Partieel uitbreidingsplan thans aangeboden. flUfia «MIWTW Voor het Noord-Westelijk deel der gemeente. Plaats voor 100 villa's, 660 middenstands- en 900 arbeiderswoningen. Nieuwe winkelstraat ontworpen. Na een zeer langdurige voorbereiding hebben B. en W. thans ter voorloopige vaststelling aangeboden een ontwerp van het partieel uitbreidingsplan no. 1 met de daarbij behoorende bebouwings voorschriften. Gedurende vele jaren is een zeer dringende behoefte gevoeld aan uitbrei dingsplannen voor die gedeelten onzer gemeente, welke daarvoor in aanmer king komen. Het bestuur van de voor malige gemeente Beverwijk heeft zich reeds een tiental jaren geleden daar mede ernstig bezig gehouden. Het moest toen evenwel tot de conclusie komen, dat een behoorlijke voorbereiding en uitwerking van zoodanige plannen slechts op een bevredigende wijze zou kunnen plaats vinden, indien het daar mede samenhangende complex van vraagstukken, dat voor de aangrenzen de gemeenten evenzeer van beteekenis was, eerst in onderling overleg zou zijn onderzocht en bestudeerd. Genoemd gemeentebestuur heeft zich dan ook reeds in 1931 tot Gedeputeerde Staten van Noord-Holland gewend met verzoek de spoedige totstandkoming van een streekplan te willen be vorderen. Tezelfder tijd had de vaste Commissie voor Uitbreidingsplannen in Noord-HoUand, welke reeds sedert 1925 overeenkomstig de haar door Gedeputeerde Staten opgedragen taak haar aandacht wijdde aan de totstandkoming van goed samenhangende gemeentelijke uitbreidings plannen en een ordelijke groei van de verschil lende streken in deze provincie, de noodzakelijk heid van deze aangelegenheid ingezien. Streekplan IJmond-Noord. Tn het begin van 1935 is een gemeenschappe lijke regeling betreffende het ontwerpen en vast stellen van een streekplan IJmond-Noord door de gemeenten Velsen, Beverwijk, Wijk aan Zee en Duin en Heemskerk tot stand gekomen. Dit kleine, in vele opzichten als één geheel te be schouwen gebied, had èn door zijn sterk gewij zigde en snelle ontwikkeling der laatste jaren èn door de te verwachten belangrijke verande ringen in het hoofdverkeerswegennet bijzondere behoefte aan zulk een plan, dat gericht is op een harmonische ontwikkeling van het geheele or ganisme, iets wat met gemeentelijke uitbrei dingsplannen allen niet te bereiken zou zijn. Het spreekt vanzelf, dat daarbij ook het oog moest gericht blijven op een goed verband met het overige gebied van Noord-Holland. Het voor den ontwerper onontbeerlijke voor bereidende surveywerk was voor een deel reeds verricht vóór de instelling der streekplancommis sie en is sindsdien systematisch voortgezet. De daardoor verkregen gegevens vormden ook vóór den ontwerper van het uitbreidingsplan een waardevol materiaal. Zooals te verwachten was, heeft de chaötische wijze waarop zich in het bijzonder in de agglo meratie BeverwijkVelsen-Noord vooral sedert de, oorlogsjaren de bebouwing heeft ontwikkeld, den stedebouwkundigen ontwerper veel hoofd brekens gekost. Het tracé van den nieuwen Rijksweg. Een oorzaak van veel vertraging is bij dezen arbeid ook het uitblijven van een beslissing aangaande het tracé van den nieuwen Rijksweg Noord-Zuid en aan gaande de kruising van dien weg en van den spoorweg met het Noordzeekanaal. Deze nog onbekende factoren toch zijn zoowel voor de inrichting van het streekplan als voor die van het uitbrei dingsplan van onze gemeente van groot belang. Van de ligging der hoofdver keerswegen toch is het beloop der ra dicale en andere wegen afhankelijk. Het is duidelijk, dat in dit stadium derhalve nog niet het volledige uitbreidingsplan aan de orde kan worden gesteld. In afwachting van het gereedkomen daarvan, zijn B. en W. er noch tans in geslaagd een partieel plan voor te be reiden. Het partieele plan. Het plan is voorloopig beperkt tot het (Noord-) Westelijk gedeelte van de gemeente, dat onmid dellijk aansluit bij de bestaande bebouwings kern. Het ligt in de bedoeling om dit plan zeer spoedig te laten volgen door plannen van wij dere strekking, waarin o.m. de afdeeling Wijk aan Zee zal worden betrokken. Blijkens de bij het plan behoorende kaart is een meer ruimere bebouwing gedacht in de wij ken tusschen de Zeestraat en de Bankenlaan, welke in de richting van de Bankenlaan en in de wijk ten Westen van den Boeweg geleidelijk overgaat in middenstandsbouw met verschillen de differentiaties en daarna in bebouwing met arbeiderswoningen. Naar schatting kunnen 100 villa's, 660 mid denstandswoningen en 900 arbeiderswoningen worden gesticht. De breedte van de verschillende straten is aangepast aan het behoefte-element. De hoofd verbindingen zijn uiteraard ruimer getraceerd dan de wegen, die uitsluitend moeten zijn inge steld op het plaatselijk verkeer in de woonwij ken. De wijken tusschen de Zeestraat en de Ban kenlaan worden Noord-Zuid en Oost-West door kruist door een hoofdverkeersweg. De Oost- Westverbinding sluit aan op de inmiddels ver- breede Boogaardlaan en zal op een afstand van ongeveer 150 a 200 M. ten Westen van de Creutzberglaan uitmonden op de Zeestraat. De hoofdweg Noord-Zuid zal de omgeving van het kruispunt Populierenlaan-Arendsweg via het terrein „De Horn" verbinden met de omgeving van het kruispunt Zeestraat-Noorderwijkweg. Waterpartij met plantsoenen. Aan de Westzijde zal de afsluiting worden ge vormd door een waterpartij met plantsoenen ter breedte van 20 tot 85 meter, welke niet alleen uit een stedebouwkundig oogpunt is ontworpen doch te zijner tijd tevens dienstbaar zal worden gemaakt aan de definitieve oplossing der ontwate ringsproblemen van de buiten het plan gelegen gronden. B. en W. wijzen er op, dat met financieele medewerking van de provincie een plan wordt uitgewerkt ter verbetering van de afwatering; het bassin, dat door den aanleg van de water partij zal worden gevormd, kan dienen als tijde lijk reservoir. Verwacht mag worden, dat de overlast, welke thans van het water wordt on dervonden, binnen afzienbaren tijd tot het ver leden zal behooren. B. en W. stellen zich voor om den Raad daaromtrent te zijner tijd nader in te lichten. Een nieuwe winkelstraat. In de wijk ten Westen van den Boeweg is be halve woonwijken een winkelstraat ontworpen. Bovendien is ook daar aan pleinvorming gedacht en wel zoo dicht mogelijk bij de bestaande be bouwingskern teneinde het in die omgeving voorkomende tekort aan open ruimten eeniger- mate aan te vullen. De winkelstraat heeft een ruimer breedteprofiel met voldoende parkeer gelegenheid tusschen de boomgroepen, die over de volle lengte van de straat zijn ontworpen. Aan de drukke zijde van de straat is de bouw van winkels ten deele verplicht, terwijl overi gens de bouw van woningen is toegestaan, mits deze later op eenvoudige wijze tot winkels zijn te verbouwen. Aan de stille zijde van de straat zijn woningen ontworpen; op een enkele plaats zijn ook winkels of winkelwoningen toegestaan. De opzet is derhalve, dat het plaatselijk win kelcentrum blijft waar het thans is en dat dit centrum zich in de eerste plaats zal uitbreiden langs de straten, welke de Breestraat met de nieuwe woonwijken verbinden. Daarnaast zal de evengenoemde winkelstraat worden gevormd, terwijl in de kleinere middenstands- en arbei derswijken hier en daar winkels en kleine be drijfjes kunnen worden toegelaten. In het alge meen zullen slechts de artikelen, die noodig zijn voor de bevrediging van de dagelijksche be hoeften in de nieuwe wijken kunnen worden verhandeld en eventueel bereid. Bouw van arbeiderswoningen. De wijk ten Noorden van den Arendsweg zal uitsluitend voor den bouw van arbeiderswonin gen kunnen worden benut. Deze woonwijk heeft als centraal element een groengordel, die na derhand zal worden voortgezet over de buiten dit plan liggende gronden. Deze groengordel is in verband gebracht eenerzijds met een scholen complex met speelveld en anderzijds met een ruim plein (wijkcentrum). Zooveel mogelijk worden de wijken aantrekkelijk gemaakt door plantsoenvorming en den aanleg van speelvel den. Voorts zijn enkele terreinen bestemd voor schoolbouw, voor doeleinden van openbaar nut enz. In de wijk, welke bestemd zal worden voor open bebouwing kon een ruimte worden uitge spaard voor plaatsing van garages in georgani seerd verband, z.g. boxengarages. Deze garages zijn uitsluitend bedoeld ten eigen behoeve van de omwonenden, die daarnaast de gelegenheid behouden om een garage onmiddellijk tegen de woning te plaatsen. Aangenomen mag worden, dat deze oplossing van het garage-vraagstuk er toe kan bijdragen, dat de open bebouwing niet verstoord zal worden door de talrijke garages, die in deze week ongetwijfeld verwacht mogen worden. Wat de tuinders kregen. De opbrengst van de snijbloemen ên potplanten. Noteering van de groentenveiling. Spinazie per kist 6085. Sla per 100 K.G. 38—41. Rabarber per bos 1020. Raapstelen per bos 2V2—3 Radijs per bos 23Vg. Prei per K.G. 13—20. Uien per K.G. 24. Witlof per pond 714'/2. Breekpeen per K.G. 2J/26. Boerekool per K.G. 1114. Gele kool per K.G. 3—7. Roode kool per K.G. 410. Spruiten per K.G. 2025. De nieuwe woonwijken in het uitbreidingsplan. Ten aanzien van het thans aangeboden par tieele uitbreidingsplan hebben B. en W. de ver deeling in wijken als volgt bepaald: Wijk I: Deze wijk betreft het gebied tus schen den Arendsweg, Narcissenweg, Galgen- weg en Groote Houtweg, voor zoover dit in het partieele plan is opgenomen. De Noorde lijke grens van het plan loopt door het per ceel der gemeente, dat reeds vroeger werd aangekocht, onder meer voor den bouw der Noorderschool. In deze wijk zijn uitsluitend arbeiderswoningen ontworpen. Wijk II. Deze wijk betreft het gebied, in gesloten door den Cornelis Matersweg, de Populierenlaan, den Arendsweg en den Boe weg. In deze wijk is o.a. een winkelstraat ontworpen, welke een natuurlijke uitbreiding- vormt van de oude stedelijke kern. Voor het overige kunnen hier bescheiden middenstands woningen worden gesticht. Wijk III; Dit betreft het gedeelte van het partieele plan ten Westen van Noorderwijkweg en Populierenlaan met uitzondering van het gedeelte meer in het bijzonder aangewezen voor villabouw. De grens van deze wijk loopt door de geprojecteerde straat van af den •Noorderwijkweg (doorbraak tegenover de Boo- gaardlaan) tot aan de ontworpen waterpartij. In deze wijk zijn bijna hoofdzakelijk mid denstandswoningen ontworpen. Wijk IV: Deze wijk betreft het gebied achter de Zeestraat tot aan de in wijk III genoemde geprojecteerde straat. In deze wijk is in hoofdzaak villabouw toegestaan. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. A.s. Vrijdagavond houdt de plaatselijke af deeling van het Instituut voor Arbeiders Ont wikkeling haar jaarvergadering in gebouw „Adirichem". Naast de jaarverslagen van secretaris en penningmeester en een bestuurs verkiezing zal o.m. het programma voor den as. zomer worden besproken. De heeren Ro- munde en Bruins stellen zich niet herkies- OPEN DRIVE VAN „SANS ATOUT". Op Zondag 7 Mei a.s. wordt door de bridge club „Sans Atout" een open drive georgani seerd. De wedstrijd vangt des middags om twee uur aan en wordt gehouden in het K.S.A.- gebouw. Noteering bloemenveiling „Centrum". De noteeringen van de Bloemenveiling „Centrum" waren: Tulpen Copland 1629; Copland rose 1831, Bartigon 1832, Bartigon rose 1932; William Pitt 17—28, La Salle 24—33; Carare 28—45, Sanders 1521, Elisabeth 1730, Le Notre 18—27, Victoire 1725, Madame de Paris 16— 21, Clara Butte 18—27, Bouton d'Or 18—29, Kansas 27—39, Albino 32—43, Rauwenhoff 16—23, Couleur Cardinal 18—27, Prins van Oostenrijk 1622, Gele Prins 1519. La Reine 12—18, De Wet 23—31, Moore 15—19, Rijzende Zon 23—31, Duchesse de Parma 27—33, Prosperty 12—19, Cramoisie Brillant 12—18, Schlegel 13—19, Grand Due 25—33. Prins de Linge 27—32, Mudillo 1419, Thee roos 18—23, Mr. v. d. Hóef 17—23, Peach Blos som 1724, Couronne d'Or 1824, Oranje Nassau 23—35, Diana 18—22, Electra 17—23. Titiaan 18—25, El Toreador 17—23, Vuurbaak 22—32, Triumf 18^45, Mendel 17—27. Narcissen: Or natas 611, Sion 510, Golden Sur 512, v. Waveren t Giant 1318, King Alfred 17—25, Victoria 17—23, Spring of Glory 1719, Kosters 12—18, Emperor 1215, Walkin 10—13. Helios 8—15, Krelage 19—30, Cheer Phoenix 14—25, Croesus 12—19, Servantus 5—9, Retuculate 7—11, Wedgewood 22—29, Yellow Queen 1827, White Excelsior 2432. Anemonen Fulgens 3255, The Caen 1827, Hollantius 1725. Diversen: Blauwe Druifjes 515, Tittelaria 15—21, Katjes 3—5, Gagel 3—6, Fresia's But tercup 3345, 2630, Apotheose 4555, 3340, Marion 40—50, 25—40, Celesta 40—48, 20—35, Pensé Rose 4045, 20—35, Conguest 40—50, 20—35, Achievement 37—48, Fascination 35—50. Calla's 613, Anjers 250—950, Spren- gerie-groen 8—29, Plumosa 735, Lathyrus 20—35. Pot planten: Azalea's 45135, Azalea's Hex 2265, Palmen 65155, Cocospalm 1665, Begonia 513, Clivia 6095, Calla's 2765, Hortensia 35155, Primula 1735, Pteris 48, Plumosa 49, Sprengerie 432, Asplenium 1357, Fremela's 6—25, Cineraria 25—55, Ka- lanchoé 12—23, Black Vesuvius 23—37, Coleus 12—19, Sedum 9—18, Genista 28—60. Langs de Lijn. Programma van de Radio Centrale. Woensdag Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, pl.m. 10.20 Diversen, 10.30 Parijs, 11.05 Diversen, 11.20 Parijs, 12.05 Diversen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 Keulen, 2.50 London Reg., 3.35 Deutschlahdsender of diver sen, 4.20 Parijs, 4.35 London Reg., 5.20 Parijs, 6.20 London Reg., 7.40 Diversen, 8.20 Brussel Fr., 10.20 Brussel Ned., 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 London Reg., 12.05 Nationaal programma, 9.20 London Reg., 10.20 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9,20 Diversen, 11.05 London Reg., 12.50 Brussel Ned., 2.20 Natio naal programma, 4.20 Parijs, 4.35 London Reg,. 5.20 Nationaal programma, 6.20 London Reg., 7.40 Nationaal programma, 8.20 London Reg., 8.30 Keulen. LEDENVERGADERING VAN DE S. D. A. P. Op Woensdag 5 April houdt de plaatselijke afdeeling van de S.D.A.P. in café „Bellevue" een ledenvergadering. In deze bijeenkomst zullen o.m. de versla gen van het Partijbestuur worden behandeld. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Beverwijk en het daar onder behoorende ambtsgebied werd gedu rende de maand Maart ingelegd 55983,40 en terugbetaald 71221.45. Het laatste door dat kantoor uitgegeven rijkspostspaarbankboekje draagt het nummer 21090. Het jubileum van den N. L. T. B. Feestavond in het Kennemer Hotel. Zaterdagavond wordt in het Kennemer Theater een feestavond gehouden ter gelegen heid van het 40-jarig bestaan van den Neder- landschen Lawn Tennis Bond, district Noord- Holland-Noord. In deze feestelijke bijeenkomst, waarvoor de voorzitter van het Districtsbestuur het ope ningswoord zal spreken, houdt de heer Vre- denburgh een voordracht, afgewisseld met films, flitsen uit films van Budge, Von Cramm en andere beroemde Europeesche en Ameri- kaansche speelsters en spelers. De avond wordt besloten met een bal, waarvoor „The White Crows" de dansmuziek leveren. Vervangende ambtenaren van den Burgerlijken Stand. Wijziging jaarwedden voorgesteld. Bij verordening dd. 27 Augustus 1936 is het lid van den raad, de heer K. Steijn, aangewezen als één der vervangende ambtenaren van den bur gerlijken stand, ten overstaan van wien de huwelijken worden voltrokken. Diens jaarwedde is door Gedeputeerde Staten op voorstel van den raad vastgesteld op f 75. N. B. en W. de werking van deze regeling aan de praktijk hebben kunnen toetsen, komt het hun voor, dat de waardeering van de dien sten van den heer Steijn in deze belooning niet voldoende tot uitdrukking komt, zoodat zij zich beraden hebben over de vraag of en in hoeverre hierin wijziging te zijnen gunste zou kunnen worden gebracht. Vooropgesteld moet worden, dat een dergelijke oplossing bij handhaving van de bestaande be zoldigingsregeling voor de overige ambtenaren van den burgerlijken stand niet te verwezenlijken is, daar het totaal-bedrag van de belooningen dier ambtenaren ingevolge de provinciale rege ling tot een maximum, dat voor onze gemeente f 400 bedraagt, beperkt is. Echter hebben zich na eenige bespreking de commiezen-chef van de le en 2e afdeeling der gemeente-secretarie bereid verklaard om ge noegen te nemen met halveering van hun wedde als ambtenaren van den burgerlijken stand, waardoor een bedrag van in totaal f 50 per jaar vrijkomt. Onder mededeeling, dat de commissie van bij stand in het beheer der financiën zich daarmede kan vereenigen, geven B. en W. den Raad in overweging aan Gedeputeerde Staten voor te stellen ingaande 1 April de bezoldiging van de ambtenaren van den burgerlijken stand in deze gemeente in dier voege te regelen, dat de jaar wedde van één der vervangende ambtenaren van den burgerlijken stand, i.e. den heer K. Steijn, op f 125 wordt gebracht en dat de jaarwedde van de twee ambtenaren, die belast zijn met de ver vanging van den ambtenaar, aan wien de werk zaamheden den burgerlijken stand betreffende, met uitzondering van de huwelijksvoltrekkingen, zijn opgedragen, tot f 25 voor ieder wordt ver laagd. Het bouwrijp maken der wijken in het uitbreidingsplan. Kosten geraamd op 1.5M.205. De kosten van het bouwrijp maken der wijken begrepen in het aangeboden partieele uitbrei dingsplan, worden geraamd op f 1.396.205.21. Aangezien de mogelijkheid niet uitgesloten is, dat spoedig na de ter visie-legging van het plan, van particulieren aanvragen zullen bnnenko- men voor het exploiteeren van bouwterrein, lijkt het B. en W. wenschelijk, dat door den Raad bo vengenoemd crediet reeds thans wordt verleend, zoodat zij in staat zijn een en ander bij de hoo- gere instanties aanhangig te maken. De credie- ten zouden kunnen worden verdeeld over 5 ja ren, b.v. in het loopende jaar f 196.205.21 en in de jaren 1940 t/m. 1943 telkens f 300.000. Het spreekt vanzelf, dat eerst met de uitvoe ring der werken wordt aangevangen, nadat aan vragen van particulieren zijn ingekomen en goedgekeurd. De exploitanten zullen de kosten direct dienen te betalen, ten einde renteverlies te voorkomen. Voor een deel zijn de aange vraagde gelden benoodigd voor het bouwrijp maken der terreinen, ingebracht in het gemeen telijk grondbedrijf. Deze kosten komen voorloo pig ten laste van het grondbedrijf en dienen la ter uit de opbrengst der verkochte gronden te worden gevonden. B. en W. hebben den Raad voorgesteld het crediet toe te staan. De kappers sluiten op Maandagmiddag. B. en W. hebben thans den raad ter vaststel ling aangeboden een verordening als bedoeld in art. 6 der Winkelsluitingswet, regelende den ar beid in kapperszaken. Het eenige artikel der ver ordening luidt: 1. Het is verboden een open of besloten ruim te, waar pleegt te worden gewerkt in een kap pers- of barbiersonderneming, alleen voor zoo ver betreft het verrichten van kappers- of bar bierswerkzaamheden, voor het publiek geopend te hebben op Maandag na 1 uur des namiddags 2. Dit verbod vindt geen toepassing: a. op Maandag, onmiddellijk voorafgaande aan den vastenavond, den Goeden Vrijdag, den He melvaartsdag, het Pinksterfeest, den dag, waarop de verjaardag van het Hoofd van het regeerend Vorstenhuis plaatselijk wordt gevierd, den van Regeeringswege ingestelden nationalen feestdag, Kerstmis en 1 Januari. b. gedurende het tijdvak van 15 Mei tot 15 September ten aanzien van de ruimte, bedoeld in het eerste lid, in de Afdeeling Wijk aan Zee de zer gemeente. Deze verordening treedt in werking op den dag na dien van haar afkondiging. SUCCES BIJ DE A.V.R.O. BRIDGE-DRIVE. Aan de Zaterdag jl. gehouden kwart-finale van de A.V.R.O.-bridge-drive werd o.a. ook door een drietal paren van de bridgeclub Sans Atout deelgenomen. Hiervan legden de heeren C. Spruit-G. Zoontjes beslag op den eersten prijs in hun afdeeling, waarmede zij zich tevens plaatsten voor de op Zaterdag 15 April te spe len demi-finale. CASTRICUM Bevordering leerlingen Ambachtsschool. Van de Castricumsche leerlingen, die de Ambachtsschool te Alkmaar bezoeken, ont vingen het diploma: Afdeeling smeden en bankwerken: O. J. Borst H. v. Velzen en N. de Zeeuw. Afdeeling auto- en motor- en rijwieltechniek A. van der Wolff. Afdeeling timmeren: P. Tj. Kuperus, J. Weel De leerling Kuperus ontving tevens een lsten prijs. Afdeling metselen: C. M. de Nijs. Afdeeling meubelmaken: J. van Elven. Afdeeling kleermaken: C. Wilbrink. De volgende leerlingen erden bevorderd van de eerste naar de tweede klasse: Afdeeling smeden en bankwerken: H. Bron, N. J. Kroone, M. G. Marcker en Th. Vlaarkamp. Electriciens: Ph. H. Leuw. Timmerlieden: G. L. Tromp. Schilders: W. Hoogerhuis. NIEUWE LEERLINGEN OP DE SCHOLEN. Tot de openbare lagere school te Castri- cum werden per 1 April j.l. 38 nieuwe leer lingen toegelaten, terwijl dit aantal voor de bijzondere school 12 bedroeg. Aan de bijzondere school te Castricum is tot derde leerkracht benoemd mej. Vahl uit Heiloo. Witloof I 2225 ct. per kilo. Witloof II 1721 ct. per kilo. Radijs 3ZV2 ct. per bos. Raapstelen 22J/2 ct. per bos. Spinazie 5280 ct. per kist. Oc,k a.s. Woensdag wordt veiling gehouden. JAARVERGADERING TENNISCLUB „RAKKUM". De Tennisclub „Bakkum" houdt haar jaar vergadering op Woensdag 5 April a.s. in het Administratiegebouw van het Provinciaal Ziekenhuis „Duinenbosch". URSEM I—C. S. V. II (5—5). En een spannenden wedstrijd is C.S.V. n erin geslaagd een gelijk spel te behalen en zich hi de tweede ronde voor het Gouden kruis te plaatsen. C.S.V. neemt de leiding door een schot van De Wolf, dat de Ursem-keeper laat glippen. C.S.V. voert door Van Straaten den voorsprong op tot 20. Nu zet Ursem er alles op; het gelukt haar, gelijk te maken (22). Kort voor de rust weet Tiemstra nog maals te scoren, zoodat met 32 in het voor deel van C.S.V. de rust kwam. Direct na de hervatting maakt De Haan er na een fraaien aanval 24 van. Ursem houdt echter vol; zij verkleint den achterstand (34). Als de Wolf Sr. op 30 meter afstand van het doel den bal toegespeeld krijgt, zendt hij een keihard schot in, dat den Ursem- keeper te machtig was (35). Kort na elkaar scoort Ursem twee doel punten, waarmede de stand weder gelijk is (5—5). WIJK AAN ZEE UITVOERING MANDOLINECLUB. Op Zondag 16 April zal door de Wijk aan Zeeër mandolineclub een uitvoering gegeven worden in café „de Zon". De club, die onder leiding staat van den heer D. Schellevis, zal alléén ties van haar dirigent ten MA1KT ROTTERDAM 3 AM Aanvoer: Totaal 2200. Vette r, Vette kalveren 338. Nuchtere kaïv^ nren 122 pen 415. Varkens 655. geiten 6. oö- Bokken Prijzen per K.G.: Vette koeien 1. kw. 62, 3e kW. 38—48. Vette ossen 1, w' U kW. 60, 3e kw. 38-48. Vette kalveren 2e kw. 100, 3e kw. 65—80. Varkemn "t wicht) le kw. 49, 2e kw. 48. 3e k», 'tn'ü. le kw. 50, 2e kw. 43, 3e kw 42 r"'fe kw. 56, 2e kw. 47, 3e kw. 42. lt Prijzen per stuk: Schapen' le kw 19, 3e kw. 17. Lammeren le kw 99 V\2el». 3e kw. 12. w'2e kw, j!( Vette koeien en ossen, aanvoer kort t tamelijk, prijzen iets hooger dan hanW Maandag. Prima's 80 en 74 ct VettevWe^ aanvoer groot, handel kalm, prijzen L N Prima's tot 125. Schapen en lanZr™ ho* gelijk vor. week, handel sleepeed vor. week met moeite te handhaven vi1® aanvoer aanmerkelijk korter, nrii,™ ij®0, prijzen iets hooger. «vendjj Eenige partijen schapen voor export verkstü HOLLAND-AMERIKftljpIB Burgerdijk, N. Orleans n. Rott. 31 v Ta.™, Zaandam, Rott. n. N. York 2 v. Plymouth Edam Rott. n. Tampico 2 te Havana. Delftdijk 1 van Rott. te Vancouver. Maasdam N.-Orleans n. Rott. 3 te Londen. Lochmonar Vancouver n. Rott. 2 te Londen Breedijk 2 v. Rotterdam te Norfolk. Statendam 2 v. W.-Indië te New York Nw. Amsterdam N. York n. Rott. 5 (4sn»«,\ te Plymouth verwacht. Volendam 1 v. New York n. W. Indië. Veendam 3 v. Rotterdam te Halifax. Noordam 1 v. New York n. Rotterdam. HALCYON LIJN. Flensburg 1 v. Narvik n. Vlaardingen. Stad Haarlem 2 v. Vlaardingen te Genua voor Morphoubaai. Stad Amsterdam 1 v. Genua n. La Goulette, Stad Arnhem 2 v. Rotterdam te Oxelosund vertr 4 naar Vlaardingen. Stad Dordrecht 2 van Bona te Middlesbro. Maasburg Vlaard. n. Pepel p. 2 Dungeness HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (uitr.) 3 te Livorno. HOLLAND—BR. INDIë LIJN. Hoogkerk (uitreis) 3 te Genua. Streefkerk (thuisreis) vertr. 4 v. Antw. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Arendskerk (thuisr.) 2 van Kobe. Zuiderkerk 2 v. Amsterdam te Hamburg. Serooskerk (uitreis) p. 2 Ouessant. HOLLAND—AFRIKA LIJN Springfontein (thuisr.) 1 van Marseille. Bloemfontein (thuisr.) p. 2 Ouessant. Meliskerk (thuisr.) 2 van Mombassa. Jagersfontein (uitreis) p. 2 Ouessant. Nijkerk (uitreis) 2 te Antwerpen. Boschfontein 2 van Rotterdam te. Beira. HÓLLAND—WEÖT AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisreis) 1 van Lagos. Jaarstroom (uitreis) 1 "te Taboü. Amstelkerk (uitreis) 3 te Bordeaux. ICON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ariadne Portimao n. Genua p. 2 Gibraltar. Aurora Malta n. Rott. p. 31 Gibraltar. Bennekom 2 van Amst. te Hamburg. Berenice 2 van Sevilla naar Malaga. Colombia 2 van Cristobal naar Cartagena. Douro van Puerto Barrios te Cristobal Euterpe 2 van Danzig naar Amsterdam. Fauna 1 van Cavalla naar Yerakini. Ganymedes 2 van Hamburg te Amsterdam. Hebe 2 van Amsterdam te Hamburg. Hercules 3 van Hamburg te Amsterdam. Juno Rott. n. Tanger p. 2 Dungeness. Mars 1 van Tripoli te Messina. Nereus Rott. n. Pasajes p. 2 Dungeness, Odysseus Amst. n. Kopenhagen p. 2 Holtenau. Orpheus 3 van Gothenburg te Amsterdam. Pericles 31 van Barbados naar. Trinidad. Perseus Amst. n. Kopenhagen p. 3 Holtenau. Pygmalion 2 van Kiuluk te Izmir. Rhea Rott. n. Lissabon p. 2 Dungeness. Saturnus 1 van Candia naar Catacolo. Simon Bolivar 2 v. Amst. te Hamburg. Theseus 2 van Kopenhagen te Stettin. Tiberius 1 van Stamboul te Bourgas. Titus 1 van Susak te Dubrovnik. Ulysses 2 van Constantza te Stamboul. Vesta 2 van- Messina naar Venetië. Helder Amst. n. Chili 30 van Callao. Pericles 30 van Barbados n. Port Limon. Ajax 3 van Stettin te Amsterdam. Orestes 3 van Haifa te Antwerpen. Pluto 3 van Kopenhagen te Amsterdam. Costa Rica Amst. n. W. Indië p. 2 Ouessant MEIJER CO.'s SCHEEPV. MIX Deucalion Japan n. Rott. vertr. 4 v. Londen. Rhesus Batavia n. Amst. p. 1 Gibraltar. Benlawers Japan n. Rott. 2 v. Gibraltar. Phrontis Amst. n. Java via L'pool 2 te Swansea. Patroclus Japan n. Rott. 2 v. P°^/'ai.<r Glenearn Japan n. Amst. p. 2 Gibraltar. Myrmidon 1 van Batavia naar Amst. Antenor Japan n. Rott. 3 van Shanghai. Glenbeg 1 van Dairen naar Rotterdam. City of Bedford, Dairen n. Rott. 3 van Singapore Glenogle, Dairen n. Rott. 2 v. Kohsichang. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Weltevreden 3 van Rott. n. Batavia. Indrapoera (thuisr.) 3 (6 n.) van Southampton, 4 (11 v.m.) te Rott. verw. Garoet (thuisr.) 3 van Havre via Londen. Dempo (uitreis) 3 van Lissabon. Siantar (thuisr.) 3 van Port Said. Baloeran (thuisr.) 2 van Sabang. Sibajak (uitr.) 3 te Belawan. Kertosono (uitreis) 2 van Suez. Kota Pinang 2 van Hamburg te Rotterdam. Kota Radja (thuisr.) 1 van Pa dang. Palembang (uitr.) p. 3 Gibraltar. Sitoebondo (uitr.) 3 te Singapore. Tosari (thuisr.) p. 2 Gibraltar. 15» Straat Soenda, Rott. n. Batavia 1 (12 m) 24 min. Z.B. 44 gr. 9 min. O.L. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND- Soemba (thuisreis) 3 van Beyrou'tn. Poelau Bras 2 van Bremen te Amsteioaui. ROTT.ZUID AMERIKA LIJJN. Alhena (thuisr.) 1 van Santos. WIJK LIJN. Beverwijk 1 van Malta te Sfax. Naaldwijk 1 van Karagatch naar K°rc- Winterswijk La Pallice n. Susak P- i Zonnewijk 5 v. Narvik te Vlaard. ven Stolwijk 2 van Rott. naar Bilbao. KON. HOLL. LLOYD. Salland (thuisreis) 1 van Montevideo. Waterland 3 van Hamburg te Amsterdam- Henriette 2 v. Charlestown n. Glasgow. Jonge Johanna 2 v. Malta te Alexan Jonge Elisabeth 1 v. Liverpool n. nuu.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 6