VELSEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN De candidaatstelling voor den Gemèèntèraad Leerlingenavond IJmuider Muziekschool. De IJmuider Muziekschool, directeur de heer P. Grin Jr. gaf Dinsdagavond in Thalia's kleine zaal een leerlingenavond, waarvoor velen gekomen waren teneinde de vorderingen der adspirant-pianisten en violisten aan de openbaarheid te hooren prijsgeven. Een en dertig discipelen van den heer Grin betraden het podium en lieten zich met hun diverse lessen hooren. Trede na trede be klommen zij opeenvolgend de ladder der mu zikale ontwikkeling. Het is niet onze gewoonte ze ieder afzonderlijk te beoordeelen en dit is trouwens ook doelloos, daar het hier een openbare les betreft. Het doet je altijd weer prettig aan onder de vele leerlingen hen op te merken, die even boven de middelmaat uitsteken doordat zij blijken geven van gevoel voor muziek en een serieuze studie. De groep eerstejaars-studenten telde vele IJmuidensche namen; van de pianisten waren het Chris van der Zee, Gerda Martineau, Ger- da Manoth, Betsy Verwoerd, Peter Sorgdrager, Rietje Grin, Henny. van der Zee, voor viool en voor harmonium Corry Kooy en Albert de Groot. De leerstof was voor dit optreden in den familiekring voor de kinderen gelukkigerwijze niet te zwaar en zoo konden allen met min of meer succes zich van hun opgave kwijten. Onder hen. die vlot hun soli afwerkten en hun les kenden waren bij de tweede piano- groep: Nelly Dijkshoorn, NLsia Struys, Piet Manoth, Thérèse Schouten, Nel Groeneveld (die het Beukenbosch goed in de vingers had) en Rie Faro, die met Diny van Leeuwen voor haar voorgangster niet onderdeden en behalve over een reeds vaardige techniek tevens over een loffelijken aanslag beschikken. Van Piet Grin hoorden we het le deel van het 2de Seitzconcert, door zijn zusje Atie zeer muzikaal en accuraat aah de piano begeleid. De heer Mooi, die zijn broer Ad. Mooi bege leidde, toonde zich eveneens een secondant, wien het accompagneeren wel toevertrouwd was. Beide violisten streken zuiver en dat is voor een adspirantviolist reeds heel bemoedigend. Beb v. d. Eijkhof, Wim Hamers, Atie Grin en Lena Barendsen sloten de rij voor de pauze. De eerste stak in een te snel tempo van wal, zoodat het statige menuet een quick-step werd, al was het een voordracht met pit. Ook Herdersgroeten zijn aan een vaste maat ge bonden, al vergat Wim dat wel eens in zijn enthousiasme. Atie Grin gaf v. Beethoven's eerste Bagatelle ten beste en Lena Barendsen leidde de pauze in met een vriendelijk Wen- zeinummertje, dat ze ter dege bestudeerd had en geheel zonder fouten speelde. Via een deinende Petersburger Sledevaart met 4-handen belandden we met de Alpen liedjes in kalmer vaarwater. Nel Verduin maakte deze combinatie mogelijk. Ook Zijtje Visser had haar les technisch onder de knie. Nel Schermer bracht met de 2 werkjes van Torsten Petre ons even uit de sleur van het gewone lesrepertoire van „salonmuziek". Coba Hovingh was rustiger dan haar voorgangster en wist daardoor meer uit haar spel te halen; het ging alles zonder eenige hapering. Watse Kammin ga en Bertus Visser gaven gedeelten uit de klassieke les-concerten van Seitz en Rieding ten beste. De eerste mag ge rust meer stok gebruiken; Bertus verdient ten volle het mpoi-klinkende instrument, waarop hij zijn solo mét veelbelovend temperament en met een juiste houding zuiver streek. Dat was een goede beurt. Voor de IJmuider Muziekschool was het een gelukkige avond. De verschillende nummers werden vlug afgewerkt en bij het meerendeel geschiedde dit zonder fouten. Zoodat ondanks het groote aantal leerlingen, dat zich liet hoóren, we vroeg naar huis konden gaan. W. NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. Op verzoek van de IJmuider Reddingsbri gade sprak Maandagavond de bondspropagan dist de heer A. J. Meijerink, over het onder werp: „Het redden van drenkelingen uit auto's". Behalve leden der brigade waren ook eenige heeren, werkzaam bij het Hoog- ovenbedrijf, aanwezig. De heer A. P. Bakker, voorzitter der brigade, sprak een woord van welkom. Meegedeeld werd en met lantaarn plaatjes verduidelijkt, hoe gehandeld moet worden als een auto in het water verdwijnt; zoowel door de opgesloten als door de redders van buitenaf. Aan het eind werden nog talrijke vragen gesteld, die door den spreker werden beant- woodd. De heer Bakker dankte den spreker en den projecteur der lichtbeelden. Bekroond kapwerk. Op het Nationale Kapconcours, dat was uit geschreven door den Nederlandschen Kappers- bond te Amsterdam in gebouw Bellevue op 7, S, en 9 Mei behaalde onze plaatsgenoot den heer C. Duller Jr. in de hoofdklasse den eere parijs voor het hoogste aantal punten. De opgaaf was: Modem kapsel met nieuwe lijnen voor ijzerondulatie. Met dit succes behaalde de heer Duller zijn 23e bekroning. Gemeentelijke Visscherijschool. Geslaagd voor het diploma „Kaartpassen": de heeren G. Foppe, K. Visser, K. Blok, L. Groen, P. van der Meij, G. Groen, T. Jordaan, C. P. Aland, J. Groen, L. de Groot en L. Plug. Geslaagd voor het Certificaat Internationale Uitwijkbepalingen de heeren: M. W. van der Ree. O. Wezelman, A. P. Wezelman, H. Wezelman, J. M. Schouten, J. Koeman, C. Sperling, A. Groen, C. Wal- broek, D. Visser, K. Blok. W. Guijt en C. Bal. Geslaagd voor het diploma als Schipper op Stoomzeevisschersvaartuigen de heeren K. Krab en L. van der Zwan. Geslaagd voor stuurman Kleine Handels vaart; de heer S. Jongeling. Geslaagd voor Radio-telefonist; de heer G. Kok. Geslaagd voor machinist aan boord van Stoomzeevisschersvaartuigen de heeren J. M. Krijger en A. E. Broek. OPDRACHT. Het verbouwen van het perceel Kennemer- laan 76 tot winkelhuis, voor rekening van den heer A Goldbohm, is opgedragen aan den heer P. Cupido alhier. LEDENVERGADERING „DIEREN BESCHERMING". De afdeeling Velsen en Omstreken van de Nederl. Vereeniging tot bescherming van Dieren belegt a.s. Vrijdagavond een ledenver gadering in het Hervormd Verenigingsge bouw, Kalverstraat. Na behandeling der agenda zal worden ver toond de nieuwe film „Dierenbescherming in \de practijkV ,Werk en Vreugd I" IJm. 41 is in aanbouw. De Nederlandsche Visscherij Gemeen schap wil in zes jaar 63 snurrevaad- kotters bouwen. Eenige maanden geleden hebben wij het een en ander medegedeeld over de plannen van de Nederlandsche Visscherij Gemeenschap, een onderdeel van Het Nederlandsche Werk fonds, stichting der Nederlandsche Werkge meenschap. De Nederlandsche Visscherij Gemeenschap, die zich ten doel stelt, werklooze Nederland sche visschers aan „vaart" te helpen, had toen wij het bedoelde artikel schreven, bij de Scheepswerf „Voorwaarts" te Westgrafdijk een snurrevaadkotter besteld, waarvan de bouw echter vertraagd werd, doordat de aange vraagde uitvaarvergunning uitbleef. Naar wij thans vernemen is, nadat men daarop vier maanden gewacht had, dit uit vaarcertificaat eindelijk afgekomen en is in middels met -den bouw van den kotter begon nen. Men hoopt, dat deze eind September of begin October gereed zal zijn. Het vaartuig zal onder den naam „Werk en Vreugd no. 1" en het merk IJM. 41 in de vaart worden ge bracht. De bemanning zal bestaan uit vijf personen, n.l. een Deensche schipper en vier Hollanders. Tevens zullen twee of drie leerlingen mee varen, waarvan de kosten betaald worden uit een speciaal fonds. Zij komen dus niet ten laste van de exploitatie. De Nederlandsche Visscherij Gemeenschap zal het bij dezen eenen kotter echter niet laten. Het plan is, in zes jaar 63 kotters in de vaart te brengen. Voordat echter met den bouw van den tweeden kotter wordt begonnen, zal men afwachten welke resultaten met de IJM. 41 worden bereikt. Gaat de exploitatie naar wensch, dan volgt na eenige maanden de bestelling van het tweede schip. Hiervoor is natuurlijk de medewerking van de Nederlandsche Visscherij Centrale noodig en deze medewerking heeft, hoe vreemd het ook moge klinken, nog wel iets te wenschen over gelaten. Zoo verkreeg de N.V.G. voor de IJM. 41 eerst een uitvaarcertificaat nadat een ander schip uit de vaart was genomen. Met de bemanning van de achtereenvolgens in de vaart te brengen kotters zal men syste matisch te werk gaan. Het is de bedoeling den Deenschen schipper als leermeester op de IJM. 41 te laten varen. Deze zal de Holland- sche bemanning de snurrevaadvisscherij leeren en uit hen en de leerlingen zullen schippers en bemanning voor de verder te bouwen kot ters worden gerecruteerd. zich als deklading het indertijd bij Tandjong Priok neergestorte Engelsche vliegtuig, dat den dienst met Australië onderhield. Het vliegtuig was zwaar beschadigd en gaat nu naar Enge land om te worden hersteld. Weer een nieuwe lijn. Onlangs meldden wij, dat een Noorsche ree- derij een nieuwen vasten dienst tusschen Noord- Noorwegen en Amsterdam heeft geopend, welke gevolgd werd door een vasten dienst tusschen de hoofdstad en Finland door een Finsche ree- derij. Thans is daarbij nog gekomen de Argo Lijn in Bremen, welke haar tusschen Rotterdam en Finland varende schepen ook om de veertien dagen Amsterdam zal laten aanloopen. Op Vrijdag zal het stoomschip Dr. Herman Wiegand als eerste schip van dezen vasten dienst uit Fin land naar Amsterdam vertrekken. IJzerverscheping. Het Finsche stoomschip Dione is hier in de buitenhaven van het Hoogovenbedrijf aangeko men om een partij ijzer in te nemen voor Finland. AANGEKOMEN. 8 Mei: Texelstroom s.s. Liverpool Patria s.s. Gothenburg Deucalion s.s. Midd. Zee Orestes s.s. Glasgow Bovey Tracey s.s. Swansea 9 Mei: Leny m.s. Swansea Theseus s.s. Stettin Casanare s.s. Londen Harpenden s.s. La Goulette Kungsholm m.s. New York Chr. Huygens m.s. Batavia Dione s.s. Calais Regeja m.s. Londen Pericles m.s. West Indië Fredanja m.s. Londen Orpheus s.s. Aarhuus Munkfors s.s. Skoghall VERTROKKEN. 8 Mei: Vesta s.s. Odda Eston s.s. Hamburg Siljan s.s. Cardiff Equator s.s. Gdynia Pauline Friedrich s.s. Danzig 9 Mei: Barendsz m.s. Neusz Hasewint m.s. Gdynia Jolly Girls m.s. New Castle Towneley s.s. New Castle Kungsholm m.s. Kopenhagen Veranderd van vlag. Het indertijd onder Grieksche vlag binnenge komen stoomschip Vassos heeft in Amsterdam een groote reparatie ondergaan en is toen aan een in Hamburg gevestigde reederij verkocht. Het schip is nu onder nieuwe vlag met den naam Pauline Friedrich in ballast van Amsterdam naar Danzig gepasseerd. Defecte vliegmachine aan boord. Aan boord van het gisteren van Ned. Indië binnengekomen stoomschip Alcinous bevond BURGERLIJKE STAND. Bevallen: C. M. Huizinga—Tesselaax, d., Meeuwenlaan 47, LJimuiden. C. M. HaverNijs- sen, z., Kortenaerstraat 7, IJmuiden. R. B. Me lisKup, d., Lorentzstraat 22,.IJmuiden. M. A. Tervoort—Smolenaars, d., Noorderdorpstraat 6, Santpoort. D. B. v. d. PaardMooij, z., Gr. Hout- of Koningsweg 270, Velsen-N. A. J. A. de Groot—Borggreve, d., Wijn. Daniëlslaan 14, Santpoort. M. StaringHoogervorst. z„ Kruid- bergerweg 99, Velsen. Overleden: S. Westra, 55 j., echtgenoot van M. Stroosma, Alkmaar. J. M. v. Prattenburg, weduwe van T. Kattenbroek, 64 j., Wüstelaan 85, Santpoort. SCHIP Arendskerk (Ned.) x) Amstelland (Ned.) x) Alkmaar (Ned.) Abbekerk (Ned.) Amstelkerk (Ned.) x) Aurora (Ned.) Breda (Ned.) Boskoop (Ned.) Boschfontein (Ned.) Baarn (Ned.) x) Br. Prestige Br.) Berenice (Ned.) Ceres (Ned.) Cordillera (Du.) x) Crijnssen (Ned.) x) Clytoneus (Eng.) x) Dolius (Br.) Dr. H. Wiegand (Du.) Essen (Du.) Helder (Ned.) Hogland (Fin) Hermes (Ned.) Hercules (Ned.) Illenao (Pan.) Iris (Ned.) Jaarstroom (Ned.) Juno (Ned.) J.v. Oldenbernevelt (N. Jagersfontein (Ned.) x) Koert (Ned.) Laertes (Ned.) Laanemaa (Estl.) Magdeburg (Du.) Montferland (Ned.) x) Midsland (Ned.) Macuba (Ned.) x) Nereus (Ned.) Nettie (Ned Orion Ned.) Orpheus (Ned) Poelau Roebiah (Ned.) Poelau Laut (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) Poelau Bras (Ned.) x) Phrontis (Ned.) Randfontein (Ned.) Reggestroom (Ned.) Rhea (Ned.) Salawati (Ned.) Salland (Ned.) x) St Annaland (Ned.) Servus (Ned.) Tajandoen (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Tjikandi (Ned.) Tabian Tiberius (Ned.) Trajanus (Ned.) Tawali (Ned.) x) Uckermark (Du.) Vulcanus (Ned.) Waterland (Ned.) VAN Verm, aankomst LAATSTE BERICHT Japan B. Aires Chili Japan West Afrika Midd. Zee Chili Chili Z. Afrika Chili Abadan Midd. Zee Santos (via Hull) Pto Barrios West Indië Batavia Japan Kotka Ned. Indië Chili Diamante Alexandrië Alexandria La Plata Bordeaux W. Afrika Alexandrië Batavia Z. Afrika Britonferry Ned Indië Tallinn Batavia Buenos Aires Swansea Curagao Lissabon Parnu Zw. Zee Aarhuus Hamburg Batavia Batavia Batavia Batavia Zuid Afrika West Afrika Midd. Zee Ned. Indië Hamburg Gdynia Swansea Batavia Batavia Ned. Indië Ned. Indië Hamburg Alexandrië Liverpool Ned. Indië Alexandrië Buenos Aires 10 Mei 10 Mei 22 Mei 10 Mei 11 Mei 26 Mei 20 Mei 14 Juni 14 Juni 17 Mei heden 19 Mei 31 Mei 16 Mei 14 Mei 25 Mei 30 Mei 11 Mei 21 Me) 10 Mei 28 Mei 11 Mei 12 Mei 12 Mei 13 Mei 10 Mei 21 Mei 10 Mei 19 Mei 29 Mei 14 Mei 12 Mei 5 Juni 12 Mei 26 Mei 9 Juni 6 Mei van Port Said. 7 Mei van Rio de Janeiro. 4 Mei van Corral. 7 Mei te Shanghai. 5 Mei van Cassandra. 8 Mei van Triëst. 9 Mei van Antwerpen. 7 Mei te Antwerpen. 8 Mei te Rotterdam. 4 Mei van Valparaiso. 6 Mei van Pt. Said. 9 Mei te Rotterdam. 10 Mei van Huil. 7 Mei van Pt. Limon. 3 Mei van Barbados. vertrekt 12 Mei. 8 Mei van Belawan. vertrekt 12 Mei. 6 Mei van Colombo. 8 Mei van Curagao. 25 April van St Vincent 7 Mei van Gibraltar. 8 Mei van StambouL 29 April vertrokken, vertrekt 12 Mek 7 Mei te Hamburg. 7 Mei van Izmir. 7 Mei van Sabapg. 9 Mei v. Dar-es-Salaam. 8 Mei vertrokken. 6 Mei van Pt. Said. 6 Mei vertrokken. 7 Mei van Aden. 6 Mei van Las Palmas. 10 Mei vertrokken. 7 Mei te Southampton. 8 Mei van Oporto. 9 Mei van Holtenau. 8 Mei te Calamata. 7 Mei vertrokken. in lading. 8 Mei van Genua. 6 Mei van Colombo, in lading. in lading. 8 Mei van Pt. Said. 7 Mei van Dakar. 5 Mei van Bari. 9 Mei van Batavia, vertrekt 13 Mei. 8 Mei vertrokken, in lading. 6 Mei van Gibraltar, tn lading. 8 Mei van Colombo. 2 Mei van Sabang. vertrekt 11 Mei. 7 Mei vertrokken, in lading. 3 Mei van Port Said. 7 Mei te Rehtymuo. vertrekt 11 Mek Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Vele nieuwe gezichten in September Buitenhaven Hoogovens Zweedsch Engelsch Kungsholm Harpenden New York La Goulette toeristen erts Op den langsten dag des jaars, 21 Juni zullen de kiezers en kiezeressen onzer gemeente, in totaal ongeveer 25.000 opgeroepen worden, om Uit te maken, welke hunner medeburgers of -burgeressen gedurende de komende vier jaren de belangen der gemeente en de hunne zullen moeten behartigen. Dat wordt dus een belangrijke dag en al zul len wel niet alle 25000 kiezers of hoeveel het precies mogen zijn, den voorzitter van hun stembureau hun stembiljet overhandigen er zijn afwezigen, zieken enz. toch zullen er ze ker 22 a 23000 stemmen uitgebracht worden, zoo dat er voor de leden van de dertig stembureaux heel wat te tellen zal vallen. En niet alleen voor de leden der stembureaux. Ook voor ons, want evenals in andere jaren zul len we natuurlijk ook nu weer zoo vlug mogelijk den uitslag van de verkiezing op de populaire borden in de Kennemerlaan bekend maken. Was de belangstelling bij de Statenverkiezing groot, wij verwachten nog veel meer publiek op 21 Juni. Een Raadsverkiezing trekt nu eenmaal meer dan een verkiezing voor de Provinciale Staten. Het is zooiets als Nederland-België tegen Nederland-Zwitserland. Gisteren had de candidaatstelling plaats. Niet minder dan 12 lijsten met in totaal 106 candi- daten werden ingeleverd Hieronder de officieele candidaatstelling. Lijst Heeremans. Kieskring I: 1. J. Heeremans, 2. S. P. J. Stevens, 3. L. A. H. Stuvel, 4. A. J. Nabben, 5 A. P. Heeremans, 6. W. Snijders. Kieskring II: 1. S. P. J. Stevens, 2. J. Heere mans, verder als in I. Kieskring III: als in I. Chr. Hist. Kiesvereniging. In kieskringen I, II en III: 1. J. C. Dunnebier, 2. A. ten Broeke, 3. H. Groeneveld, 4. F. Walthuis, 5. G. de Jonge, 6. J. Deinum, 7. A. van Dijk, 8. K. Tijssen, 9. Chr. Sluiters, 10 H. Medik. Vrijz. Dcm. Kiesvereeniging. In kieskringen I, II en II: 1. A. J. van Leusen, 2. R. Verbeek, 3. P. Vinke, 4. G. Meerman, 5. M. J. J. Pott-Zindel, 6. C. Schuitman, 7. A. Peek, 8. A. J. Allan, 9. H. E. Molenaar, 10. J. F. W. Korting, 11. W. de Groot. S. D. A. P. In kieskring I: 1. W. F. Visser, 2. P. F. C. Roelse, 3. J. v. d Veer, 4. W. Kastelein, 5. A. N. Thomassen-Lind, 6. E. Luikman, 7. N. W. van Nifterick, 8. O. Bakkels, 9. J. de Groot, 10. H. Bakker, 11. P. H. van Rummelen, 12. N. Raven, 13. A. A. de Groot, 14. H. Mol. In Kieskring II: 1 tot en met 11 als boven, ver der: 12 C. A. Jurg geb. Gerritsen, 13. H. Mol, 14. E. Sanders. In kieskring III: 1 tot en met 11 als boven, verder: 12. J. v. d. Harst geb. Retz, 13. J. H. ten Hagen. Chr. Dem. Unie: In kieskring I en H: IT. Snoek, 2 W. Wonink, 3 J. van Beelen, 4 C. Vogelzang, 5 W. Snoek-Sabel, 6 H. van Dijk. In Kieskring III: 1 J. van Beelen, 2 T. Snoek, 3 W. Wonink, verder als in I en II. Neutrale Partij. In Kieskring I: 1 W. van Heijst, 2 M. J. Enzerink, 3 W. P. Mets, 4 Ir. L. P. Krijger, 5 K. Luiting, 6 R. Schmidt. In Kieskring II: 1 W. van Heyst, 2 W. P. iftets, 3 Ir. L. P. Krijger, 4 K. Luiting, 5 M. J. Enzerink. 6 R. Schmidt. In Kieskring III: 1 W. P. Mets, 2 W. van Heyst, 3 M. J. Enzerink, 4 R. Smidt, 5 Ir. L. P. Krijger, 6 K. Luiting. Anti-Rev. Kiesvereeniging: In Kieskringen I, II en III: 1 F. P. Vermeulen, 2 H. Homburg, 3 A. Eikelenboom, 4 F. Tijdsma, 5 K. v. d. Berg. 6 H. J. Lips, 7 C. Koster. 8 J. Wielinga, 9 E. v. d. Brink. Rev. Soc. Arbeiderspartij. In Kieskringen I, II en III: 1 C. M. v. d. Maarel, 2 P. Ottens. Oud-Kath. Kiesvereeniging: In Kieskrin gen I, II en III: 1 G. Heijkoop, 2 A. J. van Kleef, 3 P. C. Tol, 4 W. D. Wiljouw, 5 A. Vis, 6 A. A. van Pel, 7 G. Prins. Liberale Staatspartij: In Kieskring I: 1 A. de Groot Lzn., 2 J. L. Uitzinger, 3 S. W. van Walraven geb. Wackie Eysten, 4 R. F. X. Rutten, 5 F. C. Breitenstein, 6 W. G. Meij- boom, 7 A. Vreugdenhil, 8 W. F. H. Brugge- man, 9 A. W. Kalff, 10 P. Eriks Jr., 11 S. Woldringh. In Kieskringen n en III: 1 J. L. Uitzinger, 2 A. de Groot Lzn., 3 R. F. X. Rutten, 4 S. W. van Walraven geb. Wackie Eijsten, 5 F. C. Breitenstein, 6 W. G. Meijboom, 7 P. Eriks Jr., 8 S. Woldringh, 9 A. W. Kalff, 10 A. Vreugdenhil, 11 W. F. H. Bruggeman. R.-K. Staatspartij: In Kieskringen I, II en III: 1 C. P. J. Maas, 2 J. P. Nijssen, 3 H. H. Meijer, 4 Mr. J. J. P. Tonino, 5 C. B. Straats burg, 6 Mi'. L. Vorstman, 7 E. M. van Kaam, 8 L. M. van Noort, 9 Ir. A. J. H. van Ouwel, 10 P. Kee, 11 C. Diependaal, 12 J. A. Geelen. Comm. Partij Nederland: In Kieskringen I, II en III: 1 P. Weij, 2 R. G. Strengholt, 3 J. van Sikkelerus, 4 E. Kuiper-Dijkhuis, 5 L. Koster, 6 A. Kleve, 7 J. Kleijn, 8 J. de Jong. Zij die gaan. Als de nieuwe gemeenteraad in September voor het eerst bijeenkomt, zullen er vele nieuwe gezichten te zien zijn. Noemen wij daarvan in de eerste plaats die van de thans zittende leden, die niet meer tot de candidaten behooren. Dat zijn bij de Vrijzin nig-Democraten de heer P. Bosman, bij de S.D. A.P. de heeren mr. dr. A. v. d. Flier, J. Stark en D. Zalm, bij de R.-K. Staatspartij de heer J. Heeremans (die echter wel op zijn eigen lijst ge kozen zal worden) en bij de communisten de heer S. Warmenhoven. Dan komen we aan de tweede categorie: de genen, die een dergelijke plaats op de candida- tenlijst gekregen hebben, dat hun herkiezing uitgesloten of twijfelachtig moet worden geacht. Dit zijn de heeren P. H. van Rummelen en N. Raven (beiden S.D.A.P.) en J. A. Geelen R.-K. Er is nog wel een enkele dubieuze zetel, maar het is moeilijk hierop eenig peil te kunnen trek ken. Zou men afgaan op de resultaten der Sta tenverkiezing, dan zouden de Anti-Revolution- nairen kans maken op een vierden zetel ten koste van de Chr.-Historischen, in welk geval de heer Groeneveld zou sneuvelen. Nieuwe gezichten. Nieuwe gezichten zal men het meest bij de S.D.A.P. te aanschouwen krijgen. Mocht deze haar 9 zetels behouden, dan zou de S.D. fractie vijf nieuwelingen mogen binnenhalen nl. mevr. Thomassen-Lind en de heeren W. Kastelein, N. W. van Nifterik, O. Bakkelo en J. de Groot. De R.-K. Staatspartij zou met twee nieuwelin gen te voorschijn kunnen komen (de heeren C. B. Straatsburg en Mr. L. Vorstman), indien er in dezen hoek geen strubbelingen waren ge weest in den vorm van de kwestie Heeremans. Deze komt met een eigen lijst uit. Blijft het aan tal R.-K. zetels zes, dan mag er rekening mee worden gehouden, dat dit zestal zal bestaan uit vijf R.K.S.P.'ers en de heer Heeremans. Maar hier zijn nog andere mogelijkheden, alhoewel de kans op een zevenden zetel door de deeling vrij wel verkeken is. Brengt de lijst-Heeremans hel tot twee zetels, dan komt de heer S. P. J. Ste vens als nieuweling in de raadzaal. Naar onze meening zijn in den R.-K. hoek de grootste verrassingen te verwachten. Maar ook de V.D.'ers kunnen voor een ver rassing zorgen. In elk geval k a in den nieuwen raad geheel ruim 2500 stemmen bij de SiT' Met «tt zweefden de V.D.'ers tusschen fcï?,e'kie!»I schen en de Anti-RevolutionnairL "«tori dus beteekenen, dat de frac^V"' Ds! tie van drie zou worden Maar? en{rar- is men zelfs in V.D.-kringen nief w °5tlinistiscj tie verdubbeld, dan krijjrn «E zich (dit „tegenover" als piaib°J-?Stliov,r heeren A. J. van Leusen en K v7 De Neutrale Partij zal geen nl opleveren. Deze had in 1935 1240 gKlcl»ai zal zich misschien kunnen handl,. 012>i nummer drie maakt niet de mulstek' mi® Brengt de A.-R. het tot «„S* is hiervoor de heer P. Tijdsma de man ut- aanïPu.'o,.. En de oud-Katholieken? De h... c.s. verkreeg in 1935 892 stemmen h vast en een beperkt kiezerscorps aü .7" - verrassingen zijn hier uitgesloten n„ twee zetels te brengen heeft deze groeïwi' '"j! stemmen noodlg. Wij zien den heer L l*!l dan ook voorloopig nog niet in den nla ltef Ook bij de Liberale Staatspartij en de r munisten zullen verrassingen wel nitti °m' Laatstgenoemden zorgen echter n™ 1JVeiL nieuw gezicht, nl. de heer P. Weij V°°r een Summa summarum: minsten* n zichten in September. 8 BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd 9 Mei: w, aT?BruL"* A. van Roode; R. ter Borg en Michel. 5 M' a J' H. Gebrouwd 9 Mei: H. E. J. Botje en 0 u Zoetmulder; J. Verkes en J. M Heek- i' u Wijs en W. H. van Hoolwerff - Bevallen 6 Mei: D. Bayards-Mewr d- E. K. M. BlokkerBös, z.; Mel: E.7 Kaptein d J. C. Prins-Antonisse, d'.; a C. A. Rutte—van Loon, z.; B. R. LodèiikU Roskam, d.; A. Steenbergen—Karei z Overleden 7 Mei: J. h. Hendriks si j Kenaupark; P. J. Ruigrok van der Welt 35 j. Kleverparkweg; C. de Wildt-Schaaf ffi j., Glasblazerstraat; C. van Frank-Wte 42 j., Keizerstraat; J. F. Scheelings 12 i Schoterweg; J. J. van Wijk, 38 j., Wester houtpark; G. Bruinooge—de Graaf 62 i Gasthuisvest; B. J., 29 d., H. H. de Bruin Vergierdeweg. 9 Mei: G. Sluis, 78 j., HOLLAND—AMERIKA LIJN. Maasdam, Rott. n. Tampico 8 te Vera Cruz, Dinteldijk, Vancouver n. Rotterdam 7 v. Los Angeles. Nieuw Amsterdam, 9 v. N.-York te Rott. Blommersdijk, Philadelphia n. Rotterdam 8 600 mijl W.Z.W. van Land's End. Beemsterdijk Rott. n. Baltimore p. 7 Prawle Point. Damsterdijk, 9 van Rotterdam n. Vancouver. Lochavon, Vancouver n. Rott. 7 te Seattle. HOLLAND—AFRIKA LIJN Jagersfontein (thuisr.) 9 v. Dar-es-Salaam. Bloemfontein, (uitreis) passeerde 7 Ouessant, Springfontein, (uitr.) 9 v. Amst. via Antw. Boschfontein, 9 v. Rotterdam n. Hamburg. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. Reggestroom, (thuisreis) 7 v. Dakar via Havre. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Gaasterkerk, (thuisreis) 8 van Dakar. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk, 8 v. Rotterdam te Bremen, vertr. 10 naar Hamburg. HALCYON LIJN Flensburg, Vlaard. n. Wabana pass. 7 Lizard. Stad Zwolle, Vlaardingen n. Casablanca 7 25 mijl Zuid van Niton. Rozenburg 6 van Nantes naai' Salta Caballo. Stad Schiedam 8 v. Narvik n. Vlaardingen. Stad Dordrecht, 9 v. Oxelosund te Vlaard, Stad Vlaardingen, Narvik n. Vlaardingen 10 (3 n.m.) te Hoek van Holland verwacht Stad Haarlem, 9 v. Rott. naar Lulea. HOLLAND—OOST AZIê LLJN. Zuiderkerk, (uitr.) 9 van Suez. KON NED. STOOMBOOT MIJ. Hebe, 8 van Amsterdam te Gothenburg. Hercules, 8 van Stamboul naar Bourgas, Irene, 8 van Napels naar Catania. Nereus, 8 van Oporto n. Lissabon. Odysseus, Danzig n. Amst. p. 8 BrunsbutteL Orestes, Amst. n. West-Indië 8 te Curacao Perseus, 8 van Malaga naar Barcelona. Theseus, 9 van Stettin te Amsterdam. Pericles, 9 van West-Indië te Amsterdam. Bacchus, 6 van West-Indië te New-York. Aurora 9 van Triest te Susak. Euterpe, 9 van Odense naar Gdynia. Orpheus, Aarhuus n. Amst. p. 9 BrunsbutteL Berenice, Valencia n. Amst. 9 v. Rotterdam Breda, 9 van Chili te Amsterdam. Van Rensselaer, 9 v. Amst. n. W.-Indië. Odysseus, 9~van Danzig te Amsterdam. Pygmalion, Rotterdam n. Algiers p. 8 Ouessant Saturnus, Rotterdam n. Olhao p. 7 Ouessant Titus, Rotterdam n. Lissabon 7 50 m. Z.O. v. Niton. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (uitreis) 8 te Rio de Janeiro. MEIJER CO's SCHEEPVAART-MIJ Glenogle, Dairen n. Rott. p. 8 Gibraltar. City of Athens, Dairen n. Rotterdam 8 w Shanghai. Dolius, Batavia n. Amsterdam 8 v. Belawan. Benreoch, 4 van Mi ike naar Rotterdam. Philoctetes, Japan n. Rotterdam 7 te Manilla Glenap, Dairen n. Rott. 7 v. Hongkong. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Aludra, (uitreis) 7 Mei te Montevideo. Alcyone, (thuisreis) 7 van Montevideo. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Brastagi, (thuisreis) pass. 9 Perim. Siantar, (uitreis) 9 te Liefkenshoek. Tosari, (uitreis) pass. 8 Perim. Sibajak, (thuisreis) 9 te Marseille. Buitenzorg, (thuisreis) 9 van Port Said Kota Pinang, (uitreis) 9 van Port Said- Kota Pinang, (uitreis) 9 van Port Said, Soekaboemi, 7 van Soerabaja te Colombo Weltevreden, (uitreis) 8 van Singapore. Sibajak, (thuisreis), 9 van Marseille. Siantar, (uitr.) 9 te Antwerpen. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Salawati, 9 van Batavia n. Amsterdam, Christiaan Huygens, 9 v. Batavia te Ams Poelau Laut, (thuisreis) 8 van Genua Johan de Witt, (uitreis) 8 van Sabang. Marnix (uitr.) pass. 8 Gibraltar. Sembilan, (uitreis) pass. 8 Ouessant WIJKLIJN Zonnewijk, Rotterdam n. Pepel P' b Beverwijk, Rotterdam n. Volo p. 9 Tu Katwijk, vertr. 11—12 van Immmgnam. Naaldwijk, 9 v. Antwerpen n. Lissaüa*

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2