n i l Ir Ervaringen met het totaliteits- onderwijs. Interessante causerie van oud-schoolhoofd. Gisteravond werd in het Nederlandsche Her vormd Vereenigingsgebouw aan de Populieren laan een vergadering gehouden, welke was be legd door den kerkeraad der Ned. Herv. ge meente in Wijk aan Duin. Spreker voor dezen avond was de heer D. Bakker, gewezen hool'd van een Hollandsch-Chineesche school in Ban doeng, over het onderwerp „Gedachten en er varingen omtrent het totaliteits-onderwijs". Nadat Ds. Hovy de aanwezigen welkom had geheeten ging hij voor in gebed waarna het woord was aan den hser Bakker. Deze schetste uitvoerig de wording van het tegenwoordig on derwijs. Hierbij had. men ook wel het aanschou welijkheids-principe voor oogen. Ook wilde men een plaats inruimen voor het activiteits- en concentratie beginsel, maar toch is hiervan in de practijk niets terecht gekomen, omdat het plan, waarop xnen dit trachtte te bereiken, ver boven het bevattingsvermogen van het kind lag. En zoo beweegt het huidig onderwijsstelsel, al dus de lieer Bakker, zich nog steeds op den troosteloozen weg van de schijn-aanschouwelijk- beid. Wel zijn er nog enkele uitzonderingen en wordt het aanschouwelijkheids-onderwijs in en kele inrichtingen nog wel door de aanwezigheid van schooltuinen aquaria enz. bevordert, maar dit is niet voldoende, zoodat gevoegelijk ge constateerd kan worden, dat door het ontbreken van de aanschouwelijkheid bij het onderwijs de school en het leven naast eikaar zijn komen te staan. Ook is het een feit, dat de school wel net heid en ordegevoel enz. aankweekt, maar den moed tot zelfstandig zijn bij de kinderen weet de school niet voldoende te stimuleeren. Dat dit wel bij het totaliteits-onderwijs gebeurt trachtte spreker aan te toonen met vele voorvallen uit zijn persoonlijke ervaring. Het totaliteits-onderwijs wordt bij de omge ving, waarin het kind leeft, aangepast. Uit die omgeving wox-dt door den onderwijzer een be langstel! ings-middelpunt gekozen en door hem bestudeerd, waarna het door de kinderen be zocht wordt, die er vragen over kunnen stellen. Later moeten zij het met teekeningen en op stellen verwerken. Hierdoor wordt het activi teits- en concentratie-gevoel ontwikkeld. Maar daar er altijd vakken zijn, die met het nieuwe onderwijs niet voldoende bereikt kunnen worden en ook het gevaar niet is uitgesloten dat op deze wijze de kinderlijke geest overbelast wordt, achtte spreker het noodzakelijk om tot een syn these van het oude en het nieuwe stelsel te ko men. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd ruim gebruik gemaakt. Ds. Hovy sloot de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze. HERZIENING AMBTENAREN-VERORDENING Voor zoover deze onderwerpen niet reeds bij of krachtens de wet zijn geregeld, heeft de gemeenteraad voor de door of vanwege de gemeente aangestelde ambte naren bepalingen vast te stellen betref fende: aanstelling, schorsing, ontslag, bezol diging, wachtgeld, diensttijden, verlof en va- cantie en aanspraken ingeval van ziekte, ove rige rechten en verplichtingen, disciplinaire straffen, scheidsgerechten indien deze ge- wenscht worden en bepalingen inzake geor ganiseerd overleg. De per 1 Mei 1936 tot stand gekomen ver- eeniging der gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin maakt het noodzakelijk ter voldoening- aan deze verplichting een veror dening opnieuw vast te stellen. Daarbij kan tevens de gelegenheid worden benut, gebruik makende van de in de laatste jaren opgedane ervaringen, enkele bepalingen te herzien ter wijl tevens uitvoering kan worden gegeven aan den van hoogerhand kenbaar gemaakten wensch. enkele bepalingen in overeenstemming te brengen met gelijksoortige bepalingen van het Rijksambtenarenreglement. In de aan den gemeenteraad ter vaststelling aangeboden verordening zijn de bovengenoem de onderwerpen alle geregeld, met deze uit zondering, dat de reeds eerder vastgestelde salaris- en loon verordeningen van kracht blij ven terwijl een afzonderlijke verordening tot regeling van het georganiseerd overleg, welke in voorbereiding is, binnen korten tijd ter vaststelling zal worden aangeboden. Bij het inwerking treden van de hierbij aangeboden verordening zullen vervallen de ambtenaren reglementen der voormalige gemeenten Bever wijk en Wijk aan Zee en Duin alsmede het werkliedenreglement en de wachtgeldverorde ning der voormalige gemeente Beverwijk. De practijk heeft uitgewezen, dat het niet nood zakelijk is, voor werklieden en ambtenaren afzonderlijke regiementen vast te stellen. Mede ter vereenvoudiging is thans ook de wacht geldregeling in het ambtenarenreglement overgenomen. B. en W. stellen den Raad voor, de veror dening vast te stellen. Een verordening, regelende de gevallen waarin en de voorwaarden waaronder in dienstneming van personeel naar burgerlijk recht kan plaats hebben is mede in voorbe reiding. DE WINTERCOMPETITIE VAN KENNEMER- LAND. De B. R. C. Kennemerland hield Zondag voor alle klassen de vierde rit van de winter competitie. Hoewel nog één rit moet volgen is A. Kuilman reeds winnaar van de compe titie der C-klassers. Het stormachtige weer was oorzaak, dat in deze recordrit over 33 K.M. geen beste tijden werden gemaakt. De uitslagen waren: 1. S. Hollander 64 min. 59 sec., 2. A. Kuil man 65 min. 53 sec., 3. A. Drenth 66 min. 50 sec., 4. K. Troost 67 min. 34 sec.. 5. S. Ter- braak 70 min. 2 sec.. 6. G. Bak 74 min. 52 sec. Zondag a.s. de laatste individueele rit voor de competitie over 44 K.M. De jaarvergadering van de Vrije Veiling. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. WOENSDAG: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, pl.m. 10.20 Diversen, 10.30 Parijs, 11.05 Diversen, 11.20 Parijs, 12.05 Diversen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 Keuien, 2.50 London Reg., 3.35 Deutschlandsender of diver sen; 4.20 Parijs, 4.35 London Reg., 5.20 Parijs, 6.20 London Reg., 7.40 Diversen, 8.20 Brussel Fr., 10.20 Brussel Ned., 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 London Reg., 12.05 Nationaal programma, 9.20 London Reg., 10.20 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 11.05 London Reg.. 12.50 Brussel Ned., 2.20 Nationaal programma, 4.20 Parijs. 4.35 London Reg., 5.20 Nationaal programma, 6.20 London Reg., 7.40 Nationaal programma, 8.20 Lonon Rdg., 8.30 Keulen. Voor het eerst sinds jaren afschrijving op de ledenschuld. De Coöp. Veilingsvereeniging „Vrije Groen ten- en Fruitveiiing" hield gisteravond in het veilinggebouw „Kennemerland" haar jaar vergadering. De voorzitter, de heer R. W. A. Muyen, uitte na zijn welkomstwoord zijn teleurstelling over de geringe belangstelling. Spr. was echter blij in deze verga dering eindelijk eens een beter en ge lukkiger toon te kunnen laten hooren, omdat op de schuld dit jaar weer heel wat kon worden afgeschreven. Wel ge beurt dit ieder jaar, maar ditmaal kon voor het eerst van de schuld van de leden worden afgeschreven. De veiling heeft ondanks de crisis een goed jaar gemaakt, wat echter niet van den indi- vidueelen tuinder gezegd kan worden. Het grootste aantal van de inbrengers heeft weer een slecht jaar achter den rug. Wel heeft de hooge veiiingomzet de schijn gewekt, dat de tuinders een goed jaar hebben gehad. De hooge veiiingomzet is een gevolg van den over- vloedigen aardbeienoogst en de vele produc ten, die uit andere streken zijn aangevoerd. De voorzitter lichtte vervolgens het voor stel van het Centraal Bureau toe. De laatste jaren, aldus spr., was vraag en aanbod op de veilingen vrijwel opgeheven. De inbrengers zijn overgeleverd aan één of twee koopers, die wachten met drukken tot de minimumprijs is bereikt. Met het voorstel van het Centraal Bureau tracht men dit in de toekomst te voor komen. Hiervoor is echter veel geld noodig, daar de ingrijpende maatregelen bij den afzet en prijsvorming van de producten groote gel delijke offers zullen vragen. Het Centraal Bureau heeft daarom aan de veilingorganisa ties gevraagd 1 pet. van den veiiingomzet 1938 af te staan voor het te vormen fonds. Indien alle organisaties hieraan zouden medewerken zou het Centraal Bureau kunnen beginnen met een bedrag van f 600.000. Volgens den voor zitter zouden de te treffen maatregelen waar-, schijnlijk tot een betere toekomst voor de tuinders kunnen leiden. Het gaat er om één gulden uit te geven, aldus drukte spr. zich uit, om er een daalder voor terug te krijgen. De voorzitter besloot zijn openingsrede met den wensch uit te spreken, dat het volgende 'aar een beter zou zijn voor de leden en hun gezinnen dan het voorafgaande. De notulen werden onveranderd vastge steld. Voor de behandeling van de balans en ex ploitatie-rekening 1938 deelde de voorzitter mede, dat de adjunct-directeur, de heer W. Kweldam. door ziekte verhinderd was de ver gadering bij te wonen. De balans sloot met een bedrag van bezit tingen en schulden van f 69.171,40, met een winst-saldo van f 2599,70. Van dit batig saldo werd op de gebouwen en terreinen f 600 op het nadeelig saldo 1933 f 208.54, op de leden- ekening f 1737,66 en op de reserve dubieuze debiteuren f 53,50 afgeschreven. Na breedvoerige bespekingen werd de ba lans en exploitatierekening met algemeene stemmen goedgekeurd. De voorzitter dankte den heer Kweldam voor het accurate- beheer. Den heer Kweldam werd décharge verleend. De omzetcijfers van de Vrije Veiling bedroegen in 1938 voor groenten f 97473,30; aardbeien 82679,93. De niet-leden inbrengers veilden nog een bedrag van f 23260,35. De totaalomzet bedroeg dus in 1938 f 203.413,58. Na deze mededeeling vestigde de voorzitter er de aandacht op, dat reeds in verscheidene streken de veilingen zelf de sloffen in beheer hebben genomen. In Beverwijk zal hetzelfde systeem gevolgd worden als in Breda. Het komende jaar wordt als een overgangsperiode beschouwd, doch dit jaar zullen de oude sloffen al opgekocht worden. De bedoeling van de veilingen is dat altijd goede eh schoone sloffen uitgegeven worden, hetgeen spr. van groot belang achtte voor de tuinders Voorloopig zijn er 450.000 sloffen besteld voor een tijd van twee jaar. Na be spreking van de financieele zijde van deze zaak werd de machtiging tot aankoop en af gifte van gebruikte en nieuwe manden en het houden van voorraden aan het bestuur ver leend. Bij de hierna gehouden bestuursverkiezing werden de aftredende heeren A. van Wijn gaarden en P. Waagmeester herkozen. Tot commissaris werd de heer G. Schoehuis her kozen. Voorstel Centraal Bureau. Vervolgens werd het voorstel van het Cen traal Bureau tot het vormen van een landelijk fonds voor de ingrijpende maatregelen in het veilingwezen behandeld. Het uitgebreide prae-advies van het Cen traal Bureau, dat wij reeds eerder in ons blad opnamen, werd door den voorzitter voorge lezen en in behandeling gegeven. Eenige oude kwesties tusschen den handel en veilingen in den lande werden breedvoerig besproken. Het voorstel van de veilingcommissie is om de 1 Dct. bijdrage van den omzet over twee jaar :-e verdeel en. Tot nu toe is er nog slechts één veiling, ni. de bloemkoolveiling te Bovenkarspel, die zich tegen het voorstel van het Centraal Bureau verklaard heeft. De vergadering nam het voorstel van het Centraal Bureau met algemeene stemmen aan. De bijdrage zal over twee jaar worden ver deeld. Na de rondvraag, waarvan een druk gebruik werd gemaakt, sloot de voorzitter de vergade ring. Tot slot werd nog een verloting gehou den van gereedschappen. DE JONGE SPELERS BIJ DEN AMBTENAARSBOND. De afdeeling Castricum van den Centralen Nederlandschen Ambtenaarsbond organiseert op Zaterdag 1 April a.s. een feestelijke propa- gandavergadering in de tooneelzaal van ho tel Borst te Bakkum. Aan het programma van dezen avond zullen o.a. medewerken: een hoofdbestuurder van den C.N.A.B. als spreker, de cabaretgroep van het tooneelgezelschap ..De Jonge Spelers", waarvan optreden Nelly Ernst, Piet Te Nuyh Jan le Maire Jr., in hun repertoire, muziek van ,,The Jolly Players" uit Haarlem. De avond wordt besloten met een bal onder lei ding van den heer Jaap Smit. EEN CANTATE VOOR HET KINDERKOOR. Door het Beverwij'ksch Kinderkoor, diri gent Jan Booda, zal a.s. Donderdag de „De Ruytercantate" van A. Lysen in studie worden genomen, welke in den komenden zomer uit gevoerd zal worden. Op de repetities, welke gehouden worden in het gebouw Odéon van half zeven tot half acht, kunnen zich nieuwe kinderen aanmel den. t-aiK-rifItfjv v|]i nlb%ÉlI IC la i it Japansche officieren zijn te Peking bezig met het drillen van een Chincesch legercorps, dat den naam „vrcdescorps" draagt. De eerste oefeningen geschiedden met ijzeren stangen in plaats van geweren. Ned. Ver. voor Luchtbescherming. Druk beiochte propagandavergadering. Uit alle kringen der bevolking had men gisteravond gehoor gegeven aan de uitnoodi- ging van het bestuur van de nog jonge, maar zeer actieve plaatselijke afdeeling van de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbe scherming om in het Kennemer theater te komen luisteren naar de rede van ir. A. Wijma uit Haarlem over het belang van de luchtbe scherming. O.m. waren aanwezig hét volledige ge meentebestuur, talrijke raadsleden en ge meenteambtenaren, .vele doktoren en E. H. B. O.-ers, verscheidene geestelijken, politie- menschen, leden van de brandweer en voorts zeer veel afgevaardigden van de plaatselijke vereenigingen. De zaal was dan ook stampvol toen de voorzitter van de afdeeling, de heer H. A. J. J. v. d. Bergh een kort inleidend woord sprak, waarna burgemeester H. J. J. Scholtens, eere voorzitter van de afdeeling de bijeenkomst opende. De burgemeester zag in de groote belangstelling reeds het bewijs, dat aan be scherming tegen eventueele gevaren uit de lucht de behoefte wordt gevoeld. De afdeeling van de Ned. Vereeniging voor Luchtbescherming wil de burgerij leereri zich voor te bereiden op de maatregelen, die ge nomen moeten worden, wanneer het luchtge- vaar dreigt. Stelselmatig zal de afdeeling dit deel van haar taak vervullen. Spr. hoopte, dat de burgerij het bestuur daarin krachtig zal steunen door de afdeeling Beverwijk tot een der krachtigste van deze streek te maken. Hierna werd het woordl verleend aan den spreker van deoe eerste propagandavergade ring. - Ir. A. Wijma uit Haarlem beantwoordde ah lereerst de vragen- of luchtbescherming noodzakelijk en mogelijk Is. Spr. betoogde dat de bui-gerij zeer zeker de gevolgen van luchtaanvallen op militaire doeleinden die in Nederland eigenlijk te midden van de bevol king liggen aan den lijve zal ondervinden. De bommen, die naast de militaire doelen te recht komen, treffen de burgers in de buurt van het gemiste doel. De aanval kan ook bij wijze van „terro- risatie bombardement" geschieden. Barcelona werd bijv. o.p deze wijze uit de lucht bestookt. De bevolking geraakt daardoor natuurlijk in een paniekstemming met alle gevolgen daar van. De oorlogsjaren 19141918 hebben ten aan zien van het nemen van maatregelen veel geleerd. In de eerste jaren was het aantal slachtoffers van bomaanvallen belangrijk grooter. dan in het derde en vierde jaar van den strijd, toen men op het gebied van be scherming meer ervaring kreeg. Het is niet mogelijk menschen tegen een „voltreffer" te beschermen maar wel tegen gevolgen van scherven, gas enz. Spr. ging uitvoerig in op het onheil, dat bijv. brandbommen in een stad kunnen ver oorzaken. Deze brandbommen zijn de meest gevaarlijke voor onze oude steden. Geen brandweer is in staat zoo'n enorm aantal branden te blusschen. Niettemin is het een voudig een brandbom onmiddellijk te blus schen met zand. Voor onbewoonde gebouwen richt men vrijwillige blokbrandwachten op. Brisantbommen zijn geweldig in hun uit werking omdat zij door negen étages heen gaan. Tegen zulke voltreffers is niets te doen. Alleen tegen de scherven zijn maatregelen te nemen door ondergrondsche schuilplaatsen, kelders enz. Voor de „gasbommen" zijn de menschen zeer bang, omdat zij zich de uitwerking van de gasgranaten in den oorlog herinneren. De werking van een gasbom uit een vliegtuig ge worpen bereikt een straal van 2535 M. Bovendien zijn.deze bommen zeer zwaar, zoo dat een vliegmachine geen groote voorraden kan meevoeren. Spr. zette met voorbeelden uiteen, dat van dit wapen geen druk gebruik kan worden gemaakt. Wind, vocht, enz. zijn daarvoor beletsels. Alleen de mosterdvloei stof is gevaarlijk. Tegen het chloorgas kan men zich gemakkelijk beschermen door het goedkoopste gasmasker, een vochtig ge maakte zakdoek. Dit is ook een probaat mid del tegen de uitwerking van niesgas. De meest verraderlijke vloeistoffen zijn de blaartrekkende. Mosterdvloeistof dringt door alle kleeding heen, behalve door rubber. Men ziet noch ruikt deze vloeistof, die zeer moeilijk verdampt. De uitwerking is zeer gevaarlijk en met een kleine hoeveelheid „produceert" men een groot aantal slachtoffers. Met de ontsmetting is men meestal te laat, omdat de gevolgen zich eerst na eenige uren open baren. Het eenige ontsmettingsmiddel is bleekpoeder, maar om een besmet terrein van een hectare teontsmetten is 2000 K.G. bleekpoeder noodig. Hierna kwam spr. tot de kern van zijn betoog, de beschermingsmaatregelen. Aller eerst zal iedere burger moeten meewerken aan een goede lacht-afscherming van zijn wo ning. Wat de schuilplaats betreft, waar dit niet mogelijk is in kelder, of tuin, moet het kleinste vertrek van de woning daarvoor dienen. Als laatste scherfvrije schuilplaats zou spr. vooral in ons klimaat een loopgraaf in den tuin verkiezen. Tegen de uitwerking van brandbommen is snel bedekken met zand het eenige middel. In de allereerste plaats moet men den zolder zooveel mogelijk brandvrij maken. Het gas- gevaar achtte spr. niet het allergrootste in de woningen. Spr. schetste vervolgens de inrichting en de werking van de gasmaskers. Het eerste deel van zijn betoog besloot spr. met de krachtige aansporing om toe te tre den tot de Ned. Vereeniging van Luchtbe scherming. Na de pauze heeft het hoofd van den plaat selijken luchtbeschermingsdienst, de heer H. J. de Groot een duidelijk beeld gegeven van de organisatie van dezen dienst, waarvan het plan werd ontworpen door den Inspecteur van Politie alhier. Het is de bedoeling, dat onge veer 300 personen in den luchtbeschermings dienst zullen worden ingeschakeld. Vrijwilligers kunnen zich daarvoor aan melden, maar deze moeten vrij zijn van mili tairen dienst. De heer De Groot deelde voorts mede, dat in de bovenverdieping van het pand Bree- straat 112, waarin binnenkort een toonkamer van het Gasbedrijf zal worden gevestigd, een bureau zal worden ingericht tevens ten dien ste van de Vereeniging voor Luchtbescher ming. Daar zullen op bepaalde tijden alle giewenschte informaties over luchtbescher ming worden verstrekt. Wanneer alle burgers weten, aldus spr., wat bij een luchtaanval moet worden gedaan, dan is al veel gewonnen. Het bestuur zal op ruime schaal cursussen organiseeren waarvoor de as. leiders en leidsters reeds in opleiding zijn. Tenslotte heeft ir. Wyma nog een groot aantal lantaarnplaatjes vertoond, die zijn rede hijzonder verduidelijkten. Vereeniging voor Natuur geneeswijze. Gisteravond hield de plaatselijke afdeeling van de Nederlandsche Vereeniging voor Na tuu rgenees wij ze haar jaarvergadering in het Witte Kruisgebouw. In zijn openingswoord liet de voorzitter, de heer J. P. Rijken, alle voornaamste gebeurte nissen in het afgeloopen vereenigingsjaar de revue passeeren. Spr. releveerde de prachtig geslaagde kookcursussen, de reeks lezingen van dr. Hettema over „De weg tot Gezondheid" en de excursies onder leiding van den heer Van dei- Laan, die de band tusschen de leden ook in zo mermaanden behielden. Na vaststelling der notulen bracht de secre taris-penningmeester, de heer J. A. Vis, het jaar verslag uit, waaruit bleek het ledental van 44 tot 52 was gestegen. Ook de financieele toestand van de afdeeling is rooskleurig, zooals uit het keurig verzorgde overzicht bleek. Het boekjaar kon worden afge sloten met een batig saldo van f 35. De brochure verkoop had in het afgeloopen jaar evenmin iets te wenschen overgelaten. Blijkens de mededeeling van de kascommissie waren de boeken en beseheiden in orde bevon den, zoodat den heer Vis décharge werd ver leend. Mevrouw Rijken en de heer Vis werden bij acclamatie herkozen. Vervolgens werd de beschrijvingsbrief van de algemeene vergadering, die dit jaar te Rot terdam wordt gehouden, behandeld, evenals de feestavond van de afdeeling Rotterdam. Deze feestavond, die op Zondag 2 April wordt gehou den, zal door eenige leden van de afdeeling worden bijgewoond. Na een geanimeerde rondvraag sloot de voor zitter met de gebruikelijke woorden van dank de vergadering. Wat de tuinders kregen. De noteering van de groentenveiling. Spinazie per kist 6095. Rabarber per bos 1020. Raapstelen per bos IV22. Radijs per bos 3—31/-. Peterselie per bos 56. Prei per K.G. 1119. Aardappelen per- K.G. 2.80—3.00. Uien per K.G. 23V2. Witlof per pond 711. Breekpeen per K.G. 44}/2. Bieten per K.G. 3Vs4. Knollen A per stuk 26. Boerekool per K.G - 0.20. Gele kool per K.G. 31/*5V2. Roode kool per K.G. 56. Spruiten per K.G. 2225. MARKTBERICHTEN. Beverwijk 27 Maart 1939. Spinazie per kist 0.60—0.90. Andijvie per K.G. 0.20—0.25. Raapstelen per 100 bos 1.50. Radijs, per 100 bos 2.50—3. Koolrapen per zak 1.50. Wortelen per K.G. 0.05. Bieten per K.G. 0.05. Aardappelen, klei per K.G. 0.041/*—0.07. Spruitjes per K.G. 0.28—0.42. Boerenkool per K.G. 0.140.19. Roode kool per K.G, 0.15. Savoye kool per K.G. 0.12—0.16. Bloemkool per stuk 0.27. Uien per K.G. 0.05. Prei per K.G. 0.150.22. Sla per krop 0.10. Selderie per bos 0.09l/2. Appelen per K.G. 0.350.45. Brusselslof per K.G. 0.18—0.24. CASTRICUM Vergadering Forensenbond. De plaatselijke afdeeling van denN*? van Forensen houdt haar ledenvnr™ -8on3 op Woensdag 29 Maart a.s. in hotel De agenda vermeldt o.m.: Opening, Vaststelling notulen, Mmm gen,Benoeming van een voorzitter 7,? !li" bestuurslid. Benoeming kascomissie' S*- reglement, Rondvraag. wvziging Het bestuur heelt den heer direet. de Gemeente Gasfabriek bereid wvom v,t de leden der vereeniging niet hun dam gelegenheid te geven het geheele bedrtii,,' zichtigen. Deze excursie zal plaats hebben on 7,i 1 April a.s. des middags te half vier, WIJK AAN ZEE V. V. E.—SANTPOORT (5-3) Alvorens het spel begint biedt de aanvn^ van Santpoort aan V. V. E. bloemen aan Santpoort trapt af en V. V. E. komt al Sir flink opzetten; het gelukt haar na acht nuten bij een mooien aanval te scoren dm,* de Winter (1—0). aaoorp- Na twintig minuten schiet de linken, van Santpoort hard in (1—1), Door den wind geholpen is V. V e in ri meerderheid; bij een aanval schiet W ders hard in (2—1). W-5n«- W. Snijders weet na een doorbraak werkw te scoren (3-1). WeQeroai Na de rust neemt Santpoort het snel in handen; eenige harde schoten worden ónï Warmenhoven goed weggewerkt. Maar v V r blijft actief: na een goeden voorzet van Wmter schiet W. Snijders in (4—1). e Even daarna volgt een gevaarlijke aaimi van B. Zuiderduin; na een mooie pass vhi«» J. Dirks in (5—1). Km De rechtsbuiten van Santpoort krijgt den bal vrij voor de voeten; hij scoort (5-2) Door een misverstand van de V. V. E -backs is het weer de rechtsbuiten van Santpoort ril. deze kans benut (53). HEEMSKERK De opgravingen naar de resten van „Oud-Haerleni". Het wachten is op de goedkeuring van het plan. Geruimen lijd geleden deelden wij in ons blad mede, dat het gemeentebestuur van Heemskerk voornemens was om opgravingen te laten ver richten naar eventueele resten van de ruïnen van het slot „Haerlem", een van de oudste rid der v e rblijven van Kennemerland, dat tijdens de Hoeksche en Kabeljauwsche twisten werd ver woest. Vermoed wordt, dat zich op de landerijen achter de „Modelboerderij" ten Zuiden van „Assumburg" nog belangrijke overblijfselen van het slot in den bodem bevinden. De gemeente zag in deze opgravingen een prachtig object voor werkverschaffing en zij heeft daarvoor dan ook een plan bij de bevoegde regeeringsinstanties ingediend. Wij vernamen, dat bij het gemeentebestuur de noodzakelijke goedkeuring nog niet is ingeko men. Vermoedelijk zal dit bericht nog wél een viertal weken uitblijven. R.K. BOERENLEENBANK. Maandag hield de R.K. Boerenleenbank de jaarvergadering in het K.S.A.-gebouw onder leiding van den heer C. van Duivenvoorde. De Voorzitter heette alle aanwezigen wel kom en uitte zijn teleurstelling dat 1938 nog niet dat voor den land- en tuinbouw ge bracht had wat zoo zeer gewenscht was. Voor de bank was'het jaar, de slechte omstandig heden in aanmerking genomen, niet ongun stig geweest. Vèrvolgens werden door den secretaris de notulen uitgebracht welke onder dank werden goedgekeurd. Door den kassier, den heer 1 van Woesik, werd het financieele verslag uit- sebracht. De rekening sloot met een bedrag aan inkomsten en uitgaven van 91.692.62. De winst bedroeg dit jaar 608.87 welke van de verliesrekening van het vorig jaar was afgeschreven. De balans sloot met een be drag van 138.241.81. De rentestandaard was als volgt vastge steld: direct opvorderbaar spaargeld 31/4 pCt.; deposito met 1 jaar opzegging 3 3/4 pCt, rente voorschotten 5 pCt., loop. rekening 31/4 en 51/4 pCt., provisie 1/8 pCt. Er waren 115 van de 229 leden ter ver gadering. RAADSVERGADERING. De Raad dezer gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Woensdag 29 Maart 1939 des namiddags om 2 uur. De agenda luidt: 1. Vaststelling notulen. 2. Voorstel heffing 75 opcenten Gemeente fondsbelasting, 1939-40 3. Voorstel wijziging Gemeentere kening I9f en Gemeentebegrooting 1938 en 1939. 4. Voorstel vaststelling Kohier Vuilnisophaal dienst 1939. 5. Voorstel vaststelling gemeentelijke vergoe ding over 1936 en voorschot over 1939. be doeld in artikel 101 en 103 L.O. Wet 1920. 6. Voorstel toestemming te verleenen tot op heffing der door gemeente-ambtenaren gestelde zekerheid bij de Vereeniging van tot zekerheidstelling verplichte gemeente ambtenaren. 7. Voorstel tot het aangaan van een genieen- schappelijke regeling met de £?meeni® Haarlem e.a. betreffende oprichting van een psychiatrischen voor- en nazorgaieim 8. Voorstel benoeming leden en plaatsvervan gende leden van de stemburaux en van nei hoofdstembureau. 9 Ingekomen stukken en mededeelingen. „A.D.O.". Uitslagen van Zondag 26 Maart A.D.O.—Teylingen :"j, A.D.O. 2—D.O.S.R. 2 A.D.O. 3—D.E.M. 4 ?~J Limmen 2A.D.O. 4 9 S.D.E. a—A.D.O. a .YZ A.D.O. c—V.V.Z. e A.D.O. d—H.S.V. c TAFELTENNIS. In het K.S.A.-gebouw werd door vier nee- ren van de R. K. Tafeltennisclub uit Haarlem, een demonstratie gegeven in w „pin-pong-spel". Na deze demonstrat waarvoor veel belangstelling was, werd a onderafdeeling van de gymnastiekciu „D.O.K. een tafeltennisclub opgericht h« voorloopig bestuur is gevormd uit de heere J. Groot, J. Cornelisse, C. Cornelisse.B.Bias* kedaal en N. Visser. Vrijdagavond zal club in het K.S.A.-gebouw haar oefening"» houden.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2