Chamberlain laakt het van Duitschland optreden „Het herstellende vertrouwen geschokt". %f§,* Tegen den „geest van München" in gehandeld. Henlein krijgt de leiding in Bohemen Bürckel in Moraviè. Hitier te Praag aangekomen. pnME-KDS'G T6 MAAUT 1939 - ne Brioche minister-president Chamberlain hppft gisteren in het Lagerhuis een verklaring ÏSelegd inzake Tsjecho Slowakije. In het Hoo- öprhuis heeft de minister van buitenlandsche za ken, lord Halifax, een overeenkomstige verkla- ^oen^Chamberlain het huis binnentrad, werd hH met applaus van de regeeringsbanken be groet, terwijl de oppositie kreten van afkeuring "'ne premier zeide, dat daar de regeering er bij haai' iongste poging niet in geslaagd was een ga rantie overkomst met andere regeeringen der overeenkomst van München te voltooien, zij de garantieverplichtingen niet langer als bindend ^Na °nogdeven gesproken te hebben over de kwesties der leening aan Tsjecho Slowakije en het uitstel van het bezoek van Hudson en Stan ley aan Berlijn, verklaarde Chamberlain er niet aan te twijfelen, dat de overeenkomst van Mün chen juist was en dat zij de goedkeuring had van de overgroote meerderheid der volken. Chamberlain zeide niet te kunnen ge- Iooven. dat iets van den aard als thans door Duitschland wordt gedaan door een der onderteekenaren der overeen komst van München werd overwogen. De overeenkomst van München betee- kende een regeling. Spreker kon niet in zien, dat de manier en de methode, waarop deze wijzigingen zijn tot stand gebracht, in overeenstemming zijn met de overeenkomst van München. Thans annexeert Duitschland voor den eersten keer een volk, waarmede het geen rasverbinding heeft. Deze gebeur tenissen kunnen niet nalaten oorzaak te zijn van verwarring der internationale situatie. Zij zijn er op berekend een schok toe te brengen aan het vertrouwen en dit is te betreurenswaardiger, daar het vertrouwen begon te herleven. Er was alle mogelijkheid van concrete maat regelen, welke voordeel hadden kunnen brengen. Met een verwijzing naar zijn verklaring van 30 Januari, zeide de premier, dat hij bij die gele genheid gehoopt had, dat het tijd was, dat an deren een bijdrage konden leveren, welke behal ve aan hen die er direct bij betrokken zijn, voor- deelen kon opleveren. „Daarom is het natuurlijk dat ik diep betreur, wat thans is gebeurd. Doch laten wij ons niet van onzen weg laten afbrengen". (Applaus) Laten wij ons herinneren, dat de wensch van alle volken der wereld geconcentreerd blijft op verwachtingen van vrede en terugkeer tot de atmosfeer van begrip en goeden wil, welke zoo vaak werd verstoord. De wensch van dit land is, zooals steeds, dien wensch te bevorderen en de methode van geweld te vervangen door de me thode van beraadslaging bij de regeling van ge schillen. Hoewel wij van tijd tot tijd teleurstel lingen ondervinden, zijn de bedoelingen, die ik op het oog heb, van te groote beteekenis voor het het geluk der menschheid, dat wij ze niet licht kunnen vergeten. Na Chamberlain sprak Grenfell (Labour-op- positie), die betreurde dat Chamberlain het oude probleem Tsjecho Slowakije met zoo wei nig woorden en zoo weinig gevoel had afgedaan. Wij behcoren tot een land, dat steeds groote hulde brengt aan de vaderlandsliefde van zijn nationale helden. Vandaag was er echter geen woord van hulde voor de Tsjechen. Grenfell zeide, dat het probleem van Midden-Europa met zijn gemengde nationaliteiten en met elkander in conflict zijnde elementen een gevaar en een drei ging voor allen vormt. Dit moet veel meer be grepen worden, dan blijkt uit hetgeen de mi- nister-president zoo juist heeft gezegd. Spreker is er van overtuigd, dat wat is gebeurd de catastrofe naderbij brengt. Tenslotte vroeg Grenfell welke actie de re geering zich voorstelde thans te ondernemen om te trachten de versnipperde krachten die den vrede wenschen te vereenigen en samen te brengen. Spreker zou gaarne zien, dat de premier de verantwoordelijkheid en de leiding zou op zich nemen en alle naties van de wereld een groote vredesdaad zou laten zien en te gelijkertijd het krachtig gebaar dat wij allen bijstaan, die er op staan hun vrijheid te verdedigen. De leider der liberale oppositie Sinclair zeide, dat zijn gevoelens beter werden vertolkt in de rede van Grenfell dan in die van den premier. Sinclair deelde ten volle de moreele veront waardiging door Grenfell uitgesproken over de vernederende positie, waarin Groot Brittannië is gebracht. Wij allen weten, dat niet de onafhan kelijkheid van Slowakije is geproclameerd, doch land^ kheid van Slowakije van Duitsch- De ondermijnende propaganda van Duitsch land gaat ongetwijfeld door. Sinclair vroeg ol' deze niet eveneens zou kunnen worden gevoerd in Frankrijk, België, lismand en andere landen, met onheilspellen de resultaten voor den wereldvrede en de vrij- '*Van EuroPa- Spreker betwistte, dat de nvf» o. Ian Chamberlain de goedkeuring van de fpr °ij meerderheid der openbare meening ripnW+t heeH ontvangen. De Duitschers hoon- oen thans den premier en spreker gelooft, da, 1eV00roordeelde lezing van Mein Kampf nvpr lei.den tot de conclusie, dat Hitler in et™ f! emming met Mussolini weloverwogen tv lnvar de heerschaPP»j over de wereld. Haf a n™mer gesuggereerd, aldus Sinclair, 6 Pr,ernier niet oprecht is in zijn wensch doch geloof, dat zijn politiek op c- ,.°e, wijze wordt misverstaan, (bijval). Sinclair besloot: Wij moeten onze vrienden om ons verzamelen, nij moeten alle naties (Frankrijk, Sovjet Rus- her^/*1 6 Vereeni§de Staten) verzamelen, die van wetZlJn °P lcomen voor deze beginselen Eden achter Chamberlain. Anthony Eden, die vervolgens aan -et woord kwam, zeide niet te denken, dat er ook maar eenige mogelijkheid be staat, dat het besluit der regeering ten aanzien van het Berlijnsche bezoek van Stanley en Hudson ergens bij de kleinere landen ter wereld verkeerd begrepen zal worden. Evenmin zal naar sprekers meening iemand, wie ook. dit besluit uitleggen als te beteekenen, dat Engeland niet even bereid is als ooit een bijdrage te leveren aan een duurzamen vrede. Eden was er. zeker van, dat het geheele Huis met dankbaarheid de verzekering van Cham berlain zou aanvaarden, dat de rest van de rond reis, gehandhaafd blijft. Eden bracht hulde aan de discipline van het Tsjechische volk. Naar mijn meening, aldus Eden kan er geen twijfel bestaan over den aard van de Duitsche actie, welke zoo juist heeft plaats gevonden. Voor zoover mij bekend is, zijn bij de Tsjechische re geering geen stappen ondernomen, zeer zeker niet bij de regeeringen van Engeland en Frank rijk, als geschied .zou moeten zijn op grond van de overeenkomst van München, indien de zaak ernstig en dringend zou zijn geweest. Refereerende aan de redevoering van Gren fell zeide Eden niet te gelooven, dat het fair was jegens Chamberlain, wanneer Grenfell zegt, dat de minister-president zonder gevoel sprak. Eden meende in de verklaring van den premier begrip van gevoel te zien ten aanzien van den hieuwen toestand (bijval). Na gesproken te hebben over de tegengestel deopvattingen na München, n.l. de opvatting van hen, die betere dingen verwachtten en van hen, die zich ongaarne gewonnen gaven, dat niets gewonnen was dan een kort respijt, waar na met dezelfde methoden verdere eischen zou den worden gesteld, las Eden een uittreksel voor van Mein Kampf. Eden vervolgde: Wij staan thans voor een toestand van snellen achteruitgang der internationale normen. Eden waarschuwde er vervolgens voor dat indien deze tegenwoordige methoden in Europa zouden kunnen voortgaan, wij recht af zouden gaan op anarchie en een universeele tragedie, welke ons allen zou meesleepen (bijval). Eden geloofde, dat zijn in den jongsten herfst afgelegde verklaringen over den toestand buiten alle partijtegenstellingen omging en dat zijn voorstel inzake een alle partijen omvattende regeering. ook vandaag nog gold. Spreker is er van overtuigd, dat er geen grooter bijdrage be stond dan de wetenschap, dat thans als resul taat van de gebeurtenissen deze grootste demo cratie in Europa besloten had eensgezind te zijn en een nationale krachtsinspanning te doen, welke zonder weerga in haar geschiedenis was. (applaus). Het doel zou niet' slechts een politieke zaak zijn. Want onze houding zou moeten zijn na te gaan de militaire en strategische positie, waar tegenover wij in Europa geplaatst zijn en overleg te plegen met alle gelijkgezinde naties, waar zij zich ook b.evinden en welke het ook zijn (luid applaus). Wedgwood van de onafhankelijke arbeiders partij verklaarde, dat de volgende crisis wel licht Zwitserland zou betreffen. Gesteld, dat de daarop volgende étappe Ne derland is. Dan zouden al die koloniën door een annexatie van Nederland ter beschikking van Duitschland staan. Schenkt de regeering in het geheel geen aandacht aan het gevaar, dat zij zich in de komende maanden voor een soortgelijk probleem in Nederland ziet gesteld? Zal het Denemarken zijn, waarmede wij altijd zoo nauw verbonden zijn geweest en waar de propaganda op het oogenblik voortgaat? De conservatief Bower wees erop, dat midden in Roemenië van oudsher een groote eensgezinde Duitsche meerderheid woont. Wij kunnen het, zeide hij, thans niet zonder de Sovjet-Unie stellen. Ik weet niet waarom er niet al veel eerder stafbesprekingen met Rusland zijn ge voerd. Sir John Simon, die namens de regeering ant woordde, zeide o.m., dat men het er algemeen over eens is, dat de vernietiging van Tsjecho- Slowakije een verschrikkelijke en volkomen onverdedigbare gebeurtenis is (toejuichingen) en dat de methode volgens welke zij tot stand is gebracht, lijnrecht in strijd is met die welke te München was overwogen. Simon deelde mede, dat de regeering zich reeds met den Britschen gezant te Praag in verbinding had gesteld en dat zij geen poging ongedaan wilde laten om de vluchtelingen, die reeds visa voor het Vereenigd Koninkrijk hadden, zoo snel mogelijk weg te krijgen, terwijl zij voorts een regeling getroffen wilde zien, opdat zij, die nog dergelijke visa kunnen krijgen, zich deze kunnen verschaffen. Doelende op de recente uitlating van Halifax „halt, voorrangweg", zeide Simon, dat Halifax een waarschuwing richtte tot een der totalitaire staten, en dat dit den algemeenen wil van het geheele Britsche volk vertolkt. Simon vervolgde: De geschiedenis heeft de vreemde eigenaardigheid, van tijd tot tijd te laten uitkomen, dat vreemde rassen, die onder de over- heersching van overwinnaars zijn ge plaatst, geen gemakkelijke onderdanen zijn en in de toekomst licht in plaats van een kracht, een zwakte blijken te zijn. Simon opperde de veronderstelling, dat Oostenrijk wel eens geen kracht van Duitsch land zou kunnen blijken te zijn, evenmin als het Sudetenland. Wij zijn, zeide hij, getuige van een grootheidswaanzin van een hoogst verwon derlijke soort, doch ik heb toch nog eenig ver trouwen in de uiteindelijke werking van het menschelijk ooi-deel in zulke dingen en ik ben er volkomen zeker van, dat het volk van dit land nooit zijn meening of verzet zal wijzigen, als iets dergelijks op zijn kosten werd ondernomen. De Britsche leening aan liet voormalige Tsjecho-Slowakije. In een uiteenzetting over den financieelen bijstand aan Tsjecho-Slowakije heeft Lord Halifax in het Hqogerhuis verklaard, dat van het bedrag van tien millioen pond sterling een som van 6 3/4 millioen nog niet is opge nomen en zich nog in de Bank van Engeland bevindt. Onder de bestaande omstandigheden zal de Bank er van in kennis gesteld worden, dat geen verdere betaling gedaan moet worden, zoolang de toestand niet is opgehelderd. Roemenië neemt veiligheids maatregelen. Van betrouwbare zijde verneemt United Pres uit Boekarest, dat in het westen van Roe menië zes reserve lichtingen zijn opgeroepen. Deze oproeping wordt aangeduid als een vei ligheidsmaatregel. In dit district zijn ook tal van auto's en vrachtauto's gerequireerd. Alle telefoonverbindingen van Boekarest met het buitenland staan onder strenge controle, daar men spionnage wil voorkomen. Volgens Reuter worden maatergelen g troffen voor de ver sterking vtn de westelijke en noordelijke grenzen van Roeminië. Generaal Gajda „Fuehrer van het Tsjechische volk" In opdracht van den opperbevel hebber van het Duitsche leger, overste generaal Von Brauchitsch, die de be voegdheden op zich heeft genomen tot uitoefening van de uitvoerende macht in de onder de bescherming van de Duitsche weermacht gestelde gebieden, oefent in Moravië de op perbevelhebber van legergroep num mer vijf, infanterie-generaal List, de executieve macht uit. Den opperbevelhebber is de rijks commissaris en gouwleider, Bürckel terzijde gesteld als leider van het bur gerlijk bestuur. Generaal der infanterie Blaskowitz heeft de uitvoerende macht in Bo hemen op zich genomen. In deze functie heeft hij Henlein tot leider van het burgerlijke bestuur bij het militaire commando benoemd. De Tsechische regeering is thans in haar geheel afgetreden en generaal Gajda, de leider der fascisten is „Führer van het Tsjechische volk" ge worden. In een officieele verklaring heeft Gajda de vorming van een Tsjechi sche nationale commissie medege deeld. In het communiqué van Gajda wordt o.m. gezegd: In deze belangrijke tijden doe ik een beroep op n zonder eenig onderscheid van beroep. De volledige eenheid en vastberaden heid zijn noodig voor allen, opdat wij in de toekomst samen kunnen leven. Ik roep op voor rust en orde, die op het huidige oogen blik in het bijzonder noodig zijn. Wij hebben een werkcomité samengesteld van personen, die nationaal voelen en betrouwbaar zijn en die alle klassen der samenleving vertegen woordigen. De Praagsche zender heeft gisteravond ge meld dat in de gisteren gevormde Tsjechische commissie voor samenwerking met de Duit schers de volgende persoonlijkheden zitting hebben: Dosek uit Freiburg, Heinrich Thun uit. Hohenstein, Gada, Sousedik, Streiber, Rych, Kalfus, Machalik, dr. Lobkovic, Pe- chacék, Knotek, Jelinak, Trnka, Mècas, Pas ser, Nemee, Suchy, Hlavka en Sokol. Dr. Passer heeft een oproep van de com missie voorgelezen, waarin o.a. gezegd wordt: De leden van deze commissie zijn geen lieden, die streven naar ministerzetels, maar lieden, die willen werken voor het Tsjechische volk en de uitvoering van zijn taak is de „levens- ruimte", waarin het geplaatst is. Vervolgens gaf Passer een historisch overzicht over de ontwikkeling van Bohemen, welke taak het geweest is een brug te vormen tusschen Oost en West, waarna hij o.m. zeide, dat de Tsje chen door de westelijke mogendheden ge- Joseph Bürckel. DE GEBEURTENISSEN IN MIDDEN EUROPA DUITSCHE TROEPEN «•fc» HONGAARSCHE ROEMEEUSCHE «=-> POOLSCHE bruikt waren als basis tegen Duitschland. Na tuurlijk kon dit geen stand houden, aldus spreker. Het natuurlijke einde van de ontwik keling is onder Hitier gekomen. Spr. riep het volk op niet te versagen en mede te wer ken aan den opbouw in de „levensruimte van het Tsjechische volk". Konracl Henlein. Nog minder rechten dan een protectoraat? Naar Reuter uit Berlijn verneemt zal de status van het Tjechische ge bied nog minder onafhankelijk zijn dan die van een protectoraat. Het zal op de officieele kaarten voorkomen binnen de grenzen van Groot- Duitschland als twee autonome ge bieden, Bohemen en Moravië, beide gebieden zullen geen leger of eigen diplomatieke vertegenwoordiging heb ben en de bewoners zullen Duitsche passen krijgen. Het hakenkruis zal de officieele vlag worden. De buitenlandsche legaties te Praag zul len consulaten worden, doch wanneer Slowa kije erkend zal worden, zullen daar diplo matieke vertegenwoordigers moeten worden benoemd. De Joden in Bohemen en Moravië zullen zonder twijfel hetzelfde lot ondergaan als de Joden in Duitschland. De Fuhrer betrekt de oude keizersburcht. Hitler is gistermiddag om vijf uur uit Boheemscli Leipa langs den kortsten weg naar Praag vertrokken, waar hij met zijn gevolg per auto om kwart over zeven aankwam. Om kwart voor acht trok Hitier bin nen in de oude Praagsche keizersburcht, het Hradzjin, waar hij met zijn staf ziin intrek nam. Om acht uur werd door de burchtwacht van een Duitsch scliutters- regiment op het Hradzjin de standaard van Hitier geheschen. De rit van den Führer ging door een bijna on ophoudelijke sneeuwjacht langs de opmar- cheerende troepen en was voor de bevolking een volkomen verrassing. In de historische zalen van den ouden keizers burcht bevinden, zich bij Hitier de generaals en officieren van de in Praag binnengerukte troe pen, de chef van het oppercommando der weer macht, overste generaal Keitel, de rijksminister van Buitenlandsche Zaken, Von Ribbentrop, de opperkwartiermeester no. 1 in den generalen staf ven het leger, luitenant-generaal van Stülpna- gel, de chef van de rijkskanselarij, rijksminister Lammers, de rijksleider der S.S. en chef van de Duitsche politie Himmler, de rijksperschef Die trich en staatssecretaris Stuckart. Vandaag zalt Hitier Praag wederom verlaten om den opmarsch der Duitsche troepen in Bohemen en Moravië in oos telijke richting te volgen. „Duizendjarige verbondenheid hersteld." De Duitsche pers over de „aanhecthing" van Bohemen. In de Berliner Börsenzeitung schrijft dr. Megerle: Al wat gescheiden was, wordt vereenigd. Twintig jaren Tsje chische interregnum konden niet een duizendjarige verbondheid van Bohe men en Moravië met het levens- en machtsbereik van het Duitsche volk te niet doen. Daaraan hadden de vaders van dezen in zelfontbinding verdwenen staat moeten den ken, toen zij te Versailles niet alleen de Duit sche natie, doch ook de geschiedenis, de geo grafie en het bedrijfsleven in Midden-Europa uitdaagden. Groot Duitschland, aldus de Lokal Anzeiger, is bereid de wonden te vergeten, die de Tsje chen het Duitsche „Volkstum" in de laatste twintig jaren hebben geslagen. Het verwacht niet, dat de Tsjechen thans de Duitsche sol daten bejubelen. Wel echter kan het rijk ver wachten. dat men aan zijn vormgevende kracht geen hindernissen in den weg plaatst. De Deutsche Allgemeine Zeitung schrijft onder den titel „Onder bescherming van het rijk". Wie wil, wie kan grenzen garandeeren, welke van binnenuit werden vernietigd? Wie wil of kan een staat behouden, welke uiteen valt? Met deze vraag is ook het antwoord gegeven op de pogingen van eenige Engelsche bladen de Duitsche regeering het verwijt van een aan val te maken. Staatspresident Hacha heeft, de historische wet, welke Duitschers en Tsjechen sinds meer dan duizend jaar tezamen heeft gebracht, er kend. Men moge dit feit in het buitenland bitter vinden, Daardoor wordt niets veranderd. Het rijk staat nu als een centrale macht in het midden van Europa. „Bohemen is oeroude rijksgrond" constateerde de Angriff. Voor zoo ver tot nu toe zich een zelfstandig koninkrijk had gevormd geschiedde dat onder de be scherming van het rijk. Rheumatische pijnen Mijnhardtjes maken U geheel pijnvrij. Doos 30 en 50 cent. (Adv. ingez. MedJ PROGRAMMA VRIJDAG 17 MAART HILVERSUM I. 1875 en 301.5 M. 8.00 VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.00—12.00 VARA. 8.Gramofoonmuziek (Om 8.16 Berichten) 10.Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Zang piano en gramofoonmuziek 11.10 Vervolg decla matie. 11.30 Orgelspel 12.AVRO-Aeolian-or- kest (opn.) (ca. 12.15 Berichten) 12.30 Orgelspel 12.45 Gramofoonmuziek 1.AVRO-Amusements orkest 1.45 Zang met pianobegeleiding 2.05 Pianovoordracht 2.30 Radio-tooneel 3.De Pal- ladians en gramofoonmuziek 4.005.00 Gramo foonmuziek 5.05 Voor de kinderen. 5.30 Gramo foonmuziek 6.VARA-orkest 6.28 Berichten 6.30 Literaire causerie 6.50 Gramofoonmuziek 7.— VARA-Kalender 7.05 Causerie „De ge meente en het onderwijs". 7.23 Berichten ANP. .7.30 Berichten 7.35 Causene „Levenswaarden' in het beden". 8.Viool en piano 8.30 Causerie „Het léven in Indië". 9.Souvenir-orkest 9.30 Declamatie 9.45 Esmeralda 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avondwijding 11.Gramofoonmuziek 11.30 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.5512.00 Gramofoonmu ziek. HILVERSUM H. 415.5 M. Algemeen programma verzorgd door de KRO. 8.009.15 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 Berich ten) 10.Gramofoonmuziek 11.30 Bijbelsche causerie. 12.Berichten 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 Paul Wijnappel's strijkensemble 1.Gra mofoonmuziek 1.30 Vervolg concert 2.Orgel concert en gramofoonmuziek 3.Gramofoonmu ziek 3.30 Zang met pianobegeleiding. 3.45 Gra mofoonmuziek 4.15 KRO-Melodisten en solist 5.Gramofoonmuziek 5.15 KRO-orkest 6. Land- en tuinbouwcauserie 6.20 Vervolg con cert (ca 6.30 Berichten) 7.Berichten. 7.15 „Op nieuwe wegen bij de werkloosheidsbestrijding", causerie 7.35 Gramofoonmuziek 8.Berichten ANP. 8.15 Het Rotterdamsch Philharmonisch or kest en solisten. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.30 KRO-orkest 10.00 KRO-Melodisten en solist 10.30 Berichten ANP 10.40 KRO-Boys en solist 11.00 12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH 1500 M. 11.4011.50 Gramofoonmuziek 12.10 Orgel spel 12.35 George Elrick en zijn Band 1.20 Cau serie „Empire Exchange". 1.352.20 Het Bir- minghamsch Philharmonisch strijkorkest en so list. 4.15 Gramofoonmuziek 4.50 Radiotooneel. 5.20 Gramofoonmuziek 5.40 Het BBC Variété orkest en solist. 6.20 Berichten. 6.45 Orgelspel. 7.05 Parlementair overzicht. 7.20 Uit Motala: Het Omroepmannenkoor en het Septiman-orkest 7.50 Een sectie van het Boyd Neel-orkest en solisten. 8.20 Radiotooneel met muziek 9.20 Berichten. 9.45 Causerie „Australia speaks" 10.05 Het BBC Or kest en Vrouwenkoor. 11.05 Causerie „Lettre de Paris" 11.20 De Grosvenor House Dance Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS 1648 RL 9.en 10.Gramofoonmuziek 11.20 Het Lo- catelli-orkest 12.30 Zang. 1.05 Het Jean-Ibos- orlcest 2.35 Pianovoordracht 3.en 3.30 Gra mofoonmuziek 3.35 Zang 3.50 en 5.05 Pianovoor dracht. 5.25 Het Pascalkwartet 6.35 Zang 7.20 Jane Evrard's Damesorkest 8.35 Vioolvoordracht 8.50 Radiotooneel 10.50 Gramofoonmuziek 11.20 12.50 Orkestconcert. KEULEN. 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek 6.40 en 7.50 Omroep- Amusementsorkest 11.20 Omroepsextet en so listen 12.35 Omroeporkest 3.20 Gramofoonmuziek 4.35 Gitaarvoordracht 5.05 Triocpncert 5.50 Gra mofoonmuziek 6.30 en 7.30 Winterhulpprogram ma 9.35 Omroeporkest en solist. 10.2011.20 Otto Fricke's orkest, accordeonduo en solist. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.3G Omroep- dansorkest 1.502.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Militair orkest, musette-ensemble en solisten 10.3011.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.55 en 1.30 Radio orkest 1.502.20 en 5.20 Gramofoonmuziek 5.45 Pianovoordracht 6.05, 6.35 en 7.35 Gramofoon muziek 8.20 Concert uit Dublin. 10.3011.20 Gra mofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Omroeporkest (8.208.35 Voordracht.) 9.20 Berichten 9.50 Klarinet en Engelsche hoorn. 10.05 Berichten 10.20 Omroeporkest (opn.) 11.10 11.20 Gramofoonmuziek,

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 9