LAWNTENNIS. HOCKEY DAMES-HOCKEY BILJARTEN HONKBAL WANDELSPORT WIELRIJDEN. TAFELTENNIS SCHERMEN ROEIEN. GYMNASTIEK. DAMMEN. 21967 SfXA'NDAG 1 MEI 1939 NED. LAWNTENNISBOND De Uitslagen. Hoofdklasse. HaarlemD.D.V. Leimonias 2Festina D.D.V. 2Anglo Dutch Het SpiegelLeimonias Eerste klasse. LeidenThor SchiedamPark Marlot KatMattenklopper Groen WitRhijnauwen .EnschedeAlta Hilversum—Arnh. Ver. WoburnparkEindhoven Philharm onieV olley Overgangsklasse. P. Marlot 2Hilverheide T.C.H.—Thor 2 Rhijnauwen 2Rood Wit SobriSiod NijmegenBilthoven Arnh. BondDaisy BredaBast. Bazelaar ReadyWoburnpark 2 1—! 8—2 1—f 5—i 3—7 7—: 6—4 1— 6—4 7—3 7—3 9—1 35 3—5 4—4 (gestaakt) 23 7—1 (uitgesteld) (gestaakt) 11 Tweede klasse A. - N.W. SwiftHaarlem 2 71' Beverwijk—Kat 2 ,7 Game and Set—TCH 2 1—6 gestaakt Tweede klasse B. - N.W, Koog ZaandijkHeemstede 62 StadivoBeverwijk 2 <.2T? Animo—TCG 2 1—5 gestaakt TCG 3—THC 1925 8—° WestrustDDV 6 15—3 Haarlem 3—Festina 3 2—3 gestaakt Tweede klasse A. - Z.W. TCG—Sobri 2 7—1 Derde klasse A. - N.W. BonzoSwift 2 26 TCH 3—Duinlust 3—5 RuïneStadivo 2' 42 gestaakt Heemstede 2Dash 23 gestaakt Derde klasse B. - N.W. Linoleum—Ruïne 2 Toss—TCG 4 AmstelkantWestrust Zaandam 2-Bonzo 2 Beverwijk 3—Wimbledon TCG 5—Nwe Meer 2 Duinlust 2—Beverwijk 4 Wimbledon 2Kg. Zaandijk 4 Ruïne 3Heemstede 3 Heemstede 4Tw. Bank 2 THC 1925-2—Westrust 4 Ruïne 4—Duinlust 3 Gooi 2Game and Set 2' All RightCocktail 3 Heemstede 5Schiphol 2 2—6 1—7 31 gestaakt 4—4 4—4 1—7 5—3 7—1 0—7 2—6 7—1 3—4 gestaakt 8—0 2—6 5—3 De verdere voorstellen tot reorganisatie, wij ziging in bestuursvorm, toegang tot de vergade ring via de districtsvergaderingen, werden zonder stemming goedgekeurd. De Competitievoorstellen werden uitvoerig bestreden. De verscherping, welke daarin beslo ten lag, schreef men toe aan de eenige jaren geleden ingevoerde promotie en degradatie. Mr. C. Jonker (Gouda) hield dan ook een warm pleidooi tot afschaffing van deze instelling. Ten slotte stelden de heeren Jonker en Vreeden- burgh voor het geheele wijzigingsplan op te schorten. Met 14437 stemmen besloot de vergadering dit plan in een te houden najaarsvergadering nader te behandelen. De voorzitter wenschte aanvoerder en spelers van de Daviscupploeg veel succes toe. De heer Croll werd met 163 van de 164 stem men tot voorzitter benoemd. In de bestuurs- vacature werd voorzien door de benoeming van den heer Nieman. Tenslotte werden de volgende dames en hee ren tot eereleden benoemd: mej. Everts (veel voudige kampioene uit de eerste twintig jaren van den N.L.T.B.), mevr. TiedemanBouman, ir. Broese van Groenou, mr. A. Diemer Kool, mr. C. Punt, H. Timmer, W. Janssen (Enschede) en T. Schoevers (Wageningen). NED. ARBEIDERS SPORTBOND. De Ballenjagers—Radeba III (4—4) Nadat „Radeba" met 20 was voorgekomen, maakten „De Ballenjagers" gelijk. De Rotter dammers slaagden er echter wederom in, de lei ding te veroveren. Na op 33 gekomen te zijn, kwamen de Haarlemmers met 43 achter, doch wisten nog een gelijk spel te behalen. Bij de Haarlemmers vielen de heeren op. Zij waren sterker dan hun Rotterdamsche collega's. Rotterdam won de beide gemengddubbels en een heeren-enkelspel, benevens het dames-dubbel. Slechts 3 partijen werden in 2 sets beslist. (1-9) De Competitie. Haarlem heeft het tegen het sterke D. D. V.- team leelijk moeten afleggen. De grondslag voor de Amsterdamsche zege werd reeds in de enkel spelen gelegd, welke alle vijf, zonder een set verlies door de Amsterdammers werden gewon nen. Zelfs kwamen er in de 10 gespeelde sets slechts twee voor met de cijfers 75! Wel een bewijs van het groote, te groote overwicht. In de dubbelspelen ging het wat beter voor Haarlem; zelfs kon het tweede heerendubbel spel, gespeeld door Kaufmann en Dolleman, dooi de thuisclub gewonnen worden. Al leek het er eerst ook weinig op, want D. D. V. leidde met 60 en 20. Het maakt de Haarlemsche presta tie echter des te - fraaier om met 06, 63, 64 te winnen. Het andere heerendubbelspel van Kern en Onstein was een dubbeltje op zijn kant, het viel tenslotte in Amsterdamsche rich ting. De cijfers 57, 75, 36 wijzen echter ^an., dat het verschil minimaal was. De damesdubbel werd eveneens een zware strijd, op het nippertje door D. D. V. gewonnen oriet 108 in de derde set. In de beide gemengde dubbelspelen was Haar lem weer kansloos; vooral de Amsterdamsche mixed met v. d. Heide was geweldig op dreef. De Amsterdammer vierde in dit nummer zijn tennislusten volledig uit en al is zijn kermis achtig fancy-play bepaald desillusioneerend voor zijn tegenpartij, het kan niet ontkend worden, dat hij met bal en racket verbazingwekkende dingen weet te verrichten. Een tennisgoochelaar en jongleur in optima forma! De gedetailleerde uitslagen luiden: Hoofdklasse. Haarlem—D. D. V. Heerenenkelspel: E. Kaufmann verliest van J. v. Olst 16, 26. J. Dolleman verliest van J. v. d. Heide 36, 2—6. J. v. d. Stadt verliest van J. Straus 46, 57. Damesenkelspel: Mej. Blikslager verliest van mevr. v. Gulick 1_6, 5—7. Mevr. T. de Graaf verliest van mej. P. v. Swol 3—6, 4—6. Gemengddubbelspel: Mej. M. de Jong en W. Kern verliezen van mevr. v. Gulik en J. v. d. Heide 06, 06. Mej. Blikslager en G. H. Onstein verliezen van mej. Jurrema en J. v. Olst 26, 36. Heerendubbelspel: W. Kern en G. H. Onstein verliezen van F. Wïegers en J. v. d. Heide 5—7, 75, 36. E. Kaufmann en J. Dolleman winnen van J. v. Olst en J. Straus 0—6, 6—3, 6—4. Damesdubbelspel: Mej. M. de Jong en mej. Blikslager verliezen van mej. Jurrema en mevr. v. Gulick 26, 6—2, 8—10. Overgangsklasse. T. C. H.-Thor 2 (3-5) Heerenenkelspel: J. Th. S. Blom verliest van H. F. Haver Droeze 0—6, 3—6. J. v. d Bliek verliest van M. v. Rijk 36, 46 Damesdubbelspel: Mej. M. Uitenhage de Mist wint van mej. W. E. Hulswit 60, 63. Mej. N. Fonkert verliest van mevr. H. Smul ders—Rolff 6—1, 2—6, 2—6. Gemengddubbelspel: Mej. N. Fonkert en J. Th. S. Blom winnen van mej. W. E. Hulswit en H. F. Haver Droeze 7_5, 6—2. Mej. M. Uitenhage de Mist en J. v. d. Bliek verliezen van mej. B. Perelaar en M. v. d. Rijk 4—6, 6—2. Heerendubbelspel: J. Th. S. Blom en J. v. d. Bliek verliezen van H. F. Haver Droeze en M. v. Rijk 46, 36. Damesdubbelspel: Mej. M. Uitenhage de Mist en mej. N. Fonkert winnen van mevr. H. SmuldersRolff en mej B. Perelaar 6—4, 46. 61. NEDERLANDSCIIE LAWN TENNISBOND. Competitiestand Hoofdklasse. gesp. gew. gel. verl. pnt. part. Leimonias 2 3 3 0 0 6 237 D. D. V. 2 10 12 12— 8 Haarlem 3 1 0 2 2 9—21 Festina 2 0 0 2 0 614 Jaarvergadering Ned. Lawntennis- bond. Zaterdag werd te Utrecht de algemeene jaar vergadering van den Ned. Lawntennisbond on der leiding van vice-voorzitter D. Croll ge houden. Aan Prins Bernhard werd een tele gram gezonden, waarin de vergadering haar groote erkentelijkheid uitspreekt voor het aan vaarden van het beschermheerschap. Na de goedkeuring van de jaarverslagen, kwam het belangrijkste punt van de agenda aan de orde, namelijk de reorganisatie. Er kwam reeds dadelijk een voorstel tot verwerping n.l. de instelling van een lidmaatschap van verdienste naast het eerelidmaatschap. De voorstellers wenschten geen onderscheid in de onderschei dingen. Ondanks verdediging van bestuurszijde en van Leimonias verwierp de vergadering het nieuwe instituut met groote meerderheid. KON. NED. HOCKEY-BOND. De Uitslagen. Kampioenschap van Nederland. GooiUnion 31 Promotie eerste klasse. B.H.V.-Delftsche Studenten 20 Tweede promotieklasse. H.H.Y.C. IIZandvoort 01 Gooi IISchaerweyde 12 Derde/Tweede klasse. Delftsche Stud. II—B.M.H.C. III 3—0 Vierde/Derde klasse. H.H.Y.C. VLeonidas 41 H.D.M. VII—B.M.H.C. VI 1—3 Alliance IIIjsvogels II 30 B.M.H.C. VI—H.D.M. VII 3—1 Om den Amsterdam-beker. AmsterdamB.M.H.C. 20 Om den J. D. Tresling-beker. Amsterdam II—H.D.M. IV 1—1 Amsterdam-beker (halve eindstrijd) Amsterdam—B. M. H. C. (2—0) De Haarlemmers hebben van hun bezoek aan het hockey-stadion in Amsterdam weinig spor tief plezier beleefd. Ging het in de eerste helft nog vrij normaal en verdiende Amsterdam den verkregen 10 voorsprong volkomen, in de tweede helft werd door de beide Amsterdamsche scheidsrechters een dusdanig fluit-duet gegeven, dat het een aanfluiting werd van het behoorlijk leiden van een hockey-wedstrijd. Dit steeg ten top na een terecht toegekende strafbully aan Amsterdam. Keeper Daalmeyer, die de executie moest verrichten. slaagde uitstekend en hield den bal uit het doel. Volgens den scheidsrechter was een overtreding door hem begaan en moest de strafbully worden overge nomen. Na herhaalde fouten door den Amster- damschen speler werd de bal ten tweeden male door Dalmeyer uit het doel gehouden. Maar weer had Dalmeyer volgens den scheidsrechter een fout gemaakt; de referee kende nu aan Amster dam een strafdoelpunt toe! Dit was tevens het begin van een lachwekkend hockey partijtje hoe het niet moet gefloten wor den. Van Haarlemsche zijde geloofde men het wel en speelde den wedstrijd uit, die volkomen door de volmaakt onbevoegde leiding werd doodgefloten. Het is jammer, dat de Bond voor dezen toch niet onbelangrijken wedstrijd geen Bondsscheids- rechters had aangewezen. Het had onaange naamheden als thans voorkomen. Intusschen verdiende Amsterdam de over winning met 20 wel. PROMOTIE/DEGRADATIE. Promotie eerste klasse. gesp. gew. gel. verl. pnt. v. t. B. H. V. 3 2 1 0 5 7—4 B. M. H. C. 2 1 1 0 3 5—1 Studenten 3 0 0 3 0 3—10 De Uitslagen. Promotie-Degradatiecompetitie. Gooi VIAlkmaar H.D.M. IIHilversum II G.H.B.S.—H.V.A. Oh KayB.D.H.C. IV LeonidasVictoria III Jeanette Walen-beker. B.H.V.Groningen TogoRood Wit Amsterdam-beker. VictoriaAmersfoort Oh KayH.C.M. De Heinekens-beker, Het tournooi om bovengenoemden beker, dat „D. E. S." organiseert, werd met de tweede zes tallen van „V. O. G." en „D. E. S." vervolgd. De uitslagen luiden alsvolgt: (De spelers van „V. O. G." staan bovenaan). pnt. brt. h.s. gem. Monsees 57+25 31 9 1.83 Slot 150 31 23 4.83 Oosterbaan 26 Kuipers 50 Slijkerman 78 Wesseling 100 Luttikhuis 99+25 Vlug 125 d. Voort 55 Osch 47 52 52 57 57 41 41 11 23 0.50 0.96 1.36 1.75 1.65 2.1 1.29 1.14 Dijk Blok 67 63 5 1.06 Meyer 100 63 12 1.58 „V. O. G." behaalde 432 en „D. E. S." 572 ca ramboles. De totaalstand is nu: „V. O. G." 1085 en „D. E. S." 1303 punten, zoodat „D. E. S." wint met 218 punten. De „Zilveren Fruitmand". Het invitatie-tournooi om de „Zilveren Fruit mand'' werd bij de „B. C. Haarlem" met de vol gende partijen vervolgd: pnt. brt. h.s. gem. O. Steensma 350 32 82 10.93 P. v. Someren 253 32 32 7.90 Ofschoon Steensma een fraaie serie van 82 scoorde, was hij overigens niet op dreef en speelde beneden zijn kracht, zooals het vaak met eerste partijen gaat. Ook P. v. Someren kan veel beter, dan hij nu heeft laten zien en bleef zoodoende een heel eind achter. G. W. Metz 350 37 58 9.45 P. v. Someren 333 37 49 9. Deze strijd ging gelijk op en was op 't laatst zeer spannend. Van Someren speelde iets beter dan in de vorige partij. Zijn tegenstander kan ook veel beter dan in deze ontmoeting het ge val was en had nochtans het voordeel van op eigen terrein te spelen. Deze wedstrijden werden Zondagavond voort gezet Het resultaat was als volgt: J. Steffers 230 25 43 9.20 P. Someren 350 25 53 14. Aanvankelijk nam Steffers de leiding. Na 10 beurten was de stand: 87 om 63. Daarna kwam zijn tegenstander op dreef en scoorde achtereen volgens 35, 53 en 48, waardoor deze de leiding had overgenomen. Het was nu: 127 om 200. Stef fers maakte nog 43, doch v. Someren zetter er 48 tegenover en op de 25s.te beurt maakte deze uit met 45 en liet den Haarlemmer ver achter. P. A. Kobus 350 17 145 20.59 G. W. Metz 67 17 28 3.94 Kobus begon met een poedel, doch bij de der de beurt maakte hij een fraaie serie van 145 en noteerde toen reeds 168. Op de 5e beurt kwam er een serie van 46, gevolgd door 11, 21, 50 en 10. Na 9 beurten was het reeds 307. Metz, die niets presteerde, had toen pas 18 punten. Eigen aardig was het, dat Kobus in de volgende 7 beurten slechts 16 punten maakte. Metz profi teerde niet van de kans en Kobus maakte toen uit. Hii liet zijn tegenstander op 67. Donderdag a.s. worden de wedstrijden ver volgd met de partijen: O. SteensmaG. Lam mes en G. LammesG. W. Metz. Competitie Ned. Biljartbond. Het is aan de Haarlemsche biljartclub „Insu- linde" gelukt, op den Competitie-landdag van verleden Zondag te Utrecht, in klasse D. klein- biliart cadre 35 c.M„ met haar spelers M. R. v. d. Water, J. Hasselmeyer en A. Corver het kam pioenschap van Nederland te behalen. 1—2 2—1 1—3 0—3 3—1 w.n.o. 50 3—2 0—5 0—0 (Om den Jeannelte Walen-beker). Togo—Rood Wit (3—2) Wegens het in vollen gang zijnde tennis- seizoen werd op verzoek van Togo de beker wedstrijd tegen Rood Wit Zaterdagmiddag op „Klein Zwitserland" te 's Gravenhage gespeeld. Rood Wit moest op het laatste moment den strijd met een onvolledig elftal aanbinden. Voor de eerste maal in dit seizoen werd Rood Wit en nog wel door een elftal van de overgangs klasse geslagen. Togo verdiende de overwin ning volkomen, ondanks het feit dat de Rood Witte-voorhoede enkele fraaie kansen verloren liet gaan. De Haagsche dames legden meer enthousiasme in hun spel, een factor die dit maal juist bij Rood Wit ontbrak. Togo nam de leiding, waama mevr. KesslerLeeuwenberg uit een hoekslag gelijk maaakte (11). De aanvallen van Togo bleven door hun snel heid en open karakter gevaarlijk; voor de rust bracht Togo dan ook den stand op 21. Na een kort overwicht van Rood Wit vergrootte Togo den voorsprong (31). Rood Wit trachtte den achterstand in te loo- pen doch hoewel mej. T. Goeting met een fraai schot het tweede doelpunt maakte, wist de Haagsche verdediging met succes den druk te weerstaan. Met Rood Wit in de meerderheid kwam het einde, dat tevens voor Rood Wit een minder goed, maar overigens welkom slot van een suc cesvol seizoen beteekende. B. D. H. C. IV gepromoveerd naar de tweede klasse. Door een goede 30 overwinning op het Am sterdamsche O. K. is het vierde elftal van B. D. H. C. er in geslaagd, haar promotie naar de tweede klasse te bewerkstelligen en daarmee de plaats weer in te nemen, die het vorig jaar voor het derde elftal verloren ging. Met de andere kampioene der derde klasse, Te Werve, en O.K. als nummer laatst van de tweede klasse werd een heele competitie gespeeld, waarin B.D.H.C. IV zes van de acht te behalen punten won, door slechts eenmaal van O.K. te verliezen. De laatste wedstrijd werd in Amsterdam op een zeer glad veld en bij slecht weer, doch in de prettigste verstandhouding gespeeld. O. K. toonde zich een goede verliezer en bood na af loop de aanvoerster van B.D.H.C. IV gelukwen- schen en bloemen aan. Haarlem—Seagulls (2—5) Haarlem verscheen Zaterdagmiddag in den wedstrijd tegen de Amerikaansche ploeg der Seagulls met eenige invallers. Daartegenover stond echter dat C. Kloos zij noude plaats aals achtervanger weer had ingenomen. Toch hebben de nieuwe eerste klassers de overwinning niet cadeau gekregen. Dank zij het „curve" werpen van Bird en Taylor is er van het slaan der Haarlemmers niet veel terecht gekomen. Feitelijk heeft alleen Vrugt. en dan nog pas in de achtste innings, een honkslag geleverd. Hij belandde daardoor op het tweede honk en wist het derde te stelen. Toch zou ook dit nog niet tot een punt hebben geleid, als niet de Amerikaansche korte stop een fout had gemaakt. Ook het eerste punt, gescoord door Beets, werd door een fout gemaakt. Zonder dat was Beets tusschen het tweede en derde honk gesneuveld. Dat was de geheele oogst der Haarlemmers. Wel werd de bal door anderen nog eens geraakt, maar iedere vangkans werd keurig benut. De Mon had er echter ook goed het oog in, vooral in de tweede helft van den wedstrijd, hoewel hij wat vaker geslagen werd dan de wer pers der Seagulls. O.a. kreeg hij een drietal driehonkslagen te gen zich. Mede door zoo'n tik kwamen in de derde innings al drie Amerikanen over de plaat, waardoor de score der Seagulls tot 4 steeg. In de vijf beurten die hier nog op volgden, behaalden zij echter nog slechts een run. Toen waren er door die slag meermalen drie slachtoffers per beurt. Goede vangen werden in die beurten ge daan door Missaar, Corsten en Kloos. Na negen beurten van Haarlem en acht der Seagulls won de nieuwe eerste klasser dus met 5—2. De cijfers der innings zijn: Haarlem: 000100010 2. Seagulls: 1—0—3—0—0—1—0—0—* 5. H. S. V. „Vooruit". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een wedstrijd over 12 K.M. voor de competitie, rond Kraantje Lek. Deze ronde ging over 3 maal 4 K.M. Er werd om de drie minuten gestart. De uitslag was: 1 R. Scheffer Jr., tijd 1 uur 9 min. 50 sec.. 2 H. Medenblik Jr., 1 uur 11 min. 10 sec. A.s. Zondag starten de adspiranten voor de derde voorjaarscompetitie over 2 K.M. De start heeft te zien uur plaats bij Kraantje Lek. Achilles. Ondanks het weinig aanlokkelijke weer en het feit, dat vrijwel alle A-klassers elders aan open wedstrijden deelnamen, verschenen er Zondag toch nog twintig renners aan den start. De tweede rit der korte afstandscompetitie over 5 K.M. werd gereden, .waarvan de uitslag als volgt was: B-klasse: 1. P. Wesselman; 2. A. Ligthart; 3. S. Schrama; 4. W. Hobbelen; 5. K. Koppen; 6. J. Ekel; 7. H. Rusman (pech): 8. P. Korthals. C-klasse: 1. B. d'Haene 2. Vlietstra; 3. Otte; 4. Beekhuis. Junioren: 1. H. v. Zijl; 2. W. Donkersloot; 3. T Bok; 4. L. Jaspers; 5. A. v. Rooden. Wegens den verjaardag van H K. H. Prinses Juliana niet hedenavond, doch Dinsdagavond vergadering. Van de Achilles-leden die deelnemen aan de wedstrijden te Oosterhout, bezette B. de Vries de vierde plaats; C. Siebeling en B. Schell moes ten jammer genoeg door een val opgeven. NED. TAFELTENNISBOND. Afdeeling Haarlem. Secretariaat: Voorzorgstraat 2 b, Haarlem. Bestuur. In de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer H. C. Bey is thans voorzien door den heer W. Berkemeyer, Jan Luykenstraat 74, Haarlem. De functieverdee- ling zal nader bekend worden gemaakt. Groot nationaal tournooi. Dit tournooi, dat zich in een groote belangstelling mocht verheu gen, heeft een nadeelig saldo opgeleverd van f 1,46. Voor de vele felicitaties die het bestuur mocht ontvangen, wordt hartelijk dank gezegd. Heemsteedsche kampioenschappen. Door den consul van de afdeeling Haarlem is aan de H. T. T. V. „Heemstede" toestemming verleend op Zondag 7 Mei 1939 een propaganda-tournooi in het ververschingshuis te Groenendaal te or- ganiseeren. Reina Wisselkrans stedenwedstrijden. Het bestuur heeft besloten dit seizoen ook met een team aan deze wedstrijden deel te nemen. Reeds a.s. Woensdag wordt er te Amsterdam gespeeld. Door de keuze-commissie wordt het team zoo spoedig mogelijk bekend gemaakt. De wedstrijd tegen Rotterdam, die te Haarlem wordt gespeeld, zal waarschijnlijk in de tweede helft van Mei worden gespeeld. Nadere be richten hieromtrent volgen zoo spoedig mo gelijk. Sportweek 1939. Het bestuur heeft besloten dit jaar wederom aan de Sportweek deel te nemen. In het groote comité zullen zitting ne men de heeren: W. F. Kruyff en J. Post. In de sub-commissie voor spel zal de heer W. F. Kruyff worden voorgedragen. Kampioenswedstrijd. A.s. Dinsdag 2 Mei zal er in het clublokaal van T. O .G. voormalig Zander-instituut, hoek Badhuisstraat te Haar lem, een wedstrijd worden gespeeld voor het kampioenschap van Nederland tweede klasse tusschen G. H. B. uit Amsterdam en D. O. S. uit 's Gravenhage. Bondsgedelegeerde is de heer W. F. Kruyff. Demonstraties: Het bestuur is gaarne be reid voor vereenigingen en andere belangstel lende demonstraties te houden. Voor inlichtin gen hieromtrent wende men zich tot den heer W. F. Kruyff, Bloemendaalscheweg 255, Over- veen. Sabelkampioenschap van Nederland. In een der zalen van „Amicitia" te 's Graven hage is Zondag geschermd om het sabelkam pioenschap van Nederland. Er waren 14 deelne mers, die in één poule waren ondergebracht; er werd op twee loopers gelijktijdig getrokken. De uitslag was als volgt: 1. W. van den Berg (Rotterdam) 11 gewon nen partijen, 42 gegeven treffers, 60 ontvangen treffers; 2. F. A. Mosman (Amsterdam) 10 ge wonnen partijen, 37 gegeven treffers, 62 ont vangen treffers; 3. J. Vandervoodt (Rotterdam) 10 gewonnen partijen, 42 gegeven treffers, 60 ontvangen treffers. De Varsity. De Utrechtsche Studentenroeivereeniging „Triton" beschikt dit jaar over veel roeiers. Daarom zal zij op de Varsity uitkomen in niet minder dan negen nummers, n.l. de oude vier, stuurmanlooze vier, jonge vier I, jonge vier II lichte vier, jonge twee, overnaadsche vier, over- naadsche twee en jonge acht. WEDSTRIJD K. T. K.- RESERVES A. T. B. Zondagmiddag werd onder leiding van den heer J. J. v. Doorn in de zaal van de le H.B.S. B de derde wedstrijd gehouden tusschen de heerenploeg van den Kennemer Turnkring en ae reserves van den Amsterdamschen Turn bond. Als juryleden traden op de heeren G. de Rie (Alkmaar), F. Muller (Amsterdam), P. Dijkstra (IJmuiden) en C. Th. Smal (Haarlem). t j ^-T K.-ploeg was door verhindering van J. de Kruif en L. Silvis verzwakt. Desondanks konden de Kennemer turners, na beide vorige jaren verloren te hebben, 't nu tot een overwin ning brengen, zij 't met een uiterst klein ver- A.T.B. behaalde nl. 663 p. tegen den iv.l.K. oo8 p. De lessen van het oefenkorps K.T.K. onder leiding van P. v. Duijn bleken dus niet vruchte loos te zijn geweest. Ook in een ander opzicht was er aanleiding voor voldoening: v. Duijn overwon nl. den A.T.B.'er Werkendam, die bui tenmededinging deelnam, met 97 p. tegen 91 p. Ruim twee maanden geleden in de K.N.G.V- kampioenschappen behaalde Werkendam 86.75 p. en v. Duijn 85 p. met dezelfde onderdeelen als m den wedstrijd van nu Zondag. Begonnen werd met vrije oefeningen en daar in kregen de Amsterdammers een voorsprong, die den K.T.K. weinig hoop gaf op een overwin ning. Paard en ringen waren nu aan de beurt, en aan eerstgenoemd toestel was de A.T.B. zoo slecht op dreef, dat de Kennemer turners door goed werk aan de ringen een voorsprong wisten te behalen. Het derde onderdeel deed dezen voorsprong evenwel weer teniet en de Amster dammers leidden toen met 395.5 p. tegen 355.5 punt. De wedstrijd bleek wel uiterst spannend te zijn, want na het vierde onderdeel (A.T.B. rek, K.T.K.-brug) was de K.T.K. voor met zelfs 13 p. Evenwel slonk na het vijfde onderdeel deze voorsprong tot slechts 3 p., zoodat een Kenne- mer-overwinning lang niet zeker bleek te zijn. Het laatste onderdeel (paardspringen) was evenwel ook voor den K.T.K. en met totaal 5 p. meerderheid voor dezen kring kwam het einde. De heer J. Hop, voorzitter van den kring, deel de de uitslagen mede en dankte den heer Van Duijn voor zijn leiding van het oefenkorps. De voorzitter van den Amsterdamschen Turnbond, de heer A. Montanjees, zei op voortzetting van de wedstrijden-reeks te mogen rekenen. Over beide ploegen waren de vijf besten: 1. P. v. Duijn (K.T.K.) 97 p., van 110 p. maximum, 2 F. de Vos (A.T.B.) 89.5 p., 3 A. v. d. Starre (K.T.K.) 88 p., 4 C.Posno (A.T.B.) en F. Guit (K.T.K.) 87 p. Voor de K.T.K.-ploeg was de volgorde: 1 P. v. Duijn, 97 p., 2 A. v. d. Starre 88 p.. 3 F. Guit 87 p., 4 A. v. Zadel 83.5 p.. 5 O. Brink 80.5 p., 6 J. Timmermans 74.5 p., 7 S. v. Looij 73 p., (zonder paardsprong), 8 B. Stouten 72 p., 9 H. Stoffer 71.5 p., 10 W. v. Houten 71 p. Over de onderdeelen luidde de uitslag: vr. oef. paard ringen brug rek sprong K.T.K. 111.5 119 125 128.5 116.5 67.5 A.T.B. 122.5 108 129 126.5 111.5 65.5 Uit het K. N. G. V. Het K.N.G.V. zal dit jaar beginnen met de af neming van nationale vaardigheidsproeven voor de jeugd. De wedstrijden om de zwem-, resp. athletiek- kampioenschappen van het K.N.G.V. worden 13 Juli in Arnhem en 10 September in Den Haag gehouden. Ter gelegenheid van de Bondsfeesten in Arn hem zal de A.V.R.O. daaraan verschillende ma len aandacht wijden. Op 11 en 25 Mei wordt de feestmarsch uitgezonden met toelichting van Han Hollander. Op 28 Mei komt de opening van bet Bondsfeest in het journaal. Een ooggetuige- "erslag wordt 28 Mei door de heeren Hollander "n Sommer gegeven van den drieland'mwed- strijd, en op 29 Mei van de algemeene vrije oefe ningen, waaraan ongeveer 10 000 gvmnasten te gelijk zullen deelnemen. DOE DAT NOOIT I Blijf altijd op de rechter- weghelft in bochten, binnen bebouwde kom men bent u dat zelfs-wet telijk verplicht 1 Kampioenschap van Haarlem en Omstreken. De stand der hoofdklasse is nu: van Dartelen Sluiter De Jong Meure Kroon Lunenburg Olij Fabel Van Looij gesp. gew. rem. verl. De stand der eerste klasse luidt: Schijvenaar Leuffen Bakker Vroolijk D. Schrijnemakers PI. SchijnemakerS Elstgeest Risseeuw Miedema Mol Diemke 480ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 4c klasse, le lijst Trekking van Maandag 1 Mei '939 Hooge Prijzen 25.000.— 5833 5.000.— 2248 1.000.— 4430 12141 15177 16495 400.— 15693 19366 20725 21159 200.— 15197 16209 20826 100.— 4566 7906 9927 10408 15851 16759 Prijzen van 65.- 1016 1031 1056 1092 1124 1138 1150 1167 1171 1176 1214 1229 1231 1258 1303 1340 1351 1369 1375 1415 148S 1487 1503 1541 1599 1631 1681 1701 1747 1749 1758 1766 1805 1864 1883 1976 1987 2012 2060 2066 2089 2113 2117 2151 2186 2224 2237 2292 2294 2433 2447 2517 2521 2529 2539 2558 2562 2585 2587 2648 2694 2727 2778 2816 2834 2850 2868 2940 2954 2960 2961 2978 2991 3002 3005 3017 3076 3135 3159 3165 3174 3198 3244 3253 3257 3269 3365 3403 3440 3479 3486 3489 3502 3523 3566 3580 3629 3649 3694 3745 3753 3828 3851 3871 3888 3959 4027 4060 4061 4073 4093 4100 4153 4184 4185 4191 4208 4218 4311 4326 4344 4356 4420 4440 4483 4526 4530 4549 4575 4642 4657 4671 4700 4708 4723 4732 4759 4778 4831 4856 4858 4871 4912 4972 5069 5138 5231 5237 5363 5383 5401 5430 5438 5444 5530 5552 5590 5600 5611 5644 5650 5684 5713 5751 5757 5772 5801 5822 5830 5878 5893 5907 5919 5955 5956 6056 6090 6166 6178 6248 6286 6306 6319 6394 6403 6413 6458 6590 6699 6727 6760 6803 6811 6833 6857 6876 6910 6968 6976 7003 7009 7046 7108 7129 7139 7199 7261 7272 7320 7334 7416 7484 7508 7535 7542 7593 7599 7626 7683 7696 7776 7801 7833 7866 7916 7921 7936 7971 7980 7987 7988 8062 8095 8106 8138 8155 8163 8184 8295 8297 8363 8390 8398 8415 8423 8445 8448 8479 8481 8496 8508 8517 8521 8524 8532 8604 8621 8645 8647 8662 8664 8672 8716 8719 8721 8727 8737 8745 8803 8888 8920 8929 8984 9006 9032 9104 9107 9115 9272 9364 9424 9442 9464 9486 2488 9504 9511 9538 9576 9591 9624 9625 9639 9653 9663 9679 9710 9793 9835 9848 9892 9960 9984 10072 10084 10102 10116 10121 10176 10200 10224 10245 10295 10342 10368 10379 10381 10452 10568 10577 10595 10606 10609 10669 10672 10684 10725 10738 10784 10836 10850 10883 10885 10993 10994 11003 11004 11029 11043 11048 11103 11172 11194 11204 112 1 0 11220 11255 11289 11305 11317 11318 11340 11391 11409 11436 11443 11477 11489 11490 11530 11538 11543 11606 11652 11676 11684 11698 11736 11751 11775 11863 11865 11920 11959 11965 11N| 12027 12187 12222 12223 12231 12269 12270 12283 12283 12289 12316 12323 12348 12350 12358 12368 12397 12405 12409 12447 12487 12512 12536 12559 12600 12634 12685 12696 12724 12749 12771 12784 12798 12811 12865 12866 12896 12908 12913 13092 13108 13118 13138 13139 13154 13190 13204 13208 13215 13231 13243 13257 13314 13330 13363 13376 13385 13401 13407 13429 13469 13479 13509 13514 13537 13540 13544 13568 13642 13683 13702 13767 13803 13817 13865 13877 13914 13931 13986 14047 14063 14107 14113 14118 14128 14130 14132 14146 14165 14185 14195 14204 14215 14237 14274 14302 14327 14367 14372 14377 14403 14463 14515 14519 14542 14550 14640 14671 14719 14745 14815 14321 14846 14866 14870 14932 15018 15114 15117 15180 15206 15279 15292 15312 15330 15339 15358 15368 15447 15453 15531 15546 15565 15572 15610 15626 15640 15766 15781 15830 15834 15856 15906 ls933 16004 16010 16028 16043 16069 16072 16118 16131 16155 1 6161 16206 16348 16400 16421 16473 16a27 16534 16538 16554 16566 16614 16636 1664o 166D4 16659 16667 16674 16676 16699 16722 16747 16768 16796 16799 16938 16967 17042 17062 17063 17133 17140 17179 17205 17216 17228 17275 17311 1733o 17410 17436 17455 17463 17472 17483 17657 17689 17707 17710 17738 17748 17750 17765 17782 17794 17846 17898 17923 17955 17956 17964 17999 1801» 18030 18056 18060 18074 18094 18145 18156 18188 18256 18258 18265 18288 18312 18323 18339 18346 18351 18356 18369 18375 18396 18503 18510 lfe-H 18569 18626 18638 18710 18716 18729 18/41 18"- 18842 18850 18925 18936 18937 18956 18976 18991 19017 19038 19055 19084 19117 19139 1919o 19-4. 19319 19341 19422 19427 19432 19456 19484 19J» 19509 19521 19543 19589 19603 16913 19622 Wboj 19670 19742 19756 19763 19771 19776 19816 19b« 19898 19913 20059 20118 20189 20202 202OD 20JSJ 20300 20311 20336 20366 20369 20383 20412 2041 20464 20490 20494 20584 20591 20613 20622 20631 '0637 20763 20788 20810 20811 20843 20888 -W 0975 21003 21012 21017 21049 21053 21057 21" 1155 21169 21207 21210 21242 21255 21300 JW 11349 21363 21385 21392 21452 21468 21o-3 1563 21623 21630 21713 21787 21873 21938 2-»» Verbeter. 3e klasse, 3e lijst 17402 m2.18402

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 8