ONS WEKELIJKSCH KNIPPATROON. Voor den Politierechter. iL il iix luiL uxiv ri Jaarvergadering van Bloembollen cultuur. De plaatselijke afdeeling van de Algemeene Vexeeniging voor iBloembcQleïicultuuir hield gisteravond onder voorzitterschap van den heer C. Broeze haar jaarvergadering hotel „Ter Burg". De opkomst van de leden was niet groot. De voorzitter wees er in zyn openings woord op, dat de heerschende internationale spanning niet bevorderlijk is voor den bol- lenhandel. Na vaststelling der notulen en behandeling van de ingekomen stukken, w.o. een van het hoofdbestuur over één in Februari 1940 te houden broeitentoonstel- ling in Haarlem, bracht de penningmeester het jaarverslag uit. De ontvangsten be droegen f 387.70 en de uitgaven f 105. Een batig saldo dus van f 282.70. Bij de hierna gehouden bestuursverkie zing werden de periodiek aftredende he eren G\ Sluiter en A. P. Kochx bij acclamatie herkozen. De heeren W. Hommes en B. Broeze had den de boeken en bescheiden van den pen ningmeester in uitstekende orde bevonden, zoodat den heer Spruit onder dankzeggins voor het gevoerde beheer décharge werd verleend. De beschrijvingsbrief van de Algemeene Vergadering ging zonder op- of aanmerking van de leden onder den hamer door. hoewel dit lijvige stuk het grootste deel van de vergadering in beslag nam. Tot afgevaardigden naar deze vergadering werden gekozen de heeren J. Meyer en A. P. Kochx. Als plaatsvervangers werden aan gewezen de heeren C. Broeze en J. Kimman. •Hierna werd een bespreking gevoerd over een te houden broeiproevententoonstelling. De voorzitter van de bloemkwe-ekersvereeni- ging „Flora", de heer B. J. Hilbers lichtte één en ander toe. De tentoonstelling zal in samenwerking met „Flora", de Tuhubo-uw- studieclub en de plaatselijke afdeeling van Bloembollencultuur worden georganiseerd. De vergadering verklaarde zich in principe voor de tentoonstelling. Binnenkort zal een gecombineerde bestuursvergadering worden gehouden, waarin de plannen nader zullen worden besproken. Bij de rondvraag vestigde de voorzitter er de aandacht op, dat de kweekers van irissen zooveel mogelijk medewerking moe ten verleenen aan de keuring van dit ge was, daar hierin hoe langer hoe meer mozaïkziekte voorkomt. Volgens spr. zou| er zelfs een groote kans bestaan, dat 't vol gende jaar deze keuring verplicht wordt ge steld. Na de gebruikelijke verloting van 'pot planten sloot de voorzitter de vergadering. Het kampioenschap van de korte baan. Aan Beverwijk toegewezen. In de Vrijdagmiddag te Den Haag ge- houden vergadering van het Draverij- Comité van de Kon. Ned. Harddraverij- en Renvereeniging is het verrijden van het kampioenschap van Nederland op de korte baan (300 M.) na loting met Hoorn, Stamp- wijk en Sappemeer toegewezen aan de Be- verwijksche Harddraverijvereenlging „Prins Bernhard in verband met haar 45-jarig be staan. Indien het bestuur er in zal slagen de kampioensdraverij, die natuurlijk bijzondere uitgaven noodig maakt, te financieren, dan zal dit sport-evenement op Donderdag 24 Augustus plaatsvinden. BOND VAN KORTE BANEN. In de te Alkmaar gehouden jaarverga dering van den Bond van korte banen in Nederland is de heer A. Blom Hz. voorzitter van de Beverwijksche Harddraverijvereeni- ging „Prins Bernhard", met op één na al gemeene stemmen als vice-voorzitter her kozen Het verrijden van het kampioenschap van Noord-Holland werd toegewezen aan Hoorn. Jaarvergadering Christelijke Schoolvereeniging. Gisteravond werd in het schoolgebouw aan de Meeresteinstraat een ledenvergadering van de Christelijke Schoolvereeniging gehouden. Na het zingen van Ps. 72 door de aanwezigen ging de voorzitter de heer Passchier voor in gebed, waarna hij Ps. 78 voorlas. De heer Van der Giessen bracht verslag uit over het school leven in 1938. Hieruit bleek, dat het leer lingenaantal in het afgeloopen jaar iets te- ruggeloopen was. Verder memoreerde spreker het vertrek van den voorzitter Ds. Krijger en van den heer Lotman, onderwijzer aan de school. Spreker bracht in herinnering het vele werk dat beiden voor het christelijk onderwijs en in het bijzonder voor de school in Bever wijk gedaan hebben. Hierna bracht de pen ningmeester, de heer C. Dingier, het finan- cieele verslag uit, waaruit bleek, dat er in het jaar 1938 een achteruitgang was van 113.48. Nadat de begrooting voor 1939 was behandeld bracht de kascommissie bij monde van den heer A. Lotman verslag uit, waarna den. heer Dingier onder dank décharge werd verleend. Als leden van de kascommissie werden de heeren Lotman en Romein gekozen. Bij de bestuursverkeizing werden de heeren Gehem en Wagter herkozen. In de vacature, welke was ontstaan door het vertrek van Ds. Krij ger, werd de heer J. Vissér gekozen. Vervol gens bracht de heer A. Lotman het financieele verslag van het hulpfonds uit. De inkomsten bedroegen 204.66, de uitgaven 29.23, zoodat er een batig saldo was van 175.44. Na een geanimeerde rondvraag werd de vergadering door den heer Dingier met gebed gesloten. Het aantal ingeschreven werkloozen. Bij den gemeentelijken dienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling ston den aan het einde dezer week in totaal 1035 werkzoekenden ingeschreven. Daarvan waren 93 arbeiders geplaatst in de werkverschaffing. De vorige week was het aantal ingeschrevenen 1010. Beverwijk telde 908 (vorige week 899) inge schrevenen, waarvan 57 in werkverschaffing en Heemskerk 127 (vorige week 111), waarvan 36 in de werkverschaffing. Met ingang van 1 April a.s. worden de arbei ders, die bij een van overheidswege gesubsidieer de werkverschaffing zijn tewerkgesteld niet meer als werkloos meegeteld Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Zondag Lijn I: 8.55 Hilversum I. Lijn II: 8.30 Hilversum II. Lijn III: 8.50 Keulen, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr., 2.35 Brussel Ned.. 2.20 Brussel Fr. 2.35 Brussel Ned., 3.20 Brussel Fr., 5.20 Brussel Ned.. 6.20 Keulen, 7.55 Diversen, 8.20 Brussel Fr., pl.m. 8.50 Keulen, pl.m. 10.20 Parijs of diversen, pl.m. 10.50 Keulen. Lijn IV: 8.30 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr. 9.40 Brussel Ned., pl.m. 11.05 Nationaal pro gramma, 5.20 London Reg., 6.50 Nationaal programma, pl.m. 11.00 Brussel Fr., 11.20 Parijs. Lijn V: 8.30 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr., 10.50 Parijs, 11.05 Nationaal programma. 1.20 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr., 2.35 Nationaal programma, 4.20 London Reg., 4.50 Nationaal programma, 5.20 London Reg., 6.50 Nationaal programma, 8.10 Diversen, 8.35 Parijs, 10.55 Keulen. Maandag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn m: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 12.05 Di versen. 12.20 Brussel Ned., 2,20 Keulen, 3.20 Parijs, 3.35 Deutschlandsender of diversen, 4.00 Radio P.T.T. Nord of diversen, 4.20 Keulen, 6.20 Parijs, 6.50 Brussel Ned., 7.05 Brussel Fr., 7.20 Brussel Ned„ 7.50 Keulen, 8.30 Pauze, 8.35 Parijs, 11.20 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 London Reg., 5.20 Parijs, 6.20 Nationaal programma, 6.45 London Reg., 7.05 Nationaal programma, 8.30 London Reg., 10.20 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned.. 9.20 Diversen, 11.05 London Reg., 12.20 Brussel Ned., 1.50 Natio naal programma, 2.35 London Reg., 4.20 Keu len, 6.20 London Reg., 7.05 Nationaal pro gramma, 8.20 London Reg., 10.00 Radio P.T.T. Nord of diversen, 10.20 London Reg. Wat is luchtbescherming? In verband met de Maandagavond te houden propaganda-vergadering- verzoekt men ons opneming van het volgende: Er kan niet voldoende op gewezen wor den dat de Ned. Vereen, voor Luchtbescher ming een semi-officieel karakter draagt, dat in opdracht van de regeering voctrlichtinj geeft aan de geheele bevolking, op het ge bied van zelfbescherming tegen luchtaan vallen. De zelfbescherming omvat de gezins bescherming. Waar het de gezinsbescherming betreft is ook noodig, dat de vrouw niet on kundig is van datgene wat bij luchtgevaar dient te geschieden. Om de burgerij hierover in te lichten is de taak en het doel van de Ned. Vereen, voor Luchtbescherming. Hoe dit dikwijls al op eenvoudige wijze kan ;eschieden zal worden uiteengezet door Ir. A. Wijma uit Haarlem, in de groote propaganda- vergadering, welke a.s. Maandagavond zal worden gehouden, des avonds 8.30 uur, in het Kennemer Theater. De propagandavergade- ring zal toegankelijk zijn voor de personen die daartoe een uitnoodiging hebben ontvan gen. Het zal overbodig zijn er nog op te wijzen, dat voor een goede voorbereiding' van de luchtbescherming, de actieve medewerking der burgerij niet kan worden gemist. Wie den wapenrok zullen dragen Nu de keuring voor den militairen dienst plicht in onze gemeente geëindigd is kunnen wij thans mededeelen, dat van het aantal ge- keurden 738 dienstplichtigen zijn goedgekeurd. 58 jongemannen werden voor goed ongeschikt verklaard en 4 tijdelijk ongeschikt. Zij, die 's Koning's rok zullen dragen, zijn: J. C. Appel, C. H. N. van Baar, E. J. Bakker, J. A. Bakker, A. Bakkum, J. van Balen, J. H. van den Berg, L. C. van den Berkt, P. A. Blee- ker, W. J. Bodewes, A. Boeree, G. Boon, C. G. Boone, H. A. Beentjes, N. Berkhout, H. Bras ser, A. W. Bremmers, P. A. Bruyns, D. C. Bur- ber, C. Butter, H. Butter, N. P. Bijwaard, P. Crombeen, H. N. Dames, H. Delm-te, J. A. Dirks, van Dorp, H. A. Duin, C. A. van Duin, W. J. Duiveman, W. J. Duiveman, A. C. van Eerde, Ellens, H. Feenstra, W. Franck, S. A. Fris, J. E. Geldermans, J. C. Gerrits, C. P. de Goe de, P. de Goede, J. Grapendaal, J. G. N. Gra- pendaal, C. P. Heilsbergen, C. J. Heynis, P, T. H. L. Boogensteyn, F. Hommes, K. Honig, G. Hoogeland, G. J. Hbrinkf A. J. Janse, A. Th. Jansen, B. H. Jongejans, N. Kaayk, H. van der Kamer. w. Kamminga, A. A. Keet, P. Kelder. P. Kemp, H. Th. Kessens, M. King- ma, W. M. Kleine, J. Kleyn, P. M. Kloes, H. Kneppers, J. Koeten, C. van der Kolk, L. van der Kolk, A. Kooiman, J. J. Koop, W. L, Koster, J. Kuiper, H. G. van Leeuwen, P. van den Linden, H. van Lint, C. Lubach, II. Luiken, J. J. van Luin, E. E. Maters, C. van der Mey, J. B. van der Mey, W. Middelbeek, R. Mulder, Th. Mulder, Th. J. J. Mulders, J. N. Nelis, II. Niesten, P. Niesten, N. P. Numan, Th. A. de Nijs, A. van den Outenaar, A. van den Oute- naar, J. Overbeek, H. P. Peereboom, W. Pep ping, R. Post, H. Prins, J. Reeders, C. A. J. Reelik, B. C. van der Roer, J. Rol, C. Roze- meyer, J. C. de Ruiter, J. R. de Ruiter, O. de Ruyfcer, A. Scliellevis, A. M. Schellevis, A. C. Schelvis, P. J. Schelvis, L. J. Schoo, J. Schuyt, S. Slotemaker, Th. N. Smit, H. C. Sprangers, P. C. Stam, J. van der Steen, C. Steenbak ker, J. J. H. Steenvoorden, G. W. P. Stouten- beek, E. R. Strobbe, P. H. A. Kochx, A. L. Ter- voort, F. G. Tervoort, J. P. Valk, J. van dei- Velden, M. IL Visser, L. Vossen, J. Th. de Vries, J. Waal, Th. J. Warffemius, A. P. N. Welboren, P. S. Weltevreden, P. J. Winterink, B. Withaar, H. N. Zonneveld, H. J. Zoontjes, A. M. Zoutman, Th. Zwikstra en E. van dei- Valk. Van de lichting 1938 werd nog geschikt ver klaard J. Muys. HOE STAAT HET MET ONZE ONAFHANKELIJKHEID? De plaatselijke afdeeling van „Eenheid door Democratie" houdt op Vrijdag 14 April in ge bouw Odeon een openbare vergadering. Spre ker is de heer P. van der Stam, ui<t Blaricum, over het onderwerp: „Hoe staat het met Ne- derland's onafhankelijkheid?" EEN VOORSTELLING VOOR DE SCHOOLJEUGD. De leerlingen van de tweede tot en met de zesde klas van de Julianaschool, hoofd de heer L. van Groningen, zullen op Woensdag middag 29 Maart en Donderdagavond 30 Maart in het Luxor Theater voor het voetlicht treden. De voorstelling van Woensdagmiddag is uitsluitend voor kinderen, terwijl de Don derdagavond bestemd is voor de ouders. Het- programma ziet er als volgt uit: Gym nastiekles onder leiding van den heer H. J. Blaauw; rhythmische dansen onder leiding van mej. A. van Diepenhorst; uitslag teeken- - wedstrijd; opvoering van „De Kleermakers en de kabouters", spel in vier bedrijven van J. Bump- FILIMAVOND TUBERCULOSE FONDS. Gitseravond werd in het Nederlandsch Her vormd Vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat een filmavond gehouden ten bate van het Tuberculose Fonds „Draagt elkanders lasten", onderafdeeling van het Christelijk Nationaal Vakverbond. Na gemeenschappelij- ken zang ging de voorzitter, de heer Van Eek, voor in gebed. Het programma opende met een film over het vacantie-oord van het Chr. Nat. Vakverbond, die door de aanwezi gen met de grootste aandacht werd gevolgd. Nadat nog een tweetal teekenfilms getiteld „Rip van Winkle" en „Hollandsche Kaas" wa ren geprojecteerd werd het hoofdnummer ge titeld Draagt elkanders lasten" vertoond. Hierna draaide de natuurfilm „Een reis door het stamland van Prins Bernhard". De avond Averd besloten met een komische film, geti teld „Houd je bedaard". Des middags was -een kindervoorstelling gegeven. WIJK AAN ZEE DIENSTEN IN DE BAD GASTEN KERK. De eerste dienst in de badgastenkerk zal dit jaar met Pinksteren worden gehouden. Indien noodig en mogelijk zal tot medio Sep tember in Wijk aan Zee voorzien worden in den dienst des Woords. Voor de maanden Juni, Juli en Augustus worden respectievelijk drie predikanten uitge- noodigd, waarover advies is ingewonnen bij het bestuur van de badgastenkerk. HEEMSKERK TEYLENGENA.D.O. Voor dezen uitwedstrijd komt A.D.O. a volgt uit: Kloes, Beentjes Sr., Zonneveld, N.N., v. d. Kolk, Groot, Voormeer, Brasser, Koopman, Beentjes Jr., Meijer. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Nicolaas Joseph, z. v. Joh. van Keulen en Geertr. A. Duijn. Maria Catharina Geertruida, d. v. C. J. van Hooff en M. J. Beentjes. Anna Maria, d. v. Eng. Henneman en El. Geertr. Castien. Margaretha Maria, d. v. Mart. Schuijt en Corn. E. Beentjes. Gehuwd: Jurr. Huizing te Velsen en Clas. Tijms, te Heemskerk. CASTRICUM De candidatenlijst van de S.D.A.P. De groslijst van de candidaten der S. D. A. P. voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen is als volgt samengesteld: 1. T. Hellinga, (aftr.) 2. Mevr. E. Bakker- Pieters (aftr.), 3. W. Zijlstra, 4. C. M. Beerepoot, 5. C. F. Roosenschoon, 6. G. A. Boklander, 7. Mevr. G. Jacobs-Wentink, 8. J. H. Westerman. Sportief en afkleedend. Ook de oudere dame kan wel sportief ge kleed gaan; natuurlijk moet ze rekening hou den met haar leeftijd; maar er bestaan vol strekt geen bezwaren, waarom ze niet een leuk vlot model zou kunnen dragen. Heel geschikt is het model op onze afbeelding. Het is ver vaardigd van soepel materiaal. Het bovenlijfje is met naden gestikt, die in den rok uitloopen in klokken. Het blousje wordt met een trek- sluiting dichtgehaald. In de schuine halsope ning kan men een shawltje dragen in een af stekende kleur. Opgestikte zakjes verhoogen het sportieve cachet nog. Benoodigd materiaal: 3 Meter van 130 cen timeter breedte. Het patroon is te verkrijgen in maat 48: bovenwijdte: 112 centimeter; taille wijdte: 96 centimeter en heupwijdte: 128 centimeter. Door het al of niet aanknippen van naden, kan men het patroon passend ma ken voor het eigen figuur. Prijs van het patroon 26 ets. Het is van Maandag af gedurende een week verkrijg baar bij de bureaux van dit blad, Kennemer- laan 42, IJmuiden ëh Breestraat 29, Bever wijk, Programma van C, S. V. Voor de C. S. V.-elftallen zijn voor a.s. Zon dag de volgende wedstrijden vastgesteld: Monnikendam 1—C. S. V. 1 2 uur C. S. V. 2—Assendelft 3 2 uur Verkade—C. S. V. 3 10 uur C. S. V. a—D. T. S. b 12.30 uur C. S. V. 1 speelt Zondag haar laatsten com petitiewedstrijd tegen Monnikendam. Thuis werd, ondanks een groote meerder heid, met gering verschil verloren. Als de voorhoede van C. S. V. Zondag eenigszins op dreef is, moet een overwinning, gezien het fraaie resultaat in den wedstrijd tegen Andijk, mogelijk zijn. Hiermede zou C. S. V. de com petitie waarschijnlijk niet op de onderste plaats behoeven te eindigen. De adspiranten zijn reeds zoover gevorderd dat zij zich Zondag bij een overwinning kam pioen kunnen noemen en nog wel ongeslagen. In dit elftal schuilen zeker goede spelers, waar C. S. V. in de toekomst nog veel pleizier van kan hebben. Wat de tuinders kregen. Spruiten I 34—40 ct. per k.g. Spruiten II 20—33 ct. per kg. Witlof 1 20—24 cent per kg. Witlof 2 14—19 cent per kg. Raapsteelen 2K>—3 cent per bos. Radijs 34 cent per bos. Amor op dwaalwegen. In deze tijden zijn velen van hun plaats ge- stooten, grijze eerbiedwaardige figuren niet uitgezonderd, maar er is een kleine knaap, die steeds op zijn voetstuk is blijven staan; hij is in weerwil der zorgelijke tijden niet ouder gewor den, en de standbeelden, die men te zijner eere bij prieeltjes en in parken te midden van rui- schende fonteinen heeft opgericht, zijn niet zooals vele van de oudere standbeeld-collega's door ontevreden volksmenigten omver gehaald. En toch, hij verdient het eigenlijk niet dat men hem zoo gespaard heeft. Want Amor zoo heet de jongeman, indien ge het nog niet begrepen zou hebben gaat wat zijn beleid in het land der liefde betreft ook niet heelemaal vrijuit. Niet dat de gedachte bij me zou opkomen om 'm af te zetten, want wat mij betreft blijve hij eeuwig onaangetast op de witte voetstukjes mid denin fonteïngeruisch, maar 'k vind toch wel dat we hem in het parlement, waarvan we allen leden zijn, nl. dat van het land der liefde, tot de orde moeten roepen door zoo nu en dan een motie van afkeuring op zijn liefdespolitiek in te dienen. Want zie nou weer eens wat hij in Zaandam heeft gedaan (ge kunt dit verslag be schouwen als een toelichting op voornoemde motie van afkeuring). Het gebeurde op 18 Sep tember. Een jongeman uit Beverwijk (waar de aardbeien beter groeien dan de bloemen der liefde) ging met een vriend per tandem naar Zaandam. En deze tocht had tot gevolg dat de jongen heden de reis naar Haarlem moest on dernemen om voor den politierechter te ver schijnen. Want in Zaandam was hij uit wande len gegaan met het meisje waarmee hij ver keering had gekregen, zooals het gevolg van Amor's politiek in den volksmond heet. Z'n vriend amuseerde zich verder met de tandem alleen. En bij de wandeling was het gebeurd, met de beurs. Ja, de beurs, daarmee bleken de twee jeugdige harten aaneengeklohken. Amor gebruikte zilverstukken en dat is niet de eenige keer dat hij dat doet om harten aan een te smeden. Daartegen dient te worden ge protesteerd, hij moet zich bij zijn pijlen houden. De jongen keek in de beurs, want hij mocht het taschje van zijn meisje vasthouden opdat zij haar door den wind verwarde haren kammen kon, en die jongen zei: „Jij hebt meer dan ik". En dat was f 3. Toen de wandeling afgeloopen vas had hij meer dan z ij, en dat was ook f 3. En een poos later hadden ze evenveel. Want de jongen met zijn tandemvriend maak ten de drie guldens op met plezier. Zij maakten er goeden sier van, zooals dat sierlijk-gezegd heet. En thuis gekomen bemerkte het meisje dat ze haar hart en haar beurs kwijt was. Heur hart zal ze intusschen wel weer terug hebben gekre gen. Maar haar beurs lag gisteren nog op de groene tafel van den politierechter, van de eige naresse gescheiden door het getuigehekje. En de f 3.zaten er niet meer in. De jongen had beloofd ze terug te betalen Ja, hij had het meisje na het gebeurde een brief geschreven: LieveHiermee kom ik je meedeelen dat ik je portemonnaie gestolen heb enz. 1c Dacht zoo dat je in liefdesbrieven schrijft, dat je iemands hart gestolen hebt, maar dat je aan je liefste schrijft dat je d'r beurs hebt ge stolen. Amor, Amor, waar moet dat naar toe? De Officier vond dat.de jongeman te vreezen gaf voor de toekomst, en dat hij een voorwaar delijke gevangenisstraf moest krijgen. De rechter wou eerst nog iets meer over den jongen weten voordat hij hem vonniste. En het meisje wilde na haar hart thans ook haar beurs terug. Die was van haar. Ze kon 'm zoo pakken op de tafel voor haar. Maar dat mocht niet. „U moet nog maar eens terug komen", zei de rechter. „Dan kunt u de beurs krijgen". „Maar waarom nu niet en morgen wel" vroeg bet meislce zich kennelijk af. Doch voor de ma jesteit van het groene laken, dat het beursje torste als een juweel op de sokkel, week ze. Ja, de wegen der gerechtigheid zijn voor den leek even onnaspeurlijk als de wegen van Amor voor de ingewijden. WATERPOLO. Kaïrmioenschap van Nederland. H. Z. en P. C.—Het IJ (4—5) Om het kampioenschap van Nederland speelde de Haagsche Zwem- en Poloclub H.Z. en P.C. In het zwembad „Mauritskade" te Den Haag den eersten wedstrijd tegen Het IJ. Bij den eersten aanval van de Amsterdam mers kan Maler een schot inzenden, dat juist in het zijnet belandt. Nadat Paerl een bal slecht weggewerkt had, weet de Haagsche middenvoor Stam de score met een fraaien doorslagbal te openen. Doordat 't IJ verdedi gend speelt, ontstaan voor het Amsterdam- sche doel vele hachelijke situaties. Uit een vrijen worp zendt Herklots den bal naar Stam. die met een fraai doelpunt Paerl ver rast (20). Het IJ valt dan stevig aan; Maier scoort Voor het geheele land-u bewolkt. Geen neerslag 'vaïiÜ? Zwakke tot matigen win? loopende richtingen, weinie vUl* m temperatuur. g era&öerii\ het eerste tegenpunt (2—i) plaatst uit een vrijen worp den hai n selaar die deze kans op fraaie !:?aarRcL (2—2). WlJz« lea» Na de hervatting geeft Van Aekt de leiding (23>. Van Manen van ?n P. C. mist een opgelegde kans cw, T'2 '-t wijze kan Maier den voorsorone ari^: gen. 5 <-4 breü. II. Z. en p. C. wordt dan weer anti. Herklots den bal naar Stam zendt er; deze laatste den achterstand tot !€rklein' Het spel wordt er niet fraaier on- rechter moet meermalen vrije wornV len. p n Maier lost een houdbaar schot Haagsche doelman Van der Toet w8!' glippen (3—5). bc iaat den bal Kort voor het einde scoort stam n™ de Amsterdammers staan hun vnL'maat niet meer af, zoodat het einde mPt ron§ diende 5—4-overwinning voor het VOETBAL STORMVOGELS 2—A. F. C. 2 Stormvogels 2 komt met invallers voor K semaker en Akkerman als volgt uit; s' Kraak, Mooy, van Dongen, Heilig, Goedhart, De Krijger Liepertz, Kuyper, Verdam, Schipper] Krafc SPARTAAN 3—V. S. V. 2 VSV 2 vertrekt als volgt: D emmers, v. d. Griend, Recksteiner Kunst, Glas, Van den Berg Malestyn, v. d. Kuyl, Karrebelt, Michel, De Haaa HAARLEM—AJAX. Haarlem speelt morgen met het voleemu elftal tegen Ajax: V01gen« De Vries, Verhappen, Visser, De la Max, Effern, Van Gooi De Winter, Van Daalen, Van der Hulst Smit, Ninaber. BOKSEN. BOKSKAMPIOENSCHAPPEN VAN HIT OOSTEI.IJK DISTRICT. Op Zondag 26 Maart worden te Henwli de kampioenschappen van het Oost,i,i District gehouden. 1 De heer G. H. te Nuyl uit Haarlem ia j, scheidsrechter aangezocht. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Bilderdijk, Batlimore n. Rott. 23 te Albany. Breedijk, 23 van Rott. te New-York. Beemsterdijk, N. Orl. n. Rott. 23 te Tampico. Lochkatrine, Vanc. na Rott. 23 te Southpts. Lochavon, Rotterdam n. Vanc. 23 te Swam Zaandam 27 (1.30 v.m.) v. Philadelphia t« Rott. verwacht. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (thuisr.) 24 te Vlissingen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisr.) pass. 24 Ouessant. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein 24 v. Hamburg te Amsterdam. Heemskerk 24 Maart v. Beira te Rotterdam, Abbekerk (uitr.) pass. 23 Perim. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk (thuisr.) 24 v. Antw. en p. Vliss. Jagersfontein 24 v. Hamb. n. Amsterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk 24 v. Amsterdam te Hamburg, Maaskerk (uitr.) 24 van Lagos. Reggestroom (uitr.) 23 v. Antw. p. 24 Vliss. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland 23 v. Amsterdam te Hamburg. Westland (thuisr.) 23 v. Santos. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ariadne 25 van Amsterdam te Rotterdam. Euterpe 24 v. Amsterdam n. Danzig. Alkmaar 24 Maart v. Amst. n. Chili. Bennekom, Chili, n. Amst. 24 te Liverpool Triton 23 van Patras naar Catania. Irene 24 v. Lissabon te Genua. Vesta, 24 van Oran naar Genua. Deucalion 24 v. Tanger naar Gibraltar. Pygmalion 24 v. Thessaloniki n. Stamboul. Hercules, Stamboul n. Amst. p. 24 Ouess. Ajax, Amst. n. Kopenhagen p. 24 Holtenau. Astrea, 24 van New-York naar Haiti. Colombia 21 v. Amsterdam te Curagao. Crijnssen, 23 v. Barbados te Paramaribo. Fauna, 23 v. Napels naar Piraeus. Ganymedes, Levant n. Amst. p. 24 Ouessant. Hermes, 24 van Amst. te Rotterdam. Juno 24 v. Hamburg te Amsterdam. Merope, 24 van Amsterdam te Hamburg. Nereus, 23 van Oporto naar Vigo. Orion, 24 v. Amst. te Rotterdam. Pericles, Amst. n. Barbados 23 v. Madeira. Saturnus 23 v. Volo naar Kymassi. Simon Bolivar, Barbados n. Amsterdam pass. 23 Azoren. Titus 24 van Venetië te Triest. Van Rensselaer 24 v. N.-York n. Port au Prince. Berenice, Rott. n. Pasajes p. 22 Ouessant KONINKLIJKE SHELL. Agatha 18 te Soerabaja. Agnita 19 te Curacao n. Aruba, Hamburg, Chama 21 te Shell Haven n. Purfl. St.Kitts V.o. Mirza, 20 te Curagao naar Genua. MEYER EN Co's SCHEEPV. MIJ. Protesilaus, Rott. n. Japan 23 v. Singapore- City of Florence, Chinwanglao n. Rott. 24 va Port Said. City of Bedford, Dairen n. Rott. 23 te oM- Eurylochus, Batavia n. Amst. p 24 Gibraltar. ROTTERD. LLOYD. ICota Pinang (th.) p. 24 Dover 24 (6 n.m.) Rotterdam verwacht. Siantar (th.) p. 23 Port de Galle. Tosari (thuisr.) 24 te Suez. Kedoe (uitr.) p. 24 Ouessant. Banjoewangi, Rott. n. Batavia 25 te Port 5ai verwacht. Palembang 24 v. Rott. n. Batavia. Kota Pinang 24 v. Batavia te Rotterdam. Garoet (thuisr.) 24 (2 n.m.) te Marseille. Indrapoera (thuisr.) 24 van Port Said. ROTT. ZUID-AMERIKA LIJN. Aludra 24 v. Rotterdam te Hamburg. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt uitr. 24 v. Soutfl. Tarakan (uitr.) 23 van Gibraltar. Poelau Laut (uitr.) 23 van Belawan. Christiaan Huygens (uitr.) 23 te Colomoo- Johan de Witt (thuisr.) 23 van Algiers. WIJKLIJN. Stolwijk, Pandemia n. Rott. D. 24 Gibraltar»

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 6