lakend en geacht Rijksambtenaar verlaat den dienst. De heer W. H. v. d. Meer gaat na een bewogen leven met pensioen. Op 1 April a.s. zal de heer W. H. van der Meer, assistent bij 's Rijksbelastingen te IJmuiden den dienst met pensioen verlaten, na ruim 37Vz jaar zijn beste krachten aan den belastingdienst te hebben gewijd. Het is den heer van der Meer in zijn loop baan niet gegaan zooals de meesten die kort na hun schooltijd in dienst van het Rijk komen en derhalve bij hun vertrek over geen andere ervaringen beschikken dan die, welke zij in 's Rijks dienst hebben opgedaan. De heer van der Meer werd 18 September 1877 te Harlingen geboren als zoon van een kapitein van de groote zeilvaart. Ook zijn hart trok naar de zee en nadat hij de zeevaart school had afgeloopen monsterde hij op een zeilschip van de groote vaart. benoemd tot kommies 4e klasse te Arcen in Limburg. Van hier ging hij naar Tegelen en daarna naar Hoek van Holland en op 1 Octo ber 1906 werd hij als kommies 2e klasse naar IJmuiden overgeplaatst. Ingaande 1 Juni 1918 werd hij tot assistent bevorderd. Ruim 32 jaar van zijn diensttijd heeft de heer Van der Meer dus in IJmuiden doorgebracht en zich in dien tijd de achting verworven van zijn superieuren en collega's niet alleen, doch ook van het pu bliek. En dit laatste pleit voor zijn tactvol op treden omdat hij als deurwaarder niet altijd als een geziene gast met het publiek in aan raking kwam. Van zijn superieuren vernamen wij, dat zij den heer Van der Meer noode zien vertrek ken. Het geheele belastingpersoneel te IJmui den is voornemens hem blijk te geven van hun waardeering voor zijn persoon bij het verlaten van den dienst en hoopt dat hij nog langen tijd in goede gezondheid van zijn pensioen zal mogen genieten. Moedercursus „Witte Kruis". Voor belanghebbenden willen we er.gaarne inog eens op wijzen, dat Vrijdag 24 Maart a.s. 's avonds 7 uur de anoedercursus' een aanvang zal nemen. Deze cursus te volgen is vooral voor a.s. moeders van zeer groot belang. Op eenvou dige en practisehe wijze zal Zuster N. Nieuw- poort onderricht geven, hoe men de baby dient te verzorgen en welke dingen allemaal noodig zijn, voor de kleine wereldburger zijin intrede doet. De kosten zijn zoo laag mogelijk gesteld en bedragen slechts één gulden voor den geheelen cursus, in totaal 12 lessen. Voor deelneming kan men zich opgeven bij den administrateur der vereeniging „Het 'Witte Kruis'' Kennemerlaan 125 te IJmuiden. VERGADERING INTERN. VER. „BELLAMY". De afdeeling Velsen en Omstreken van de I Intern. Ver. „Bellamy" belegt a.s. Donderdag- I avond een openbare vergadering in het Rex- I Theater. Als spreker treedt op de heer J. Horsmeijer I Jr. uit Bloemendaal met het onderwerp: „Geen I ellende meer, welvaart voor allen". echter ook schoolelftallen nrorti. zijn er ook. Wel schreven enkell .6?' tot dusver steeds van de uuu uuhyh ov/couc van ae narHi maal niet In, doch daar tegencr?'?' aanwinst van andere scholen ml' ver nog niet deelnamen. Ke tot in, c »at »ld Door de commissie is besloten s. van scholen, die ten Noorden va, zeekanaal gevestigd zijn, hun Beverwijk te laten spelen. Zoo is School G en den kampioen van T.* 'H jaar, de School voor Christelijk vS wijs te Velsen-Noord, dit jaar nJ° ^te- den zien spelen, tenzijeen /O n winui, zich de baas mocht toonen van? !tlllll,s wijksche scholen. De commissie w Bm»- sloten, den IJmuider kampioer, i 1 deeling er. den Eeverwijkschen t !'1(- kampen om het algeheele kam„ 'Men van het Noordelijk rayon. De schim deze ontmoeting wint, zal dan met S lemsohen en Zandvoortschen k»m°- !1<- DE POOLSCH-HONGAAKSCHE GRENS VERWEZENLIJKT. Hongaarsehe troepen bereiken na hun opmarsch in Roethenië de Poolsche grens. Links op de foto een Poolsche eerecompagnie. De Nederlandsche Visscherij- Gemeenschap laat een snurrevaad- kotter bouwen. Als men hem op zijn praatstoel weet te krijgen, kan hij zoo interessant vertellen hoe hij om Kaap de Goede Hoop heeft gevaren, en hoe hij 's nachts het want in moest als een bramzeil was losgeslagen. Hij deed zijn examen voor 3en stuurman groote zeilvaart, en nam toen dienst op een stoomschip. Reeds op 19- jarigen leeftijd behaalde hij zijn diploma 3e stuurman groote stoomvaart. Weer in het vaderland teruggekeerd van een zijner reizen vernam hij, dat er Hoilandsche jongelui ge plaatst konden worden als ambtenaar bij de Zuid-Afrikaansche Spoorweg Maatschappij. Hij solliciteerde en werd aangenomen en 12 Juli 1897 trad hij in dienst van deze maatschappij met als standplaats Pretoria. Bij het uitbreken van den Boerenoorlog tegen Engeland meldde hij zich bij de Boerencommando's en werd aanvankelijk belast met het bewaken van de spoorlijnen. Voor Ladysmith heeft hij nog ïwmiv deelgenomen aan het beleg van de Engelsche I gj-oot schip kwam binnen, n.l. het s.s. Amstel- bezetting. Na de ontzetting van deze stad kerk van West Afrika, terwijl het motorschip moest hij terugtrekken. Hij werd hoor de poeiau Bras naar Hamburg vertrok. Engelschen gevangen genomen en in Pretoria I £>e loodsdienst was in zooverre gestaakt, dat gevangen gezet. In het voorjaar van 1901 werd ^et alleen dienst deed met vóórstoomen. hij in Port Elisabeth ingescheept Extra reis s.s. „J. P.zn Coen' anderen op een landverhuizersboot Hoe ae Naar wij vernemen zal het s.s. J. P.zn Coen toestand op dit schip was blijkt^ wel amaeniK. van de Mij_ )iNederland» half Mei weer in de uit het feit, dat hij het verkoos s nacnxs op vaart komen voor een extra reis naar Batavia, het dek te slapen in plaats "van m ae n Het schip heeft eenige tijd geleden ook een paar aangewezen ruimte benedendeks, daar ae i dergenjke reizen gemaakt. Voor de uitreis zijn lucht aaar niet om uit te houden was. Het I ^ans geen passagiers geboekt doch een detaehe- schip voer naar Vlissingen en met vele an- I ment troepen welke voor Ned. Indië bestemd deren werd hij door de Engelschen daa.r aan I Zjjn De thuisreis zal echter gemaakt worden met wal gezet. Dadelijk stelde hij pogingen in het I Indische verlofgangers. werk, weder een plaats te krijgen op een I Baggermolen gezonken, schip als 3e stuurman, en om de daarvoor Naar uit Kaapstad wordt gemeld zal het wrak AANGEKOMEN. 20 Maart: Ousel s.s. Liverpool Iris s.s. Danzig Box Hill s.s. Noordzee Orpheus s.s. Stettin Amstelkerk s.s. West Afrika Cottica s.s. West Indië VERTROKKEN. 20 Maart: Munkfors s.s. Skoghall Box Hill s.s. Vancouver 21 Maart: Poelau Bras m.s. Hamburg. Geringe scheepvaart. In verband met het stormweer was de scheep vaart door de sluizen alhier gering. Slechts een De „Werk en Vreugd No. 1" wordt bemand met werklooze visschers. noodige kennis weer wat op te frisschen, liet liij zich op de Zeevaartschool te Amsterdam als leerling inschrijven. Ondertusschen ver nam hij van zijn broer dat er weer kommie zen bij den belastingdienst werden gevraagd en dat daarvoor binnenkort examen zou wor den gehouden. De geleden ontberingen in de gevangenschap en op het landverhuizersschip waren oorzaak dat een rustiger werkkring hem thans wel aanlokte en zoo besloot hij zich hiervoor aan te melden, met het gevolg dat hij ingaande 10 September 1901 werd Jaarverslag Velsen's Ziekenfonds. Het boekjaar 1728 sluit met een nadeelig saldo van 2863.71. Uit het verslag over 1938 van Velsen's Zie kenfonds blijkt dat ondanks dat het zielental steeg van 8299 op 8568 het afgesloten jaar on gunstig is geweest. Door een groot tekort van het Ziekenhuisverplegingsfonds alsmede door de werkloosheid van een groot aantal leden konden de inkomsten de uitgaven niet dekken. Er was over 1938 een nadeelig saldo van f 2863.71. Aan Ziekenhuisverpleging werd uitgegeven een bedrag van f 24005.35. t.w. aan het Antonius Ziekenhuis f 15832.70, Roode Kruis Ziekenhuis Beverwijk f 4837.05, Diaeomessenhuis Haarlem f 1356,50, Maria-Stichting Haarlem f 431.25, di verse inrichtingen f 1547.85. Verdere uitgaven waren: doktoren f 29067.80, tandartsen f 6899.05, specialistenhulp f 6321.56, Röntgenfoto's en on derzoek f 1423.35, diathermiebehandeling en massage f 227.88, hoogtezonbehandeling f 321, reiskosten patiënten f 410.69, brillen f 821.89, afdeeling begraven f 1070, ziekentransport f 780.41, verlossingen f 1060, salarissen bode f 4817.39, vergoeding secretaris, penningmees ter, administratie en bodehulp f 1575.52 enz. Onder de ontvangsten staan vermeld contri butie Velsen N. f 39342.98, id. Velsen f 33730.71, toeslag contributie werkloozen f 2802.01, toeslag contributie van M. H. f 814.86 enz. In verband met het aanzienlijke tekort zal op de Dinsdag 4 April a.s. te houden ledenvergade ring een voorstel tot verhooging der contribu tie in behandeling komen. BURGERLIJKE STAND Bevallen: G. Ebbelingv. d. Brink, z„ K. Zegelstraat 7, IJmuiden; C. M. J. A. Nolten Oomes, z„ Noorderlaan 46, Velsen N. C. Keur Barnhoorn, z„ Duinstraat 8, IJmuiden; F. H. v. d. BrinkVeer, z„ Wijkerstraatweg 319, Vel- sen-N. A. M. A. LagendijkOverzier, Kenne- merplein 9, IJmuiden. Overleden: L. J. J. Veenstra, 6 mnd., z. van G. Veenstra, Duinlustparkweg 54, Santpoort; H. Melker, 71 j., echtgenoot van A. M. Warnau, Casembrootzijstraat 14. IJmuiden. J. Komen, 37 j., echtgenoot van L. P. C. Janssen, Zinne- veltlaan 19, Santpoort. G. de Geus, 65 j„ echt genoot van J. Mets, Duinvlietstraat 90, Vel- sen-Noord. van de onlangs gezonken baggermolen H. A. M. 107 door een duiker onderzocht worden. Indien het over den toestand van het gezonken vaar tuig uitgebrachte rapport gunstig luidt, zal het bergen een aanvang nemen. Men twijfelt er echter aan of een plaatselijke bergingsmaat schappij hiertoe in staat is in verband met het gebrek aan de benoodigde middelen en de ge ringe ervaring van dergelijke moeilijke werk zaamheden. Proeftocht. Het nieuwe motorschip Batavia, groot 1200 b. r. t., dat voor rekening van de Kon. Paket- vaart Mij. te Amsterdam gebouwd werd op de werf van Gebrs. Pot te Bolnes, is dezer dagen van den proeftocht te Bolnes teruggekeerd. Het gold hier een technische proefvaart; de officieele proeftocht zal 1 April gemaakt worden, waarop het schip, indien deze gunstig is, op 6 April de eerste reis naar Batavia zal aanvaarden. Door stormweer opgehouden. De baggermolen Schelde, welke door de in middels alhier aangekomen Britsche sleepboot Lady Brassey naar Dover gesleept zal worden, wordt op het oogenblik door stormweer opge houden. De sleep, welke Maandag j.l. had willen vertrekken, zal thans eerst betere weerberichten afwachten alvorens in zee te steken. Herstellingen uitgevoerd. Het Britsche s.s. Box Hill, dat 14 Februari j.l. in ballast van de Clyde te Amsterdam arriveer de ten einde in het Amsterdamsche Droogdok aldaar eenige reparaties te ondergaen vertrok gisteren weer naar Vancouver. In verband met het stormweer keerde het schip uit zee terug en zal, nu liggende in het Spuikanaal, betere weersomstandigheden af wachten. IJsberichten. Naar gemeld wordt is de haven van Wiborg voor dit seizoen voor het scheepvaartverkeer weer geopend. Als eerste schip arriveerde het Duitsche stoomschip Walter L. M. -Russ aldaar om hout te laden. Wat is de Nederlandsche Visscherij- Genneenschap? De Nederlandsche Visscherij-Gemeensehap heeft aan de Scheepswerf „Voorwaarts" te West- graftdijlc opdracht verleend tot den bouw van een snurrevaadkotter, om daarmee door werk looze Nederlandsche visschers de snurrevaad- visscherij te doen uitoefenen. Zooals men weet is deze snurrevaad-visscherij of visscherij met den zeevisehzegen oorspronke lijk een Deensch systeem, waarmede door Denen met veel succes wordtgevischt, hetgeen het beste blijkt uit de resultaten, welke door de Deensche kotters op de markt te IJmuiden wor den bereikt. Door deze vischmethode worden den regel groote vangsten bewerkstelligd en daar de visch van prima kwaliteit is ook als gevolg van het vangsysteem, betalen de koop lieden in den afslag van IJmuiden voor de snur- revaad-visch, in hoofdzaak bestaande uit schar en schol steeds hooge prijzen. Besommingen van f 1000 en meer behooren niet tot de zeldzaam heden en deze besommingen laten een flinke winstmarge óver, daar de exploitatiekosten van deze snurrevaad-kotters betrekkelijk gering zijn. De thans bestelde kotter wordt grooter en zeewaardiger dan de gangbare typen. Het schip krijgt de volgende afmetingen: lengte c.a. 31.50 M., breedte grootspant 5.40 M., holte 3 M. wordt uitgerust met een motor van 150/180 P.K. bij 500 toeren. Deze groote afmetingen en deze krachtige motor maken, dat bij alle weers gesteldheid gevaren kan worden; het wordt op de beste wijze uitgerust en voorzien van een bun, zoodat een groot deèl van de visch levend wordt aangevoerd. Het schip krijgt een dubbel aantal kooien, zoodat ook enkele jongelui kunnen worden meegenomen, die zonder aanzienlijke kosten tot visscher kunnen worden opgeleid. Met den bouw en de uitrusting van den kotter is een kapitaal van rond 35.000 gld. gemoeid. Het schip zal onder den naam „Werk en Vreugd no. 1" in de vaart worden gebracht. De Nederlandsche Gemeenschap. Visscherij- De Nederlandsche Visscherij-Gemeensehap werd opgericht 9 Februari 1939 ten overstaan van notaris Jhr. C. J. G. Six te 's Gravenhage. op initiatief van De Nederlandsche Werkge meenschap (N. W. G.), een instelling, die be oogt de bestrijding der werkloosheid, in samen werking met eenige deskundigen op visscherij gebied. De N. V. G. is een zelfstandige instelling; het bestuur bestaat uit de heeren Dr. E. G. H. Verviers, J. A. C. van den Nieuwenhuysen, bei den te 's Gravenhage en T. van der Vis te IJmuiden. Adviseur is de heer A. Korving., scheepsbouwkundig ingenieur te Scheveningen. De N. V. G. heeft ten doel, het dienen der be langen van de Nederlandsche visscherij in het algemeen en van de zedelijke, sociale en econo mische belangen der aangeslotenen in het bij zonder; een en ander „door ordelijke en eerlijke samenwerking tusschen patroons, arbeiders en belanghebbenden bij de visscherij in het leven te roepen." De N, V. G. wil dus trachten, de zee- visscherij te saneeren door toepassing van het gemeenschapsbeginsel. „De practisehe weg om uit de moeilijkheden te geraken is als het ware door de feiten aan gewezen", aldus het maandblad „Werk ei Vreugd", waaraan wij deze bijzonderheden ont leenden. „Ondanks den slechten toestand in de zeevisscherij is er toch één bepaalde bedrijf s- wijze, die ondanks alles nog constant gunstige uitkomsten geeft: de z.g. snurrevaadvisscherij" Met het in de vaart brengen van snurre vaad-kotters hoopt de N. V. G. de Nederland sche visscherij weer opnieuw op te kunnen bouwen en te voorkomen, dat zij zich naar Duitschland verplaatst. Bij dezen tak komt rela tief minder kapitaal, doch meer handenarbeid en vooral vakkennis te pas, zoodat hij geheel in de lijn van den nieuwen tijd ligt. Doel van deze eerste uitreeding is, om door een practisehe proefneming het bewijs te leveren, dat door prima tech nische uitrusting en door betere sociale samenwerking ook in deze tijden de Nederlanders even goede resultaten kunnen bereiken als de Denen of de Duitschers. Deze proef draagt dus bij tot verjonging en verbetering van onze visschersvloot, tot behoud van onze beste visscherlui en tot aankweeking van een jonger geslacht van vakkundige vis schers. En bijgevolg ook inderdaad tot bestrij ding van de werkloosheid en van het gevaar, dat ons land van de zee verdrongen wordt. Ten slotte zij nog opgemerkt, dat aan het bou wen van een kotter als de „Werk en Vreugd no. 1" werkgelegenheid zit voor 20 man gedu rende zes maanden. De opzet is, dat bij een gemiddelde besom ming van 600 gld. per reis alle exploitatiekosten en de afschrijving gedekt kan worden. De be manning en een personeelreserve verdient een behoorlijk loon en er blijft boven 5 pet. rente nog een overschot. Propaganda-feestvergadering van de V.A.R.A. Optreden van het A. B. C.-Cabaret. De leden van 'de afdeeling IJmuiden van de VARA waren gisteravond in de gelegenheid, het A.B.C.-cabaretonder.leiding van Wim Kan, dat ze zoo dikwijls door de microfoon hebben hooren optreden, aiu eens in levenden lijve op de planken van het Thalia-Theater aan het werk te zien. Dat van deze gelegenheid druk gebruik werd gemaakt sprak welhaast van zelf, omdat dit gezelschap onder de VARA-luisteraars IJmuiden honderden vrienden heeft. De avond werd geopend door den nieuwen voorzitter van de afdeeling IJmuiden, den heer A. van Bodegraven, die zich over-het drukke be zoek ten zeérste verheugde. En prompt, daarop verscheen, witgebeft Wim Kan door de spleet van het gordijn om het een en ander te vertellen, waarna ook spoedig de andere medewerkers en medewerksters, als Tilly Periin-Bouwmeester, Wouter Denijs en ook Corrie Vonk en nog een artiste, wier naam ons onbekend is, ten tooneele verschenen. Moeten wij over dit gezelschap van ras-artis- ten nog iets zeggen? Iedereen begrijpt wel, dat zij den bezoekers eenige vroolijke uurtjes be zorgd hebben. Vooral dokter Fokkema „uut Noorden" liét zich niet onbetuigd. Voor de pauze kwam de heer Hof, propagan dist van de VARA zich aandienen. Hij meende, in een bijeenkomst als deze voor een moeilijke taak te staan, omdat zijn optreden zoo uit den toon valt. De radicaalste oplossing was geweest, den spreker weg te laten, maar een VARA-bij- eenkomst is nu eenmaal erfelijk belast met een spreker en zoodoende wilde hij de aanwezigen eenige oogenblikken bezig houden. Spreker zei- de, dat hij niet uit den toon behoefde te vallen en een klaagzang aan te heffen over de VARA. Het gaat de VARA goed. In 19371938 bedroeg de netto ledenwinst ruim 15000 en sinds 1 Januari is 't aantal leden netto met ruim 2300 gestegen. Maar dit is nog niet voldoende. Er zijn in ons land nog 600 a 700.000 luisteraars, die wel van de programma's genieten, maar geen cent bijdragen. Die vindt men ook onder bezoekers van deze vergadering. Z# zijn zedelijk verplicht, zich bij de VARA aan te sluiten. Spr. wees er op, dat de VARA niet voor de andere omroepvereenigingen behoefde onder te doen. Maar de VARA heeft dit voor, dat zij een eigen standpunt inneemt. Zoolang er nog om- oepvereenigingen zijn, die Duitsche gebeurte nissen uitzenden, waarbij men het Horst-Wessel- lied hoort zingen, die een Japansche uitzending organiseeren enz. is de VARA noodig. De heer Hof besprak daarna den politieleen toestand in ons lanid en in het buitenland, waarin hij felle critiek uitoefende op het fascisme. Alle landen willen den vrede, niet echter de drie fascistische of nationaal-socialistische lan den Italië, Duitschland en Japan. Spreker besloot zijn rede met een opwekking tot aansluiting bij de afdeeling IJmuiden herinnerde er aan, dat voor die afdeelingen, die de grootste ledenwinst boeken een zilveren me daille beschikbaar wordt gesteld. Hij hoopte dat deze ditmaal de afdeeling IJmuiden mocht wor den toegewezen. OPENBARE VERGADERING E.D.D. De afdeeling Velsen van de Nederlandsche be weging E.D.D. belegt 6 April a.s. een openbare vergadering in de bioscoopzaal van het Rex- Theater. Als sprekers zullen optreden mevr. W. A. L. Ros-Vrijman en ds. Westmijse. SCHOOLVOETBAL IN HET NOORDELIJK RAYON VAN DEN H.V.B. In het Noordelijk rayon van den H.V.B. zijn de voorbereidingen voor de schoolvoet- balwedstrijden reeds eenige weken in vollen gang. Een verheugende mededeeling was het voor de commissie, bestaande uit de heeren Burgemeester M. M. Kwint, W. Chr. Suwerink J. Blaauw, P. J. de Korte en G. J. Bre merkamp, dat de vereenigingen Stormvogels, "".S.V., Kennemers en Beverwijk wederom be reid waren, haar terreinen beschikbaar te stellen. Een tweede belangrijk punt is voorts het scheidsrechtersvraagstuk. De animo hiervoor echter steeds zóó groot geweest, dat de commissie zich daarovei allerminst, bezorgd maakt. Behalve terreinen en scheidsrechters zijn voor het welslagen van het Paasehtournooi strijd aanbinden om den Muilier Z?€n kamp wordt dit jaar In Haarlem ,5 Voor de D^atdeeling was dit jaar niet groot. Een der scholen, welt. j deze afdeeling hadden opgegeven eindelijk toch liever in r. V' komen, waarna de overblijvende bij Haarlem werden „ingelijfd" en e™ l, in de E-groep kregen. n Plaatsje De loting, welke ten overstaan van" n Spoelder werd gehouden, had hPt Dr- resultaat: v%nd Afdeeling C. (Velsen) Gr. v. Prinstererschool I (ijmuidetiï Nijverheidsschool 3 (r Visscherijschool 2 (IJmuiden)— Creutzbergschool 2 (IJmuiden)_^Jniul(ienl H.B.S. 4 Nijverheidsschool 2 (Umuiden)— AfdeelingHE 3 (Velsen). Gort v. d. Lindenschool (IJmuiden)- Julianaschool (Urnuiden.ru P. Vermeulenschool (lJmuiden-o,)_ Insingerschool (ijmiiirw H.B.S. 5 (Velsen) School D. (Umuiden J School E (IJmuiden-(Oost)- 0,) School K. (Velsmi Gr. v. Prinsterenschooi 2 (Umuiden)-- Marnixschocil (IJmuIdeni School H 2 (IJmuiden-Oost)- enl School J 2 (Umuideni School J (Umuiden)— löên) School H 1 (Umuiden) Emmaschciol (IJmuiden) vrijgeloot). SANTPOORT TO ONEELVEREEN IG IN G V.O.O.TAG De tooneelvereeniging V.O.O.T.A.G. heeft in studiegenomen „De lichte last", tooneebel in 4 bedrijven van Kees Spierings. Het ligt in de bedoeling „De lichte Ie op Tweeden Paaschdag in De Weyman v het voetlicht te brengen. HOLLAND AMERIKA LIJN. Veendam N. York n. Rott. 21 v. Plymouth, Lochgoil Rott. n. Vancouver 18 v. Vict. (BC). Nieuw Amsterdam (toeristenreis) 19 van Bahia naar New York. Edam, Rott. n. New Orleans 20, 145 mijl Z.W, van Land's End. Blommersdijk 21 v. Baltimore te Rott. Lochgoil 19 van Rott. te Vancouver. HOLLAND—AUSTRALlë LIJN. Aagtekerk (thuisreis) 21 Maart te Bordeaux Almkerk 21 van Rott. naar Brisbane. Gaasterkerk (uitr.) 21 van Sydney. HALCYON LIJN. Stad Dordrecht 20 v. Bona v. Middlesbro. Rozenburg 21 v. Valsen te Amsterdam Stad Vlaardingen 21 (n.m.) v. Narvik u, Vlaard. Stad Arnhem Morphoubaai n. Rott. p. 21 Gibr, HOLLAND AFRIKA LIJN. Heemskerk (thuisr.) p. 21 Ouess. via Duink. Meliskerk 21 van Beira n. Rott. Eemland (thuisreis) 20 te Ceara. HOLLAND OOST AZIë LIJN. Tjikembang (thuisreis) 20 van Singapore. Zuiderkerk (thuisr.) pass. 21 Gibraltar. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Amstelkerk 21 v. West Afrika te Amst. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Cottica 21 van West Indië te Amsterdam. Euterpe 21 van Bordeaux te Amsterdam. Achilles 21 van Rott. naar Amsterdam. Odysseus 21 van Kopenhagen te Stettin. Perseus 20 v. Amst. te Gdynia. Oberon 19 van Aruba naar Amsterdam. Van Rensselaer 20 v. W. Indië te N. York. Deucalion Rott. n. Tanger p. 20 Ouessant. Alkmaar 21 van Antwerpen n. Amst. Bodegraven 19 van Antofagasta te Callao. Boskoop 20 van Callao te Valparaiso. Crijnssen 20 van Bardabos n. Trinidad. Douro 19 van Puerto Barrios te Cristobal. Ganymedes 20 van Portimao n. Lissabon. Nereus 20 van Bilbao te Oporto. Orestes 20 van Haifa n. Antwerpen. Orpheus 21 van Stettin te Amst. Socrates 20 van Cristobal n. Cartagena. Stella 20 van Rodosto te Izmir. Stuyvesant 20 van New York te Paramaribo. Triton 20 van Candia n. Xante. Vulcanus Varna n. Amst. p. 21 Ouessant, Pericles, Amst. n. W. Indië 19, 130 mijl Z. vai Land's End. KON. HOLL. LLOYD. Westland 18 van B. Aires n. Amsterdam. Ceres (uitr.) 19, 100 m. Z.W. van L. End. MEYER CO.'S SCHEEPVAART MIJ. Eurymedon 20 van Batavia en Amst. te L'pool. Menelaus Japan n. Rott. vertr. 24 v. Londen. Protesilaus Rott. n. Japan 20 v. Penang. Memnon Japan n. Rott. 20 te Hongkong. Glenroy 18 van Yokohama n. Amsterdam. Maron 18 van Batavia n. Amsterdam. City of Bedford Dairen naar Rotterdam 20 te Kolambugan. Glenogle Dairen n. Rott. 18 te Hongkong. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar (thuisr.) p. 20 Pt. de Galle. Kota Nopan (uitr.) p. 20 Pt. de Galle. Kota Pinang (thuisr.) p. 21 Sagres. Kertosono (uitr.) p. 21 Finisterre. Brastagi N. Orleans n. Bintang p. 21 K. Goede Hoop. Straat Soenda, Rott. n. Batavia p. 20 Kaap Goede Hoop. Banjoewangi, Rott. n. Batavia p. 21 Malta. ROTTERDAM ZUID AMERIKA LIJN. Alcyone 20 van Rott. te Hamburg. Alpherat 20 van Rott. te Buenos Aires. Alwaki (thuisr.) 20 van Rio de Janeiro. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND- Poelau Bras 21 v. Amst. n. Hamburg. Tjikandi (uitr.) pass. 21 Maart Gibraltar. Moena (thuisr.) 20 te Genua. WIJK DIENST. Beverwijk Rott. n. Malta p. 20 Ouessant.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2