Land- en Tuinbouwpraatje Sonja Heme op de Universiteit. 0m lcnslotle kunstrijdster te worden. „ieuwe bioscoopweek vertoont het .Theater als hoofdnummer „My LucJcy 10® ™ét Soma Henie. Richard Greene en 8tU tSvL B de hoofdrollen. J0i"t i= de vraag, of wij Europeanen er wel idee van hebben, hoe groot in Amerrilta e reehuizen zijn en hoe zij bijv. voor hun d«SS wintersport-artikelen een volledige tSan hebben ingericht. Een van de Hunswso deze afdeeling werkzaam Is, "SE Nielson, is er dol op, daar eens naar jJrteSst te schaatsen, maar voor het perso- 'T« dat verboden. Zij doet het echter toch. MeiMif wordt ze gesnapt door de zoon den eigenaar. George Cabot Jr. wiprdoor valt de aandacht der directie op ».7r «rsoontje. hetgeen in den aanvang niet hiel prettig voor haar is. maar wat spoe- V dopi-oD een bijzonder voordeel voor haar Seekent Immers de directie vindt het bete»"'"" wenschelijk, dat de af- deeling sportcostumes wat meer gepropageerd zal worden. Men wil Kristina Nielson als studente naar een der universiteiten zenden, waar zij een der cur sussen zal volgen. En Kristina verplicht zich harerzijds, zooveel mogelijk costumes te draden en zoodoende een mannequin voor het warenhuis te zijn, zonder dat haar mede studenten dit in de gaten hebben. Zoo komt Kristina in Plymouth-college, waar het de nieuwbakken studente niet gemakke lijk wordt gemaakt. Want zij heeft tot taak. zooveel mogelijk steeds in andere toiletten te verschijnen, terwijl haar mede-studenten dit beschouwen als opschepperij. Maar door een heel ongelukkig toeval verschijnt haar beelte nis op het omslag van het tijdschrift en ont staat daardoor een groot schandaal. Gelukkig komt haar onschuld aan het licht, dank zij de hulp van haar vrienden en kan Kristina nog lauweren oogsten op het ijscarnaval, waar door Cabot Jr. op een geweldig idee komt. Hij wil n.l. op de kunstijsbaan van het Waren huis ook een ijscarnaval geven. De keus valt dan op een feeëriek djsballet: .Alice in Won derland", waarbij Kristina de hoofdrol vervult en na deze ongeloofelijke prestaties, die Sonja Henie's kunstschaatverrichtingen alle verre overtroffen, eindigt de film met de gebruike lijke liefdesscène. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond: „De dynamietchauffeurs". EEN FILMVOORSTELLING VOOR DE JEUGD. Woensdagmiddag gaf fotohandel Marx een filmvoorstelling voor kinderen in Odeon. De ge heel gevulde zaal, ruim 200 kinderen waren aan wezig. was met mooie platen en foto's aan den wand smaakvol versierd. De geluidswagen van de radiocentrale van Beverwijk zorgde voor mooie muziek, welke door de kinderen vooral wanneer een bekend plaatje klonk, luide meegezongen werd. De heer Marx ving zijn voorstelling aan met een grappige teeken film waarna Sneeuwwitje en de zeven dwergen de kinderen in ademlooze spanning hield. Zeer duidelijk was het gesproken woord door de mi crofoon te verstaan. Ook bij de volgende film „Roodkapje" luisterden de kinderen aandachtig. Tot slot verscheen Charly Chaplin op het witte doek, wat daverden de lachsalvo's door de zaal, toen Charly zijn kunsten op rolschaatsen ver toonde. Zeer voldaan gingen de kinderen om half vijf huiswaarts, opgetogen over al het moois dat ze gezien en gehoord hadden. Competitiewedstrijden van „Weenink". Zooals wij reeds berichtten speelden de beide tientallen van de schaakclub „Weenink" voor de competitie. De gedetailleerde uitslagen waren: Weenink IH.S.C. I (Haarlem). 1. J. Zoontjes—D. J. S. de Lange 01 2 Ph. BakkerE. D. de Waal, afgebr. 3. V. Ph. v. d. KolkJ. J. Bert, afgebr. 4. K. Slings—J. v. Dijk, afgebr. 5. F. van TuinenA. Breet 10 6. W. VisserA. Kroeze, afgebr. 7. C. Henneman—J. c. Sohlberg 0—1 8. J. van EekW. Geuzenbroek, afgebr. 9. J. Visser—J. Mobach, afgebr. 10. Dr. H. R. Meyer—F. F. K. N. Harahap 0—1 De spelers van Weenink aan de oneven bor den speelden met de zwarte kleuren Weenink II—H.S.C. III. 1. Y. Mooy—J. Fortgens Vz 2. PHartJ. Hoeben V2 3. D. Kikke—Jac. Haan 1(j 4. J. Th. Rademaker—F. W. de Vrijer 1—0 5. M. van Eek—S. Koren 1—0 6. P. StetJ. Wessels 10 7. A. Slings—A. v. d. Berg 0—1 8. H. Nijman—G. Brander 10 9. F. Hendriks—Mevr. Onvlee 1—0 10. A. Pekel—S. C. Timmerman 1-^0 Einduitslag 82 JAARVERGADERING R.K. ZIEKENFONDS. De jaarvergadering van het R.K. Zieken fonds zal op Vrijdag 31 Maart in het gebouw der K.S.A. worden gehouden. De agenda vermeldt o.m.: de jaarverslagen van secre- Im11 Penn.ingmeester, het verslag van de controlecommissie, de verkiezing van een be stuurslid ter voorziening in de vacature, ont staan door het overlijden van den heer H. Dekker. JAARVERGADERING R.K. TRANSPORT- ARBEIDERS. ^plaatselijkeafdeeling van den R.K. Bond van Haven- en Transportarbeiders houdt op 20 Maart haar jaarvergadering in net K.b.A.-gebouw. kn i11, za^ €en bestuursverkiezing worden ge- nouden wegens aftreding van de heeren J. a okker, voorzitter (niet-herkiesbaar)W. Taf- tyn, 2e secretaris en De Wit, die voor zijn functie bedankte. rm!fVjns zu^en besprekingen worden gevoerd °ver den te houden feestavond. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Dijn I; Hilversum I. M)n H: 3.00 Hilversum II. ion 10 Keulen, 10.20 Parijs, 12.20 Keu- 5 fff bussel Ned., 2.20 Nationaal program- 4-?5 Kfuien, 5.20 Parijs, 6.35 Keulen, 7.20 ïld" 7'50 Diversen, 8.30 Keulen, 9.50 S nl 102° Brussel Ned., 10.45 Natio- ïLPmgrnamma> n-40 Keulen. 5 2n Sol- 00 Brussel Ned., 10.35 London Reg., 7 20 KonaaI Programma, 6.50 London Reg., 10?n Mof-naal Programma, 10.05 London Reg., il v n-aal Programma, 10.45 London Reg. wjn V: Diversen. Voormalige directeur van Beverwijksche Arbeidsbeurs voor de Rechtbank. Donderdag 10 November van het vorige jaar werd te Beverwijk gear resteerd de 28-jarige V. Ph. B., direc teur van de Gemeentelijke Arbeids beurs aldaar wegens het plegen van onregelmatigheden, die onder meer zouden hebben 'bestaan in verduiste ring van gelden, welke hij ambtshalve onder zich had. Hij werd naar het Huis van Bewaring te Haarlem overgebracht, waar hij tot heden in voorarrest bleef. Met ingang van 11 November werd hij door B. en W. in zijn ambt geschorst met inhou ding van zijn salaris van het oogenblik dezer beslissing af. Aan den raad werd voorgesteld hem niet eervol uit zijn ambt te ontslaan waaraan deze op 21 November gevolg gaf. Later werd bekend, dat B. en W. reeds in April 1938 aanleiding tot bestraffing van dezen ambtenaar vonden, hoewel van fraude toen nog niets was gebleken. De terechtwijzi- gingen van B. en W. bleven evenwel zonder resultaat. De financiëele verantwoordelijkheid van den directeur betrof slechts de financiering van een bedrag van f 100 voor het doen van kleine uitgaven. Intusschen bracht een nader onderzoek aan het licht, dat de directeur bij den Dienst voor Sociale Zaken een voorschot opnam, dat voor zijn dienst niet noodig was. Dit geld verdween in de zakken van den directeur, evenals de bedragen, die de Ned. Heidemaatschappij hem ter hand stelde voor het plakken van rente zegels voor arbeiders in de werkverschaffing, waarvan niets terecht kwam en wat ook niet de taak van de Arbeidsbeurs was. De Arbeidsbeurs verleende ook bemiddeling voor het uitzenden van arbeiders naar Duitsch- land. Voor de aanschaffing van kleeding enz. werd den betrokkenen door de Beurs eenig geld verstrekt. Voorzoover dit toen kon worden nagegaan verdween dit geld in zeven gevallen eveneens in den zak van den directeur. Deze zaken waren niet te controleeren, om dat het hier gevallen betrof, die niet tot den dienst behoorden. Hedenmorgen diende deze zaak voor de Haarlemsche Rechtbank, de verdachte werd verdedigd door mr. J. E. O. Baron. Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenveiling. Noteering van Beverwijk 15 Maart 1939. Spinazie per kist 0,500,76 Andijvie per K.G. 0,30 Koolrapen per zak 1,201,55 Wortelen per K.G. 0,03O.OöVs Bieten per K.G. 0,041/2 Aardappelen, klei, per K.K. 0,04l/20,07 Spruitjes per K.G. 0,180,38 Roode kool per K.G. 0,050,07 Savoije kool per K.G. 0,06 Bloemkool per stuk 0,20 Uien per K.G. 0,03—0,05 Prei per K.G. 0,11—0,15 Rabarber per bos 0,13 Pietex'selie per bos 0,10 Selderie per bos 0,12 Appelen per K.G. 0,180,42 Brusselsch lof 0,080,12 De wekelijksche lijst. Gevonden en verloren voorwerpen. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent onderstaande gevonden en verloren voorwerpen Gevonden: een dameshoed, twee doozen met puddingpoeder, een motorhandschoen, een kindermuts, een bruin lederen portemonnaie met inhoud, een transportrijwiel, een dames- portemonnaie, een rozenkrans, een belasting- merk, een damesmuts en een beursje met in houd, een nummerplaat G 48218, een bruin- lederen portemonnaie, een belastingmerk, een herdershond. Verloren: een groene damesportemonnaie inhoudend ongeveer f 11; een bruine porte monnaie, een doublé damesarmbandhorloge, een bruin-lederen damesportemonnaie, een grijs gebreide heerenhandschoen, een gouden damesring, voorzien van twee klaverblaadjes en 10 diamanten, een zwart-zijden damesbeurs met bankbiljet van f 10 en eenig kleingeld, een tasch met boodschappen en een jongens cape. De laatste jeugddienst van de Jong Hervormden. Zondag a.s. 's namiddags 5 uur zal er in de Nederlandsch Hervormde Kerk een jeugddienst worden gehouden. Deze jeugddienst za-1 de laatste van dit seizoen zijn. Voorganger is Ds. Jac. Poort van Den Haag, vroeger predikant hier ter stede, die zal spre ken over Lucas 19:34 „De Heer heeft 't van noode". Bisschop opnieuw benoemd tot missie-overste an het Lubutu-gebied in de Oost-provincie van Congo, waar hij drie jaar geleden een nieuwe missie-statie heeft opgericht. BLOEMBOLLENCULTUUR. Woensdag 22 Maart houdt de afdeeling Heems kerk van Bloembollencultuur een ledenverga dering in het café van den heer L. Schipper. Eén der balletten uit de nieuwe Sonja Henie-film „My Lucky Star". (Luxor Theater, Beverwijk.) EEN ONPARTIJDIG OORDEEL. De laatste jaren werd voor samengestelde meststoffen veel propaganda gemaakt, waar bij dan als aanbeveling gold dat de samen gestelde meststoffen geen zoogenaamde bal laststoffen bevatten en dat men dus lüO pCt. zuivere voedingsstoffen geeft, precies in de verhouding als de gewassen deze noodig heb ben. Een gevolg van een en ander is geweest dat ook de Rijksvoorlichtingsdienst zich met het vraagstuk der samengestelde meststoffen heeft bezig gehouden. Zoo werden over het geheele land vergelijkende bemestingsproe- ven uitgevoerd met de bedoeling om na te gaan of samengestelde meststoffen inder daad betere resultaten geven boven de tot dus ver gebruikte enkelvoudige meststoffen. Verschillende Rijkslandbouwconsulenten hebben onlangs de uitkomsten dezer proeven in hun jaarverslagen gepubliceerd. Zoo con cludeert de Rijkslandbouwconsulent voor Noord en Westelijk Friesland dat de A. S. F. Korrels op grasland een minder groote op brengst hebben gegeven dan de enkelvoudige meststoffen. Zijn collega voor Zuid-Holland ten noorden van de Lek komt tot de slotsom dat de opbrengst van de met samengestelde meststoffen bemeste perceeltjes grasland praotisch gelijk zijn aan die met enkelvoudige. Wat de proeven op landbouwgewassen be treft, schijft de Rijkslandbouwconsulent voor Noordelijk Groningen, met betrekking tot een proef met voederbieten: „zacht uitgedrukt zijn hier geen aanwijzingen, dat de A. S. F. Korrels beter zijn dan de enkelvoudige mest stoffen". De Rijkslandbouwconsulent voor Noord en Westelijk Friesland constateert, dat er op de proefvelden met aardappelen, bieten en haver practisch geen verschillen tusschen enkelvoudige en samengestelde meststoffen waren. Door den Rijkslandbouwconsulent voor Oost Friesland werden 5 proefvelden aange legd, n.l. één op rogge, 2 op haver, en 2 op aardappelen. Op rogge en haver werden geen opbrengst verschillen tusschen samengestelde en enkelvoudige meststoffen verkregen. Om trent de proeven op aardappelen luidt de conclusie: „op belde proefvelden met aard appelen is niet gebleken, dat de A. S. F. Kor rels de opbrengst verhoogen, eerder zou men van een zeer geringen opbrengst-verlagenden invloed kunnen spreken. De hoogere bemes- tingskosten worden dus niet goedgemaakt". In Overijsel werden twee proefvelden op aardappels aangelegd, en hier luidt de con clusie: „de opbrengst toonde zulke geringe verschillen, dat men hier in de A. S. F. Kor rels geen voordeel kan zien, daar deze mest stof hooger in prijs is dan de gebruikelijke meststoffen". Door den Rijkslandbouwconsulent voor Utrecht en Z.O. Noord-Holland werden vier proefvelden aangelegd, n.l. op haver, bieten en aardappelen. Het verslag luidt: „bij de proefvelden op zandgrond met een goede zuurgraad bleken de samengestelde meststof fen geen opbrengstvermeerdering te geven bo ven enkelvoudige, terwijl zij op het kalkarme haverproefveld beslist nadeelig werkten door hun zure karakter". De resultaten van de twee oriënteerende proeven op suikerbieten in Zeeland tenslotte wijzen in deze richting, dat met de samenge stelde en met de enkelvoudige meststoffen dezelfde opbrengsten worden verkregen. De samengestelde meststoffen zijn echter duur der, zoodat we voorloopig wel de conclusie kunnen handhaven, dat er geen aanleiding is, voor suikerbieten althans, tot deze samen gestelde meststoffen over te gaan. Zooals uit bovenstaande onpartijdige proe ven blijkt, blijft er van de beweringen van de propaganda voor de samengestelde korrel meststoffen dus niet veel over. En de hoogere prijs wordt zeker niet goed gemaakt door het betere resultaat. De onpartijdige proefveldverslagen kunnen ons nog iets leeren, n.l. dit: wanneer de prac- tische land- en tuinbouw zich nu maar weer blijft houden aan de gebruikelijke enkelvou dige kunstmeststoffen zal van de (ten onrech te) afgekamde „ballaststoffen" nog veel voor deel kunnen worden getrokken. Want tot deze ballaststoffen rekent de propaganda voor korrelmeststoffen naar het schijnt ook de magnesia in patentkali, kalk, kiezelzuur mangaan in slakkenmeel, benevens borium in chilisalpeter. En het zijn juist zulke „ballast stoffen" welke voor den groei en het goed ge dijen der land- en tuinbouwgewassen een groote rol spelen. Uiteraard mist men deze stoffen in de samengestelde meststoffen, ter wijl men ze in de enkelvoudige meststoffen op den koop toe krijgt. Dit maakt dus de enkel voudige meststoffen nog weer goedkooper en beter dan de samengestelde. Stemming over de R.-K. candidaten voor den Gemeenteraad. Voor de haven van Hull is de Engelsche trawler „Lady Jeannette" tijdens een storm vergaan. Van de 18 opvarenden kwamen 9 om het leven. Richtlijnen voor het politiek advies. Li de gisteravond gehouden vergadering van de afdeeling Beverwijk I van de R. K. Staatspartij heeft de stemming plaats gehad over de ingediende candidaten voor de verkiezing van den gemeenteraad. De uitslag van deze stemming zal het Cen traal Bestuur tot richtlijn moeten dienen voor de samenstelling van het politiek advies. Uitgebracht werden 120 stemmen, waarvan 2 blanco en 1 ongeldig. De 117 geldige stemmen werden over de candi daten als volgt verdeeld: Groep werknemers: P. Bakker 27, J. P. N. van Doorn 73 (aftr.) J. Heeremans 14, W. Niesten 69, G. J. P. Nijssen 9, J. Snijders 3, H. B. Vuik 85 (aftr.) G. Welagen 71 (aftr.), Groep Middenstanders: J. J. Baltus 32, H. J. Holt 33, N. J. Out 63 (aftr.), J. L. F. Post 56, Th. Wilms Floet 50. Groep land- en tuinbouwers: N. A. Aarden burg 93 (aftr.), G. Bakkum 30, Jac. Slote- maker 38, N. Tervoort 73 (aftr.), Wanneer aan de hand van deze verdeeling der stemmen het politiek advies is samenge steld zal daarover nog een afzonderlijke stemming worden gehouden. De R.K. Staatspartij bezet thans 7 zetels in den Raad, waarvan een van de afdeeling Be verwijk II (Wijk aan Zee). Getracht zal wor den bij de komende verkiezingen 8 R.K. can didaten in den Raad te brengen. In de vergadering werd nog medegedeeld, dat aan pater Henricus uit Helmond is ver zocht voor de afdeeling een spreekbeurt te vervullen. Deze heeft toegezegd aan deze uit- noodiging gevolg te zullen geven. Een datum kon nog niet worden vastgesteld. CASTRICUM Een slot op de fiets Maakten wij Maandagavond reeds melding van diefstal van rijwielen, thans kwam ons wederom een geval ter oore. Blijkbaar hebben de fietsendieven thans onze gemeente tot operatieterrein gekozen, Men zal er dus goed aan doen de fietsen niet onbeheerd te laten staan, tenzij voorzien van een stevig slot. HEEMSKERK VOLKSONDERWIJS. Woensdagavond hield de afdeeling Heems kerk van Volksonderwijs haar jaarvergadering in café „Flora" onder leiding van den heer - v. d. Born. Bij de opening heette de voorzitter allen wel kom speciaal de heer Reitsma lid van de Alg. Landelijke propaganda-commissie voor open baar onderwijs die als gast de vergadering bij woonde. De voorzitter memoreerde, dat de af deeling een veelbewogen jaar achter zich heeft en sprak den wensch uit dat zij op de resultaten mocht voortbouwen. Een schrijven was ingekomen van den secre taris. den heer D. Schipper, waarin deze de vergadering mede deelde, dat hij voor zijn func tie bedankte. Het jaarverslag maakte gewag van de op richting van een kinderzangkoor, de goed geslaagde bazar en de gestadige groei van de vereeniging; 85 kinder-en bezoeken thans te Beverwijk de school. Het financieel verslag uitgebracht door den heer K. de Vries vermeldde aan ontvangsten een batig saldo van f 29,99. Bij monde van den heer A. Klesser bracht de verificatie-commissie verslag uit van de gehou den controle, boeken en bescheiden waren in de beste orde bevonden. Door mevr. C. KluftKorving werd als secre taresse van het kinderzangklasje „Volkszanger tjes" verslag uitgebracht. Hieruit bleek dat het zangklasje reeds 57 leden telt, met 102 dona teurs en ook, dat voor het geven van zang onderwijs een piano was aangekocht. De ontvangsten van het zangklasje waren f 210,99, de uitgaven f 181,30, een batig saldo van £29.69. Hierna volgde bestuursverkiezing, aftredend waren P. v. d. Born en K. de Vries, terwijl wegens bedanken van den heer D. Schipper, een zetel vacant was. Gekozen werden: P. v. d. Born, voorzitter, K. de Vries en A. Klesser. Na de gebruikelijke rondvraag waarin de buskwestie weer eens ter sprake gebracht werd, werd een gratis verloting gehouden van een fraaie collectie kamerplanten. PATER DIEMEER. De bij alle ingezetenen zoo bekende Pater Anselmus C. Diemeer is na een reis van eenige weken in zijn missie-post te Stanleyville (Afrika) aangekomen. Bij zijn aankomst is Pater Diemeer door zijn LAWNTENNIS. Jubileum Ned. Lawntcnnisbond. Herdenking in het district Haarlem. De Nederlandsche Lawn Tennis Bond werd opgericht 5 Juni 1899 en bestaat dit jaar 40 jaar. Dit jubileum zal in het a.s. tennïsseizoen op velerlei wijze worden gevierd, maar reeds thans wordt in de verschillende districten van den N. L. T. B. een begin gemaakt met de feestelijkhe den door het houden van een filmavond, aange boden door de Centrale Propaganda-Commissie van den N. L. T. B. Het District Haarlem opent hierbij de rij en organiseert voor de algemeene leden van den N. L. T. B. in dit district en alle leden van bij den N. L. T. B. aangesloten vereenigingen in dit district op Vrijdagavond 17 Maart in hotel „De Leeuwerik" een Jubileumsfilm- en feestavond. Voor dezen avond waarvoor, onder de Haar lemsche tennissers groote belangstelling bestaat, is een belangwekkend programma vastgesteld. Na een inleiding tot het 40-jarig jubileum van den N. L. T. B., te houden door den heer D. Nie mann lid van het Dag. Bestuur van den N. L. T. B. volgt een causerie van den heer C. Vreeden- burgh, Rotterdamsch tennisjournalist en secre taris van de Centrale Propaganda Commissie van den N. L. T. B. Hij zal spreken over de groote wedstrijden uit de geschiedenis van het Neder landsche tennis en wat zij ons leerden, waarbij onze groote Nederlandsche spelers als Kea Bou- man, Diemer Kool, Van Lennep en Timmer de revue passeeren met hun meeningen over hun gespeelde wedstrijden, een en ander aangevuld met eenige documentaire films. Na de pauze volgt dan een vertooning van de nieuwste tennisfilms, die in opdracht van de Centrale Propaganda Commissie in Amerika zijn aangekocht en voor de eerste maal in Nederland zullen worden afgedraaid. Zij bevatten opna men van den befaamden strijd tusschen den wereldkampioen Budge en den toenmaligen run- ner-up Von Cramm. Niet slechts fragmenten worden vertoond maar o.a. een geheele set waarvan verschillende gedeelten vertraagd. Voorts films van een partij BudgeJ. Hunt en spelopnamen van Sen. Lizana, Jacobs, Bundy, Jedrzejowska, Hardwick e.a. De bekende tennis-expert, de heer G. J. Scheurleer, zal bij deze films een toelichting geven. Na de afwerking van dit interessante pro gramma volgt dan nog een gezellig samenzijn van alle Haarlemsche tennissers met muziek, zang en dans. Sabu uit „Elephant Boy". (W. B. Theater, Beverwijk.) HOCKEY. Int. Dames- en Heerentournooi te Bloemendaal. Ei- wordt een Internationaal dames- en heeren-Hockey-tournooi gespeeld op de vel den van BM.H.C. te Bloemendaal op Goeden Vrijdag 7 en 8 April, len en 2en Paaschdag 9 en 10 April. De volgende dames- en heeren-teams heb ben voor dit grootsch opgezette tournooi inge schreven. Dames. Uit Engeland: New Zealand Touring Team East Wanderers. Uit België: Royal Racing Club de Bruxelles. Uit Nederland: Rood-Wit. kampioene v. d. Westelijke le klasse, H. H. Y. C. den Haag, B. D. H. C. Bloemen daal. Heeren. Uit Engeland: The Territorial Army Hockey Club. The Uni versities Athletic Union (beide zeer sterke teams) Uit België: Royal Racing Club de Bruxelles Uit Nederland: Groningen, B.M.H.C., Voorts een elftal samengesteld uit promi nente Nederlandsche Hookey-spelers. Een sterke bezetting die de toeschouwers op de mooie Bloemendaalvelden ongetwijfeld menige aantrekkelijke partij hockey zal kunnen laten aanschouwen. Het spreekt van zelf, dat in het kader van dit tournooi een reeks van feeste lijkheden in Bloemendaal zijn georganiseerd waarop ieder Hookeyliefhebber in Nederland welkom is KORFBAL A. K. B.-SCHILDWEDSTRIJDEN. Aan de wedstrijden om het A.K.B.-schild, die op tweeden Paaschdag (10 April) te Amsterdam wederom gehouden zullen worden, neemt ook deel het vertegenwoordigend twaalftal van den Haarl. Korfbalbond. Dit twaalftal zal twee oefenwedstrijden spelen. De eerste op 19 Maart te elf uur tegen S.V. I op het terrein achter de Ruïne van Brederode. NOORD-ZUID WEDSTRIJD. Zondag 23 April wordt op het E.D.O.-terrein te Haarlem de wedstrijd gespeeld tusschen de vertegenwoordigende ploegen van Noord- en Zuid-Holland.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7