BURGERLIJKE STAND. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN CASTRICUM De belangen van de t. b. c.- patiënten. Eon jubileumavond met een sterretje. Zaterdagavond heeft de plaatselijke af dee ling van de vereeniging tot Bevordering dei- belangen van T.B.C.-patlënten ln Nederland ter gelegenheid van het eerste lustrum een grooten propaganda-feestavond gegeven in het Kennemer Theater. Dit was uitstekend bezet, toen de heer G. Sluis een kort welkomstwoord sprak, waarin hij speciaal het hoofdbestuurs lid, den heer Lessing en onzen bekenden oud plaatsgenoot den heer O. van Alphen, betrok. Nadat spr. enkele bijzonderheden over het programma had medegedeeld heeft de heer Lessing namens het hoofdbestuur het bestuur van de plaatselijke afdeeling gecomplimen teerd met het eerste lustrum. Zelf had spr. het voorrecht gehad om bij de oprichting van deze afdeeling één van de 22 aanwezig te zijn. Het waren mevrouw Uitenbroek en de heer O. van Alphen, die feitelijk den eersten stoot tot deze oprichtingsvergadering gaven. In het bestuur namen in deze vergadering, die in café „Suisse" werd gehouden, zitting de heeren A. L. van Groningen, M. Middelkoop, Berleet O. van Alphen en mevrouw Uitenbroek, die reeds dadelijk het werk energiek aanpak ten, Het hoofdbestuur is aan deze afdeeling dan ook zeer veel dank verschuldigd voor den verrichten arbeid in het belang der T.B.C.- patlënten. En deze arbeid is noodzakelijk, al dus spr., daar in ons land niet minder dan 70000 menschen lijdende zijn aan de tubercu lose. Ieder jaar vallen er 4 a 5000 menschen- levens te betreuren aan deze vreeselijke ziekte. Ook op het oogenblik liggen vele jonge tuber- culose-lijders te wachten op uitzending naar sanatoria, maar de geldmiddelen ontbreken hiervoor. En dat is er erger dan dat een men- schenleven verloren gaat, aldus de heer Les sing, omdat het ellendige geld voor verple ging niet aanwezig is. Bijna 18 jaar werkt de Nederlandsche ver een iging al en hamert maar steeds op hetzelf de aambeeld. Is de bevolking echter wel op haar hoede tegen het dreigende gevaar van tuberculose? Tot zijn spijt moest spr. con- cludeeren, dat dit niet zoo is. Het is daarom aller plicht en een bewijs van naastenliefde om te helpen, waar rnenschenlevens worden bedreigd. Spr. hoopte, dat ook nog eens de groote massa in beweging zou komen om den strijd aan te binden tegen de T.B.C. De vereeniging heeft reeds veel en zegen- rijken arbeid verricht in haar bestaansjaren. Vorig jaar kon aan 179 menschen hulp en bij stand worden geboden, waaraan ook de jubi- leerende afdeeling heeft mogen medewerken. Nadat spr. nog eens gewezen had op de acti viteit van de plaatselijke afdeeling besloot hij zijn betoog met een krachtige opwekking om den strijd tegen de T.B.C. zooveel mogelijk te steunen. Het feestelijke gedeelte werd hierna geopend met het optreden van Joop Cauveren's Zieken- hulsgezelschap, dat aan dezen avond belang loos medewerkte. De bekende radio-zangeres Carla Sondaar (alt) opende het programma met Largo van Handel en Aria uit de opera Carmen. De prachtige zang van Carla Sondaar vond veel bijval. De saxophoon-virtuose Hansi Lüftschits kwam er zelfs zonder toegift niet af, een bewijs dat dit optreden buitengewoon in den.smaak viel. Otfco.von Medvey haalde het stoute stukje uit om een dwarsfluit en een piano tegelijk te bespelen. Het grootste succes oogstte Udine von Med vey echter, die zich werkelijk een all-round artiste toonde. De klassieke dansen, maar vooral de tapdance bezorgden de 13-jarige een hartelijk applaus. Ook op de accordeon toon de zij zich een meesteres en het opgetogen auditorium beloonde haar uitstekende presta ties op dit instrument zoo uitbundig, dat zij er zonder eenige toegiften niet afkwam. Tusschen de verschillende nummers door hield Joop Cauveren de prettige stemming erin met een liedje en een praatje. Na dit geslaagde optreden van het gezel schap heeft de heer G. Sluis den secretaris van de afdeeling, den heer M. Middelkoop, op hartelijke wijze gehuldigd voor het vele werk, dat hij voor de afdeeling heeft verricht. Het werk van onzen ijverigen secretaris, aldus spr., kan den toets der critiek doorstaan. Ook is de heer Middelkoop het eenige bestuurslid, dat 5 jaar onafgebroken in het bestuur zitting heeft gehad en in al dien tijd heeft de jubi laris zijn beste krachten gegeven voor de ver eeniging. Namens het bestuur bood spr. den heer Middelkoop een wandschemerlamp aan. De heer Middelkoop toonde zich zeer erken telijk voor dit geschenk. Na de pauze kwam de accordeonband „The Zwirelli's" onder leiding van den heer Kuul- man voor het voetlicht. Het was de eerste maal dat deze band in het openbaar optrad, maar gezien het succes van Zaterdagavond zal het niet bij dezen eersten keer blijven. Een bal onder leiding van G. Terstall Jr. en met muziek van „The Musical Players" hield de feestvierenden nog geruimen tijd bijeen. Het was een prachtig geslaagde feestavond, ook wat het peil van het gebodene betreft, zeker de beste, welke de afdeeling in de jaren, die achter ons liggen, gaf. Het voorloopige resultaat van de propagan da, welke van deze bijeenkomst uitging, was het inschrijven van 5 nieuwe leden en 11 do nateurs. En zoo kon werkelijk iedereen tevre den zijn. Daverende feestavond van Beverwijk. Hartelijke huldiging van de rood- witten. De voetbalvereeniging „Beverwijk" heeft gisteravond in" het Kennemer Theater op daverende wijze het 20- jarig bestaan gevierd. Voor de herden king bestond zeer veel belangstelling, zoodat de concertzaal de belang stellenden, w.o. wij opmerkten den consul van den K.N.V.B., den heer Molenaar, den secretaris van de ver eeniging 2de, 3de en 4de klassers, den heer Scherpenhuizen, de dagelijksche besturen van Kinheim, Kennemers en D.O.K., nauwelijks kon bevatten. De voorzitter van de feestcommissie, de heer W. Meyer, verwelkomde de aanwezigen en fe liciteerde tevens het bestuur met het vierde lustrum. Voor een volksvereeniging, zooais spr. Beverwijk noemde, is dit altijd een be langrijk feit, daar meesta> het verenigings leven in deze organisaties vol ups en downs is. Spr. hoopte, dat door dezen avond de vriendschapsbanden tusschen de leden en andere vereenigingen zouden verstevigen, wat misschien zal leiden tot den wedstrijd, waar wij allen naar verlangen. (Applaus). Nadat spr. de schenkers van de prijzen en de dames Schillemans en Bras bedankt had, nam de voorzitter van de supportersvereni ging „Rood-Wit", de heer W. van Vlissingen, het Woord. om vereeniging en bestuur van harte te feliciteeren met het jubileum. Spr. hoopte, dat bij de viering van het 5de lustrum, de vereniging de plaats bereikt zou hebben, die alle leden zoo gaarne wenschen. En dit gaat alleen, wanneer allen hieraan krachtig medewerken, zoowel in als buiten de lijnen, hoewel nooit de sportiviteit uit het oog verloren mag worden. Spr. liet zijn geluk- wenschen vergezeld gaan van een bloemen- hulde. Nadat de heer Grapendaal den voorzitter van Rood-Wit dank had gebracht feliciteerde namens de voetbalvereniging „Kinheim". de heer Berghuis het jubileerende bestuur. Spr. hoopte, dat ook in de toekomst de goede ver standhouding tusschen beide vereenigingen zou blijven voortbestaan. De waarnemende voorzitter betuigde het Kinheim-bestuur zijn erkentelijkheid voor de bereidwilligheid om bij ieder verzoek van Be verwijk klaar te staan om een wedstrijd te spelen, zooals nu op den jubileumdag. Ook de waarnemende voorzitter hoopte, dat de be staande verstandhouding zoo zou blijven. De voorzitter van Kennemers, de heer M. Lindner, herinnerde na zijn complimentee ring, aan het niet doorgaan van de wedstrijden Kennemers—Beverwijk. Spr. had echter toch nog de volle overtuiging, dat ook bij zijn ver eeniging sympathie bestaat voor Beverwijk en spr. meende dan ook. dat de wedstrijden wel doorgang zouden vinden. De besturen van beide vereenigingen kunnen het uitstekend met elkaar vinden en als de besturen zich dan nog gedragen weten door de leden kan het niet anders of Kennemers en Beverwijk zullen in de toekomst in de sportieve belangstelling bestaan van heel Beverwijk. Spr. eindigde met den wensch uit te spreken, dat bij het oae lustrum Beverwijk in de tweede klasse zou uit komen. De waarnemende voorzitter, de heer Grapen daal, hoopte eveneens, dat de wedstrijden doorgang zouden vinden, waardoor ongetwij feld sterke en hechte vriendschapsbanden tusschen beide vereenigingen zouden ontstaan. Spr. zei, dat in de komende dagen nog een be spreking zou volgen, die tot definitieve vast stelling van de plaatselijke ontmoetingen zou leiden. (Applaus). De secretaris van de vereeniging van 2de, 3de en 4de klassers, de heer Scherpenhuizen. uitte na zijn felicitatie den wensch dat de uit stekende verhouding tusschen beide vereeni gingen in lengte van dagen zou blijven bestaan. Namens de Krachtsportvereeniging „D.O.K7 sprak de heer C. Groeneveld in denzelfden delijk wordt-soms het leder ingeschoten, maar de opeenhooping van spelers voor het doel van Baarn is een muur, waarvan iedere bal terug springt. Van Lu in krijgt tenslotte een goede kans, die hij uitstekend benut (10). De bezoekers brachten het niet verder dan eenige sporadische aanvallen, die door het opdrin gen van de Kennemers-verdediging niet van gevaar ontbloot waren. De verdediging, waarin Dinkla ontbrak, bleef echter zonder veel moei te meester van het terrein. Aan den anderen kant vliegen schoten van Horeman en Groot juist naast. Vlak voor de rust scoort Bret- houwer het tweede doelpunt, als het resultaat van een langdurig offensief. Rust 2—0. Na de rust trapt Kennemer^ af én zonder dat ook maar één Baarn-speler in kon grijpen zigzaggen Groot en Steeman keurig' samen spelend door alles heen. Groot 'besluit dit fraaie staaltje, voetbal met een goed schot, waarnaar de doelman ook vergeefs greep (30). Zoowel bij Kennemers als bij Baarn schijnt dit doelpunnt een stimulans te zijn om beter te gaan spelen. Baarn zet eenige goede aanvallen op waarbij Bos eens hands maakte. De toegestane strafschop wordt in een doelpunt omgezet (31). Gesteund door dit succes onttrekken de bezoekers zich aan aan de uitgesproken meerderheid van de Ken nemers, doch dit is niet van al te langen duur. Steeman kopt op uitstekende wijze een voorzet in het uiterste hoekje (41). Even later is het Brethouwoer, die in vollen ren een enorm hard schot lost, waarnaar de doelver- dediger maar niet eens greep. (51). Tegen het overwicht van de gastheeren houden de bezoekers moedig vol, doch zij kunnen niet verhinderen dat een schot van Steeman van den rand van het strafschopgebied gelost, doel treft. (6—1). Nog verscheidene keeren moet de Baarnsche doelman zijn talenten toonen om te voorkomen, dat de score wordt verhoogd. Het einde van deze wat eenzijdige vertooning komt met een 61-overwinning voor de rood-zwarten. De jubileuniwedstrijfl van Beverwijk. Kinheim won mei 1. Ter gelegenheid van de viering van het twintigjarig bestaan van de V.V. Beverwijk werd een jubileumwedstrijd gespeeld tegen Kinheim. welke laatstgenoemde vereeniging met 13 wist te winnen. Wanneer deze wedstrijd bedoeld is als een uiting van de vriendschappelijke verhouding tusschen beide vereenigingen. dan zijn de spelers daarin heel goed geslaagd. Behoudens het begin, waarin het spel een belofte inhield voor een snellen en pittigen wedstrijd, zakte het peil zoodanig dat het meer o>p een oefenpartij ging gelijken. Dat Kinheim er in slaagde drie doelpunten te maken tegenover Beverwijk slechts één, is in hoofdzaak toe te schrijven aan het mis sen van eenvoudige kansen door de rood witte voorhoede. Een schot van dichtbij van Opzeeland kwam tegen de lat terecht, terwijl dezelfde speler na de rust een keihard schot inzond waarbij de bal van een paal het veld weer Insprong, zoodat Kinheim's deelman geen reden had tot klagen. Toch was het Beverwijk, dat de leiding nam door een fraai doelpunt van A. Markx. doch na eenigen tijd maakte Verhoofstad voor Kinheim den stand weer gelijk. Een periode volgde teen van Beverwijk- overwicht, waarbij zij er niet in slaagde haar veldmeerderheid in doelpunten uit te druk ken. De achterhoede van Kinheim hield stand, wat haar gemakkelijk werd gemaakt door het feit, dat Maenhout c.s. Koning op den rechtervleugel op non-actief stelde, want zeer zelden kreeg deze speler een bal toege speeld. Nadat Kinheim het evenwicht weer hersteld had zetten ed geel-zwarten verscheidene aan vallen op en uit één daarvan wisten zij den stand op 12 te brengen. Na de rust werd het spel nog onaanzien lijker. Thans had Kinheim, gesteund dooi den wind, over het algemeen een veldmeer derheid, maar ook zij wisten daarvan niet te profiteer-en. Het derde doelpunt kreeg Kinheim uit een misverstand tusschen Kuijer en Hoogerwerf, waarbij de bal in eigen doel verdween (13) In den resteerenden tijd gebeurde er niets en met 13 kwam het einde van dezen ge moedelijken wedstrijd. De reserves verloren in eigen huis. Kennemers IIE. D. O. II (1—2) In hun tweeden promotiewedstrijd voor een plaats in de reserve-eerste klas heeft het tweede elftal van de Kennemers het niet tot een overwinning kunnen brengen. De rood-zwarte reserves, nu in het blauw gestoken, moesten over alle linies de meerder heid van de Haarlemmers erkennen. Het wilde bij de Kennemers niet vlotten. Het „heilige vuur", de vaste wil om dezen wedstrijd te winnen scheen wel te ontbreken. Vrijwel alle spelers bezondigden zich aan slordigheden, het spel bleef peuterig en er werd bovendien door alle spelers zeer slecht geplaatst. E.D.O. plaats te daar een frisch, open spel tegenover en ook was het positie kiezen aanmerkelijk beter. Het geheele E.D.O.-elftal maakte vooral den indruk van betere training. Nadat de Kennemers eenige fraaie kansen om de leiding te nemen om zeep hadden gebracht en eens de E.D.O.- keeper keurig gered had, namen de gasten bij een snellen aanval de leiding. Brethouwer had dit doelpunt kunnenvoorkomen, wanneer hij maar tijdig uitgeloopen was. De Kennemers slaagden er Voor rust niet in de partijen op gelijken voet te brengen. In de tweede helft was er maar één partij die voetbalde en dat was E.D.O. Het plaatsen van de Kennemers bleef slecht, evenals het opstellen. Een goede aanval over de vleugels bleef achterwege, geen enkele maal zag men handicaprit van kennemerland. Met een handicaprit over 22 K.M. voor alle klassen heeft de Rennersclub „Kennemer- land" Zondag een aanvang gemaakt met de voorjaarscompetitie. De renners zetten er direct een flink tempo ln. Na 10 K.M. waren Oudshoorn, Drenth en Hollander genoodzaakt een nieuwen band om te leggen. Troost en Kuilman, die slechts hun voorwiel hadden om te draaien, zetten de achtervolging in en na vinnigen strijd slaag den zij er weer in aansluiting te krijgen. Dit gelukte tenslotte ook aan Drenth en Hollan der, -maar Troost en Kuilman waren voor hen onbereikbaar. In de eindsprint werd nog ge duchte strijd om de eereplaatsen geleverd. De uitslag werd: 1. K. Troost in 56 min. 10 sec. 2. (op 1 lengte) Kuilman. 3. P. Hollander in 57 min. 4. sec. 4. A. Drenth. 5. J. Jonker. 6. H. Oudshoorn. 7. G. Bak. 8. J. Jongejans. 9. F. Berkhout. Terbraak en Bijl opgegeven. Zondag a.s. wordt een recordrit gereden over 44 K.M. HAARLEM. 29 April. Bevallen 26 April: E. van der Graaf—IJs- brandij, d.; 27 April: P. van Eemond—Wie- lart, z.; T. M. Otte—Bols, d.; M. A. Swinkels— de Wit, d.; 28 April: R. can StraatenHoog- lugt, z.; 29 April: A. Claij— Körber, z.; G. W. Wigman—Marchand, z.; Overleden 27 April: J. H. Keizer, 82 j., Wes ter houtpark; 28 April: E. W. H. de Bloeme, 56 j\; Gasthuisvest; M. J. Verbruggen—-Pieters, 60 l, Tweede Zuidpolderstraat.. Nadat de heer Grapendaal den sprekers voor hun woorden dank had gebracht deed hij een beroep op allen om zooveel mogelijk propa ganda te maken voor de voetbalvereeniging „Beverwijk", waardoor de rood-witten het misschien tot de hoogste voetbaleer zullen kunnen brengen. En dit kan zeker bereikt wor den, aldus spr., wanneer allen eendrachtig samenwerken om dit doel te bereiken. Met daverende bijvalsbetuigingen werd dit kern achtig woord beloond. Rest ons nog van het officieele gedeelte te vermelden, dat bijna alle sprekers hun geluk- wenschen vergezeld lieten gaan van een bloe menhulde, terwijl bovendien van den club huishouder, C. Vessies, van den I-I.V.B. en van den heer J. J. de Wildt bloemstukken waren ingekomen. De scheidsrechterscommissie en het mannenkoor Zanglust hadden een schrifte;ijke felicitatie gezonden. Na het eindigen van het officieele gedeelte heeft het Haarlemsche Cabaret- en Revue gezelschap de groote lachrevue „Geniet van het volle leven" opgevoerd. De opvoering is een geweldig succes geworden, waar Leo van Nor den en Henk Smal wel het grootste aandeel in hebben gehad. De liedjes en schetsen van dit komische duo ontketenden ware lachstor- men. De schets „Een dooie boel" en het optre den van de dames Bobbel en Stiekum vielen buitengewoon in den smaak. Het is ondoen lijk alle nummers van de revue afzonderlijk te bespreken. Zooals gezegd het succes was daverend en ongetwijfeld zal deze revue even als de feestavond nog lang in herinnering van de Beverwijk-familie blijven. Een bal onder leiding van Leo Peelen en met muziek van „The Marrinucci's" hield het feestvierende gezelschap nog geruimen tijd bijeen. Zonder moeite in de tweede ronde. SCHIP VAN Verm. aankomst LAATSTE BERICHT Arendskerk (Ned.) x) Alcinous (Ned.) x) Angra (Fin) Amstelland (Ned.) x) Ajax (Ned.) Alkmaar (Ned.) Abbekerk (Ned.) Breda (Ned.) Boskoop (Ned.) Bretagne (Deen) Boschfontein (Ned.) British Glory (Br.) Baarn (Ned.) x) Br. Prestige Br.) Ceres (Ned.) Chr Huygens (Ned.) Caribia (Du.) x) Cordillera (Du.) x) Dolius (Br.) Deucalion (Ned.) Euterpe (Ned.) Equator (Fin) Essen (Du.) Glenroy Br.) Germanic (Br.) Helmspey (Eng.) Helder (Ned.) Hogland (Fin) Hermes (Ned.) Hagfors (Zw.) Hercules (Ned.) Hebe (Ned.) Hestia Harpenden (Br.) Iris Ned.) KennemersBaarn (61) De Kennemers hebben om de tweede ronde van den Ned. Voetbalbeker te bereiken niet de minste moeite gehad. Als een „zacht eitje" consumeerden de Rood-zwarten de derde klasser Baarn, die er heel weinig van terecht bracht. Het is dan ook aan het goede doel- verdedigen en het schotlooze aanvalskwintet van de Kennemers voor de rust te wijten, dat het „maar" bij een 61 overwinning is gebleven. Na de rust waren de gastheeren beduidend beter op schot, want niet minder dan vier maal trilde het net. Vooral Brethou wer had in deze doelpunten een groot aandeel, daar hij door zijn doortastend optreden veel verwarring stichtte en vele kansen schiep voor zijn medespelers. Reeds direct na het begin blijkt, dat Ken nemers niet veel tegenstand zouden ontmoe ten, want de bezoekers legden reeds aan stonds het zwaartepunt op de verdediging. De middenlinie trok hiervan profijt door steeds maar weer de voorhoede te voeden. Herhaal- Jaarstroom (Ned.) Juno (Ned.) J.v. Oldenbernevelt (N. Laertes (Ned.) Langssee (Du.) Meliskerk (Ned.) x) Meries (Du.) Myrmidon (Eng.) x) Magdeburg (Du.) Montferland (Ned.) x) Nic. Michalos (Gr.) Nidarholm (Fin) Orion Ned.) Orpheus (Ned.) PoeJau Laut (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) Pluto (Ned.) Pan Norway (Noor) x) Pericles (Ned.) Kandfonteln (Ned.) Reggestroom (Ned.) Rhea (Ned.) Sarita (Noor) Siljan (Zw.) I'awal) (Ned) x) Tjikembang (Ned.) x) Tiberius (Ned.) faiandoen (Ned) Tarakan (Ned.) x) Tjikandi (Ned.) Tabian Theseus (Ned.) UokermarU (Du.) Urd (Zw.) Vesta (Ned.) Vulcanus (Ned.) Venta (Letl.) Japan Batavia La Plata B. Aires Stettin Chili Japan Chill Chill La Plata Z. Afrika Abadan Chili Abadan Santos Batavia Hamburg Pto Barrios Japan Midd. Zee Danzig La Plata Ned. Indië lapan Rangoon Bassein Chili Diamante Alexandria Skoghall Alexandrië Lissabon Bilbao (v. IJm.) La Goulette (v. IJm.) Bordeaux W. Afrika (via R'dam) Alexandrië Batavia Npd Indië Hamburg 7,uïd -Afrika v'ed Indië Batavia Batavia Buenos Aires Stratoni Cassablanca Zw. Zee Gothenburg Batavia Batavia Kopenhagen Aruba West Indië Zuid Afrika West Afrika Midd. Zee Corpus Christie Sfax Ned Indië >nst Azië Alexandrië (via R'dam) Batavia Batavia Ned. Indië Ned. Indië Stettin - Ned Indië Karlshainn (v. Velsen) :Vlidd. Zee Alexandrië Ventspils 10 Mei 23 Mei 26 Mei 2 Mei 6 Mei 9 Mei 7 Mei 26 Mei 14 Juni 5 Mei 2 Mei 6 Mei 12 Juni ft Mei heden 7 Mei 8 Mei 19 Mei 2 Mei heden 5 Mei 25 Mei 30 Mei 21 Mei 5 Mei 5 Mei 3 Mei 1 Juni 12 Mei 2 Mei 21 Mei 1 Mei 29 Mei heden 1 Mei 10 Mei 21 Mei heden 3 Mei heden heden 5 Mei 14 Mei 26 Mei heden 6 Mei 26 April van Colombo. 27 April van Port Said. 22 April vertrokken. 27 April vertrokken. 29 April vertrokken. 23 April van Callao. 23 April te Moji. 27 April te Antwerpen. 18 April van Curagao. pass. 14 April Fern. Noronha. 25 April van Dakar. 21 April van Port Said. 27 April van Talcahuano. 22 April vertrokken. 21 April van Ceara. 28 April van Port Said, vertrekt 6 Mei. vertrekt 5 Mei. vertrekt 5 Mei van Batavia. 24 April van Izmir. 28 April vertrokken. 21 April van St. Vincent. 28 Api'il van Batavia, pass. 27 April Gibraltar. 28 April van Land's End. 21 April van Port Said. 26 April van Pacasmayo. 25 April van St. Vincent. 29 April van Morphon-Baai. in lading. in lading. 26 April vertrokken. 28 April van Ouessant. 27 April vertrokken. 29 April van La Pallice. 25 April van Las Palmas. 28 April te Kiuluk. in lading. 20 April van Sabang. vertrekt 4 Mei. 29 April van Antwerpen. 27 April van Oran. pass. 27 April Gibraltar. 26 April van Penang. 26 April van Bahia. pass. 26 April Gibraltar. 24 April vertrokken. 28 April te Piraeus. 29 April van Aarhuus. 20 April van Sabang. April vertrokken. 28 April vertrokken. 13 April vertrokken. 26 April van Barbados. 26 April van Monibassa. 26 April van Takoradi. 28 April te Fiume. 26 April van Land's End. s. 27 April Gibraltar. 24 April van Gibraltar. 27 April te Rotterdam. 29 April van Gibraltar. 29 April van Port. Said. in lading. 28 April van Batavia. 27 April van Batavia. in lading. 21 April van Colombo. 26 April vertrokken. 25 April van Palermo. 24 April vertrokken. in lading. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMÜ1DEN AANGEKOMEN SCHEPEN oen afgemeten pass door de gasten snijden. Toch wisten de fc een algemeen optrekken ïa„ ™e»«s bi ctrv»-, pl-r. .-..el «1„\7ï4l. L.» I- 3,311 Trol.,;- .J den stand gelijk te maken. Een !n.if,alsta aanval maakte aan alle Illusies' *"0! nog aanwezig een einde. ffiove De Haarlemmers zaeen hun 7w loond met het winnende doelount n?,p- St- mers zetten cr nog eens allesm Kt»a. gaf hun geen kans meer. P' na« ÏDjo. Cursussen van lmishi voorlichting geslote^ '°ndelijke Er werd met animo g9„etkl De naaicursussen die in dit who wederom door het Comité inzak. u!Sr?la*: lijke voorlichting zijn georganiseer ren weer tot het verleden Er is w» J'-' anlmo gewerkt en het was op de zmS,'.'1*- lezen, dat men het betreurde dat i was afgeloopen. net wetr De deelneming aan den cursus heeft der deelneemsters het plan doen rLr1 verder te bekwamen voor coupeuse Si." wijze over eenigen tijd te kunnen t»,V! de financieele zelfstandigheid voor h, zin te herkrijgen. Een lofwaard» „n 3*' aantoont, dat, God zij dank durf m Si! aanwezig zijn ondanks de moelliiL EIt standlgheden. tai- Alleen reeds echter flet deelnemen a» d„ gelijke cursussen toont al aan dat de»J2 er nog is. Want men moet er wel over hehben om weer op de srhnnik. te gaan zitten. Nu valt dit "in de wel mee. want van schoolschheid" ts Sn 5 lessen niet te merken men zou haast Sf nnen spreken van een gezellig kraMfcJ,, leerares, mejuffrouw Liefhebber mét k, helpsters komt daarvoor alle lof toe Mevrouw A. A. Moens-van der Veen voorzitster van het comité heeft na de lute, les in een kort woordje op dit alles gewei» dank gebracht aan allen, die tot het Si? gen der cursussen hebben bijgedragen ««-' toe op de eerste plaats te deelneemsters té kenen zijn. De directeur van Sociale Zaken heeft na mens wethouder N. J. Out, die door ambtT bezigheden verhinderd was aanwezig te zlln zich bij het gesprokene aangesloten en er ve volgens zijn spijt over uitgedrukt dat het door te geringe belangstelling niet mogelijk geweest ls dezen winter ook maar één kookcursus te organiseeren Sur wees daarbij op het groote belang van af wisseling in de voeding en legde er den na- druk op, dat volgens de deskundigen een warme maaltijd niet meer behoeft te kosten zelfs goedkooper kan zijn, dan een brood-' maaltijd. In verband hiermede wees spr. op de ver schillende levensmiddelen, welke voor ge ringen prijs voor de ondersteunden te ver krijgen zijn. Spr. zeide verwonderd te zl]n dat bij een gemiddeld aantal van pl.m, 900 ondersteunden wekelijks slechts 200 a 300 K.G. versche groenten, welke slechts 3 et, per K.G. kosten, werden verkocht. Op een vraag van een der aanwezigen deel de spr. mede, dat deze groenten verkrijgbaar zijn op Maandag, Woensdag en Vrijdag van 8V2 tot 9 en van 19 tot 19.30 uur in de Kool straat (gebouwtje van de brandweer), Kaar ten daarvoor worden op Donderdag tegelijk met de andere bonnen verkocht. Tot slot kan nog worden medegedeeld, dat alle deelneemsters in het bezit zijn gekomen van een flanellen nachthemd of pyama.-' waarvoor de stof door het comité beschik baar was gesteld en die op de cursussen door de deelneemsters zijn vervaardigd. Buitenhaven Buitenhaven Hoogovens Duitsch Duitsch Fransch nr.s. s.s. £.S. Caribia Troyburg Circé West Indië Sebenico Caen stukgoed bijlegger erts C. s. V. 3—VERKADE 3 0-5. Het derde elftal van C. S. V. heeft Zondag geen kans gezien zijn nog steeds gering punienaantal te vergrooten. Het werd inte gendeel met niet minder dan 0—5 geslagen. Als eenig excuus kan hier gelden, dat C3.V, met een groot aantal invallers in het veld verscheen, terwijl tot overmaat van ramp de doelverdediger het wel geloofde en verstek liet gaan, zoodat een der spelers zijn plaats onder de lat moest innemen. De rust ging in met een 3—O-voorsprong voor de gasten, welke doelpunten door den gewonen keeper zeker waren voorkomen, doen waarvoor men den speler, die zijn plaats In nam, geen verwijt mag maken. Na de rust voegde Verkade er nog twee doelpunten aan toe. zonder dat C. S. V. ook maar eenmaal wist te scoren, zoodat het einde met een stand van 50 in het nadeel van C. S. V. kwam. BOUWVEREENIGING GOED WONEN. De bouwvereeniging Goed wonen hela haar jaarvergadering in de lunchroom a den heer B. Kuilman te Bakkum. In de plaats van den heer Slop. die wegens vertrek voor zijn functie als commissaris bedank had. werd de heer Kaper, opzichter bjj ne provinciaal ziekenhuis „Duinenbosch als zoo danig benoemd. offw>(iend De secretaris, de heer Blei, die aftredend was, werd herbenoemd. t. Vervolgens werd de rekening en woording van den penningmeester, den neer Brouwer, goedgekeurd. naar den stillen omgang. In den nacht van .Zaterdag op Maag heeft de R.K, Rijwielclub deelgenmfst den Stillen Omgang te Alkmaa De MM van den tocht berustte bij de he en Schram. De deelneming «as groot als vorige jaren. tennisclub bakkum. He voorloopige uitslag van den Zondagja I speelden wedstrijd tegen „Beatrix uit m sterdam luidt als volgt: „„„ns-Mevr. Damesenkelspel (2e): Mevr. Martens-* Schenkel 6—4. 36. 26. m,u Gemengd dubbel (le). Mevr. en Mevr. en Hr. Herellers 4-6,Wj "J—j* Heerendubbel: L. Res en W. Ubl-nm™. i Lijmers 3—6, 5—7. en mht. Damesdubbelspel: Mevr, Martos Uhl—Mevr. Schenkel en Mevr. Hennum le' Damesenkel, le en 2e Heerenerücel en Gemengd dubbel konden wegensg gespeeld worden, zoodat de voorloop K -1 in het voordeel van „Beatrix luid BRIDGECLUB CASTRICW. Jp 8 Mei speelt de bridgeclub Gastrtam uitwedstrijd tegen Krommenie, netg .atste drive van het seizoen is- EEN ANDERE LIJSTAANVOERDER In de Zaterdag in ons blad gecombineerde camdidatenlijst J,^nWj t lsche Revolutionnaire en Christel ij k-Hiatortecne candidaten voor de gemeenteraadsvemw» stond abusievelijk als lijstaanvoerd nomen de heer Eikelboom. Dit moet zijn de heer Bastiaan (v-hJ'

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2