IJMUIDEN Er verandert iets bij de pontsteigers. Het eind van den Rijksweg werd omgelegd ten behoeve van den bouw der nieuwe steigers. Het verkeer in den knel. Wie de laatste maanden niet in de buurt van het stoompontveer ten Zuiden van het Noordzeekanaal is geweest, zal zichzelf voor groote veranderingen zien geplaatst, waardoor dit belangrijke knooppunt van het verkeer, in liet ver leden, in het heden en in de toekomst, voor hem haast onbekend terrein is ge worden. Hü zal er een haven zien, die hij er nooit tevoren zag, hij zal een stuk weg missen, dat er tot voor korten tijd nog was, hij zal zien dat een weiland be zig is te verdwijnen. En verder zal hij van die bekende paaltjes met roode kop pen zien, die je overal vindt, waar iets bezig is te veranderen. En dat is op dit kleine stukje van Velsen's grondgebied zeker het geval. Er verandert zeer veel zelfs; de aanwezigheid van een grooten bag- germolcn aan den eenen en van een kleinen „dragliner" aan den anderen kant verraadt zulks. Wat doet die groote baggermolen daar? Onze lezers zullen zeker gaarne willen we ten, wat er alzoo gebeurt in de nabijheid van het oude dorpje, dat al lang niet meer zoo rus tig ligt te sluimeren als in vroegere tijden. Tot voor eenige jaren raasde het snelverkeer langs het dorp, maar was dit dorp zelf een oase van stilte en rust. Maar nu is het omringd door zand- hoopen (die dezen zomer wel heel onpleizierig zullen gaan stuiven) het is opgenomen in het rioolverkeer en nieuwe wegen zullen weer een verder deel van de rust wegnemen. En het komt spoedig meer dan tot nu toe, open te liggen voor een aanraking met de buitenwereld. Die groote baggermolen heeft zich, nadat een kleinere het pionierswerk heeft gedaan tot ver in den Zuidelijken oever een weg gebaand? of beter gezegd een vaarwater gegraven. Er is hier een haven ontstaan, die doorloopt tot achter de Rijks gebouwen van den veerdienst. Maar het gat, dat door dezen baggermolen wordt gegraven, speelt slechts een tijdelijke rol, de oevers, die haaks op het kanaal staan, zijn slechts tijdelijke oevers, m.a.w. dit gat is een deel van de toekomstige verbreeding. De taluds achter de nieuwe pont woningen vormen een deel van den toekomstigen Zuidelijken kanaaloever. De baggermolen vreet aan de laatste restjes van het weiland, dat lang zaam maar zeker door de groote emmers wordt weggeschept. Waarom de weg werd omgelegd. Het laatste gedeelte van den Rijksweg tusschen den driesprong en het pontveer is omgelegd tot dicht langs het nieuwe tijdelijke haventje. Het verkeer naar Amsterdam krijgt nu twee scherpe bochten te maken. Maar dit verkeer laten we nog even rusten; we willen eerst even vertellen, waarom de weg werd omgelegd. Ziet u die paaltjes daar in den grond, die be kende met de roode koppen? Ze staan tot vlak achter de huizen van de Meervlietstraat, onge veer precies in het tracé van den thans verdwe nen of verdwijnenden weg. Die paaltjes nu wij zen de plaats aan, waar de nieuwe aanlegsteigers voor de stoomponten komen. Als u zich de toe komstige situatie kunt indenken: het kanaal lot deze steigers verbreed, zal het u duidelijk zijn, dat hier in de toekomst geen ruimte meer voor een weg zal overblijven De bouw van deze steigers is reeds aanbesteed en gegund. Men begint daar dus (thans nog) mid den in het land, al vast met dit kunstwerk. De weg moest dus weg, vandaar de nieuwe weg, die weer zal verdwijnen, wanneer de tijd daar is, dat de steigers gereed zijn en de kanaalverbre ding ook hier haar beslag krijgt. Een plein tegen de Meervlietstraat. U ziet verder, dat men bezig is, met een drag liner te graven in het weiland tusschen den Rijksweg en de Meervlietstraat en u denkt wel licht, dat ook hier een haven wordt gegraven, maar dat is niet zoo. Hier komt een plein en dwars door dit plein komt, loodrecht op de Meer vlietstraat een nieuwe weg ongeveer recht voor de Middendorpstraat. Er wórdt, naar wij ver namen, een meter goede grond van dit weiland afgegraven, waarna het terrein met zand zal wor den opgehoogd en bestraat Het verkeer van heden. Het verkeer van heden komt door deze wer ken leelijk in den knel en op de vele drukke da gen, die weer aanbreken zal men hier rare din gen kunnen zien gebeuren. Het wordt een ver- keerspuzzle die door tien verkeersagenten niet op te lossen zal zijn: alléén wanneer men het verkeer AmsterdamIJmuiden v.v. afleidt langs de Meervlietstraaat geheel tot aan Waterland, bestaat er eenige kans, dat er geen al te groote moeilijkheden zullen ontstaan. Maar ook dan nog kunnen opstoppingen en botsingen haast niet uitblijven. Er breken dus voor het verkeer moei lijke tijden aan, niet alleen voor het rijverkeer, maar ook voor wielrijders, voetgangers en niet het. minst voor de verkeersagenten. Het zal moeilijk worden, alles wat het kanaal moet over steken, zonder brokken naai' de ponten te leiden. Er is één troost: het is maar tijdelijk. Het verkeer in de toekomst. Wat later van Zuid naar Noord moet, gaat na tuurlijk door den tunnel. Maar die is er nog niet. We hebben er al op gewezen, dat, tenzij het heele huizenblok bij de smederij van den heer Melgerd, dus diens heele hebben en houden, het vereeni- gingsgebouwtje der Hervormde Kerk en het an dere perceel wordt geamoveerd, hier geen weg meer mogelijk is. Maar een dergelijke opruiming kan hier niet verwacht worden, omdat in de toe komst de Stationsweg toch aan het rijverkeer moet worden onttrokken, omdat de nieuwe ka naaloever zoo ver achterwaarts komt, dat er geen ruimte meer voor een weg overblijft. Voor- loopig zal het verkéer Amsterdam—IJmuiden dus wel den nieuwen weg naar de Meervlietstraat, laat ons hem noemen Verlengde Middendorp straat, moeten nemen. Dat wordt dus een krui sing van twee hoofdwegen. Dit is dus de naaste toekomst, de situatie ge durende de overgangsperiode tusschen den tijd, dat de tegenwoordige hulp weg weer verdwenen is en de ingebruikneming van den tunnel. Hoe het daarna zal zijn? Daarop moeten we het antwoord schuldig blijven. S. B. Een gouden jubilaris bij Van Gelder Zonen. De heer W. Battem gehuldigd. Gisteren herdacht de heer W Battem den dag waarop hij vóór 50 jaren in dienst trad bij de N.V. Ver. Kon. Papierfabrieken der firma Van Gelder onen welk feit vctor den jubilaris niet onopgemerkt is voorbijgegaan. Des mor gens werd hij, vergezeld van zijn echtgenoote ontvangen op het directiekantoor, waar hij in waardeerende bewoordingen voor zijn pre staties, plichtsbetrachting en ijver werd toe gesproken door den heer Joan H. A. Kruimel in tegenwoordigheid van de heeren J- Smit en Ir. W. A. Staring, procuratiehouders. De jubi laris mocht van de directie als herinnering aan dezen dag een stel prachtige fauteuils ontvangen, terwijl hem bovendien de groote zilveren legpenning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel werd aangeboden. Na de huldiging op het directiekantoor vend de huldiging plaats in het kantoor van de Papierfabriek, onder welk kantoor ressor teert de afdeeling Malerij, waar de jubilaris als chef-molenaar werkzaam is. Omringd door collega's werden de heer Battem en zijn vrouw toegesproken door den bedrijfschef van de Papierfabriek, den heer W. J. Willems, die allereerst schetste hoe de collega's van den jubilaris dezen gedenkdag in kameraadschap met hem wilden beleven. Spreker vond het niet eenvoudig als jongere te kunnen putten uit ervaringen van vroeger dagen, doch zeide, dat het feit 50 jaren aan één bedrijf te hebben mogen werken, toch wel de moeite waard was te herdenken. U geniet, besloot spr., een buitengewoon voorrecht, dezen dag te mogen gedenken en uw collega's en vrienden aan het bedrijf heb ben ook met een stoffelijk blijk willen doen zien. hoe zij met u medeleven. Den jubilaris ten slotte gelukwenschend met dit gouden jubileum overhandigde de heer Willems den heer Battem namens de collega's een fraaie complete rooktafel, alsmede een prachtige bloemenmand. De jubilaris dankte daarna voor de tot hem gesproken woorden en voor de fraaie cadeaux. De bedrijfsingenieur der papierfabriek, de heer Ir. T. F. Hubrecht was mede bij deze huldiging tegenwoordig. Aan zijn woning kwamen nog velen den gouden jubilaris persoonlijk gelukwenschen. waarbij vele bloemstukken werden aange boden. Voor den jubilaris en zijn familie een ge denkdag in den waren zin des woords. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: C. v. d. BoogaardStam. z.. Zee weg 68. IJmuiden. J. v. Noort—Molenkamp z.. Zeeweg 203. IJmuiden. P. Post—v. Locnen z.. Lindenstraat 13, IJmuiden. R. C. Acda— Heidoorn, d., Kompasstraat 5, IJmuiden. M. C. NuijensMaarschalk, z,, Terrasweg 52, Sant poort. A. ZwaanRomkes, z., J. v. Heemskerk straat 43, IJmuiden. J. Kwakv. d. Plas, d., D. Hartoghdwarsstraat 20. IJmuiden. A. Wij- kerGravemaker, z.. Vleetstraat 6, IJmuiden. D. Wessel—Gouda, z.. Vleetstraat 8, IJmuiden. H. J. Fleuren—Borst, d., Pelsstraat 18, Vel- sen-N. Overleden: F. S. Lader, '56 jaren, echtge noote van j. Acda, a/b V.S. 33, IJmuiden. M. E. Duijkers, 66 jaren, echtgenoote van C. C. B. Kelk. Zeeweg 301, IJmuiden. C. Halff. 58 jaren, echtgenoote van J. v. Meurs, Hoofd straat 149. Santpoort. C. Admiraal. 77 jaren, weduwe van G. Uiterwijk Winkel, Wijk aan Zeeërweg 17, IJmuiden. J. F. Braun. 80 jaren, weduwnaar van M. de Boer, Beverwijk. DE 10.000E CREMATIE OP WESTERVELD. In het crematorium alhier heeft dezer dagen de tienduizendste crematie plaats gehad sinds de opening. Zooals men weet, had de eerste cre matie 1 April 1914 plaats. De eerste drie maanden van dit jaar hebben een record-aantal crematies opgeleverd, n.l. 298, waarvan 105 in Januari, 103 in Februari en 90 in Maart. In de nu afgeloopen vier maanden bedroeg het totale aantal 360. Hel zwembad „De Heercnduincn' maakt zich gereed. Een nieuw bassin voor waterpolo en zwemwedstrijden. In den regel is de 15e Mei de datum, waarop de open baden in ons land den zomer laten beginnen, alhoewel de natuur er dikwijls an dei's over denkt. Dit jaar valt deze voor zwem- liefhebbers zoo belangrijke gebeurtenis eenige dagen vroeger, n.l. op den 13en, omdat die dag op een Zaterdag valt en een Zaterdag is hier voor de geschiktste dag van de week, vanwege den vrijen middag. Zoo zal ook het zwembad „De Heerenduinen" Zaterdag 13 Mei geopend worden en de inrich ting is er klaar voor. Ér is hier sedert het vorige seizoen veel ver anderd. En dat zal blijken, noodig te zijn, want de inrichting heeft er een goede klant bij ge kregen, n.l. de Velser Zwemvereeniging, die uit haar ouden trouwen put verjaagd is en daarom een ander tehuis moest zoeken, dat ze gevonden heeft in' „de Heerenduinen". V.Z.V. zal dezen stap wel niet betreuren, te meer niet nu de directie van het bad, daartoe door de te verwachten drukte genoodzaakt, de inrichting met een fraai bassin heeft uitge breid. Zoo men weet was er een bassin van 33 1/3 x 25 M., waarvan het diepe gedeelte voor de geoefenden, het ondiepe gedeelte voor de nieuwelingen was. Haaks hierop is een nieuw bassin gebouwd met een gemiddelde diepte van 1.80 M., het nieuwe „polóveld", 25 M. lang en ca. 17 M. breed. Dit bassin staat in rechtstreek- sche verbinding met het oude en wanneer men de lengte van het oude bij de breedte van het nieuwe optelt, krijgt men precies 50 M., een halve 100 M.-baan dus. De loopbrug, die over de scheiding tusschen het oude en het nieuwe bassin loopt, kan met de ijzeren steunsels, die los in bussen staan, bij wedstrijden weggeno men worden. Het nieuwe bassin is behalve voor polo wedstrijden, eveneens voor baan wedstrijden geschikt en ook hier zijn da-arom startblokken geplaatst. Men,is reeds begonnen met het vullen van de bassins en voorts wordt het strandbad, dat ondanks het nieuwe bassin niets kleiner is geworden (de schutting is een eind achteruit geplaatst) met een laag versch zand bedekt. De zaak is dus op tijd gereed. Nu nog een mooie zomer en deze fraaie in richting kan op een druk bezoek rekenen. Militaire marsch door IJmuiden. De burgers hadden vrij genomen, de school kinderen hadden tot 3 uur vrij gekregen en zoo trok de lange stoet van militairen, man schappen van land- en zeemacht gistermiddag haast overal door een dichte menschenhaag. Het was voor IJmuiden een ongekend schouwspel en daarom was deze groote belang stelling langs den weg alleszins begrijpelijk. De stoet werd geformeerd op den kop van de Visschershaven. Prompt 2 uur gaf de be velvoerende kapitein het commando voor waarts marsch!, de muziekkapel van H.M.'s Heemskerk zette een marsch in en daar ging de stoet. Voorop liepen de matrozen van de hier ge- stationneerde oorlogsbodems. Zij maakten met hun kranige houding een goeden indruk. Maar ook de infanterie marcheerde keurig in de rij en zoodoende was het een pittige stoet die door IJmuiden's straten trok. Overal had de politie er voor gezorgd, dat de stoet geen hindernissen op zijn weg ontmoette. Voor het huis van den burgemeester op de mooiste plaats van de geheele route dus, ston den honderden schoolkinderen in de voorste rijen. Burgemeester en mevrouw Kwint en een aantal officieren, waaronder de positie commandant kapitein-luitenant t.z. C. Helling man hadden zich voor den ingang van Huize Stormveld opgesteld. „Hoofd rechts" comman deerden de sectie-command anten en in stramme houding- marcheerden matrozen en soldaten voorbij. De stoet trok vervolgens door de schilders buurt om daarna langs een anderen weg naar de plaats van vertrek terug te keeren. Zoo heeft IJmuiden zijn militairen marsch dan toch gekregen. Gemeentelijke geneeskundige- en gezondheidsdienst. Schaakclub „Kijk Ui it". Inenting tegen diphtherie en roodvonk. De directeur van den Gemeentelijken Ge neeskundigen en Gezondheidsdienst deelt ons mede, dat zijn dienst binnenkort weer de ge legenheid zal openstellen voor de inenting te gen diphterie en roodvonk. Terwijl de inen ting tegen pokken een groot deel van haar po- pulaïriteit heeft verloren, wint vooral de in enting tegen diphterie steeds meer veld. Tien duizenden kinderen zijn reeds ingeënt op ver schillende plaatsen in ons land. De inenting tegen diphterie is gebleken, op een enkele uit zondering na, afdoende te zijn, terwijl zij to taal ongevaarlijk is en slechts zeer weinig last veroorzaakt. Het resultaat van de inenting tegen roodvonk is niet zoo groot: men kan door deze vaccinatie de kans om roodvonk te krijgen belangrijk verminderen, maar niet ge heel opheffen. Dat is trouwens ook al heel wat waard. Het Rijksserologisch Instituut te Utrecht bereidt een gemengde entstof tegen diphte rie en roodvonk. Zij heeft hetzelfde nuttig effect als beide entstoffen afzonderlijk en veroorzaakt niet meer last dan één van bei de. Met deze gemengde entstof (Anaro ge noemd) zijn in Velsen reeds duizenden kinde ren ingeënt en het is de bedoeling deze ook nu weer te gebruiken. De directeur spoort alle ouders, wier kinde ren nog niet tegen diphterie en rooidvonk zijn ingeënt, aan dat te laten doen. Indien men in verband met den gezondheidstoestand van het kind in twijfel verkeert, dan raadplege men zijn huisarts. Er wordt weer veel schelviscli aangevoerd. De laatste" dagen worden door de Noord booten weer groote hoeveelheden schelvisch aangevoerd. Ook enkele booten, die vandaag aan de markt zijn voerden weer veel schel visch aan, zoowel braadvisch als grovere soor ten. De vangsten zijn soms zoo ruim, dat aan boord niet alles gestipt kan worden, zoodat veel visch dicht wordt aangevoerd. Het spreekt vanzelf, dat bij zulke groote aanvoeren de prijzen omlaag gegaan zijn. Maar door de groote vangsten waren de be sommingen van deze booten, den tijd van het jaar in aanmerking genomen, nog lang niet ongunstig. AANGEKOMEN. 1 Mei: Julius Rutgers m,s, Swinemünde Hoop m.s. Cork Alstern s.s. Skoghal Ousel s.s. Liverpool Ajax s.s. Stettin 2 Mei: Urd s.s. Söderhamn Iris s.s. Bordeaux Euterpe s.s. Danzig Boyne pol. kr. Noordzee Boldec s.s. Swansea Batavia s.s. Rotterdam Niderholm s.s. Casablanca Ussuri s.s. Leningrad VERTROKKEN. 1 Mei: Ransdorp m.s. Stockholm Springfontein m.s. Hamburg Bloomfield s.s. Goole The EarT"s.s. Delfzijl Scandia s.st New Castle 2 Mei: S. N. A. 1 s.s. Preston Clea m.s. Rotterdam Express m.s. Kings Lynn De eerste Russische houtboot. Het Russische stoomschip Ussuri is als eerste houtboot van die natie van Leningrad voor Zaan dam aangekomen. Van vlag veranderd. Het met graan van New Orleans aangekomen Noorsche stoomschip Aakre is aan een reederij in Estland verkocht en onder de vlag van het nieuwe landmet den naam Hercogs Jekabs van Amsterdam naar Tallinn vertrokken. Aanvoer cellulose. Het van Söderhamn aangekomen Zweedsche stoomschip Urd heeft bij de papierfabriek te Velsen een gedeeltelijke lading cellulose, gelost en ging daarna naar Amsterdam verder om de stukgoederen te lossen en een nieuwe lading in te nemen. Nog meer trawlers opgelegd. Nog steeds worden er trawlers opgelegd, hetgeen vooral wat de kustbooten betreft, niet te verwonderen is als men ziet, welke slechte besommingen deze maken. De drie die gisteren aan den afslag waren besomden nau-, welijks f 1000. Deze zijn dan ook alle drie uit de vaart genomen. Voorts is ook de Amstelstroom IJM. 91 op gelegd. AANBESTEDING VAN DEN RIJKSWATER STAAT. Op Vrijdag 26 Mei a.s. zal door den Rijks waterstaat te Haarlém worden aanbesteed het wijzigen en herstellen van den Zuidelijken dam tegen het forteiland in de buitenhaven te IJmuiden. De raming bedraagt f 31500. De result van j0ng e„oud Het in de Paasehvacantie rah„. lior-tournooi behoort weer tot h.74ai H- Na een spannenden strijd CÏ ve"«ie». gende junioren zich tot de IS. winnaars rekenen. oeiUKklge Groep I le prijs: P. stet iw C. de Boer. IJmuiden. BeverwÜk. 2e n. Groep II: le pr. W. Winkel tt« N. Stet. Beverwijk. "muiden. 2e pr Groep III: le pr. E stam tt». an Pork, IJmuiden. Jmuidcn, 2e pt Met eenige toepasselijke woords prijzen, welke bestonden uit schSvSr<ien zakschaakspelen e.d., door den ïratuuf S. Kooi uitgereikt. r> den heer De junioren-wintercompetitip dagen ook beëindigd. KampiL e'? werd C. de Boer met 12 punten Sn ,Mt"J tijen; Hierna volgden: K Schil™ 4 pi!" lOVa punt; P. Wiersma met X r4 met Th p. w- Winkel Afdeeling Senioren: De gewone teams van Kiilt nu» hun competitiestrijd in denVi>~ achter den rug. Over het resultaat? wi tevreden zijn. men Kijk Uit I: 2 gewonnen. 2 ™iiik Kijk Uit II: 3 gewonnen, 3' !frora>- Kijk Uit III: 4 gewonnen, 1 geiiilr i n" loren. 6 'W 1 ver- Door deze uitslagen neemt „Kiik ttit» n, 2e plaats in op de ranglijst dej jJLj?? klasse van den N.H.S.B., terwijl het 5? vermoedelijk ook als no. 2 in de le L »e° le klasse van voornoemden Bond zulïn*2 „Kijk Uit" heeft in ieder geval bewenen „u men het schaakspel serieus beoefent m 5 de leden daarvan de eer hunner clubon volle wijze weten te verdedigen. De scheepvaart voor onze havens in April. Een drukke maand voor de Hoogovens, In de maand April zijn voor de Hoogotw aangekomen 26 zeeschepen, waarvan 8 mï erts, 1 met steenkolen, 1 met anthraciet en met teer, henevens 15 om te laden Er m trokken 16 geladen schepen, waarvan 3 met fosfaat 2 naar Zweden en 1 naar Denema ken 1 met slakkenzand noor Noorweeen en 12 met ijzer, waarvan 4 voor Duitschta 3 voor Noord-Amerika. 2 voor Zweden 2 noi Noorwegen en 1 voor Italië. Verleden jaar kwamen in April 16 zee schepen aan voor de Hoogovens, waarvan 8 met erts. 2 met kolen en 5 om ijzer te laden Voor de papierfabriek kwamen in Maart 4 zeeschepen aan, alle met cellulose, tegen ver leden jaar 6 schepen, waarvan 3 met hout 1 met houtpulp en 2 om cellulose te laden voor Engeland. Voor IJmuiden kwamen in April aan 30 zeeschepen, waarvan 2 met stukgoed, 2 om te bunkeren, 1 om te repareeren, 2 als bijlegger, 1 om passagiers in te nemen. Eén schip ver trok met sleep van hier. Verleden jaar kwa- men in April 9 schepen aan voor IJmuiden. In totaal zijn dus in April voor onze ha vens aangekomen 60 zeeschepen, tegen ver leden jaar 31, dus thans 29 schepen meer. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor IJmuiden en het daaronder behoorende ambtsgebied werd ge durende de maand April 1939: ingelegd f 55482,34, terugbetaald f 113461.00. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 29204. tCHEEP/ LTJMNCINf HOLLAND—AMERIKA LIJN. Burgerdijk New-Orleans n. Rott. p. 1 Scilly eiL Dinteldijk Vanc. n. Rott. 1 te San Francisco. Spaarndam 30 v. Houston te New-Orleans. Binnendijk 29 v. New-Orleans n. Rott. Zaandam Rott. n. N. York p. 30 Lizard. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk 2 v. Rotterdam n. Hamburg. HALCYON LIJN. Stad Maassluis 2 v. Narvik. Stad Dordrecht 1 v. Vlaard. te Oxelosund. Stad Zwolle 4 (n.m.) verwacht. Rozenburg 1 v. Susak te Basse Indre. Flensburg Narvik n. Vlaardingen 4 (5 n.m.l te Hoek van Holland verwacht. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisreis) 1 v. Lagos. Reggestroom (thuisreis) 30 te Assinmie. Nigerstroom (uiti'eis) 1 v. Dakar. Maaskerk 2 van Amst. n. W.-Afrika. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Abbekerk 28 v. Yokohama n. Rotterdam. Arendskerk (thuisreis) 1 v. Aden. HOLLAND—BRITSCH-INDIe LIJN. Hoogkerk 1 v. Rotterdam te Calcutta. HOLLAND—AUSTRALIe LIJN. Meerkerk (thuisreis) 2 v. Sydney. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (uitreis) 2 te Montevideo. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ- Flora 30 van West-Indië te New York. Stella Rott. n. Genua p. 30 Ouessant. Bennekom 30 v. Curasao n. Cristobal. Colombia 1 v. Amsterdam te Hamburg. Crijnssen 30 v. Paramaribo n. Trinidad. Euterpe 2 v. Danzig te Amsterdam. Iris 2 v. Bordeaux te Amsterdam. Nereus 1 v. Musel n. Vigo. Tiberius Bourgas n. Rott. p. 1 Fimsterre. Trajanus 1 v. Tunis n. Alexandra. Ulysses 1 v. Algiers n. Patras. Venus 1 vb. Napels te St. Raphael. Vulcanus 1 v. Tripolis n. Gocek. d Perseus Rott. n. Musel 30, 70 mijl 20. MEIJER CO.'S SCHEEPVAAHT MW. Polyphemus Batavia n. Amst. 1 v. nam» j City of Lincoln Hongkong naar Rotterdam van Singapore. Myrmidon 1 van Batavia te An^steru,^ Melampus Batavia n. Hamburg 2 v. Am* Beller ophon Rott. n. Dan-en 3CI v. Shangto Glenroy Dairen n. Rott. 30 te Lond^ Benreoch vertr. 9 v. Hongkong n. K ROTTERDAMSCHE LLOYD Sibajak (thuisreis) p. 1 Perim. Kota Pinang (uitreis) p. 1 Firusterre. Kota Baroe (thuisreis) p. 2 Gibraltar. Kota Radja 2 v. Batavia te Rotterdam STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Poelau Tello (uitreis) 2 v. Londen. Tjikandi (thuisreis) 1 van Padang. Poelau Roebiah 2 v. Amst. n. Hamburg. WIJK LIJN. Zonnewijk Pepel n. Rott. p. (3 n.m.) te Hoek van Holland ver Katwijk 2 v. Rotterdam te Nantes.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2