VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Openbare lessen aan de huishoudschool Uitstekende resultaten. /■.„mppnfcelijke Huishoud- en Industrie- in de Moensstraat hebben wij schooi ?.a" reonder leiding; van de directrice, gisternjiaaag °kunnen aanschouwen, wat op iel sch00LWbezoekePgolSdtehet lokaal, waarin °Ons eersteLokaai is hiervoor kookles wora |fc- ede w00rd, daar het een eigenijjk is> waarin licht en lucht door geweldige Keus spel hebb€n Dit wei ^tegenstelling met de keuken van de "XL ^v.®. huishoudschool in de Raadhuis- «rt^dan ook "best voorstellen, dat mej. de kookleerares, zich met haar W^SSwer!uitstekend thuis voelt. le€r dP keuken waren tevens verscheidene ^«rdiede gerechten tentoongesteld, die er VMrnnHer smakelijk uitzaken. Voor belangstel- dprf valt hier eveneens veel op te doen, daar Ien SUhten bij waren, waarvan ongetwijfeld eri! huismoeders het bestaan niet kennen. v?- iSflckooper, wier domein dit is, diende evenals bij de openbare les van voorlich- hpt ruime lokaal, waarin de toekomstige huisvrouwen les ontvangen in strijken en al- ÏÏS andere huishoudelijke bezigheden, waren Sens de resultaten van de meisjes op over- Se ijke wijze opgesteld, waardoor men een uitstekend overzicht kreeg van het vele, waar- riP leerlingen worden onderwezen. In de lamer der leeraressen was een door de leer- S keurig gedekte tafel opgesteld die on- letwiifeld veel bewondering zal wekkken. Verder namen wij nog kennis van op de cchool vervaardigde kleedingstukken en voor »nnver onze deskundigheid op dit gebied gaat was alles keurig en tot in de puntjes afge- *WeIke resultaten de lessen afwerpen blijkt .m e0ed uit het werk van de meisjes uit de derde en vierde klas, daar men zich bij het bezichtigen van de japonnetjes en andere at tributen voor de dames werkelijk voor een etalage van een mode-magazijn kan wanen. Wij kunnen dan ook niet anders zeggen, dan dat, wat onder de bekwame leiding van de leeraressen tot stand komt, werkelijk af is. Het bezoek aan de openbare lessen en de ten toonstelling verdient dan ook groot te zijn. Hedenmiddag van 2.30—4.30 uur en morgen van 2.30—4.30 en van 7.30—9.30 uur is er nog gelegenheid om de openbare lessen bij te wo nen en de tentoonstelling te bezichtigen. DE RIJKSPOSTSPAARBANK IN APRIL. Aan het postkantoor Beverwijk en het daar onder behoorende ambtsgebied werd gedu rende de maand April ingelegd f 48.303,82 en terugbetaald f 90498,52. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 21145. D. O. K. won drie prijzen. Verscheidene leden van de krachtsportver- eeniging D. O. K. hebben deelgenomen aan de revanche-wedstrijden van de kampioen schappen van Nederland te Culemborg. In vedergewicht kwamen uit Waarts en Van Balen. Waarts was beter op dreef dan in de wedstrijden om de kampioenschappen. Hij behaalde door zijn goede werk een tweeden prijs. Van Balen, die voor het eerst op een wedstrijd uitkwam, werkte heel goed, al kon hij het dan ook niet tot de prijzen bren gen. Bij geregelde traning is van hem nog goed werk te verwachten. J. Schelvisch le verde eveneens een goede prestatie. Hij viel maar juist buiten de prijzen. In middengewicht kwamen uit Pesch en v. d. Bosch, waarvan laatstgenoemde een der den prijs won en tevens den prijs voor de snel ste touché in 15 seconden. Zoo kwamen toch drie prijzen in Beverwijk, dat nog een aardig succes genoemd kan worden. De uitslagen waren: Vedergewicht: 1. Flaming (Ursus, Amster dam), 2. H. Waarts (D.O.K., Beverwijk). 3. Elderman (Ajax, Amsterdam) Lichtgewicht: 1. Visser (Achilles, Arnhem) 2. Keulsdom (Achilles, Tiel). 3. Linschoten (De Halter, Utrecht). Middengewicht: 1. Van Zuilekom (S.D.V. Culemborg), 2. Rosbach (Olympia, Utrecht). 3. v. d. Bosch (D.O.K., Beverwijk). De heer Minnebo heeft voor een uitstekende verzorgini van de Beverwijksche worstelaars zorg ge dragen. AANVOER GASAARDE. Van Londen is hier aangekomen het Neder- landsche motorschip Wilja met een lading gas- aarde. Met een zelfde lading kwam hier van Cork binnen het Nederlandsche motorschip Hoop, dat wegens zijn diepgang eerst een deel der lading aan den steiger der papierfabriek te Velsen had overgeslagen in een lichter. De collecte voor het reclasseerings- werk. Offervaardigheid voor een mooi doel. In gebouw „Odéon" heeft gisteravond het plaatselijk comité van de gezamenlijke reclas- seeringsvereenigingen voor de collectanten en collectrices een vroolijken avond georganiseerd, die tevens diende om aan het doel en streven van de reclasseering meer bekendheid te geven. De heer Hagtingius verheugde zich in zijn openingswoord over de flinke belangstelling en zette vervolgens het doel van dezen avond uit een. Voorts herinnerde spr. aan de samenwer king van de plaatselijke reclasseeringsvereeni- gingen op den collectedag van Zaterdag a.s. en vestigde vervolgens de aandacht op de gevolgen van 't drankgebruik, hetgeen spr. 'n groot gevaar voor de maatschappij vond. De geheelonthou- dersvereenigingen verleenen dan ook aan den arbeid van de reclasseeringsinstellingen haar volle medewerking. Nadat de Beverwijksche Radiocentrale, die geheel belangloos aan den avond meewerkte, eenige populaire plaatjes had gedraaid en me vrouw Van Lieshout een lied over de reclassee ring had voorgedragen, zong mej. Niesten op uit stekende wijze eenige liederen, die met veel ap plaus beloond werden. Vervolgens heeft mevrouw Van Duyl-Kimmel uit IJmuiden-Oost één en ander verteld van het werk der reclasseering. Zij herinnerde aan den strijd van de pioniers der reclasseering, die hun streven al voor een groot deel in 1915 beloond zagen bij de invoering van de voorwaardelijke veroordeeling. Dit was een zeer groote stap in de goede richting, daar bleek, dat het grootste aantal van de voorwaardelijk veroordeelden weer op het goede pad terugkeerde. De voor waardelijke veroordeeling is dan ook in den loop der jaren een prachtig middel gebleken. Mevrouw Van Duyl zette vervolgens uiteen, hoe de gelden, waarover de reclasseering be schikt, worden besteed, waarna spr. enkele aan wijzingen aan de collectanten gaf voor de a.s. collecte. Nadat eenige werkmethoden van de reclas seering waren behandeld toonde de inleidster met voorbeelden aan, dat reeds zeer veel ver beteringen in het gevangeniswezen te bespeuren zijn, nl. de jeugdgevangenis te Zutfen en de werkgemeenschap te Maartensdijk. Mevrouw Van Duyl besloot haar inleiding met den wensch uit te spreken, dat de collecte van Zaterdag in Beverwijk en omgeving een groot succes zou worden. Na de pauze, waarin een kopje thee werd ge serveerd, zijn de aanwezigen aangenaam bezig gehouden met zang, voordrachten, declamaties, pianospel en muziek van de Radio-centrale. Het plaatselijk comité kan met voldoening op dezen geslaagden avond terugzien. UITREIKING VAN DE DIPLOMA'S. Dinsdagavond zullen in de Gem. Huishoud en Industrieschool de diploma's worden uitge reikt aan de leerlingen, die met goed gevolg de avondschool hebben gevolgd. C. D. U. neemt deel aan de verkiezing. Een candidatenlijst samengesteld. In de gisteravond in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat gehouden ledenvergadering van de Chr. Dem. Unie is met algemeene stemmen besloten om met een eigen candidatenlijst aan de gemeen teraadsverkiezing deel te nemen. De candidatenlijst werd als volgt samenge steld: 1. A. Boer, 2. H. Hagen Sr., 3. B. H. Smit, 4. E. Wijshahe, 5. J. van Wijk, 6. W. van Dijk. Verder werden uitvoerige besprekingen ge houden over de te voeren propaganda. NAAR DE MARNIX VAN ST. ALDEGONDE. De Christelijke Jongemannenvereeniging .Excelsior" heeft per autobu^ een zeer ge slaagd uitstapje gemaakt naar Amsterdam. Hier werd een bezoek gebracht aan de „Mar- nix van St. Aldegonde", die onder deskundige leiding van een employé van de Maatschappij /Nederland" bezichtigd werd. De jongelui bewonderden de schitterende inrichting van dit mooie passagiersschip. Zij keerden dan ook hoogst voldaan over het uit stapje in Beverwijk terug. Belangen van sleclithoorenden. MA1KT ruiiuiN PURMEREND 2 Mei 1939 Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 19 par tijen, wegende 64.000 K.G. Handel matig. Hoog ste prijs f 18. Kleine Boeren aanvoer 3 f 17. Volvette 1 f 21. Boter 2090 1,201,33 per K.G. Runderen, totaal 643 stuks. Vette koeien 240 6068 per K.G. matig. Gelde koeien 273 110180 per stuk, matig. Melkkoeien 100 180260 per stuk, matig. Stieren 30 4656 per K.G. Paarden 6 70140 per stuk, stug. Vette kalveren 45 6090 per K.G., goed. Nuchtere kalveren voor de slacht 1109 510 per stuk, goed. Nuchtere kalveren voor de fok 1218 per stuk, goed. Vette varkens voor de slacht 196 4346 per K.G., matig. Magere var kens 67 2532 per stuk, goed. Biggen 460 1218 per stuk, goed. Schapen 141 1735 per stuk, matig. Bokken 99 210 per stuk, matig. Lamme ren 250 57 per stuk. Kipeieren 3,203,40 per 100 st. Eendeieren 2,70 per 100 st. Noord-Holl. bl. 8700 0,42>/20,87'/i per K.G. Oude kippen en hanen 3600 0,42'A0,47% per K.G. Konijnen 30 1,70 per stuk. Eenden 200 0,200,40 per stuk. Duiven 0,40 per paar. Jonge hanen 0,450,60 per K.G. COÖP. CENTRALE EIERVEILING PURMEREND G.A. Afdeeling Eieren. Aanvoer 125.000 Eendeieren f 2,80f 2,95. Aanvoer 100.000 Kippeneieren 65/66 K.G. f3,45—f3,50; 63/64 K.G. f3,40—f3,55; 60/62 K.G. f3.25—f3,40; 58/59 K.G. f3,20—f 3,25; 56/57 K.G. f 3,15—f 3,20; 53/55 K.G. f 3,10—f 3,20. SCHIP VAN AGENDA VOOR BEVERWIJK WOENSDAG 3 MEI Luxor Theater, Breestraat: „The Drum" en „Manhattan Merry-go-round", 8 uur. Gebouw Odeon, Baanstraat: Tentoonstelling van de Ver. tot bevordering der belangen van Slechthoorenden. Gem. Huishoud- en Industrieschool, C. H. Moensstraat: Tentoonstelling, 2.30—4.30 uur DONDERDAG 4 MEI Gebouw Odeon, Baanstraat: Tentoonstelling van de Ver. tot bevordering der belangen van Slechthoorenden. Gem. Huishoud- en Industrieschool, C. H. Moensstraat: Tentoonstelling, 2.304.30 urn en 7.30—9.30 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: WOENSDAG 3 MEI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: N.V. Het Ne- aerlandsch Tooneel met „Onze Stad", 8.15 uur. Frans Hals Theater: „Champagne", 2.30, 7 en 9-15 uur. Palace Familie Cinema: „Honoloeloe" en „De barones en de butler", 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Drama in Sjanghai", 2-30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Jongensstad", 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac Theater: „De Kribbebijter", geprolon geerd. Teyler's Museum, Spaarne 16, 113 uur, be- naive 's Maandags. Toegang vrij. «r, j S^na ^orama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur. DONDERDAG 4 MEI loscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds cZlïDiorama's, Schotersingel 117a. Ge- 3~5 en 79 Jverkda2 (behalve Vrijdags) van Arendskerk (Ned.) x) Japan 10 Mei Alcinous (Ned.) x) Batavia Amstelland (Ned.) x) B. Aires 26 Mei Chili Abbekerk (Ned.) Japan Amstelkerk (Ned.) x) West Afrika Breda (Ned.) Chili Chili 3oschfontein (Ned.) Z. Afrika British Glory (Br.) Abadan 5 Mei Chili Abadan Midd. Zee Bloemfontein (Ned.) x) Hamburg Ceres (Ned.) Santos 6 Mei Chr. Huygens (Ned.) Batavia 9 Mei Caribia (Du.) x) Hamburg 7 Mei Cordillera (Du.) x) Pto Barrios 26 Mei Colombia (Ned.) x) Hamburg 7 Mei Crijnssen (Ned.) x) West Indië Japan 14 Junj Midd. Zee 9 Mei La Plata 6 Mei Ned. Indië 12 Juni Bassein 8 Mei Helder (Ned.) Chili Diamante 6 Mei Alexandrië 19 Mei Hercules (Ned.) Alexandrië La Goulette (v. IJm.) 8 Mei Jaarstroom (Ned.) W. Afrika (via R'dam) 5 Mei Juno (Ned.) Alexandrië 25 Mei J.v. Oldenbernevelt (N.' Batavia 30 Mei Ned. Indië 21 Mei Langssee (Du.) Hamburg 5 Mei Meliskerk (Ned.) x) Zuid Afrika Ned. Indië 5 Mei Myrmidon (Eng.) x) Batavia 3 Mei Magdeburg (Du.) Batavia 1 Juni Montferland (Ned.) x) Buenos Aires 12 Mei Monica (Ned.) Duinkerken 5 Mei Nic. Michalos (Gr.) Stratoni 2 Mei Zw. Zee 21 Mei Poelau Laut (Ned.) Batavia Polyphemus (Ned.) x) Batavia 29 Mei Pan Norway (Noor) x) Aruba 1 Mei Pericles (Ned.) West Indië 10 Mei P. L. M. XIII (Fr.) Casablanca RandfonteiD (Ned.) Zuid Afrika Reggestroom (Ned.) West Afrika 21 Mei Rhea (Ned.) Midd. Zee Corpus Christie heden Siljan (Zw.) Sfax 3 Mei Sheaf Crest (Br.) Gdynia 4 Mei Tjikembang (Ned.) x) Oost Azië heden Tiberius (Ned.) Alexandrië (via R'dam) 5 Mei Tajandoen (Ned.) Batavia 14 Mei Tarakan (Ned.) x) Batavia Tjikandi (Ned.) Ned. Indië Tabian Ned. Indië 5 Juni Stettin 8 Mei Ton S. (Ned.) Pt. Talbot 4 Mei Ned. Indië 26 Mei Vesta (Ned.) Midd. Zee 6 Mei Vulcanus (Ned.) Alexandrië Venta (Lett.) Ventspils heden Verm. aankomst LAATSTE BERICHT 1 Mei van Aden. 27 April van Port Said. 29 April van Montevideo. 29 April te Valparaiso. 28 April van Yokohama. 1 Mei van Lagos. 30 April te Rotterdam. 18 April van Curagao. 1 Mei van Ouessant. 29 April van Gibraltar. 29 April van Corral. 30 April van Aden. 1 Mei te Valencia. in lading. 30 April van Las Palmas. 28 April van Port Said, vertrekt 6 Mei. vertrekt 5 Mei. vertrekt 6 Mei. 30 April van Paramaribo, vertrekt 5 Mei van Batavia. 1 Mei van Oran. 21 April van St. Vincent. 28 April van Batavia. 30 April van Oran. 26 April van Pacasmayo. 25 April van St. Vincent. 29 April van Morphon-Baai. 1 Mei te Thessaloniki. 2 Mei van Gibraltar. 1 Mei te Havre. 2 Mei te Izmir, in lading. 20 April van Sabang. vertrekt 4 Mei. 3 Mei te Hamburg. 28 April van Gibraltar. 1 Mei van Lizard. 26 April van Penang. 26 April van Bahia. vertrekt 4 Mei. pass. 26 April Gibraltar. 28 April te Piraeus. 20 April van Sabang. 29 April vertrokken. 13 April vertrokken. 26 April van Barbados. 26 April vertrokken. 26 April van Mombassa. 30 April te Assinie. 28 April te Fiume. 26 April van Land's End. pass. 27 April Gibraltar. 30 April vertrokken 27 April te Rotterdam. 1 Mei van Finisterre. 29 April van Port Said, in lading. 28 April van Batavia. 2 Mei van Sabang. vertrekt 5 Mei. 1 Mei vertrokken. 30 April van Pt. Sudan. 30 April van Gibraltar. 1 Mei van Tripoli. 26 April vertrokken. Tentoonstelling in „Odeon". De Vereeniging tot bevordering van de be langen van slechthoorenden heeft in de bo venzaal van „Odeon" in de Baanstraat een expositie ingericht van gehoorapparaten, die als belangrijke hulpmiddelen kunnen dienen om het gebrek van de slecht-hoorenden te verlichten. Een plaatselijk damescomité heeft zich onder leiding van mevr. ScholtensRegout zeer vele moeite gegeven om deze tentoonstel ling en de daarbij verbonden verloting terdege voor te bereiden. Voor de officieele openingsplechtigheid be stond groote belangstelling. O.m. waren aan wezig burgemeester Scholtens, wethouder N. J. Out, de heer F. R. C. Rijkens, mevr. A. A. van HattumDekker, de medici Muys van de Moer en Royaards. Namens het damescomité sprak mevr. Schol tensRegout een woord van welkom, in het 'bijzonder tot de vertegenwoordigers van het gemeentebestuur. Spreekster dankte allen, die op eenigerlei wijze aan de voorbereiding had den medegewerkt en in het bijzonder ook de firma Van Nelle, die gratis thee schenkt en daarmede de vereeniging steun verleent. De burgemeester, hierna het woord verkrij gend, herinnerde er aan, dat de vereeniging S. H. reeds 30 jaar een fijn gevoelde en prac- tische activiteit aan den dag legt, die de al gemeene aandacht heeft verdiend en ook be hoeft. Spr. achtte het een eer, dat de ver eeniging Beverwijk uitkoos voor deze tentoon stelling. De burgerij toont steeds een open ocg te hebben voor maatschappelijk werk en zij zal geboeid worden door wat hier te zien is. De burgemeester begroette met vreugde den heer Herm. Snijders, algemeen voorzitter, die deze zaak met hart en ziel is toegedaan en dien spr. ook reeds vroeger had ontmoet op het terrein van ander maatschappelijk werk, Het verheugde spr. dat dit werk hem niet los laat. De vereeniging S. H. achtte spr. niet alleen van belang voor de slechthoorenden, maar evenzeer voor de goed-hoorenden. Iedereen heeft er op zijn tijd mee te maken. Tenslotte wenschte de burgemeester het be stuur en het dames-comité veel geluk met hun ridderlijk streven en verklaarde de ten toonstelling gaarne voor geopend. De heer Snijders sprak vervolgens een woord van dank tot den burgemeester en tot de leden van het dames-comité. Spr. releveerde vervolgens wat de vereeni ging na het moeizame pionnierswerk van de oprichters tot stand had weten te brengen Op het gebied van de hulpmiddelen heeft de techniek vooral in de laaste jaren een verba- zenden vooruitgang gemaakt, zoo zelfs, dat de vereeniging te Amsterdam een centraal maga zijn voor gehoorapparaten kon inrichten. De organisatie is gegroeid tot 6000 leden in 40 af deelingen in Nederland en 4 in ons Indië. Spr. vestigde tenslotte nog de aandacht op I de instellingen der vereeniging, als de speciale scholen, voor slecht-hoorende kinderen, het landhuis, het fonds, waaruit aan on- en min vermogenden steun wordt verleend bij de aan schaffing van gehoorapparaten enz. Mevr. Meulemans, spraakleerares gaf een interessante demonstratie in liplezen, het be langrijkste hulpmiddel voor de slechthooren den. Het was frappant hoe snel de meest slechthoorenden de klankbeelden, die de leerares zonder te spreken slechts met de lippen vormde onder woorden wisten te bren gen. De tentoonstelling is niet alleen voor slecht hoorenden, maar ook voor hen, die nog in het gelukkige bezit zijn van een goed ge hoor, zeer interessant. In de eerste plaats geeft zij een overzichtelijk beeld van het werk der vereeniging. Men vindt er de werkstuk ken geëxposeerd, die slechthoorenden thuis vervaardigen, er is een schat van lectuur om de bezoekers volledig in te lichten, er is zelfs een model van een schoollokaal. Dan is er nog het „gruwelkastje" van professor Zwaar- demaker, gevuld met waardelooze apparaten, die kwakzalvers tegen fantastische prijzen aan de slecht-hoorenden trachten te verkoopen en daarin zelfs nu nog wel eens slagen, al is dit dan bij leden der vereeniging uitgesloten. Verder wordt de tentoonstelling ingenomen door gehoorapparaten in groote verscheiden heid. Bij den aankoop daarvan meet zeer nauwgezet worden te werk gegaan. Een slecht hoorende kan zich bij wijze van spreken maar niet een apparaat laten „aanmeten". De omvang en de aard van de doofheid zijn na melijk sterk individueel. De techniek is in- tusschen wel zoover gevorderd, dat voor ieder geval een hulpmiddel te vinden is. Wij konden ons van de goede werking van eenige dezer apparaten overtuigen, voor zoover het effect voor een goed gehoororgaan althans te be- oordeelen is. Deze tentoonstelling is belangrijk en wij kunnen in volle overtuiging ook de goed- hoorenden aanraden dezer dagen eens een be zoek aan „Odeon" te brengen. Het is niet alleen interessant, maar er valt ook veel te leerente waardeeren. R. K. VOETBALVEREENIGING A.D.O. Het programma voor Zondag luidt; V.V.E.—A.D.O., 2.30 uur. A.D.O. cVitesse b, 1.uur. Meervogels b—A.D.O. d, l uur. A.D.O. 4—E.S.V. 2. 2.30 uur. TAFELTENNIS. De nog jonge tafeltennisclub „Heemskerk" onderafdeeling van D.O.K., speelde Dinsdag avond haar eersten wedstrijd tegen de R.K. Tafeltennisclub „Wormer". De Heemskerkers wonnen het eerste team met 1510, het tweede met 155. Scheperi voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Papierfabriek Papierfabriek Buitenhaven Zweedsch Nederl. Engelsch m.s. pol. kr. - Urd Hoop Boyne Söderhamn Cork Noordzee Cellulose gasaarde aedig HEEMSKERK SANTPOORT Komt de heer Heeremans op een vrije lijst? Verdediging van zijn beleid in den Raad. Op uitnoodiging van een comité, dat zich niet vereenigen kan met het feit, dat de heer J. Heeremans niet voorkomt op de gros lijst der R.K. Staatspartij, sprak de heer Hee remans gisteren in 't Stationskoffiehuis over „Mijn beleid in den gemeenteraad" De zaal was geheel gevuld. Alvorens den heer Heeremans het woord te geven, hield de heer H. J. Haver een inleiding. Spr. noemde datgene, wat den heer Heere mans was aangedaan, een onrecht. Tijdens de voorbesprekingen was spr. gebleken, dat men den heer Heeremans als gemeenteraadslid niet meer wenschte. Spr. was hiertegen, om dat hij meende, dat de heer Heeremans als raadslid volkomen op zijn plaats is. Hoeveel menschen heeft hij niet geholpen als hij meende, dat het recht aan hun zijde was. En ook in tal van groote dingen heeft hij voor 't gemeentebelang op den bres gestaan! Allen dames en heeren van het advieh-col- lege werd geheimhouding opgelegd, maar toen het bekend werd, dat de heer Heeremans niet op de lijst voor kwam, werd via een lijst met 100 handteekeningen gevraagd om een ver gadering. Dit werd niet toegestaan. Spr. noemde dit een onrecht. De stemming over het politiek advies heeft uitgewezen, dat velen het niet met dit ad vies eens waren. Tot nu toe is nog onbekend, of de heer Hee remans op een vrije lijst zal willen voorkomen. Er zullen nog enkele vergaderingen als deze in de gemeente worden gehouden en dan pas zal de heer Heeremans zijn besluit nemen. Hierna gaf de heer P. Rings als zijn mee ning te kennen, dat het ten opzichte van het waarachtig belang van de gemeente Velsen met de samenstelling van de groslijst niet in den haak is geweest De heer Stevens uit IJmuiden-Oost noemde het politiek advies onwettig. Vreemd noemde de heer Stevens ook, dat de heer Rings, die geen candidatuur wenschte, toch op het ad vies voorkwam. De heer Stuvel zeide, dat de vertegenwoor digers van de beide plaatselijke kiesvereeni- gingen op de vergadering van het politiek advies de leden dezer kiesvereenigingen, die in groote meerderheid den heer Heeremans wenschten, hebben verraden. Hierna kreeg de heer Heeremans het woord. Het verheugde spr., dat er toch nog menschen waren, die wisten te waardeeren, wat spr. met zijn bescheiden krachten had gedaan. Komende tot zijn „beleid", zeide spr., dat hij niet iets tegen wethouder Nijssen heeft, zooals men wel eens beweert. De taak van een gemeenteraadslid was vroe ger mooier dan thans. Als een gemeente raadslid nu nog iets nuttig wil doen, dan moet hij waken voor de belangen van hen, die vaak ten onrechte getroffen worden door diverse maatregelen. Het laat spr. koud, wie er bij hem komt. Voor Katholieken en niet- Katholieken wil hij op de bres staan. Vroeger was spr. voorzitter van een com missie, die de grondpolitiek voor haar reke ning nam. Spr. kwam vaak in aanraking met menschen, die gedupeerd waren door hande lingen van wethouder Dunnebier. De R.K. raadsfractie heeft dat meer dan eens moeten toegeven, maar de zaken bleven als ze waren. Spr. heeft niets tegen de R.K. Staatspartij. Hij verzocht de aanwezigen hiervan goede nota te nemen. Alles, wat de R.K. fractie doet of gedaan heeft, kan hij niet goedkeuren. Of spr. op een vrije lijst zal willen voor komen, weet hij nog niet. De opkomst van de zijde der kiezers op de nog te beleggen ver gaderingen zal hierin de beslissing brengen. De heer Haver dankte den heer Heeremans voor zijn uiteenzetting, waarna mevr. Van der Bronk een verslag gaf van de vergadering van de advies-commissie. Zij nog vermeld, dat geen der uitgenoodigde instanties o.a. de R.K. raadsfractie en de besturen der Santpoortsche kiesvereenigin gen aanwezig was. Het clubkampioenscliap van „Sans Atout". De uitslagen van de wedstrijden in de eer- ste ronde om het clubkampioenschaip van „Sant Atout" luiden als volgt: 1. De heer en mevr. Blokdijk 70m.p. 2. J. DilG. Tabak 60 m.p. 3. A. Tand—J. Pauw 58 Vs m.p. 4. J. BerleeJ. Nijman 57 m.p. 5. De heer en mevr. Blom 54 m.p. 6. C. SpruitJ. Zoontjes 53 m.p. 7. J. van LeeuwenG. Daalhuizen 47% m.p. 8. J. BosG. de Boer 47 m.p. 9. Th. BraamJ. Kok 47 m.p. 10. R. Hoen—C. Geldermans 45% m.p De tweede en laatste ronde wordt heden avond in het clubgebouw gespeeld. DE BIJEENKOMST GING NIET DOOR. De door de plaatselijke afdeeling van de Nederlandsche Vereeniging voor Natuurge neeswijze georganiseerde „vraagavond" kon geen doorgang vinden, omdat de arts IJ. Het- tema, die als spreker zou optreden, niet ver- schex. De vergadering werd tot een nader te bepalen datum uitgesteld. DE STRIJD DER KAMPIOENEN. Zondag a.s. zullen in Culemborg de kracht sportwedstrijden worden voortgezet met de eerste afdeeling worstelen. Vrijwel alle kam pioenen van Nederland zullen uitkomen. Voor D.O.K. H. Groeneveld. kampioen vedergewich' 1939. in lichtgewicht C. Groeneveld en W Brandjes en in middenzwaargewicht H. Duir Ook G. van Soest, kampioen van Nederianr zwaargewicht, zal van de partij zijn, zooda' een interessante strijd te verwachten is. VEEMARKT ROTTERDAM. Dinsdag 2 Mei. Totaal aanvoer 4895. Paarden 255, Veulens 5. Magere runderen 1397, Vette runderen 866, Vette kalveren 49, Graskalveren 159. Nuchtere kalveren 1530, Schapen en lammeren 284. Zuig- lammeren 250, Varkens 6. Bokken en geiten 93. Prijzen per K.G.: Vette koeien le kwal. 75, 2e kwal. 61, 3e kwal 56—48. Vette ossen resp. 68. 60. 38—48, Stieren résp. 60, 52. 46. Vette kalveren 110, 90, 60—75. Schapen 48, 43, 32. Graskalveren 2e kwal. 52. Nuchtere kalveren le kwal. 35, 2e kwal. 50, 3e kwal. 25. Slecht- paarden resp. 56, 48, 37. Prijzen per stuk; Schapen le kwal. 24. 2e kwal 19, 3e kwal 16 Zuiglammeren resp. 8, 6, 4. Nuchtere slachtkalveren resp 7, 6, 5. Nuchtere fokkalveren 25. 20, 15. Slachtpaarden 250. 210, 130. Werkpaarden 360. 280. 140. Hitten 260. 200. 130. Stieren 255. 185. 135. Kalfkoeien 285. 220, 155. Melkkoeien 280. 210, 155. Varekoeien 200, 160. 140. Vaarzen 170. 150. 110. Pinken 150. 110, 90. Graskalveren 55, 35, 25. Bokken en geiten 10. 7, 5. Omschrijving Dinsdagsche marktnoteering; Vette koeien en ossen, aanvoer korter, handel willig. Stieren, aanvoer iets grooter, handel kalm. prijzen le en 2e kwal. iets hooger, verder onveranderd. Vette kalveren, aanvoer als vori ge week. handel matig, prijzen constant. Scha- nen en lammeren, aanvoer als vorige week, handel stroef, prijzen als Maandag. Zuiglam- meren, aanvoer iets korter, handel matig, nrijzen als vorige week. Nuchtere slacht- en fokkalveren, aanvoer aanm. kleiner, handel vlot. prijzen iets hooger. Paarden, aanvoer groot, handel zeer kalm. prijzen vooral niet hooger. Kalf- en melkkoeien. Aanvoer korter, handel rtroef. orijzen onveranderd. Varekoeien, aanvoer flink, handel tamelijk, prijzen goed prijshoudend. Vaarzen en pinken, iets grooter. Handel slecht. Drijzen onveranderd. Graskal veren. aanvoer ruimer. Handel traag, prijzen onveranderd. Bokken en geiten, aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen stabiel.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5