:^|Vf.aann nSn^nsPrrdkeT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN iiet zilveren jubileum van den Chr» Wcrkni3ns"on"* 0e kerkelijke herdenking. h„(t de plaatselijke afdeeling .«iten Nationalen Werkmans- Ji,n ®«f£"0rmde Kerk op kerkelijke bestaan herdacht, waarvoor -nïeïbelang"t?lling bestond. Rede ds. J. de Vries. J.™,! herdenkingsavond ge- Di opening i» eere-voorzitter, ds. J. de «if«& fhet zingen van het eerste en ze- 5L, die, «a hp' hJ103 en gebed, in zijn ope- !=lettrd'"herinnerde aan hel zoo belangrijke >-n stil te sw- vfmijlP8len S?an den tijd, die achter ons ligt. Lp te §even eischt de toekomst ons ech- ',1 S genoeg wordt maar al te vaak i«f op en jammer S zekeren zm 1S het goed f .open jam^!efen In zekeren zin is het goed ïfjiet meer aan te roeren, maar a"sVMoor het christelijk geloot anders. Het met de dingen die men wel rf-jSfdS maar «Wjjjr «n. maar het jat ornaat u «Vent wel met de dingen, die men mei ziet ei eeuwig zijn. Vanavond zou spr. het verle. J wi]jen zien in het licht van God's liefde, ■I God's geduld en van God's trouw. Wij moe- !-n hier geen hooge borst opzetten over hetgeen rZicht is in de afgesloten jaren, want wij zijn ón; van bewust, dat aan dit werk zeer veel •erden kleven. Indien de Werkmansbond iets Jeeit mogen bijdragen tot een hechter funda mentvan gemeente en kerk, dan is dit niet ons Jerk maar God's arbeid. Wij mogen dankbaar an li-at vele leden hebben gedaan, maar toch tfcaf het niet in het middelpunt, want wanneer «•j voor God's aangezicht verschijnen valt de mensen weg en danken wij God, dat Hij zoo- veelgoeds schonk en ons met het werk nabij is ^IrTbewogen tijden komen steeds nieuwe vraagstukken op sociaal en economisch terrein jan de orde en oude vervagen, maar hoe heer lik is het niet, dat God's goedheid bleef be- jtaan. 25 jaar bestaat de afdeeling en wij her denken met dankbaarheid dit feit. Op 24 April 1914 vond de oprichting plaats in het lokaal Koningstraat 41 onder leiding van ds. Van Bem- mel. Zestien van de toen aanwezigen verklaar den zich voor de oprichting van een plaatselijke .«oaiine. die in de afgeloopen jaren veel activi- innn heeft gespreid en een levendig be- te' hien-an is het complex woningen in de K*n Waarestraat. Steeds ondervond de afdee- D li nredikanten (ds. Van Bemmel, ds. Mvan depreawanw" V VrHeerï zeer ling •- - Westenburg, ds. Jac. Poort en ds. Krijger) zeer veel medewerking. In de 25 jaren is de afdeeling geen kerk m een kerk en geen gemeente in een gemeente ge veest. maar alleen één, die een bescheiden plaats inneemt, en wil zijn één die dient. Spr. hoopte, dat het den Werkmansbond nog vele jaren ge geven zou worden om te dienen tot opbouw van het evangelie en de kerk. De heer Jan Zwart Jr., dien wij reeds meer malen hoorden op het mooie orgel, toonde zich ook nu weer een uitstekend onderlegd organist. Machtig ruischten de orgelklanken door het al oude kerkgebouw. Het fraaie orgelspel liet dan ook niet na diepen indruk te maken. Rede ds. C. M. Krijger. "Hierna heeft de oud-eere-voorzitter van de plaatselijke afdeeling, ds. C. M. Krijger, Ned. Hen-, predikant te Rotterdam-Vreewijk, een rede uitgesproken, waarin hij op het drievou dige doel wees van den Werkmansbond, nl. lief de aankweeken voor het evangelie, voor de kerk en voor vaderland en vorstenhuis en op chris telijke wijze de stoffelijke belangen van de le den te behartigen. Dit heeft de afdeeling in het oog gehouden en daarom is zij dan ook voor velen een rijke zegen geweest. God zij geprezen voor zoo'n gunst en zegen en spr. zou dan ook wel willen uitroepen „Loof, loof den Heer, mijn ziel met aHe krachten". Er is allerlei reden om op dezen avond te loven, hoewel het misschien wel dwaas is in dezen tijd, aldus spr. Er is veel meer reden tot klagen, als we om ons heen zien, daar de toestanden verre van ideaal zijn. Allerlei onrust maken wij door en zelfs Goede Vrijdag was niet vrij van oorlogsplannen. Met zorg gaan wij de komende weken tegemoet. Het on geloof neemt in deze wereld toe, de oppervlak kigheid neemt enorme afmetingen aan. Ook in ons land groeit de onkerkelijkheid met den dag. Velen keeren de kerk den rug toe, omdat zij alleen oog hebben voor het materieele, terwijl ook de toestand in de Ned. Hervormde Kerk zeif !s er dan wel reden om te loven en te jui chen? Ja, juist daarom moeten wij loven, want achter de wolken schijnt de zon. Wij moeten loven, omdat God de christelijke sociale bewe ging zoo rijk heeft gezegend. Godsdienstige en sociale belangstelling gaan samen en moeten sa men gaan, want hoeveel snakken er niet naar het „Brood des Levens". God wil hen hierin helpen en Hij alleen kan dien honger in ons stillen. Het is geen menschwaardig bestaan, al dus spr., en men kan nooit gelukkig zijn, -als het leven buiten Jezus Christus omgaat. Verkeerd is het ook, aldus vervolgde ds. Krij ger, als «r alleen godsdienstige en, geen sociale belangstelling bestaat. Eén van de meest nood- lottigste gebeurtenissen in de vorige eeuw is geweest, dat de kerk en de arbeiders elkaar voorbij zijn gegaan. Want toen het socialisme Opkwam hadden de socialisten alleen de sociale- en de kerk alleen de godsdienstige belangstel ling. Van de kerk was er geen medevoelen met het lot van de massa in dien tijd. Wel waren er menschen die er een open oog voor hadden, o.a. Willem van Hogendorp, Bilderdijk, e.a., maar het bleef helaas bij enkelen. De kerk bleef een bolwerk van zelfzucht, dat voor de sociale pro blemen niet de minste belangstelling koesterde. Over het algemeen kan gezegd worden, aldus spr-. dat de Christenen allerlei wantoestanden veel te gemakkelijk en te lang hebben geduld. De arbeiders grepen toen zelf naar een middel: oe organisatie. Heel veel vereenigingen traden toen op en alle hebben gearbeid om te komen tot sociale verbeteringen. In deze neutrale groe- poi voelde de christelijke arbeider zich echter niet thuis en min of meer gedwongen werden zelf vereenigingen op te richten. Mede door de christelijke beweging zijn veel betere toestan den geschapen voor de arbeiders, waaraan ook Qe Chr. Nat. Werkmansbond medewerkte. Wie zal het zeggen hoeveel nood er reeds in de af geloopen jaren door den bond is gelenigd- Met m v3n 'cunnen wij ook zeggen, dat de afdeeling Beverwijk hierbij niet is achter ge- Dieven. De gemeente is trotsch op deze afdee lt001" ^et vele werk, dat zij verricht heeft. if m hiernaast kweekte de Werkmansbond e liefde voor het volk en vorstenhuis aan. Ook 'S de Plaatselijke afdeeling niet achter m n' wan* van haar kwam de eerste stoot r-Kfeoen Christelijke Oranjevereeniging op te ft ÏW P*an' °°k verwezenlijkt werd. w.i° he liefde voor het evangelie werd opge- nuwrfei» k wordt wel eens genoemd „aller- en dat is zy ook. De kerk geeft het beste wat zij geven kan, het evangelie en het is een slecht kind, dat zijn moeder niet mist. Wan neer wij dan ook de kerk verwaarloozen, zon digen wij. Maar met dank aan God kunnen wij zeggen, aldus spr.. dat de kerk, ondanks al haar gebreken, voor duizenden het instrument is ge weest om in aanraking te komen met het evan gelie. Ook hiervoor heeft de afdeeling altijd een open oog gehad. Ds. Krijger eindigde zijn rede met den wensch uit te spreken, dat ook in de toekomst de ar beid niet ij del zal zijn. Nadat de heer Zwart nog een drietal composi ties op het orgel gespeeld had, dankte ds.De Vries zijn collega hartelijk voor de gesproken woorden en stelde nog eens de verdiensten van ds. Krijger in het licht voor de jubileerende af deeling. Nadat spr. den heer Zwart dank had gebracht voor het orgelspel werd de herden kingsdienst besloten met het zingen van Gezang 180: „Ik wil U, o God mijn dank betalen". De jaarvergadering van de V. V. V. Plannen voor den a.s. zomer. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer hield Maandagavond in de bovenzaal van Hotel „Ter Burg" haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer mr. A. Moens. Naar aanleiding van de notulen der vorige jaarvergadering deelde de voorzitter mede, dat het plan om een verkeersbureau op te richten om financieele redenen tot nu toe niet kon worden verwezenlijkt. Toch zal deze belang rijke aangelegenheid de aandacht van het bestuur blijven houden. Met groote voldoening maakte spr. gewag van de uitvoering van het rioleeringsplan, het totstandkomen van het partieele plan van uit breiding en van de aangekondigde verbetering van de situatie op het Stationsplein. Alleen betreurde spr. het, dat over het al gemeen te weinig aan de belangen van de voetgangers wordt gedacht bij het aanbren gen van weg- en verkeersverbeteringen. In het door den secretaris, den heer Joh. N. Tromp, samengestelde jaarverslag van het bestuur passeerden de voornaamste gebeurte nissen van het afgeloopen vereenigingsjaar de revue. In het bijzonder werd nog eens herin nerd aan het schitterende bloemencorso van de V.V.V., dat op 23 Augustus 1938 als onder deel van de feestelijkheden, georganiseerd ter herdenking van het 40-jarig regeeringsjubi- leum van H.M. de Koningin door Beverwijk's straten trok. Ook de poging van de V.V.V. om de aloude St. Maartenviering in georganiseer de banen te leiden werd met succes bekroond. Helaas moest een vermindering van het aantal leden worden geconstateerd, namelijk van 181 tot 163. Gelukkig zette het jaar 1939 in met een stijging, zoodat gehoopt wordt, dat het ledental weldra weer het oude peil zal hebben bereikt. Het financieele overzicht van den penning meester, den heer G. Langendijk vermeldde een eindbedrag van f 612,98 met een nadeelig saldo van f 1.99. Het bezit van de vereeniging was evenwel met f 319,49 verminderd. Onder dankzegging voor zijn beheer werd den penningmeester décharge verleend. Ingevolge de bepalingen van de statuten moest het geheele bestuur, aan het einde van de 3-jarige zittingsperiode aftreden. De 14 zitting hebbende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. In de vacature, ontstaan door bedanken van den heer H. C. van der Colk werd gekozen de heer A. J. Martens, die met eenige vrien delijke woorden als nieuw bestuurslid dooi den voorzitter verwelkomd werd. Omtrent de plannen voor den a.s. zomer deelde de voorzitter mede, dat het de bedoe ling is om van 614 Mei in het veilinggebouw „Kennemerland" een tentoonstelling voor handel en industrie te houden, genaamd Bété. De voorzitter vertrouwde, dat deze ex positie doorgang zal kunnen vinden. Ook is nog een plan in voorbereiding om op 30 Juli een sportdag te organiseeren en verder zal de V.V.V. dit jaar haar poging om de vie ring van het St. Maartenfeest te veredelen, voortzetten. De fietstochten, die onder de leuze „Drie dagen op het stalen ros" door de Federatie van V.V.V.'s worden georganiseerd, zullen ook in onze plaats nog wel levendigheid veroor zaken. Het parcours leidt door Beverwijk en op een van de dagen zullen de deelnemers in Wijk aan Zee pauzeeren. Bij de rondvraag zei een van de leden ge constateerd te hebben, dat Beverwijk de laat ste jaren vooral op Zaterdag en Zondag veel „stiller" is geworden. Vooral op de Zondagen trekken, in tegenstelling met vroeger, veel meer menschen de plaats uit dan er in komen. Hij betreurde dit vooral voor de zakenmen- schen en verzocht het bestuur eens te overwe gen of de V.V.V. niet wat „leven in de brou werij" kon brengen. Hoewel de voorzitter meende, dat de V.V.V. zich moeilijk daarin kon begeven, zegde hij toe deze aangelegenheid in het bestuur ter sprake te zullen brengen. De vergadering werd hierna gesloten. CASTRICUM Langs de Lijn. Programma van de Radio Centrale. Woensdag Lijn I; 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, pl.m. 10.20 Diversen, 10.30 Parijs, 11.05 Diversen, 11.20 Parijs, 12.05 Diversen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 Keulen, 2.50 London Reg., 3.35 Deutschlandsender of diver sen, 4.20 Parijs, 4.35 London Reg., 5.20 Parijs, 6.20 London Reg., 7.40 Diversen. 8.20 Brussel Fr., 10 20 Brussel Ned.. 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 London Reg., 12.05 Nationaal programma, 9.20 London Reg., 10.20 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen; 11.05 London Reg., 12.50 Brussel Ned., 2.20 Nationaal programma, 4.20 Parijs, 4.35 Lon don Reg., 5.20 Nationaal programma, 6.20 London Reg.. 7.40 Nationaal programma, 8.20 London Reg.; 8.30 Keulen. Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenveiling. Spinazie per gr. kist 2048 Sla per 100 la-op 2Vz4Vï Rabarber per bos 4'/ï7 Raapstelen per bos 23 y2 Radijs per bos 23 Asperge dik wit per bos 5576 Asperge dik blauw per bos 3040 Asperge II per bos 2430 Aardappelen (klei) per K.G. 3 Aardappelen (duinzand) per K.G. 5 Prei per bos 79 Uien per K.G. 24 Witlof per K.G. i2—19 Bieten per K.G. 31/-24y2 Gele kool per K.G. 46 Roode koal per K.G. 68 Aardbeien per stuk 2l/z4 DE WEDSTRIJDEN VON D.O.S. De uitslagen van de wedstrijden van de gymnastiekvereeniging D. O. S. welke in de Korenbeurs te Alkmaar werden gehouden, luiden als volgt: Adspiranten: deelneming 25, uitgereikte vaardigheidsspeldjes 19. De adspiranten- meisjes hebben een lsiten prijs behaald in het nummer vrije oefeningen. De dames derden graad verwierven één vaardigheidsspeldje, die van den tweeden graad twee en van den derden graad drie speldjes. De dames behaalden tevens een eersten prijs in het nummer vrije oefening. De heeren van den derden graad wisten 4 vaardigheidsspeldjes te bemachtigen. UITSLAGEN TENNISCLUB. De uitslagen van de door de tennisclub Bakkum gespeelde wedstrijd tegen Wimbledor. II uit Haarlem luiden als volgt: Heerenenkelspel: W. UhlJ. J. H. Groene- ved 3—6, 8—6, 6—3. J. A. Martens—J. Kuyten 6—3, 64. Damesenkelspel: Mej. S. Haringa—H. Dieters 3—6, 1—6. Mevr. Uhlmevr. Monasch 97, 36, 46. Ie Gemengd dubbelspel: Mevr. Uhl en W. Uhlmevr. S. Monasch en J. J. H. Groeneveld 6—4, 5—7, 8—6. 2e Gemengd dubbelspel: Mevr. Martens en J. Martensmej. Dieters en J. van Grieken 4—6, 0—6. Damesdubbelspel: Mevr. Martens en mej. Haringa—Mej. Dieters en mevr. S. Monasch 5—7 (gestaakt wegens duisterenis) Heerendubbelspel: W. Uhl en J. Martens— J. Kuijten en J. van Grieken 64. 46, 46. Totaal uitslag 43 in het voordeel van Wim bledon II. WAT DE TUINDERS KREGEN. Spinazie 2036 ct. per kist. Witlof I 12—18 ct. per KG. Witlof H 8—11 ot. per KG. Rabarber 57 ct. per bos. Radijs 12 ct. per bos. Raapsteel 1V/> per bos. UITVOERING VAN ZANG EN VRIENDSCHAP. Donderdagavond gaf het kinderkoor van „Zang en Vriendschap" een uitvoering in de tooneelzaal van den heer W. Borst. Opgevoerd zal worden de kinderoperette „De Prins van Sind" in 5 bedrijven. De leiding berust bij den dirigent den heer J. Beider, regie, tooneelverzorging en aanklee ding worden verzorgd door den heer Jaap Smit. DE EMMABLOEMCOLLECTE. De opbrengst van de alhier gehouden Ern- mabloemcollecte bedraagt 112.80, hetgeen in vergelijking met andere paren een mooi resultaat genoemd mag worden. Arendskerk (Ned.) x) Alcinous (Ned.) x) Angra (Fin) Amstelland (Ned.) x) Ajax (Ned.) Alkmaar (Ned.) Bodegraven (Ned.) x) Breda (Ned.) Boskoop (Ned.) Bretagne (Deen) Bosrh fontein (Ned.) British Glory (Br.) Baarn (Ned.) x) Barneveld (Ned.) Caribia (Du.) x) Ceres (Ned.) Chr. Huygens (Ned.) Dolius (Br.) Deucalion (Ned.) Delfinus (Zw.) Euterpe (Ned.) Equator (Fin) Gambïan (Eng.) Georgios G. (Gr.) Glenroy (Br.) Gunther Russ (Du.) Helmspey (Eng.) Helder (Ned.) Hogland (Fin) Hermes (Ned.) Iris Ned.) SANTPOORT Tooncelverceniging „Jan van Dommelen" Opvoering van „En Jacob diende". Ondanks het feit, dat het gegeven van het blijspel „En Jacob diende....", dat de tooneel- vereeniging „Jan van Dommelen" ii> „De Wey- man" voor het voetlicht bracht, niet bepaald nieuw genoemd kan worden 't ging ook hier weer, zooals o.a. in „Adel in livrei", dat nog be trekkelijk kort geleden door de reünisten van de H. A. S. uit Haarlem eveneens in „De Wey- man" werd opgevoerd, om iemand uit „betere kringen", die „het kleed der dienstbaarheid' aantrok en daardoor in allerlei moeilijkheden kwam heeft onze plaatselijke tooncelvereeni- ging een stampvolle zaal en een buiten gewoon prettigen avond bezorgd, zooals wij meenden te mogen concludeeren uit het applaus dat na elk bedrijf klonk en uit de toejuichingen, welke na afloop den leider Jan van Dommelen ten deel vielen. Men had bij „Jan van Dommelen" al het mo gelijke gedaan om bij zijn laatste optreden in dit seizoen goed voor den dag te komen* De rollen zaten er over het geheel goed in en de tooneelaankleeding viel in alle opzichten te px-ijzen. In het eerste bedrijf speelde freule Van Riss- wiek (mevr. Voogt) een voorname rol. Het stijf- deftige beeldde zij goed uit en ook haar rustig spreken paste bij de freule, al had er mogelijk een „aristocratischer tintje" aan kunnen zitten. In I misten wij bovendien het voldoende „uit de hoogte" spreken tot mevrouw Kruisman. Twee van wie ook voor een groot deel het welslagen van het blijspel afhing, waren de vrienden Boy van Heeroma (de heer Van Dee- len) en Frits van Arkel (de heer De Vries) Eerstgenoemde speelde zijn rol met veel bra- vour, was echter in zijn uitspraak door zijn enthousiasme wel eens onduidelijk. Voor de rol van „Jacob" was de heer A. H. de Vries geknipt. Was hij reeds in I het juiste tegenbeeld van zijn vriend, als de dienende Jacob was hij onverbeterlijk. Vol lof zijn we ook over het spel van mevr. Tabernal als Amalia, de pleegdochter van freule van Rïsswick, die door tante zoo kort gehouden wordt. In I deed zij zeer goed haar ingetogen, zedig spel laten volgen door de uitgelatenheid van een jeugdig meisje en omgekeerd. En ook haar „bekentenis" tegenover Frits werd zeer natuurlijk gespeeld, uitgezonderd een oogenblik van haperen. Mevr. Kruisman vonden we als Jans, de dienstbode, nog wèl zoo goed als in de rol van mevrouw Roest van Gelder, in welke rol we haar spel wat voornamer hadden gewenscht. Dolly van Dommelen vond in Dolly Breman een rol, welke haar tenslotte na een minder sterk begin goed bleek te liggen. Vooral in III oldeed ons haar spel heel goed. Voor mej. van Straaten leverde de rol van Maud van Waasdijk al heel weinig moeilijk heden op .evenmin als die van mr. Roest van Gelder voor den heer Voogt en die van Huug oor den heer Dortmundt. De heer Huybens was een kranig type van een Overijselschen of Achterhoekschen tuin man, terwijl mej. Ruysenaar het dienstboden rolletje, dat wat meer eischte dan gewoonlijk het geval is, goed vertolkte. FANFARECORPS „WILHELMINA". Naar aanleiding van ons bericht over de benoeming van den hee Meijns uit „Wormer eer" tot directeur van het Fanfarecorps „Wil- helmina" verzoekt het bestuur van dit corps ons mede te deelen, dat de benoeming van den heer Meijns, voorloopig althans, slechts een tijlelijk karakter draagt. De heer Meijns heeft zich tot Pinkster aan „Wilhelmina" verbonden, waarna de moge lijkheid bestaat, dat de tijdelijke aanstelling in een vaste overgaat. SCHIP VAN Verra. aankomst Jaarstroom (Ned.) Juno (Ned.) J.v. Oldenbernevelt (N. Laertes (Ned.) Meliskerk (Ned.) x) Menes (Du.) Matros (Pan.) Melampus (Ned.) Myrmidon (Eng.) x) Magdeburg (Du.) Montferland (Ned.) x) Mars (Ned.) Merope (Ned.) Odysseus (Ned.) Orion Ned.) Poelau Roebiah (Ned.) Poelau Laut (Ned.) Pygmalion (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) Perseus (Ned.) Pluto (Ned.) Randfontein (Ned.) Radmansö (Zw.) Reggestroom (Ned.) Saudades (Port.) Salland (Ned.) Sarita (Noor) Siljan (Zw.) Sheaf Field (Eng.) Soemba (Ned.) Saturnus (Ned.) Tawab (Ned.) x) Tjikembang (Ned.) x) Tiberius (Ned.) Tajandoen (Ned.) Tromp (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Telamon (Ned.) Uckermark (Du.) Vesta (Ned.) Van Rensselaer (Ned.) Vulcanus -(Ned.) Westland (Ned.) x) Westland (Ned.) Japan Batavia La Plata B. Aires Stettin Chili Chili Chili Chili La Plata Z. Afrika Abadan Chili Hamburg Pto Barrios (v. IJm.) Santos Batavia Japan Midd. Zee Simonsviken Danzig La Plata W Afrika La Plata I a pan Wyborg Bassein Chili Diamante Alexandrië Bordeaux West Afrika Alexandrië Batavia Ned. Indië Zuid Afrika Ned. Indlë La Plata Batavia Batavia Batavia Buenos Aires Jaffa Bremen Stettin Zw. Zee Batavia Batavia Zw. Zee Batavia Stettin Kopenhagen Zuid Afrika Stockholm (v. Velsen) West Afrika La Plata Buenos Aires Corpus Christie Sfax Gdynia Hamburg Hamburg Ned. Indië Oost Azië Alexandrië Batavia Norrköping Batavia Ceara Ned. Indië Midd. Zee West Indië Alexandrië Hamburg Danzig 10 Mei 23 Mei 26 Mei 2 Mei 26 April 1 Mei 30 April 27 April 29 Aprü 6 Mei 9 Mei 14 Juni 5 Mei 1 Mei 4 Mei 28 April 8 Mei 25 April 7 Mei 6 Mei 19 Mei 2 Mei 28 April 25 Mei 30 Mei 21 Mei 5 Mei heden 26 April 3 Mei 3 Juni 12 Mei 28 April 26 April 25 April 21 Mei 27 Aprü 29 Mei 25 April 30 April 1 Mei 28 April 25 April heden 28 April 27 April 6 Mei 25 April 26 Mei 29 April 30 Aprü heden LAATSTE BERICHT 22 April van Penang. 12 April van Belawan. 22 April vertrokken, vertrekt 27 April, vertrekt 29 April. 22 April te Callao. 22 April van Hamburg. 22 April te Liverpool. 18 April van Curasao. 1 April van Buenos Aires. 15 April van Kaapstad. 14 April van Aden. 19 April van Iquique. vertrekt 26 April. 19 April van Barbados. 21 April van Ceara. 19 April van Colombo. 13 April van Singapore. 19 April te Izmir, in lading. vertrekt 28 April. 10 April van Victoria (Br.) 18 April van Las Palmas. 15 April van Dakar. 21 April van Pt. Said. 20 April vertrokken. 21 April van Port Said. 19 April van Autofagasta. 10 April van Rio de Janeiro. 19 April te Mersin. vertrekt 29 Aprü. 21 April van Dakar. 24 April van Thessaloniki, in lading. 20 April van Sabang. 23 April van Gibraltar. 20 April van Pt. Said. 10 April van St. Vincent. 20 April van Gibraltar. 29 April van Port Said. 19 April te Soerabaja. 22 April van Santos. 24 April van Ouessant. vertrekt 25 Aprü. 22 April 23 April pass. 21 20 April 23 April vertrekt 23 April vertrekt 22 April 20 April 24 April vertrokken, te Constantza. April Gibraltar, van Sabang. te Hamburg. 28 April, van Brunsbuttel. 27 April, van Zanzibar, van Elseneur. van Kotonou. 20 April van Madeira. 21 April van Las Palmas. 7 April vertrokken. 17 April te Tunis. 20 April van Elseneur. in lading, vertrekt 27 April. 20 April van Triëst. 21 April van Gibraltar. 20 April van Patras. 18 April van Colombo. 20 April vertrokken, in lading. 21 April te Liverpool. 16 April van Padang. 19 April van Catania. 14 April van Barbados. in lading, vertrekt 29 April. 22 April van Cuxhaven. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6001) ton. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Noorsch s.s. Tommeliten Bergen Hoogovens Zweedsch s.s. Radmansö Oxelösund Hoogovens Noorsch s.s. Berto Oslo Hoogovens Finsch s.s. Cicia Les Falaises Papierfabriek Zweedsch s.s. Venersborg - Sbderhamn laden erts laden erts ceüulose HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemsterdijk, New-Orleans n. Rotterdam, 23 te Londen. Damsterdijk, Vancr. n, Rotterdam 23 te Glasgow. Volendam 22 van New-York naar Bermuda. Binnendijk, Baltimore n. Rotterdam 23 te Tampa. Edam 22 van New-Orleans n. Rott. Nieuw Amsterdam, Rott. n. N.-York p. 23 Lizard. Dinteldijk 20 van Vancouver n. Rott. Lochmonar, Rott. n. Vane. 24 te Hole Haven HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein 23 v. Amst. te Rotterdam. Meliskerk (thuisr.) 23 April v. Gibraltar. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN. Amstelker.k (uitr.) 23 April van Lagos. Jaarstroom (thuisr.) 21 v. Dakar via Havre Reggestroom (thuisr.) 24 April v. Kotonou. Nigerstroom fu.) 23 te Le Verdon teruggek. Maaskerk 24 v. Rott. naar Hamburg. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Abbekerk (uitr.) 23 April te Moji. Arendskerk (thuisreis) 22 April v. Penang. Zuiderkerk 24 van Hamburg te Rotterdam. HOLLAND—BRITSCH INDIë LIJN. Hoogkerk (uitr.) 24 April te Colombo. HALCYON LIJN. Stad Schiedam, 25 te Hoek v. Holland. Stad Maassluis 25 te Vaardingen. Vredenburg 25 te Hoek v. Holland. Stad Vlaardingen 25 te Hoek v. Hollanl. Stad Amsterdam (th.) p. 23 Gibraltar. Rozenburg, Susa n. Nanter 23 v. Algiers. Flensburg 23 v. Vlaardingen n. Narvik. Stad Zwolle 24 v. Salta Caballo te VlaarcL Stad Dordrecht 24 v. Narvik te Vlaard. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitr.) 23 te Antw. vertr. 24. Almkerk (uitr.) 23 te Mormugao. Grootekerk (thuisr.) 22 April te Duinkerken KON NED STOOMBOOT MIJ Bodegraven 24 v. Hamburg te Antw. Ulysses 24 v. Rott. n. Algiers. Saturnus 24 v. Amsterdam te Hamburg. Agamemnon 22 van Aruba n. Delaware. Amor 19 van Curasao naar Maracaibo. Atlas 19 v. New-York te Curacao. Dido 19 van Haiti te Curacao. El Libertator 18 v. Curacao n. Maracaibo. Hebe 24 v. Bübao te Lissabon. Merope 24 van Amsterdam te Bremen. Orpheus 23 van Amsterdam te Gothenburg Strabo 16 v. Venezuela te Curasao. Baralt 22 v. Curacao n. Bovenw. Eilanden. Ajax 23 v. Kopenhagen te Odense. Alkmaar 22 v. Amsterdam te Callao. Aurora 23 v. Gibraltar naar Oran. Barneveld 23 v. Amst. te Hamburg. Berenice 21 v. Bilbao n. Setubal. Breda, ChUi n. Amst., 22 te Liverpool. Colombia 23 van Barbados te Amsterdam. Douro 24 van Belize n. Puerto Cortez. Euterpe, Amsterd. n. Danzig, p. 23 Holtenau Fauna 22 v. Hamburg n. Amsterdam. Iris 23 v. Amsterdam n. Bordeaux. Juno 24 van Thessaloniki n. Stamboul. Mars, Haifa n. Rott. pass. 24 Ouessant. Nereus 23 v. Rotterdam n. Pasajes. Odysseus 22 van Stettin naar Amsterdam. Orestes 22 van Amsterdam n. West-Indië. Orion 23 van Varna te Constantza. Perseus, Stettin n. Amst. p. 23 Brunsbuttel. Pluto 23 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Pygmalion 23 van Rotterdam te Hamburg. Rhea 23 van Palermo te Venetië. Saturnus 23 v. Amsterdam naar Hamburg. Socrates 24 van Hamburg te Amsterdam. Theseus, Kopenhagen n. Amst. p. 23 Brunsb. Tiberius, Bourgas n. Amst. 22 v. Malta. Titus 23 van Barcelona te Amsterdam. Van Rensselaer, Barbados n. Amst. 23 van Madeira. Vulcanus 2 4v. Amst. te Alexandrië. Fauna 24 April v. Hamburg te Amsterdam. Theseus 24 v. Kopenhagen te Amst. Orestes, Amst. n. W.-Indië p. 23 Dungeness. Oberon ,Rott. n. Lissabon p. 23 Dungeness. Trajanus, Rott. n. Alexandrië p. 23 Wight. Irene, Rott. n. Lissabon p. 22 Wight. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (uitreis) pass. 22 Ouessant. Eemland 22 April 22 v. Bremen n. Santos. Montferland (thuisreis) 22 van Santos. Waterland (uil-reis) 24 te Rio Janeiro. MEIJER Co's SCHEEPVAART MIJ. Melampus. Batavia n. Amst. p. 24 Wight. Benmohr, Honkong n. Rott. te Kohsichang. Polydorus 23 v. Amsterdam n. Batavia. Protesilaus 22 v. Rotterdam te Yokohama. Memnon, Japan n. Rotterd. 22 v. Gibraltar. Glenbeg. Dairen n. Rott. 22 v. Saigon. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Aludra (uitr.) p. 21 Madeira. Alkaid 22 v. Buenos-Ayres n. Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (thuisr.) 24 (7 nm.) te Southamp ton verwacht. 25 (1 n.m.) te Rott. verw. Dempo (uitr.) 24 te Belawan. Sibajak (thuisr.) 31 van Sabang. Bantam 23 van Hamburg te Rott. Garoet (uitreis) pass. 24 Ouessant. Kota Baroe (thuisr.) 24 April v. Port-Said. Kota Radja (thuisr.) p. 23 Kaap del ArmL Palembang (uitr.) 24 April te Belawan. Tapanoeli (uitr.) pass. 23 Pantellaria. Sitoebondo 23 van Batavia n. Rott. Tosari (uitr.) pass. 24 April Ouessant. Buitenzorg (thuisr.) p. 24 Pt. de Galle. Indrapoera (uit.r.) 24 v. Lissabon. Siantar vertr. 24 (10 n.) van Hull. STOOMVAAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Roebiah (thuisr.) p. 21 Gibraltar, Saleier (uitr.) 24 April te Belawan. Simaloer 22 v. Lorenzo Marques n. Macassar, Soemba 23 April v. Amst. te Hamburg. Bintang 23 v. Amst. naar Vancouver,

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5