I H1 Reeders le Hull willen den groot handel uitschakelen. Vijf en twintig procent van den aanvoer „earmarked?" Uit Huil wordt aan The Fishing News ge meld, dat de Reedersvereeniging te Hull van plan is, een deel van de aangevoerde visch rechtstreeks aan den consument te verkoopen met uitschakeling van den groothandel ter plaatse. Het spreekt vanzelf, dat dit plan met weinig enthousiasme door den groothandel ter plaat se werd begroet, want wanneer dit verkoop systeem algemeen zou worden, zou de gros sier het veld moeten ruimen. En het,zijn juist de grossiers, die zich er op beroemen, dat zij het zijn, die het bedrijf hebben opgebouwd en zij zijn van meening, dat zij een inte greerend en onmisbaar deel van het bedrijf uitmaken. Het is nog niet bekend, op welke wijze de reeders van plan zijn, dezen rechtstreekschen verkoop van schip tot tafel te organiseeren. maar naar genoemd blad vernam, zal van 3 April a.s. af 25 pet. van de aangevoerde visch voor dit doel worden ge-,.earmarked", welk percentage geleidelijk verhoogd zal worden wanneer de proef mocht slagen. Hetgeen dus beteekent. dat de grossier in Hull van het terrein zal verdwijnen. De algemeene opinie langs de dokken is, dat dit voornemen van de reeders onrechtvaardig en onverantwoordelijk is. Het spreekt vanzelf, dat dc groothandel die er voor gezorgd heef, dat voor de aangevoerde visch een markt werd gevonden, zich tegen de plannen dér reeders gaat verzetten. Vroe gere pogingen, in deze richting gedaan, waren geen succes. De grossiers konden vooral door hun persoonlijk contact met hun afnemers het terrein behouden. Binnenkort zal deze aangelegenheid in een vergadering van de Vischhandelvereeniging besproken worden. AANGEKOMEN, 27 Maart: Hetton s.s. New Castle 28 Maart: Taxiarchis s.s. Huil Texelstroom s.s. Liverpool Visten s.s. Rotterdam Nordïand s.s. Rotterdam Gylfe m.s. Houston Sigrid m.s. Rotterdam Bennekom s.s. Chili VERTROKKEN. 27 Maart: Gees m.s. Yersey Britanica s.s. Lonuden Hercules s.s. Hamburg Consul Cords s.s. Herrenwijk Hispanïa s.s. Uddevalla Mary m.s. Duinkerken 28 Maart: Jantina m.s. Middlesbro Marsden s.s. Huil St. Annaland s.s. Newcastle IJzerverscheping. Teneinde een lading ijzer in te nemen kwam het Zweedsche stoomschip Visten in ballast van Rotterdam in de buitenhaven van het Hoog- ovenbedrijf aan.. Kolenaanvocr. -Het Engelsche stoomschip Hetton is van Nèw Castle aangekomen met een lading kolen voor het Hoogovenbedrijf. Groote diepgang. Het Noorsche tankmotorschip „Gylfe" pas seerde komende met petroleum en benzine van Houston, naar Amsterdam liet Noordzeekanaal met een diepgang van 8 Meter. Om tc dokken. Na in Vlissingen te hebben gebunkerd is het Grieksche stoomschip Taxiarchis van Huil al hier aangekomen en doorgevaren naar Amster dam om bij de Amsterdamsche Droogdok- Maat schappij eenige herstellingen uit te voeren. Vlootuitbreiding. Het voor rekening van den heer'L. van Maa- ren te Hans weert op de werf der firma Vuyk Zonen te Capelle a. d. IJsel gebouwde motor- kustvaartuig Reze heeft een geslaagde proef vaart gehouden en is door den opdrachtgever overgenomen. Het schip heeft een laadvermogen van 500 ton en is uitgerust met een Dieselmotor van 400 P.K. DE VELSER H.B.S.-VEREENIGING IN HET AFGELOOPEN WINTERSEIZOEN. Men schrijft ons: Bovengenoemde vereeniging heeft nu het grootste gedeelte van het seizoen achter den rug. Over gebrek aan belangstelling valt niet te klagen, ook het aantal deelnemers aan de wedstrijden was groot. Vrij laat in het seizoen, n.l. op 30 November werd er begonnen met een propaganda-avond Verder werden gegeven: 10 December: Ping-Pong avond. Winnaars S. Waagmeester, Duinker, van Beek. 30 December: Soiree met de College Swing- Club. Verkoop van oliebollen. 29 Januari: Filmavond. Twee-acters met Laurel en Hardy, Charlie Chaplin. 31 Januari1 Februari: Hockey-tournooi met 12 deelnemende elftallen. 4 Februari: Tweede Ping Pong-avond. Win naars wederom S. Waagmeester, Duinker en van Beek. Dames: H. Kolk en C. van Moor- selaar. 15 Maart: Excursie naar de Ford-Fabrieken 52 deelnemers. 18 Maart: Bridge-drive. Winnaars: Mooy— Brunink. Verder werd er nog een selectie-schaak- tournooi gehouden, waarvan de winnaars naar de schoolwedstrijden in Haarlem gin gen. Er staan nog op het programma: een groot baï-masqué, een bonte-avond, en een groote fuif. Aan het bal-masqué zal de populaire band de „College Swingclub" haar beste krachten geven. De deelneming belooft groot te worden. Over den bonte-avond en de groote fuif ls nog niets naders bekend. PALMPAASCHOPTOCHT VAN „VRIJ EN BLIJ". Ook dit jaar houdt de R.K. Speel tuin ver eeniging „Vrij en Blij" IJmuiden-Oost, haar Palmpaasch-optocht. Om aan dezen optocht deel te nemen is het niet noodzakelijk lid te zijn van de speeltuinvereniging. Wel stelt deze vereeniging een aantal mooie prijsjes beschikbaar en elke deelnemer (ster) ont vangt een verrassing. „NAAR DE NIEUWE GEMEENSCHAP". Donderdag a-s. wordt in het St. Fidelis ge bouw een belangrijke vergadering gehouden, uitgeschreven door den R.K. Volksbond. Als spreker treedt op de heer C. P. J. Maas over het onderwerp: „Naar de Nieuwe Gemeen schap". Van een knaapje dat eens auto rijden wou. Een trap op het gaspedaal en het onheil was geschied. De baas moest even weg en het knechtje zou zoo lang op de garage pas sen. Maar hij heeft van het in hem ge schonken vertrouwen ernstig misbruik gemaakt, want toen de baas terugkwam vond deze de zware deur van zijn garage vernield, een bakfiets zoo plat alsof ze bij Van Leer's Walsbedrijven dc eerste bewerking van een ijzeren strip had on dergaan, eenige gebroken spiegelruiten en een zwaar beschadigde auto Een en ander als gevolg van de beruchte trap op het gaspedaal in plaats van op de voetrem. Er stond een auto vlak voor de gesloten deur van de garage van den heer v. d. H. in de Oran jestraat en voorts bevonden zich in de garage behalve het knechtje nog een paar vrienden. Dat knechtje kon natuurlijk ook rijden. Dat zou hij wel eens fijn laten zien. Het jongmensch zette zich achter het stuur en een van de vrienden ging naast hem zitten. Alle handgrepen, noodig om een auto op gang te brengen werden vrijwel geheel volgens de re gelen der kunst verricht. Eerst een eindje voor uit, toen een eindje achteruit. En van de achter zijde van de groote ruimte ging het met een flink gangetje weer naar voren.Stop nou En toen gebeurde de catastrophe, via den be- ruchten trap op het verkeerde pedaal. In plaats van te remmen gaf de chauffeur-in-spé vol gas en met volle vaart botste de auto tegen de ge sloten deur. Met zooveel kracht kwam het aan, dat de auto letterlijk een bres in de deur maak te, welke bres zoo groot was, dat de auto er ge makkelijk doorheen kon. En dit dan ook deed. Zoo viel de auto nu niet met de deur i n, maar met de deur uit huis, stak met onverminderde vaart de Oranjestraat over, recht op de pui af van den winkel van de fa. Albert Heijn, die juist tegenover de garage is gelegen. Maar voor den winkel stond een bakfiets, die opgenomen en tusschen de winkelpui en den auto totaal plat gedrukt werd. De winkelpui bood weerstand, zoodat de auto niet ergens achter de toonbank terecht kwam. Maar eenige ruiten van verschil lende afmetingen sneuvelden in den ongelijken strijd, die tevens niet naliet zijn sporen op den voorsteven van den auto achter te laten. Gelukkig liepen er toevallig geen mensehen in den weg, zoodat er geen persoonlijke onge vallen plaats vonden. Maar de knaap, die het on heil veroorzaakte, was geheel „overstuur" er. voorloopig zal hij wel niet meer aan het stuur komen. Schaakclub „Kijk Uit". Organiseert wedstrijden voor juniores. Op Dinsdag 4 en Dinsdag 11 April a.s. zul len de reeds eerder aangekondigde schaak wedstrijden voor junioren (tot 16 jaar) door „Kijk Uit" in het Vereenigingsgebouw, Kal- verstraat, IJmuiden-Oost georganiseerd wor den. Aanvang 6.30 uur stipt. Het inleggeld is nader bepaald op f 0.25. Er zal gespeeld worden in groepen van vijf, in elke groep twee prijzen. Door één van de leden van „Kijk Uit" zal op 11 April óf, zoo dit niet mogelijk blijkt, op den volgenden Dinsdagavond tegen alle deelne mers een simultaanseance worden gegeven tot besluit van het tournooi. Het bestuur van „Kijk Uit" noodigt iederen schaakspeler tot 16 jaar in Velsen e.o. uit zich met vermelding van leeftijd op te geven bij den secretaris G. Baljet, Stationsweg 210, IJmuiden-Oost. Ook meisjes zijn van harte welkom! Collecte IJmuider Reddings brigade. Op Zaterdag a.s. zal de IJ.R.B. haar jaar- lijksche collecte houden. Méér nog dan andere jaren heeft de vereeniging behoefte aan een welslagen van deze inzameling, daar het strandgebouw herstellingan moet ondergaan en ook het beschikbare reddingsmateriaal moet worden uitgebreid en vernieuwd, wil zij haar strandwerk gedurende het zomerseizoen naar behooren kunnen uitoefenen. En de uitoefening van dit mooie, mensch- lievende werk is van algemeen belang. Een zoo veilig mogelijk strand is een eerste be hoefte voor onze gemeente. Zaterdag a.s. zullen de bekende blauw-witte vlaggetjes op alle punten van de gemeente worden aangeboden. Zegt u dan niet: neen, maar wil gedenken, dat de IJ.R.B. geheel be langeloos haar werk verricht en zonder uw steun haar taak niet kan vervullen. PASSIESPEL IN HET PATRONAATS GEBOUW. In het St.-Fidelisgebouw wordt Zondag 2 April een passiespel opgevoerd, onder leiding van den regisseur Ant. Sweers, door verschil lende leden van de St.-Joseph-gezellenver- eeniging van het district Haarlem. Een kna penkoor zal den bijpassenden zang verzor gen. IJmuidens a Capella Koor. Feestconcert met „Het Lied van de Klok". Dezer dagen is het 20 jaar. geled.m, dat IJmui dens a Capellakoor het levenslicht aanschouwde en dit feit heeft het ensemble feestelijk herdacht met een jubileum-concert, dat Dinsdagavond in het Thalia Theater gegeven werd Toen de voorzitter van het koor, de heer A. de Waal, de feestrede uitsprak kon hij dit doen voor een tamelijk bezette zaal, die o.m. vele af gevaardigden van zustervereenigingen hier ter stede bevatte. Uit Koog-Zaandijk was het ge mengd koor „De Stem des Volks" overgeko men (dat eveneens onder leiding van den diri gent, den heer P. Grin Jr., staat) teneinde de ko ren van „Het Lied van de Klok" den juisten mas- salen klank te geven en zoo luister aan den avond bij te zetten, 120 medewerkenden bevolk ten zoodoende deze keer het podium. De dirigent had aan het jubileerende koor een nieuwe compositie, .Zomeravondstemming, op gedragen, een koorwerk, dat zich prettig zingen laat door de melodieuze stemmengangen en dat goed in het gehoor ligt. De tekst is van wijlen onzen dichter George Haak en de dirigent heeft aan diens poëzie muzikalen vorm weten te geven. Vooral de tweede helft van dit stemmingslied heeft tal van aardige vondsten en het geheel is een aanwinst voor het repertoire van het koor. Dit zong het uitstekend op toon; vooral de al ten en de bassen lieten zich hooren; de dames wisten een fraaien homogenen klank te ontwik kelen en de heeren sloten zich er passend bij aan. De tenoren blijven nog immer de ietwat zwakke stee en ze zongen hun partij, vooral in de sol^-passages, wat aarzelend. Theo van der Bij I's Meisymphonie met zijn herinneringen aan den orkestcomponist is een uiterst moeilijk werk, juist om de sfeer te schep pen, het teer te houden en daarbij het toonpeil te bewaren. Rhythmisch en dynamisch werd er uitstekend gezongen, vooral in „de lichte Mei", waar de koristen een fraaien klank ontwikkel den. Ook het met gesloten mond zingen slaagde alleszins. De sopranen weerden zich er geducht in; het „Groot, sterk" werd goed getroffen. Het slot der tweede strofe was vol uitdrukking. De dames hebben het met animo gezongen en toon den zich dikwijls de meerderen van het man nenkoor, dat zich nog kan uitbreiden. Het Lied van de Klok. Begeleid door een klein Zaansch orkest heb ben de zangers na de pauze Romberg's Lied van de Klok naar het bekende gedicht van Schiller uitgevoerd. De heer Grin, die het geheel op zijn bekende, pittig-muzikale manier leidde en aan het or kestje een goeden steun had, heeft alle eer van zijn werk. Het algemeene samenspel en de zang vielen te loven; soli en duetten waren zeer ze ker verdienstelijk. De combinatie deed het in de koren heel goed; het werd niet ruw doch bleef steeds beschaafd. Er werd tactvol begeleid door de 10 musici; de zangers en zangeressen vormden een hecht ge sloten eenheid, die scherp op de intenties van den dirigent reageerde. Het mannenkoor was nu beter van klank; het vrouwelijke element heeft, vooral in de m. f. passages van het middenge deelte prachtig gezongen en ongetwijfeld de aan dacht van alle aanwezigen gehad. De soli werden, evenals de orkestbegeleiding, geheel door „eigen menschen" uitgevoerd. De heer Gerrit Nat zong met z'n aangenaam stem geluid de bassoli op keurige wijze; de tenor kweet zich loffelijk van zijn taak, alleen was hij meer bariton dan tenor en beter van kwaliteit in de laagte dan in het hooge register; daardoor ging z'n partij hem met. wi&selend succes af. De .so praan voelde haar soli muzikafal aan; jammer, dat ze nerveus was. De radiozanger Wim Scholten gaf een imitatie Joe Petersen ten beste met pianobegeleiding van mej. Bep de Waal. Het publiek vond het prach tig, wij niet. Al beschikt deze 15-jarige over een behoorlijk volume, het wordt reeds zoo gefor ceerd, dat een scherp luisteraar de voorboden van de stemdébacle hoort aankomen. En behalve dit is er nog het onkinderlijke gedoe van ma niertjes van „den grooten concertzanger", die al het bekoorlijke aan den kinderzang ontneemt. Maar is een publiek, dat van zooiets „weg" is aan deze exploitatie eigenlijk zelf niet de groot ste schuldige? Het complimenteeren. Eerst werd mej. M. Broek op het podium ge roepen. Zij is het eenigste lid, dat van de oprich ting af lid gebleven is en daarvoor had ze har telijke woorden van den voorzitter in ontvangst te nemen benevens een bouquet. Ook de bege leidster van den solist, mej. Bep de Waal kreeg een bloemenhulde voor haar vlot accompagne ment. De heer Visser complimenteerde met een frisch speech]e namens de Chr. gem. zangvereeniging Hallelujah, de heer C. van Leeuwen was er om voo*" Chr. gem. koor Looft den Heer het woord te jn, IJmuidens Mannenkoor bood via zijn vooi^uer, den heer A. Oostendorp', gelukwen- schen met dit jubileum aan. De heer Kr. Brouwer sprak voor de Chr. muz. vereen. Wilhelmina, de Zaankanters waren ook aanwezig om de be vriende areeniging en haar beider directeur met waardeerende woorden geluk te wenschen. Vele sprekers deden hun felicitaties vergezeld gaan van een bloemenhulde. Schriftelijke gelukwenschen zonden Varia, Excelsior, De IJmuider Volksstem, Euphonie, Polyhymnia, Nieuw Hosanna en Kennemer zangers. Een geanimeerd feesthal besloot deze welge slaagde viering van het vierde lustrum. W. Gislereu 54 visschers naar Duilsehland vertrokken. Zooals wij reeds eerder hebben gemeld, zou gisteren een 60-tal visschers naar Duitsch- land vertrekken. Naar wij vernemen is dit aantal tot 54 beperkt gebleven, waarvan 34 van IJmuiden. 14 van Vlaardingen, 2 van Marken en 1 van Beverwijk. Ook naar Polen zijn weer eenige visschers vertrokken en wel voor de Barbara. „Blijft dat nog lang zoo?" Een noodkreet van den kleinhandel in zeevisch over te geringen aanvoer. Het volgende ontleenden wij aan „De Ned. Vischhandel, het orgaan, van den Nederl Bond van Kleinhandelaren in het Visch- en Haringbedrijf. „Zij, die zooals wij met velen onzer in het land spreken, moeten herhaalde malen het geweeklaag aanhooren over de schrale aan voeren en de vanzelfsprekend dure visch. Het is overal .precies hetzelfde. Geen verdiensten en armoe troef. Het is thans zoo, dat voor Mei a.s. ook geen Deensche visch-aanvoeren meer te wachten zijn. Overal en van heinde en verre vraagt men zich af, waar het met zulk een wijze met onzen handel heen moet. Daarnaast een geweldige uitbreiding van de distributie van visch aan werkloczen. Van de circa 90 trawlers, welke een uitvaarcertïfi- ficaat hebben, varen er maar ca. 70. Zoo wordt automatisch de aanvoer beperkt en de prijzen der visch opgeschroefd tot- boven het normale. Op deze wijze wordt het artikel visch een luxe. Het is verschrikkelijk, hoe in verschil lende plaatsen, zooals te Amsterdam, de menschen iederen dag naar den vischafslag trekken en onverrichter zake of met heel weinig visch thuis komen. Hoe vaak krijgen onze leden van hun leverancier een brief kaartje in plaats visch toegezonden, met het laconieke bericht „de visch was te duur, heb niets afgezonden". Waar dit op den duur heen moet, blijft ons geen raadsel meer. Geleefd en gegeten moet er worden hoe dan ook. Zal een klein aantal het nog kunnen bolwerken, op den duur zullen ook dezen het bijltje er bij neer moeten leggen. Steun in welken vorm is ook al geen oplossing Hier dient de Regeering in te grijpen om van waar ook visch te laten invoeren. Doch niet voan over de droge grens. Ieder weet, dat deze nooit den prijs opbrengt door de enorme vrachtkosten. Het is de taak van de overheid om zoolang de reeders niet meer booten laten varen, de grens over zee open te zetten voor allen wie er komen willen. De haringvangst op het IJselmeer wij weten het nu reeds is tot een mislukking gedoemd. Ook hiervan zullen wij van ver diensten gespeend blijven. Vandaar dat wij er met klem bij de Regeering op zullen blij ven aandringen of meer uitvaarcertificaten te willen verstrekken aan die reeders welke wel willen laten varen, of ruimere openstel ling tot aanvoer, over zee. Zoo het thans is: wij hebben het al vaker gezegd gaat het niet langer. De kleinhandel is financieel uitgeput. Nogmaals is onze dringende vraag: „Blijft dat nog lang zoo?" Wij vreezen dat het nog wel geruimen tijd zal du rei?., voordat de Nederlandsche visch handel geen reden meer heeft om te klagen over een vischtekort. Zoolang het reederij bedrijf in den vorm van contingentgerings- maatregelen via de Nederlandsche Visscherij Centrale door de regeering wordt gesteund, zoolang zal "de uitbreiding der visschersvloot door de ingestelde uitvaarcertificaten wor den tegengehouden. Ondanks dat de trawler- vloot in 1938 met vijf trawlers werd uitgebreid was het aantal van een dusdanig certificaat voorziene trawlers, slechts twee grooter dan in 1937, hetgeen beteekent, dat voor drie in de vaart gebrachte trawlers drie oude cer tificaten werden ingetrokken. Juist dezer dagen vernamen wij nog hoe moeilijk het is, voor een nieuw gebouwd (of te bouwen) visschersvaartuig een uitvaar- certificaat te verkrijgen. Het gold hier een snurrevaad-kotter, waarvoor alles, wat den bouw betreft (dus ook de financiering) reeds eenige maanden geleden geregeld was, maar met den bouw waarvan nog steeds niet kon worden begonnen, omdat de zekerheid, dat een uitvaarvergunning verkregen zal worden, ontbrak. Dit schijnt nu eindelijk binnenkort af te zullen komen. 79 jaren, weduwnaar van m. c wei daelstraat 25, IJmuiden; c p v 30 jaren, echtgenoot van c g Dam 218, Velsen; M. E. M. Determeiiei o ^8 dochter van R. H. Determeijer zee inaan(iei IJmuiden; C. Jongejan, 71 jaren opv? van J. v. d. Oever, Breesaapstraaf Rno°t« den. 36> Urnuu HOCKEY. COMPETITIE-STANDEN DERDE KLASSE C: V. C. L. Te Werve Zandvoort 2 Leiden 3 B. M. H. C. 5 S. O. S. 2 B. M. H. C. 4 Leiden 4 14 10 14 10 14 10 14 14 14 15 15 Blik in vogelvlucht op de Spaansche hoofdstad. Het aantal werkzoekenden is weer iets gestegen. Het aantal bij de Gem. Arbeidsbeurs inge schreven werkzoekenden bedroeg op 25 Maart j.l. 2267 tegen 2213 de vorige week. Ingeschreven waren 370 (331) bouwvakar beiders, 191 (195) metaalbewerkers, 23 (29) houtbewerkers, 54 (56) landarbeiders, 157 (158) havenarbeiders, 199 (205) visschers, 43 (44) kantoorbedienden, 791 (770) losse arbei ders, 335 (321) overige beroepen, totaal 2163 (2109) mannen boven 18 jaar. Verder stonden ingeschreven 72 (72) mannen onder 18 jaar, 25 23) vrouwen boven en 7 (9) vrouwen onder 18 jaar. Geheel werkloos waren 1714 (1678), gedeel telijk werkloos waren 441 (438) personen. (Tusschen haakjes zijn geplaatst de cijfers van verleden week). BURGERLIJKE STAND. Bevallen: C. C. W. NijmanFranssen d„ Beukenstraat 22, IJmuiden; D. E. v. d. Wél- Meerkerk d„ v. Wassenaerstraat 49, IJmui den; G. G. v. RoestHooijer z., Napierstraat 5, IJmuiden; M. Tijssen—Vos d., Tollenslaan 18, Velsen; H. J. DekkerEllenbroek z„ Elzen straat 21, IJmuiden; M. C. Rasmussens— Blom d., Fazantenlaan 41, IJmuiden; J. w. d. WerffBruijnes z., Bloemendaalsche- straatweg 60 rood Santpoort, c. DijkVisser Annastraat 26, IJmuiden; A. E. Deen- Zwart d., Uitendaalstraat 22, Santpoort; J. PrassWezelman z.. J. Kostelijklaan 8, Vel sen; N. Kruiswijk—den Duik z.. Pr. Steyn- straat 7 rood, IJmuiden; C. Haver—Kalkman v. Wassenaerstraat 35, IJmuiden; C. J. Visser—Schoorl d., Will, Beukelszstraat 20, IJmuiden. Overleden: C. de Boer 72 jaar, echtgenoote van J. de Vries, Breesaapstraat 25, IJmuiden; F. de Vos, 59 jaren, echtgenoot van G. Westen, Pelsstraat 10, Velsen-N., F. Schellinger, 3 maanden, zoon van F. R. Schellinger, Kenne- merplein 27, IJmuiden; J. J. van Dokkum, Ijsvogels Hurley Strawberries 2 Kraaien Alkmaar 2 H. B. S. 2 F. A. H. C. 2 B. M. H. C. 6 DERDE KLASSE D" 14 12 0 '2 13 13 13 11 13 14 13 n u M -« s '«-li 24 W-,5 IMS 1Ns II *2-3; 10 31-j, Groen Geel 2 Te Werve 2 H. D. M. 7 Groen Geel 3 Alliance 3 Leiden 6 H. D. M. 8 B. M. H. C. 7 VIERDE KLASSE D: 0 17—1 14 10 14 13 14 14 13 14 12 Alliance 2 Amsterdam 6 Alkmaar 3 Amsterdam 7 H. M. S. 3 Zandvoort 3 Strawberries Ijsvogels 2 H. B. S. 4 Pinokkio 4 Kraaien 2 Ijsvogels 3 V. V. V. 2 F. A. H. C. 3 F. A. H. C. 4 VIERDE KLASSE E: 1 1 4 4 7 9 11 VIERDE KLASSE F- 12 10 12 10 10 6 10 5 11 4 12 2 11 0 14 13 13 12 12 14 13 13 11 22 81-;, 22 59-» 21 40—13 13 28—J; 10 25-4 10 EJ 5 1955 4 8-j, 21 52—1J 21 58-," 27-30 1 24-31 8 28-j, J U-38 0 4-11 21 61-5 17 41—» 14 21-1, 13 28-jJ 12 29-» 10 2319 8 12_a 1 l-« LAWNTENNIS. DE TEXNIS-COMPETTTIE De indeeling van de eerste klasse is als mu. Atd. 1: Leiden-1-Thor 1 (den Haag Marlot 1 (den Haag)—Schiedam 1. Afd. 2: Kat 1 (Amsterdam)—Groen Wit I (Amsterdam), Malteklopper 1 (Den Hsspï Rhynauwen 1 (Utrecht). Afd. 3: Enschedé 1Arnhemsche T. V 1 Alha 1 (Amersfoort)Hilversum 1. Afd. 4: Woburnpark I (Den Bosch)—Philhar- monie 1 (Tilburg), Eindhoven 1—Vollev i (Eindhoven). 1 HOLLAND—AMERIKA LIJN. Burgerdijk 25 v. Rott. te N.-Orleans. Damsterdijk, Vancr. n. Rott. 26 v. Los Angel, Delftdijk, Rott. n. Vancr. 27 te San Franc. Lochkatrine, 28 v. Vancouver te Rott. Nieuw Amsterdam (toeristenreis) 25 van St, Thomas naar New-York. Lochmonar, Vancr. n. Rott. 27 te Liverpool, Spaarndam 28 v. Rott. n. New-Orleans. Lochgoil, Vancr. n. Rott. 27 te Seattle. Binnendijk, 28 v. Rotterdam naar Boston. HALCYONLIJN. Stad Vlaardingen 28 v. Vlaard. n. Narvik, Vredenburg, 26 van Peper n. Vlaardingen, Stad Arnhem, Morphoubaai te Rotterdam, Rozenburg, Rott. n. Sebcnico p. 27 Ouessant, HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (uitr.) 28 van Mombassa. Boschfontein (uitr.) 27 Maart te Durban. Jagersfontein (uitr.) 28 te Antwerpen. Meliskerk (thuisr.) 27 Maart van Zanzibar, HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (thuisr.) p. 28 Gibraltar. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk, Sydney n. Londen 28 v. Rott, Almkerk (uitr.) 26 25 m. Z.W. v. Niton. Meerkerk (uitr.) 27 van Alleppey. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Tjikembang (thuisr.) 27 van .Colombo. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Douro, 25 van Belize n. Pto. Barrios. Hebe, Castellon n. Rott. 28 op 35 mijl W. van Beachy Head. Simon Bolivar, Barbados n. Amst. 28 (n.m.) van Havre, 29 (5 n.m.) verwacht. Vesta, 28 van Oran te Genua. Cottica 28 v. Amsterdam n. W.-Indië. Ajax 27 Maart van Odense naar Stettin. Baarn. Amsterdam naar Chili 27 te Curacao. Bennekom, 28 Maart v. Chili te Amsterdam. Odysseus 27 Maart v. Stettin te Amsterdam. Stella 27 Maart v. Izmir n. Rotterdam. Triton, 27 Maart v. Catania n. Messina. Pluto, 28 Maart v. Am. te Kopenhagen. Alkmaar, Amsterdam n. Chili 26 140 mijl Z.W. van Land's End. Ariadne, Rotterd. n. Lissabon p. 27 Ouessant Flora, 26 Maart v. W.-Indië te N.-York. Poseidon, 26 v. W.-Indië te N.-York. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Westland (thuisr.) 27 Maart v. Bahia. KONINKLIJKE/SHELL. Ghama, Falmouth n. St. Kitts 26 27 mijl Zuifl van Land's End. MEIJER Co.'s SCHEEPVAART-MIJ- Laertes, 27 Maart v. Amsterdam te Batavia. Glenroy, Dairen n. Amsterdam 26 te Manilla, City of Bedford, Dairen n. Rotterdam 26 van Masïnlok. Glenogle, Dairen n. Rolt 27 te Kohsicnang, Patroclus, Japan n. Rott. 28 van Aden. Bengloe, Hongkong n. Rott. 28 v. Kohsichan? Bellerophon, Rott. n. Japan 28 v. Suez. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN- Alhena (thuisr.) 26 Maart van Montevideo. Alkaid (uitr.) 26 Maart van St. Vincent ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (thuisr.) 28 Maart te Marseille. Kedoe (uitr.) pass. 27 Maart Gibraltar. Kertosono (uitr.) 27 Maart van Genua. Kota Radja (thuisr.) 28 Maart v. Belawan. Garoet (thuisr.) pass. 28 Maart Gibraltar. Blitar (thuisr.) pass. 27 Maart Perim. Indrapoera (thuisr.) 28 van Marseille. Tosari (thuisr.) pass. 28 Kaap del Armi. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tjikandi (uitr.) 28 Maart van Suez. Johan van Old. (uitr.) pass. 27 Gibraltar. Saleier (uitr.) pass. 27 Maart Ouessant. Christiaan Huygens (uitr.) 27 v. Belawan. WIJKLIJN. Winterswijk 27 v. La Pallice n. Susak. Stolwijk, Panderma n. Rott. p. 27 Finiserre. Randwijk 28 v. Rott. te Alexandrië. Jonge Elisab., Jaffa n. L'pool p. 28 Leixoes, J

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2