Fraaie Nederlandsche overwinning De B. M. H. C.'er De Roos scoort drie maal Schotland met 4-0 geklopt Het Nederlandsche hocïceyelftal be haalde een fraaie 40 zege in den wedstrijd, welke te Amsterdam tegen het Schotsche team werd gespeeld. Tijdens een der gevaarlijke aanvallen der onzen op het doel der gasten deerd in de meerderheid; ze zitten telkens in den Schotschen slagcirkel maar de Schotten verdedigen zich uitnemend. Zij probeeren 't wel, maar slagen er niet in, het spel te verplaatsen. Tegen de rust komen de Schotten weer meer aanvallend opzetten zoodat de Hollandsche half- linie minder steun aan de voorhoede kan geven. Deze kan daardoor den voorsprong niet verhoo- gen, zoodat de rust met 10 komt. De tweede helft. De tweede helft begint weer met een Holland- schen aanval, die met moeite kan worden afge slagen. Er is nog maar enkele minuten gespeeld als De Roos wederom een voorzet opvangt en hard inschiet (20). De Hollandsche aanval wordt nu nog meer actief. Van links en rechts komen de Holland sche aanvallen los; de Schotsche keeper heeft het hard te verduren. Een hard schot van Esser kan nog juist corner gewerkt worden. De Schotten komen niet verder dan tot de Hollandsche halflinie. Fel speelt de Hollandsche aanval; telkens is de bal in den Schotschen'slag cirkel en telkens zit De Roos er dreigend op. Een enkele uitval van de Schotten is niet on gevaarlijk, maar die levert geen resultaat op. Als Esser dan weer snel heeft opgebracht, is De Roos op zijn voorzet weer doox-gebroken; het wordt een corner en nog een corner die geen succes hebben. Even later een schot van Caviët, dat weer een corner tot resultaat heeft. De Looper stopt en De Roos schiet onhoudbaar ten dei-den male in (30). Er is dan pas vijftien minuten in de tweede helft gespeeld. WATERPOLO Het Jeugdtournooi te Amsterdam. Op tweeden Paaschdag gingen vier Haarlem sche zeventallen en één Velsensche ploeg naar Amstei'dam om tegen acht andere ploegen uit Amsterdam, Den Haag en Utrecht den strijd aan te binden om den Kees Leenheer-beker. De wedstrijden werden georganiseei'd door Het IJ en hadden, eet} groote propagandistische waai'de, daar ook een aantal Amsterdamsche scholieren was uitgenoodigd. In de meeste zeventallen, waarin slechts spe lers tot en met 19 jaar mochten meedoen, zagen wij enkele eerste zevental spelers; een uitzon dering hierop maakte echter H. Z. P. C.. dat met een uitstekende homogene ploeg uitkwam, die grootendeels uit spelers van het tweede ze vental bestond. De Hagenaars waren veel ster ker, hetgeen wel blijkt uit het doelgemiddelde van 281 uit drie wedstrijden. De eerste wedstrijd was een ontmoeting tus- schen de Haarlemsche zeventallen van H. V. G. B. en H. P. C. Bij H. P. C. was Mauritz de beste speler, die door zijn snelle zwemmen veel verwarring bij H. V. G. B. stichtte. Tot de rust ging 't gelijk op; toen was de stand 22 gelijk, door goede doelpunten van Frankenthal en' Hoogland voor H. V. G. B. en van De Geest en Mauritz voor H. P. C., maar in de tweede helft kwam H. P. C. meer los; het einde kwam met een 42 overwinning voor de Heemstedenaren. Hierdoor werd H. V. G. B. voor de verdere wed strijden uitgeschakeld. Haarlem bracht het ook tot de volgende ron de door een overwinning op Dolfijn. Ook hier ging het langen tijd gelijk op, vooral toen Dol fijn den stand op 32 bracht. Bais maakte aan de verdere illusies van de Amsterdammers echter een einde door er 52 van te maken. D. W. R., dat met Behle en Bogaex-de uit het eerste zevental uitkwam en Handgraaf in het doel had, maakte een matigen indruk. Tegen het Utrechtsche U. Z. C. had zij weinig te vertellen en zonder zelf een doelpunt gemaakt te hebben, moest Handgx-aaf vier maal den bal uit. het net halen. V. Z. V. had het tegen Amstel niet moeilijk. Vooral het spel van Swier was opvallend; zijn aandeel in de 80 overwinning was dan ook heel groot. Overige uitslagen: NereusHet IJ 06 H. Z. P. C.—A. Z. 9—0 In de tweede ronde kwam H. P. G. tegen D. J. K. (dat vrijgeloot was) uit. In dezen wedstrijd viel vooral het uitstekende spel van doelman Vrugt op. Tegen het einde, toen H. P. C. met 31 voorstond, kwam D. J. K. er beter in, maar de speeltijd van tien minuten maakte een voor D. J. K. te spoedig einde aan dezen wed strijd. Met een 32 overwinning kwam H. P. C. in de demi-finale. Minder goed bi-acht de tweede Haarlemsche vertegenwoordiger Haarlem het er af. Met 50 De Hollandsche halflinie speelt nu veel vrijer. Eenigen tijd wordt het dan rustig. Plotseling komt er weer zoo'n venijnige Hollandsche aan val, die ternauwernood kan worden afgeslagen. Esser krijgt een kans, maar het mislukt. Bij een snellen Schotschen aanval moet Koele- schmidt voor het eerst daadwex-kelijk optreden. Direct daarop breekt v. d. Doll ineens door; de keeper loopt uit maar mist en het is 40. Met nog zeven minuten te spelen, is de Hol landsche overwinning «veilig. Direct krijgt v. d. Doll weer een kans, maar nu wordt het een corner. In de laatste minuten komt het Schotsche team sterk aanvallen. Eenige sti'afcornex's brengen de Hollandsche defensie in actie, maar de Schot ten slagen er niet in, zelfs de eer te ï'edden. Een prachtige Hollandsche ploeg heeft na een energieken enthousiasten wedstx'ijd een fi-aaie, welverdiende zege behaald. Dit elftal was als volgt samengesteld: Koelesmidt, De Waal, Postma, Smit, De Looper, Ankerman, Roodenbux-gh, Caviët, De Roos, v. d. Doll. Esser. Oost-Nederland—Nederland B (2-1) In het Deventer Sportpark is op tweeden Paaschdag de hockeywedstrijd Oost Nederland Nedex-land B gespeeld die door Oost met 21 werd gewonnen. moesten Verdel en zijn mannen in Het IJ hun meerdere ex-kennen. V. Z. V. kwam tegen U. Z. C. uit en hoewel wij U. Z. C. sterker achtten, kon V. Z. V. toch een 32 ovex-winning be vechten. De demifinale bracht ons dus: H. P. C.H. Z. P. C. en Het IJ—V. Z. V. Tegen het eminente spel van de H^?enaars brachten de H. P. C.'ers er niets van U 'xt. De Heemstedenaren werden met 80 gek pt Spannender ging het bij Het IJV. Z. V.. waar de ruststand 11 was. Weer was het daar het uitstekende werk van den onvex-moeiden Swiers waardóór V. Z. V. door een 21 over winning in de finale kwam. In deze finale was het voor de Velsenaren een handicap, dat zij slechts 10 minuten pauze had den, voordat zij tegen de Hagenaars te water moesten. 50 was het reeds met de rust. Spoe dig volgde weer een doelpunt en nadat Swier er zelf 70 van gemaakt had, konden eindelijk de Velsenaren de eer x-edden. Nog was het den Hagenaars niet genoeg met 111 moesten de V. Z. V.'ers, die zich zoo prach tig geweerd hadden het ondex-spit delven. V. Z. V. kwam hierdoor in het bezit van den tweeden pi-ijs, die bestond uit een plaquette. Competitie Ned. Biljartbond. De laatste wedstrijden van de tweede ronden, werden gespeeld, waaruit de Haarlemsche club „Insulinde" met twee teams als kampioen te voorschijn kwam. Deze komen op 30 April te Utrecht in de finale uit om het kampioenschap van Nederland. Klasse D, afd. 1. „Insulinde" ging naar „H.E.T.E.IJ". M. R. v. d. Water behaalde een overwinning op F. Ha- berer met 27 punten. Vervolgens vei-sloeg J. Hasselmeyer met een voorsprong van 15 punten J. Hagenaax-, doch A. Cox-ver moest met 13 pun ten de zege aan H. Magnin laten, zoodat het re sultaat was: winstpunten 02, matchpunten 24 voor „Insulinde" en waardoor deze ploeg van „Insulinde" kampioen werd. Klasse E, afd. 1. „Vondel" kwam naar „Insulinde". R. H. Chris- toffels nam tegen J. May revanche van zijn ne derlaag in Amsterdam. Daarna wist H. Lam het eveneens tot ovex-winning op P. Obbes te bren gen met 10 punten verschil. D. Lam leed de ne derlaag tegen F. Zwarts. Hierdoor luidde de stand: winstpunten 20, matchpunten 42 voor „Insulinde". Klasse F. afd. 2. „Insulinde" kreeg „Benoorden het IJ 2 op be zoek. G. Ternaat gaf het goede voorbeeld door een overwinning op J. Alosery met goed spel. Ook P. Oor behaalde de zege met 8 punten voor sprong op W. Komen; de derde partij werd met 5 caramboles winst door J. W. F. v. Wort ge wonnen tegen G. du Bois. De uitslag was dus: winstpunten 20, matchpunten 60 voor „In- sunlinde". Hiei-door werd ook deze ploeg kam pioen in haar afdeeling. A GYMNASTIEK DE UITVOERING VAN BATO. Bato had oogenschijnlijk voor zijn uitvoering ran Zaterdag, aan den vooi-avond van Paschen dus, een minder gunstig tijdstip gekozen, maai de aanhang van deze Haarlemsche vex-eeniging bleek nog zoodanig te zijn, dat de Gemeentelijke Concertzaal vrijwel geheel gevuld was. Onder de genoodigden .was o.a. de heer E. v. d. Wall, wethouder van financiën. Bato verdiende deze belangstelling. De woor den van dank, jegens den directeur gesproken door den heer J. H. O. v. d. Wall, voorzitter van de vereeniging, waren dan ook zeker op hun plaats. Mevrouw Smal ontving bloemen. Als geheel voldeed de uitvoering onder lei ding van den heer C. Th. Smal uitstekend, al liet 't eerste nummer na de algemeen© vrije oefeningen, een lesgedeelte door eenige meisjes, dit door de weinig variatie niet vex-moéden. Een soortgelijk daarop volgend nummer van de jon gens was door 't invlechten van wedsti-ijdvor- mgn veel levendrigei', en met dat onderdeel be gon de afwerking van een goed uitgevoerde reeks aantrekkelijke nummers in een program ma, dat tevens veel afwisseling bood. Alleen mogen wij bij dit goede niet rekenen 't door dames uitgevoerde nummer klassikaal brug. Ge lijkheid en afwerking waren hier te dikwijls zoek. Bijzonder trof den geheelen avond overigens het streven naar een zuivere uitvoei-ing. Bo vendien bleek 't matei-iaal van dien aard, dat dit streven vrijwel geregeld zijn bekroning vond m een resultaat, dat weinig vereenigingen be reiken, ook wat gehalte betreft. Niet alleen wa ren deze eigenschappen vast te stellen bij de ouderen; ook de adspiranten en dan meer in t bijzonder de oudste^, van hen lieten num mers zien, die op hoog peil stonden, zoowel "n vI^e oefeningen als met toestelturnen. Ue dames speelden dezen avond haar hoogste troeven uit met een knotsoefening. Het pro- pammai bood vooral aan de heeren gelegenheid 21 iï?ren ?n daarvan maakte deze afdeeling wn nuttig gebruik aan de toestellen en met «leningen met behulp van een grooten x-ing. In uu laatste nummer week de leider op gelulddge n V jn de geijkte vormen. uok de dames-senioren werkten aan .de uit ging mede en de heeren-vetex-aan Prent gaf ffl0?26!6" weer een lesïe- Het muzikaal ge- *2aSiaS'.beh00ren verzorgd door "The Een groep gymnasten van Bato liet Zaterdagavond tijdens de uitvoering in de Gemeentelijke Concertzaal een interessante ringoefening zien. VOETBALNIEUWS ZWALUWEN-ROODE DUIVELS. Zondag 16 Apx-il spelen de Zwaluwen in het Feijenoord-stadion. te Rotterdam den jaarlijk- schen wedstrijd tegen de Roode Duivels. De ploeg der Zwaluwen is als volgt samen gesteld: Doel: Van Male (Feijenoord). Achter: Pijpers (Roermond) en Pienter (Be Quick). Midden: B. Paauwe (Feijenoord), Van dei- Heide (Feijenoox-d) en Van Buitenen (H.D.V.S.) Vóór: Van der Beukei (A.D.O.), De Boer (K. F.C.), Engelsman (Quick N.), Hazeweyr Jr. (A. F.C.), en Linssen (Feijenoord). Reserves zijn: Pil (Sparta), Van der Horden (C.V.V.), Rijsdijk (Xex-xes) en De Bock (Sneek) Oefenwedstrijd K. N. V. B.- elftallen. Naar wij vernemen zal op Woensdag 12 April, des avonds 8 uur, op het V.U.C.-terrein een wed strijd gespeeld worden tusschen een elftal van den K.N.V.B. en een Nederlandsch jeugdelftal. Eerstgenoemde ploeg is door de keuzecommissie van den K.N.V.B. als volgt samengesteld: Doel: Dijkstra (Z.F.C.) Achter: Wildei-s (Blauw Wit) en Van Iex- landt (Willem II). Midden: Rijsdijk (Xerxes), Gabriel (A.G. O.V.V.), en Bonsema (G.V.A.V.) Vóór: Willemse (Gooi), Hazeweyer Jr. (A. F. C.), De Jong (Volewijckei's), K. de Hardier (V.U.C.) en Linssen (Feijenoord). Het Nedei-landsch jeugdelftal bestaat uit de volgende spelers: Doel: Wille (E.D.O.) Achter: Louwe (Xerxes), en De Boer (Vo- lewijckers). Midden: Blatter (P.S.V.), Bekenes (D.H.C.) en Stofmeel (N.A.C.) Vóór: Jansen (N.O.A.D.), Nass (V.V.V.), De Boer (K.F.C.), Lenstra (Heei-enveen) en Engel (Willem II). (Van oxiden medewei-ker). Men moet langen tijd in de geschiedenis van het Nederlandsche hockey-leven teruggrijpen om een wedstrijd te vinden, zooals het Neder landsche hockey-elftal Zaterdagmiddag in het hockey-stadion te Amstelveen tegen de Schotten gespeeld heeft. Dit was nu weer eens een ras-echte de monstratie van de Hollandsche hockey-capaci- teiten, op zijn best. Van het begin tót het eind heeft het Neder landsch elftal gespeeld met een geestdrift, élan en wilskx-acht, gepaard aan goede techniek, zoo als dat maar zelden voorkomt. Dit hockey-elftal heeft de gx-oote zege op dë formidabele en zoo gevreesde Schotten volkomen vex-diend, omdat aan de Schotten ook geen fractie van een seconde de gelegenheid gelaten wex-d, hun normale spel te ontplooien. De wedstrijd, onder leiding van de heeren Van 't Lam en Molhuysen, begon te half vier ten aan- schouwe van cix-ca 2500 toeschouwers. Na eenige wedex-zijdsche tex-reinverkenningen blijkt al gauw dat de Hollanders er veel zin in hebben. Ze blaken van stx-ijdlust; met open aan vallen gaat het telkens op het Schotsche doel af. Reeds na vijf minuten weet De Roos een voor zet van Caviët onhoudbaar te benutterx (10). De gasten vallen op door een uitnemende bal- contróle; hun stoppen is wex-kelijk formidabel goed. De Schotsch.e aanvallen zijn te tellen; eex-st na geruimeh tijd kan het eerste schot van de gasten genoteerd worden, dat echter in het zijnet terecht komt. De Hollandsche middenlinxe speelt aanvan kelijk meer defensief, dan offensief; het aange ven aan de voorhoede is daarbij nog al eens slordig, zoodat de tactische Schotten steeds kun nen onderscheppen. Bij een der Hollandsche aanvallen gaat een schot van Van der Doll naast; even later brengt een strafcox-ner op het Hollandsche doel eenige moeilijke oogenblikken, maar de taal rolt achter. Een aanval van den Hollandschen linkervleu gel wox-dt corner gewerkt. Deze wordt slecht gestopt en levert niets op. De Hollandsche ploeg komt. er steeds beter in: het geheel functioneert uitstekend. De Hollanders zijn dan ook gedeci- Nederland—België Jeugd wedstrijd. Op den ochtend van den landenwedstrijd Ne dex-landBelgië op 23 April a.s. zal een ontmoe ting worden gespeeld tusschen de jeugdelftallen van beide landen. Deze wedstrijd begint te 11 uur op een nog nader aan te wijzen terrein in de hoofdstad. Ter gelegenheid van het internatio naal hockeytoumooi van B.D.H.C. en B.M.H.C. heerschte er op het terrein te Bloemendaal in de Paaschweek een gezellige drukte. Tijdens één der pauzes poseerde een vroolijke schare Engelsche, Belgische en Nederland sche speelsters en spelers voor onzen fotograaf.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5