De gebroken Bokaal Ajax nam de leiding in de kampioenscompetitie door een 2 1 overwinning op N.E.C., welke Zondag in het Ajax- stadion te Amsterdam werd behaald. Een spelmoment voor het doel der Nijmegenaren De pony „Astrid", welke door de Baarnsche Rijvereeniging aan Prinses Beatrix ten ge schenke is aangeboden, is Zaterdag door Z. K. H. Prins Bernhard in ontvangst genomen verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana werd te Baarn reeds Zaterdag gevierd. Het Prinselijk Gezin achter een der ramen van het paleis Soestdijk, waar de Baarnsche schooljeugd een bloemenhulde bracht n. m. ae koningin, Uie z-unuay yc.cyc....c.w ~v... --rrrmses Juliana paleis Soestdijk vertoefde, woonde des ochtends in gezelschap van het Prinselijk Paar den di in de Ned. Herv. Kerk te Baarn bij Qlens' Een talrijke menig te omstuwde de auto, waarmede de Koninklijke Familie zich Zondagmor gen van Paleis Soestdijk naar de Ned. He\. Kerk te Baarn begaf Het nieuwe vlaggeschip der Java China Japan-Lijn, de „Tjitjalenka", bij de Ned. Scheepsbouw Mij. te Amsterdam gebouwd, heeft Zaterdag op de Noordzee proefgevaren Z. K. H. Prins Bernhard dankt het bestuur der Baarnsche Rijvereeniging, welke Zaterdag de pony „Astrid" (midden) aan Prinses Beatrix ten geschenke heeft aangeboden Maisky, de Russische gezant te Londen, bij zijn aankomst uit Moskou op Le Bourget, De diplomaat na het verlaten van het vliegtuig FEUILLETON Naar het Engelsch van EDNA MURRAY. 11) Er is nog zoo'n vreemde eend in de bijt, zei Kenney, Mortimer heet hij, Owen Mortimer. Ik geloof niet, dat die van het goede soort is, even min als die Musgrave van jou. Hij is uit de Mer cury Club gezet het was iets met kaarten ik weet er 't rechte niet van. En dan was er nog iets met effecten maar daar weet Wynne wel meer van. Wynne was iemand, die gauw klaar stond met zijn oordeel en zijn woorden niet altijd even zorgvuldig overwoog. Maar nu was hij al héél spoedig met zijn oordeel gereed. Ik ken ze alle twee, zei hij kortaf, het zijn een paar eerste-klas dieven en mijn opinie is, dat Paignton tegen hen gewaarschuwd moet worden! HOOFDSTUK X. Amy's geheim. - Een paar dieven! Deze woorden, geuit 'door een gasl met betrekicing tot twee andere gasten, lokten natuurlijk discussie uit. Gordon Collier, die veel in Amerika gereisd had, had iets ten gunste van Mortimer te zeggen. Van dien advocaat weet ik niets, 't is mo gelijk dat hij zoo slecht bekend staat als je zegt. Ook geef ik toe dat ik over Mortimer harde no ten heb hooren kraken in Amerika, maar ten slotte wordt er altijd veel beweerd, waar geen bewijzen voor zijn. Maar ik vertel jullie dat ik weet dat Mortimer reusachtig moedig is en een dapper man kan niet zoo slecht zijn; dat is mijn opinie. Collier moest natuurlijk vertellen wat hij wist en hij deed het in weinig woorden. Een paar jaar geleden was Mortimer, als zoovelen van ons, bij de Yukon op zoek naar goud: een van onzen troep, een jongen, waar Mortimer veel mee op had, hadden wij verloren; hij was ach tergebleven of zoo iets en het was zulk beesten weer, dat het geen doen was naar hem te gaan zoeken. Er werd besloten dat hij aan zijn lot overgelaten moest worden en dat de troep ver der zou gaan; wij hadden gebrek aan voedsel, wij hadden eigenlijk overal gebrek aan en onze honden stonden op het punt er bij neer te val len; ze konden de sleden haast niet meer trek ken. We hielden dus krijgsraad en besloten alle maal om verder te gaan allemaal behalve Mortimer. Wij probeerden hem te overtuigen dat het gekkenwerk was, maar hij wilde niet luiste ren. Hij ging alleen terug. Jullie, die nog nooit daar geweest zijn, weten niet wat dat beteeken- de "net beteekende vrijwel zeker de dood maar Mortimer haalde zijn schouders op, maak te de noodige toebereidselen en ging. Jullie kunt vertellen wat je wilt, maar ik vind iemand, die dat doet, hoe zijn karakter verder ook is, een held. Heeft hij den jongen gevonden? vroeg een van hen. Ja. Ik hoorde het pas maanden en maan den later, toen ik hem weer ontmoette in Seattle. Hij maakte er geen drukte over; lachte er om. Hij heeft den jongen gevonden, bijna omgeko men van kou juist bij tijds. Ze waren beiden half doodgevroren en ze zijn ook nog door wolven aangevallen een gruwelijke tocht was he* voor hen en heel toevallig kwamen ze een andere expeditie tegen. Dat is mijn verhaal, be sloot Collier, en ik vertel jullie, dat, als ik Mortimer spreek, hij van mij een stevige hand krijgt. Het verhaal had indruk gemaakt en er werd verder niet meer over gesproken om Lord Paign ton te waarschuwen. Wynne, d'ie zich zoo heftig uitgelaten had, was de eerste om zijn woorden in te trekken. Ik had het alleen van hooren zeggen, zei hij, en mogelijk heb ik het bij 't verkeerde eind. Ik heb gehoord dat Musgrave geld leent tegen gruwe lijk hooge rente aan jongelui, die door Mortimer tot gokken verleid zijn. Een van zijn slachtof fers heeft het mij verteld. In ieder geval: het gaat mij niets aan en geen van ons. Lord Paign ton is vrij om zijn eigen vrienden te kiezen. Hij is een leuke kerel, vervolgde Reggie Haines, en Bruce is een reuzevent. Ik zou voor geen geld iets willen zeggen waardoor zij zich beleedigd zouden kunnen voelen. Collier en Kennedy waren het geheel met hem eens en er werd verder niet over de zaak gesproken. De kansen voor de aanstaande ren nen om de Goodwood Cup vormden een minder gevaarlijk onderwerp. Na een poosje kwam Gregory Venner weer binnen hij leek rusteloos en scheen zich niet erg te amuseeren. Amy was te veel in beslag genomen om met hem te dansen. En daar de andere heeren net weggingen liet hij zich met een zucht in een armstoel vallen. Ondertusschen werd in de schitterend ver lichte en rijk met uitheemsohe bloemen en plan ten versierde hall gedanst op de zachte muziek van een Hongaarsch strijkorkest. Doreen had met Bruce het bal geopend; zij dansten haast uitsluitend met elkaar. Maar nu walste Bruce met Agnes en Doreen stond met jaloersche oogen naast haar moeder naar het paar te kijken; ze wist niet of ze boos moest zijn of niet. Lady Thorndale lachte haar een beetje uit, evenals Mrs. Coverdale, die zich bij hen voegde. Het kan mij niet schelen, protesteerde Doreen. Ilc wii Bruce heelemaal alleen voor mezelf hebben van avond. Ik kan het niet uit staan als hij met een ander danst. Ik kan er niets aan doen, Eileen dit tegen haar zuster als ik jaloersch ben. Dat ligt zeker in mijn na tuur. En ik haat dat meisje. Agnes was altijd „dat meisje" voor Doreen. Zij kon haar jalouzie niet van zich afzetten en er waren oogenblikkeh waarin zij zich verbeeldde dat zij er inderdaad reden toe had. Agnes Mus grave deed moeite om Bruce zooveel mogelijk te ontmoeten en als zij op Wandsborough House kwam wat niet dikwijls gebeurde nam zij Doreen's verloofde geheel in beslag, wat na tuurlijk een geweldige ergernis was voor die jonge dame. En zoo nu en dan reden zij samen in Rotten Row als zij elkaar daar ontmoetten en Doreen, die in Londen nooit reed, vond het un fair van Agnes om met het feit dat zij niet reed, haar voordeel te doen. Zij had het zich nu eenmaal in haar hoofd gepraat dat Agnes haar een hak wilde zetten, zoo spoedig een gelegenheid zich zou voordoen. Met haar vrouwelijk instinct had zij al dadelijk geraden dat de dochter van den advocaat nog steeds van Bruce hield en er niet voor terug zou deinzen te trachten: hem terug te winnen, als zij, Doreen, maar uit de buurt was. En werkelijk, Doreen's vrees was niet geheel ongemotiveerd. Het was waar dat Bruce Paign ton voor Agnes meer beteekende, dan andere mannen; waar, dat zij verliefd op hem geweest was in den tijd dat zij er bijna in geslaagd was hem te vangen. De titel was voor haar een groote aantrekkingskracht, om niet te spreken van den rijkdom, die Bruce eenmaal ten deel zou vallen; maar om Agnes Musgrave niet te zeer te kort te doen, moet worden gezegd dat het toch hoofd zakelijk de man was, die haar aantrok. Zij had echt-gemeende tranen geschreid, toen alles tus- schen hen uit was. Al haar andere liefdehistories waren minder ernstig geweest. Eén man was er, die haar wil de trouwen en zij had gemeend dat zij van hem hield, totdat, geheel onverwacht, Bruce Paign ton weer in haar leven gekomen was en nu wel, nu wist zij heel zeker dat zij niet de vrouw van Roger Fleming wilde worden. Het was natuurlijk groote dwaasheid, want Bruce was verloofd en schijnbaar erg verliefd en niet van plan zich opnieuw met haar in te laten. En zij voelde een hevige antipathie tegen Doreen Thorndale; een antipathie, die dat begreep zij wel geheel wederkeerig was. Wie is dat, die met Amy danst? vroeg Mrs. Coverdale. Wat een knappe jongen, maar ik heb hem nog nooit ergens ontmoet. Mrs. Coverdale kwam overal en kende ieder- en. Zij was tien jaar ouder dan Doreen; de oudste van de familie. Er tusschen in waren drie zoons; twee in het Leger en de d^rde nog op de Universiteit. Eileen Coverdale was heel jong getrouwd en haar echtgenoot bekleedde een hoo ge regeeringspost. Zij was klein, evenals haar zuster en heel knap. Maar laat naar bed gaan en 't te veel meedoen aan 't society-leven nood zaakten haar geregeld gebruik te maken van schoonheidsmiddeltjes. Doreen keek nu in de richting, die haar zuster haar aanwees. O, dat is mr. Heath, zei ze. Mr. Basil Heath. Hij is een groote vriend van Marian en Amy; ik geloof haast zij lachte eventjes dat zij allebei verliefd op hem zijn. Marian wil het wel weten, maar Amy niet. Wie kan dat zijn, Mr. Heath? Is hij eigen lijk wat? Mrs. Coverdale keek door haar lorgnet, toen Basil en Amy voorbijkwamen. Lord Paignton is niet zoo heel erg kieskeurig. Kijk bijvoorbeeld eens naar dat meisje Musgrave. Ik kan best be grijpen dat je wat tegen haar hebt, Doreen, al hoewel je toch geen recht hebt Bruce den hee- len avond voor je zelf op te eischen. O, Mr. Heath, dat is een heel ander soort. Hij is van heel goede familie en kan zich over al vertoonen, al is hij een beetje Bohémien en niet zoo erg gezegend met aardsche goederen. Maar ze zeggen dat hij naam begint te maken hij is schilder. Ik geloof dat een schilderij van hem dit jaar in den salon geweigerd is. Dat was dan gelukkig voor hem, merkte Mrs. Coverdale droogjes op. Het is toen zeker ergens anders tentoongesteld. O ja, in een kunsthandel in Bond Stree;. Er werd een paar weken geleden druk over ge praat. Dat was een goed ding voor Mr. Heaïh. Ik heb toch zoo iets gehoord. Maar de mes jes Paignton kunnen toch een veel betere partij doen en als ik hun vader was, zou ik ze niet zoo met Basil Heath laten flirten. Maar Lord Paign ton is iemand zonder verantwoordelijkheidsge voel, hoewel hij een schat is! (Wordt vervol^

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 10