PREDIKBEURTEN BURGERLIJKE STAND. Belangrijke aanwinsten voor de Oudheidkamer. Het geslacht van Beverwijk. rr nemer Oudheidkamer verkreeg zooals De Kenne. berichtten in bruikleen van de ojj reeds eeiu T Pouetvdiir msi Ho dames A. L. e„ M. P- P van Beverwijk, met de van lateren overgang in eigendom, jgBnmus familieportretten en 1 geschilderd .geichdder» hel{, der 17e eeuw rspal seHeriien zijn zoowel van geschiedkun- """imm plaatselijk belang en bezitten bo- ai-note kunstwaarde, vendien gr „schiedkundig belang omdat de z» aj°He„ behooren tot een der oudste Hol- voorges,el" lachten, dat veie mannen van be- jandscne 8 oortgebracht en van uitnemend 'fSk belang omdat dit geslacht uit Be- Plaa-li ciamt uit hare vroegste tijden en te- verW1Lar naa'mdraagster is. kunstwaarde ligt in de fraaiheid der schil- rnPlke vervaardigd zijn door bekwame deXs uit de eerste helft der 17e eeuw, wier i n een goede plaats waardig zijn gekeurd JhetHijks Museum te Amsterdam en in an- ^Voór^Sved noodig werden de schilderijen gerestaureerd. geslacht Van Beverwijk, ne voorgestelden behooren tot het geslacht Rpverwiik" of zijn voorouders van moeders van^den van dat geslacht, nu ppslacht „van Beverwijk" woonde voor of mctleeks het jaar 1000 op een slot te Bever- S welk slot later tot een hofstede werd ver- hflïslot der Heeren „van Beverwijk" wordt ormpld met de slo.ten der Heeren van Velsen, Heemskerk, van Polannen en van Poelen- en der Ridders van Castricum in het 2e E2 der Batavien van Cornelius Aurelius, «.-ter van Erasmus. Deze sloten zouden daar zooals vermeld wordt in Matthijs Balen's Kriiving der aanzienlijke geslachten van SS gestaan hebben in 1063, het jaar ÏSrin de plaats St. Agathadorp voor het laatst met dien naam genoemd werd en sedert dien Beverwijk wordt genaamd. Tevens is in die be- Sriiving aangegeven, dat de ligging der ge noemde sloten in verband stond met het feit dat de graven van Holland in die streek hof h üflaatste, die op de hofstede zijner voorva deren woonde, dit was omstreeks de tweede helft der 15e eeuw, was Mr. Otger van Bever wijk Ridder van het Heilige Graf, Raad en Hof meester van Heer Jan, den eersten graaf van Egmond en stadhouder van Holland. Met dezen eraaf Jan vertoefde Mr. Otger te Dordrecht, waar hij huwde met Aagje Schaart, die na het overlijden van haren echtgenoot met hun kind naar Dordrecht terugkeerde. Noch dit kind, een zoon, Philips genaamd, noch dien nakomelin gen,'vestigden zich meer te Beverwijk en in 1937 is de laatst bekende mannelijke afstam meling, de Heer K. W. J. K. van Beverwijk, te Bilthoven overleden, zoodat na Mr. Otger dit geslacht van de plaats welks naamdrager het was, gescheiden bleef. Thans is het in beeltenis daarmede weder vereenigd. Een afstammeling van Mr. Otger was in de 4e generatie na hem, Johann van Beverwijk, de bekende geneesheer geboren te Dordrecht den laden November 1594 en aldaar overleden den J9den Januari 1647. Deze Johann van Beverwijk was beroemd als geneesheer en als schrijver. Onder zijne vele nagelaten geschriften munten uit een werkje over het verkorten of ver-len gen van het Menschelijk leven onder den titel De termina vitae fatali ac mobile en een kor te verhandeling over de Hollandsehe genees middelen in welke hij bewijst, dat elk land en ook het onze genoeg heeft tot onderhoud van het leven en de gezondheid der inwoners. Voorts zijn zeer bekend zijne boeken: „Van de Verdor- venheyt des Menschen' en „Van de Uitnement- heyt des Vrouwelicken Geslachts". Zijne ge schriften op geneeskundig gebied zijn gezamen lijk uitgegeven onder den titel „Alle de Wer- cken zo in de Medicijne als Chirurgie van de Heer Joan van Beverwijck". Een broer van dezen Johann was Nicolaas van Beverwijk van wien de laatst gekende manne lijke „van Beverwijk" afstamt, de bovenge noemde K. W. J. K. van Beverwijk. Deze Nico laas, eveneens geboren te Dordrecht, huwde 30 September 1642 te Vlissingen met Susanna Schot dochter van Boudewijn Schot en van Joanna Regenmorter, uit welk huwelijk omstreeks 1648 een zoon Johann werd geboren. Het zijn deze Nicolaas en Johann benevens de moeder van Johann en hare ouders, welke vol gens overlevering en volgens een ingesteld on derzoek op 5 der schilderijen worden voorge steld. Van de overige schilderijen is nog niet vastgesteld kunnen worden wie daarop zijn uit gebeeld. De directie van het Rijks Museum te Amster dam is zoo welwillend geweest de schilderijen aan een onderzoek te onderwerpen mede ter be paling der schilders aan wie zij kunnen worden toegeschreven. Drie der schilderijen bleken een bekende sig natuur te dragen en van drie anderen kon de vervaardiger met waarschijnlijkheid worden vastgesteld. De schilders en hun werk. 1. R. van Grol. Mansportret, buste in ge schilderd ovaal, gesigneerd en gedateerd 164(5), paneel, eikenhout, 73 bij 58. Eenigste bekende portret van dezen schilder. De voorgestelde is Nicolaas van Beverwijk geboren te Dordrecht omstreeks 1600, vader van Johann van Bever wijk hierna te noemen. 2. Pieter van Anraadt. (toegeschreven aan): Mansportret. De voorgestelde is gekleed in ka- ™rjas met kanten jabot en manchetten. Doek 125.5 bij 104.5. De voorgestelde is Johann van Beverwijk geboren omstreeks 1648. President Stadhouder over het kwartier Eindhoven der Majorij van 's-Hertogenbosch en ontvanger van Haarmogende Convoije en Licenten. Zijne na komelingen bleven tot 1911 in de Majorij van s-Hertogenbosch van 1744 af te Schijndel waar z0 erfsecretaris waren en ambten als fungee- rend secretaris, burgemeester, Maire, keizerlijk notaris en notaris bekleedden. 3. Adam van Noort. (toegeschreven aan): Por- v-J311 een me'sie in roode jurk. Doek 78 mj 66.5. De voorgestelde is Susanna Schot, moe- V^n ^°^ann van Beverwijk voornoemd. Geldorp Gortzius. Mansportret, gemono- grammeerd en gedateerd G. G. F. 1602. Doek (waarschijnlijk van paneel op doek gebracht) m. 5,6' De voorgestelde is Boudewijn Schot, grootvader van moederszijde van Johann van beverwijk voornoemd. 5. Nicolaas van Borculo. (gesigneerd)Vrou wenportret. Aeta 24 gedateerd 1605. Paneel i enhout 67.5 bij 49.5. De voorgestelde is Joan- v=n t unmor^er' grootmoeder van moederszijde n Johann van Beverwijk voornoemd. ^an Grol. (toegeschreven aan): Mans- LI j ,e in 2eschilderd ovaal. De voorge- hïi an een barnas- Paneel, eikenhout 75 stelde is *S n°S °iet bekencl wie voorge" in 'J?1bf^ende sch'lder- Vrouwenportret, buste nie! S'!rd ovaaL Doek 76 biJ 63- Het is nog uet bekend wie de voorgestelde is. Beveran^» erd waPenschild der familie „van «vwwuk uit 1626. Eikenhout 89 bij 69. Een leerrijke dag in het Westland. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: E. P. G. Smit en gezin, bankwerker, van Uitgeest, Berkenlaan 54. J. de Jong, opperman, van Enschedé, C. Matersweg 15. H. Jongsma, z. ber., van Velsen, Scheybeeck- laan 5. M. J. Schermer, z. ber., van Schoorl, Zee straat 189. E. M. Henemann, religieuse, van Amster dam, Relweg 51. J. Jansen, opzichter rioleering, van Mau- rik, H. Burgerstraat 25. J. A. Schweitzer, z. ber., van Velsen, Gr. Houtweg 228. M. A. Loos, huishoudster, van Amsterdam, Romerkerkweg 63. H. J. Veerkamp, winkelchef, van Deventer, Duinwijklaan 25. M. Druijf en gezin, banketbakker, van Haar lem, Gladiolenlaan 41. J. v. d. Meer, schilder, van Alphen a. d. Rijn, Baanstraat 61. C. D. Nes, kruiden, bed., van Koog aan de Zaan, Baanstraat 85. C. A. Vandenbosch en gezin, walser, van Vel sen, C. Amsestraat 8. E. F. Avenarius en gezin, z. ber., van Am sterdam, Akerendamlaan 20. H. Spoor en gezin, z. ber., van Leeuwarden, Narcissen weg 161. J. Oostinga en gezin, portier hoogovens, van Velsen, Lijsterbeslaan 36. M. van Dijk, z. ber., van Utrecht, Oreutz- berglaan 5. W. Theunissen, religieuse, van Ubbergen, Peperstraat 44. I. G. C. Pater, dienstbode* van Nr. Aanstel, Gladiolenlaan 59. C. IJ. Stoker, dienstbode, van Heemskerk. Scheybeecklaan 5. A. C. de Jager, geleidster, van Culemborg, Relweg 59. L. H. E. Toen, z. ber., van Haarlem, Alkm. weg 25. G. Volland, z. ber., van Assendelft, Hoflan- derweg 260. A. van Dijk (Wed. C. Vlootman), z. ber., van Alkmaar, Groenelaan 34. J. Weel en gezin, groentenhandel, van Uit geest, Alfem. weg 203. H. van Saane en gezin, z. ber., v. Zaan dam, Scheybeecklaan 5. P. Korver en gezin, pakhuisknecht, van Amsterdam, Creutzberglaan 116. G. Posch, z. ber., van Velsen, de Visscher- straat 16. A. Wijker, zonder beroep, van Velsen, Boe- weg 11a. A. A. J. Oelrich, dienstbode, van Velsen, Strick v. Linschotenstraat 5. J. J. Walraven, vertegenwoordiger, van Velsen, Zeestraat 16. P. Bloedjes en gezin, landbouwer, van Uit geest, Hoflanderweg 111. A. J. Rusting, geleidster, van Haarlem, Rel weg 59. L. Christoiphersen en gezin, kantoorbed., van Amsterdam, Berkenlaan 38. H. van der Zee, dienstbode, van Harlrngen, Arendsweg 57. M. A. Slebos, huishoudster, van Velsen, Alkm. weg 391.. G. P. Luttikhuijzen en gezin, fabrieksarbei der, van Velsen, Alkm. weg 391. J. J. C. D. de Wilde en gezin, bloembollen- kweeker, van Heemskerk, Zeestraat 127. M. C. Roeper (Wed. P. Quartel), z. ber., van Haarlemmermeer, Stumphiusstraat 43. P. J. J. Jonker, tuinbouwkundige, van Duitschland, Baanstraat 61. P. L. Duin, z. ber., van Voorhout, Strick v. Linschotenstraat 20. A. A. Duchenne en gezin, walser, van Jemeppe (B.), Heemskerkerweg 44. G. C. G. Hensen, arbeider, van Overhausen (D.), Peperstraat 35. H.v. Engelshoven, machinist, van Ouracao, Acacialaan 53. I. Gronningsaeter, z. ber., van Oslo (Noor wegen), Vondellaan 23. Vertrokken: G. Brandjes (wed. J. Webbe) z. ber., naar Amsterdam, KI. Kattenburgerstraat 6 m. G. E. Scholten, z. ber., naar Bennekom, Julianalaan 12. A. Schoenmaker, z. ber., naar Velsen, Wille- brordstraat 5. K. C. Rijvordt, burg. co-rv., naar Tteringen, 2e Vuchtstraat F 129. M. A. Jongejons, z. ber., naar Velsen, Schoonoordstraat 36. A. M. de Winter, z. ber., naar Haarlem, Kenaupaak 33. J. M. Bruineberg, arbeider, naar Velsen. Vondellaan 38. M. J. Tromp, z. ber., naar Best, R.K. Pen sionaat. W. Kater en gezin, z. ber., naar Haarlem, Berckheijdesfcraat 14 zw. J. P. Gerritsen, winkelchef, naar Apeldoorn, Grïftstraatll. B. M. J. Bennink, religieuse, naar Best, Pensionaat „Nazareth". S. Sinnige, geleidster, naar Bergen, „Zee huis". J. Folk en gezin, manufacturier, naar Hil versum, Alexanderstraat 35. C. Bakker, dienstbode, naar Heemskerk, Kerkweg 13. M. de Goede, kookster, naar Amsterdam, A. Thijmstraat 36. G. H. Lintvelt, dienstbode, naar Velsen, Wijkerstraatweg 60. J. P. Horn (wed. W. G. Groeneveld), z. ber., naar Haarlem, C Sehoonstraat 10. G. Snuif, tandh. student, naar Leiden, Ge recht 7. A. Koersvelt, dienstbode, naar Tilburg, Oudendijk 1 A. A. Holtkamp, opzichter, naar Zaandam. Saenredamstraat 38. M. Breebaart, z. ber., naar Westzaan, G. 42. A. Schotman, lood-zinkwerker, n. Haarlem. Amsterdamschevaart 8 B rood. J. Huisman, dienstbode, naar Heemskerk, Kerkweg 28. Th. Baantjer, koopman, naar Apeldoorn, Beekbergen, v. Limburg Stirumstr. 20. W. P. van der Linde, z. ber., naar Apel doorn, Beekbergen, Van Limburg Stirum- straat 20. A. Nan, dienstbode, naar Amsterdam, R. Claeszenplein 3. H. G. Oderkerk en gezin, z. ber., n. Apel- door, Axnhemscheweg 279. ij M. H. van Pelt, hulp in de huish., naar Vlaardingen, Schiedamscheweg 89. H. G. Zwart en gezin, z. ber., naar Amster dam, M. H. Trompstraat 1. Chr. Nat. Werkmansbond. De plaatselijke af deeling van den Chr. Natio- nalen Werkmansbond houdt Dinsdagavond in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat een ledenvergadering. Ds J. de Vries zal een inleiding houden over i „Groepsbeweging". Vol plannen terug naar Kennemerland. Men verzoekt ons opneming van het vol gende: De cursisten van den tuinbouw-avondcur- sus hebben hun laatste practische les mee gemaakt in den vorm van een excursie naar het Westland onder leiding van de leeraren de heeren Vernooy en Broeze. Reeds vroeg werd vertrokken, om zooveel mogelijk profijt te trekken. Eerst werd een bezoek gebracht aan de E.N.C.K. (Eerste Ned. Coöp. Kunstmestfa- briek. In twee groepen ieder onder een des kundigen leider werd het fabriekscomplex 10 H.A. groot, stelselmatig doorgenomen, waarbij wel bleek, dat de Granumix-korrels van goede huize komen. Naar aanleiding van dit bezoek werden meteen plannen gemaakt voor gron dig opgezette bemestingsproeven hier ter plaatse. Daarna ging de tocht naar het hart of liever gezegd naar de hersenen van het Westland, d.w.z. naar den beroemden proef tuin van Ir. Riemens. Fabelachtig wat deze energieke en bekwame ingenieur voor het Westland beteekent. Zijn opbouwend en stuwend werk. dat zijn centrum in proeftuin en school vindt, strekt zich doc.r het heele Westland tot ver daarbuiten uit. Met het woord en met de pen, met raad. daad en voor beeld is hij als een lichtend baken in deze nijvere streek. Wat zou het er in Kennemer land anders uitzien, als wij ook de beschik king hadden over dezen sympathieken, eerlij ken. voor ieder toegankelijken man die slechts voor èèn ideaal eerlijk leeft en streeft; het welzijn der tuinders. Ook hier weer werden onder deskundige leiding de cursisten bekend gemaakt met doel en werkwijze van dit wetenschappelijk er toch zoo practisch voorlichtingsbedrijf. Hoe- wel hier een gansche dag nuttig besteed zou kunnen worden, moest de tocht verder, want dank zij de veelzijdige relaties van den heer Broeze. werd nog op andere groote bedrijven op de cursisten gewacht. Zoo werd nog een kijkje genomen op een bedrijf, waar gerbera's anjelieren, lathyrussoorten en amaryllen naast tomaten de hoofdschotel vormden, om van druiven maar niet te spreken. Natuurlijk kon het reuzen kassen-complex van de fa. Steyn en Spronsen met zijn kom- komer- en perzikenteelt niet zonder meer ge passeerd worden. ëNa nog even in het Haagje te hebben ver toefd, keerden de Kennemer tuinders op gewekt naar hun aardbeien-, bollen en spi- nazievelden terug, vol nieuwe gedachten en wiet weet, vol nieuwe plannen. Als er zieken zijn. Zondagsdienst geneesheeren en apotheken. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door dr. M. H. A. Melchior, Noorderwijkweg 1. telef. 3340. In de week van 714 Mei is de apotheek Sepp, Zeestraat 27, telef. 3820, belast met den Zondags- en nachtdienst. Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenveiling. Spinazie per gr. kist 2054 Postelein per kl. kist 90120 Sla per 100 krop 2y29 Sla per K.G. 9—12 Wortelen per bos 1423 Rabarber per bos 46V2 Raapstelen per bos IV*2'/2 Radijs per bos 1iy2 Seldery per bos 2y24 Pieterselie per bos 34 Asperge dik wit per bos 4050 Asperge dik blauw per bos 2538 Asperge II per bos 1823 Prei per K.G. 1215 Uien per K.G. 24 Witlof per K.G. 16—25 Aardbeien per doosje 2456 Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: L. N. J. Bleeker en A. M. H. Huijzendveld, toek. adres: Heemskerkerweg 83; P. Schouten en M. Mors, toek. adres: Alkm. weg 158; P. D. Ockers en J. M. Duinmeijer, toek. adres Baanstraat 91. Getrouwd: J. A. Zonneveld en A. Dekker; W. van Seggelen en A. J. van Tongeren; W. A. van Ittersum en I. Gronningsaeter. Bevallen: E. A. M. Langendijk—Huijzend veld, z.; M. J. v. d. BosGroeneveld, z.; W. J. WouteringHemels, z.; M. H. Verhoog Keijzer, z.; H. P. Snel—van der Eng, d.; C. LodewijksGiesberg, z.; A. A. Schuurman Meijer, z. Overleden: P. Visser 79 j., echtgenoot van M. Roos, Groenelaan 2; C. Tromp, 22 d., Meer straat 32; Th. J. Cornelisse, 82 j., echtgen. van S. Numan, Breestraat 90 A; J. F. Braun, j., wedn. van M. de Boer, overleden te Velsen. DE TOONKAMER VAN HET P.E.N. Het P.E.N. zal in het perceeel Breestraat een toonkamer en tevens het bijkantoor voor Beverwijk vestigen. In verband hiermede zal de chocolaterie van de firma Bensdorp, welke in dit winkelpand gevestigd was, op 14 Mei a.s. worden gesloten. De werkloosheid bleef vrijwel ongewijzigd. In de afgeloopen week bleef het aantal werkzoekenden ingeschreven bij den gemeen telijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling vrijwel ongewijzigd. Ingeschreven waren in totaal 810 werkzoe kenden, waarvan 77 in werkverschaffing tegen 817 waarvan 83 in werkverschaffing aan het einde der vorige week. Voor Beverwijk was het aantal ingeschre venen 719 warvan 91 in werkverschaffing (vorige week 712 en 59) en voor Heemskerk 91 waarvan 33 in werkverschaffing (vc.rige week 102 en 24). Wanneer stempelen? De stempeltijden voor de werkloozen. De stempeltijden voor de werkloozen. leden van de organisaties, aangesloten bij de vak centrales. in het tijdvak van 8 Mei t.m. 13 Mei 1939 zijn als volgt vastgesteld. Beverwijksche Bestuurdersbond Maandag 9.009.30 uur: Overige dagen 10.1610.45 uur en 4.004.15 uur. Plaatselijk Arbeidssecretariaat Maandag 9.009.15 uur. Overige dagen 10.0010.15 uur en 3.454.00 uur. Christelijke Besturenbond Maandag 9.00 9.15 uur. Overige dagen 9.30—9.45 uur 2.453.00 uur. R.K. Volksbond (Beverwijk) Maandag 9.00 9.30 uur. Overige dagen 10.1510.45 uur en 3.003.15 uur. R.K. Vcdksbond (Wijk aan Zee) Maandag 9.009.15 uur. Overige dagen 10.3010.45 uur en 3.15—3.30 uur. SCHAAKGELEGENHEID VOOR MILITAIREN. De Schaakclub „Weenink" heeft besloten aan militairen, die in Wijk aan Zee gelegerd zijn, in haar clublokaal gastvrijheid te ver- leenen om te schaken. De candidaten van Gemeente belangen. De Kiesvereeniging „Gemeentebelangen" heeft haar candidatenlijst voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen als volgt samenge steld: 1. F. R. C. Rijkens (aftr.), 2. Ir. A. J Allan, 3. Mr. J. O. Baron, 4. H. van der Kolk, 5. L. Blauw, 6. M. Klein, 7. J. W. van der Mey, 8. J. van Amersfoort, 9. P. H. Jonkheer, 10. A. C. Schaap. De examens in Duin en Bosch. Bij de gehouden examens in het Provinciaal Ziekenhuis Duin en Bosch slaagden voor het eerste gedeelte: Zr. Bernards, Zr. Bicker, Zr. Halbertsma. Zr. Kamper, Br. v. d. Kolk. Z\\ v. Maars, Zr. v. Nooren, Zr. Swart. Zr. Wolthusi, Zr. Wijbenga, Zr. Zwagerman, Zr. v. d. Baaren en Zr. van Mansfeld. Voor het tweede gedeelte slaagden: Zr. Bet- lem, Zr, Breukels, Zr. v. Brummeren, Zr. Ham, Zr. Kleine Hoogmeijer, Br. Kossen, Zr. Pad mos, Zr. v. d. Slot en Zr. Stienstra. Zr. Geuze- broek Voor het derde gedeelte slaagden: Zr. Abbe- nes, Zr. Balk. Zr. Bootzema. Zr. Briët, Zr. Boven. Zr. Kalsbeek. Zr. Kingma. Br. Knip pen, Zr. Snoek en Zr. van Unen. Deze laatste candidaten zijn thans in het bezit van het Staats diploma. CASTRICUMSCHE DAMCLUB. Dinsdag a.s. speelt de Castricumsche Dam club een vriendschappelijken wedstrijd tegen Heiloo te Heiloo. Langs He Lijn. Programma van de Radiocentrale. Zondag. Lijn I: 8.55 Hilversum I. Lijn II: 8.30 Hilversum II. Lijn III: 8.50 Keulen, 1.20 Brussel Ned 2.20 Brussel Fr., 2.35 Brussel Fr., 5.20 Brussel Ned., 6.20 Keulen, 7.55 Diversen, 8.20 Brussel Fr., pl.m. 8.50 Keulen, pl.m. 10.50 Parijs of di versen, pl.m. 10.50 Keulen. Lijn TV: 8.30 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr., 9.40 Brussel Ned., pl.m. 11.05 Nationaal programma. 5.20 Londen Reg., 6.50 Nationaal programma, pl.m. 11.Brussel Fr., 11.20 Pa rijs. Lijn V: 8.30 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr. 10.50 Parijs. 11.05 Nationaal programma. 1.20 Brussel Ned. 2.20 Brussel Fr., 2.35 Nationaal programma, 4.20 Londen Reg., 4.50 Nationaal programma, 5.20 Londen Reg.. 6.50 Nationaal programma, 8.10 Diversen, 8.35 Parijs, 10.35 programma, 8.10 Diversen, 8.35 Parijs, 10.55 Keulen Maandag: Lijn I: 8.Hilversum I. Lijn II: 8.Hilversum II. Lijn III: 8.Keulen, 10.20 Parijs, 12.05 Di versen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 Keulen, 3.20 Parijs, 3.35 Duitschlandsen-der of diversen 4.Radio P.T.T. Nord of diversen. 4.20 Keulen 6.20 Parijs, 6.50 Brussel Ned., 7.05 Brussel Fr. 7.20 Brussel Ned., 7.50 Keulen. 8.30 Pauze. 8.35 Parijs, 11.20 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 London Reg.. 5.20 Parijs, 6.20 Nationaal programma, 6.45 London Reg., 7.05 Nationaal programma, 8.30 London Reg., 10.20 Nationaal programma. Lijn V: 8.— Brussel Ned., 9.20 Diversen. .11.05 London Reg. 12.20 Brussel Ned. 1.50 Na tionaal programma. 2.35 London Reg., 4.20 Keulen. 6.20 London Reg., 7.05 Nationaal pro gramma, 8.20 London Reg., 10.Radio P.T.T. Nord of diversen. 10.20 London Reg. CASTRICUM Het tournooi van Vitesse. Zondag a.s. speelt Vitesse 1 den thuiswed strijd tegen Santpoort voor het tournooi, ge organiseerd door Vitesse en waaraan zullen deelnemen Santpoort 1, G.V.O. 1, A.D.O. 1 en Vitesse. Er zijn eenige mooie prijzen voor dit tour nooi beschikbaar gesteld. HAARLEM, 5 Mei. Bevallen 2 Mei: A. C. BisschopDroog, z.; 3 Mei: A. M. HeemskerkLubbers, d.; E. H. VellekoopBaijer, d.; E. G. J. LibosanRijk- borst, d.; A. M. A. M. J. Eliasv. Marselis Hartsinck, d.; J. Warmerdamvan Bakel. d.; 4 Mei: J. PostRorije, A. de VriesHollan der. d.; 5 Mei: J. C. Wigersma—de Jong, d.; A. M. Soellaart—Vrugt, d.; 3 Mei. S. J. Hoeman de Kam. d. Overleden 4 Mei: A. M. Ruiter, 37 j., Zaa- nenstraat. leverancier aan alle Ziekenfondsen 9^ rillen Sleter en billijker P. DE GROOT - OPTICIEN Kennemerlaan 30 - IJmuiden (Adv. Ingez. Med.) Blik op Dantzig met den Weichsel op den voorgrond- SANTPOORT NED. HERV. KERK V.m. 10: Ds. R. H. Oldeman, NED. HERV. KAPEL. V.m. 10: H. W. Hofmees ter, van Hilversum. GER. KERK IN H. V., geb. Bethel. Wüstelaam V.m. 10: K. v. d. Berg. Voorber. H. Avondmaal. IJMUIDEN NED. HERV. KERK, Kanaalstraat V.m. 10: Ds. Joh. IJzerman, Heemskerk. Nam. 5.30: Ds. Johs. Bronsgeest, Velsen. BETHLEtlEMKERK. James Wattstraat V.m. 10: A. Kool. HERV. EVANG., Oranjestraat 8. V.m. 10 en nam. 5: Leesdienst Maandag nam. 7.30: Ds. Zandt, Delft. GEREF. KERK. Wilhelminakade V.m. 10: Ds. J. Kapteijn. Nam. 5: Ds. S. E. Wesbonk. KERK a. h. SNELLIUSPLEIN. V.m. 10: Ds. S. E. Wesbonk. Nam. 5: Ds. J. Kapteijn. CHR GEREF KERK. V.m. 10: Ds. A. Zwiepj nam. 5: Dezelfde. DOOPSGEZ. en AFD NED. PROT. BOND, Helmstraat 9. V.m. 10.30: Ds. Milatz. OUD-KATHOLIEKE KERK. V.m. 10: H. Dienst Nam. 7: Vesper. LEGER DES HEILS. V.m. 10: Heïligingsdienst. Nam. 3.30: Verblijdingssamenkomst. Nam. 8: Verlossïngssamenkomst o.l.v. Maj. A. Varwijk. Donderdag nam. 8: Heil. samenkomst I3MUIDEN-OOST NED HERV. KERK, Goede Herderkerk, Velser- duinweg. V.m. 10: Ds. G. F. Callenbach. Nam. 5.30: Dezelfde. VEREENIGINGSGEBOUW, Kalverstraat. V.m. 10: Jeugddienst VER. VAN VRIJZ. HERV., Vereenigingsgebouw Stationsweg, Velsen. V.m. 10.30: Dr. H. Faber, Schiedam. GER. KERK, Velserduinweg. V.m. 10 en nam. 5: Ds. E. G. van Teylingen. LUTHERSCH GENOOTSCHAP, Afd. Velsen, Willebrordstraat 10. Geen opgave ontvangen. BAPTISTEN GEM., lokaal Willemsbeekweg 22. Vrijdag nam. 8: Ds. L. de Haan, pred. te HrL VERGADERING VAN GELOOVIGEN. Willems beekweg 22. V.m. 10: Broodbreken. Nam. 7.30: Evangelisatiesamenkomst Spr. D. Kamp, Zaandam. Dinsdag nam. 8: Bijbelbespx-eking en Bidstond. HERST. APOST ZENDINGSGEM., Willebrord straat 10. V.m. 10.15: Godsdienstoefening. Nam. geen dienst. ROZEKRUIZERS. Stationsweg 65. V.m. 10.30: Tempeldienst. Vrijdag nam. 7.15: Genezings dienst VELSEN NED. HERV. KERK. V.m. 10: J. F. N. v. Harre- velt, cand. t. d. H. Dienst, Den Haag. VELSEN-NOORD GEREF. KERK, Groote Hout- of Koningsweg. Geen opgave ontvangen. BEVERWIJK NED. HERV. KERK. Kerkstraat V.m. 10: Ds. J. de Vries. Bed, H. Doop. Bev. van een diaken. Nam. 121: Zondagsschool. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Parklaan. Nam. 7: Ds. F. W. Broers, uit Hoorn. DOOPSGEZ. GEMEENTE, Meerstraat. V.m. 10: Ds. H. H. Gaaikema. uit Dantumawolde. Nam. 12: Zondagsschool. EVANG. LUTH. GEM., Koningstraat. V.m. 10.30: Ds. J. Ph. Haumersen. GEREF. KERK, C. H. Moensplein. V.m. 10 en nam. 5: Ds. H. Holtrop. EVANG. „MARANATHA", Dr. Schuitstraat 31. Vm. 10: A. Besselaar, uit Amsterdam. Dinsdag nam. 7.30: Bijbellezing en vrouwen- k:rans en Bijbellezing. Donderdag nam. 8: Bijbelonderzoek. LEGER DES HEILS, Zeestraat 26. Geen opgave ontvangen. CASTRICUM NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. Barger. Maandag geen meisjesclub. Donderdag nam. 7.30: Dameskrans „Dorcas". Zaterdag nam. 2: Zondagsschool. Nam. 3.30: Bibliotheek. GEREF. KERK, Beverwijkerstraatweg 32. V.m. 10 en nam. 5.30: Ds. J. Krüger. Maandag nam. 8: Meisjesvereeniging boven 16 jaar. Dinsdag nam. 7: Knapenvereeniging. Woensdag nam. 6: Meisjesvereen. ben. 16 j. Donderdag nam. 7: Catechisatie boven 16 jaar. Zaterdag nam. 78: Bibliotheek, HEEMSKERK NED. HERV. KERK. V.:m. 10: Joh. Mensink, uit Amsterdam. WIJK AAN ZEE EN DUIN NED. HERV. KERK, Julianaweg. V.m. 10: Ds. J. A. L. Hovy. VEREENIGINGSGEB., Populierenlaan. V.m. IQ* F. Offeringa, hulpprediker. 'f

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5