot het houden van kerkdiensten voor in de gemeente Velsen wonende Luthex-anen te geraken. Ook zal de voox-zitter de Ev. Luth. proponent, de heer J. Hallewas uit Hilversum een geestelijk woord spx-eken in verband met den Lijdenstijd. Het bestuur hoopt, dat vele Lutheranen deze vergadering zullen bezoeken. Ze zijn van harte welkom. Het als bijlegger van Havre naar Hamburg I heeren Ligthart-J. Borst met een en de heeren binnengeloopen Duitsche motorjacht Simona h. Osendarp-C. Rijke, K. Prins-Kuiper en het heelt bij opklarende weersomstandigheden de echtpaar Prins elk met een tweeden prijs. reis voortgezet. Het schip, dat te Hambux-g gesloopt zal worden, had met slecht weer te kampen gehad, waardoor het ernstige schade De heex-en Ligthart-J. Box-st en H. Osendarp- C. Rijke, zullen Zaterdag 1 Apx-il a.s. te Am sterdam in de demi-finale uitkomen. Meer ingelegd dan terugbetaald f 8.86525 Komen we voor Febx-uari 1939 op een totale stijging van ruim f 95.000, Februari 1938 gaf een nog grootere stijging te zien, n.l. van bum f 103.000. J Het mex-kwaardige is, dat op eenige kantoren de stijging bijna gelijk is aan die van verleden jaar; dit geldt met name IJmuiden, IJmuiden- Oost en Velsen-Noox'd, waar het tegoed m Februari 1938 steeg met resp. f 39.648, f 14.418 en f 11.241. In Santpoort-Dorp waar thans een stijging was van f 13.894, bedroeg dit verleden jaar bijna f 25.000. -Men-kan., er van overtuigd zijn,.dat de.groot ste stijging daar valt waar te nemén, waar de meeste gepensioneerden en forensen wonen. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroez 127. SLOT VAN DE WATERPOLOCOMPETITIE. Zondagavond werden in het Velserbad de laatste polowedstrijden van de winter-com- petitie gespeeld.. Eerst trok V.Z.V. in ten strijde tegen Velserend. Hoewel"de' verwach ting was,, dat V. Z. V. III zou winnen, scoorde Velserend in de eerste helft reeds (1In de 2e helft scoorde W. Beets den gelijkma ker en stegen de verwachtingen. Weer was het N. Beets die 21 voor V. Z. V. maakte, Herhaaldelijk moest de scheidsrechter leden van Velserend voor overtreding uit het water sturen. Dit was ihede de oorzaak dat V.Z.V. 3 dezen wedstrijd toch won en wel met 4—1. - Vervolgens speelde Haarlem III tegen Ne- reus III. Haarlem HI nam in de eerste helft met 5—1 de leiding. In de tweede helft gelukte het Nereus m 52 te maken maar verder braeht zij het niet. Haarlem III won verdiend met 5—2, Van groot belang was de nu volgende wed strijd tusschen V.Z.V. II en H.V.G.B. IE. Reeds spoedig behaalde H.V.G3. III een 1o-voorsprong en dank zij het goede kee pen van J. Wevers, werd menige aanval afge slagen. Met een mooien worp scoorde Moeke den gelijkmaker, weldra gevolgd door een fraai doelpunt van P. Duinker Toch bleven hevige aanvallen op het V.Z.V.-doel niet uit, maar telkens weer redde J. Wevers, Rust stand 2—1. De tweede helft begon met een gevaarlijken aanval op het V.Z.V.-doel, maar de hal ging over. P. Duinker, die vrij voor het doel van H.V.G.B. in lag kreeg zijn kans en maakte 3—1. Na een hevigen strijd van beide partijen, slaagde P. Duiker er weerif., en doelpunt te maken en den eindstand op 4l te brengen ten voordeele van V.Z.V. il V.Z.V. II is nu gelijk met D.W.R. geëindigd moet tegen de Ratjes een beslissingswed strijd spelen om den kampioenstitel. Tot slot volgde V.Z.V. I—H.V.G.B. I. N. Schoone slaagde er direct na het De^ n in 10 voor V.Z.V. I te maken. Een gevaarlij ke tegenstander voor V. Z. V. was wel P.R°i die het T. v. d. Broek met zijn goedgeplaatste en harde schoten erg lastig maakte. J. s die een doorslag wilde geven, slaagdes WH» niet, maar tenslotte kreeg hij den bal toen 1 het doel. Van dezen 2—0-stand kon Vl echter niet lang genieten, want P. direct daarop 2—1. In de tweede helft prw teerde N. Schoone van een vrijen Dai. r nomen door J. Swier. door dien in het G. B.-doel te werpen. Een corner, g0no door V. Z. V., bracht geen succes. Het u doelpunt heeft V.Z.V. I eveneens te danxe aan N. Schoone. Herhaalde malen kwam back C. Visman op tot aan het doel, m zijn pogingen hadden helaas ge^en succ voorzet van P. Gottmer gaf J. Swierdeg. genheid het laatste doelpunt te scoren en eindstand te brengen op 5—1. V. Z. V. I eindigde in deze competitie Q de tweede 1 HAARLEM, 13 Bevallen 10 Maart: M. C. Chr. Koskinski—Bergmann, Zm n XI ..Hf offers. d„ fl, R. Hagenaar—Moffijj jonker-^® DE TIARA VAN PIUS XII .waarmede in 1846 Pius IX reeds gekroond werd en die geleidelijk tot een driedeelige kroon uitgegroeid is. Maart: C. M. van der Rest—Steffers, d. Chr. TweehuijsenBosman, d.; 14 M. BreedLandwerd, z.; R- BOer' Z- rrnllf 46 j.. Overleden 10 Maart: J. A. v. d. Koik» Bosch en Vaartstraat; G. P. Zandvliet. Kamperlaan; 11 Maart: C. SijsenaaJi M. van Heemskerkstraat; W. H. Bouwm 68 j., Clovisstraat; J. J. Droogleever. w Koninginneweg; 12 Maart: C. M. Leidschevaart; T. A. Kamminga—van v. ten, 47 j.. KI. Houtweg.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2