t Meifeest van de Arbeiders beweging. Meir(!de van da" heer Stuvé. arbeidersbeweging heeft in w Imndag het 1-Meifeest gevierd, onre pi»1? 1voor de kinderen een feesst 9* m het terrein van den N.A.S.B. pjgaDiseera_eDe regen trad Iiier als 1 MOdat de leiders en leidsters Het J ipeSreber eP' m feest v00r de kinderen noest® - te doen houden. Nadat de jeugd ia ..Odeon de kinderen mochten stiltenr he{ gebouw wa5 getrokken eietzM™ had geïnstalleerd werd volop !i zang, si»1. 113115 en tractatle, genot», w' ondanks de minder gun- <£fa'weersomstandigheden niets te kort si» t^ÏÏSenen verzamelden zich des W. t*de «ncertzaal van het Kennemer avonns ui Meifeest van de moderne flafftSrlng gevierd werd met de ge- Mei-vergadering. De zaal was ult- tnnkebitó™ de voorzitter van het 1- ffijlf'tX* De Bie, het openings- 'S? beerde er aan, dat op de tweede Sp"„oHnnale 50 jaren geleden werd be- Prf vfering van het 1-Meifeest. Deze 5 rimpo- dus in verband hiermede een avond ctrwo *-*— j- karakter, aldus de voorzitter. VAibeiders-zangvereeniglng „De Daad" zit korte openingswoord onder leidmg W*®J 1,..,. p j Potgieser achtereenvolgens ïSuood" en „Waakt Op", waarna een ;S3 vertoond, dat het gedicht „De S van Adema van Scheltema, aangevuld van den heer Mol, in beeld ^fwlden werden muzikaal geïllustreerd JJden heer Potgieser aan den vleugel en de zangvereeniging „De Daad". Finals onlangs bij de vertooning dezer tSTüi ..Odeon" wist het publiek het ge mene naar waarde te schatten. te heer J. Stuvé. bestuurslid van den mo- (iemen textielarbeidersbond te Amsterdam, de Meirede. Spr. begon zijn rede met ïïn herinnering aan de opkomst van de ar- teidersbeweging een halve eeuw geleden. Door bewustmaking van de arbeidende klasse beefde de oude beweging naar lotsverbetering voor de arbeiders. De groote massas van ar beiders had geen belangstelling voor den strijd voor lotsverbetering. Zij sleten hun vrije men in de kroeg en toonden zich onverschillig voor demogelijkheden tot wijziging van de vele misstanden. De strijd begon dus onder wel zeer moeilijke omstandigheden, maar de strijders waren bezield met een be nijdenswaardig idealisme. Hun werk heeft vrucht gedragen. Thans kunnen wij ons be nemen, aldus spr., op een S.D.A.P. van 80.000 leden, een eigen pers, sterke vakorganisaties, een cultureele beweging, een scholendienst, enz, Helaas zijn thans de omstandigheden zoodanig, dat men zich afvraagt of de doel einden wel langs den voorgestelden weg be reikt kunnen worden. Gelukkig is er nog vertrouwen, al zal de strijd moeilijk zijn. Ook nu worden de eischen van de arbeidersklasse met spot en hoon begroet, maar dat gebeurde ook toen destijds de eischen van acht-uren- dag en algemeen kiesrecht werden gesteld. Ook ten opzichte van de welvaartspolitiek en van het werkloosheidsvraagstuk stelt de moderne arbeidersbeweging haar eischen. In het Plan van den Arbeid werden de maatregelen aangegeven, op welke wijze de werkloosheid krachtig in te dammen was. In het rapport van het N.V.V. werden de werk- objecten aangegeven, maar ook dit kon geen genade vinden. Het plan Westhof stelde het N.V.V. in het gelijk, zelfs werd daarin aan getoond, dat het geld voor deze groote werken in Nederland aanwezig is. Ook de koopkracht theorie, zooals in het plan aangegeven, werd aanvaard. Daaruit blijkt dus, dat de eisch van de arbeidersbeweging uitvoerbaar was. Thans zijn de mogelijkheden tot uitvoering wel aanwezig en kunnen eindelijk in Neder land betere verhoudingen ontstaan. In de Meileuze van de S.D.A.P. staan de woorden: „Vrede, vrijheid, arbeid". Spr. hoopte, dat het groote vredesfront van de democratische staten werkelijkheid zal wor den. Ook in ons land vindt het extremisme nog een voedingsbodem. Wel is het fascisme teruggeslagen, maar door de ellendige om standigheden, waarin talloozen nog leven, wordt een willig oor verleend aan het „zoet gefluit" van fascisme en nationaal-socialisme. Onze vrijheid willen wij door niets en nie mand bedreigd zien, aldus spr. Wanneer de komende tijden daarvoor offers vragen, dan moeten wij daartoe bereid zijn. In de eerste plaats zal het noodig zijn, de orga nisaties te versterken. Dan eerst zal het mogelijk zijn tot groote daden te komen en oen strijd te voeren voor een nieuwe gemeen schap. Daarvoor is het idealisme van pioniers noodig. Spreker eindigde zijn betoog met een krachtig mede te werken aan de van de sociaal-democratische De rede ontlokte aan de vergadering een stevig applaus. ■2LM£' heeft tensMite het publiek nog Sit??8 gouden met de bekende dan- f»i e tüfnafdeeling van den N.A.S.B. mJ°? 5ttc?es Toor het voetlicht, wprs s* zillfen Van „Internationale" sera de vergadering gesloten. mffidefïëLolijke optocht met banieren en omdat fhtmaal op het programma Bi»? verleenden6 <>aarvoor geen toestem- ekbexajiens k.k. nijverheids- SCHOOL. heEfiemdexamen van de R.K. Nfjver- «aï O V°°f mel5ies slaagclen de jonge Eers T a Sp,e, '- J' Jansen> N, Niesten, C. de mans „Vl'les. N. Zonneveld, M. Heere- en Hennen, Afgewezen 2. V'at de tuinders kregen. Noteerli "9 "an de groentenveiling. fc" Kr Sr. kist 20—40 Sb n ,fer kl' kist 80-85 SLP? !0i) krop f 2,50—f 7 «Welen per bos 16—22 ™=rberperbos4-7 Rartif per bos 23V2 per bos 1V_2 /2 1Pl.b® 1V2—3 V ^V.1 UUS 1 :Ege dl bi' Pef b°s 46-60 Asperee r, b'ïw P0r bos Prd p.. vPer.bos 2430 WIJK AAN ZEE Tehuis voor militairen geopend. De Nationale Reclasseeringsdag. Propaganda-bijeenkomst in „Odeon". Men verzoekt ons opneming van het volgende: Evenals vorige jaren wordt ook nu in de dagen voorafgaande aan den Nationalen Reclasseerings dag de Reclasseeringskrant verspreid. Deze krant bevat artikelen van bekende Nederlanders over Reclasseering en het Reclasseeringswerk en de aankondiging van de radio-spreekbeurten. Ver der zal men er een interessante prijsvraag in kunnen vinden. Voor de goede oplossers zijn vele waardevolle prijzen beschikbaar gesteld. Tijdens de propaganda-vergadering van heden in „Odeon", zal Ds. Holtrop spreken. Deze avond zal een gezellig karakter dragen. De toegang is vrij, een ieder zal er van harte welkom zijn. Collec tanten en collectrices voor de collecte op Zater dag 6 Mei kunnen zich aanmelden bij den heer K. Brandenburg, Parklaan 23 en Dinsdagavond aan de zaal. Langs de Lijn. Het programma van de Radio Centrale. Woensdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 3.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, pl.m. 10.20 Diversen; 10.30 Parijs; 11.05 Diversen; 11.20 Parijs; 12.05 Diversen; 12.20 Brussel Ned.; 2.20 Keulen; 2.50 Londen Reg.; 3.35 Deutschlansender of diversen- 4.20 Parijs; 4.35 Londen Reg.; 5.20 Parijs; 6.20 Londen Reg.; 7.40 Diversen; 8.20 Brussel Fr 10.20 Brussel Ned. 10.35 Keulen. Lijn III: 8.— Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 10.35 Londen Reg.; 12.05 Nationaal programma; 9.20 Londen Reg.; 10.20 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen: 10.35 Londen Reg.; 12.50 Brussel Ned. 2.20 Nationaal programma; 4.20 Parijs; 4.35 Londen Reg., 5.20 Nationaal programma; 6.20 Londen Reg.; 7.40 Nationaal programma; 8.20 Londen Reg.; 8 30 Keulen. CHR. GYMNASTIEKVEREENIGING „HERCULES". De Christelijke Gymnastiekvereeniging „Hercules" hield gisteravond een feestavond in het gebouw „Harmonie" aan de Groene- laan. De voorzitter, de heer J. Tabak, wekte in zijn openingswoord, de leden op om abonné van het Turnblad te worden. Hierna deelde de heer C. P. Nieuwenweg eenige bij zonderheden mede over den adspirantendag, die op Hemelvaartslag te Amsterdam ge houden zal worden en waaraan ook een groote groep aspiranten van Hercules zal deelnemen. Hierna droeg de heer Nieuwenweg een ge dicht voor betrekking hebbende op het ont staan en de ontwikkeling van Hercules. Mej. Jo Schaap declameerde vervolgens een drie tal gedichtjes getiteld „Een raar geval", „Baas boven baas" en „Boerke Naas". Ver volgens zong de heer W: v. Rijn, aan de piano begeleid door den heer R. van Kalker ..de Harly Davidson", waarna de heer L. Wag- ter een stukje getiteld „Hannes verhuurt ka mers" voordroeg. Het een en ander werd afge wisseld met spelletjes, wedstrijden, zang en tractatie. Voor de adspiranten zal waarschijn lijk na Hemelvaartsdag een feestavond geor ganiseerd worden. KERKMEESTERS HERBENOEMD. De heeren J. J. de Wildt en R. de Ruiter zijn door den bisschop van Haarlem herbe noemd als kerkmeesters. De heer H. J. Holt werd herbenoemd als armmeester. COLLECTE VOOR DE KINDERUITZENDING De alhier gehouden jaarlij ksche collecte voor de R. K. kinderuitzending heeft een be drag van f 147 opgebracht. D.O.K.-LEDEN NAAR BELGIë. De heeren H. Groeneveld en J. van Soest, leden van de krachtsportvereeniging D.O.K. alhier hebben deelgenomen aan de te Gent ge houden worstelwedstrijden. Zij maakten deel uit van de Nederlandsche ploeg, die tegen de Belgische nationale ploeg uitkwam. Groene veld verloor zijn partij op punten, maar Van Soest was gelukkiger en wist zijn tegenstan der, den Belgischen kampioen zwaargewicht, na veertig seconden te toucheeren. Nederland won den wedstrijd met vier gewonnen par tijen. De Belgische ploeg bracht het tot drie overwinningen. OUD-KAPELAAN WORDT PASTOOR. De Bisschop van Haarlem heeft kapelaan A. J. Knots, die ook eenige jaren werkzaam was in de parochie van de H. Agatha alhier en thans te Amsterdam (H. Agnes) stand plaats had, benoemd tot pastoor te Over- schie. Het voorziet in een behoefte. Op initiatief van een comité uit de ingezetenen van Wijk aan Zee is gisteravond op officieele wijze in het café van mevr. de wed. BolTegel aan de Voorstraat een militair tehuis geopend, waarmee ongetwijfeld in een behoefte wordt voorzien. Immers voor de in onze badplaats ge legerde militairen was geen enkele gelegenheid, waar zij buiten de diensturen een rustig plekje konden vinden om met kameraden samen te zijn of om te lezen of te schrijven. Het comité, dat de noodzakelijkheid van een dergelijk tehuis inzag, liet evenals in de maand September van het vorige jaar het oog vallen op het reeds ge noemde café, dat hiervoor uitstekend geschikt bleek te zijn. Het is een gezellig cafétje, waarin de militairen zich wel spoedig thuis zullen voelen. Ook gisteravond heerschte er onder onze jongens reeds een ongedwongen stemming, toen pastoor L. Snelders uit Wijk aan Zee zich met een kort woord tot de aanwezigen wendde. Spr. herinnerde aan de woorden van den Franschen Bonaparte, toen hij met zijn leger in Noord- Italië kwam. Bonaparte sprak n.l. als volgt: „Gij zijt soldaten, gij zijt slecht gekleed en slecht ge voed, doch het gouvernement kan niets geven.'" In ons land is het echter juist andersom en het gouvernement kan alles geven, aldus spr. Wat het echter niet kan geven is uw tehuis, wat zoo heerlijk is, dat men dat nergens kan vinden. Maar toch moet er wat zijn, waar de soldaten zich thuisvoelen en spr. meende, dat zij dit in dit tehuis zouden vinden. Het is niet groot, maar men moet het waardeeren, aldus spr. Pastoor Snelders besloot met den wensch uit te spreken, dat de dienstplichtigen het een allerprettigst tehuis zouden vinden. Ds. J. A. L. Hovy onderschreef de woorden van den vorigen spreker volkomen en hoopte dat de uitgesproken wensch in vervulling zou gaan. Nadat spr. de prettige samenwerking tus- schen de comitéleden had gereleveerd, zei ds. Hovy dat ook in Beverwijk velen den militairen een warm hart toedragen, want de bevolking voelt zich dankbaar gestemd tegenover de mili tairen, die onze kust en grenzen bewaken. Spr. beschouwde het als een staaltje van plicht voor iedereen, om zooveel mogelijk medewerking te verleenen. Hierna heeft de kapitein van het 10de regi ment infanterie, A. J. Smit, het comité dank ge bracht voor de voorbereidende werkzaamheden en de groote medewerking, die bij het stichten van het militaire tehuis, is verleend. Ook na mens den commandant van de artillerie bracht spr. hartelijk dank aan de initiatiefnemers en eveneens aan burgemeester H. J. J. Scholtens voor zijn aanwezigheid. Onder het genot van een kopje thee bleven de militairen en belangstellenden nog eenigen tijd bijeen. De intieme plechtigheid werd o.m. bijgewoond door burgemeester Scholtens, kapitein A. J. Smit, dr. Netelenbos, de comitéleden en de lui tenants van de artillerie mr. Sieperda, Van Griethuysen, Heirman en de luitenant van de infanterie Kraayenoord. HET JUBILEUM VAN DEN BISSCHOP Deze week zullen de heeren collectanten van de R.K. kerk een aanvang maken met de inza meling van gelden, bestemd voor het geschenk, dat den Bisschop van Haarlem zal worden aan geboden bij gelegenheid van diens veertigjarig priesterj ubileum. LICHTBEELDENAVOND IN DE FRÖBEL SCHOOL Hedenavond zal vanwege de congregatie der „Derde Orde" in een der zalen van de Fröbel school der Eerw. Zusters een propaganda-avond worden gehouden. Een Pater zal een toelichting geven op de te vertoonen lichtbeelden. HEEMSKERK Per bos 30—33 WitlT K'G' 4015 TOM Mr K Q fe? K,G. 2y231/, toai°o P»r doosje 20-24 BAARD OP HOL. Toen de tuinder N. W. Maandagmiddag met paard en wagen langs den Rijksstraat weg van de markt terugkeerde, schoot plot seling de spoorstok van het lemoen af kwam op de achterpooten van het paard terecht. Het dier schrok en sloeg op hol. Bij den Nar- cissenweg trachtte men het dier te grijpen docd- den weg te versperren, doch nu ging het paard den Narcissenweg in. Tenslotte wist men het toch tot staan te brengen. Door den plotselingen schok dien de wagen kreeg, was de tuinder er af gevallen, doch hij kreeg weinig letsel. De wagen was tamelijk beschadigd. KINDERUITVOERING. Zondag 7 Mei geeft het kinderzangklasje „De volkszangertjes", bestaande uit kinderen van le den van de afdeeling Volksonderwijs, een uitvoe ring in café „Flora". TOONEELUITVOERING Zondagavond gaf de tooneelvereeniging der St. Joseph-Gezellen vereeniging een succesvolle tooneeluitvoering in het K. S. A.-gebouw. Opge voerd werd: „Als de sirene gaat", tooneelspel in drie bedrijven van Jac. Braun. Bij de opening heette kapelaan Danckaarts al len welkom. Zooals wij gewoon zijn van de Gezellen werd er weer uitstekend gespeeld. Uit het applaus dat den spelers na ieder bedrijf en bij het einde ten deel viel, bleek wel, dat het publiek had genoten en de prestaties der uitvoering naar waarde wist' te schatten. De avond werd besloten met een gezellig bal. Een goed strijkje bracht de stemming er in. CASTRICUM HAARL. VOETBALBOND. (Officieel). Kampioenschap van den H. V. B. Lichtwedstrijd Haarlem 3Bloemendaal 2. De kampioenen der twee eerste klassen van den Haarlemschen Voetbalbond Haar lem 3 en Bloemendaal 2 spelen Woensdag avond kwart c.veracht op hel terrein aan den Schoterweg een lichtwedstrijd om het kam pioenschap. De wedstrijd wordt geleid door scheidsrech ter J. Joosten, grensrechters zijn de heeren J. an Aalst en J. Hafkenscheidt. SANTPOORT DE RAADSVERKIEZINGEN. Zooals wij destijds reeds meldden, kwam de naam van het R.K. Raadslid Heeremans op de voorloopige en later op de definitieve gros lijst voor de raadsverkiezingen niet voor. Hoewel de heer Heeremans omtrent het aanvaarden van een candidatuur via een z.g.n. vrije lijst nog geen definitief toesluit heeft genomen, heeft hij op uitnoodiging van een comité, dat zulk een candidatuur even tueel voorstaat, besloten een tweetal spreek beurten te vervullen waarin hij zijn beleid in den gemeenteraad zal verdedigen. De eerste vergadering wordt, naar wij Maandag reeds hebben gemeld, hedenavond te Santpoort-Station gehouden, de tweede Donderdag a.s. in „Zomerlust" te Santpoort dorp. Op deze vergaderingen zijn uitgenoodigd de afdeelingsbesturen van Santpoort (St.) Santpoort—Driehuis, R,K. Raadsfractie Centraal Bestuur. VROUWEN VREDESGANG Op 17 Mei zal te Rotterdam de Vrouwen Vre desgang worden gehouden. Voor Santpoort kan men zich opgeven bij Mevr. Oldeman, Ned. Herv Pastorie en het bloemenmagazijn Jonker, te Santpoort Staton. VRIJZ. CHR. JONGEREN BOND De afdeeling Santpoort van bovengenoemden Bond organiseert op Woensdag a.s. een avond voor haar donateurs in 't bijzonder, doch ook niet-donateurs hebben toegang. Dr. P. H. Schro der zal een spreekbeurt vervullen, verder zal een bont programma worden afgewerkt. DRIEHUIS TER BEDEVAART NAAR HEILOO De plaatselijke afdeeling van den R.K. Vrou wenbond zal op 10 Mei de jaarlij ksche bedevaart houden naar O. L. Vrouw ter Nood te Heiloo. DE GROOTE DAG DER KLEINEN. De eerste H. Communie der kleinen is in de R.K. parochie vastgesteld op Zondag 7 Mei a.s. PERSONALIA Dezer dagen slaagde onze plaatsgenoot, de heer J. Bos, voor het diploma Motor-Machinist, omvattend de vakken Rekenen, Meetkunde, Ne derlandsche Taal en Techniek. MABKT CIBICIITIN AMSTERDAMSCHE VEEMARKT Amsterdam, 1 Mei 1939. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 463 vette koeien waarvan de prijzen waren: le kw. 72—80, 2e kw. 62—68, 3e kw. 50—60 per kg. slachtgewicht; 50 melk- en kalf koeien 180260 per stuk, 49 vette kalveren 2e kw. 5058, 3e kw. 2048 per kg. levend gewicht. 201 nuchtere kal veren 4.507.50 per stuk, 58 schapen 1823 per stuk, 506 varkens, vleeschvarkens wegende 90 110 kg. 5556 (enkele hooger) zware varkens 5455, vette varkens 5354 per kg. slachtge wicht. Aangevoerd 4 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht. Runderen: ruime aanvoer, handel stug, stijf prijshoudend. Vette kalveren: aanvoer matig, handel redelijk Nuchtere kalveren: behoorlijke aanvoer, han del willig, prijzen constant. Schapen: geringe aanvoer, handel kalm, prij zen iets lager. Varkens: aanvoer ruim, handel sleepend, prij zen iets lager. AGENDA VOOR BEVERWIJK DINSDAG 2 MEI Luxor Theater, Breestraat: „The Drum" en „Manhattan Merry-go-round", 8 uur. WOENSDAG 3 MEI Luxor Theater, Breestraat: „The Drum" en „Manhattan Merry-go-round", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DINSDAG 2 MEI Groote Kerk: Orgelbespeling van 8.159.15 u. Frans Hals Theater: „Champagne", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Honoloeloe" en „De barones en de butler", 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Drama in Sjanghai' 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Jongensstad", 2.30, 7 e 9.15 uur. Moviac Theater: „De Kribbebijter", geprolon geerd. Teyler's Museum, Spaarne 16, 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. WOENSDAG 3 MEI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: N.V. Het Ne- derlandsch Tooneel met „Onze Stad", 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 79 uur. OR AN JE VEREENIGING „DRIEHUIS". Maandagavond hield bovengenoemde vereeni ging in het „Huis te Velsen" haar jaarvergade ring. De voorzitter, de heer J. H. A. M. Anten, opende met een woord van welkom de vergade ring. Daarna herinnerde de voorzitter aan het overlijden van den oud-secretaris, den heer J. J. v. d. Weele op 16 Februari jl. De Oranje- vereeniging verliest in hem een toegewijd be stuurslid. Veel heeft hij voor de vereeniging ge daan. Hij was een warm vaderlander, gehecht aan de burgerlijke vrijheden, doch ook iemand, die eerbied had voor ieders persoonlijke over tuiging op politiek en godsdienstig gebied. Zijn nagedachtenis zal bij de vereeniging hooge eere blijven. Deze woorden werden door alle aanwezigen staande aangehoord. Nadat allen weer gezeten waren, herdacht de voorzitter nog den dertigsten verjaardag van Prinses Juliana. „Velen uwer", aldus de heer Anten, „zullen zich nog den bewogen morgen herinneren van 30 April 1909, toen kwam vast te staan, dat ons geliefd Oranjehuis zou blijven voortbestaan. In haar 30 levensjaren heeft onze Prinses zich door haar eenvoud een groote populariteit ver worven. Spreker hoopte, dat deze populariteit in het nieuw aangevangen levensjaar nog zou toenemen en dat de blijde verwachting in ver vulling zou gaan op een wijze, zooals het land dat zoo gaarne zou wenschen. Nadat het „Wilhelmus" was gezongen, bracht de secretaris de uitvoerige notulen der vorige ledenvergadering uit, welke onveranderd wer den goedgekeurd. Hierna las de voorzitter het nieuwe, door het bestuur samengestelde, reglement voor, het welk onveranderd werd aangenomen. De jaarverslagen van secretaris en penning meester, werden goedgekeurd. Ook de secretaris memoreerde het verschei den van den heer J. J. v. d. Weele en deelde mede, dat de vereeniging 359 leden telt. Het jaarverslag van den penningmeester meld de een voordeelig saldo. Bij het punt verkiezing van een voorzitter, zulks wegens periodieke aftreding van den heer Anten, bleek, dat deze geen candidatuur meer wenschte te aanvaarden. De heer Anten deelde omtrent zijn heengaan mede, dat hij zijn werk zaamheden moest beperken. Hierna werd bij enkele candidaatstelling ge kozen dr. A. J. van Leusen. De heer Anten dankte zijn medebestuursle den voor de ondervonden medewerking., in het bijzonder de heeren Mosterd en Polderman. Namens de leden sprak de heer Mooy den scheidenden voorzitter op de meest -hartelijke wijze toe. De periodiek aftredende bestuursleden de hee ren Jorna en Mosterd, werden herkozen. In de vacatures De Mooy en Van der Weele werden gekozen de heeren Ooyen en Hoogen- bosch, die hun benoeming aan namen. Bij de rondvraag dankte de heer Van Heyst het bestuur voor het vele weik, dat het vooral op Koninginnedag heeft verricht. Het bestuurslid, de heer Dam, dankte den heer Anten voor de prettige wijze, waarop hij steeds de bestuursvergaderingen heeft geleid. Tenslotte dankte de voorzitter de heeren Karsbergen en Polderman voor hun welwillend heid om dezen avond muzikaal te willen op luisteren, den heer Lau voor het smaakvol ver sieren der zaal en een aantal heeren voor het beschikbaar stellen van prijzen voor den kien- avond, welke hierop begon. OM DEN H. V. B.-BEKER. O.S.V.—ZANDVOORT (1—4). Zandvoort heeft kans gezien den tweede klasser O.S.V. op eigen terrein met 41 te kloppen. De achterhoede van O.S.V. had tegen de snelle voorhoede van Zandvoort niet veel in te brengen. Voor de rust wsten J. Keuning en J. de Muinck op keurige wijze te scoren. Voor een kleine overtreding van de Zandvoort- sche achterhoede kende de scheidsrechter aan O.S.V. een penalty toe, waardoor de stand 12 werd. Ook na de rust was Zandvoort vrij sterk in de meerderheid. Al spoedig verdween een zacht rollertje van S. Keuning onder de han den van den keeper door in het doel (13). Dezelfde speler bracht even later met een mooi schot den eindstand op 14. TAFELTENNIS. HEEMSTEEDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. A.s. Zondag organiseert Heemstede zooals men weet, in het Ververschingshuis in Groe- nendaal bovengenoemde kampioenschappen. Aan dit tournooi kunnen ook niet-leden van den N.T.T.B. deelnemen, nl. in dc nieuwelin genklasse. Zij mogen echter ook in de andere klasse inschrijven. Na afloop van het toiirnooi is er gelegen heid tot dansen. Inschrijvingen tot Woensdag 3 Mei bij W. F. Kruyff, Bloemendaalscheweg 255, Overveen. /UIEEP/ TJEIM ENü HOLLAND—AMERIKA LIJN. Damster dijk 30 v. Vancouver te Rotterdam. Beemsterdijk 30 v. N.-Orleans te Rott. Binnendijk 29 v. N.-Orleans n. Rotterdam. Drechtdijk Rott. n. Vancouver 30 te Londen. Leerdam N.-Orleans n. Rott. 29 te Tampico. Volendam 29 v. N.-York naar Bermuda. Noordam 29 v. New-York naar Rotterdam. Blommersdijk 29 v. Philadelphia n. Rott. Zaandam Rott. n. N.-York 30 v. Plymouth. Burgersdijk. New Orleans n. Rottm. via Lon den 29, 430 mijl W.Z.W. van Land's End Bilderdijk 27 van Baltimore n. Rotterdam. Spaarndam 29 van Galveston n. N.-Orleans. HALCYONLIJN. Stad Haarlem Morphou n. Rott. p. 1 Gibr. Maasburg Pepel n. Vlaardingen p. 1 Wight. Stad Zwolle 29 v. Vlaard. te Salta Caballo. Stad Amsterdam 30 v. Morphoub. te Rott. Stad Dordrecht Vlaardingen n. Oxelosund 29 Holtenau. Flensburg 29 v. Narvik n. Vlaardingen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (uitreis) 1 v. Singapore. Zuiderkerk (uitreis) p. 29 Beachy Head. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (thuisreis) pass. 1 Ouessant. Jagersfontein 1 van Rotterdam te Beira. Nijkerk (uitreis) 1 te Mombassa. Meliskerk 30 van Beira te Rotterdam. Bloemfontein 1 van Antwerpen te Hamburg. Springfontein 1 van Amsterdam n. Hambg. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk 30 van Hamburg te Amsterdam. Jaarstroom (thuisreis) 1 te Havre. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitreis) p. 30 Gibraltar. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Theseus 1 van Kopenhagen naar Stettin. Iris Bordeaux naar Amsterdam p. 1 (12 midd.) Lydd. Crijnssen 30 van Curagao te Paramaribo. Deucalion Piraeus naar Amsterdam 1 van Or an. Stella Rotterdam naar Tanger 29, 45 mijl O. van Niton. Ajax 1 van Stettin te Amsterdam. Achilles 30 van Malta te Piraeus. Alkmaar 29 van Callao te Valparaiso. Atlas 26 van Curagao n. Aurora 29 van Genua naar Palermo. Berenice 1 van Castellon te Valencia. Bodegraven 29 van Amsterdam naar Chili. Breda 30 van Chili te Rotterdam. Colombia 30 van Amsterdam naar Hamburg. Costa Rica 30 van Cristobal naar Cartagena. Euterpe Danzig naar Amsterdam p. 1 Brunsb. Ganymedes 29 van Rotterdam te Curacao. Hebe Lissabon n. Amst. p. 30 (10 n.m.) Lydd. Hercules 1 van Piraeus te Thessaloniki. Irene Setubal n. Genua p. 29 Gibraltar. Juno 1 van Kiuluk naar Izmir. El Libertador 28 van Curagao n. Maracaibo. Midas 29 van Curagao naar Venezuela. Nereus 29 van Bilbao naar Musel. Oberon Lissabon naar Tunis p. 29 Gibraltar. Odysseus Amsterd. n. Gdynia p. 1 Holtenau. Orpheus Aarhuus n. Amsterd. p. 30 Brunsb. Pluto 30 van Kopenhagen te Amsterdam. Socrates Amst. n. W. Indië 29 van Dover. Titus 1 van Hamburg te Amsterdam. Venus 29 van Napels naar St. Raphael. Vulcanus 1 van Jaffa te Beyrouth. Douro 29 van Puerto Barrios te Cristobal. Calypso 27 van Curagao n. Maracaibo. Vesta, Palermo n. Amsterdam p. 30 Gibraltar. Ulysses, Rotterdam n. Algiers p. 29 Gibraltar. Alkmaar 28 van Callao te Valparaiso. Baarn 29 van Corral naar Lebu. Cottica 26 van Curagao n. Port au Prince. Simon Bolivar 27 v. Barbados n. Port imon. Ariadne, Rotterdam n. Oran p. 30 Dungeness Bodegraven, Amst. n. Chili p. 30 Dungeness. Titus 1 van Hamburg te Amsterdam. Orpheus 1 van Gothenburg te Amsterdam. Hebe 1 van Lissabon te Amsterdam. KONINKLIJKE/SHELL. Chama 29 van Las Palmas naar Barba.dos. Agnita, Schiedam n. Key West 29, 40 mijl O. van Niton. KON. HOLL. LLOYD. Westland 1 van Hamburg te Amsterdam. Amstelland (thuisr.) 29 van Montevideo. Ceres (thuisr.) 30 van Las Palmas. Waterland (uitreis) 28 van Santos. MEIJER CO'S SCHEEPVAART MIJ. Bengloe Hongkong n. Rott. 26 v. Pt. Said. Maron 30 van Batavia te Liverpool. Perseus Japan n. Rott. 30 te Duinkerken. Eurymedon 30 v»t. Liverpool naar Java. Glenogle Dairen n. Rott. 30 v. Port Said. Myrmidon Batavia n. Amsterdam p. 1 Lizard. Hector Japan n. Rotterdam 30 v. Shanghai. Glenapp 30 van Dairen naar Rotterdam. Glenbeg, Dairen naar Rott. 28 v. Penang. Glenaffaric, Japan n. Rottm. 29 te Singap. Bellerophon, Rottm n. Japan 29 te Shanghai. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (thuisr.) p. 21 Dungeness, 1 (10 n.) verwacht. Alwaki (uitreis) 30, 40 mijl O. van Niton. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Bantam (uitreis) p. Finisterre. Brastagi (thuisreis) 30 v. Sabang. Garoet (uitreis) p. 29 Kaap Bon. Kota Baroe (thuisreis) 29 v. Genua. Kota Pinang (uitreis) p. 30 Ouessant. Kota Radja (thuisreis) p. 1 Ouessant. Tosari (uitreis) p. 30 Kaap Bon. Weltevreden (uitreis) p. 30 Galle. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Tello (uitreis) 1 te Londen. Moena (uitreis) p. 30 Beachy Head. Tabian (thuisreis) 29 van Singapore. WIJK LIJN. Stolwijk Antwerpen naar Boston 29, 50 nijjl Zuid van Valentia. Winterswijk 1 van Susak naar Itea. Beverwijk Rott. n. Volo p. 1 Ouessant. Katwijk Rott. n. Nantes p. 1 Ouessant.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5