VELSEN ZILVERVOSSEN f 89.- BLAUWVOSSEN f 45- Weill en Zoon IJmuidens a Capellakoor beslaat twinlig jaar. Jubileumconcert op 28 Maart. Een der rustig arbeidende koren in de IJmui- densche muziekwereld, het a Capella koor, zal 22 April a.s. 20 jaar bestaan en zal dit feeste lijk herdenken met een jubileumconcert op Dinsdag 28 Maart a.s.. Het is zeker geen geringe verdienste in dezen voor het vereenigingsleven zoo moeilijken tijd, twintig jaar te bestaan en dat het juist het a Capella koor is verheugt ons des te meer. Omdat dit ongeveer 50 leden tellenden koor niet aan den weg timmert, maar rustig en meestal in engeren kring gestadig werkt aan de studie van den koorzang. Ook het feit, dat er weinig verloop van leden is, toont aan, dat de band tusschen hen hecht is. De dirigent, de heer P. Grin Jr., heeft dikwijls met dit ensem ble uitstekende concerten gegeven, waarop zeer muzikaal gezongen werd. Én dat deed ons in onze elfjarige loopbaan als „rapporteur" der locale evenementen altijd weer weldadig aan. Een alhier in 1919 gehouden zangconcours gaf den beslissenden stoot tot het oprichten van IJmuidens a Capellakoor. De bekende Haarlemsche koordirigent Nico Hoogerwerf nam de leiding er van op zich en omdat er zoo flink aangepakt werd, konden de zangers en zangeressen na een klein jaar reeds op een concours te'Rotterdam een eersten prijs be machtigen in de 3de af deeling. Kort daarna volgde te Haarlem een-vierden prijs in de 2de af deeling. In 1921 vertrok Hoogerwerf; hij droeg de leiding over aan den heer Bot, die kort daarna weer werd opgevolgd door den heer Leo Pielage Sr. Wisselingen van besturen en directeuren waren kinderziekten, waar ook dit ensemble niet aan ontkwam. Met het benoemen van den heer Jan Beider tot koorleider in 1924 ging het met 't IJm. a Capellakoor weer excelsior, terwijl de huidige dirigent, de heer P. Grin Jr., deze stijgende lijn bleef volgen. Van de 3e afdeeling, via 2 en 1, naar de afdeeling uitmuntendheid is een fraaie prestatie, die het koor tevens tal van welverdiende eerste prijzen bracht. Het jubileumconcert. En nu zal de jubilaresse de intrede in haar vijfde lustrum vieren met een concert op Dinsdag 28 Maart a.s. in het Gebouw v. Chr. Belangen. Voor deze gebeurtenis heeft het ensemble in studie genomen het bekende werk van Romberg „Het lied van de klok", gecom poneerd op Schiller's onsterfelijke lied met ge- lij kluidenden titel. De zang zal begeleid worden door een klein orkest uit Zaandam; een strijkersbezetting be nevens fluit, klarinet en orgel. De solisten zullen „eigen menschen" zijn, zooals men dat in amateur-kringen zoo typisch uitdrukt. Leden van het koor en geen dure solisten zul len de voorgeschreven solopartijen uitvoeren. Weer een staaltje van vereenigingszin, tegen woordig zoo sporadisch rondom ons aanwezig. Ten einde de forsche koren, die Romberg in dit werk schreef, massaler te doen klinken zullen deze gezongen worden in combinatie met het door denzelfden dirigent geleide en semble uit Koog-Zaandijk „De Stem des Volks". Op het e.v. concert van. deze vereeni- ging zullen, dan. .de IJmui'denaren op - hun. beurt assistëëreri.' Het lied van de JcloJc". Het is begrijpelijk, dat verschillende com ponisten er zich aan gewaagd hebben het „Hooglied van de echt Duitsche burgerdeugd", zooals het wel eens genoemd is, op muziek te zetten. Andreas Romberg was de eerste, die het deed. Met den eenvoud, in dit gedicht ver heerlijkt, heeft hij zich aan het werk gezet en hij vond melodieën, die tot duizenden spraken sedert hij ruim een eeuw geleden deze gevoe lige partituur voltooide. Het toonzetten van een gedicht als Schil ler's oeuvre is eigenlijk een bo venmenschel ij ke taak. De veelheid der beelden uit het mensche- lijk leven (en dat is toch de kern van Dus Lied) waarlijk muzikaal uit te beelden is niet gemakkelijk. De structuur van het gedicht is een zuiver muzikale. Men zou het met een Rondo kunnen verge lijken: de 10 onderling volkomen gelijkvor mige strofen, waarin Schiller verhaalt hoe een kerkklok ontstaat (En wie kent niet het: Fest gemauert in der Erde?) worden onderbroken door 9 lyrische beschouwingen waarin de overeenkomst tusschen de levensgeschiedenis van de klok en den mensch behandeld wordt („Zum Werke, das wir ernst bereiten, Ge- ziemt sich wohl ein ernstes Wort.") Aan dezen muzikalen vorm van het gedicht heeft Romberg alle recht laten wedervaren. Het relaas van het gieten van de klok wordt onderbroken door 9 bespiegelende intermezzi. Het eerste licht ons in over de bedoeling den arbeid met goede spreuken te begeleiden en ten einde te brengen. De volgende legt ver band tusschen de levensgeschiedenis van kerk klok en mensch. Daarna worden de beschou wingen uitvoeriger: het geluk van het kind zijn en van de eerste liefde, de ernst van het huwelijk, het geluk van het familieleven, het heil en het gevaar in het ontketenen van de krachten van mensch en natuur, de druk van den dood, het geluk van den geordenden staat en de hel van de revolutie en tenslotte de kerkklok als middelaar tusschen God en mensch (vivos voco, mortuos plan go, fulgura frango de levenden roep ik, de dooden be ween ik, de bliksems verbreek ik.) Het is de verdienste van Romberg deze levenswijsheid door een voor een ieder ver staanbare muziek mogelijk gemaakt te hebben tot een gemeenschappelijke belijdenis te wor den. De frischheid en het enthousiasme waardoor het IJm. a Capellakoor zijn optreden altijd kenmerkt, zullen ook nu weer borgen zijn voor een interessante uitvoering. Moge zij veel belangstelling trekken. Zooals voorzitter Sterteveld ons mededeelde is het ledental voortdurend groeiende; ook daarmede gaat het dus excelsior. W. INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIKKELING. Voor de afdeeling Velsen van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling spreekt a.s. Maandag in „Ons Huis" Dr. H. Polak over „Het stadsschoon van Amsterdam". A.S. Zondag maakt de afdeeling een excursie naar het Veiligheidsmuseum te Amsterdam. VOOR KAMPEEREN GEEN „CENTRALE" KAMPVERGUNNING MEER NOODIG. De commissaris van politie verzoekt ons te melden, dat ten aanzien van het verblijf op het gemeentelijk kampeerterrein te IJmuiden de toestand, geldende in 1937 weer is hersteld, zoodat voor dit verblijf het bezit van een „Centrale"-kampeervergunning niet meer verplicht is en dus uitsluitend een gemeen telijke vergunning, vanwege den commissaris van politie te verstrekken, vereischt isi Jubileumwedstrijd dislrietbond Noord-Holland van den N. D. B. D. C. 13. wint den eersten prijs. Te Haarlem is de beslissingswedstrijd ge speeld tusschen de kwartetten van Ooster kwartier en IJmuiden. Deze beslissingswed strijd was noodzakelijk daar beide kwartetten ;elijk op de bovenste plaats eindigden. D.C.IJ. dat voor dezen wedstrijd bijzonder sterk opkwam, wist tegen aller verwachting in met 80 te winnen. Een fraaie prestatie, daar Oosterkwartier over een sterk kwartet beschikt. Hieronder volgt het verloop van den wed strijd. Oosterkwartier: D.C.IJ.: Abe de Jong—B. Dukel 0—2 J. PoppenH. Laros 02 J. v. Eyk—A. Ligtharfc 0—2 J. de Jong—C. Suyk 0—2 Totaal 08 D.C.IJ. won hierdoor den fraaien beker als eerste prijs, terwijl Oosterkwartier den tweeden prijs won. Uitspraken van den Raad voor de Scheepvaart. De raad voor de scheepvaart heeft Vrij dag uitspraak gedaan inzake de aanvaring van den motorlogger „Katwijk III" K.W. 161 met den motorlogger „Zeeburg" Sch. 341, ln de Visschershaven te IJmuiden. De raad is van oordeel, dat betwijfeld moet worden of de aanvaring toe te schrijven is aan het feit, dat de koppeling van den motor van de „Katwijk" K.W. 161 op het beslissende oogeirblik slipte. Al behoefde de K.W. 161 niet met groote kracht tegen den met den voorsteven tegen den wal iiggehden motorlogger „Zeeburg" Sch. 341 te zijn aangekomen om de beschadi ging die dit laatste vaartuig heeft gekregen, te veroorzaken. Het is toch aannemelijk, dat- de KW. 161 met grooter vaart op de Sch. 341 is afgekomen dan noodzakelijk was, zoodat blijkbaar door de K.W. 161 niet met de ver- eischte voorzichtigheid is gemanoeuvreerd terwijl groote voorzichtigheid voor dit vaar tuig bij de te maken manoeuvre geboden was. Verder deed de Raad voor de Scheep vaart inzake het ongeval aan boord van het stoomvisschersvaartuig „Mary" IJm. 169 waai de eerste machinist op zee door het in aan raking kernen met de as van de machine is gedood. De raad is van oordeel, dat dit betreurens waardige ongeval verband houdt met de ge vaarlijke inrichting in den tunnel van de „Mary" IJm. 189, welke thans is verbeterd. Welvaart voor Allen. Teneinde tot oprichting te komen van een werkgemeenschap naar het voorbeeld van de vereeniging te Dordrecht „Welvaart voor Al len", hadden eenige Belamyanen het initiatief genomen tot een oprichtingsvergadering in het Rex Theater, welke Donderdagavond ge houden werd. De directeur van Maatsch. Hulpbetoon,den heer Waardenburg had 'be richt van verhindering gezonden. Toen om half negen de voorloopige voor zitter. den heer Messie, de vergadering open de was er een 40-tal belangstellenden aan wezig- De. bedrijfsleider der Dordtsche. Werkloozen vereeniging de heer Hagendoorn gaf daarna een uiteenzetting van doel en streven van Welvaart voor allen". Ongeveer een jaar geleden, aldus spr. werd de afdeeling Dordrecht opgericht door 14 werkloozen, die zich afvroegen of door sa menwerking niet iets te bereiken zou zijn. Deze werkloozen verlangden naar daden. In een kleine woning werd deze oprich tingsvergadering gehouden op 31 Maart 1938. Öp 24 October kon een gebouw be trokken worden. Thans zijn de 14 gegroeid tot 140. Ruim 150 steden zijn thans in be werking om soortgelijke afdeelingen op te richten. In Hoorn wordt thans ook gewerkt In vele plaatsen zijn reeds commissies van voorbereiding. Men had zich voorgesteld, in bescheiden heid te beginnen, maar de pers maakte de zaak ruchtbaar en toen moest, om verkeerde berichtgeving te voorkomen, samenwerking met de pers gezocht worden. In het begin moest men zich houden aan schoenlappen, behangen en radio nakijken. Doch al spoedig kreeg men last van de contro leurs van M. H. Na vele conferenties met den directeur van M. H. werd onder 5 zekere voor waarden toestemming verkregen. Thans werkt men niet meer thuis, doch in een ge bouw. Ook is vrijstelling van stempelen en werk verschaffing toegezegd. Later werd de Direc teur van M.H. overgeplaatst naar Utrecht en ondervond men zeer veel tegenwerking van de lagere ambtenaren, totdat een con ferentie op de afd. Sociale Zaken te Den Haag plaats vond en de heer Voogd op be zoek kwam. Bekwaamheid tegen bekwaam heid inwisselen, dus zonder betaling in geld, is toch een eenvoudige zaak. Thans wordt er zeer veel gewerkt en de berekening geschiedt in punten. Waar bijv. -bij aankoop van materiaal geld uitgegeven meet worden, geldt een punt voor een cent. Men verwachtte tegenstand van den middenstand te onder vinden, maar dat is erg meegevallen. Ook is de noodlijdende piiddenstand ingeschakeld, bijv. de bakker levert het brood 3 a 4 cent goedkooper. Voor de ontbrekende centen krijgt hij punten. Maar voor deze punten verzorgen de werkloozen zijn distributie en onderhouden zijn wagens. Voor een kleer maker werd een nieuwe étalage gebouwd. Thans loopen klokken en wekkers in de ge zinnen van werkloozen die in geen jaren meer geloopen hadden en zijn weer meubelen in gebruik die men in gedachten reeds afge schaft had. De vereeniging is niet werkzaam op de vrije arbeidsmarkt. Dit is één van de voor waarden van M. H. Er zijn werkende en steunende leden. Men acht het niet wensche- lijk, dat de overheid of een politieke orga nisatie hier overmacht zou krijgen. Met een opwekking lid van de op te richten organi satie te worden besloot de spr. zijn rede. EVANGELISATIE-SAMENKOMST. De Ned. Hervormde Evangelisatiecommissie te IJmuiden-Oost houdt Donderdag 23 Maart a.s. een evangelisatie-samenkomst in het Herv. Vereenigingsgebouw. Kalverstraat. Spre ker is. Ds. R. H. Oldeman. Ned. Hervormd pre dikant te Santpoort. Het kerkkoor verleent zijn medewerking COSTUUMS NAAR MAAT EN HOOGER EN HOOCER Bontwerkers Dameskleedermakers Barteljorisstraat 26-28, HaarlemM (Adv. mgez. Mectj AANGEKOMEN. 16 Maart: Phrontis m.s. Hamburg Queenworth s.s. Newcastle Olga m.s. Londen Mulan m.s. Ipswich Vechtstroom s.s. Huil 17 Maai-t: Rhea m.s. Hamburg Enid Mary s.s. Goole Astarte s.s. Rotterdam Gees m.s. Shoreham Poelau Bras m.s. Batavia British Energy m.s. Abadan Munkfors s.s. Skoghall Waterland s.s. Buenos Aires Neleus s.s. Japan Jantina m.s. Londen VERTROKKEN. 16 Maart: Thea m.s. Rotterdam Boden s.s. Narvik Lena m.s. Plymouth Baron Haig s.s. Rotterdam Strindheim s.s. Antwerpen Nailsea Meadow s.s. Londen Tjikandi s.s. Batavia Prowess m.s. Londen Texelstroom s.s. Liverpool Vesta s.s. Rotterdam 17 Maart: Enid s.s. Drontheim Rijnstroom m.s. Plymouth Alberta m.s. Rouaan Opbrengst der loodsgelden. Over de afgeloopen maand bedroeg de op brengst der loodsgelden f 70.000 tegen f 61.861 in dezelfde 'maand van 1938. Geraamd was voor Februari 1939 f62.500. Over de eerste twee maanden van 1939 be droeg de opbrengst f141.614 tegen f137.849 in dezelfde periode van 1938. Verscheping fosfaat. Het Nederlandsch motorschip Mulau is in bal last van Ipswich in de Binnenhaven van het Hoogovenbedrijf aangekomen om een lading fosfaat in te nemen voor Denemarken. La Plata vooruitzichten. De moeilijkheden betreffende handhaving van het minimum-vrachten-schema in de La Plata- markt waren ontstaan door de ophooping van tonnage in de La Plata-markt wegens de drasti sche vermindering van emplooi. Langen tijd had de adminstratieve commissie bij het schema het systeem toegepast dat booten slechts na aan de beurt te zijn, gecharterd konden worden. Eeni- gen tijd geleden maakte de administratieve com missie echter een uitzondering door aan drie Britsche booten vóór haar beurt toe te staan graanvrachten voor de Britsche regeering te accepteeren. De critiek, welke daarop volgde, had de administratieve commissie gedwongen er toe over te gaan het eerstgevolgde systeem ge heel in te trekken. Daarmede bleek het mini mum-vrachten-schema echter niet gered. Wij hebben reeds gemeld, dat gedurende de laatste dagen niet minder dan 30 a 40 booten, voornamelijk Grieksche booten, in de La Plata in Argentinië zaken geaccepteerd hadden, voor namelijk Argentijnsche tarwe naar Spanje, te gen vrachten, welke drie a vier shilling onder het minimum-niveau lagen. Onder die omstan digheden waren verschepers niet langer bereid het officieele minumum aan reeders toe te ken nen. De administratieve commissie heeft daarop heden het drastische besluit genomen, waarbij het officieele minimum van 25 sh. tot 20 sh. is verlaagd met ingang van hedenmiddag vier uur. Alle andere voorwaarden van het minimum schema blijven gehandhaafd. Thans zal moeten worden afgewacht of op dit niveau de interna tionale samenwerking in deze route gehand haafd zal kunnen blijven, meldt de Maasbode. De roman van een zeilschip. Sedert het einde van September van het vorig jaar ligt te Koningsbergen de Amerikaansche vijfmastschoener Andromeda, die van Gdynia met 1400 ton cellulose naar de Vereenigde Sta ten bestemd is aan de ketting. Dit schip was in Gdynia geheel nagezienen van nieuw tuig voorzien, waarvoor de reeder een schuld van 8400 dollar maakte, die hij betalen zou uit de vrachtpenningen dezer lading. De reis kon evenwel niet worden voortgezet omdat de schoe ner inmiddels onder beslag werd gelegd. De reeder bleek meer schuld dan bezit te hebben, waardoor de leveranciers geen crediet meer gaven en uit voorzorg het schip vasthiel den. Ook de bemanning had nog een vordering op dezen reeder, die blijkbaar niet veel van zijn vak verstond. Hij had namelijk het schip be vracht naar een plaats in Amerika, waarheen het schip onmogelijk kon komen wegens zijn diep gang. De eigenaren van de lading deden daarom den reeder ook een proces aan, zoodat zijn geza menlijke schulden voor dit schip ongeveer 35.000 gulden beliepen. De crediteuren hebben nu kort en goed het schip in Koningsbergen in veiling laten brengen, waarbij het 20.000 gulden opbracht. Dit schip heeft een heele geschiedenis achter den rug. Het werd in 1918 in Vancouver ge bouwd en zeilde oorspronkelijk onder de Cana- deesche vlag. Later verwisselde het deze vlag voor de Duitsche, Deensche en Poolsche totdat het ten slotte onder Amerikaansche kwam. Nu is een Duitscher eigenaar van het schip en zal het waarschijnlijk voor de tweede maal de Duit sche vlag (al is die inmiddels anders geworden dan de vroegere) voeren. Als er zieken zijn. Zondagsdienst apotheken. De dienst der apotheken wordt Zondag waar genomen door de IJmuider Apotheek op het Koningsplein. Deze apotheek is tevens aange wezen voor den nachtdienst in de komende week. VOOR BETERE MAATKLEEDING 3 AC. N IERSE HEERENKLEEDING NAAR MAAT. KALVERSTRAAT 116. COSTUUMS vanaf f 36.—, 40.—, 45.—. (Adv. Ingez. Med.) Wanneer stempelen? D stempeluren voor de verschillende organi saties voor de week van 20 tot en met 25 Maart a.s. zijn vastgesteld als volgt: Werkloozenvereeniging 9.009.30 Alg. Ned. Metaalbewerkersbond 9.359.55 Alg. Ned. Bouwarbeidersbond 10.0010.20 Ongeorganiseerden 10.3011.30 IJmuider Transport Federatie 11.4512.00 R.-K. Bonden 9.00— 9.40 Kleine bonden 9.4510.00 Chr. Bond v. Fabr. en Tr. Arb. 10.2010.50 Oud-Katholiek Vakverbond 10.5511.10 IJmuider Federatie 11.1512.00 HET PROGRAMMA VAN STRAWBERRIES. Het. programma van de Hockeyclub Straw berries voor a.s. Zondag luidt: Dames: Strawberries IH.D.M. n 11 uur. Heeren: Zand voort IStrawberries I 14.30 u. Strawberries IIIV.Z.V. (vriendsch.) 14 uur. Opstellingen: Dames: Strawberries I: v. d. Zee, Lamboo, Amse, Eeuwijk, Poldervaart, Luchsinger, Gra- per, Teer, v. Malsen, Romunde, van Ronkel. Heeren: Strawberries I: v. d. Bliek, Fer ment, Brandhoff, v. Randtwijk, Rodenberg, de Mooij, Rietbergen, Erdman, v. Leyden, Sluiters. Bleeker. Strawberries HI: Bilderbeek, Koning, Kos- sen, Uiling, Vreugdenhil, Bakker, van Ronkèl, Zandstra, de Nobel, v. Malsen, Meerman. V.Z.V.de Mayer; Wevers, de Waard; Mees ters, Duinker, Gomes; Gottmer, Swier, Janus, de Jager* Schoone. Reserve: v. d. Broek. CHRIST. GEREF MANNENVEREENIGING „WAAKT". Donderdagavond heeft de jaarvergadering van de Christ. Geref. Mannenvereeniging „Waakt" plaats gehad. De vergadering werd geopend door den eere-vorozitter ds. A. Swiep met een korte inleiding. Vele afge vaardigden van plaatselijke vereenigingen alsmede van Amsterdam en Haarlem brach ten gelukwenschen over. De heer A. van Slooten hield een referaat over het onder- „De mannenvereeniging, de Centrale plaats in de Kerk". Hierop volgde een uitvoerige gedachten- wisseling. Kunstavond van Papyrus en „De Gieteling". Hollandsch Instrumentaal Kwintet concerteert. Vrijdagavond zag het gebouw Concordia binnen zijn muren de invité's van de perso- neelsvereenigingen van de papierfabrieken en van de hoogovens, resp. „Papyrus" en „De Gieteling". De heer C. Pels, voorzitter van Papyrus, sprak een welkomstwoord namens de beide vereenigingen en betreurde de schamele op komst van het publiek De vorige kunst avonden hadden zulk een goede belangstel ling getrokken en spr. had van dezen avond dan ook meer verwachting gehad. Spr. introduceerde daarna bij de aanwezige muziekliefhebbers, die slechts met een 50-tal opgekomen waren het Hollandsch Instrumen taal Kwintet bestaande uit Jacoba Heuckeroth (harp), Louis de Ruijter (viool), Henk van Calsteren (altviool), Jan Prins (fluit) en Martin Zagwijn (cello). Het programma was nogai uitgebreid, een sonate, twee trio's, een kwartet, een kwintet en een suite. Vermoedelijk hebben de organi- seerende vereenigingen zich teveel gespeciali seerd op de echte liefhebbers en och, die zijn zoo dun gezaaid in plaatsen als Velsen en Be verwijk. Tenminste die liefhebbers, die er een gang door de kou voor over hebben; het woord staat ook hier weer ver achter bij de daad. In verband met die uitgebreidheid van het recital kon het ook niet anders of we moesten voor het einde kwam het concert veriaten. Carl Stamitz' Eerste Sonate (voor fluit, viool, cello en harp) gaf door het fraaie sa menspel in het Moderato en het Andante mo derato duidelijk blijk, dat deze musici ter dege op elkander ingesteld waren. De compo sitie is geen Mozart of Schubertwerk. Van het trio voor viool, viola en cello van Franz Schubert gaven de strijkers een inte ressante verklanking. Met name het Rondo met z'n specifieke Schubertsche conceptie ga ven ze tintelend weer. En de geestigheid der slotmaten ontging hen en daardoor ook hun toehoorders niet. De fluitist is een kunstenaar van den eer sten rang; hoe parelend was zijn spel in het kwartet nr. 28 in D-dur van Mozart; welk een ademtechniek en toongeving. Zoo kon dit rau- siceeren van fluit, viool, viola en cello tot een volmaakte kunstuiting worden. Ook hier muntte het Rondo weer uit door de temperamentvolle voordracht en de ar tistieke wijze waarop de heeren Mozart speel den ontlokte een welgemeend applaus. Men deed ons daana kennismaken met een interessant kwintet voor fluit, viool, altviool cello en harp van J. Guy Ropartz (1864), een kennismaking, die wel niemand betreurd hebben, want het is een voorname comnoxH- die spreekt tot de verbeelding. Ze genoot sublieme vertolking; ook hier excelleerde fluitist, die met z'n toonvorming wonder bereikt had. Maar ook de anderen zijn are-.11 ten op zichzelf; Zagwijn is voor Concwffl" geen vreemde en hij beheerscht zijn inst* ment zonder twijfel en is een knap muzikant" Hetzelfde kunnen we van de harpiste zee?* De violist hield zich dikwijls wellicht mm Ut meer opzettelijk op den achtergrond- tw van Calsteren is een vaardig altviolist, 'die S mooi-klinkend instrument op gevoelvolle bespeelt. Na de pauze werden? nog uitgevoerd e0 trio voor fluit, altviool en cello van Albert Rousel en van Ernest d'Agrèves een suite ven fluit, viool, altviool cello en harp, die aan d executanten opgedragen is door den connW nist. yo" Roussel's trio liet ons genieten van de praoh tig ontwikkelde muzikale capaciteiten van de? musici. En al slaan we de schepping Ropartz hooger aam, ook deze vertolking iS niet na indruk te maken op de toehoorders Het was een avond vol kunstgenot, nu een in den waren zin des woords. En de wegblijver hebben voor de zooveelste maal ongelijk had. ëe" W. Burgerlijke Stand. Bevallen; A. v. d. Vlies—Visser, z., a/b Adri" IJmuiden. M. Leering—Rood. d., GroenpweJ 10, IJmuiden. G. Kareiv. d. Stege, d., Caro linastraat 4, IJmuiden. W. Diepgroiid—Rama" kers, z., Sm. v. Gelderstraat 51, Velsen-N w~ C. den Dunnen—Weda, z., Ladderbeekxf-ro^ 35. Velsen-N. m Overleden: A. Konijn, 86 jaren, weduwe van T. Tol, Annastraat 23, IJmuiden. E. J. \yjjjT beek, 82 jaren, weduwe van T. de Vries, Duin" weg 22, Santpoort. Ondertrouwden: J. P. v. d. Kamp, Haarlem Slaperdijk 30 en W. 't Hart, Tuindersstraat 56* IJmuiden. Haarlem, Reigerstraat 119. J. Mains' Hobbemastraat 10, IJmuiden en G. A. Wilo-en' kamp, Hagelingerweg 32, Santpoort. Stations weg 105rd., IJmuiden. C. Smit. Kruisstraat 22 Velsen-N. en H. C. Kerseboom, Meerweiden- laan 38, Velsen-N. Heirweg 25, Velsen-N Gehuwden: K. Dekker en J. J. Sanberg, Be verwijk, Tulpenlaan 11. G. A. Venema en C c Becherer, Eikenstraat 9. IJmuiden. G. H. Krênz en W. Wagenaar, Berkenstraat 2, IJmuiden E. van Dijk en A. Smit, Visseringstraat 13* IJmuiden. A. de Back en L. C. Koeman, RiikxJ weg 219, Santpoort. Is liier iets van U bij? Er werd deze week als gevonden aangege ven: Gevonden te IJmuiden: twee handschoe nen, schooletui, bedpeluw. huissleutel. Gevonden te IJmuiden (O.): handschoen pak spijkers, portemonnaie met inhoud, kin derwantje, huissleutel, kinder-portemonnaie Gevonden te Velsen: vulpenhouder, heeren rijwiel. Gevonden te Velsen-Noord: twee autodop- pen, twee witte doeken, gebreide want, diverse handschoenen, padvindersmes. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 18 MAART Thalia Theater: „De Model-Echtgenoot" en „Een radiomoord-mysterie", 8 uur. Rex Theater: „Circusreizigers" en „Parijsche Zeden", 8.15 uur. Theater De Pont: „IJscotoeristen" en „De 13e stoel", 8 uur. ZONDAÓ 19 MAART Thalia Theater: „De Model-Echtgenoot" en „Een radiomoord-mysterie", 8 uur. Matinée 3 uur: „Ridder Cassidy" en „Een ra- dia-moordmysterie". Rex Theater: „Circusreizigers" en „Parijsche Zeden", 8.15 uur. Matinée 3 uur. Theater De Pont: „IJscotoeristen" en „De 13e stoel", 8 uur. Matinée 3 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 18 MAART Luxor Theater, Br eestraat: „My Lucky Star" en „De dynamietchauffeurs"- 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: -,De macht van het goud" en „De zangvogel van Broadway", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Elephant Boy" en „De Staalkoningin", 8 uur. ZONDAG 19 MAART Luxor Theater, Breestraat: „My Lucky Star" en „De dynamiet-chauffeurs", 2.307 u. en 8 u. Kennemer Theater, Zeestraat: „De macht van het goud" en „De zangvogel van Broadway", 2.307 uur en 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Elephant Boy" en „De Staalkoningin", 2.307 uur en 8 uur. MAANDAG 20 MAART Luxor Theater, Breestraat: „My Lucky Star" en „De dynamietchauffeurs"- 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De macht van het goud" en „De zangvogel van Broadway", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Elephant Boy" en „De Staalkoningin", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 18 MAART Dancing La Gaité, Raaks 13: Nachtfeest, 8 uur. Gemeentelijk Concertgebouw: Optreden van de zangers Tholen en Van Lier op de Vcorjaars- beurs, hedenavond. Frans Hals Theater: „Het monster van Fran kenstein", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Kapitein Mollenard en „De geheimzinnige misdaad", 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „De schaakspeler". Op het tooneel: De drie Hugo's. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Het wetboek der gestraften 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Stroopers van Alaska" en „Alarm onder water". H Moviac Theater: „Een nacht op den Donau geprolongeerd. Teyler's Museum, Spaarne 16, 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. ZONDAG 19 MAART Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Tooneelgroep „Het Masker", met „De onbekende vrouw", 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Bali, het eiland der demonen", 11.30 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds MAANDAG 20 MAART Stadschouwburg, Wilsonsplein: Het Neder landsch Tooneel met de volksvoorstelling van „De Thompson Brothers", 8.15 uur. Gemeentelijk Concertgebouw: 's avonds op treden van Paul Ostra met Wiesje Bouwmees ter op de Voorjaarsbeurs. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avond!

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2