Nieuwe fase in den raadhuis- bouw te Amsterdam. B. en W stellen voor ontwerpen Berghoef-Vegter en Duintjer- Komter verder te laten uitwerken Ik ontdek Amerika Opleveringstermijn van een jaar gesteld. h»t Amsterdamsohe gemeenteblad is I "pen nieuwe voordracht van B. en w. !«- X den raadhuis-bouw verschenen. Daarin zeggen zij te meenen. zich met de slotsom van de jury inzake Je besloten prijsvraag te moeten ver- «nïen n.l. dat het definitieve schetsontwerp, in den zin van art, a 9 net prijsvraagreglement door de Svraag niet is verkregen, ondanks L .mote moeite, die de Inzenders zich hebben gegeven aan het voortreffe- Ke werk, dat in vele opzichten Is et stand gebracht en dat de thans «volgde werkwijze, waarmede werd beooed langs den weg van een open- hareen een besloten prijsvraag tot „n definitief schetsontwerp te ko men derhalve volgens de letter van «noemd artikel niet het beoogde resultaat heeft opgeleverd, Ou «rond daarvan stellen B. en W. den raad derhalve voor zulks vast te «tellen en mitsdien deze prijsvraag voor geëindigd te verklaren. Veer tot hun teleurstelling biedt de uitslag «m deze prijsvraag B. en W. dus niet de ïïmliikheld den raad zooals zij bij het X van hun voorstel tercake in 1936 meen am te mogen verwachten een plan voor in nieuw raadhuis voor te leggen. Bleef in Zoverre derhalve de uitelag van deze pnjs- vraav negatief, de besloten prijsvraag heeft niettemin ook positieve resultaten van waar- 4!o°kedèeVvoor'malige jury doelt o.i. hierop in haar slotsom, luidende: Desalniettemin heeft de jury de overtui ging dat bij de voor de besloten prijsvraag bieraonden ontwerpen, twee plannen aan wezig zijn welke door hun bijzondere kwa liteiten de verwachting wettigen, dat, hier uit zij het ook na omwerking, het definitieve schetsontwerp voor het raadhuis van Am sterdam kan worden verkregen. Deze plannen ziin de ontwerpen no. 159, motto Meron en no 201 motto Belfort. Zoo de ontwerpers daar van ia de gelegenheid worden gesteld hun ontwerpen te herzien, is, naar de meening der Jurv de kans groot, dat een project zal wor den verkregen, dat het gewenschte definitieve schetsontwerp zou zijn en dat dan niet in twee, doch in drie étappes zou worden be- reikt. Hoewel strikt genomen het uitbrengen van een dergelijk advies niet werd verlangd in het hoofdstuk van het prijsvraagreglement, handelénde over de taak en de bevoegdheid van de Jury, heeft daarom de jury toch ge meend uw college dit inzicht niet te mogen onthouden1'. B. en W. geven den raad in overweging hen te machtigen zich in verbinding te stellen met de combinaties van architecten van deze twee ontwerpen, n.l. de heeren M. Duintjer, A. Komter en J. F. Berghoef en ir. J. J. M. Vegter ten einde te trachten, van hen ontwerpen voor den bouw van het raadhuis te verkrijgen, waaruit zoo mogelijk ten slotte een keuze voor het definitieve ontwerp kan worden B. en W. hebben terzake het advies van den gemeente-advocaat ingewonnen. Wordt hun de voorgestelde machtiging verleend, dan stellen B. en W. zich voor met deze archi tecten tijdens hun arbeid voortdurend con tact te houden, waarbij hun de noodige aan wijzingen betreffende de aan het gebouw te stellen gebruikseisohen kunnen worden ge geven, zulks om te bevorderfen, dat de beide ontwerpen, die o.a. ook zullen moeten vol doen aan de bepalingen der bouwverordening in een zoo ver mogelijk stadium worden ge bracht. Aan deze architecten ware voor hun ont werp een tijd van één jaar te geven. Hun zal voor hun arbeid een in overleg met hen „Toepen" een verboden kansspel geacht. Voor de Maastrichtsche Rechtbank heeft Maandag het O.M. het standpunt ingenomen, dat het kaartspel „Toepen", dat vooral in Lim- ourg sterk is ingeburgerd en in cafés, treinen en dergelijke veel wordt gespeeld, te beschou wen is als een verboden kansspel en valt onder de verbodsbepalingen van de wet op het ha zard-spel. Deze kwestie deed zich voor bij de behande ling van een zaak tegen een herbergier te Heerlen, in wiens café werd gekaart en waar- °i] vrij groote bedragen, n.l. twee gulden per spel, verspeeld werden. In verband met een en ander heeft een rechercheur van politie te neerien procesverbaal opgemaakt. Toepen" is een spel, waarbij iedere speler vier Kaarten in handen krijgt, en waarbij de laatste slag beslissend is voor winst of verlies. °-M- was van oordeel, dat bij alle kaart- speien het geluk van de .kaarten, welke men in handen krijgt en het z.g. bluffen aanwezig zijn, maar de behendigheid van het kiezen der 2,n vormt in vele kaartspelen toch de pam u "Toepen" is volgens het O.M. ,"et toeval van goede of slechte kaar ten, net geluk dus, van overwegende beteeke- 'f ^aaroP de deelnemers aan het spel geen geen overwegenden invloed van beteekenis kunnen uitoefenen et o.M. achtte het daarom als vaststaand, ^toepen' valt onder verboden hazard- hoLf veroordeeling van den café- 8el«Benheid tot dit spel had 6 geven, tot een geldboete van 40.— of dagen hechtenis. kwpJL*166^ er.a^e schijn van, dat over deze hooeer nS* pri"ciPieele beslissing door een Dp leg€ 231 worden uitgelokt. Qp 15 Me![r der recilfcbank werd bepaald stellen honorarium werden toege- vast te kend. B. en W. deelen voorts nog mede, dat de leden der voormalige jury zich bereid hebben verklaard, hen bij het met deze architecten te plegen overleg en bij het beoordeelen van de door hen in te zenden ontwerpen bij te staan en hen daarbij van advies te dienen. Oud-burgemeester van Ooltgens- plaat staal terecht. 's-GRAVENHAGE, 1 Mei. Het Haagsche gerechtshof behandelde heden in hooger be roep de strafzaak tegen den 57-jarigen W. J. D., oud-burgemee-ster van Den Bommel en Ooltgemsplaat, die wegens het uitlokken van en medeplichtigheid aan valschheid in ge schrifte door de Rotterdamsche rechtbank veroordeeld is tot gevangenisstraf van twee maanden. De procureur-generaal, mr. J. U. Polman vroeg bevestiging van het vonnis van de rechtbank. Uitspraak 15 Mei. UIT DE STAATSCOURANT. Bij K.B. van 24 April wordt met ingang van 29 Juli: a. Bij het Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger benoemd tot luitenant-generaal bij het wa pen der infanterie generaal-majoor bij dat wa pen T. Bakker. b. Luitenant-generaal T. Bakker voornoemd op zijn verzoek eervol en met behoud van recht op pensioen uit den militairen dienst ontslagen, onder dankbetuiging voor de langdurige en goede diensten door hem aan den lande bewezen. De viering van den verjaardag van Prinses Juliana. Hartelijke toejuichingen bij rijtoer. Ingezetenen van Baarn en Soest, maar daarnaast ook vele andere landgenooten, die daartoe al vroeg naar Soestdijk waren geko men, hebben Zaterdag voor Prinses Juliana gedefileerd en haar een bloemenhulde ge bracht. Te elf uur verscheen het Prinselijk Paar voor een der ramen van de benedenver dieping vlak bij den Paleisingang. De Prinses was gekleed in een lichtblauwe japon, terwijl prinses Beatrix een gesmokt wit jurkje droeg. Prinses Juliana nam plaats op .een stoel voor het raam, de kleine Prinses werd in de vensterbank gezet én 'de Prins plaatste zich achter de kleine. Hierna begon het voorbijtrekken van den schier eindeloozen stoet. Voorop een vijftigtal landelijke ruiters uit alle deelen van het land en gevolgd dooi de beide besturen der Baarnsche Oranjever- eenigingen, die twee mooie bloemenmanden als eerste van de grootsche bloemenhulde op het bordes plaatsten. De harmonie „Cres cendo" uit Baarn zette het Wilhelmus in het welk door alle aanwezigen werd medegezon gen. In lange rij defileerden de mensehen langs het paleis, luid juichende en allen hun bloem of bloemen op de trappen van de pa- leis-ingang deponeerende. Het voorbijtrekken van den stoet uit Baarn en Soest duurde meer dan een uur, waarbij de prinses niet moede werd te wuiven. Het kleine Prinsesje stond te trappelen van ple- zien bij het zien van dit voor haar nog onge woon gebeuren. Zondagmorgen hebben H.M. de Koningin en het Prinselijk Paar den dienst in de Ned. Herv. Kerk te Baarn bijgewoond, waar ds. Blaauwendraad voorging. Om kwart voor twaalf verlieten de Prinses en de Prins en Prinses Beatrix het paleis Soestdijk voor het maken van een rijtoer. De duizenden die langs den weg stonden, hebben de leden van het Prinselijk gezin buitenge woon hartelijk toegejuicht tijdens dezen rijtoer. Prinses Beatrix wuifde nu en dan ook naar het publiek. Viering van Jnlianadag in Amsterdam. AMSTERDAM, 1 Mei. De hoofdstad was vandaag feestelijk uitgedoscht met vlaggen en wimpels. Amsterdam vierde den dertigsten verjaardag van H.KH. Prinses Juliana. Reeds gisteren waren in de binnenstad en ook in de buitenwijken de vlaggen uitgestoken ter eere van dezen nationa'.en feestdag. Zondagmorgen gaf de vereeniging tot ver edeling van het volksvermaak een concert in het Vondelpark. Maandagochtend werd de viering geopend met koraalmuzick in het Von delpark en om half tien concentreerden zich de feestelijkheden ln Bellevue. waar voor de kinderen van leden van de Christelijke Oranje- vereeniging Oost een feest was georganiseerd. De Amsterdamsche Oranje Jeugdbond hield een feestvoorstelling in den Stadsschouwburg. Vanavond worden er door verschillende Oranje-vereenigingen feestelijke bijeenkom sten belegd in het Concertgebouw, Bellevue en in de aula van het Koloniaal Instituut. ANTWOORD DER REGEERING INZAKE NEDERLANDSCH—DUITSCII VERDRAG. 's GRAVENHAGE 1 Mei. Op de vragen van den heer Van Vessem betreffende de uitsluitend in de Duitsche taal gestelde verklaring, af te geven ingevolge het NederlandschDuitsche verdrag nopens de regeling van het goederen verkeer van 25 Maart 1939, hebben de mi nisters Colijn, Patijn en Steenberghe geant woord dat, waar deze verklaring in het wezen van de zaak gelijk gesteld moet worden met een van een Duitsche autoriteit, het voor de hand ligt, dat deze verklaring in de Duitsche taal werd gesteld. Bij soortgelijke regelingen met andere landen worden dergelijke verklaringen in de Fransche en Engelsche taal afgegeven. FRANZ VON PAPEN, de nieuwe Duitsche gezant in Turkije, wordt bij zijn aankomst te Istanboel door de autoriteiten welkom geheeten. EIKICIIÏIN VEEMARKT ROTTERDAM ROTTERDAM 1 Mei 1939. Aanvoer totaal 2179. Vette runderen 612. Vette kalveren 275. Nuchtere kalveren 21. Schapen 320. Varkens 909. Lammeren 37. Bokken 5. Prijzen per K.G. Vette koeien le kw. 74, 2e kw. 60, 3e kw. 3648. Vette ossen le kw. 67, 2e kw. 58, 3e kw. 3848. Vette kalveren le lew. 110, 2e kw. 90, 3e kw. 6075. Varkens (levend gewicht) le kw. 46, 2e kw. 45, 3e kw. 44. Scha pen le kw. 48, 2e kw. 43, 3e kw. 32. Prijzen per stuk. Schapen le kw. 24, 2e kw. 19, 3e kw. 16. Zuiglammeren le kw. 10, 2e kw. 7, 3e kw. 4. Vette koeien en ossen, aanvoer korter, handel kalmer, prijzen iets stijver; alleen derde kw. onver. Prima's resp. 76 en 70 ct. Vette kalveren, aanvoer iets grooter, handel matig, prijzen on veranderd. Schapen en lammeren, aanvoer iets ruimer, handel sleepend, prijzen constant. Var kens, aanvoer als vor. week, handel traag, prij zen iets lager. Eenige beste exemplaren boven noteering. Zuiglammeren, aanvoer gelijk vor. week, handel tamelijk, prijzen beste soorten iets hooger. DEMOCRATISCH, OF NIET? Wanneer je van-huis-uit een goed Hage naar bent, die nimmer hoest zonder de hand voor den mond te houden, die steeds uitmunt in goede hoffelijkheid en die zich onder alle schrikkelijke en plezante omstandigheden, die tezamen een menschenleven vormen, het Nieuwe Leerboek der Goede Manieren en de voortreffelijke aanwijzingen van moeder en kinderjuffrouw voor oogen houdt, die waar ter wereld hij zich ook bevinden mag, belang blijft stellen in de familie-advertenties voor zoover deze zich bezighouden met die namen, die zich bewegen tusschen de Almanach de Gotha en de lijst van rekeninghouders bij den Post-Cheque en girodienst; wanneer je van-huis-uit zulk een goed Hagenaar bent, dat je, aan den Scheveningschen boulevard gezeten om aan de lieve lente het onlieve Europa te vergeten, tenminste zestien maal per uur je hoed moet. lichten voor auto- en noto-ritciten; dat je eerst in de krant zoekt naar wie allemaal opgemerkt worden bij een bruiloft van het meisje Dinges met den heer mr. dr. van Zussenzoo, op het diner gehouden ter eere van den rechter in het Permanente Hof prof. dr. Guillielmo di Fruijllo (Santé Domingo), bij de teraardebestelling van burg graaf de Rogallistein de Biber Zowalla, oud lid van de ballotagecommissie der Oude of Artistieke Sociëteit en oud-Hetman van den Nederlandschen Padvindersbond; ik herhaal; wanneer je een goed Hagenaar bent dan biedt New-York je nog wel eens eenige moeilijkhe den. Om maar direct te zeggen waar het op staat: ik ontmoette hier een mede-ex-Ha genaar, die mij, na een twintigjarig verblijf in de Vereenigde Staten als zijn eenige en uitsluitende bezwaar tegen dit land kenbaar maakte dat je „waar je ook bent en waar je ook zit nooit het verschil kunt zien tusschen een heer en een man". Ik wist niet of ik dit moest opvatten als een compliment voor de New-Yorksche heeren of voor de New-Yorksche mannen; maar in ieder geval bedoelde deze fijnzinnige oud mede-stadgenoot dat ge u kunt verbeelden dat ge een sigaret zit te rooken met Cornells Vanderbilt terwijl je later bemerkt dat het de heer Bill Williams, drug-store-eigenaar is en dat ge in de vaste overtuiging bent aan de lunch te zitten met een heer die hier al van ouder op ouder belastingplichtig is, terwijl later tot uw afgrijzen blijkt dat deze man dertig jaar geleden van Bulgarije naar Man hattan is gevaren met tien dollar zakgeld er dat hij thans de grootste fabrikant van rol letjes-pepermunt is die de wereld überhaupt ooit gekend heeft. Het spreekt vanzelf dat gij zulke diep- schokkende, om als goed-Hagenaar maar niet te zeggen zeer-stuitende ervaringen opge daan hebbende, geneigd zijt te zeggen dat Amerika een reuze-democratisch land is. Jawel.... maar wanneer ge dan de lange lijst der hooge salarissen nakijkt, die ieder jaar als discreet hapje op uw burgermans tafel wordt gelegd en ge ervaart dan, een beetje duizelig van het astronomische, dat één meneer in 1938 een salaris heeft ont vangen van 1.250.000 dollar plus centen, dat er een stuk of wat zijn die Vrydags met een ontvangst van 15.000 dollar bij moeder-de- vrouw komen en verder nog een heeleboel tusschen de zevenhonderd- en de honderd duizend dollar salaris per jaar, en ge over- weegit dan daarbij dat twaalf millioen bur gers van de Vereenigde Staten geen penny salaris ontvangen omdat zij werkloos zijn en dat er heel wat meer inwoners van dit reusachtige land zijn die minder dan 2000 dollar per jaar verdienen dan die meer sala ris hebben, dan vraagt gij u toch ook wel weer even af of democratisch en democratisch niei twee zijn. Wanneer gij dan een eindje gaat wandelen en al peinzende over heeren en mannen, over een millioen en heelemaal-niks, over demo cratie of geen democratie, terecht komt in de New-Yorksche achterbuurten die net zoo verschrikkelijk arm zijn als de Londensche en de Parijsche achterbuurten en gij gaat daarna langs de hotels loopen in de buurt van het Central Park en langs de appart- ment-buildings van Park-Avenue en River side Drive, dan ziet gij zulke verschillen-in- menschenlevens dat er een huivering langs uw rug loopt. Wanneer u dan vervolgens weet dat hier inderdaad voor iedereen, die respectabelen arbeid op goede wijze weet te verrichten, een mooie plaats onder de zon gereserveerd is en dat, wanneer ge uw menschenplicht op voor treffelijke wijze vervuld hebt, niemand u vragen zal wat uw vader en wie uw moeder was en of hun naam al wel voorkwam op het lijstje van bevoorrechte lieden met wie u wel zou hebben kunnen omgaan, dan zegt u: „Ja, het is hier toch wel democratisch, want ik herinner mij nog heel goed dat er eens een meneer, die ook heelemaal een meneer was. voor de Grijsgroene of Letterkundige Socië teit ls gedeballoteerd omdat zijn papa-zaliger nog een pet op had en omdat hij thuis in zijn hemdsmouwen placht te zitten". Maar als u dan weer de society-pagina's van uw dagblad leest en ieder dagblad heeft iederen dag tenminste twee volle pagi na's aan de besÜst-betere kringen gewijd en ge ziet wat daar al niet wordt meegedeeld van verlovingen, bruiloften, lunches en diners, buitenverblijven en jachten, reizen-om-de-we- reld en feestjes in Bermuda, Nassau, Florida, allemaal feestelijkheden van allemaal beken de menschen die zich geen zier aantrekken van de zeer manifeste onsterfelijkheid dezer wereld in deze menschheid, dan denkt u: is dat allemaal niet zoo egoïstisch, zoo on- menschlievend, zoo verre van alle maatschap pelijkheid, dat een land waar zulke menschen belangrijke rollen spelen in geen geval democratisch genoemd mag worden? Maar Amerika is een land van uitersten. Een machtig en machtig interessant land, waar het heerlijk is te zijn voor ieder die open oogen en ooren heeft, voor ieder, die het groot sche, in welken vorm en in welke mate ook, weet te waardeeren en het zijn ook juist die tegenstellingen die het zoo buitengewoon moeilijk maken om de vraag te beantwoorden of Amerika nu wel of niet democratisch is. Het is heel wel mogelijk dat meneer Morgan in Wallstreet en meneer Dupont van de ge weren en de kanonnen en meneer Vanderbilt van de vele millioenen dollars en meneer Ford die op zulk een hoog inkomen wordt ge taxeerd, dat hij wanneer hij een paar ton per dag aan gezellige dingen spendeert, toch nog altijd aan het eind van het jaar meer coupons te knippen heeft dan per 1 Januari, met hun procuratiehouders, klerken en schoonmaak sters omgaan op zoo vriendschappelijke wijze, als een adjunct-commies ter departemente van Onderwijskunsten niet in zijn hoofd zou halen te doen met een schrijver-op-jaarloon. Maar anderzijds kijkt meneer Dupont wel in de Gotha wanneer zijn dochter hem voorstelt aan prins Matchiabelli de Saint Exupery, de welke heur hart stormenderhand heeft ver overd en anderzijds is mevrouw Vanderbilt wel heel erg voorzichtig, wie ze op de thee met een koekje en een sandwich na zal vragen. Nog erger dan wij in Den Haag. Maar aan den anderen kant wordt hier ont zaggelijk veel voor den benarden medemensch gedaan. Aan den anderen kant zijt ge hier ge heel belastingvrij wanneer ge geen 2400 dollar per jaar verdient. Is alle onderwijs, met inbegrip van alle schoolboeken, hier gratis. En heb ik geen Amerikaan ontmoet van mijn schoenpoetser af tot den president van mijn bank toe, die het niet heerlijk vindt Ame rikaan te zijn en die niet iedere gelegenheid te baat neemt om te zeggen dat hij Amerika het heerlijkste land van de wereld vindt. Aan den anderen kant ook wordt er nergens in de heele wereld zoo gezorgd voor de men schen, zijn de techniek en het comfort zoo volmaakt, is de vrijheid van het geschreven woord en van de uitgesproken gedachte zoo groot, gaan in het dagelijksche leven groote Pieten en kleine mannetjes zoo amicaal en plezierig met elkaar om. Zoodat ik maar zeggen wil dat de vraag ..democratisch of niet?" wat de Vereenigde Staten betreft thuis behoort in de rubriek van de vragen waarop geen absoluut en afdoend antwoord is te geven. Eén van de vele vragen waarvoor de belangstellende bezoeker van dit cngeloofelijk-belangwekkende land zich ge steld ziet. Vragen van een jong, een intens-levend, een koortsachtig werkend land. Een grootsch en indrukwekkend land; Waar de meneeren en de mannen, dé Van- derbilts en de Williamsen, de president en de schoenpoetser een plichtsgetrouw, arbeidzaam •en consciëntieus leven leiden, afgewisseld met een soort kinderlijke vreugde die ge in Europa niet kent. Wanneer gij van-huis-uit een goed Hage naar zijt denkt ge, loopend in zoo'n straat met aan weerszijden naar den hemel strevende huizenblikken, vanzelf wel eens met verlangen aan de Pier en de Boschjes en een kopje kof fie op den boulevard. Maar in deze geweldige stad New-York zijn ook veel dingen waar ge thuis geen begrip van had en die het hart sneller doen kloppen en het bloed doen tin telen. Mr. E. ELIAS Hontlerdvijftig jaar Boldoot. Een kijkje van de Berlagebrug af op het in aanbouw zijnde Amstel-station in Amsterdam Oost, dat over eenige maanden officieel in gebruik genomen zal worden, Het jubileum feestelijk herdacht. De N.V. Eau de Cologne-fabriek J. C. Boldoot herdacht Maandag het 150-jarig bestaan van haar bedrijf. Ter gelegenheid van dit jubileum was het ge- heele personeel, zoowel van het bedrijf hier te lande als van de buitenlandsche filialen Maan dag in het groote kantoorlokaal van het gebou wencomplex aan den Haarlemmerweg te Am sterdam bijeengekomen, welke bijeenkomst ook werd bijgewoond door den Minister van Sociale Zaken, Mr. C. P. M. Romme. De directeur der jubileerende onderneming, de heer J. M. B. van Vlijmen, opende deze samenkomst met een welkomstwoord tot alle aanwezigen. Het oudste lid van het personeel, de heer G. v. d. Lugt, heeft hierna namens het personeel de directie voor de jubileerende onderneming ge luk gewenscht en daarbij aangeboden het ontwerp van een gebrandschilderd raam, dat een plaats zal krijgen in de trappenhal van het kantoorgebouw aan den Haarlemmerweg. Het ontwerp, van de hand van den glazenier Bogtman te Haarlem, geeft een voorstelling van de gebouwen aan het Singel, waarin het bedrijf zooveel jaren gevestigd is geweest en van het perceel aan den N.Z. Voorburgwal, waarin de stichter in 1789 zijn „apotheek" stichtte. Een aantal leden van het personeel, gekleed in costuums uit den tijd, toen liet bedrijf werd gesticht, gaven hierna een aardig overzicht der ontwikkeling van het bedrijf. De Minister van Sociale Zaken, Mr. Romme hierna het woord verkrijgend, zeide het zich een vreugde te achten als „eerste buitenstaander" de directie en daarin allen, die aan de onder neming verbonden zijn te mogen geluk- wenschen. De Regeering heeft er prijs op gesteld aldus Minister Romme hier tegenwoordig te zijn uit overwegingen zoowel van economischen als van socialen aard. Mnister Romme deelde mede, dat het II. M. de Koningin behaagd heeft, den directeur van „Boldoot", den heer J. M. B. van Vlijmen, te benoemen tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Vervolgens deelde Minister Romme mede, dat H. M. de Koningin nog verschillende andere onderscheidingen had toegekend. De heer van Vlijmen dankte namens allen, wien een Koninklijke onderscheiding ten deel viel. Vervolgens werd nog bij monde van den heer G. Weustink een geschilderd portret van den heer J. J. Boldoot namens aandeelhouders aan de directie aangeboden. Hiermede eindigde de herdenkingsbijeenkomst en ving de receptie aan, waar de directie van de jubileerende onderneming door zeer vele vrienden en relaties werd geluk gewenscht.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3