doetje goed! IJMUIDEN BEVERWIJK HEEMSKERK JOH. DE WAARD CASTRICUM Zullen de Kenneniers en Beverwijk elkaar ontmoeten? Onderhandelingen geblokkeerd. In dc gisteravond gehouden jaarvergade ring van „Beverwijk" heeft de voorzitter, de heer J. Maenhout, medegedeeld, dat van den wedstrijd tusschen Beverwijk en Kennemers voorloopig niets kan komen, daar het bemid delingsvoorstel door het Kennemersbestuur afgewezen is, hoewel de besprekingen niet zijn afgebroken. Over de geschiedenis, die hieraan voorafgegaan is, kunnen wij onze lezers het volgende mededeelen: Eenige weken geleden berichtten wij met groote voldoening dat in een gecombineerde bestuursvergadering van Beverwijk en Ken- nemers besloten was dat op 10 April en op 30 April de beide eerste elftallen van Kenne mers en Beverwijk elkaar zouden ontmoeten. Dit bericht werd met groote belangstelling en vreugde in de Beverwij ksche sportwereld ont vangen, daar beide elftallen elkaar na den wedstrijd ter gelegenheid van de opening van het Beverwijk-terrein niet meer hadden ont moet. Het bleek echter te mooi om waar te zijn, want geheel onverwacht is een „spaak in het wiel gestoken", waardoor het doorgaan van de wedstrijden lang niet verzekerd was. De ooi-zaak hiervan is hierin gelegen, dat over de financieele regeling van deze wedstrijden iets is uitgelekt. Deze regeling tusschen de ver een igingen bestond hieruit, dat de Kennemers de recette van den thuiswedstrijd en de helft van de recette van den uitwedstrijd zou krijgen. Beverwijk zou dus voor den eersten wedstrijd niets en voor den tweeden wed strijd de helft ontvangen van de recette. Dit ongetwijfeld voor de Kennemers gunstige be sluit had het bestuur der Rood-zwarten ge baseerd op het feit dat zij nog een thuiswed strijd tegen Beverwijk „tegoed" had. daar na den reeds genoemden wedstrijd de Rood-wit- ten Kennemers niet meer in het Sportpark hadden ontmoet. Op de gecombineerde bestuursvergadering werd na langdurige besprekingen deze rege ling door het Beverwijk-bestuur geaccep teerd. Deze financieele regeling van de wedstrijden kwam echter ter oore van de eerste elftalspe lers van Beverwijk, die in een eenige weken geleden gehouden bestuursvergadering ver klaarden, dat zij de condities voor hun ver- eeniging zoo nadeelig vonden dat zij niet wil den spelen, tenzij de financieele voorwaarden werden gewijzigd. Daar bijna het geheele elftal weigerde te spelen konden deze wed strijden dus natuurlijk niet doorgaan, wat niet alleen het Bèverwijkbestuur, maar ook vele sportliefhebbers zouden betreuren. Om echter alsnog een oplossing te vinden werd op 23 Maart j.l. in het clublokaal van de voetbalvereeniging „Beverwijk" een spoed- ledenvergadering gehouden, waarin het be stuur een uiteenzetting heeft gegeven van het in de gecombineerde bestuursvergadering ge nomen besluit. In deze vergadering is het heet toegegaan. Tot het bestuur werden felle verwijten ge richt, omdat het op deze voorwaarden was in gegaan. Slechts weinige aanwezigen van de druk bezochte vergadering stonden achter het bestuur. Na lange debatten en eindeloos geharrewar werd het besluit van het Beverwijkbestuur, ge nomen in de gecombineerde bestuursvergade ring, met vrijwel algemeene stemmen ver worpen. Uit de vergadering kwam echter een bemiddelingsvoorstel, dat inhield, dat de Ken nemers de helft van de recette van den wed strijd op het Beverwijk-terrein mocht hebben, mits Beverwijk een derde van de recette van den Wedstrijd in het Sportpark zou ontvan gen. Dit voorstel werd aangenomen. Het Beverwijk-bestuur hield hierna weer een bestuursvergadering met de Kennemers, waarin het voorstel van de ledenvergadering in het midden werd gebracht. Het Kenne mersbestuur handhaafde echter het standpunt op de eerste gecombineerde bestuursvergade ring en weigerde op het nieuwe voorstel in te gaan, zoodat de stand van zaken op het oogenblik is, dat de wedstrijden niet worden gespeeld. Voor 10 April zijn voor Kennemers en Beverwijk reeds andere wedstrijden vast gesteld. (Adv. Ingez. Med.) BeverwijkKennemers wel gespeeld wordt, daar de besprekingen niet zijn afgebroken en het bestuur van Bever wijk niets onbeproefd zal laten om den wedstrijd doorgang te laten vinden. Over deze kwestie zijn natuurlijk in den boezem van Beverwijk moeilijkheden ge rezen, met het gevolg, dat de zeer verdienste lijke secretaris, de heer Grapendaal, zich niet meer herkiesbaar stelde. Gelukkig heeft hij dit besluit op aandrang van de leden weer in getrokken. Ook het bedanken van den popu- lairen voorzitter van „Beverwijk" den heer J. Maenhout, is .één van de oorzaken van de handelwijze van de leden, die nu voor de moeilijke taak staan om 'n nieuwen voorzitter te kiezen. In de supportersvergadering van Donder dag 30 Maart j.l. richtte de heer Grapendaal ernstige verwijten tot het bestuur van Rood wit, daar zij naar de meening van het Bever wij kbestuur achter het bestuur van de voet balvereeniging had behooren te staan. Deze onverkwikkelijke geschiedenis in het groote huisgezin van Beverwijk loopt nu ech ter naar een einde en naar wij hopen zijn in de jaarvergadering van Beverwijk, die gis teravond werd gehouden en waarin u elders in dit blad 'n verslag vindt, hierover de laatste woorden gesproken. Laten wij echter den wensch uitspreken, evenals het Beverwijk-bestuur, dat de spor tieve betrekkingen niet worden verbroken met Kennemers, maar dat deze verstevigen, wat dan misschien zal kunnen leiden tot wed strijden tusschen Kennemers en Beverwijk en andersom wat ongetwijfeld iedere sportlief hebber gaarne zou willen. De belangen van t. b. c.-patiënten, Voor de lijdende menschheid. Op Zaterdag 29 April zal de afdee- ling Beverwijk van de Vereeniging tot bevordering der belangen van t.b.c.-patiënten in Nederland haar eerste lustrum herdenken. Deze zeer nuttige vereeniging heeft in onze ge meente in de afgeloopen vijf jaren hoogst verdienstelijk werk verricht. De mogelijkheid is echter niet uit gesloten, dat op Zondag 30 April WIE MAAKTE DE DOELPUNTEN? Nu de competitie van A.D.O. achter den rug is, is het voor supporters en belangstellenden wel eens aardig te weten wie in het afgeloopen seizoen de doelpunten scoorden. In het geheel werden er 29 gemaakt; hiervan heeft Koopman het record met 12 stuks; dan volgt Voormeer met 8, de Boer 3, N. Beentjes 2, Meijer 1, Groot 1, Jac. Beentjes 1 en de tegen partij 1. DAMMEN. Door de damclub „D.C.H." werden Donder dagavond de onderlinge competitie-wedstrijden voortgezet De uitslagen waren als volgt: W. DamJ. Vendel afgebr. O. BleijendaalJc. Zonneveld 02 L. KoopmanP. Bakkum 20 J. StengsJ. Beentjes 02 H. ZonneveldJc. Koper afgebr. VISCHCLUB ,,'T SNOEKJE". In het café van Gebr. Dam hield de vischelub ,,'t Snoekje" een ledenvergadering, onder lei ding van den heer R. Burger. Een lid van het hoofdbestuur hield een lezing over de hengel sport. De voorzitter stelde hem de vraag: of een bij den bond aangesloten vereeniging uit een an dere plaats vischwater mag pachten in een ge meente, waar een bij den bond aangesloten ver eeniging bestaat. Hierop werd een. bevestigend antwoord gegeven. Besloten werd, zich bij den Alg. Hengelaars- bond aan te sluiten. In het reglement werd vastgesteld dat een lid van „'t Snoekje" tevens lid mag wezen van de vischelub „Het Karpertje" te Beverwijk. In principe werd aangenomen een voorstel om op den eersten Zondag in Juni een vischwed- strijd in Ursem te houden. Vóór 1 October zal niet op snoek geviseh wor den. R.-K. KIESVEREENIGING. Woensdag 12 April houdt de R.-K. Kiesver- eeniging. een ledenvergadering welke door de leden op reglementaire wijze is aangevraagd. Nadat reeds In 1931, 1932 en 1933 met mooie resultaten collecten en inzamelingen van oude metalen waren gehouden deed de behoefte aan de oprichting van een eigen af- deeling zich steeds meer gelden. Op initiatief van mevr. Uittenbroek en den heer O. van Alphen werd vijf jaar geleden in de boven zaal van de toenmalige lunchroom „Suisse" in de Breestraat de oprichtingsvergadering gehouden. Spreker was de heer Lessing, lid van het hoofdbestuur. Na diens boeiende rede werd de afdeeling opgericht. In het voorloopige bestuur werden gekozen: A. L. van Groningen voorzitter; M. Middelkoop, secretaris, mevr. E. Uittenbroek, penning- meesteresse;- O. van Alphen, 2de penning meester, tevens propagandist en A. M. Dero- gee, 2de secretaris. De afdeeling fungeert eigenlijk als con tactcommissie tusschen de t.b.c.-patiënten en het hoofdbestuur, tevens organiseert zij de collecten, waardoor getracht wordt zooveel mogelijk geld bijeen te brengen voor het steunfonds. Komt bij den secretaris een verzoek in om hulp voor de uitzending van een patiënt naar een sanatorium of heeft een patiënt kleeding enz. noodig voor een sanatoriumkuur, dan voert de secretaris daarover een bespreking met den behandelenden geneesheer. Dan vol gen de uitgebreide onderhandelingen met het hoofdbestuur, dat zich op zijn beurt in ver binding stelt met de consultatiebureaux, de Kruisvereenigingen, Sociale Zaken enz. Hieruit blijkt dus, dat de afdeeling de scha kel is tusschen patiënt en hoofdbestuur. Kort na de oprichting kwam de eerste pa tiënt zich reeds aanmelden en tot nu toe kon -reeds aan 15 patiënten hulp worden verleend. Wanneer men dan nog weet dat in Neder land 22 af deelingen werkzaam zijn, dan kan daaruit wel worden afgeleid dat het aantal aanvragen om hulp zeer belangrijk is. Deze afdeelingen werken dus in letterlijken zin „door elkander voor elkander". Het werk van de vereeniging is strikt neu traal, slechts geldt deze ééne stelregel: „Zijt gij ziek, dan zullen wij trachten u te helpen". De collecten en het inzamelen van oude metalen geven het bestuur en zijn staf van helpers enorm veel werk, maar daar staat te genover de mooie voldoening, dat de opbrengst van de collecten steeds stijgende is. De be moeiingen van het afdeelingsbestuur strek ken zich thans ook uit tot collecten en inza melingen in Castricum. Uitgeest en Heems kerk. Het is dus niet te veel gevraagd, wan neer het bestuur een beroep doet op de inge zetenen, om dit mooie werk van naastenliefde krachtig te steunen door lidmaatschap of do naties. Voor het uitzenden van t.b.c.-patiënten is zeer veel geld noodig en het zijn in de eerste plaats de lijders aan de zoo gevreesde ziekte, die de zoo noodzakelijke hulp niet kunnen missen. Tegenslagen zijn de thans jubileerende af deeling natuurlijk niet gespaard gebleven. Bestuursleden bedankten omdat zij geen tijd meer hadden, leden traden uit, omdat zij het dubbeltje per week niet langer konden missen. Een zware slag voor de afdeeling was het vertrek van den heer O. van Alphen, die voor de afdeeling prachtig werk heeft ver richt en wiens ijver en werklust ook de andere bestuursleden tot groote activiteit stimuleer den. Het aantal leden steeg van 10 tot 45, het getal donateurs werd tot 45 opgevoerd. In de afgeloopen 5 jaar brachten de collecten het belangrijke bedrag van f 1423 op. Ruim 2600 K.G. oude metalen werden ingezameld en door het hoofdbestuur te gelde gemaakt. Waar de afdeeling hulp kon verleenen, daar gebeurde dit zoo goed en zoo ruim mogelijk. Zonder te kort te doen aan den arbeid van de overige bestuursleden, mag het werk van den tegenwoordigen secretaris, den heer W. de Ruyter wel met bij zonderen nadruk worden vermeld. Nimmer is hem iets te veel en nooit doet een patiënt zonder resultaat een beroep op zijn hulp. Al dit werk wordt verricht in het belang van de lijdende menschheid, waarvoor immers nooit, te veel kan worden gedaan. Mogen ve len er behoefte aan gevoelen zich in deze ju- bileumdagen bij de afdeeling aan te sluiten, waarvoor de kosten slechts 10 ct. per week bedragen of haar met een donatie van f 1,50 per jaar te steunen. Tenslotte geven wii hier nog de samen- Dit soort hoeden vindt U in 't museum in onze zaak vindt U uitsluitend de nieuwste modellen in de laatste kleuren tegen de laagste prijzen. (Adv. Ingez. MedJ stelling van het tegenwoordige bestuur: J. Trieling. voorzitterw. de Ruyter, secretaris, Groote Houtweg 164, J. Koomen, penning meester; J. Sluis Sr.. 2e voorzitter en M. Middelkoop, 2e secretaris. Op Zaterdag 29 April zal het eerste lustrum op gepaste wijze worden herdacht. Openbare vergadering van E. d. D. Propaganda voor het behoud der democratie. De afdeeling V-eisen van de Nederlandsche Beweging voor Eenheid door Democratie hield gisteravond een openbare vergadering in die bioscoopzaal van het Rex-Theater, die zich in een flinke belangstelling mocht verheugen. Als sprekers waren voor dezen avond uïtge- noodigd mevr. W. A. L. Ros—Vrijman en G.Wesfimijse diie tot onderwerp haddien resp.: ,Om het behoud der Democratie" en „Holt de praotijlk der dictatuur die democratie niet uit?" De avond werd geopend door den heer Verbeek. Hij moest mededeelen, dat de tweede spreker ds. Westmij se per ongeluk naar Umiui- den was doorgereisd, doordat hij in het dool hof van de Velsensche stations den weg niet wist te vinden. Mevrouw RosVrijman begon haar rede met de opmerking, dat het altijd verstandig is, dat als een mensch wat behouden wil, hij goed weet wat hij behouden wil. Velen willen de democratie behouden, maar zij weten niet allen, waarom zij deze willen behouden. Spreekster wil dan herhalen wat zij op de demonstratie heeft gezegd: in dit gezegende land bezitten wij groote en belangrijke din gen, om maar niet met het geringste te be ginnen: onze vrijheid, onze vrijheid van ken, van drukken en van godsdienst en daarnaast onze kunst en onze cultuur en lest best, ons Huis van Oranje en onze geëerbie digde Koningin. Hebt ge wel eens bedacht, hoe het hier in Nederland zou uitzien, als we niet meer hiadidien vrijheid van Godsdienst? Helaas zijn er menschen in ons land, die bereid zijn dit op te geven. Speekster zou zich diep schamen, als we die vrijheid moesten missen. Dit groote goed is het eerste geweest, waarvoor 80 jaar gevochten is, waarvoor Wil lem de Zwijger alles opgeofferd heeft. De prijs dien hij toen bevochten heeft, is het groote goed, waarvan we nu nog profiteeren. Aan dezen strijd hebben wij ontleend de vrijheid in het staatkundig denken. Er zijn menschen, die wel eens zeggen: och wat hebben we aan die vrijheid, maar, riep spreekster uit, ik zou u wel eens willen zien in een samenleving, waarin geen enkele burger het recht had, zijn eigen meening te zeggen. Aan een denksla- vernij als in Duitschland („Hitier denkt voor ons") zouden we ons niet kunnen onderwer pen. Vrijheid is een eigenschap van den menschelijken geest, vrijheid is ontwikkeling. Het doel der hervormers is steeds geweest de ontwikkeling van de vrijheid van geest. Wan trouw den leider, die ook maar met een vinger raakt aan uw vrijheid. Zoodra men menschen maakt tot slaven, wat maakt men dan van een volk? Hoe denken wij over iemand, die een spion speelt onder anderen, over achter klap, over de noodzakelijkheid te moeten fluisteren? Zoudit u willen, dat uw kind zou worden geleerd, dat de sterke macht moet hebben om over anderen te heerschen in plaats van den zwakke te dienen? Is uw per soonlijkheid u niet zooveel waard, dat ge dit met verachting afwijst? en In de totalitaire staten heeft men de werk loosheid opgelost. Dat kunnen wij ook, als we al onze werkloozen te werk stellen in een oorlogsindustrie. Dat kunnen wij ook, als we 'n groot deel van onze landgenooteoi eerst alles afnemen en dan het land uitzetten. Fel hekelde spreekster de Duitsche onderdruk king; zij wees op de ellende, die in Oostenrijk door de aansluiting bij Duitschland is ver oorzaakt. Zoudt ge willen, dat we zoo laag zouden zinken als ginds, waar men op een vraag, wat er dan met de Joden moet geschie den ten antwoord gaf: „och we hebben toch altijd nog de Donau". Zoudt ge willen dat als onze koningin in het Stadion spreekt, zij dit moeit doen achter kogelvrij glas, omringd door militairen? Wanneer we ons allen aaneensluiten met behoud van onze eigjen ideeën, dan kan ons kleine land een lichenid voorbeeld zijn voor de andere landen. Op spreeksters rede volgde een krach tig applaus. Na de pauze sprak ds. Westmijse, die zich kon voorstellen, dat menigeen bezwaar had naar dit „Rex"-theater te gaan. Spreker hoop te, dat op 19 April het Nederlandsche volk hetzelfde zal doen als het Belgische. Uit den hoek der nationaal-socialisten hebben we nog nooit een goed gefundeerd plan gezien om de werkloosheid op te lossen tenzij het was (te afschaffing van het rijwielplaatje waardoor we dan wat gemakkelijker door het heuvelland naar Berchtesgaden konden freewielen. (Ge lach). Het is een fout van velen, die door een beklagenswaardige oorzaak nationaal-socia- list zijn geworden, wat hij gehoord of gezien heeft in de dicbatuurstaten te plaatsen naast het empirische van de democratische landen. We zijn het er niet -mee eens een vergadering te beieggen. Neen E.d.D. is geboren uit den nood der tijd en al zal de democratie niet uitgehold worden, er zijn tal van vragen, die opgelost moeten worden. Wie had 20 jaar ge leden gedacht, dat er een organisatie gesticht moest worden om de kleurlooze massa in één organisatie bijeen te brengen? Dit zou men absurd gevonden hebben. E.dD. is paraat en blijft paraat. In 1815 heeft von Mettemiek voor de groote Habsburgers gedaan wat Hitier thans doet. En wat is er van de groote Haibs- burgers overgebleven? Spreker herinnerde aan de vliegreis van Chamberlain naar Berchtesgaden en later naar München, waar Hitier ook kwam, ver momd als vredesengel. Er is niets in de wereld of het is door spreken, door logisch denken op te lossen. Een kind in de lagere school weet, dat vuur niet met vuur gebluscht en water niet met water gedroogd kan worden. Door spreken kunnen we tot elkander komen. Holt niet de practijk van de dictatuur de democratie uit? Er is een harde werkelijkheid die de globe verovert. De massamenseh is grauw, ongevoelig en die hebben we ook bin nen onze landspalen. Ook hier zijn er velen, die alleen maar warm worden voor bridgen enz. Daarom werkt E.d.D. voor verdieping en heroriënteering. We leven in een rechts staat. Een enkeling kan den staat een proces aan doen, zooals bij den autobusstrijd ge bleken is. In Duitschland is toch ook een rechtspraak? Ja, diie was er 2000 jaar geleden ook, toen er iemand dood gemaakt moest wor den. Van der Lubbe, ds. Niemöiler.Maar er zijn nog goedmoedige Duitschers bij de vleet. Er is gekomen een geest van geweld en militarisme, wat gebleken is bij de annexatie van Tsjecho-Slowakije. In onzen staat, waar het ook gaat om het democratische wezen te behouden dient de werkloosheid met alle krachten te worden bestreden.. Voor de din gen die in dictatoriale landen geschieden als het anti-semietisme hebben we te passen. Wij gelooveii in de objectiviteit van de democra tie. Cavour zeide terecht, dat de slechtste Kamer altijd nog beter is dan de beste anti chambre, want in de Kamer heeft men recht van spreken. Als een Duitscher of een Italiaan 's morgens in den spiegel ziet, ziet hij het zooveel-millioenste deel van een tyran maar hij ziet tevens een slaaf. Het gaat er.bij E.d.D. niet alleen om om Mussert op 19 April een nederlaag toe te brengen, maar ook om het defaitisme, de lauwheid te bestrijden. Als het uiithollingsproces dreigt, stellen we daartegen over de waarden der democratie, die niet kan ondergaaai voor den mensch, die gelooft in de goddelijke sententies van recht en vrijheid. Als het tot een oorlog komt, komt deze uit nood. Als een kat in het nauw zit doet hij rare sprongen. En het land zit in het nauw want er is groote nood. De taak van E.d.D. is de cultuur, den op bouw, het vaste geloof dat er een morgen en een overmorgen is en daarom laten we onze democratie niet uithollen. De avond werd door den voorzitter gesloten. Voor de pauze was er declamatie van mevr. KroonKuneken, waarnaar onder ademlooze stilte werd geluisterd. Ledenvergadering tennisclub „Bakkuin". Nieuwe baanregeling vastgesteld. De Tennisclub „Bakkum" hield haar leden vergadering in het administatiegebouw van het Provinciaal Ziekenhuis „Duinenbosch. De voorzitter, de heer W. E. van Keeken heette in zijn openingswoord de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de nieuwe leden der vereeniging. Als eenigste punt vermeldde de agenda het vaststellen der nieuwe baanverdeeling, vooral met het oog op het groote aantal leden en buitenleden, dat de vereeniging op het oogen blik telt. Na uitvoerige discussies werd de volgende regeling vastgesteld. De vereeniging, welke eerst bestond uit twee groepen, werd uitge breid met een groep, zoodat zij thans 3 groe pen telt. De baanregeling werd als volgt vastge steld: Zondag: 810 uur v.m. onderlinge oefeningen voor alle groepen, ingeval van wedstrijden, daar er dan verder niet geoefend kan worden. Wor den er Zondag's geen wedstrijden gespeeld, dan luidt de regeling: 84 uur: onderlinge oefeningen alle groe pen; 4—6 uur: jeugdspelers; Na 6 uur: Groep I. Maandag: 81 uur: onderlinge oefeningen alle groe pen. 14 uur: Groep m A. 46 uur: jeugdspelers. Na 6 uur: Groep IET. Dinsdag: 84 uur: onderlinge oefeningen alle groe pen. 4—6 uur: jeugdspelers. Na 6 uur: Groep I. Woensdag: 8.-2 uur onderlinge oefeningen alle groe pen. 2—8 uur jeugdspelers. Na 6 uur Groep n, Donderdag: 81 uur: onderlinge o°fpnmr, pen. C*renmSenailP^ 14 uur: Groep in a. 4—6 uur: jeugdspelers. Na 6 uur: Groep UI. Vrijdag: 8-4 uur onderlinge oefeningen al* pen. Stee. alle 4—6 uur jeugdspelers. Na 6 uur Groep I. Zaterdag: 8—2.30 uur onderlinge groepen. 2.305.30 uur jeugdspelers Na 5.30 uur Groep H. Vervolgens werden nog eenim- rackets getoond, speciaal voor L|„„ i waarna de voorzitter de ver.:? ""BMerlne GEVONDEN EN VERLOREN VOOIHm» Gevonden: een kinderportemoSEEPB. f 0.45 (geel met ritssluiting) w &A. Mient no. 91, alhier; een huWw1neveR Alkmaarderstraat weg no. 102 alhw N'Bo"' tel. politie Castricum; een kindekeens!e^ fluit en een paar gummischoen^ Js' voort, Bakkummerstraat no lm «ik. Tei* gekleurde das. politie Castricum eeniuf'. ,Wl> postkantoor Castricum; een fin handschoen, politie Castricum. SANTPOORT NED. ARE. SPORTBOND De afdeeling Santpoort van dezen' r„ op Zaterdag 22 April in „De Weyman» !tfl' paganda-feestavond. en PW- STEUN IN NATURA De oproep van het comité „Steun in om het comité met de Paaschdagen ta ft! ?",1 stelten zooveel mogelijk geztaS Paaschpakket te verrassen, is niet gebleven, zoodat het straks niet mSte K gezinnen met zulk een pakket kan verras™ KEGELEN. JUBILEUMWEDSTRIJDEN haart KEGELBOND. L We ontvingen het programma van de tionale kegelwedstrijden, die door dm «iS Kegelbond ter gelegenheid vaTzjjn i1 jarig bestaan van 23 tot 30 April in bouw aan de Tempeliersstraat BeornnbS worden en waarover we dezer dagen Ei rige mededeeimgen publiceerden Het mT cours wordt Zondag 23 April, des middan i™ uur, door Dr. J. E. baron De Vos van stem wijk, burgemeester van Haarlem, in de emï feestzaal van het gebouw geopend. On dl», zelfden Zondag, des namiddags van 4-5 houdt het bestuur receptie. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland Ceara n. Huil 5, 230 mijl Z.W. van Land's End. Ceres (uitreis) 5 te Rio de Janeiro. Zaanland 6 v. Amsterdam te Hamburg. Waterland 6 van Amst. naar B. Aires. MEYER CO.'S SCHEEPVAART MIJ. City of Bedford, n. Rott. 6 van Penang. Glenogle Da i ren n. Rott. 5 te Singapore. Eurylochus Batavia n. Hamburg v. Amst. City of Bedford Dairen n. Rott. 6 te Penang. Antenor Japan n. Rott. 5 te Hongkong. Bengloe, Hongkong n. Rott. 5 v. Penang. Benlawers Japan n. Rott. via Londen 4, 440 mijl Z. van Land's End. Glengarry Dairen n. Rott. 5 te Londen. Patroclus Japan n. Rott. vertr. 6 v. Marseille. Rhesus Batavia n. Amsterdam via Londen 5,60 mijl van Niton. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Tapanoeli (thuisreis) p. 6 Land's End. Sibajalc 6 van Rotterdam te Batavia. Blitar (thuisreis) 5 te Odessa. Kota Nopan 6 van Rott. te Batavia. Palembang (uitr.) p. 6 Pantellaria. Siantar (thuisr.) p. 6 Kaap del Armi. Tosari (thuisr.) p. 5 Ouessant 6 te Londen verw. Dempo (uitreis) 6 te Marseille. ROTT.—ZUID AMERIKA LIJN. Alhena (th.) 5 van Victoria (Braz.) STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Tello (thuisreis) 5 v. Port Said. Bintang (thuisreis) 5 v. Genua. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Salawati Vancouver n. Calcutta 4 te Colombo. Hoegh Merchant Bombay n. Vanc. 5 te Iloilo. Marken Vancouver n. Calcutta 3 v. Tacoma. Hoegh Silverstar Vancouver n. Bombay 4 van Singapore. WIJK LIJN. Winterswijk La Palice n. Susak p. 6 Beverwijk 3 van Sfax naar Ipswich. Zonnewijk 6 van Vlaardingen naar Pepel. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Leerdam 6 van Rott. naar New-Orleans. Nieuw Amsterdam 6 v. New York te Rott. Bilderdijk 6 van New York te Rott. Maasdam, New-Orleans n. Rott. 6 te Antw. Damsterdijk Vancouver n. Rott. 4 v. C""1" Lochkatrine Rott. n. Vanc. 5 te Londen. Beemsterdijk 5 v. New-Orleans n. Rott. Rotterdam 5 v. New-Orleans n. Rott. Lochmonar 6 v. Vancouver te Rotterdam. HALCYON LIJN. Flensburg 6 v. Narvik te Vlaardingen. Stad Schiedam Pepel n. Vlaard. 8 (4 n.m.) a Hoek van Holland verw. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein (thuisreis) 6 van Gibraltar. Heemskerk 6 van Hamburg n. Amst. Nijkerk (uitreis) p. 5 Ouessant. Bloemfontein (thuisr.) 6 te Antwerpen. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Serooskerk (uitreis) p. 2 Ouessant. JAVA—NEW YORK LIJN. Arendskerk (thuisreis) 6 v. Shanghai. Salabangka 4 v. New York te Hampt. Roaa KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Telamon 2 v. Ceara n. Amsterdam. Boskoop 4 v. Iquique n. Arica. Ariadne 5 van Lissabon te Genua. Bennekom 5 van Hamburg naar Antwerpen. Berenice 5 van Barcelona naar Cacux. Deucalion 5 van Thessaloniki n. Iznur. Fauna 5 van Yerakini te Nauplia. Mars 5 van Mersina naar Jaffa. Orion 5 van Tunis naar Patras. Perseus 5 van Kopenhagen n. Amstera Triton Bourgas n. Amst. p. 5 Gibraltar- Oberon Aruba n. Amst. 5, 280 m. Land's End. Orestes 6 van Rott. n. Amsterdam. Vulcanus 7 van Amst. te Rotterdam. Saturnus 5 v. Patras n. Malta. Trajanus Castellon n. Rott p. o Gibraltar Titus 6 v. Bari te Catania. Vesta 6 v. Venetië te Triest Venus 6 van Amst. naar Rotterdam. Orestes 6 van Haifa te Amsterdam. Hercules 6 van Amst. naar Rotterdam. KONINKLIJKE/SHELL. Agatha 2 van Balik Papan naar Batavia. Agnita 14 te Hbg. verw., n. Havre, Chama 9 te Curasao verw., waarscn. n Palmas. ronua. Mirza 12 te Vado verwacht, naar beni»

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 10