Land- en Tuinbouwpraatje VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BURGERLIJKE STAND. De jaarvergadering Kennemerland". Een belangrijke agenda. voor de op Dinsdag 28 Maart te De êfarvergaderina van de R.K. Coöp. i0"dSjvereeniging „Kennemerland" ver- TW>°er meer onderstaande punten van rneldt onder tan5 pel. 3, December 1938 i>ebandenn=- Accountantsdienst van het enraPP?" ,u ïan de Veilingen; vaststel- nntraa! sV balans en de rekening 1938, van llnf van van het aandeel in het defi- dE bestemn'1 »t|.cdlng of verlies van het lid- cit J"j joor de leden moet worden be- maatscnap van het bestuursbesluit taald; lld der statuten leden, om T? freaelmati'g hun contributie en (ofi iie niet re= deficit niet, betalen, als lid de „.enieing te royeeren en daarna zoo v hun aandeel in het deficit gerechte- ®0?c ie vorderen: machtiging tot aankcop lijk f 1 van Gebruikte en nieuwe manden en 2 honden van voorraden; voorstel van fn renfraal Bureau tot het vormen van een h /rav fonds voor de noodige ingrtipende 1 tmvelen bij den afzet en prijsvorming aVoroducten: verkiezing voorzitter: ver- l van bestuursleden (aftredend de n W Roiine. 1- Strik en J. van Duiven- t«T. vprkiêzing commisarissen (aftredend siren A v d. Bronk en S, v. d. Kolk. d'nS den das der vergadering zullen in de mrhiekerken te Beverwijk, Wijk aan Zee, ESerk Driehuis. Velsen-iNoord, Limmen, PSelft 'en Santpoort H.H. Missen worden Sn VMr de levende en overleden leden vereeniging- benoemingen ned. herv. kerk. tv. Kerkeraad van de Ned. Hervormde Ge meente, alhier, benoemde tot Kerkvoogd in de vacature van den heer A. J. Bovenschen. ara heer W. C. Huisman en tot regent van SIt Weezenfonds. in de vacature van den heer G sterken den heer H. van Herwijnen. Beiden namen de'benoeming aan. Eindles R.-K. Tuinbouwwinter- school. Uitreiking der diploma's. Gistermorgen heeft de eindles van de R.K. Tuinbouwwintersehool plaatsgevonden, die docr talrijke genoodigden en ouders van de leerlingen werd bijgewoond. Wij merkten o.m. op Ir. A. W. van de Plassche, inspecteur vai den tuinbouw en het tuinbouwonderwijs. Deken Simons, Pastoor van der Pavoordt, Ka pelaan Van G-inkel, adviseur van den L.T.B.; Kapelaan Kampfens. uit Vogelenzang, Kape laan Corsten, adviseur van de L.T., de heeren professor Cleophas, P. J. J. Haanen, C. A. J. van Baar van het Schoolbestuur, J. Valke- ring Tz. voor de Commissie van Toezicht, Rector H. J. M. Heynen, Rector van de R.K. Tuinbouwwinterschoof, leeraren van de school, mevrouw Bünnemeyer. mevrouw Ma- chielse. mej. ir. Kronenberg, P. Joh. Janssen, oud-leeraar van de R.K. Tuiniboiiwwinter- school. W. de Groot, directeur van de Ver- eenigde Veilingen, alhier. Van Dijsselbloem voorzitter van de K.J.M.V., bisdom Haarlem, H, Sinnige, controleur van den keurings dienst in Kennemerland en de afgevaardig den van de afdeeling Beemster van den L. T. B. Na het beëindigen van de eindles heeft ir. Van der Plassche met een toepasselijk woord de diploma's aan de geslaagden uitgereikt. Spr. hoopte, dat de leerlingen met dezelfde energie ondanks de slechte toestand in den tuinbouw voort zouden gaan in het ver dere leven. De volgende leerlingen van de tweede klasse ontvingen het diploma: J. Beemsterboer, War- menhuizen, met aanteekening machineschrij- ven: A. Boogaard, Beverwijk met lof; Th. Demmers, Haarlem met aanteekenins Pransch, Duitsch, Engelsch, Zweedsch, steno en machineschrijven; C. Hoebe, Waarland, met aanteekening machineschrijven; P. Huerman, Werverhoof, met veel Ic.f en aan teekening machineschrijven; D. Braas. Berkhout, met veel lof en aanteekening ma chineschrijven; J, Keyzer, Alkmaar, met lof, A. Nijssen. Santpoort, met aanteekening Fransch, Duitsch, Engelsch en Zweedsch N. Nijssen Santpoort, met aam aekening Engelsch. Duitsch en Zweedsch. Th. Ooms. Castricum. G. Pijnacker. Lisse. P. van Reisen. Sassenheim, met zeer veel lof en aanteeke ning Fransch, Duitsch, Engelsch, Zweedsch. steno en machineschrijven. J. Ruiter Zwaag- dijk. met veel lof en aanteekening machine schrijven, J. Vendei, Heemskerk, met lof, N de Waard, Egmond a. d. Hoef, met aanteeke ning machineschrijven, J. Witteman, met lof en aanteekening Fransch, Duitsch, Engelsch. Zweedsch en machineschrijven en Th. Wolf, Haarlem, met veel lof en aanteekening Fransch, Duitsch, Engelsch en Zweedsch. Van de eerste naar de tweede klasse zijn Gevorderd: P. Alkemade, Noord wijk; Th. Bak ker, Ooster-Blokker, J. Bodewes, Nijmegen. Jac. Broersen. Grootebroek. W. Dam. Heems kerk. J. Güthschmidt, 's Gravenhage, L. aoogenboom. Ter Aar. J. Koopman. Venhui zen. r. Koper. Bakkum. C. Langendïik. Ven- Langendijk. Venhuizen. W. Mun- ïiT\2hrm- p- NÜ«en. Santpoort. J. Schou ten Wester-Blokker. A. Smal. Spierdijk (Wog- meer) en H. Wulp, Bakkum. Gemeentevergadering Gereformeerde Kerk. De gewone jaarlijksche vergadering van den m«oJaa5 met de l8den van de Gerefor- s0v, rae,Kerk zal a.s. Woensdagavond wor sen gehouden. rtouf a?ei)da vermeldt als punten van behan- ,1 g kerkelijk overzicht over 1938, ver- j; van de commissie van beheer, van de van de zendingscommissie en van de evangelisatie-commissie. .J; H-.Holtrop zal het onderwerp: „De ambten in Christus' Kerk" behandelen. De komende stembusstrijd. de, Anti-Revolutionnaire Kiesvereeni- iw o?e»ekt de heer F- p- Vermeulen op Vrij- aart over het onderwerp- ..De ko- menae stembusstrijd". 9ario^^een^0mst wordt gehouden in het ver gaderlokaal op het C. H. Moensplein. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen C. Bruijn, fabrieksarbeider, van Wormer- veer, Deken Waarestraat 29. J. Hofman, dienstbode, van Haarlem, Graaf wijkstraat 18. H. P. Amse, richter,van Velsen, Creutzberg- laan 78. M. Strik, dienstbode, van Castricum, Alk- maarderweg 255. H. Brouwer en gezin, kruidenier, van Utrecht Noorderwijkweg 59. W. Halma en gezin, rijwielherst., van Am sterdam, Zeestraat 3. J. J. van Baar en gezin, woning-expl., van Amsterdam, Romerkerkweg 103. M. H. Smits, z. ber., van Rotterdam, Regul. straat 58. A. M. V. Fonteijn, dienstbode, v. Eindhoven, Breestraat 57a, G. Koer (echtgen. A. van Wieringen), van Heemskerk, Arendsweg 19. J. Hensen, tuinarbeider, van Avereest, Creutzberglaan 49. J. Vos, z. ber., van Velsen, Baanstraat 72a. A. van Tuijl, z. ber., van Den Dolder, Ka naal weg 1. D. in 't Veld, electriciën, van Rotterdam, Zeestraat 407. P. van Wijnen, dienstbode, van Rotterdam, Juliana weg 71. T. van der Velde, z. ber., van Oude Niedorp, Alkm. weg 215. J. C. Korsman en gezin, winkelier, van Zuid-Afrïka, Breestraat 17. W. Looper, geleidster, van Rheden, Rijkert Aertzweg 8. P. J. Metzelaar, varensgezel, van Amersfoort, de Visscherstraat. I-I. de Groot, dienstbode, van Assen, Heems kerker weg 25. C. Wessels, geleidster, van Bergen, Rel- weg 59. Vertrokken: C. Knap, z. ber., naar Velsen, Wijkerstraat- weg 238. A. H. B. Dijkmans en gezin, bankwerker, naar Velsen, Nieuwe Schulpweg 309. A. Schaart en gezin, z. ber., naar Den Helder Florastraat 7. P. C. Snel, slager, naar Limmen, Kerk weg 163. H. Th. van Egmond, koopman, naar Meche- len (België), Muntstraat 2. M. E. Balder, hulp in huish., naar Alk maar, Nieuwpoortslaan 70. L. Mandel, naaister, naar Velsen, Stations weg 231. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: W. Netelenbos en O. A. M. Winter, toek. adres: Julianaweg 71; P. H. J. Huijbreehts en F. v. Amersfoort, toek. adres: Gasthuisstraat 15. Getrouwd: E. J. Brussen en C. A. van den Haak; B. A. Thedinga en Ph. G. Scholtz J. C. van Es en A. M. Tabak. Bevallen; J. HuismanRoege, 2 z.; M. A, KanneBeers, d.; M. C. JansenBurgmeijer, d.; G. P. HonigBoot, d. Overleden; J. W. Visser (overleden te Ben- nebroek), 78 j., wedr. Koningstraat 23; D. Groen, 81 j., wedr. van J. van Keulen, Alb. van Saxenstraat 7; G. L. van Rijswijk, 36 j., echtgenoote van D. de Vries, Velsen, Wijker- straatweg 3; D. Visser, 91 j., wedr. van D. Ekker, Stumphiusstraat 4. Nog een paar praktijkgevallen. Economische combinaties. In een vorig artikel zagen wij, dat laat ge strooid slakkenmeel, evenals het eerder ge strooide, uitstekende oogsbresultaten geeft. Ook toonden wij aan, dat -bij laat uitstrooien van slakkenmeel geen gevaar- voor verbranding der jonge gras- en graanplantjes bestaat, zoo dat deze fosforzuurmeststof zonder bezwaar als overbemesting mag worden toegediend. Van groot voordeel is het gebruik van slakkenmeel op grasland, als de stikstofbe mesting in den vorm van zwavelzuren ammo niak wordt gegeven. Een nadeel eener lang durige ammoniakbemesting is, dat de uiter aard toch al vaak zuur reageerende gras- en hooilanden een nog ongunstiger kalktoestand 'krijgen. Voor zulke gevallen, welke in de praktijk veel voorkomen, is de fosforzuurbe- mesting in den vorm van slakkenmeel juist van groote beteekenis. De fijn verdeelde en gemakkelijk opneembare kalk in slakkemeel, zorgt er namelijk uitstekend voor, dat de pH niet te sterk daalt. Veel voorbeelden zijn er aan te wijzen, dat slakkenmeel in staat is den kalktoestand te verhoogen, zelfs nog wel in gevallen wanneer regelmatig zwavelzure ammoniak gegeven werd. Daarom is juist slakkenmeel bij zwavelzure ammoniak als een goede economische combinatie te be schouwen. Meende men tot voor kort, dat tusschen het uitstrooien van het slakkenmeel en de zwavel zure ammoniak een paar weken moest ver- loopen, teneinde een belangrijk verlies van ammoniakstikstof te voorkomen, thans is de wetenschap al weer iets gevorderd en mag men aannemen, dat bij de bemesting van een per ceel grasland met slakkenmeel en met aramo- niakhoudende meststoffen geen rekening meer behoeft te worden gehouden met de vraag of slakkenmeel ammoniakverlies kan veroor zaken. Men kan slakkenmeel en ammoniakhou- dende meststoffen gerust vlak na elkaar uit strooien en 't maakt daarbij niet uit, of men eerst het slakkenmeel strooit en dan de am- moniakhoudende meststoffen of dat men om gekeerd handelt. Daar niet alleen zwavelzure ammoniak, maar ook gier en stalmest tot de ammoniak- houdiende meststoffen behooren, volgt het bovenstaande ook voor het uitstrooien van gier of stalmest en slakkenmeel. Deze weten schap is voor de praktijk van groot belang, vooral op gemengde bedrijven, waar de gras- landbemesting met gier in het vroege voor jaar algemeen wordt toegepast. Het valt niet tegen te spreken, dat gier een waardevolle meststof is, doch alleen ten opzichte van de stikstof- en kalivoorziening. Gier blijft altijd een éénzijdige meststof, omdat zij nagenoeg geen fosforzuur bevat. En nu is het van groot belang, dat het slakkenmeel de gier zoo prach tig kan aanvullen, terwijl men niet bang be hoeft te zijn voor ammoniakverlies bij gelijk tijdige toediening. Wat de stalmest betreft, deze bevat wel meer fosforzuur dan gier, maar toch naar verhou ding niet zooveel, dat van een alleszins vol ledige meststof gesproken kan worden. Het tekort van fosforzuur moet dus bij gebruik van stalmest eveneens door kunstmest worden aangevuld. Het ligt voor de hand, dat ook in dit geval door slakkenmeel met stalmest een economische combinatie kan worden ge vormd. En dit geldt niet alleen ten opzichte van de bemesting der gras- en hooilanden, i maar niet minder in betrekking tot de be mesting der bouwlanden. Zondagsdienst geneesheeren en apotheken. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. M. A. de Ruyter, Dr. Schuitstraat 44, telef. 3553, In de week van 26 Maart2 April is de apo theek Sepp, Zeestraat 27, telef. 3820, belast met den Zondags- en nachtdienst. Wat de tuinders kregen. Als er zieken zijn. Brigatlier Blikslager gaat jubileeren. Een kwart eeuw bij ons corps. Noteering van de groentenveiling. Spinazie per kist 60—80 cent. Andijvie per K.G. 1314 cent. Rabarber per bos 1021 cent. Raapstelen per bos lVz2 cent. Radijs per bos 2Vz3V2 cent, Peterseilie per bos 2V23 cent. Selderie per bos 5—7 cent. Prei per K.G. 1220 cent. Uien per K.G. 24 cent. Witlof per pond 7—11 cent.' Breekpeen per K.G. 3Vz4 cent. Bieten per K.G. 23 cent. Knollen A per stuk 23 cent. Komkommers 10—12 cent per stuk. Boerekool per K.G. 15 cent. Gele kool per K.G. 36 cent. Roode kool per K.G. 36 cent. Spruiten per K.G. 16—38 cent. Druk bezoek aan de bakkers tentoonstelling De negende tentoonstelling van de werkstuk ken op den bakkerscursus vervaardigd, mag zich in een groote belangstelling verheugen, 's Mor gens werd de tentoonstelling bezocht door de leerlingen van de Huishoud- en Industrieschool en 's middags door. de leerlingen van de Zeewijk- school. Het spreekt vanzelf dat de jeugd met groote belangstelling de tentoongestelde smake lijke producten bezichtigd heeft. Bovendien ont vingen zij nog een tractatie. Ook 's avonds werd de tentoonstelling druk bezocht. Heden is de tentoonstelling nog geopend. Blikslager zal dus op 1 April jubileeren en nog eldubbel. Want het zal tevens 25 jaar ge leden zijn, dat hij nog een tweede beslissende stap voor zijn verdere leven nam. Toen trouwde hij namelijk cn men kan er zich dus van over tuigd houden, dat het de familie Blikslager derhalve op 1 April niet aan belangsgtelling zal ontbreken. Doopsgezinde Gemeente beroept een predikant. In de gisteravond gehouden vergadering van de Doopsgezinde Gemeente is besloten ter voor ziening in de predikants-vacature, welke op 1 Juli door het aan Ds. J. D. van Calcar verleende emeritaat ontstaat, te beroepen Ds. A. Vis, Doopsgezind Predikant te Den Burg op Texel. Ned, Vereeniging van Huis vrouwen. Zaterdag 1 April zal voor den heer Th. M. Blikslager brigadier van politie alhier een ge denkwaardige dag zijn. Op dien dag zal het na melijk 25 jaar geleden zijn, dat hij in dienst trad bij de Beverwijksche gemeentepolitie, na daar voor precies een jaar als agent van politie te Alkmaar werkzaam te zijn geweest. Juist een jaar geleden vierde hij dan ook onder zeer groote belangstelling en tallooze blijken van goede ka meraadschap zijn zilveren jubileum in politio- neelen dienst. En thans is hij weldra nogmaals jubilaris, maar dit jubileum is dan van zuiver plaatselijken inslag. Hij heeft in het plaatselijk corps de meeste dienstjaren en dat brengt mede, dat hij een van de meest bekende leden is van onze politie. Reeds vorig jaar hebben wij zijn verdiensten in het licht gesteld, wij zouden slechts kunnen herhalen, dat hij o.m. belast was met den dactyloscopischen dienst, een afdeeling, waaraan hij als uitstekend fotograaf zijn hart had verpand. Zijn staat van dienst mag met eere worden genoemd, de gemeente Beverwijk had in hem een toegewijd ambtenaar, die bij zijn superieu ren en ook bij het overgroote deel van de bur gerij goed staat aangeschreven. Als collega en ook als chef van zijn brigade ge niet hij in het corps veel waardeering. Brigadier SCHIP VAN Verm. aankomst LAATSTE BERICHT Andoni (Brit) Lissabon 25 Maart 18 Maart vertrokken. Amstelkerk (Ned.) Hamburg 29 Maart vertrekt 28 Maart. Bernina (Ned.) Danzig heden 22 Maart vertrokken. Bodegraven (Ned.) x) Chili 19 Maart van Callao. Bennekom (Ned.) x) Chili (via L'pool) 27 Maart 18 Maart van de Azoren. Chili 20 Maart van Paita. Bintang (Ned.) x) Batavia 16 April 19 Maart van Colombo. Breda (Ned.) Chili 17 Maart van Valparaiso. British Lady (Br.) Abadan (via R'dam) 7 April 20 Maart van Port Said. Bloemfontein (Ned.) Zuid Afrika 18 Maart van Kaapstad. Boskoop (Ned.) Chili 21 Maart van Valparaiso. Bx-etagne (Deen) La Plata 20 Maart te Buenos Aires. Cordillera (Du.) x) Pto Barrios (v. IJm.) 1 April 22 Maart van Barbados. Costa Rica (Ned.) x) Hamburg 26 Maart 25 Maax-t vertrokken. Deucalion (Ned.) Midd. Zee 24 Dec. van Tanger. Dea Mazzella (It.) Midd. Zee 26 Maart 2G Maart van Gibx-altar. Dolius (Br.) Japan 20 Maart van Jawata. Edward Blyden (Eng.) W. Afrika 18 Maart van Freetown. Euro (Ital.) Bona (v. IJm.) 31 Maart 22 Maart vertrokken. Eurylochus (Eng.) x) Batavia 29 Maai-t 24 Maart van Gibraltar. Eemland (Ned.) Santos 3 April 22 Maart van Ceara. FYeiburg (Du.) Ned Indië 24 Maart 23 Maart van Ouessant. Frangois L. D. (Fransch La Plata 21 Maart te Santa Fé. Gambian (Eng.) W. Afrika 20 Maart van Opobo. Glenearn (Eng.) x) Japan 9 April 17 Maart van Colombo. Ganymedes (Ned.) Alexandrië 26 Maart 24 Maax-t van Ouessant. Gloriastella (Ital.) La Plata 4 April 2 Maart van Buenos Aires. Gylfe (Noor) x Houston 26 Maart 4 Maart vertokken. Georgios G. (Gr.) La Plata 24 April 22 Maart van Rosario. Glenroy (Br.) Japan 8 Mei 21 Maart van Kobé. Helmspey (Eng.) Bassein 14 Maart vertrokken. Halle (Du.) Ned. Lndië 20 April 21 Maart van Colombo. Heemskerk (Ned.) x) Zuid Afrika 24 Maart te Rottei'dam. Hercules (Ned.) Stamboui 27 Maart 24 Maart van Ouessant. Hebe (Ned.) Midd. Zee 29 Maart 23 Maax-t van Gibraltar. Inga Essberger (Du.) Tallinn 26 Maax-t 20 Maart vertrokken. Ioannis P. Goulandris (G La Plata 11 April 8 Maart van Santa Fé. Joh. de Witt (Ned.) Batavia 29 Maart. 23 Maart van Algiers. Kosti (Gr.) Pt. Redan 3 April 17 Maart van Port Said. Bassein 31 Maart 15 Maart van Pt. Said. Ned. Indië 4 April 22 Maart te Triëst. La Plata 30 Maart 22 Maart van Madeira. Leto (Ned.) West Afrika 22 Maart van Sassandi'a. West Afrika 24 Maart van Burutu. Lövland (Noor) Hamburg 24 Maax't 23 Maart vertrokken. Lapland (Brit) Londen 26 Maart 25 Maai-t vertrokken. Merope (Ned.) Hamburg in lading. Mary (Ned.) Duinkerken heden 24 Maart vertrokken. Moena (Ned.) x) Batavia 30 Maart 21 Maax-t van Genua. Maron (Eng.) x) Batavia 21 April 22 Maart van Belawan. M.v.St. Aldegonde (Ned Batavia 22 Maax-t vertrokken. Meliskerk (Ned.) x) Zuid Afrika 21 Maart van Beira. Menes (Du.) Ned. Indië 8 Mei 21 Maart van Macassar. Moordrecht (Ned.) Port Arthur 31 Maart 13 Maart vertroKken. Murena (Ned.) Curagao (v. R'dam) 5 April 13 Maart vertrokken. Matros (Pau) La Plata 19 April 18 Maart van Santa Fé. Melampus (Ned.) x) Rata via 26 April 25 Maai-t vertrokken. Nereus (Ned.) Oporto 28 Maart 23 Maart vertrokken. \tjKerk (Ned.) no Afrika 29 Maart vertr. 28 Maart v. Hamburg. ürestes (Ned.) A lexandrië *26 Maart 20 Maart van Haifa. Odysseus (Ned.) Stettin 27 Maart 25 Maai-t vertrokken. Oberon (Ned.) West Indië 9 April 19 Maart van Aruba. Pan Aruba (Noor) x) Malmö 29 Maax-t 23 Maart vertx-okken. Hrahova Roemeen i.a Plata 26 Maart 18 Maart van Madeira. Panachandros (Gr.) La Plata 4 April 15 Maart van Pernambuco. Poelau Tello (Ned.) Rata via 23 Maax-t van Sabang. P. Campanella (It.) Bizerta 27 Maart 21 Maart van Gibi-altar. Poelau Bras (Ned.) Hamburg in lading. Rendsburg (Du.) Bintang 12 April 15 Maart te Colombo. Rhesus (Eng.) x Batavia 8 April 2 Maart van Pt. Sudan. Springfontein (Ned.) x) Zuid Afrika 21 Maart van Pt. Sudan. Soemba (Ned.) Batavia 16 April 13 Maart van Padang. Saturnus (Ned.) Alexandrië 23 Maart van Volo. St. Annaland (Ned.) Gdynia 25 Maart 22 Maart vertrokken. Saudades (Port.) La Plata 1 Mei vertr. 30 Maart v. Rosario. Stella (Ned.) Zw. Zee 10 April 20 Maart te Izmir. Salland (Ned.) Buenos Aires vertrekt 31 Maart. Simon Bolivar (Ned.) West Indië 23 Maart van de Azoren. Stuyvesant (Ned.) West Indië 20 Maart te Paramaribo. Titus (Ned.) Mxdd. Zee 24 Maart te Triëst. l'riton (Ned.) Zw. Zee 4 April 23 Maart van Patras. Trajanus (Ned.) Venetië 5 April 21 Maart van Palermo. Tawali (Ned.) x) Ned. Indië 10 Maart te Batavia. Tjikembang (Ned.) x) Oost Azië 23 Maart van Penang. Ulysses (Ned.) Zw. Zee 23 Maart te Boux-gas. Voluntas (Ital.) Buenos Aires 11 April 10 Maart vertrokken. Wisconsin (Eng). Oran 29 Maax-t 23 Maart van Gibraltar. Wipunen (Fin) La Plata 4 April 2 Maart van Buenos Aires. Westland (Ned.) Buenos Aires 14 April 23 Maai-t van Santos. Waterland (Ned.) x) Hamburg 2 April vertrekt 1 April. Zuiderkerk (Ned.) x) JapaD 29 Maart 2' Maart van Gibx-altar. Zaanland (Ned.) Buenos Aires 31 Maart 11 Maart van Rio de Janeiro Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. V1SSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMU1DEN AANGEKOMEN SCHEPEN Nederl. m.s. Elusa Hamburg Mooie film over Denemarken. Gistermiddag hield de Vereeniging van Huis- rouwen een ledenvergadering in het gebouw Harmonie". De presidente, Mevr. A. Moens-v. d. Veen, sprak een ernstig woord over de luchtbescher ming en den plicht dien wij allen hebben de huisvrouwen zeker niet het minst om daar aan volle aandacht te schenken en ons te laten ooi-lichten, opdat, wanneer het gevaar werke lijk mocht komen, wij in staat zijn te doen wat geboden is. Luchtbescherming is zelfbescher ming. Het gaat er niet om de menschen bang te maken maar om hen voor te lichten. Ieder is erantwoordelijk voor het moreel van ons volle in uren van gevaar. Wanneer men nu zorgt op de hoogte te zijn van de maatregelen, welke men zelf nemen kan (en er zijn vele mogelijkheden om het veege lijf te redden), dan wordt een pa niekstemming voorkomen en kunnen de gevol gen van een eventueelen luchtaanval aanzien lijk beperkt worden. De presidente spoorde dan ook alle leden krachtig aan om lid te worden van de Vereen, voor luchtbescherming. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende leden. Mevr. M. A. Spits-Tol en Mevr. A. d. Schroeff-Biermann herkozen. In de plaats van Mevr. E. Otto-Hubar, die zich niet herkies baar had gesteld, werd gekozen Mevr. C. M. C. Rooyaards-Baronesse Bentinck, die door de px-e- sidente met enkele vriendelijke woorden werd geïnstalleerd. Aan mevrouw Otto werd dank gebracht voor haar arbeid. Medegedeeld wei-d o.m., dat het voornemen bestaat om in de maand Juli een „mode-show" te organiseeren, te verzoi-gen door de leden zelf. De bedoeling is dat de leden door hen zelf ver vaardigde japonnen zullen toonen, waarvan de kosten niet hooger zijn geweest dan f 5.Voor de mooiste resultaten zullen prijzen beschik baar wox-den gesteld. Nadere mededeelingen hieromtrent volgen t.z.t. in het maandblad. Na afloop der vergadering hield Mevr. A. C. 't Hart-Haussler, uit Hilversum, een causerie over de Deensche Huisvrouw, waarbij zij vex-schillen- de interessante bijzonderheden over het leven in Denemarken vertelde. In aansluiting hiei-op wer den enkele films over dit land en het eiland Bornholm vertoond. De prachtige opnamen trok ken onverdeelde bewondering. De stempeltijden voor de werkloozen. De stempeltijden voor de werkloozen, leden van de oi-ganisaties, aangesloten bij de vakcen- ti-ales, in het tijdvak van 27 Maart t/m. 1 April '39 zijn als volgt vastgesteld. Beverwijksche Bestuurdersbond op Maandag van 99.30 uux-; overige dagen van 1111.30 u. en n.m. 44.15 uur. Plaatselijk Ax-beids Secretariaat op Maandag van 99.15 uur; overige dagen van 10.4511 u. en n.m. van 3.454 uur. Christelijke Besturenbond op Maandag van 99.15 uur; overige dagen van 10.1510.30 uur en n.m. van 33.15 uur. R.-K. Volksbond (Bevei-wijk) op Maandag van —9.30 uur; overige dagen van 10.1510.45 uur en n.m. van 3.303.45 uur. R.-K. Volksbond (Wijk aan Zee) op Maandag van 99.15 uur; overige dagen 10.30—10.45 uur en n.m. van 44.15 uur. HET TWEEDE LUSTRUM VAN V. V. B. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van V. V. B. zal op Zaterdag 15 Apx-il een feestavond worden gehouden in het Kenne- mer Theater. Tevens zal daar het bestuur van de jubileerende voetbalvereeniging reci- pieex-en. CONCERT VAN DE MANDOLINECLUB. Het Mandoline-orkest „Oefening Kweekt Kunst", dirigent de heer G. Blok, geeft op Za terdag 1 April een concert in het Kennemer Theater, met medewex-king van humorist Don- kelo en een Hawayanclub. Het programma is als volgt samengesteld. O.K.K. clublied, G. Blok: Hör mein Lied Vio- letta, O. Klose; Suite van Volksdansen, Joh. B. Kok, Vex-schmahte Liebe, Paul Lincke; Po- ranek, wals-intermezzo, Theiner; Feestmarsch van J. H. van der Glas. De leei-lingen spelen Gondoliera en Causeur d'Amour en de Hawayanclub: On my Linger Longer Island, Drifting and Dx*eaming, Ho nolulu en Good Bye Hawaï, alle arrangemen ten van den heer Blok. leverancier aan alle Ziekenfondsen Br i IIen eter en illijker P. DE GROOT - OPTICIEN Kennemerlaan 30 - IJmuiden (Adv. Ingez. Med.) HAARLEM, 24 Maart. Bevallen 21 Maart: A. Nederstigtvan Eeke ren, d.; 22 Maart: P, M. Nelisvan der Wiel, z.; 23 Maart: C. A. W. Verzijlberg—van den Ham, d.; D. A. K. TheilHollandt, d.; S. TeubenRab, z.; J. M. Winkelmanvan Sloo- ten, d.; J. T. C. van der Heidevan Lieshout, z.; T. M. M. van Dijkmande Waal, z.; H. G. TimmennanMeijer, z.; M. D. de VosVipk, d.; W. C. Heekvan Hoorn, z.; M. A. de Groot—van de Ven, d. Overleden 22 Maart: A. G. W. van Waveren, 64 j„ Schotersingel; J. J., 2 m., z. v. A. Huijs- mans, Groot Heiligland; J. G. Hoffmann, 61 j„ Spaarne; J. M. B. Duijn, 86 j„ Hagestraat; 23 Maart: A. P. Vesters. 74 j., Paul Kruger- straat; P. M. Draeck, 78 j., Jan Huygensstraat. t

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5