VELSEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Kiiideroperette „Doornroosje' Opvoering ten bate van de Vereeniging „Ziekenzorg". Hoewel de vereeniging „Ziekenzorg reeds meer dan 30 jaar bestaat, geniet ze nog niet die bekendheid, die ze toch zeker wel verdient. Het oorspronkelijke doel van de vereeniging was, het verstrekken van versterkende midde len aan onvermogende herstellenden kraamvrouwen van alle gezindten. Dit is nog altijd het hoofddoel der vereeniging, maar hiernaast wordt ook nog op andere wijze hulp geboden. De aanvragen om versterkende middelen ge schieden over het algemeen op voorschrift der hier gevestigde medici en verloskundigen, doch ook ieder lid kan aankloppen bij „Ziekenzorg" als het ziet dat ergens steun noodig is. Om in zoo ruim mogelijken kring te kunnen helpen, hebben er 12 dames zitting in het be stuur, zooveel mogelijk uit verschillende ge deelten der gemeente. Ook wordt er voor ge zorgd, dat in het bestuur alle gezindten ver tegenwoordigd zijn. Dit jaar zijn, behalve al het andere dat uitgereikt werd, meer dan 5000 L. melk verschaft. Op menige bestuursvergadering kwam de penningmeesteresse met de alarmeerende mede deeling, dat er eigenlijk al veel te veel was uitgegeven en dat een zeer voorzichtig beleid noodig zou zijn, om aan alle aanvragen te blij ven voldoen. Daar het bestuur zeer ongaarne zou over gaan tot het afwijzen van tot haar gerichte aanvragen, is er steeds getracht om over meer gelden de beschikking te krijgen. Zoo werd er 2 jaar geleden een loterij op touw gezet, waarvan de opbrengst ten goede van de kas van „Ziekenzorg" kwam. Verleden jaar werd er een bloempjesdag ge houden, die een bevredigend resultaat had. Indien men niet het initiatief tot deze plan nen genomen had. dan zouden zeker de inkom sten der vereeniging niet voldoende zijn ge weest, om aan alle aanvragen te voldoen. Op de ledenvergadering van Februari j.l. stelde de eere-presidente, mevrouw Rambonnet voor, een kinderoperette met haar leerlingetjes op te voeren, waarvan de opbrengst ten bate van „Ziekenzorg" zou komen. Dit aanbod werd natuurlijk zeer dankbaar aanvaard. Deze opvoering van „Doornroosje" zal plaats hebben Woensdag 3 Mei, 's avonds 8 uur in het Patronaatsgebouw. Willemsbeekweg. Voor dezen avond, die zeker in den smaak zal vallen van jong en oud en waarvoor reeds vele kaarten zijn verkocht, zijn nog plaatsen beschikbaar. Kaarten zijn te krijgen aan de volgende adressen; Mevrouw Hogeland, Bik en Arnold- kade 48. IJmuiden; Mevrouw Heijkoop, Ken- nemerlaan 89, IJmuiden; Mevrouw Arends, Velserduinweg 154, IJmuiden-Oost; Mevrouw Van den Helm, Duin en Kruidbergerweg 15, Driehuis en 's avonds aan de zaal. Vergadering O.-K. Kiesvereeniging De Oud-Katholieke Kiesvereeniging hield voor een buitengewone belangstelling haar eerste propaganda-avond voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing in het O.K. Vereeni- gingsgöbouw. De heer A. J. van Kleef, voorzitter, opende met een kort woord van welkom. Het gemeenteraadslid, de heer G. Heijkoop sprak vervolgens over het onderwerp: „Waarom een O.K. Kiesvereeniging?" Spr. zeide dat bij de a.s. Verkiezingen voor de derde maal hieraan zal worden deelge nomen als O.K. Kiesvereeniging. Volgons den heer Heijkoop kunnen er vele stemmen op de O.K. candidaten worden uit gebracht. Spr. releveerde de stemmingen, die vóór het bestaan der O.K. Kis vereeniging werden gedaan en op welke wijze dikwijls O.K.-candidaten als stemmen/vangers op an dere lijsten voorkwamen. De heer Heijkoop toonde voorts het bestaansrecht der O. K. Kiesvereeniging aan en zeide, dat de nood zakelijkheid is gebleken, een Oud-Katholieken vertegenwoordiger in den Raad te hebben. Spr. wekte tenslotte op, om het mogelijke te doen een tweede zetel in den raad te kunnen verkrijgen. De voorzitter dankte den heer Heijkoop voor zijn woorden. Na een korte pauze sprak de heer A. J. van Kleef over „De a-s. gemeenteraadsverkiezin gen en wij". Spr. zette uiteen waarom die O.K. Kiesver eeniging niet actief aan de Statenverkiezin gen heeft deelgenomen en gaf een nadere verklaring over het huidige standpunt van de OK. Kerk ten aanzien van de politiek. Ten slotte zeide de heer Van Kleef, moet het streven er op gericht zijn, dat bij de komende verkiezingen dat doel bereikt wordt waartoe spr. alle Oud-Katholieken opwekte. Zijn belangrijke rede besloot hij met te wijzen op het komende programma van actie, waar bij spr. er op wees op welke wijze van mo derne zijde getracht wordt te Egimoiid. aan Zee den verkiezinguitslag te ondermijnen, speciaal onder de Oud-Katholieke inwoners. Het dient door de arbeiders wel te worden beseft dat men aan deze ondermijning ge volg gevend, de werkende kracht van de Oud-Katholieke organisatie breekt. De Oud-Katholieken zullen buiten haar gewoonte nu in de drie kiesdistricten uit komen. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd gebruik gemaakt. Uit de ver gadering werd de heer Heijkoop voor zijn werk als raadslid dank gebracht. Ter vergadering merkten wij op pastoor Th. Moleman en kapelaan P. J. Jans. De heer A. A. van Pel propageerde nog het lidmaatschap der Kiesvereeniging. waarna pastoor Th. Moleman deze geslaagde propa- ganda-vergadermg sloot met een krachtige opwekking, te stemmen op de Oud-Katholieke lijst om te laten zien dat er inderdaad Oud- Katholieken zijn. Zondagsdienst der apotheken. De dienst der apotheken wordt Zondag waargenomen door de Kennemer Apotheek, Wijk aan Zeeërweg. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de ko mende week. d ONTSPORING OP HET SPOORWEG EMPLACEMENT. Gistermiddag is bij de Julianabrug bij het rangeeren een wagon, geladen met anthraciet ontspoord. Personeel van weg en werken bracht den wagon weer in de rails. Doordat de ontsporing plaats had op de lijn naar de Visschershaven ondervond het treinverkeer geen vertraging. NU IS HET DE TIJD voor een goed MAATCOSTUUM, tegen spot prijs 36.ƒ38.ƒ40.—. VRAAGT STALEN TER INZAGE. JAC. NIERSE, Kleermakerij, KALVERSTRAAT 116 IJMUIDEN-O. (Adv. ingez. Med.) Trawlers uit de vaart genomen. Nu het met de besommingen zoo slecht gaat, worden er steeds meer trawlers uit de vaart genomen. De tijó van geringe vraag naar visch is met al zijn nadeelen, als gestegen werkloosheid op de vloot, minder werk voor lossers en vischknechts enz. aangebroken. In korten tijd zijn niet minder dan 17 trawlers uit de vaart genomen. Het zijn de Johanna Urn. 107, Fi-am LJm. 135, Oostzee IJm. 147, Prinses Beatrix IJm. 117, Schocni IJm. 39, Mary IJm. 189, Catharina Duijvis IJm 60, Voorwaarts IJm. 83, Protinus IJim. 85. Neptunus IJm. 87, Irene IJm. 89, Horn Rif IJm. 155, Witte Zee IJm. 167, Vios 4 IJm 96, Vios 5 IJm. 102, Gezina Catharina IJm 50, Antje R.O. 15, Vermoedelijk zal het 20-tal wel spoedig worden bereikt. Bonte avond V. V. S. U. De Vereeniging van vrienden der Sovjet- Unie houdt Zaterdag 29 April a.s. een bonte avond in „Het wapen van Velsen". Medewerking verleent het bekende Zaan- sche Cabaret. Er is bal na. ST. NICOLAAS VEREENIGING „DOOR VRIENDSCHAP SAAMGEBRACHT". Zondagavond heeft in Flora een soiree plaats van de St. Nicolaasvereeniging „Door vriendschap saamgebracht". Des middags wordt een speciaïe feestvoorstelling gehouden waarin de Jeugdtooneelgroep D.V.S. zal op voeren een tooneelspel in drie bedrijven ge titeld: „Jongensleed" gevolgd door een klucht „Kato Zemel moet verhuizen". AANGEKOMEN. 20 April: Ransdorp m.s. Oxelösund Gondul s.s. Malmö IJstroom m.s. Leith Tempo m.s. Rotterdam Ara s.s. Bordeaux 21 April: Stella s.s. Hamburg Saturnus s.s. Rotterdam Ganges sl.b. Rotterdam Ida Joerk s.s. Antwerpen VERTROKKEN. 20 April: Chevychase s;s. New Castle Queenworth s.s. New Castle Ingeborg m.s. Bremen Wea m.s. Aalborg Riverton s.s. Cardiff Trajanus s.s. Rotterdam Oberon s.s. Rotterdam Irene s.s. Rotterdam Eems m.s. Aarhuus Ousel s.s. Liverpool 21 April: Prowess m.s. Londen Sumatra kr. Nieuwediep Mavis s.s. Londen Ganges sl.b. Leixoes Marietta r.b. Leixoes Oise m.s. Parijs Panachrandos s.s. Cardiff Japansche koopvaardijvloot. Naar uit Tokio wordt gemeld is de Japansche regeering voornemens den nieuwbouw van de koopvaardijvloot belangrijk aan te moedigen. Op die wijze hoopt men de totale tonnage tot iy2 millioen ton in 1942 op te voeren door 750.000 ton scheepsruimte per jaar bij te bouwen. Tot en met November 1938 bedroeg het aantal koop vaardijschepen 1169 stuks met een totaal-inhoud van 4.941.000 ton. De nieuw te bouwen schepen, waarvoor 97 scheepshellingen vrij zijn met een productiecapaciteit van 800.000 ton, zullen twee calegoriën verdeeld worden, n.l. de eene bestemd voor de groote zeescheepvaart en de andere voor de vaart op de C-hineesche bin nenwateren, de rivier Jangtse inbegrepen. De werven verdienen weer. Eén van de grootste Engelsche werven, de Swan Hunter Wigham Richardson, keert over het laatste boekjaar een dividend van twaalf procent uit tegen negen procent in het voorafgaande jaar. De netto winst was van 264.000 tot 440.000 pd. st. opgeloopen, hoofdza kelijk ontstaan door de vele opdrachten voor nieuwbouw van handelsschepen en vernieuwing van de Engelsche marinevloot. Eskimos Ieeren garnalen visschen. Vanuit Skagen zijn een paar Deensche vis- schers naar Groenland vertrokken om de Eskimos te ieeren, hoe zij zeegarnalen kunnen vangen en conserveeren. Houthaven geopend. De haven van Rafsö (Finland) is wederom ijsvrij voor de scheepvaart heropend. IJzerverscheping. Het Duitsche stoomschip Ida Joerk is van Antwerpen in ballast bij de Hoogovens aange komen om een lading ijzer in te nemen voor een Oostzeehaven. Om een dergelijke lading voor Noord Amerika in te nemen kwam het Noorsche stoomschip Hildus I van Velsen, waar het een lading cellulose gelost had, bij het Hoogovenbedrijf aan. Herstellingen uitgevoerd. Hr. Ms. kruiser Sumatra heeft te Amsterdam in het droogdok eenige herstellingen uitgevoerd en is daarna weer naar Nieuwediep terugge keerd. Lichte lekkage. Het van Santa Fé aangekomen Grieksche stoomschip Ioannis M. Embiricos heeft op de Plata Rivier door aan den grond te loopen eenige lichte lekkage opgeloopen. Na de graanlading te Amsterdam te hebben gelost zal het waarschijn lijk in een droogdok aldaar worden opgenomen om te worden nagezien en eventueel te repa- reeren. Vlootvermindering. Het te Zwartsluis thuisbehoorende vracht motorschip Sper, dat geregeld in de Oostzee de kustvaart uitoefende, is nabij Agger op strand geloopen en wrak geslagen. Vlootuitbreiding. Het bij Boele's Scheepswerven en Machine fabriek N.V. te Bolnes nieuwgebouwde motor schip Balik Papan, zal heden, Zaterdag, zijn officieele proeftocht maken. Op Woensdag, 26 dezer, zal het schip, dat voor rekening van de Koninklijke Paketvaart Maatschappij gebouwd is, de eerste reis naar Ned. Oost-Indië aan vaarden. Sleepreis. Van Maassluis arriveerde gisteren in de Bin nenhaven, alhier, de sleepboot Ganges, van L. Smit Co.'s Internationale Sleepdienst, ten einde de inmiddels van Haarlem gekomen rots breker „Marietta" te sleepen naar Leixoes (Por tugal). Deze rotsbreker werd gebouwd bij de Haarlemsche Machinefabriek v.h. Gebrs. Figeé. Kort voor het middaguur aanvaardde het convooi de reis. Nog eenmaal de Statenverkiezing. Wie kregen voorkeurstemmen. Uit den officieelen uitslag van de Staten verkiezing van den Kieskring Velsen blijkt, dat nagenoeg alle candidaten één of meer voor keurstemmen hebben gekozen. Bij de partijen, die meer dan 2000 stemmen behaalden was de verdeeling als volgt: S.D.A.P. 13853 stemmen, waarvan op W. F Visser 13448, P. J. Joore 189. H. v. d. Wielen 42, W. Thomassen 40, J. H. Oldenbroek 82, W. Verkade 52. R.K. Staatspartij 22048 stemmen, waarvan op P. Heilker 21594. P. G. van Wees 163, Mr. J. J. P. Tonino 70, Mr. F. J. J. M. Boelens 58, Mr. A. G. H. H. Roeffen 62, J. N. M. Stolp 19, J. Kamerbeek 28, J. Beemster 54. Liberale Staatspartij 4480 stemmen, waar van op Dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk 4087, Mr. R. Bakhuizen v. d. Brink 76, mevr. Mr. E. A. J. ScheltemaConradi 76, Mr. J. E. Goudsmit 56, B. W. Lasschuit 8, J. L. Uitzin- ger 34. Jhr. dr. J. C. Mollerus 26, U. Hempenius 5, Mr. C. Blankevoort 10, C. Stapel Jr. 8, Dr. H. van Beeck Vollenhoven 9, P. H. van Essen 49, A. de Groot Lzn. 36. N.S.B. 4317 stemmen, waarvan op G. F. Vlekke 4136, Jan Saai 11, H. J. Woudenberg 46, G. Hoogerwerf 10, W. de Rijke 15, J. Ph. van Kampen 5, I. Pruissen 27, P. ten Hoorn 1, J. Prins Ezri. 17. Th. H. Buitenhuis 3, A. P. Hengeveld 1, J. B. Doornbos 2, M. J. Baersel- man 4. Jac. Boon 14, Chr. H. J. Raad 3, G. Dijkstra 2, C. Wonder 1, P. Reijnhoudt 21, N. J. van Leeuwen 4. Comm. Partij Nederland 2715 stemmen, waarvan op N. Beuzemaker 2384, L. Seegers 78, C. Borst 14, M. Harmsen 40, K. de Vries 9, G. van Wijk 2, P. Kuiper 5, D. Noordewier 14, P. Weij 51, E. Kluft 4, D. Lammes 1, E. Teeboom— van West 2, J. H van Bork 1. P. Moelker 2, P. K. Volkers 3, T. Glijnis 2, P. Bodde 1, P. van Bronkhorst 2, J. v. Delden 97, C. Dekker 3. Anti-Rev. Partij 10731 stemmen, waarvan op F. P. Vermeulen 9900, S. van Wijk 145, P. van der Meer 264, H. Homburg 167, F. H. Bos 41, Dr. R. Bergsma 40, O. van der Weij 24, Mr. A. B. Roosjen 28, Joh. Verkijl 44, N. Passchier 78. Chr. Hist. Unie 8377 stemmen, waarvan op Ml'. A. J. Honig 7524, Mr. dr. J. van Bruggen 69, C. van Beem 81, J. Ouwehand 12, Dr. G. Sterringa 9, J. C. Dunnebier 352, Mr. W. E. baron van Till 4, J. van Alten a 59, J. van Daale 1, G. H. van Itterson 42, E. v. d. Wall 9, J. W. Bras 32, J. J. Delfos 3, Jhr. F. J. E. van Lennep 24, Jac. Rustige 7, Mr. J. H. G. Schutte geb. Struick 7. H. Th. C. Buckmann 0, Jhr. A. van de Poll 26, Mr. M. Ch. de Jong 9, Dr. P. van Paassen 47. Vrijz. Dem. Bond 7294 stemmen, waarvan op Mr. M. Slingenberg 6524, KI. de Vries 124, A. J. van Leusen 263, Mr. Ada Goudsmit 38, Mr. J. Roelse 50, E. Geerts 11, K. Steijn 128, Mr. O. M. A. Geerling 7, Prof. dr. A. D. Fokker 17, S. J. van Limburg Stirum 34, Mr. dr. G. Andreae 16, H. C. Sprenger 2. J. C. de Jong 28, R. Strij- bis 6, Mr. L. S. Römelingh 4, Mr. B W. Stomps 20, H. Meijers geb. Kehrer 5, C. Stemler geb. Tjaden 2, H. C. v. d. Colk 11, J. Dullaart 4. Chr. Dem. Unie 2023 stemmen, waarvan op H. Wolkers 1876, G. B. Neering 85, B. van der Laan 4, J. Fris 1, Chr. A. Alders 9. C. de Vries 12, J. J. Wentink 6, W. Kamstra 2. A. Boer 18. G. de Bruin 10. Arbeidsongeval bij Van Leer's Walsbedrijven,. In den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft de arbeider H. S„ werkzaam bij Van Leer's Walsbedrijven te Velsen-N. brandwon den opgeloopen door het weigeren van een automatische hoogspanningsschakelaar. De aard der brandwonden maakte opneming in het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk noodzakelijk. De toestand van S. is bevredigend. JUBILEUM MODEVAKSCHOOL ROODENBURG. Het is dezer dagen 10 jaar geleden dat de Modevakschool onder directie van mej. N. Roodenburg werd opgericht. Het instituut van mej. Roodenburg, gevestigd Zeeweg 233 heeft in deze 10 jaar vele dames den weg gewezen in het doolhof van de mode en allen, die van de lessen hebben geprofiteerd, zullen daar voor steeds dankbaar zijn. Mei§je kreeg brandwonden. Het 6-jarige dochtertje van den heer P. wo nende in de Enschedéstraat kreeg gisteren een pan met kokend water over haar armpje, waardoor zij ernstige brandwonden aan dit lichaamsdeei bekwam. Zij werd door den heer Bakker van het Roode Kruis verbonden, waar na deze haar naar den huisdokter zond t.er verdere behandeling. Leger des Heils. Een bijzondere somenkomst. Hedenavond 8 uur zal in de zaal van het Leger des Heils een bijzondere samenkomst worden gehouden. Lt. Kolonel H. B. Estill zal in de Legerzaal door de afdeeling welkom worden geheeten als Chef-Secretaris van het Leger des Heils in Ne derland. Enkele maanden geleden is de Kolo nel door Generaal Evangeline Booth als zoo danig aangesteld. De Kolonel is reeds een dertigtal jaren als of ficier van het Leger des Heils in verschillende landen werkzaam geweest. Zeer zeker zullen velen de gelegenheid aan grijpen om in deze welkomssamenkomst te genwoordig te zijn. Ook des Zondags zullen de diensten door den Kolonel worden geleid. SANTPOORT WONINGBOUW AAN DE HARDDRAVERS LAAN. Door den heer J. F. Philips Jr. zal aan de Harddraverslaan een dubbel heerenhuis wor den gebouwd. Een kleurig en geuriS SOKe* wapen. Uitgevoerd in bloeiende hyacint^ SCHIP VAN Verm. aankomst LAATSTE BERICHT Arendskerk (Ned.) x) Japan 10 Mei Alcinous (Ned.) x) Batavia Aakre (Noor) Galveston 23 April Ariadne (Ned.) Midd. Zee 22 April Angra (Fin) La Plata 23 Mei Amstelland (Ned.) x) B. Aires 26 Mei Bodegraven (Ned.) x) Chili Chili Boskoop (Ned.) Chili 4 Mei Bretagne (Deen) La Plata Boschfontein (Ned.) Z. Afrika 30 April British Glory (Br.) Abadan Baarn (Ned.) x) Chili Pto Barrios (v. IJm.) 29 April Ceres (Ned.) Santos 6 Mei Colombia (Ned.) West Indië 23 April Chr. Huygens (Ned.) Batavia 9 Mei Dolius (Br.) lapan 14 Juni Deucalion (Ned.) Midd. Zee Delfinus (Zw.) Simonsviken La Plata 1 Mei Hamburg 23 April Gairtbian (Eng.) W Afrika Georgios G. (Gr.) La Plata 28 April Glenroy (Br.) --- Japan 8 Mei Gunther Russ (Du.) Wyborg 25 April Helmspey (Eng.) Bassein Helder (Ned.) Chili Hogland (Fin) Diamante 6 Mei Alexandrië Jaarstroom (Ned.) West Afrika 28 April Juno (Ned.) Alexandrië J.v. Oldenbernevelt (NL Batavia 30 Mei Laertes (Ned.) Ned. Indië 21 Mei Maron (Eng.) x) Batavia 22 April Meliskerk (Ned.) x) Zuid Afrika Menes (Du.) Ned. Indië 5 Mei Matros (Pan.) La Plata 23 April Melampus (Ned.) Batavia 26 April Myrmidon (Eng.) x) Batavia 5 Mei Magdeburg (Du.) Batavia 3 Juni Montferland (Ned.) x) Buenos Aires 12 Mei Mars (Ned.) Jaffa 26 April Odysseus (Ned.) Stettin 25 April Boelau Roebiah (Ned.) Batavia 27 April I'oelau Laut (Ned.) Batavia Pygmalion (Ned.) Zw. Zee (via R'dam) 23 April Polyphemus (Ned.) x) Batavia 29 Mei Perseus (Ned.) Stettin 25 April Randfontein (Ned.) Zuid Afrika Radmansö (Zw.) Stockholm (v. Velsen) heden Saudades (Port.) La Plata 1 Mei Srlland (Ned.) Buenos Aires 28 April Sarita (Noor) Corpus Christie 25 April Socrates (Ned.) Hamburg 23 April Siljan (Zw.) Sfax Sheaf Field (Eng.) Gdynia 23 April Titus (Ned.) Midd. Zee 22 April Tawali (Ned.) x) Ned. Indië Tjikembang (Ned.) x) oost Azië Tiberius (Ned.) Alexandrië Tajandoen (Ned.) Batavia Tromp (Ned.) Norrköping 25 April Treworlas (Eng.) Rangoon 23 April Tarakan (Ned.) x) Batavia Uckermark '(Du.) Ned. Indië 26 Mei Vesta (Ned.) Midd. Zee Vicia (Fin) Les Falaises (v. IJm.) Van Rensselaer (Ned.) West Indië Westland (Ned.) x) Hamburg 30 April Westland (Ned.) Danzig 23 April 14 April van Manilla. 12 April van Belawan. 20 April van Land's End. 20 April van Ouessant. 22 April vertrokken, vertrekt 27 April. 17 April te Hamburg. 18 April van Valentia. 18 April van Curagao. 1 April van Buenos Aires. 15 April van Kaapstad. 14 April van Aden. 19 April van Iquique. 19 April' van Barbados. 17 April van Pernambuco. 17 April van de Azoren. 19 April van Colombo. 13 April van Singapore. 19 April te Izmir. in lading. 10 April van Victoria (Br.) 22 April vertrokken. 18 April van Las Palmas. 15 April van Dakar. 21 April van Pt. Said. 19 April vertrokken. 3 April van Colombo. 19 April van Autofagasta. 10 April van Rio de Janeiro. 19 April te Messina. 16 April van Freetown. 20 April te Piraeus, in lading. 20 April 19 April 20 April 20 April 10 April 20 April 18 April 14 April 18 April 20 April van Sabang. van Ouessant. van Marseille, van Pt. Said, van St. Vincent, van Gibraltar, van Pt. Sudan, te Tjilitjap. te Santos, van Gibraltar. 22 April vertrokken. 19 April van Marseille. 20 April van Sabang. pass. 20 April Ouessant. vertrekt 28 April. 22 April vertrokken. 20 April van Dar-es-Salaam. 20 April van Elseneur. 30 Maarl van Rosario. 9 April van Rio de Janeiro. 7 April vertrokken. 22 April vertrokken. 17 April te Tunis. 20 April van Elseneur. 20 April van Ouessant. 20 April van Triest. 17 April van Genua. 16 April te Calamata. 18 April van Colombo. 20 April vertrokken. 20 April van Land's End. in lading. 16 April van Padang. 19 April van Catania. 14 April van Oran. 14 April van Barbados, vertrekt 29 April. 19 April vertrokken. Officieel begint de lente oD 21 m, aan onzen konden zeekant weten dat op dien datum de natuur nosln' stempel draagt van den de wind, kaal is het geboomte- iff KoH u kele sering, die volop heeft kut"D W- van de zon laat op 21 Maart S groene bladknoppen zien, dat het wJ" ta't bezig is, zich te ontwikkelen uwe leven Maai- nu de lente een manna lentetijd gekomen. De teere bladknn'?ookCe den sering zijn frlssche jongeï?iB den en ook het andere hout vertornt's 5e,ot- van den tooverstaf van moeder nau.Sst0!® Daar bij den ingang aan den Hervormde pastorie praalt een oeft ila! cmten in vollen bloei. Het kleurt 'Te ak in het hartje van bollenland Eturt Blauwe hyacinten en witte hvani;i het perk. Maar ze zijn niet S1® *1 elkaar geplant. K«kt u maar hyacinten vormen het lazuur vm bsut5 meentewapen, de witte teekenen J ?e" Dei, dat zoo parmantig het bekma. omhoog houdt. Om een en Se? L??'» uit te laten komen loopt het dSL tettt achterkant een weinig op aar den En zoo heeft onze gemeentelijke nendienst een kleurig en eeurm Ii.r ^oe- merk op het park gedrukt. Een S waarvan slechts valt te betreuren 'ft stempel van zeer tijdelijken aard Is' 2? hR is een troost: na de hyacinten i£; 0 andere bloemen, ook blauwe en witte Lt!tr zullen we hopen, dat wamee? ov r dagen de kleuren verflauwen, ander* w! nige de hyacinten zullen vervangen ondnt ?emei der in het jaargetij deT&K'ifc men verteld zal worden, dat Velsertakie" gemeente is, d.w.z. van u en van mii itet is mooi genoeg om er mee te geuren Is hier iets van U bij? De volgende voorwerpen werden als «wii. den bij de politie aangegeven- n Gevonden te IJmuiden: kinderportemonmie autoslinger, kmdertaschje, handschoen zwem' pak en badmuts, belastingmerk, turmcE tjes, reservewiel met band, portemonnaie Gevonden te IJmuiden (O.): rol behsnw selpapier, insigne, geldstukken, kokertje wï' in een beeldje, sjaal, alpinomuts, dasie dotI temonnaie met inhoud, ring met sleutel, handschoenen. Gevonden te Velsen (N.): twee sleutels handkar,contact-sleuteltje, handschoen da- mesring, nummerbord, radiateurdop, kinder* schoentje, aan komen loopen een hond Gevonden te Santpoort: collier, rozenkrans autosleutel, ceintuur, electrische lamp, lorgnet' handschoenen, knipmes. Wanneer stempelen? De stempeluren voor de verschillende orga nisaties voor de week van 24 tot en met 29 April zijn vastgesteld als volgt: IJmuider Transport Federatie 9—9.15 uur. Ongeorganiseerden 9.25—10 25 uur. Algem. Nederl. Metaalbewerkersbond '.0.40- 11 uur. Algem. Nederl. Bouwarbeidersbond 11.05— 11.25 uur. Werkloozenvereeniging 11.30—12 uur. IJmuider Federatie 9—9.45 uur. Chr. Bond van Fabrieks en Tr. Arb, 9.50- 10.20 uur. Oud Katholiek Vakverbond 10.25—10.40 uur, Kleine bonden 11—1115 uur. R.K. Bonden 11.20—12 uur. DE OCTOBER-BAZAR VOOR DE TUBERCULOSE-BESTRIJDING Men verzoekt ons opname van het volgende: De plannen voor den grooten bazar in „Con cordia" op 5, 6 en 7 October vorderen, zijn bij kans gereed. Alles wacht nu op een vlotte uitvoering en op.U! Zonder U, die ons moet helpen bou wen en moet helpen slagen, doen wij niets, Dat is juist de prettige gedachte. De bestrijding der T. B. C. is een volksbelang: alles wat er op dit gebied gedaan wordt moet voortkomen uit het groote publiek, dat dan ook gelegenheid moet hebben, zich te uiten en zoo nu en dan een paar steenen bij te dragen. Niet de enkeling bestrijdt, maar de massa; niet de enkeling houdt een bazar, maar U alle maal. Heel Velsen is in dezen opzet geinteresseerd. Heel Velsen werkt dus daarvoor en schakelt zich in in den strijd van de sterken voor de zwakken. Zoo kunt U allen meedoen. We vragen voor- loopig alleen nog maar een paar uur van uw vrijen tijd te besteden voor een handwerkje oi wat knutselwerk. Het behoeft niet juist een sprei te zijn, een boekenkast of iets geweidigi groots. We zijn met veel kleine dingen tevreden. We vragen u alleen maar wat te maken op dat U deelgenoot wordt in dezen bazar, juist omdat het een zaak is van het groote publiek Waarop kunnen wij van uw kant rekenen, nut U het even laten weten aan het dagelijlcsch bestuur: Mevr. A. Oldeman-Stoker, Enschedelaan 48, Santpoort. Mevr. A. Fierstra-Hunt, Wijkerstraatweg 60, Velsen-Noord. Mevr. C. Heykoop, Kennemerl. 89, IJmuiden Mej. E. Zeeman, Driehuizerkerkweg, Dnehuis H. M. Strating, Wijkerstr.weg 91, Velsen-N. leverancier aan alle Ziekenfondsen r i II en (eter en illijker P. DE GROOT - OPTICIEN Kennemerlaan 30 - IJmuiden (Adv. mgei- MeiJ Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Hoogovens Binnenhaven - Duitsch Noorsch Nederl. Ida Joerk Hildur I Ganges Antwerpen Velsen Maassluis laden laden ledig BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 21 Apr! Gebrouwd 21 April: J. Oostinga en Stijns. Pn> Bevallen 19 April: A. E. M. van der P Straatsburg, d.; J. J. van Doom-^*outen. d.; T. Waage—van Nimwegen, z.; ü- menvan Zeist, z.; 20 April: W. Slmgerhn Hogervorst, d.; J. M. Tromp—Boots, April: C. M. van Deijzen—Wagemaker, z., S. Roosvan Hilst, d. Overleden 20 April: A. J. Groojes, au Oranjestraat; 21 April: S. Fedder, Spaaxnelaan.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2