OOSTEN jftwl&ch aatuwocd nimmer van zijn België week onafhankelijkheidspolitiek af Militair accoord met Frankrijk geen bondgenootschap. aan Duitschland KREYMBORG RADIO y.Qf„VSDA'G 3 MEI 1939 Minister Devèze over de internationale positie van België. -h» minister van Binnenlandsche K ^lblrtDevèM heeft, naar Havas meldt, zakcI1'ïi Semeene vergadering van het ge- tudens de "f^opoldorde te Brnssel een rede- n°otSCïaStBesproSn, waarin hij de interna- (Oed?g wtgesp j ië delmieerde. ^ft fvan Bilgië definieerde. tiollale S herinnerde aan de wijzigingen Dc Snischen toestand, welke Belgie er in KP!Sracht een politiek van onaf- te 'iKSifte aanvaarden, na den brief des haPkelfl 4 October 1936. konings tan 1H enzettlng in groote lijnen van fflÜjÜfen verklaarde: „Zoo is Locarno ieza,.M dmr een oneindig betere positie, verïfflge;.0™ 0Dzichte van onszei ven onze waannverplichtingen en ten aanzien van janonale ve P internati0nale verplichtin- tomende, juridisch - in geval van een S™ Ken oorlog —onschendbaar gebied Europeeschen ooi geplaat5t is onder de oil leger en van de eereverplich- li0^ die gemeenschappelijk door de naburige #,ndheden is aanvaard. Er bestaan echter smi de Duitsche verklaring en de ,.l Rritqche verklaring zekere versehil- Twïmn het van belang is ze.op te hel- -en. wa» hland neemt er kennis van, dat regeering uitdrukking heeft ge- te "Jl aar wil om „een onafhankelijk- te voeren in volledige souvereini- ï«W't is van belang te constateeren, dat S'jSlitiek steeds door ons gevoerd is. Wij hebben ons nooit aan iemand ondergeschikt gemaakt en wanneer «lil de neutraliteit verwerpen behcm- ien wil ie onafhankelijkheid in de vol heid van onze souvereiniteit. Ik heb eerder uiteengezet, welke strekking het transch-Belgische militaire accoord had Wij leggen er thans den nadruk op dat er nooit een bondgenootschap heeft bestaan en niet kon bestaan. Om een bondgenootschap af te sluiten zou frankrijk zijn volstrekte vrijheid hebben moeten prijsgeven om zonder voorafgaand accoord met ons, in de geheele wereld te on derhandelen over zijn eigen politiek en zoo danige verplichtingen te aanvaarden en ver dragen te sluiten als het passend zou achten aangezien in dergelijke gevallen wij er de van zouden hebben moeten deelen. 0ri2e toestemming zou dus steeds noodzakelijk zijn geweesttenzij men een vazallendom overwoogwaaraan Frankrijk nooit gedacht heeft en dat wij nooit zouden hebben aanvaard. De onafhankelijke -politiekdie door den koning uiteengezet is, is dus niets anders dan de traditioneele politiek waarvan België nooit is afgeweken sedert 1918. Aan den anderen kant maakt Duitschland een uitzondering voor garantie voor het geval „waarin België in een geopend conflict, waar in Duitschland gewikkeld zou zijn, medewer king zou verleenen aan een militaire actie tegen Duitschland". Bij dergelijke clausule, die voor de hand ligt, terwijl wij de onafhanke lijkheid van onze politiek verklaren, denkt Duitschland klaarblijkelijk aan artikelen 16 en 17 van het Volkenbondshandvest, die in geval van een gemeenschappelijke actie voor de toepassing van militaire sancties, voorzien in het recht van doortocht, over gebied van de aangesloten staten. Ongetwijfeld, het toestaan van doortocht vormt onbestrijdbaar „het verleenen van medewerking van een militaire actie" en de in voeging van dit voorbehoud blijkt derhalve een voorzorgsmaatregel waarop niemand critiek kan uitoefenen. Maar wij hebben het recht te verklaren dat de artikelen 16 en 17 voor de mogendheden-leden van den Volkenbond Chili neemt vele Joodsche vluchtelingen op. Tewerkstelling in landbouwbedrijf en boschwezen. Het A.NP. meldt uit Santiago: Vele niet-Duitsche passagiersschepen, welke Valparaiso aandoen, voeren tal van Joodsche vluchtelingen uit Europa aan, wien tevoren reeds toegang tot Chili verleend is. Bij vergelijking met de andere Zuid-Ameri- vntJ!fC n. blijkt dat de Chileensche J!?H°n ^eer'n^ het edelmoedigst is ge- m. haar antwoord op den oproep van 5™! Roosevelt om zooveel mogelijk gast- raSn ftb,ieden aan de slachtoffers van de rassenpolitiek. li" sctlatting waren ongeveer 100 van de aangekomenen leden van Joodsche ge tart» 7! fa f°elat,mfï geweigerd was in na- t2 ajh-Amerikaansche staten. De na wee™ TS^,Ve-Te.eV,l8iPgen welke concurrentie den wil mtellectueele immigranten, wor- ï- door wetten, welke aan per- eehenrff Ü-meïi lan Chileensche afkomst en verbleHm m, S "itoefenen van een beroep be onHeï;„W? haee" de regeering faciliteiten Ia2mi,5naJ-'??ds0he arbeidskrachten in het Zuiden J 6n de "oschstreken in het Memel officieel bij Oost-Pruisen ingelijfd. JS™; 2 Mai (D.N.B.-A.NJ.). De ,3. Z, heid wSl ®aakt gelding van een plechtig- had 'pn i glf. eren in Memel heeft plaats ge- de iSfblJ ¥emel officieel is ingelijfd bij provincie en de gouw Oost-Pruisen. mexicaansche mijndirecteur ontvoerd. teur Hpr r, el (Havas')- De onderdirec- Amerikan? ^na3u Consolidated mijnen, de ontvoerd n?SCaf LamPe- is door bandieten "a 13.060doiSïvoerders eischen een losgeld geen enkelen dwang met zich mede brengen ten aanzien van het recht van doortocht en dat te dien opzichte de vrijheid van België onaangetast is gebleven, zonder dat men het ooit zou kunnen verwijten op eenigerlei wijze in gebreke te zijn gebleven ten aanzien van zijn handteekening. In feite wenschen onze Zuidelijke buren niets anders dan eerbiediging van onze onafhankelijkheid. Op welk stand punt men zich ook plaatst, de internationale positie van België is bezwaard door geen enkele hypotheek door zijn aanwezigheid in den Volkenbond en de waarborgen behelzen geen reserve, welke er de juridische en moreele waarde van zou kunnen verzwakken." Palestijnsche opstandelingen poogden Nazareth te omsingelen. Huizen bestormd en in brand gestoken. HAIFA 2 Mei. Vanhiorgen hebben zich in Haifa en omgeving ernstige incidenten voorgedaan. Rebellen bonden hier een feilen strijd aan met Britsche troepen in de omgeving van den berg Carmel. De opstandelingen, die onder bevel stonden van den nieuwen opperbevelhebber Aboe Ba ker, ondernamen een poging om Nazareth te omsingelen, met als doel de woningen van de Arabische familie Farhoen, welker leden bekend staan om hun opvattingen ten gunste van een Britsch-Arabische overeenstemming in Pa lestina. Terwijl rebellen op de daken van enkele huizen vuurden ter dekking van andere opstandelingen, namen deze laatsten stormenderhand twee huizen, die toebehoorden aan de familie Farhoen. Zij staken de woningen in brand, even als verscheidene regeeringsbureaux. Tijdens den aanval werd een Arabische vrouw gedood en een non gewond. Een knaap, lid van de familie Farhoen, werd ontvoerd. Na twee uur trokken de rebellen terug, achter volgd door politie en troepen, die hun ernstige verliezen zouden hebben toegebracht. Zij grepen echter laat in, tengevolge van het feit, dat alle telefoondraden rondom Nazareth waren door gesneden. De autoriteiten hebben den toestand thans weer in handen en zij bereiden strenge strafmaatregelen voor. In de eerste plaats is een verbod uitgevaardigd om gedurende 48 uur de huizen te verlaten. Verder is in Haifa de directeur van een dag blad, een Arabisch notabel ter plaatse, van morgen op het marktplein gedood (Havas). UIT DE STAATSCOURANT. Bij K. B. is met ingang van 1 Juni 1939 op het daartoe door hem gedaan verzoek, een eervol ontslag verleend^uitTfën~mllitalren drenstr ter zake van langdurigen dienst, aan den kolonel der militaire administratie J. C. Pabst, inspecteur der militaire administratie, onder dankbetuiging voor de veeljarige en belangrijke diensten door hem aan den lande bewezen. Voorts is met ingang van 1 Juli 1939 benoemd en aangesteld, bij het dienstvak der militaire administratie tot kolonel de luitenant-kolonel der militaire administratie J. F. H. Israël. Bij K. B. is op het daartoe door hem gedaan verzoek eervol ontslag verleend uit den militai ren dienst ter zake van langdurigen dienst aan den kolonel der militaire administratie Israël, voornoemd. Verder zijn benoemd en aangesteld bij het wa pen der artillerie met ingang van 1 Mei 1939, tot majoor bij onderscheidenlijk het 2e regiment luchtdoelartillerie, den staf der le artillerie- brigade en de commissie van proefneming, de kapiteins J. M. A. Goedewaagen, adjudant van 't 4e regiment veldartillerie, W. J. A. Schwing, van den staf der le artilleriebrigade en A. J. van den Heuvel van de commissie van proefneming; bij het dienstvak der militaire administratie, met ingang van 1 Mei 1939: tot majoor, de kapi teins der militaire administratie P. Bloema en P. F. Kamm, zulks voor wat betreft den kapitein Bloema, onder gelijktijdige eervolle ontheffing van zijn plaatsing bij het regiment grenadiers. Met ingang van 1 Juni 1939, tot kolo nel, inspecteur der militaire administratie, de luitenant-kolonel der militaire administra tie G. Berghuijs commandant van de school voor dienstplichtige onderofficieren-administrateur tot luitenant-kolonel, majoor G B. O. Kuijk, controleur der militaire administratie. ZOONs COMPLETE WONINGINRICHTING BARTEUORISSTRAAT 13-17 - HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) Overhandiging vijf minuten voor de rede van Beck in het parlement Het antwoord van de Poolsche regee ring op het Duitsche memorandum in zake de opzegging van het Duitsch Poolsche verdrag, zal, naar United Press bevestigt, in tweevoudigen vorm gegeven worden. Vrijdagmorgen om elf uur wordt n.L aan de regeering te Berlijn het schriftelijke antwoord overhandigd, terwijl de minister van Buitenlandsche Zaken, kolonel Beek, op hetzelfde mo ment zijn aangekondigde rede in het parlement houdt. Kolonel Beek hecht er nl. zeer veel waarde aan, dat beide verklaringen, zoowel de schrifte lijke als de mondelinge, op precies denzelfden tijd geschieden. Evenals de Duitsche zaakgelas tigde te Warschau Vrijdag j.l. vijf minuten vóór het begin van Hitler's rede den tekst van het Duitsche memorandum aan het Poolsche departe ment overhandigde, zal ook het antwoord van Beek precies vijf minuten voor zijn rede aan von Ribbentrop's departement worden afgegeven, niet door den Poolschen ambassadeur, die nu te Warschau vertoeft, doch door den Poolschen zaakgelastigde. De ambassadeur zal n.l. de rede van Beck in het parlement aanhooren. De Poolsche ministerraad is gistermorgen in vergadering bijeengekomen en heeft besloten, aan het parlement uitgebreide volmachten te vragen voor den president der Poolsche repu bliek. Moscicki. De ministerraad wenscht, dat de president tot 1 November van dit jaar het recht heeft, alle aangelegenheden van economischen, financieelen en militairen aard door decretep te regelen, zonder de toestemming van het parle ment te vragen. Alleen de kwesties betreffende de stabiliteit van het geldmiddel zouden buiten deze volmachten vallen. He betreffende wetsont- in tweeledigen vorm WAARBORG-KLEED1NG ALLEEN BU (Adv Ingez. Med.) Nieuw escorte voor koning Leopold. Keurige uniformen in plaats van leeren jassen. Voortaan zal koning Leopold bij plechtige gelegenheden begeleid worden door twintig gendarmen te paard. Hiermee is een kwestie opgelost, ontstaan door de mechanisatie van de Belgische cavalerie. De Belgen aldus het A.N.P. waren het niet eens met de escorte van gemotoriseerde troepen met valhelmen op en gekleed in leeren jassen in een plech- tigen stoet. Zelfs al waren die manschappen afkomstig van de vroegere regimenten caval- lerie, die sinds 1918 als koninklijk escorte dienst doen. De nieuwe eerewacht zal gekleed zijn in kleurige uniformen; berenmuts, blauwe uni form met witte koorden, zilveren knoopen met het koninklijk monogram, roode epaulet ten met witte kwasten, lange zwarte rijlaar zen en witte leeren handschoenen. Dit eere-escorte zal voor de eerste maal op treden in de eerste helft van Mei tijdens de jaarlijksche inspectie door den koning van het Brusselsche garnizoen. De Valera protesteert tegen oproeping van Noord-Ieren. „Onduldbare houding van Engeland". De Iersche regeering aldus heeft De Valera in de Dail op een desbetref fende vraag geantwoord heeft bij Groot Brittannië in de krachtigste be woordingen geprotesteerd tegen de drei gende invoering van dienstplicht in zes graafschappen, waaronder Noord-Ierland valt. „Ik heb opheffing gevraagd van alle bepa lingen in het Britsche wetsontwerp op de dienst plicht betreffende Noord-Ierland. De houding der Iersche regeering was dat het in dienst roe pen van in lei-land wonende Ieren voor het Britsche leger een daad van agressie zou zijn. De dreiging van dienstplicht in Noord-Ierland is onduldbaar. De geheele kwestie is geworteld in de deeling, die alle betrekkingen tusschen Ierland en Groot Brittannië vergiftigt". De Valera voegde hieraan toe, dat de Iersche regeering ontkende, dat Engeland het recht heeft om Ieren in Ulster op te roepen, omdat 'Jlster een deel vormt van Ierland's nationaal :ebied. De oppositie sloot zich bij de regeering aan. 1 werp zal Vrijdagmorgen bij het parlement wor den ingediend, onmiddellijk na de rede van mi nister Beek. De rede zal per radio uitgezonden worden en waarschijnlijk door buitenlandsche stations ge- relayeerd worden. Voorts melden de bladen, dat de Duit sche ambassadeur in Polen, Von Moltke, te Warschau teruggekeerd is. Hij zou door Beek ontvangen willen worden vóór de bijeenkomst van den Landdag, maar de pers veronderstelt dat die ontvangst pas na de bijeenkomst zal kunnen ge schieden wegens het feit dat de Duitsche ambassadeur sinds 6 April uit Warschau afwezig was, hetgeen ieder contact met den Poolschen minister van buitenland sche zaken onmogelijk had gemaakt. Beek en zijn medewerkers zullen bezet zijn door de uitwerking van de redevoering. De Poolsche ambassadeur te Berlijn, Lipski, is sinds Maandag in Warschau, waar hij rapport uitbrengt en instructies in ontvangst neemt. Lipski zou aanwezig zijn in de vergadering van den landdag op Vrijdag a.s. Duitsche pers constateert Poolsche „doldriestheid". „De anti-Duitsche agitatie der Poolsche pers en haar houding ten aanzien van de Duitsche stad Dantzig en Duitsch rijksgebied, hebben thans ook geleid tot zeer ernstige taal in de Duitsche pers", aldus het Duitsche nieuwsbureau. Daarbij wordt er uitvoerig op gewezen, zoo vervolgt het D. N. B. dat Polen's koppige houding in het bij zonder een gevolg zou zijn van de Engelsche po litiek, waardoor Polen ook daar dekking in den rug meent te hebben, waar het deze, zooals En gelsche bladen het reeds op voorzichtige wijze hebben uitgedrukt, op het beslissende oogenblik niet zal vinden. De „Nachtausgabe" schrijft, dat het doel der Engelsche en Frarische pers in haar houding ten aanzien van het Duitsch-Poolsche vraagstuk, is de spanning tusschen Berlijn en Warschau te verscherpen. De „Angriff" vindt het erg be denkelijk dat niet alleen Poolsche bladen, maar ook Warschausche politici zich tot oorlogszuch tige woorden laten verleiden. Het „Hamburger Fremdenblatt" meent, dat de uitvallen der Pool sche pers tegen den machtigen buur van Polen de kwestie-Dantzig en daarmede het geheele vraagstuk der Duitsch-Poolsche betrekkingen, op den voorgrond der internationale besprekin gen geplaatst hebben. De vraag dringt zich op of de overmoedigheid in Warschau niet reeds zoo zeer is toegenomen, dat men de uitwerking van zijn eigen optreden niet meer duidelijk her kent. Duitschland heeft geen enkel dreigement geuit, integendeel: De deur voor onderhandelin gen staat den Polen nog open. Maar de dol driestheid, die altijd in de Poolsche geschiedenis een gevolg van verkeerd begrepen moed geweest is en in den loop der eeuwen een nameloos on geluk over het land gebracht heeft, komt ook ditmaal op onbegrijpelijke wijze naar voren. Als het Poolsche chauvinisme eenmaal op gang bracht is, dan mist het ieder gevoel voor maat- en handigheid, dan gebeurt het, dat de herove ring van „vroeger Poolsche gebieden" geëischt wordt, dat de wellustige fantasie haar oog slaat op Oost-Pruisen en Opper Silezië en de Oostzee tot „Lebensraum" van het Poolsche volk ver klaard wordt. Wellicht, aldus het „Hamburger Fremden blatt" zullen de nieuwe Britsche recruten de eer hebben hun huid voor een Poolschen aanslag op het Duitsche Dantzig te verkoopen. Te laat laat de „Times" doorschemeren, dat Polen alleen de verantwoordelijkheid voor de afwijzing der Duit sche voorstellen heeft te dragen, daar het Pool sche antwoord gegeven is zonder overleg met de Britsche regeering. De kennis van de ge matigde houding der Duitsche regeering in de kwestie Dantzig had Engeland er van moeten terughouden. Polen een blanco volmacht te geven. De Engelsche voorstellen aan Rusland. Heden goedkeuring door het Engelsche kabinet verwacht. LONDEN, 3 Mei. De nieuwe Brit sche voorstellen aan de Sovjet-Unie ter voorbereiding van een gezamenlijke hulpverleening van Engeland, Frank rijk en Rusland, indien een Europeeschc staat het slachtoffer van een aanval wordt, zal, volgens de verwachtingen, heden door het kabinet worden goedge keurd. De voorstellen zullen dan aan Moskou wor den overgebracht, waar men ongeduldig wacht op het Engelsche antwoord op Litwinof's plan voor een verdrag van wederzijdschen bijstand tusschen deze drie mogendheden. De Engelsche voorstellen hebben de instemming van Frank rijk. De Fransche gezant Corbin heeft gistermid dag hierover een onderhoud gehad met Lord Halifax. In Britsche kringen zegt men dat de voor stellen, hoewel zij niet zoo ver gaan als het plan van Litwinof, een heel eind aan de wenschen van de Sovjets tegemoet komen. Men voorspelt dat Moskou ze „moeilijk zal kunnen verwerpen". Engeland heeft er naar gestreefd dat de gevoe lens van Polen en Roemenië, die zich niet van te voren wenschen te verbinden om Russischen steun te aanvaarden, ontzien worden. De Brit ten stellen voor te verklaren dat Engeland, Frankrijk en Rusland gezamenlijk hulp zullen verleenen aan een slachtoffer van een aanval. De Sovjets moeten er echter in toestemmen dat deze hulp geschiedt in een vorm, die voor het aangevallen land aanvaardbaar is. Rusland zal eerst te hulp moeten komen, nadat Engeland en Frankrijk hun steun aan het bedreigde land heb ben verleend. Dit zou een garantie voor Rus land zijn dat men het er niet op aan zal laten komen dat de Sovjet-Unie alleen tegen Duitsch land zal moeten strijden. Volgens een ander bericht zouden Engeland en Frankrijk aan den bedreigden staat niet die hulp verleenen, welke dit land van Russische zijde weigert. Zouden Polen en Roemenië bijv., volgens dit bericht weigeren Russische vliegtui gen van hun vliegvelden uit te laten opereeren, dan zouden zijn ook geen beroep kunnen doen op de Engelsche en Fransche luchtmacht. (United Press). PROGRAMMA DONDERDAG 4 MEL HILVERSUM I 1875 en 415.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 Gramofoonmuzlek (ca. 8.15 Ber.) 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Berichten. 12.15 Het KRO- orkest. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.20 Vervolg concert. 2.00 Handwerkuurtje. 2.55 Gramo foonmuziek. 3.00 Causerie „Vrouwen-vredes gang in het jaar 1939". 3.15 Gramofoonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.306.55 De Eemlanders (in de pauze: gramofoonmu ziek). 7.00 Berichten. 7.15 Journalistiek week overzicht. 7.45 Gramofoonmuziek. 7.50 Cause rie: Arbeidsvreugde. 8.00 Berichten ANP, Her haling SOS-berichten. 8.15 Het Chr. A-Capel- la-koor Sursum Corda (in de pauze's gra mofoonmuziek). 9.00 Causerie: Willem Farel als mensch en reformator. 9.30 Solistenconcert (opn.). 10.00 Berichten ANP, actueel halfuur. 10.30 De Vedelaars. 10.45 Gymnastiek. 11.00 Vervolg De Vedelaars. 11.25 Gramofoonmuziek. ca. 11.50—12.00 Schriftlezing. HILVERSUM II, 301.5 M. AVRO-uitzending. 8.00 Orgelspel. 8.15 Berichten, gramofoon muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr. pl.). 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Omroeporkest. 11.00 Voor de vrouw. 11.10 Om roeporkest en solist (ca. 12.15 ber.)12.15 Gra mofoonmuziek. 1.15 AVRO-Aeolian-orkest. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Piano en viool. 3.00 De Palladians (om 3.45 ber.) 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 De Twilight Serenaders (opn.). 5.00 Voor de jeugd. 5.30 AVRO-Amuse- ments-orkest en solist. 6.28 Berichten. 6.30 Sporthalfuur. 7.00 Trioconcert. 7.35. Cause rie over de reuzen-telescoop van Mount-Pa- lomar. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Concertge bouw-orkest (ca. 9.55 Filmpraatje) 10.20 Disco-nieuws. 11.00 Berichten ANP, AVRO- Dance-Band en solist. 11.40—12.00 Pianovoor dracht. DROITWICH 1500 M. 11.05 Gramofoonmuziek. 11.20 Militair or kest. 12.20 Zang- en pianoduetten. 12.40 Het BBC-Northern-Ireland-orkest en James Moo dy's dansorkest (tot 1.20). 2.10 Declamatie 2.35 Het BBC-Northern-Ireland orkest 4.05 Modepraatje. 4.20 Het Viani-sextet. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Berichten. 5.40 Landbouwkundige causerie. 6.00 Het BBC- Theaterorkest. 7.00 Biologische causerie. 7.20 Gevarieerd programma. 8.05 Komische voor dracht. 8.20 Berichten. 8.50 Het Virtuoso- strijkkwartet. 9.20 Korte avonddienst. 9.40 Al fredo Campoli's salonorkest. 10.20 Jack Harris' Band en solisten. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.10—11.20 Berichten. RADIO PARIS 1648 M. 8.00, 9.00, 9.25 en 10.20 Gramofoonmuziek. 11.35 Zang. 12.25 Victor Pascal's orkest. 1.35 Pianovoordracht. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.35 Zang. 2.50 Pianovoordracht. 3.35 Zang. 3.50 Harp en piano. 4.25 Piano, zang en harp. 5.05 Radiotooneel. 6.20 Het Cantrelle-orkest. 7.50 Het Nationaal orkest en solisten. 9.50 en 10.20 —10.35 Gramofoonmuziek. KEULEN 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.30 Otto Fricke's orkest. 7.50 Het Omroepkleinorkest en solisten. 9.209.50 Volksliederenconcert. 11.20 en 11.35 Het Omroepdansorkest en het Omroepsobram- mel-ensemble. 1.302.20 Populair concert. 3.20 Leo Eysoldt's orkest, en solisten. 5.50 Piano a quatre mains. 6.30 en 7.50 Gramofoonmuziek. 8.25 Het Omroeporkest, het Omroepvrouwen- koor en solisten. 9.5511.20 Gevarieerd con cert. BRUSSEL 322 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Het Omroep orkest. 12.05 Cabaret. 12.30 Het Omroeporkest. 12.50 Cabaret. 1.05—1.20, 4.20—5.05, 5.50 en 6.20 Gramofoonmuziek. 7.20 Het Omroepor kest. 9.3010.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Het Radio- orkest. 12.501.20 Gramofoonmuziek. 4.20 en 5.00 Het Radio-orkest. 5.35 Vioolvoordracht. 6.05 en 6.35 Gramofoonmuziek. 7.20 Het om- roepsympoonie-ork. en solisten. 9.4510.20 Dansmuziek (Gr. pl.) DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Het Hamburger Staatsorkest en solist. 8.50 Literair programma. 9.20 Berichten. 9.50 Cello en piano. 10.05 Berichten. 10.20—11.20 Het Omroepkleinorkest en soliste

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7