De ontwikkeling van den Luchtbeschermingsdienst. BERICHT Het groote plan wordt geleidelijk uitgevoerd. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Hef Rijk verstrekt eenige brand spuiten, waarvan één reeds is gearriveerd. Een modern alarmeerings- stelsel voor de geheele gemeente wordt ingericht. Velsen behoort tot de kleine groep gemeen ten, ingedeeld in de le gevarenklasse. Dit be- teekent in het kort, dat de maatregelen zoo ver voorbereid en uitgewerkt moeten zijn dat er zooveel personeel geoefend is en voldoende materieel aangekocht en vervaardigd, dat de dienst practisch elk moment kan function- neeren. Dat er alle aanleiding is voor de indeeling in deze gevarenklasse zal ieder toestemmen, die zich rekenschap geeft van de bijzondere gevaren waaraan IJmuiden en het overige Velsen bij een aanval zullen blootstaan. Niet alleen, dat de vele groote industrieën den aan valler zullen lokken, maar ook de sluiswerken, de kanaalweg naar Amsterdam, de militaire verdedigingswerken, spoorbrug en ponten en het eindstation IJmuiden, zijn objecten, die vliegeraanvallen tot zich zullen trekken. Maar ook het gevaar van den aanval vanuit zee is geenszins denkbeeldig en zal in groote lijnen dezelfde voorzorgsmaatregelen eischen als ter bestrijding van het luchtgevaar noodig zijn. In deze voelige tijden we kunnen thans weer spreken van woelige dagen moet men op alles bedacht zijn en daarvoor blijft het vraagstuk der luchtbescherming helaas zijn actualiteit behouden. Het is noodzakelijk pa raat te zijn, vooral in een gemeente als Velsen, dat de twijfelachtige eer geniet, in de eerste gevarenklasse te zijn ingedeeld. De belangstelling voor dit vraagstuk dient dus gaande te worden gehouden. En zij wordt ook gaande gehouden, hetgeen ons bleek uit hetgeen de heer J. P. Weijburg, commissaris van politie en hoofd van den Luchtbescher mingsdienst ons omtrent den gang van zaken in een persconferentie mededeelde. De heer Weijburg wees ons er op, dat de dienst nog steeds in omvang toeneemt. Dit is natuurlijk verheugend, maar er is een be zwaar, want het eischt steeds meer van den politiedienst en daarom zou hij het van be lang achten, dat de Luchtbeschermingsdienst geheel zelfstandig zou worden gemaakt ook hij als hoofd vervangen werd. De commissaris wees er op, dat er een plan voor de organisatie klaar is van 100 pagina's. Dit plan is het uiterste, dat tot stand ge bracht kan worden. Als de financiën het toe laten en de burgerij meewerkt zal het plan stuk voor stuk ten uitvoer worden gebracht. Tot dusver, zoo vervolgde de heer Weijburg, was er weinig uitzicht op een bevredigende oplossing, maar in den laatsten tijd is hierin verandering gekomen, in dien vorm zelfs, dat binnen zeer afzienbaren tijd o.m. het verstrek ken van eenige brandspuiten, het inrichten van een modern alarmeeringsstelsel en andere hulpmiddelen tegemoet kunnen worden gezien. Gasmaskers Reeds thans wordt beschikt over een aantal van ongeveer 800 gasmaskers, waarmede de gemeente-diensten en de vrijwilligers, die bij den Luchtbeschermingsdienst zijn ingedeeld, voorzien zullen worden. In het bureau van den Luchtbeschermingsdienst aan het Willems plein te IJmuiden liggen deze maskers en bij- behoorend materiaal systematisch geordend gereed om bij eerste noodzaak te worden ge distribueerd over de onderdeelen, waarin de gemeente voor dezen dienst is verdeeld. De heer Weijburg vertelde daarop iets over de indeeling der gemeente. De gemeente is in gedeeld in drie vakken: Velsen, IJmuiden en Santpoort, elk met een vakhoofd, resp. vak Noord, vak West en vak Zuid. Vak West is in verband met de groote uitgestrektheid in drie wijken onderverdeeld. De drie wijfhoof den werken onder leiding van het vakhoofd, terwijl het geheel der drie vakken ressorteert onder het hoofd van den Luchtbeschermings dienst. Personeel, Hij die zich als vrijwilliger opgeeft, moet bereid zijn gedurende enkele maanden een avond per week eenige uren deel te nemen aan de eerste opleiding. Niet ieder kan met een leidende functie worden belast. Zooveel mo gelijk wordt bij de indeeling rekening gehou den met de voorkeur, die de vrijwilliger uit spreekt, doch niet altijd is dit mogelijk. Het spreekt vanzelf, dat iemand, die een E. H. B. O. diploma bezit, eerder dan een ander in aan merking komt om bij den geneeskundigen dienst te worden ingedeeld, dat de aannemer of bankwerker in het bijzonder bij oprui mingsdienst of herstellingsploeg van groot nut zal kunnen zijn. Zoo wordt met ieders ge schiktheid voor een bepaald onderdeel reke ning gehouden. Om zeker te zijn, dat de dienst zij het dan op bescheiden voet, zal kunnen 1 functionneeren in het algemeen belang, zal over minstens 1100 vrijwilligers moeten kun nen worden beschikt. De 400 vrijwilligers die thans aanwezig zijn, hebben voor zoover dit noodig was, hun eerste opleiding ontvangen. Nog tal van andere werkzaamheden moes ten worden verricht eer het peil, waarop de organisatie thans staat, kon worden bereikt. Zelfbescherming Eenige zeer belangrijke punten restten nog; in de eerste plaats de zelfbescherming. Bekend verondersteld mag worden, dat naast de overheidsmaatregelen aan de zelf bescherming een zeer belangrijke plaats moet worden toegekend. Deelneming daaraan is een moreele plicht voor iederen burger. Daarvoor is inlichting op groote schaal noodzakelijk. Ten onrechte is het zwaartepunt bij de be oordeeling van het luchtgevaar langen tijd gelegd in het gasgevaar. Veelvuldig is reeds gebleken, dat de gevolgen van brandbommen en brisantbommen, die verwoesting ten doel hebben om daardoor de bevolking te demora liseer en, zeker van grooter belang moeten worden geacht. De vele kleine branden door een luchtaanval veroorzaakt, kunnen onmo gelijk door den overheidsdienst bestreden worden. Hier is individueel ingrijpen noodza kelijk. Voorkoming van lichtuitstraling is een eerste eisch. Het begrip van deze en andere maatregelen aan de bevolking bij te brengen is een onderdeel van de taak, die de Neder- landsche Vereeniging voor Luchtbescherming en dus ook de Afdeeling Velsen zich gesteld heeft. Om hierin voor het algemeen belang te kunnen werken moet noodzakelijk het huidig aantal leden verveelvoudigd worden. en de schuilplaatsen Een moeilijk vraagstuk is de voorziening in de behoefte aan schuilplaatsen voor de bur gerbevolking. Noodig zijn openbare schuil plaatsen, waarin degene, die zich op straat bevindt, een onderkomen kan vinden. Zooals bekend is een openbare schuilplaats voor on geveer 200 personen op het Willemsplein te IJmuiden in hoofdzaak gereed gekomen. Dit aantal zal moeten worden uitgebreid. Daar naast moet bezien worden, hoe schuilplaatsen nabij de woningen op de doelmatigste en de eenvoudigste wijze kunnen worden ingericht. Door eenige deskundigen wordt thans de mo gelijkheid bestudeerd met behulp van eigen industrieën in deze gemeente hulpmiddelen samen te stellen waaruit met weinig kosten en gering tijdsverlies een bruikbare schuil plaats in kleiner of grooter formaat kan wor den opgebouwd naar behoefte. Een model-woning in Velsen-Noord Door belangelooze medewerking is thans kunnen worden aangevangen met het inrich ten van een leegstaande woning, gelegen aan de Korverslaan no. 110 te Velsen-Noord. Onder de enthousiaste leiding van het be trokken vakhoofd en met medewerking van verschillende andere personen wordt getracht met eenvoudige hulpmiddelen aan te geven op welke wijze men zich in eigen woning zonder te veel kosten zooveel mogelijk kan bescher men. Het ligt in de bedoeling na het gereedkomen daarvan binnen zeer korten tijd ter plaatse inlichtingen te geven aan ieder, die dit ver langt en besprekingen te organiseeren met groepen van inwoners. Indien men erin slaagt ook in andere gemeentedeelen een woning daarvoor beschikbaar te krijgen, zal dit voor beeld ook daar gevolgd worden. Wat doet de V. Z. V. in het komende seizoen? Een belangrijke ledenvergadering in Kennemerhof. Naar aanleiding van de noodzakelijke veran dering van zweminrichting had de Velser Zwemvereeniging gisteravond wederom een ver gadering uitgeschreven in de bovenzaal van Hötel Kennemerhof. De opkomst was ver boven de verwachting. Hiertoe werkte tevens mede het punt van be handeling n.l. de eventueel met „De Heeren duinen" te sluiten overeenkomst. De voorzitter, de heer P. Borst, heette de aan wezigen hartelijk welkom waarna spreker het woord gaf aan den secretaris, den heer Schacht schabel, om de notulen voor te lezen, welke onder dank werden geteekend. Hierna ging men over tot de stemming over het al of niet zwemmen in De Heerenduinen. De uitslag van de stemming was 49 stemmen voor zwemmen in „De Heerenduinen" 10 tegen en 1 blanco. De heert P. Borst feliciteerde V. Z. V. met dit resultaat, wijl het hier geldt het levensbelang van de vereeniging. Vervolgens stond op de agenda het Mezen van een 2en secretaris wegens het bedanken van den heer H. Rutgers. Door het bestuur was can didate gesteld mej. Bakkernes. Deze werd bij acclamatie gekozen. De voorzitter verheugde er zich over, dat mej. Bakkernes de verkiezing aannam, waarna spreker woorden van dank bracht aan den heer H. Rutgers, voor zijn werk verricht als 2e secretaris van V. Z. V. en als penningmeester van de Velser Zwem Inrichting. De heer Rutgers bracht dank voor de woorden door den voorzitter tot hem gericht, waarna eenige huishoudelijke aangelegenheden bespro ken werden. Typografen gaan zien hoe papier wordt gemaakt. Massabezoek aan de papierlabiiek. Zaterdag 18 Maart a.s. zal een massa-excursie plaats vinden naar de papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen, georganiseerd door de com missie tot bevordering van de vakstudie (C. B. V.) van den Alg. Ned. Typografenbond. Deze excursie, die bij zeer hooge uitzondering door de directie der papierfabrieken werd toe gestaan op een Zaterdag te houden en mogelijk werd gemaakt, omdat de heer C. Pels, die een vooraanstaande plaats in de papierfabricage te Velsen inneemt, cursusleider der genoemde stu dieclubs is, zal ruim 700 personen omvatten, die van heinde en ver zullen komen om te zien, op welke wijze het artikel papier, waarmede zij dagelijks omgaan, wordt geproduceerd. Dat de leden van den A. N. T. B. verre reizen over hebben voor deze excursie, bewijst wel, dat uit Groningen 50 personen per autobus komen en vervolgens per autobus zullen aankomen van Den Helder 27 personen, Rotterdam 55 perso nen en Zwolle 25 personen, Dordrecht, Epe, Enkhuizen, Utrecht en Schiedam en nog andere plaatsen zorgen ook voor de noodige liefhebbers. Den gasten zal in „Concordia" een thee worden aangeboden. Verkiezing Provinciale Staten. De voorzitter van. het Hoofdstembureau in den kieskring VI (Velsen) maakt bekend, dat de bij hem ingeleverde lijsten der candidaten, gesteld voor de op 19 April a.s. te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Sta ten van Noord-Holland, ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd. „PAPYRUS" EN ..DE GIETELING" ORGANISEEREN EEN CONCERTAVOND. Het bestuur der personeelsvereeniging der papierfabrieken „Papyrus" organiseert in sa menwerking met de Hoogovenvereeniging „De GieteJing" een concertavond op Vrijdag 17 Maart a.s., waar zal optreden het Hollandsch Instru mentaal Kwintet, gevormd door Jacoba Heuckeroth, harp; J. Prins, fluit; L. de Ruyter, viool; H. van Calsteren, altviool en Martin Zag- wijn, violoncel. Uitgevoerd worden o.a. Sonate I van C. Sta- mitz; Trio van Fr. Schubrt, Kwartet No. 28 in D dur van W. A. Mozart, Quintette van J. Guy Ropartz, een Trio van Albert Roussel en een aan het kwintet opgedragen Suite van Ernest d' AgEeves. Om het damkampioenschap van Kennemerland. Dinsdagavond werd in Hotel Kennemerhof de vierde ronde gespeeld. De uitslagen luiden: Hoofdklasse. B. DukelJ. J. M. Mertens SpanjaardDe Boer P. C. Baisv. d. Heijde LigthartK. de Jong Eerste klasse. M. HühlF. Dukel J. JansenRietkerk C. BroekBuyck v. StratenH. Schaap Tweede klasse. H. Wolf—J. Brand J. de VlugtA. Schager P. v. d. VeldeJ. de Vlugt 1—1 1—1 2—0 uitgest. 0—2 afgebr. afgebr. 0—2 0—2 0—2 0—2 In den wedstrijd begint thans eenige teeke- ning te komen. Zoo heeft Dukel in de hoofd klasse de leiding met 4 gesp., 7 pnt., direct ge volgd door Mertens met 4 gesp., 6 pnt. Veel hangt het er aan af hoe Ligthart zich in het verdere tournooï zal houden daar deze slechts 2 partijen heeft gespeeld en 4 pnt. heeft. De stand van het tournooi luidt: Hoofdklasse. Dukel 4 gesp. 7 pnt., Mertens 4 gesp. 6 pnt., Ligthart 2 gesp. 4 pnt., Spanjaard, de Boer, Bais 4 gesp. 3 pnt., v. d. Heijde 2 p, de Jong 0 pnt. Eerste klasse A. Nanne 2 gesp. 4 pnt., Dukel 3 gesp. 3 pnt, Hühl 2 gesp. 2 pnt., Hoch 2 gesp. 2 pnt., Bakker 1 gesp. 1 pnt. Hoogerwerf 1 gesp 1 pnt., Hooger- werf 1 gesp. 1 pnt., Oudendijk 2 gesp. 1 pnt., Bakhuys 1 gesp. 0 pnt., Visser 0 pnt. Eerste klasse B. C. Broek 2 gesp. 4 pnt., Dinkgreve 3 gesp. 5 pnt., Zuiderduin 2 gesp. 3 pnt., Buyk 3 gesp. 3 pnt., Rietkerk 1 gesp. 1 pnt., Schaap 3 gesp. 3 pnt., Ost 1 gesp. 0 pnt., Janssen 0 pnt., v. Stra ten 3 gesp. 0 pnt. Teruggekeerd wegens machine- schade. De Schoorl IJM 39, die hedenmorgen naar zee vertrok, kreeg even buiten de pieren machine- schade, waardoor de trawler genoodzaakt was. terug te keeren. „WELVAART VOOR ALLEN!" Hedenavond wordt in het Rex Theater een bespreking gehouden, welke ten doel heeft te komen tot de stichting van een werkgemeen schap, in navolging en als afdeeling van de Stichting „Door arbeid welvaart" te Dordrecht, welke stichting door. den minister van Sociale Zaken is erkend als „cultureele oi-ganisatie". De bedrijfsleider van D. A. W. te Dordrecht zal een inleiding houden over datgene, wat reeds in Dordrecht tot stand is gebracht. AANGEKOMEN. 14 Maart: Rota s.s. Antwerpen Eurymedon m.s. Batavia Perseus s.s. Danzig Strindheim s.s. Odda 15 Maart: Enid s.s. Goole Nidarholm s.s. Tunis Kalpaks s.s. Klaipeda Barendsz m.s. Danzig Nailsea Meadow s.s. Antwerpen VERTROKKEN. 14 Maart: Borthwick s.s. Leith Brand m.s. Hamburg Merel s.s. Londen David Livingstone m.s. Hamburg Vliestroom s.s. Huil De halve „Jaguar" van de werf. Dinsdag j.l. is het wrak van het Noorsche tankmotorschip „Jaguar" (eerder gemeld) van de werf van Wilton-Feijenoord te Schiedam naar Pernis verhaald, waar men de nog aan wezige lading petroleum in tanks zal trachten te lossen. Vlootuitbreiding. Dezer dagen had op de Eems de goed ge slaagde proeftocht plaats van het nieuwgebouw de motorschip „Antilope". Dit schip, dat voor rekening van kapt. A. Westers te Groningen ge bouwd werd op de werf van de N.V. Scheeps werf „Vooruitgang" te Foxhol, heeft een bruto- inhoud van 206 reg. ton en is voorzien van een industrie-Dieselmotor van 150 P.K. en tevens een Oertz patent roer. De bouw geschiedde onder toezicht van Masse British Corporation en Scheepvaart Inspectie groote kustvaart. Proeftocht. De derde en laatste baggermolen, welke voor Sovjet-Russische rekening op een werf te Slie- drecht werd gebouwd, heeft dezer dagen op de Maas een geslaagde proeftocht gemaakt waarbij de baggercapaciteiten beproefd werden en tot tevredenheid werden uitgevoerd. Het schip zal dus zoo spoedig mogelijk naar Rusland ver trekken. Het Rijn-zeemotorschip „Homberg" maakte Zaterdag j.l. zijn eerste tocht op de Nieuwe Wa- SCHIP Alkmaar (Ned.) x) Amstelkerk (Ned.) Axios (Gr.) Achilles (Ned.) Amstelland (Ned.) Bodegraven (Ned.) x) Bennekom (Ned.) x) Br. Energy (Br.) x) Barneveld Bintang (Ned.) x) Breda (Ned.) British Lady (Br.) Bloemfontein (Ned.) Boskoop (Ned.) Cressington Court (Br.) Cordillera (Du.) x) Cottica (Ned.) Deucalion (Ned.) Dougava (Lett.) Eurylochus (Eng.) s) Eemland (Ned.) Euterpe (Ned.) Elusa (Ned.) Freiburg (Du.) Glenearn (Eng.) x) Ganymedes (Ned.) Gloriastella (Ital.) Gylfe (Noor) x Georgios G. (Gr.) Glenroy (Br.) Halle (Du.) Heemskerk (Ned.) x) Hercules (Ned.) Hebe (Ned.) Hermes (Ned.) Ioannis P. Goulandris (G Joh. de Witt (Ned.) Kosti (Gr.) Kindat (Eng.) Kurmark (Du.) Kelet (Hong.) Lekhaven (Ned.) Leto (Ned.) Liberian (Br.) Moena (Ned.) x) Merope (Ned.) Maron (Eng.) x) M.v.St. Aldegonde (Ned Meliskerk (Ned.) x) Menes (Du.) Moordrecht (Ned.) ljkerk (Ned.) Neleus (Eng.) x) Orestes (Ned.) Orpheus (Ned.) Prahova (Roemeen) Poelau Bras (Ned.) Panachandros (Gr.) Poelau Tello (Ned.) Keggestroom Rendsburg (Du.) Rhesus (Eng.) x Rozenburg (Ned.) Rhea (Ned.) Springfontein (Ned.) x) Soemba (Ned.) Saturnus (Ned.) Triton (Ned.) Trajanus (Ned.) Tawali (Ned.) x) Tjikembang (Ned.) x) 1 Vulcanus (Ned.) Voluntas (Ital.) Waterland (Ned.) Wipunen (Fin) Westland (Ned.) Zuiderkerk (Ned.) x) Zaanland (Ned.) VAN Venn, aankomst LAATSTE BERICHT Hamburg West Afrika Follonica (v. IJm.) Midd. Zee Hamburg 22 Maart 17 Maart 19 Maart 19 Maart vertrekt 18 Maart. 9 Maart van Dakar. 10 Maart van Gibraltar. 13 Maart van Lissabon, vertrekt 18 Maart. Chili Chili Abadan (via Antw.) Chili Batavia Chili Abadan (via R'dam) Zuid Afrika Chili 16 Maart 24 Maart 10 Maart te Autofagasta. 8 Maart van Curasao. 14 Maart te Antwerpen. 13 Maart van Arica. 14 Maart van Padang. 13 Maart van Corral. 5 Maart vertrokken. 13 Maart van Durban. 12 Maart te Callas. Garston Pto Barrios (v. IJm.) West Indië 1 April 19 Maart in lading. 11 Maart vertrokken. 14 Maart van Madeira. Castellon Londen heden 13 Maart te Lissabon. 14 Maart uitgeklaard. Batavia Santos Bordeax Curagao 27 Maart 3 April 21 Maart 21 Maart 15 Maart v. Pt. Said. 13 Maart van Bahia. vertrekt 17 Maart. 15 Maart te Antwerpen. Ned. Indië 24 Maart 9 Maart van Port Said. Japan Alexandrië La Plata Houston La Plata Japan 9 April 23 Maart 4 April 22 Maart 14 Maart te Penang. 13 Maart van Calamata. 2 Maart van Buenös Aires. 4 Maart vertokken, vertr. 22 Maart van Rosario. 11 Maart van Dairen. Ned. Indië Zuid Afrika Stamboul Midd. Zee Brake 20 April 27 Maart 13 Maart van Batavia. 12 Maart van Dakar. 14 Maart te Malta. 11 Maart van Malaga, in lading. La Plata 11 April 8 Maart van Santa Fé. Batavia 2 April 8 Maat van Colombo. Pt. Redau Bassein Ned. Indië New-Orleans 8 April 18 Maart 22 Febr. van Sabang. 15 Maart van Pt. Said. 14 Maart te Pt? Sudan. 23 Febr. vertrokken. La Plata West Afrika West Afrika 30 Maart 4 Maart v. Rio de Janeiro. 12 Maart van Talcoradi. 24 Maart van Burutu. Batavia Venetië Batavia Batavia Zuid Afrika Ned. Indië Port Arthur 30 Maart 19 Maart 21 April 31 Maart 15 Maart van Port Said. 12 Maart van Gibraltar, vertrekt 18 Maart. in lading. 13 Maart te Durban. 13 Maart te Tjilatjap. 13 Maart vertrokken. Zuid Afrika 'apan 17 Maart 12 Maart te Rotterdam. 16 Maart van Londen. Alexandrië Stettin 26 Maart 20 Maart 10 Maart van Tel-Aviv. vertrekt 17 Maart. La Plata Med Indië La Plata Batavia 23 Maart 16 Maart 4 April 11 Maart van St. Vincent. 14 Maart te Havre. 3 Maart vertrokken, in lading. West Afrika Bintang Batavia Les Falaises (v. IJm.) Hamburg 10 April 8 April 16 Maart 17 Maart 14 Maart te Duinkerken. 10 Maart van Singapore. 12 Maart van Colombo. 9 Maart van Gibraltar. 16 Maart vertrokken. Zuid Afrika Batavia Alexandrië 11 Maart van Mombassa. 13 Maart van Padang. 13 Maart vertrokken. Zw. Zee Venetië Ned. Indië Oost Azië 4 April 5 April 14 Maart van Kymassi. 14 Maart van Susak. 10 Maart te Batavia. 14 Maart van Manilla. Zwarte Zee 3uenos Aires 21 Maart 14 Maart van Algiers. 10 Maart vertrokken. Buenos Aires La Plata Buenos Aires 17 Maart 4 April 14 April 11 Maart v. Las Palmas. 2 Maart van Buenos Aires, vertekt 17 Maart. Japan Buenos Aires 31 Maart 13 Maart van Port Said. 11 Maart van Rio de Janeiro. terweg. Dit schip werd gebouwd voor 7 van het Hamelconcern op een werf t r Het in 1912 gebouwde Nederlandschp schip Jantje uit Groningen is onderhand Denemarken verkocht. nur Scheepsbouw voor het De scheepswerf De Haan OerW Heusden heeft met goed gevolgd het - gelsche rekening gebouwde motorvraZ Kyle Fisher van stapel laten loopen m ip is van het groote type kustvaarders en kan veer acht honderd ton lading vervoeren n?e' wordt uitgerust met een Sulzer Dieselmotor^ Ledenvergadering Vereen. v00r Nijverheidsonderwijs in Kennemerland. De Vereeniging voor NyverheictsondenWi Kennemerland hield gisteravond een led 4 gadering in de Nijverheidsschool. enve?' De vergadering werd geopend door den v zitter, den heer D. Bais Jzn., die zijn teleur-V ling uitsprak over de geringe opkomst Ver deelde hij mede, dat de heer C. Luchsinger^ wegens gezondheidsredenen- in den loop het jaar zijn functie als Penningmeester mil neerleggen, in zooverre hersteld, dat hij i 7.iin taak topoi- i... opvatt v°°r E.n; een paar maanden zijn taak weer kan u Periodiek aftredend waren de bestumXj?' Ir. G. van Hemert en Joan H. A. Kruimel. Eer? genoemde werd bij acclamatie herkozen en voT den heer Kruimel, die zich niet meer herkie- baar stelde, werd gekozen de heer M. v. d. U Na behandeling der begrooting voor het ko mende boekjaar waarvan de eindcijfers waren voor de dagschool f 119050 en avondschool f 17020, werd overgegaan tot het benoemen van een kascommissie. Hiervoor werden gekozen de heeren A. de Wit en IJ. J. Reitsma. N.-H. Vereeniging „Het Witte Kruis". Afdeeling telt thans bijna 5200 lade. In de dezer dagen gehouden 1 ring van de afdeeling Velsen van deTi Vereeniging „Het Witte Kni|is" werden dé jaarverslagen van den penningmeester en de secretaris goedgekeurd. Volgens het verslag van den secretaris steeg het aantal leden in 1938 van 5091 op 5112 leden, een vooruitgang dus van 81 leden. De vier wijkverpleegsters hebben 14359 be zoeken afgelegd n.l. Zr. I. de Jong te IJmuiden 3699, Zr. T. de Beurs IJmuiden-Oost 3371, Zr. A. W. Tulp te Santpoort 3783 en Zr. E. de Wilde te Velsen 3506. Door de beide kraamverzorgsters werd aan 203 kraamvrouwen hulp verleend. De verschillende consultatiebureau,* voor zuigelingen werden druk bezocht. In totaa! werden 5978 consulten verstrekt, n.l. in Umui. den 3375, In Velsen-Noord 1400 en in Sant poort 1203. Ook het consultatiebureau voor kleuters mocht zich in een flinke belangstel ling verheugen. Hier werden 702 consulten verstrekt. Er werden 1715 stuks verpleegmate- riaal uitgereikt. Aan den moedercursus namen 26 dames deel. Zeventien vrouwelijke patiën ten werden op advies der plaatselijke dcctoren voor gedeeltelijke rekening der afdeeling uit gezonden naar het rusthuis „Heideheuvel" te Hilversum. De financiën. Volgens het verslag van den penningmees ter bedroegen de ontvangsten f. 24464.77, hl rekening Witte Kruis f 17975.62, rekening Kraamverzorging f 3728.72 en rekening Zuige- lingenkliniëk f 2760.43. Het totaal der uitgaven bedroeg f 24412.32 n.l. resp. f 17023.17, f 3728.72 en f 2760.43. Het batig saldo bedroeg dus f 52.45. Er werd o.a. ontvangen, resp. uitgegeven: Rekening Witte Kruis. Ontvangsten: Con tributie leden en donateurs f 10673.25, gifter. f 162.75, subsidie gemeente f 3825. opbrengst Witte Kruisjesdag f 436.29, ontvangsten Moe dercursus f 947.45. Uitgaven: Salarissen wijkverpleegsters f 6353, salaris, procentengeld en rijwieltoelage admi nistrateur en provisie propagandisten f 1642.62, algemeene onkosten f 1495.44. kosten van de wijkgebouwen f 1985.19, verzekeringen verpleegsters en administrateur f 1920,55, kos ten van verpleging f 1181.25, reserve voorbouw te Velsen en Santpoort f 1000, huisverzorging f 500. Rekening Kraamverzorging. Ontvangsten: Gemeentelijke subsidie f 1800, opbrengst klas setarief f 1288.50. UitgavenSalarissen kraamverzorgsters f 2776, rijwieltoelagen kraamverzorgsters f 60, vervanging f 284.30, verzekeringen id. f 523.31. Rekening Zuigelingenkliniek. Ontvangsten: Gemeentelijke subsidie f 1575, speldjesdag f 391.58. Uitgaven: Honorarium consulent f 1023, salaris assistenten f 1120, lokaalhuur en on derhoud f 435. Verder wordt in het verslag nog opgemerkt, dat na afschrijving van f 872.16 de boekwaarde van het wijkgebouw thans f 24947.56 is. waar tegenover een afschrijvingsfonds van f 853180 voorkomt, zoodat de netto-boekwaarde f 16415.76 bedraagt. De reserve voor bouw te Santpoort werd verhoogd tot f 9500, terwijl een bedrag van f 500 is bijgeschreven op de rekening Huisverzorging, die daardoor ge bracht is op f 1500. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden gekozen de heeren R. de Boer, J. J. Wringer en ds. L. W. Erdman, plaatsvervanger de heer J. H. Unger. Tot lid der kascommissie werd benoemd wegens be danken van den heer A. W. Driessen de neer Holman. D. C. IJ.—OOSTERKWARTIER In de kwartetwedstrijden als onderdeel van de jubileumwedstrijden van den districtbond Noord-Holland is nog steeds geen beslissing ge vallen. D. C. IJ. en Oosterkwartier speelden reed; één keer om den eersten en tweeden prijs: deze ontmoeting eindigde met 44. Hedenavond speelt het D. C. IJ. kwartet te gen Oosterkwartier te Haarlem. D. C. IJ- zt spelen met B. Dukel, H. Laros, A. Ligthart- C. Suyk. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. ZIJ, die xich met Ingang van 1 AP1" per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Maart nog te verschijnen namm»" gratis. DE ADMINISTRATIE.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 6