PALESTINA-DiORAMA'S BURGERLIJKE STAND. Crisismaatregelen ten behoeve van de zeevisscherij. In het vierde kwartaal van 1938. In vergelijking met de overeenkomstige pe riode van het vorige jaar is de aanvoer in de verslagperiode sterk gedaald: de totale op brengst daalde eveneens niet weinig, zij het procentueel minder dan de hoeveelheid. Deze ongunstige ontwikkeling komt tot uiting in de gedaalde gemiddelde besomming per reisdag en het geringere aantal vaartuigen, dat aan de visscherij deelnam. De oorzaak van dien achteruitgang is in hoofdzaak gelegen in den achteruitgang van de conjunctuur, waardoor de afzet in het binnenland daalde. In het bij zonder in de jaarcijfers komt deze ongunstige ontwikkeling tot uitdrukking. De totale aanvoer van versche zeevisch door Nederlandsche vaartuigen bedroeg in 1938 39.751.672 k.g. (netto) ter waarde van f6.687.113.—in 1937 37.664.883'k.g. (netto) t.w. van f 6.885.526.—, in 1936 33.096,848 k.g. (netto) t.w. van f 5.859.455. De gemiddelde urijs per k.g. daalde van 18.3 Ct. in 1937 tot 16.8 ct. in 1938. De aanvoer van versche zeevisch door Ne derlandsche vaartuigen (incl. versche haring) bedroeg in het vierde kwartaal 1938: 193*6 Ontheffing I, wegens de bezwaren, welke de garnalenvissehers ondervonden door het voor hen van toepassing zijn der bepalingen inzake den aanvoer van bijvisch. Voor garna lenvissehers werden de gestelde minimum- maten der vischsoorten eenigszins verlaagd, terwijl het voorts aan garnalenvissehers zal zijn toegestaan een gewichtshoeveelheid van ten hoogste 5 pCt. van het gewicht der aan gevoerde garnalen aan visch, met uitzondering van tong. van kleinere afmetingen dan de ge stelde minimummaten aan te voeren. Opening bazar Roode Kruis. De officiëele opening van den bazar, ten bate van de afdeeling IJmuiden-Velsen van het Nederl. Roode Kruis, die gehouden wordt in het voormalige schoolgebouw Breesaap- straat (t.o. Thalia) zal a.s. Donderdagmiddag 3 uur plaats vinden. VERANDERING VAN EEN SCHOOL. Het R.K. Kerkbestuur van de Parochie van den H. Jozef te Veisen heeft het gemeentebe stuur verzocht om beschikbaarstelling van de benoodigde gelden voor verandering van in richting der onder zijn bestuur staande school aan de Corverslaan. B. en W. stellen voor. het verzoek in hun handen te stellen om advies. 4e kwartaal 1938 4e kwartaal 1937 k.g. (netto) gld. k.g. (netto) gld. Stoomtrawlers 9.486.286 1.247.203.11.545.518 1.479.687.- Motortrawlers 598.020 84.627.765.558 84.251.- Motorlo^gers 688.018 202,972.— 665.675 214.973.- Sleepboot trawlers 8.696 1.903.16.584 3.456- Kleine trawlvisscherij 1.081.375 218.890.1.007.915 224.514.- Snurrevaadvisscherij 120.611 i9.333.104.866 17.528- 11.983.006 1.774.928.— 14.106.116 2.024.409.- Vreemde vaartuigen 202'.850 29.275.153.206 24.383- Barentszeevisch 390.327 32.790.92.380 5.820.— Totaal 12.576.183 1.836.993.— 14.352.222 2.054.612.- 4e kwartaal x) Stoomtrawlers Mo tor trawlers Motorloggers Snurrevaad 1938 1937 1937 1938 1937 1937 Aantal Nederlandsche vaar tuigen m bedrijf aan 't eind van de verslagperiode Gem. vangst per reis in k.g. Gem. besomming p. reis in gld. Aantal reisdagen Gem. vangst per reisdag in k.g. Gem. besomming per reisdag in gld x) Excl. verre visscherij. 71 83 5 5 40 44 7 2 471 599 33 33 362 341 55 49 XJ.141 19.275 18.122 23.199 1.901 1.952 2.193 2.140 2.648 2.470 2.564 2.553 561 630 351 358 5.040 5.813 374 326 2.278 2.445 1.882 1.986 1.599 2.348 302 272 247 256 226 258 89 88 De verre visscherij, In den aanvang van de verslagperiode kwam een definitieve regeling voor het ver- leenen van steun tot stand voor de voortzet ting van de proefneming met de verre vissche rij, zooals hier verder nader is aangegeven. Aanvankelijk namen drie reederijen, elk met één schip, deel aan deze visscherij. Een dier reederijen zag van verdere deelneming af, toen de eerste reis een zeer slechte besomming op leverde. De beide andere reederijen zetten de visscherij voort, zij het, dat de resultaten on bevredigend waren; slechts één reis liet een overschot boven de kosten, van de overige reizen was het resultaat matig of slecht. Er werden in de verslagperiode vijf reizen gemaakt inet 118 reisdagen en een gemiddelde besomming van f 6558 per reis. Op deze ongunstige resultaten had uit den aard der zaak de genoemde ongunstige ont wikkeling in het vierde kwartaal grooten in vloed. De uitvoer van versche zeevisch (excl. ver sche haring) bedroeg in de verslagperiode, vol gens de gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek, 1.336.000 k.g. netto met een waarde van f487.000.tegen 1.528.000 k.g. netto met een waarde van f 632.000.in de overeenkomstige periode van 1937. De totale uitvoer in 1938 bedroeg 5.130.000 k.g. netto met een waarde van f 2.015.000.te gen 5.933.000 k.g. netto met een waarde van f 2.543.000.— in 1937. De rapporten inzake de rentabiliteit van visschersvaartuigen en de distributie van ver sche zeevisch, werden in de verslagperiode door de betreffende commissies verder be handeld. Steunmaatregelen. In de verslagperiode werd krachtens de Cri- sis-Steunbeschikking 1936 (zeevisscherij) over het derde kwartaal 1939 f 21.973.63 uitgekeerd. Ter zake van den steun voor de kleine zee visscherij werd over het derde kwartaal 1938 in de verslagperiode f 10.104.76 uitbetaald in gevolge de Crisis-Steunbeschikking 1936 (klei ne zeevisscherij). Krachtens de Crisis-Steunbeschikking 1938 (verre visscherij) werd in het vierde kwartaal 1938 f 5922.42 uitgegeven. Ten behoeve van het herstel van visschers vaartuigen werd in de verslagperiode f 801.19 uitgekeerd krachtens de Crisis-Steunbeschik king 1937 (herstel visschersvaartuigen). Aan de Commissie tot Bevordering van het Vischgebruik in Needrland werd, in mindering van het subsidie voor 1938, f 1000 uitbe taald. Maatregelen tot regeling van de productie. Bij Beschikking dd. 2 November 1938 werd wijziging gebracht in de Crisis-Steunbeschik king 1938 (verre visscherij), waardoor werd te gemoet gekomen aan de bezwaren van de ree- ders, die voor de oefening van de verre vis scherij in aanmerking kwamen. Bij de vaststelling der toeslagnormen werd uitgegaan van een gemiddeld bedrag van f 9500.als exploitatiekosten per reis. Voor elke reis zou f 2500.als toeslag worden ver leend, met dien verstande, dat, indien de be somming meer dan f 9500.zou bedragen, geen toeslag zou worden gegeven en voorts dat, indien de besomming minder dan f 9500.en meer dan f7000.— zou bedragen, het bedrag aan toeslag zoodanig zou worden verminderd, dat de som van besomming en toeslag niet meer dan f 9500.zou mogen bedragen. Voorts werd ten aanzien van de berekening der besomming bepaald, dat van de opbrengst van de traan slechts dat gedeelte zal worden meegerekend, dat meer bedraagt dan f 14.40 per vat. Bij afzonderlijke mededeeling werd bepaald, dat ten aanzien van de bemanning der aan de verre visscherij deelnemende vaartuigen, de toeslag mede zou worden geacht deel uit te maker van de netto-besomming, waarvan de bemanning volgens arbeidscontract een be paald percentage ontvangt. Bij K.B. dd. 24 November 1938 werd wijzi ging gebracht in het Crisis-Zeevischbesluit- Overdracht van de nieuwe Gereformeerde Kerk. Plechtigheid geschiedde in een overvol Kerkgebouw. Gisteravond is, onder zeer groote belangstel- ling de nieuwe Gereformeerde Kerk aan de Rambonnetlaan door de bouwcommissie aan het kerkbestuur overgedragen. Het kerkge bouw, dat plaatsruimte biedt aan 600 personen was tot in alle hoeken gevuld. Het dagelijksch bestuur der gemeente was vertegenwoordigd door den burgemeester en door wethouder J. C. Dunnebier. Vervolgens waren vertegenwoor digd de Gereformeerde gemeenten IJmuiden- Oost, Veisen, Santpoort, Beverwijk en Zaan dam, laatstgenoemde door Ds. R. J. v. d. Meu- len, voorheen predikant alhier. Na het zingen van Ps. 75—1 en het voorlezen van de eerste twee verzen van Ps. 127 en het uitspreken van een gebed door Ds. S. E. Wesbonk richtte deze zich, namens de bouwcommissie met een woord van welkom tot de aanwezigen, in het bijzon der tot de vertegenwoordigde kerkeraden, bur gemeester en wethouder Dunnebier, den heer J. G. Koning van Bouw- en Woningtoezicht en Ds. v. d. Meulen. Ds. Wesbonk sprak zijn blijd schap uit, dat de bouwcommissie in principe haar arbeid als geëindigd mag beschouwen. Spreker herinnerde aan de vele hindernissen die, alvorens men tot den bouw kon overgaan, aan den kant geruimd moesten worden. Deze zijn niet weinig geweest en aan pessimisten heeft het niet ontbroken. Deze zijn, nu de kerk er staat, niet alleen tot zwijgen gebracht, maar ook tot voorstanders gemaakt. Het kerk gebouw strekt tot eer van de architecten Meyran en ten Broeke. Vervolgens roemde Ds. Wesbonk de medewerking van alle Instanties, waarmee de bouwcommissie te doen had. Met dank aan God, roemde hij de eenheid, die er was bij den bouw en de voorbereiding. Naar mate de bouw vorderde, groeide de belang stelling der gemeente. Met eenige cijfers en voorbeelden werd dit aangetoond. Ds. Wesbonk bracht, namens de bouwcommissie, dank aan allen die hebben meegewerkt, in het bijzonder aan het architectenbureau dat hij geluk- wenschte met het verkregen resultaat en aan de Binnenlandsche Maatschappij voor de steeds betoonde bereidwilligheid inzake het afstaan van den grond, voorts aan de firma Dienaar en haar staf alsmede aan den uit voerder, den heer de Groot. Eveneens werd een bijzonder woord van dank gebracht aan den heer Koning van bouw- en woningtoezicht, die steeds bereid werd gevonden tot het geven van allerlei advies, aan de leden der bouw commissie voor den arbeid die aan den bouw is voorafgegaan. Vervolgens sprak Ds. Wes bonk den wensch uit, dat het gebouw als huis G«ds velen tot zegen en tot versterking des Geloofs mag strekken. Hierna was het woord aan Ds. J. Kapteyn, die sprekende na mens den kerkeraad zeide dat hij met groote blijdschap dit mooie kerkgebouw aanvaardt. Goddank zijn wij hier nog vrij onze eigen kerk te bouwen. Als wij over de Oostelijke grenzen zien, daar is die vrijheid niet, ja wat meer zegt: daar vernielt men de kerken. Hier mogen en danken daarvoor onzen Goci. Met de bede dat deze kerk een huis Gods. des ^ebeds moge zijn. eindigde ds. Kapteijn zijn toespraak. Hierna beklom Ds. v??len ^.Zaandam den kansel. Spiekei vond het een bijzonder genoegen, weer krfn<* ml?88" zijP in den hem 200 bekenden knng. Hier zijn, door sprekers 10-jarigen ar- gelegd die alleen door den dood hHiïwS" kun"en worden. Tevens is het ver blijdend voor hem om in zoo'n omgevina te TOnfüp?"' drukfce zÜn bewondering uit wü noeme?0°n» t' ïe hj> ee" mm>ument hA™ eze kel'k getuigt van geloof crisis h In een ti1d van spanning en' een k.rw a bouwco!?mtssie het aangedurfd f b°uwen. Dit te durven eischt ge loof Geloof is geen waaghalzerij. Geloof geeft kracht en zekerheid. De kerk geeft getuigenis van hoop. Hoop is het uitzien, dat zeker zal geschieden. Deze kerk predikt daarom de wederkomst van Jezus Christus waar de ge- Schotersingel 117 A Vanaf heden weer GEOPEND eiken werkdag (beh. Vrijdag) 3-5 en 7-9, dus op de GEWONE TIJDEN (Adv. Ingez. Medj loovige verlangend naar uitziet. Deze kerk spreekt ook van liefde. Met liefde is voor het bouwfonds geofferd, het kwartje van den middenstander en de stuiver van den werk man. Zoo is bij dit alles gemaakt de gemeen schap der heiligen. Spreker hoopte, dat door den dienst van dit kerkgebouw het geloof ver sterkt mag worden tot dat de hoop mag over gaan in aanschouwen en de liefde volmaakt mag worden. Hierna eindigde Ds. Kapteijn met eenige woorden van dank, en het doen zingen van Ps. 1221:2 de plechtigheid. Haringaanvoer in kistjes. Komt de kwaliteit zeer ten goede. Het is algemeen bekend, dat haring een teere visch is, die veel minder dan bijv. schel visch of kabeljauw bestand is tegen de gevolgen van het overladen of overpakken, een behandeling die de visch, op de gewone ma nier aangevoerd, verkocht en verzonden, eenige malen moet ondergaan. Om dit tegen te gaan hebben eenige traw lers den laatsten tijd een deel van hun vangst verpakt in handelsldsten, inhoudende onge veer 35 Kg. Deze worden in de vischruimen, met ijs en een vel perkament toegedekt, op gestapeld, ze gaan rechtstreeks, dus zonder te worden overgestort in den afslag, waar ze met de kist mee afgeslagen worden. De haring behoeft dus geen enkele maal te worden over gegooid. De vischkoopers weten deze behandeling naar waarde te schatten, want de „kisten- haring" die inderdaad beter van kwaliteit is dan de andere, wordt belangrijk duurder be taald dan de losse. Gistermorgen werd f 4.50 per kistje betaald, welke prijs aanzienlijk boven dien van de losse AANGEKOMEN. 21 April: Abel Tasman m.s. Fowey Rottum m.s. Londen 22 April: Ariadne s.s. Midd. Zee Anna W. m.s. Mistley Monkstone s.s. Swansea Maron m.s. Ned. Indië Haugarland s.s. Haugesund Coen m.s. Fowey Rijnstroom m.s. Bristol 23 April: Titus s.s. Midd. Zee Aakre m.s. Galveston Theano s.s. Fowey Colombia m.s. West Indië Treworlas s.s. Rangoon Vliestroom s.s. Huil Soya IV m.s. Esbjerg Groningen s.s. Londen Sheaf Field s.s. Gdynia Tommeliten s.s. Bergen Radmansö s.s. Oxelösund Urmajo m.s. Rotterdam Westland m.s. Danzig Patria s.s. Gothenburg 24 April: Libra m.s. Fowey Socrates m.s. Hamburg Venersborg s.s. Söderhamn Arrivain m.s. Leith Berto s.s. Oslo Vicia s.s. Les Falaises VERTROKKEN. 21 April: Nereus s.s. Rotterdam Ek s.s. Oslo Orpheus sis. Gothenburg Nordkap s.s. Gdynia Glenearn m.s. Antwerpen Gondul s.s. Rotterdam Euterpe s.s. Danzig Maaskerk s.s. Rotterdam 22 April: Ulysses s.s. Rotterdam Soemba s.s. Hamburg Sandhill m.s. Newcastle Barneveld s.s. Hamburg Enid Mary s.s. Goole Astarte s.s. Bremen Hontestroom s.s. Londen Orestes s.s. Curasao Amstelstroom m.s. Huil IJstroom m.s. Leith 23 April: Embla s.s. Malmö Pluto s.s. Kopenhagen Polydorus s.s. Batavia Dr. H. Wiegand s.s. Rotterdam Bintang m.s. Batavia Saturnus s.s. Hamburg Iris s.s. Bordeaux Merope s.s. Bremen Voluntas s.s. Rotterdam Ara s.s. Stavanger Liberian s.s. Huil Slamat m.s. Charlestown Haugerland s.s. Pepel Tempo m.s. Londen Olga m.s. Londen 24 April: Ida Joerk ss.. Herrenwyk Wilbo m.s. Londen Abel Tasman m.s. Rotterdam Opgehouden door storm. Verscheidene schepen, zoowel vreemde als vaste lijnbooten moesten Zaterdag j.l. wegens het stormweer in de binnenhaven alhier vast maken. Zelfs' het Britsche s.s. „Liberian" (5205 b. r. t.) kon de reis naar Huil niet aanvaarden. Zoodra Zondag de weersomstandigheden zich beter lieten aanzien konden de meeste groote schepen hun onderbroken reis voortzetten. Enkele kleine schepen, kustvaarders, vervolg den eerst Maandagmorgen hun reis naar de be stemming. IJsberichten. Het scheepvaartverkeer op de haven van Parnuii is weer heropend, zoodat de ijsbreker weer naar Tallinn is vertrokken. Ook de haven van Riga is weer ijsvrij zoodat ook hier dè scheepvaart weer vrij is. Aanvoer cellulose. Het Zweedsche, s.s. „Venersborg" kwam Maandagmorgen met een hoeveelheid cellulose aan de papierfabriek te Veisen aan. Na dat ge lost te hebben, vaart het schip naar Amsterdam op om de voor de hoofdstad bestemde lading te ontschepen en weer bij te laden voor Zweden. In anderen lijndienst. Het m.s. Bintang van de Stoomvaart Mij. Ne derland vertrok gisteren in ballast van Amster dam via het Panamakanaal naar de Pacifickust. Het schip, dat in de Silver-Java-Pacific Lijn zal worden gebracht, zal op 24 Mei a.?. van Van couver naar Bombay vertrekken. Stormschade. Het Zondagavond aangekomen, van Danzig naar Amsterdam met hout beladen, Nederland sche motorschip „Westland" rapporteerde bij aankomst alhier stormschade ten gevolge van het slechte weer te hebben bekomen. Van de deklading was een hoeveelheid verloren gegaan, terwijl er stukken uit de brugverschansing ge slagen waren door de groote overkomende zeeën. Men verklaarde aan boord nog nimmer zulk slecht weer te hebben medegemaakt. Genoemd schip meet 426 b. r. t. en behoort aan de reederij T. Den Hartigh te Antwerpen, doch het schip staat te Rotterdam ingeschreven. Aanvoer erts. Het Zweedsche s.s. Radmansö arriveerde Zon dagavond met een lading erts van Oxelösund aan het Hoogovenbedrijf. Met een zelfde lading kwam gistermiddag het Finsche s.s. Vicia van Les Falaises aan genoemd bedrijf. Machinescliade. Het kortgeleden van Amsterdam naar West- Afrika vertrokken nieuwgebouwde motorschip „Nigerstroom" keerde Zondag j.l. met machine- schade in de haven van Le Verdon terug. Hoe groot deze schade is en in hoeveel tijd deze ge repareerd zal kunnen worden moet nog nader afgewacht worden. IJzerverscheping. Het Duitsche s.s. „Ida Joerk", dat bij het Hoogovenbedrijf een lading piekïjzer ingenomen had zette Zondag de reis daarmede voort naar Herrenwyk. De beide Noorsche stoomschepen „Tommeli ten" en „Berto" arriveerden respectievelijk ko mende van Bergen en Oslo aan genoemd bedrijf, waar eerstgenoemd schip een lading slakken- zand zal laden, terwijl laatstgenoemd schip ijzer komt laden voor een Oostzeehaven. Proeftocht. De bij de Nederlandsche Dokmaatschappij te Amsterdam gebouwde mijnenlegger „Willem van Zaan" maakte gistermiddag een proeftocht op de Noordzee. Toen deze goed geslaagd was keerde het schip naar de hoofdstad terug om voor de eerste reis te worden klaargemaakt. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen alhier binnen 89 stoom- en motorschepen, waarvan 78 voor Amsterdam bestemd waren, 6 voor IJmuiden, 1 voor Veisen, 2 voor Zaandam en 2 voor andere binnenlandsche havens. Vlootvermindering. Het in 1912 gebouwde stoomschip Singapore van de Koninklijke Paketvaart Mij. te Amster dam is onderhands aan een Engelsche reederij te Singapore verkocht. Opening houthavens. Verwacht wordt, dat de haven van Archangel spoedig zal openkomen voor de scheepvaart. Het eerste stoomschip om te laden wordt tegen de helft van de volgende maand aldaar binnen verwacht. Verscheping kalksalpetcr. Teneinde een lading kalksalpetcr voor Dene marken in te nemen is het Nederlandsche mo toschip Anna W. in ballast van Mistley in de binnenhaven van het Hoogovenbedrijf aange komen. Verbouw van een zeeschip. Op de scheepswerf „Welgelegen" te Harlin- gen is de motorboot Cornelia B. voorzien van een Kort-Straal-Buis, waardoor de vaartsnelheid met ongeveer 25 procent verhoogd wordt. Bo vendien is de trekkracht, zooals uit de gehou den proeven bleek, met 46 procent toegenomen. Het aanleggen van wegen in Driehuis. Kunstgraniet of natuursteen? In de raadsvergadering van 17 Januari j.l. werd in handen van B. en W. om advies ge steld een verzoek van W. van Heijst te Drie huis, om wijziging van de hem bij raadbesluit van 16 April 1929 verleende vergunning tot het aanleggen van wegen aldaar en wel in dien zin, dat hij wordt ontslagen van de ver plichting om langs enkele wegen natuurstee- nen trottoirbanden aan te brengen en hem wordt toegestaan, de reeds aangebrachte kant- en rollagen te handhaven. Ten aanzien hiervan deelen B. en W. den Raad mede, dat bij hen tegen algeheele in williging van dit verzoek bezwaren bestaan. Voor de Van den Vondellaan, met de bochten naar de daarop aansluitende wegen, dient naar het oordeel van B. en W., met het oog op het feit, dat deze is voorbestemd om in de toekomst deel uit te maken van een belang rijken verkeersweg, de eisch, dat natuurstee- nen banden worden aangebracht, te worden gehandhaafd. Wat de overige wegen betreft, zou voorzeker kunnen worden toegestaan, in de P. C. Hooftlaan, met de bochten naar de daarop aansluitende wegen (met uitzonde ring van de Van den Vondellaan) en in de bochten van de Da Costalaan bij den Drie- huizerkerkweg banden van kunstgraniet aan te brengen, welke banden de laatste drie ja ren in verschillende wegen zijn toegepast en tot heden goed voldoen. Voor de rest zou dan met kant- en rollagen kunnen worden vol staan. B. en W. stellen den Raad voor, dienover eenkomstig te besluiten HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der gemeente Veisen brengen ter openbare kennis dat de verzoeken van: de Maatschappij tot het vervaardigen van Voedingsmiddelen N.V., te IJmuiden, tot het uitbreiden van haar fabriek tot het vervaar digen van beendermeel, vleeschnatblokjes, lijmpap en technisch vet, door het bijplaat sen van een beendermolen met electromotor van 25 p.k., in het perceel, kadastraal bekend gemeente Veisen, afdeeling IJmuiden, sectie L no. 2983, plaatselijk bekend Loggerstraat no. 6 te IJmuiden; A. A. Janssen te Santpoort, tot het oprich ten van een carrosseriefabriek, waarin een vlakbank en een lintzaag, elk aangedreven door een electromotor van 2 p.k., in het per ceel, kadastraal bekend gemeente Veisen. af deeling IJmuiden, sectie M no. 3135, plaatse lijk bekend Willemsbeekweg te IJmuiden, door hen zijn toegestaan. VERZOEK OM ONTHEFFING BOUW- EN WONINGVERORDENING. De Kerkeraad der Gereformeerde Kerk te Santpoort heeft den Gemeenteraad verzocht om ontheffing van het bepaalde bij art. 68 alinea 6 der Bouw- en Woningvernvdening. ten behoeve van de uitbreiding van de kerk aan de Burgemeester Enschedélaan. B. en W. stellen voor, op dit verzoek gunstig te beschikken. Bestrijding van hei ïieo-inalthusianisnj^ De voorzitter en de secret.* deeling IJmuiden van den nS 4e a. voor Groote Gezinnen hebben S. B Bom zocht, in de Algemeene Politie», fej4 te bepalingen op te nemen het neo-malthusianisme bestnjding 5 Adressanten voeren als motief alle plaatsen van ons land ÏÏSf dat i„ hen ongewenacht geachte toesfi"' 4 doen. Indien dit juist is, zeg»en n eo «tt. volgt daaruit vanzelf, dat en luuioouiuicii ue geven waan», kerheid kan worden aangenoS ?tl ®- overheid niet voor de naievine 011 omdat de controle eenvoudig™»"*0'», B. en W. stellen dan ook voSr Tl !k b af te wijzen. verzoek Hierbij zal worden behandeld eer namens den Nieuw Malthusiaansch" f8 te 's-Gravenhage, houdende vewê.v B®4 volg te geven aan het verzoek der 15° IJmuiden van den Ned. Bond voor rüKiMi zinnen, om in de A. P v benalin?P nemen ter bestrijding van het neXu? nisme. «aitnuaa. DRANKWET. Bij Burgemeester en Wethouders vso v., sen is ingekomen een verzoekschrift I Joh.a Beentjes, Wed. van Th X, J® zonder beroep, wonende te Veisen Verlof B, voor den verkoop van uWultL*? coholvnjen drank in de benedenvoorX i "èlseT S Vóór 6 Mei 1939 kan een ieder tezm k verleenen van dit verlof schriftelijk be»™» b« Burgemeester en Wethouders VoonS2 inbrengen GESLAAGD. Aan de Gemeentelijke Universiteit te Am sterdam is geslaagd voor het doctoraal m men medische faculteit de heer c Denlcv™ alhier. unueim Herijk van maten en gewichten. Burgemeester en Wethouders van Veisen ma. ken bij deze bekend, dat dit jaar voor den herijk van maten en gewichten zitting zal worden ee. houden: Te Santpoort in het gymnastieklokaal van school F voor de geheele afdeeling Santpoort en Driehuis: op Donderdag 27 en Vrijdag 28 April van 9.30—12 en 13—^16 uur; Te IJmuiden-Oost in het gymnastieklokaal van school D, ingang Heidestraat, voor de afdee ling IJmuiden, gelegen ten oosten var den wa. tertoren: op Dinsdag 2 Mei van 10—12 en 13—16 uur en op Woensdag 3 en Donderdag 4 Mei van 9,30—12 en 1316 uur; Te IJmuiden in het gymnastieklokaal van school J, ingang Cornelius Drebbelstraat, voor de afdeeling IJmuiden, gelegen ten Westen van den watertoren: op Vrijdag 5 Mei van 1012 uur voor de ver- koopers van maten en gewichten, de apothekers en goudsmeden; op Vrijdag 5 Mei van 13—16 uur en op Vrijdag 12 Mei van 9—12 en 13—liftiï' voor de vischhandelaren; op Maandag 8 Mei van 912 en 1316 uur voor hen, wier naam begint met één der letters A t/m D; op Dinsdag 9 Mei van 912 en 1316 uur voor de letters E t/m, K; op Woensdag 10 Mei van 9—12 en 13—16 uur voor de letters S t/m. Z; Te Velsen-Noord in het gymnastieklokaal van school G, ingang Wijkerstraatweg, voor de ge heele afdeeling Veisen en de overige herijkplich- tigen: op Maandag 15 Mei van 9.30—12 en 13-16 uur voor de letters A t/m. L; op Dinsdag 16 Mei van 9.3012 en 13—16 uur voor de letters M t/m V; op Woensdag 17 Mei van 9.30—12 uur voor de letters W t/m Z. SCHOUW OVER DE WATEREN. De schouw over de wateren za! worden ge voerd voor het Noordelijk- en middendeel der gemeente (Velsen-Noord, Veisen en Driehuis) op Maandag 8 Mei a.s. en voor het Zuidelijk deel (Santpoort en Santpoort-Station) op Dinsdag 9 Mei a.s. Beroep wegens een gewijlde bouwvergunning. Het standpunt van B. en W. J. J. Duijn te Santpoort Is bij den gemeen- teraad in beroep gegaan tegen het besluit van B. en W. tot weigering van een bouwver gunning voor de oprichting van een broei kas. B. en W. wijzen er naar aanleiding hiervan op, dat ingevolge art. 13 der Bouw- en Wo ningverordening op het achter het gebouw buiten de rooilijn gelegen terrein alleen wor den gebouwd een loodsje of afdak voor huis houdelijk gebruik, van geen grooter opper vlakte dan 1/4 van het oppervlak van de vrije ruimte en ten hoogste 10 M2. en nier hooger dan 2.50 M., zoodat zij niet bevoegd waren, de gevraagde vergunning te verleenen, Aangezien de verordening den Raad even min de bevoegdheid geeft om van de boven bedoelde bepaling vrijstelling te verieenen. stellen B. en W. voor, op het adres afwijzend te beschikken. HAARLEM, 24 April. Ondertrouwd 22 April: H. E. J. Botje en C- M. Zoetmulder; L. Boon en C. W. Wlidom, April: H. J. A. Leeflang en W. E. Pu"™-. Getrouwd 22 April: J. J. van Lult en M. o. ter PeRe: 24 April: P. T. A. Crul en P. I- Vogelzang. Bevallen 20 April: G. B. Wiekamp-vanta Bosch, d.; 21 April: A. W. NeddermeUe-Wj» beek, d.; J. A. Paulen—de Graaft, i; N. Muysvan Muijden, d.; M. H. Meeuwisse - Montanus, d.; S. de Braber—Setzger. d.; CastienVinken, z.; M. van Braam—oirt,' d.; 23 April: W. M. Clarenbeek-van jure ren, z.; V. Koper—Schipper, z.; A. J. Bamrj Mooijekind, d.; M. Blokker—de Bleyzer, z., April: M. C. van der Heide—de La)lge'7 Overleden 20 April: L., 2 m. d. v. T. tay Hazepa/terslaan; 21 April: C. A. Stoute-ü 75 j„ Oranjestraat; 22 April: O. Steenstra, w j„ Teylerstraat; A. Bakker, 64 j, TwiiMB laan; M. P. Jorevan der Linden, 70 w lingsteeg; 23 April: H. A. Robbé 65 j., Hazepaterslaan; A. H. H. Wille— 85 j., Schermerstraat; 24 AprilL. E. de Doelman, 70 j., Coornhertstraafc

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2