VERWACHT WORDENDE SCHEPEN X.V.R.O.-avond in Thalia. Met Snip, Snap Co. Weer was een nieuw legioen van 500 luister vinken present om Woensdag in den Thalia Schouwburg den Avro-avond van Snip en Snap bij te wonen en met deze twee komieken „op stap" te gaan. De voorstelling was geheel gelijk aan die. welke omstreeks half Februari onder groote be langstelling hier ter stede gegeven werd en waardoor de Avro-leiding zich genoopt zag te beloven nog eens terug te komen, omdat honder den luistervinken teruggezonden hadden moeten worden wegens het uitverkochte huis. Ook nu was de zaal tot aan den nok gevuld toen het scherm opging en daarmee de Snip en Snap- show een aanvang nam. Over deze avonden zoowel te IJmuiden als te Beverwijk gegeven zijn reeds drie waardee- rende verslagen verschenen en voor de fines ses van zulk een verslag willen we volstaan met te verwijzen naar dat van gisteren in ons blad over den avond te Beverwijk, waar de redactie reeds enthousiast over schreef. Snip (Willy Walden) en Snap (Piet Muyse- laar), Cisca Harms, Mimi Matthijssen (wie dacht niet aan haar Viktoria van verleden jaar bij de IJmuider Operette Vereeniging?), Jean du Béla en Gerard Walden hebben het publiek voor een paar uur de zorgen van den dag geheel doen vergeten. Bijgestaan door de Anita-dansgroep onder lei ding van Ankie Heukers en een straffe regie van Renée Slees wijk, die voor een uitstekend tempo van deze show zox-gde, werd de bonte „Woensdag- avondtrein" den opgetogen luistervinken voorge- tooverd. De uitnemende muzikale leiding van Pim de la Fuente, die met den regisseur als „gangmakers" op de locomotief fungeerden, mo gen we in dit verband zeker roemen. Het gebruikelijke propaganda-speechje, dat de avonden van den omroep altijd begeleidt, werd gesproken door den heer G. de Clerq, voor zitter van het instituut, die de bezoekers op wekte toch vooral de A. V. R. O. te blijven steu nen of, voor hen die dit nog niet deden, als luis tervink tot dezen omroep toe te treden. Propaganda voor vischgebruik. Gisteravond werd in het Herv. Vereenigings- gebouw een propaganda-avond gehouden voor het vischgebruik. Deze avond was belegd op ini tiatief van de Buurt-vereeniging Driehuis Voor de Commissie ter bevordering van het vischge bruik was aanwezig de heer C. Bon, die ter in leiding het doel van de commissie Vischgebruik uiteenzette. Waar tengevolge van verschillende moeilijkheden de uitvoer sterk is afgenomen, tracht men het vischgebruik in ons land te hel pen bevorderen. In het eerste gedeelte van den avond werd een serie projectieplaten, daarna een driedeelige film vertoond die een duidelijk overzicht gaven van de visscherij werkzaamheden en wat daarmee in verband staat. Platen en film waren zeer dui delijk. De heer Bon gaf hierbij een uitvoerige explicatie, waardoor het vertoonde nog meer tot zijn recht kwam. Het geheel was een krachtige propaganda voor het vischgebruik. Te betreuren was de geringe opkomst. Het geen geboden werd was werkelijk meer belang stelling waard. BELANGRIJKE SCHENKING. Het Nederlandsch Historisch Scheepvaart museum te Amsterdam is een belangrijke schen king rijker geworden door de mooie geste van mej. Chr. E. Jaski alhier. Deze dame heeft na melijk aan voormeld museum aangeboden een aantal in olieverf geschilderde afbeeldingen van vroeger zeer bekende doch sedert lang ver geten zeilschepen van de hand van den beken den zeeschilder Spin. Bovendien nog van een aantal met de hand geschilderde afbeeldingen van Chineesche jonken op ox-igineel oud-Chi- neesch rijstpapier. Reeds eerder heeft de schenkster, die uit een zeevarende familie stamt, blijk gegeven van haar belangstelling in het scheepvaartmuseum. WONINGBOUW. Door de N.V. Lagendijk te Driehuis zullen aan de Burgemeester Rambonnetlaan alhier 15 woonhuizen worden gebouwd. AANGEKOMEN. 28 Maart: Bennekom s.s. Chili Eems m.s. Londen Rudolf s.s. Caen 29 Maart: Venersborg s.s. Stockholm Prahova s.s. Santa Fé Mira m.s. Kings Lynn Simon Bolivar s.s. West Indië Thornbury s.s. Abö Amstelkerk s.s. Hamburg VERTROKKEN. 28 Maart: Crichtoun s.s. Leith Patria s.s. Rotterdam Inga Essberger s.s. Ostermoor Merel s.s. Londen Maas s.s. Rotterdam Cottica s.s. West Indië Cabo m.s. Londen Vliestroom s.s. Hull 29 Maart: Sigrid m.s. Rotterdam De eerste houtboot. Het gisteren van Abö aangekomen Finsche stoomschip Thornbury is de eerste houtboot in dit seizoen, welke een lading uit Finland in de hoofdstad aanbrengt. Roemccnsche graanboot. Gisteren passeerde hier van Santa Fé naar Amsterdam het in Baila thuisbehoorend stoom schip Prahova, dat de Roemeensche vlag voert. Deze vlag wordt hier maar zeldzaam gezien en komt dan ook weinig in de statistiek van het scheepvaartverkeer der hoofdstad voor. Kustvaart over zee. Het Finsche tankmotorschip Sigrid, dat onge veer twee duizend ton benzine kan vervoeren, heeft in deze week eenige achtereenvolgende reizen tusschen Amsterdam en Rotterdam ge maakt, waarbij in laatstgenoemde haven gela den werd. Het schijnt dat deze verbinding goed- kooper is voor het transport, althans veel vlug ger, dan het vervoer met groote tanklichters door de binnenwateren. Ertsaanvoer. Het Duitsehe stoomschip Rudolf, dat verhuurd is aan een Fransche reederij, bracht van Caen een lading erts aan voor het Hoogovenbedrijf alhier. Duitsehe dividenden. De vergadering van aandeelhouders in de Friedr. Albert Pust Hochseefischerei A.G. te Wesermünde besloot over het afgeloopen boek jaar een dividend van acht procent uit te kee- ren, evenals in het voorgaande boekjaar. In het loopende jaar zal de reederij wederom een nieuwen stoomtrawler laten bouwen, Om het damkampioenschap van Kennemerland. Ligthart wint van Dukel. Deze week is de zesde ronde gespeeld van het tournooi om het damkampioenschap van Kennemerland. De uitslagen luiden: LigthartDukel 20 MertensDe Boer 1- Spanjaardv. d. Heijde 2- De JongBais 1- Aanvankelijk kreeg Dukel belangrijk voor deel, doch hij liet zich verrassen door een offer, hetgeen de kansen deed keeren. Na nog een foutieve zet van Dukel, die hem een stuk kostte, verloor deze na een lang eind spel. Door deze overwinning is Dukel vrijwel uitgeschakeld en zijn Ligthart's kansen aanmer. kelijk gestegen. Deze moet nog spelen tegen De Jong en dan zal de partij Mertens-Ligthart wel den door slag geven. De stand luidt: Mertens 6 gesp. 9 pnt., Ligt hart 5 gesp. 8 pnt., Dukel 6 gesp. 8 pnt., De Boer 6 gesp. 5 pnt., Spanjaard 6 gesp. 5 pnt., Bais 6 gesp. 4 pnt., v. d. Heijde 6 gesp. 4 pnt., De Jong 4 gesp. 1 pnt. De Gemeenteraadsverkiezing. De candidaten der O.-K. Kies- vereeniging. In de gisteravond in het O. K. Vereenigings- gebouw gehouden jaarvergadering van de Oud- Katholieke Kiesvereeniging, welke zeer goed bezocht was en waar het voltallige bestuur aan wezig was, werd de candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen vastgesteld. In volgorde zullen de navolgende candidaten worden gesteld: 1 G. Heykoop, 2 A. J. van Kleef, 3 P. C. Tol, 4 W. D. Wiljouw, 5 A. Vis, 6 A. A. van Pel en 7 G. Prins Pzn. Uit het jaarverslag der Reeders- vereeniging. Haringvisscherij ter zoute. Aan deze visscherij werd, uiteraard door de zelfde reederij, wederom deelgenomen met twee stoomloggers en twee motorloggers, evenals zulks in 1937 het geval was. Een der stoomschepen maakte 7 reizen ter zoute, benevens 11 reizen op versche haring. Het andere maakte 8 reizen ter zoute en geen versche-haringreizen, tezamen 15 reizen (293 zeedagen) ter zoute en 11 reizen (77 zeedagen) op versche haring. Een der motorschepen maakte 4 reizen ter zoute en 10 op versche haring; het andere maakte 7 reizen ter zoute en geen versche- haringreizen. Tezamen 11 reizen (232 zee dagen) ter zoute en 10 reizen (56 zeedagen) op versche haring. Bovendien werd door één stoomlogger en twee motorloggers ter gelegenheid van zout reizen nog een hoeveelheid versche haring aangevoerd. Door de stoomschepen werden 8612 kantjes, door de motorschepen 6897 kantjes gezouten haring aangebracht, tegenover in 1937 resp. 8000 en 7717 kantjes. Waar het aantal zeedagen verminderde van 305 tot 293, zijn dus de vangsten in 1938 nog ruimer geweest, dan in het in dit opzicht reeds gunstige jaar 1937. Ondanks de in de eerste maanden der teelt heerschende staking konden de IJmuider drijfnetvisschersschepen op de normale tijden uitvaren en ook geregeld het bedrijf blijven uitoefenen. De besommingen waren dienten gevolge in de eerste maanden goed. Na afloop der staking in einde Augustus trad een sterke inzinking tengevolge van groote vangsten in. Met Regeeringshulp werd daarna eind Augus tus een „Haring-Crediet-Overeenkomst 1938" in het leven geroepen, die door middel van een systeem van opvangprijzen 94.000 kantjes ge zouten haring overnam, ter tijdelijke ontlas ting der markt, en de opgeslagen hoeveelheden op een gunstiger moment verkocht. De Re- geering verleende hiertoe een belangrijke hulp. terwijl door de reederijen f 0.25 per aan gevoerd kantje haring afgedragen werd. Dit systeem heeft zeer gunstig gewerkt en kan wellicht aanleiding geven, in de toekomst een gelijksoortige regeling ook voor versche haring, en eventueel makreel, in het leven te roepen. Naar Rusland kon slechts in October een contract voor 13.000 Schotsche tonnen afge sloten worden tegen een redelijken prijs. Tengevolge van de staking en het systeem van opvangprijzen lagen de prijzen in dit jaar iets hooger in de markt en waren de bedrijfs resultaten dientengevolge iets beter dan in 1937. Hier staat echter tegenover, dat de prijs stijging der materialen zich in 1938 nog voort zette en gemiddeld een 10% bedroeg, voorna melijk tengevolge van hoogere tonnenprijzen. De maatregelen tot beperking der uitoefe ning van het bedrijf bleven gehandhaafd, in dier voege, dat de eerste uitvaardata waren gesteld op 9 dagen van 18 Mei tot 23 Juli 1938, terwijl inplaats van van 16 Augustus af reeds van 9 Juli af de volle vleet medegenomen mocht worden; terwijl in 1937 de teelt per 1 December beëindigd moest worden, werd thans al naar de vroegere of latere eerste uitvaar data ook het einde der teelt in vier étappes vastgesteld en wel van 26 November tot en met 11 December. CHR. MUZIEK VEREENIGING „WILHELMINA". Nu het jubileumconcert achter den rug is, gaat „Wilhelmina" zich voorbereiden voor de deelneming aan het op Hemelvaartsdag a.s. te houden nationaal concours in Rotterdam. Het verplichte werk voor de eere-afdeeling- „Preciosa" van Weber eischt een extra studie. Als vrij nummer zal worden gespeeld „Le Roi s'amuse" van Délibes, dat reeds op het jubi leumconcert ten gehoore werd gebracht. Ongetwijfeld voor den directeur Marinus Adam geen gemakkelijke taak, daar er nog slechts zeven weken voor repetities beschik baar zijn. Trouw bezoek der repetities is dan ook een eerste vereischte. SPEELTUINVEREENIGING „IN VEILIGE HAVEN". De Speeltuinvereeniging „In Veilige Haven" houdt a.s. Vrijdagavond haar jaarvergadering- in het clublokaal op den tuin. De agenda vermeldt o.a. het uitbrengen van de jaarverslagen van secretaris en penning- meesterre en een bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van mevr. Luster en de heeren van der Zee en Reek, die allen herkies baar zijn. De toegangsweg naar het vergaderlokaal zal van den ingang aan den Velserduinweg ver licht worden. Nog geen visscliers naar Polen. In ons blad van gisteren hebben wij gemeld, dat eenige visschers naar Polen zijn vertrokken ter bemanning van de Barbara. Naar wij vernemen is het vertrek niet doorge gaan omdat de reis via Duitschland door passen- moeilijkheden zooveel bezwaren opleverde, dat het vertrek moest worden uitgesteld. TOONEELVEREENIGING VARIA. De rolverdeeling van het mysteriespel „De kat en de kanarie", dat de tooneelvereeniging Varia onder regie van Jan van Dommelen Dinsdag 18 April a.s. in den Thalia-Schouwburg zal opvoe ren luidt als volgt: mr. Crosby, de familie-ad vocaat, A. J. L. van den Borg; de erfgenamen van wijlen Cyrus West, de dames Annabelle West (mevr. T. Roza), Susan Sillsby (mevr. J. Boeree), Cicely Young (mej. Rie Bakkernes), Harry Blythe (L. W. Boeree), Charley Wilder (Harm Schoone) en Paul Jones (Jack Roza). De mysterieuze huishoudster, die meer van het familiegeheim schijnt te weten, is Mammie Pleasant (mej. St. Peek); Alex van der Zijl is de geneesheer dr. Patterson en de heer A. H. Holtslag zal in de huid van een zekeren meneer Brixton kruipen, wiens antecedenten ietwat duister zijn. Papierfabriek verkort den arbeidstijd. De voorraad wordt te groot. Dezer dagen is de afdeeling Formaatpakkerij der N.V. Ver. Kon. Papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen na ongeveer een half jaar door overplaatsing naar Wormer buiten bedrijf te zijn geweest, weer naar Velsen overgeplaatst, wat een verheugend feit mag worden genoemd. Doch na deze blijde tijding dreigen donkere wolken. Want, naar reeds aan vele leden van het bedrijfspersoneel is medegedeeld, zal de ar beidstijd voor hel personeel zoodanig worden ingekrompen, dat zij, die in continudienst werk zaam zijn eens per drie -weken één dienst van acht uur zullen moeten verzuimen, waardoor des Zaterdags de z.g.n. middagdienst komt te vervallen en de fabriek dus na afkomen van den ochtenddienst zal staan. Voor de dagarbeiders is besloten, naar wij vernemen, dat deze eiken dag een half uur ver zuimen, zoodat per week drie uren zal worden verzuimd. Deze maatregel schijnt verband te houden met de groote hoeveelheid papier, welke in voorraad is en waarschijnlijk op deze wijze van werken kan worden genormaliseerd. Zooals werd medegedeeld zal deze regeling Maandag, 3 April a.s. in werking treden. Het gasverbruik in 1938. Ruim 150.000 M3 grooter dan verleden jaar. Het gemeentelijk gasbedrijf heeft in 1938 geleverd 5.187.228 M3. gas, tegen het vorig jaar 5.030.801 M3. zoodat in 1938 een stijging van het verbruik valt waar te nemen van 156.427 M3. Over de gewone meters werd gebruikt 2.200.783 M3., tegen het vorig jaar 2.125.073 M3., een toeneming dus van 75.710 M3. Deze stij ging was voornamelijk te danken aan een grooter verbruik voor industrie en verwarming'. Over de muntmeters werd gebruikt 2.986.445 M3., tegen het vorig jaar 2.905.732 M3„ zoo dat hier een stijging valt waar te nemen van 80.713 M3. Het aantal gewone meters steeg in 1938 met 72 tot 3076, het aantal muntmeters met 195 tot 8488, het totale aantal gasmeters steeg dus met 267 tot 11564. Het gemiddelde verbruik per muntmeter steeg van 350 tot 352 M3„ het ge middeld verbruik per gewone meter van 688 tot 693 M3. Deze cijfers toonen aan, dat het gasverbruik o.g. stabiel is, vergeleken bij het vorig jaar, er is zelfs een kleine vooruitgang van het ge middelde gebruik per meter, Wij mogen dus aannemen, dat het laagste punt overwonnen is. Dat laagste punt werd bereikt u het totale verbruik 4.834.122 waarvan 2.908.420 M3. voor de Z', 1.925.702 M3 voor de gewone jÏÏSS'SP'S nu even boven het verbruik van me We zijn dat toen 5.153.499 M3 bedroeg Lf gek<Vn nog lang niet toe aan de cijfers vïf 1933. In dat jaar toch bedroe* 52 et Ito: 5.811.983 M3.. terwijl er toen biTkani uSNk ters minder in gebruik waren Het 00 verbruik bedroeg toen 457 M3~ vnrl^^e'd meters en 854 M3. voor de gewone zien dus. dat zes jaar geleden het ir *11 gebruik voor de muntmeters 105 de gewone meters 161 M3. gronh*. J:n V(*: Sinds de raad echter tot verlarin gasprijs besloot, is de daling van hl» Vac tot stilstand gekomen. Zeker zou het V€T'orüii toenemen, wanneer de prijs van h t Ver^t meer verlaagd werd. Maar dat zal ?af zoo gemakkelijk gaan. De winst ue ni«t bedrijf is voor dit jaar geraamd oï aangezien een verlaging van den nrn. '00», halven cent f 26.000 zou kosten T winst geheel verdwijnen. Daar sta.,V over, dat bij een flinke toeneiSneJUe?tl- gasverbruik meer winst zou gemaivt r '0 Wanneer het verbruik gemiddeld l?0'11®. zou worden als in 1933, zou dat hii. half millioen M3. gas meer beteeken™ V*' meerverbruik zou dan een flinke wIS kt Bovendien ontvangt de gemeente attf». flitalrn irritief in T /~I hiermede eens is, zal gemeentebegroting wel "bïijkeiTen nog even den tijd. sn. Maar of de S? SCHIP VAN Verm. aankomst LAATSTE BERICHT Andoni (Brit) Lissabon 31 Maart 28 Maart te Piraeus. Ajax (Ned.) Stettin 4 April vertrekt 1 April. Aurora (Ned.) Midd. Zee 6 April 26 Maart van Malta. Bodegraven (Ned.) x) Chili 25 Maart van Cristobal. Chili 24 Maart van Cristobal. Bintang (Ned.) x) Batavia 16 April 19 Maart van Colombo. Breda (Ned.) Chili 27 Maart te Callao. British Lady (Br.) Abadan (via R'dam) 7 April 20 Maart van Port Said. Bloemfontein (Ned.) Zuid Afrika 27 Maart van Dakar. Boskoop (Ned.) Chili 27 Maart te Talcahuano. Bretagne (Deen) La Plata 20 Maart te Buenos Aires. Benvenue (Eng.) Bassein 3 April 28 Maart van Gibraltar. Barendsz (Ned.) Danzig 1 April 27 Maart vertrokken. Brandaris (Ned.) Londen heden 29 Maart vertrokken. Cordillera (Du.) x).... Pto Barrios (v. IJm.) 1 April 22 Maart van Barbados. Dea Mazzella (It.) Midd. Zee heden 25 Maart van Huelva. Dolius (Br.) Japan 14 Juni 24 Maart te Hongkong. Dagfred (Noor) N. Orleans (via Duink.) 4 April 12 Maart vertrokken. Edward Blyden (Eng.) W. Afrika 2 April 21 Maart van Dakar. Euro (Ital.) Bona (v. IJm.) 1 April 26 Maart van Gibraltar. Eurylochus (Eng.) x) Batavia heden 28 Maart van Dungeness. Eemland (Ned.) Santos 3 April 22 Maart van Ceara. Euterpe (Ned.) Danzig 3 April vertrekt 31 Maart. Frangois L. D. (Fransch La Plata 21 Maart te Santa Fé. Gambian (Eng.) W. Afrika 26 Maart van Calabar. Glenearn (Eng.) x) Japan 9 April 26 Maart van Port Said. Gloriastella (Ital.) La Plata 4 April 24 Maart van Dakar. La Plata 24 April 25 Maart van Montevideo. Japan 8 Mei 27 Maart van Manilla. Helmspey (Eng.) Bassein 16 Maart te Rangoon. Halle (Du.) Ned. Indië 20 April 21 Maart van Colombo. Heemskerk (Ned.) x) Zuid Afrika 29 Maart te Hamburg. Midd. Zee 30 Maart 29 Maart te Rotterdam. Hercules (Ned.) Hamburg 2 April vertrekt 1 April. Hogland (Noor) Buenos Aires in lading. Ioannis P. Goulandris (G La Plata 13 April 21 Maart van Pernambuco. Bordeaux 4 April vertrekt 31 Maart. Inversuir (Br.) x) Port Arthur 12 April 24 Maart vertrokken. Kosti (Gr.) Pt. Redan 5 April 27 Maart te Bona. Kurmark (Du.) Ned. Indië 4 April 23 Maart van Venetië. Kl. Oldendorff (Du.) Brake (v. IJm.) 29 Maart 28 Maart vertrokken. Lekhaven (Ned.) La Plata 30 Maart 22 Maart van Madeira. Leto (Ned.) West Afrika 22 Maart van Sassandra. Wesi Afrika 24 Maart van Burutu. Ned. Indië 27 Maart te Batavia. Batavia 29 Maart 28 Maart van Ouessant. Maron (Eng.) x) Batavia 21 April 22 Maart van Belawan. M.v.St. Aldegonde (Ned Batavia 29 Maart van Colombo. Meliskerk (Ned.) x) Zuid Afrika 27 Maart van Zanzibar. Ned. Indië 8 Mei 25 Maart van Soerabaja. Moordrecht (Ned.) Port Arthur 31 Maart 13 Maart vertrokken. Murena (Ned.) Curagao (via R'dam) 5 April 13 Maart vertrokken. Matros (Pan.) La Plata 21 April 18 Maart van Santa Fé. Melampus (Ned.) Batavia 25 Maart vertrokken. Myrmidon (Eng.) x) Batavia 5 Mei vertrekt 1 April. Mars (Ned.) Midd. Zee 28 Maart te Tel-Aviv. Magdeburg (Du.) Batavia in lading. Nijkerk (Ned.) Zuid Afrika 29 Maart 28 Maart van Hamburg. Alexandrië 2 April 20 Maart van Haifa. Oberon (Ned.) West Indië 9 April 22 Maart van St. Thomas. Pan Aruba (Noor) x) Malmö 29 Maart 23 Maart vertrokken. Panachandros (Gr.) La Plata 4 April 25 Maart van Dakar. Poelau Tello (Ned.) Batavia 23 Maart van Sabang. P. Campanella (It.) Bizerta heden 21 Maart van Gibraltar. Poelau Bras (Ned.) Hamburg 2 April 29 Maart vertrokken. Poelau Roebiah (Ned.) Batavia 25 Maart vertrokken. Poelau Laut (Ned.) - Batavia in lading. Danzig 31 Maax-t vertrokken. Rendsburg (Du.) Bintang 12 April 26 Maart van Pt. Sudan. Rhesus (Eng.) x Batavia 8 April 26 Maart van Port Said. Springfontein (Ned.) x) Zuid Afrika 25 Maart van Port Said. Soemba (Ned.) Batavia 16 April 26 Maart van Aden. Alexandrië 18 April 27 Maart te Thessalonika. La Plata 1 Mei vertr. 30 Maart v. Rosario. Stella (Ned.) Zw. Zee 8 April 27 Maart van Izmir. Buenos Aires vertrekt 31 Maart. Stuyvesant (Ned.) West Indië 9 April 24 Maart van Barbados. New Castle 2 April vertrekt 1 April. Midd. Zee 2 April 26 Maart te Fiume. Triton (Ned.) Zw. Zee 10 April 29 Maart te Palermo. Venetië 5 April 21 Maart van Palermo. Tawali (Ned.) x) Ned. Indië 26 Maart van Batavia. Tjikembang (Ned.) x) Oost Azië 27 Maart van Colombo. Tiberius (Ned.) Alexandrië 28 Maart te Izmir. Ulysses (Ned.) Zw. Zee 18 April 26 Maart te Constantza. Buenos Aires 12 April 10 Maart vertrokken. Vulcanus (Ned.) Hamburg 31 Maart vertrekt 30 Maart. Wisconsin (Am.) Oran 29 Maart 23 Maart van Gibraltar. La Plata 4 April 23 Maart van St. Vincent. Westland (Ned.) Buenos Aires 14 April 29 Maart v. Pernambuco. Waterland (Ned.) x) Hamburg 2 April vertrekt 1 April. Zuiderkerk (Ned.) x) Japao 30 Maart 29 Maart te Rotterdam. Zaanland (Ned.) Buenos Aires heden 24 Maart van Las Palmas. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Duitsch s.s. Rudolf Caen SANTPOORT SCHAKEN De wedstrijd „Santpoort II" teeen u stede VI", gespeeld in het Jeupgdhuis fes? poort, eindigde in een o—5 gelijk speL MAILT life CEKICUTEN AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. Amsterdam, 29 Maart m 210 Vette kalveren: le kw. 62-66 (enbi. hooger), 2e kw. 52—58, 3e kw. 42—48 nprvp levend gewicht. 188 Nuchtere kalveren 5—7.50 per stuk 177 Varkens: Vleeschvarkens wegende van 90—110 K.G. 57—58, zware varkens 56—57 vette varkens 54—55 per K.G. slachtgewicht' Overzicht: Vette kalveren: matige aan- vier, vlugge handel, weinig eerste kwaliteit Prijzen onveranderd. Nuchtere kalveren: ruime aanvoer, vlugge handel, prijzen iets hooger. Varkens: matige aanvoer, weinig handel prijzen onveranderd. MARKT WOERDEN. .Aanvoer 21 partijen kaas. Met Rijksmerk le kw. f 2223; met Rijksmerk 2e kw. f 20- f 21.50. Handel traag. - erts HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochavon Rott. n. Vancouver 28, 42 m. West van Land's End. Spaarndam, Rott. n. N.-Orleans 29 te Antw. Rotterdam 26 v. N.-Orleans naar Havana. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk 29 van Bremen te Hamburg. Bloemfontein (thuisreis) 27 van Dakar. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. Amstelkerk 28 van Hamburg te Amst. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk 29 van Rott. te Londen vertr. 30 (5 n.m.) naar Rotterdam. Almkerk (tl.) 29 te Lissabon. Gaasterkerk (thuisr.) 29 van Sydney. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Abbekerlt (uitr.) 29 van Colombo. 'Zuiderkerk 29 van Japan te Rotterdam. HALCYON LIJN. Stad Haarlem Rott. n. Genua p. 2.9 Gibraltar. Stad Amsterdam, 28 van Vlaardingen te Genua, voor La Goulette. Stad Arnhem 29 v. Rott. n. Oxelosund. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (uitreis) 28, 350 mijl Z.Z.W. van Land's End. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Hebe Castellon n. Amst. 29 van Rotterdam. Theseus 29 v. Amst. n. Kopenhagen. Ganymedes 29 v. Amst. naar Hamburg. Breda 27 Maart van Corral te Callao. Boskoop 27 Maart van Corral te Talcahuano, Ajax 29 van Odense te Stettin. Euterpe 28 van Amsterdam te Gdynia. Mars 28 van Piraeus te Tel Aviv. Poseidon 28 van New York n. La Guayra. Simon Bolivar 29 v. Barbados te Amst. Triton 29 van Messina te Palermo. Colombia 26 Maart v. Barbados te Cristobal. Benr.ekom Amst. n. Chili p. 27 Dungeness, Berenice 27 van Pasajes naar Bilbao. Fauna 28 van Piraeus naar Lefkandi. Hebe 29 van Castellon te Rotterdam. Hercules 29 van Amst. te Hamburg. Iris 28 van Amst. te Bordeaux. Nereus Oporto n. Amst. p. 29 (4 n.m.) Lydd Orpheus 29 van Amsterdam te Halmstad. Tiberius 28 van Alexandrië te Izmir. Luna 29 van New York n. Puerto Cabello. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Westland (thuir.) 29 van Pernambuco. Zaanland (thuisr.) 30 (11 n.m.) te IJmuiden v.w. Montferland (uitreis) 29 te Santos. Mirza 23 Maart v. Curagao naar Gibraltar. Agnita 24 Maart van Curagao te Aruba. MEIJER CO.'S SCHEEPVAART-MIJ. Glenroy, Dairen n. Amst. 27 v. Manilla. Clytoneus, Liverpool n. Java 29 van Suez, Antenor 26 Maart van Osaka naar Rott. Perseus, Japan n. Rott. 28 te Singapore. Memnon, Japan n. Rott. 28 van Singapore. Eurylochus Batavia n. Amst. p. 28 Niton. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Algorab 28 v. Rotterdam te Buenos Aires. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo 29 v. Rotterdam naar Batavia. Garoet (thuisreis) pass. 28 Maart Sagre? Kota Nopan (uitreis) 29 Maart te Singapore. Baloeran 29 van Batavia n. Rotterdam. Kertosono (uitreis) pass. 29 Kaap del Armi. Tapanoeli (thuisreis) pass. 28 Finisterre. Straat Soenda Rott. n. Batavia 29 v. Durban. Kota Pinang 29 v. Rott. n. Hamburg. STOOMVAAART MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt (uitr.) 28 van Algie Johan de Witt (thuisr.) 29 van Southampton. Enggano (uitreis) 29 Maart van Suez. Moena (thuisr.) pass. 28 Maart Ouessant. Marnix van St. Aldegonde (thuisr.) -» van Colombo. WIJKLIJN. Beverwijk 29 van Rotterdam te Malta. Jonge Johanna 29 v. Antwerpen te Malta. Jonge Anthony 29 van Londen te Antwerp®"

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2