Wjatsjelaw Michalowitsj Molotof Instantine De Vcedesactie inut dwJUuis f de hieuwt Russische UaUcstohitHissatis vau iuUeuiaudstke zakeu Vaticaansche kringen achten berichten over voorgestelde conferentie onjuist Een onvermoeid werker, systematisch denker en Rus van zuiveren bloede (-oen S D A G 10 MEI 1939 wmemmmsmm jaulacfit van dm tpjms u>el meec flan ooit op den Vcede qecidt „„I.in I„ welingelichte Vaticaansche krin- Z, hecht men geenszins geloof aan S Witenlandsche berichten, volgens £ib de Paus het initiatief zou heb- S,«enomen voor een conferentie in votiraanstad, aldus meldt Havas. Ongetwijfeld, aldus zegt men, heeft J kb meer dan ooit belangstelling mor de zaak van den vrede, maar deze belangstelling en vooral de ncht- ennpren voor de vertegenwoordigers „het buitenland gaan niet buiten mi kader van de normale diploma tieke bedrijvigheid van het Vaticaan. tlitsaande van dit standpunt, hebben se7p vertegenwoordigers den regeerin- m medegedeeld, dat het de wensch Sn den Paus is, dat de vraagstuk ken welke Europa verdeelen, worden wréeeld door vreedzame middelen In in een geest van wederkeerig be- trip. ffll zeer betrouwbare Romeinsche bron wmeemt United Press dat de Jezuïetenpater Sari, die destijds opgetreden is ak ver- Zwel ik onderhandelaar tusschen Musso- S en Pius XI Zondag en Maandag gecon- tereerd heeft met den Paus. Men gelooft dat rnnturi op zal treden als tusschenpersoon Zchen den Paus en de Italiaansche re- wrinv ten aanzien van de huidige situatie In de verschillende ideeën hoe de problemen vredelievend zouden kunnen worden opge- 1CReuter verneemt uit Londen, dat de pause lijke legaat in Engeland, mgr. Godfrey, ge- Lende het weekeinde een bespreking met Kalifax heeft gehad, doch over dat onder hond kan geen mededeeling verwacht worden Men erkent, dat er moeilijkheden zijn: Duitschland heeft doen weten, dat het 't pro- bleem-Dantzig beschouwt als een vraagstuk, dat slechts tusschen Duitschland en Polen geregeld kan worden en een dergelijk stand- nmt neemt Frankrijk ten aanzien van de Middeilandsche Zee in. Bovendien zouden in een conferentie volgens dit plan twee spil- mogendheden met drie andere staten ver- eenigd zijn. ïntusschen duurt het polsen in de verschil- NOORDELIJKE STATEN WIJZEN DUITSCH NON-AGRESSIE- VOORSTEL AF. Xan Oslo-politiek wordt vast gehouden. NEUTRAAL IN GEVAL VAN OORLOG. De ministers van buitenlandsche zaken der vier Noordsche landen, Zweden, Finland, Denemarken en Noorwegen, hebben gisteren in de Zweedsche hoofdstad langdurig met elkander geconfereerd over het aan bod van Hitier tot het sluiten van wederkeerige non-agressiepacten tus schen Duitschland en genoemde lan den. Het resultaat van deze besprekin gen was, aldus United Press, dat Hitler's aanbod van de hand werd ge wezen. Na afloop van de conferentie, aldus D. N. B. werd een officieel communiqué gepubliceerd, waarin o.a. het volgende wordt medegedeeld: De ministers van buitenlandsche zaken dei- vier Noordsche landen hebben geconstateerd, dat de Noord-Europeesche landen onver anderd vasthouden aan de verklaring van Oslo, volgens welke de Noordsche landen zich buiten de machtsgroepeeringen in Europa wenschen te houden en dat zij in geval van oorlog alles zullen doen om neutraal te blijven. Van dit uitgangspunt bezien, hebben de ministers nagegaan, in hoeverre het doel treffend is. dat deze landen ieder afzonderlijk of te samen bij een meer of minder uitge breid systeem van nonagressiepacten betrok ken worden. De ministers van buitenlandsche jaken zijn het er over eens, dat het, gelet P de internationale positie van hun landen, uitgesloten is, dat zij het doel van een of an dere politieke machtscombinatie worden. Zij omen, met voldoening kennis van de verkla pt van elk ander land, dat men de inte- £52. ,de onafhankelijkheid van de Noord- Europeesche landen wil eerbiedigen. .„2,,n besprekingen zijn de ministers de tuigkig toegedaan, dat de antwoorden, IR? elkuIand de 'beslissing betreffende itLL P van bet onderhavige pact zal atl ;.°V.er v.h-et v«troirwen in de onpartij- janaen I I 110 van de Noordsche «Mffl bevestigen zullen". Geruststellende verklaring: van Balbo aan Egypte. Onderhoud met koning Faroek en den premier. tHoek'lm1!, BaJ.b" b.racht gistermorgen een UahmmJ T3 -n ^SyPtischen premier Mohamed had riat Ja* met wien hij een onderhoud class w "feveer 25 minuten duurde. Des mid- Naar ,,Q l11"' door honing Faroek ontvangen, geven dat ït ,-^eef* Balbo de verzekering ge voelt en dat dp ft Y"6nds,chaP voor Egypte ge- dreisincr be strijdkrachten in Libië geen be- JSS yoor Egypte vormen, niet vonuno" kan verklaard worden, dat Egypte van voorzor2enS 2 te verslaPPen in het nemen rgsmaatergelen voor geval van nood. lende hoofdsteden voort en men zegt, dat de Roomsch-Katholieke wereld het streven van het Vaticaan van ganscher harte steunt. Volgens de Fransche „Temps" heeft Orsenigo, nuntius in Duitschland, Vrijdag in zijn onderhoud met Hitier voorgesteld, dat Von Ribbbentrop bin nenkort naar Rome zou komen om de besprekingen voort te zetten. Volgens politieke kringen te Ber lijn is het antwoord van Duitschland op het initiatief van het Vaticaan reeds gegeven. Men geeft te verstaan, dat men zich geen illusies maakt over deze actie, doch dat men ze ook niet met antipathie beschouwt. Alge meen wordt verklaard, dat het ant woord van Duitschland in positieve bewoordingen vervat is. Arabieren nemen verzoenende houding jegens Engeland aan. „Geen betere bondgenooten dan Engeland en Frankrijk". De „Falastin" het orgaan van den Groot moefti, verklaart zich voldaan in het vooruit zicht van een regeling van het Palestijnsche conflict. Het blad schrijft: Onder de Europeesche mogendheden zullen de Arabieren nooit betere bondgenooten hebben dan Frankrijk en Enge land, zoolang zij intensief de democratische be ginselen huldigen. Lot en leven der Arabieren zijn nauw ver bonden aan die van Frankrijk en Engeland. Geen andere vraagstukken brengen scheiding tusschen deze mogendheden en de Arabieren dan het Palestijnsche en het Syrische probleem. Wanneer deze vraagstukken geregeld zijn, zul len Frankrijk en Engeland zien, hoe vriend schappelijk de Arabieren hun gezind zullen zijn." De Joodsche pers vertoont daarentegen een ernstige ongerustheid en de „Davar", het arbei dersblad, vraagt een doelmatige actie van de Zionistische organisaties „met het oog op de ernstige veranderingen, die aanstaande zijn." AUTO MET AANZIENLIJK KAPITAAL OVER DE GRENS GESMOKKELD. Chauffeur zeide: „regelrecht van Göringte komen. DUITSCHE DOUANE OM DEN TUIN GELEID. Bij den grensovergang te Glanerbrug heeft een autobestuurder kans gezien een aanzienlijk kapitaal aan geld en papieren uit Duitschland te smokke len, zonder dat de Duitsche grens beambten eenigen argwaan koesterden. De auto kwam uit de richting Gronau en bij den doorlaatpost werd er door de Duitsche douanen, in tegenstelling met hun gewoonte, nauwelijks acht op geslagen. De Nederlandsche grensbeambten, die de auto aanhielden, ont dekten onder de kussens verborgen een groot bedrag aan geld, bankpapier en kostbare sieraden. Een deel ervan werd in beslag geno men, omdat invoer van zilvermarken slechts tot een bepaald bedrag geoorloofd is. Ook de wagen werd in beslag genomen doch later, na storting van de geëischte borgstelling, weer vrijgegeven. Volgens den chauffeur van de auto, een Nederlander uit een der Westelijke provincies, had hij de Duitsche douanen om den tuin weten te leiden, door hun te vertellen, dat hij „regelrecht van Göring" kwam, waarbij hij ter staving van zijn bewering enkele papieren had getoond. Vermoed wordt, dat men hier met een geval van kapitaalvlucht uit Tsjecho-Slowakije te doen heeft. Er hangt een geheimzinnig waas over deze geheele affaire, waaromtrent 't on derzoek nog gaande is. Het is bijna niet te ge- looven, dat de Duitsche grensbeambten, die elke auto aan een minutieus onderzoek onder werpen, zich door een los gezegde en een paar papieren, hebben laten bedotten. Wat er ook van zij, feit is, dat de affaire goed was voorbereid en het kapitaal veilig en wel over de grens is gebracht. (Msb.) Blum confereerde met Attlee en Greenwood. Dienstplicht vormde onderwerp van bespreking. De leider der Fransche socialisten, Léon Blum, is zooals gemeld gisteren té Londen aan gekomen. In Attlee's kamer in het Lagerhuis heeft hij met dezen, alsook met Greenwood en andere leden van de Labour Party, een onder houd gehad, dat meer dan een uur duurde. O.a. werd de invoering van den dienstplicht in Engeland besproken. Bij zijn aankomst verklaarde Blum, volgens Havas, dat hij behalve met de Labour-leiders ook een onderhoud met Eden zal hebben, doch dat hij niet voornemens was ook met Churchill te confereeren De besprekingen, die Blum te Londen zal voeren, zullen naar verluidt, behalve over de conscriptie, ook gaan over de onderhandelin gen welke met de Sovjet-Unie worden gevoerd. Donderdagochtend zal Blum naar Parijs terug- keeren. Het moderne pijnstillende middel 't is van Jiasf&i (Adv inpez. Me&.) De Engelsche tegenvoorstellen aan Moskou. Volgens Russische lezing werd van Engelschen en Franschen bijstand aan de Sovjet Unie in geval van oorlog niet gerept. Het te Londen gepubliceerde bericht, volgens hetwelk de Britsche tegenvoorstellen aan Mos kou behelsden, dat 1 De Sovjet Unie elk der aan haar grenzende staten zou moeten garandeeren en 2. dat Engeland zich zou verplichten, bijstand te verleenen aan de Sovjet-Unie, zoo dit land als gevolg van de aangegane garantieverplichtingen in een oorlog zou worden gewikkeld, is naar het Russische persagentschap Tass op grond van in lichtingen van gezaghebbende Sovjet-Russische zijde verklaart, niet geheel in overeenstemming met de feiten. Op 8 Mei, aldus dit Sovjet-telegraafagentschap, heeft de Sovjet-regeering inderdaad van de Britsche regeering „tegenvoorstellen" ontvan gen, waartegen ook de Fransche regeering geen bezwaar had. In deze voorstellen werd niet ge zegd, dat de Sovjet-regeering elk der aan de Sovjet-Unie grenzende staten moest garandee ren. Wel werd erin gezegd dat de Sovjetregee- ring onmiddellijk bijstand zou moeten verlee nen aan Engeland en Frankrijk als deze landen in militaire operaties mochten worden verwik keld als uitvloeisel van de verplichtingen, die zij op zich hebben genomen ten aanzien van Polen en Roemenië. In de Britsche tegenvoorstellen werd echter niets gezegd omti-ent eventueelen bijstand, die de Sovjet-Unie op basis van wederkeerigheid van Frankrijk en En geland zou ontvangen, als de Sovjet- Unie eveneens in militaire operaties zou worden gewikkeld bij de nakoming van de verplichtingen, die zij op zich heeft genomen ten opzichte van enkele andere Oost-Europeesche staten. Vernon Bartlett schrijft in de „News Chroni cle „dat het communiqué van de Sovjets over de onderhandelingen tusschen Engeland en de Sovjet Unie te Londen met verbazing is ont vangen. Hij voegt hieraan toe, dat Engeland niet aan de Sovjet Unie heeft gevraagd mede werken aan de verdediging van de grens van Engeland of Frankrijk. Het communiqué moet worden be schouwd als een bewijs, dat de regeering van de Sovjet Unie krachtig vasthoudt aan haar standpunt dat een algemeen verbond tot stand moet komen tusschen de Sovjet Unie en Enge land en Frankrijk, dat zich uitstrekt tot geheel Europa en niet alleen tot de landen, welke En geland heeft gegarandeerd zonder de Sovjet Unie te raadplegen. Tenslotte schrijft Vernon Bartlett, dat de Brit sche tegenvoorstellen te Londen „opmerkingen" worden genoemd en dat hiermede de deur wijd open is gelaten voor verdere onderhandelingen.' Nieuwe verkiezingen in Roemenië. „Front der nationale herleving" op het eerste plan. Na afloop van een ministerraad te Boekarest heeft de minister-presi dent, Calinescoe, medegedeeld dat zeer binnenkort verkiezingen zullen wor den gehouden en dat het nieuwe par lement op 7 Juni zal bijeenkomen, Op grond van de wet, welke het „front der rr tionale wedergeboorte" instelde, bezit dit front de regeeringspartij het uitsluitend recht op politieke activiteit in het geheele land en op het stellen van candidaten. Het laatst gekozen parlement (bij de verkiezingen van December 1937) is nooit bijeengeroepen. De verkiezingen voor de Kamer van Afgevaardigden zijn vastgesteld op 1 Juni, die voor den Senaat op 2 Juni. De helft der senatoren wordt door de vertegenwoordigers der corporaties aangewezen, de andere helft wordt door den koning benoemd. Havas meldt uit Boekarest, dat het besluit om nieuwe verkiezingen te houden een logisch gevolg is van een evolutie die het vorige jaar begonnen is en zich in het begin van dit jaar heeft voortgezet. De laatste verkiezingen, die in 1937 zijn ge houden, werden gekenmerkt door een neder laag van de liberalen en een groote winst van de Nationale Boeren, een eenigermate links gerichte beweging die toen in het leven was geroepen als een verdediging tegen de IJzeren Garde. De koning was van oordeel dat de ver houding van de rechtsche-, linksche- en cen- trumgroepen niet zoo was, dat een parlemen tair kabinet gevormd kon worden en hij heeft toen de opdracht om een kabinet te vormen aan Goga gegeven, den leider van de Nationale Christenen, welke partij met 9 pet. van de stemmen uit de bus kwam. Goga bleek een sterk pro-Duitsche c«n anti-semietische poli tiek te voeren en deze strandde spoedig. De koning trok toen de uitvoerende macht aan zich. Het parlement werd niet bijeengeroepen en de het vorige jaar toegezegde raadpleging van de kiezers is niet gevolgd. De koning vormde een kabinet onder leiding van den patriarch Miron Cristea en leidde dit persoonlijk. Hij wenschte eenerzij ds het contact tusschen ko ning en regeering zoo nauw mogelijk te doen zijn, anderzijds wilde hij dat men het volk niet verwaarloosde, hij vreesde alleen dat wanneer het parlement bijeen zou komen het land zou terugvallen in de ruzies van de boeren. Hij besloot toen het parlementaire leven te kanaliseeren en richtte een eenheidspartij op en organiseerde de kiezers in corporaties Be gin December 1938 werd het „front van de na tionale herleving" opgericht, welk front het monopolie van de politieke activiteit bezit. De nieuwe verkiezingen zullen deze partii np het eerste plan brengen. OLOTOF is Litwinof als volkscom missaris van buitenlandsche zaken in de Sovjet Unie opgevolgd en daar mee heeft een geheel nieuwe figuur zijn intrede gedaan in de internationale poli tiek. Zuiver physisch vertoont Molotof een ze kere verwantschap met Lenin. Hetzelfde Rus- sisch-Aziatische type, dezelfde vooruit springende jukbeenderen, hetzelfde gewelfde voorhoofd, de vooruitstaande kin en de ietwat korte en breede neus. En ook dezelfde scherpe oogen met hun doorborenden blik, al is die blik verborgen achter een pince-nez. Alleen zijn gladgekamde haren en zijn snor doen hem in uiterlijk verschillen van den stichter van het bolsjewisme, die, gelijk bekend, kaal was en een baardje droeg. Molotof gaat gekleed als een onderwijzer aan een volksschool. Hij draagt een confectiepak]e, een slappe boord en des zomers linnen schoe nen. Op het hoofd draagt hij nog het liefst een muts. Wanneer het zomers warm is doet hij zijn colbertje uit en draagt dan alleen zijn hooggesloten hemd. Maar nochtans ziet zijn pretentielooze kleeding er altijd even onberis pelijk uit, helder en keurig gestreken. Molotof heeft een hekel aan een vlek of zelfs maar een enkel stofje. Deze kleeding harmonieert overi gens volkomen met zijn persoonlijken smaak, die evenzeer uitgaat naar een bijkans asceti- schen eenvoud. Hij drinkt niet, hij rookt niet, hij eet, zonder uitgesproken vegetariër te zijn, bij voorkeur vruchten en groenten en hij is dol op melk. In zijn vrijen tijd mag hij graag des winters in bibliotheken rondneuzen en des zo mers zijn tuinbloemen begieten. Hij bezit trou wens zelf een prachtige rijk voorziene boekerij Molotof is een onvermoeid werker. Een van zijn biografen, Dimitriewsky, zegt van hem: „Er is niepiand in Rusland, die met zooveel overgave werken kan als hij". Hij heeft een hekel aan oppervlakkigheid en breedsprakig heid en hij is een positief en systematisch denker en beoordeelaar der dingen. Wanneer hij een conferentie leidt dan onderbreekt hij de sprekers, die lang van stof zijn, zonder eenig bezwaar en brengt hen tot stilzwijgen. Heeft hij op een partijcongres een rapport uit te brengen, dan drukt hij zich in enkele woorden sober en duidelijk uit en zijn stem blijft gedu rende zijn geheele rede even monotoon. Zijn suggesties zijn altijd van een zekere dwingende logica en nimmer versiert hij zijn woorden op allegorische wijze. Molotof is Rus van zuiveren bloede. Hij werd in Februari 1890 in het gouvernement Wjadka geboren. Zijn eigenlijke familienaam luidt Skrjabin en den naam Molotof koos hij aan vankelijk als letterkundig pseudoniem; hij begon namelijk als negentienjarige reeds met het publiceeren van artikelen. Hij is de zoon van een eenvoudig employé, die hem echter een voortreffelijke opvoeding gaf. Nog op het gym nasium, zeventien jaar oud, werd hij lid van de bolsjewistische partij, toen ter tijd nog ille gaal. Reeds in het volgende jaar werd hij door de Tsaristische politie naar Wologda verban nen, waar hij twee jaren leefde onder politie toezicht. Na zijn terugkeer uit deze verbanning werd hij in het jaar 1911 student aan de Polytech nische Hoogeschool in Petersburg. Daar, in de hoofdstad, herstelde hij terstond weer het con tact met de revolutionnairen en spoedig werd hij een der voornaamste medewerkers van het toen gestichte dagblad, de „Prawda". In dien tijd ook leerde hij Stalin kennen met wien hij terstond een wanne vriendschap sloot. Ook zijn toenmalige activiteit duurde niet lang. Reeds in 1913 werd het verbljjf in Pe tersburg hem ontzegd, zoodat hij naar Moskou vertrok, waar hij echter ook al werd weggezon den ditmaal naar Siberië. Men schreef 1915 en hij werd aangeklaagd wegens defaitistische propaganda. Het gelukte hem uit zijn verban ningsoord in Siberië te vluchten en illegaal kwam hij in Petersburg terug. Daar bevond hij zich dan ook op het tijdstip van het uitbreken der revolutie. De ontwikkeling van zijn carrière tot de machtige positie, die hij heden ten dage in neemt, ging langzaam. In de eerste jaren drong zijn naam zoo goed als niet tot de openbaar heid door en ook in de eerste stormachtige pe riode van de partij bleef hij op den achter grond. Hij is een „obscure bureaucraat van het politieke apparaat" en sedert 1921 lid van het Centraal Bureau. Als zoodanig werkte hij in de schaduw van Stalin, zijn leeraar en vriend. In 1924 werd hij lid van het Politieke Bureau en daarmee dus lid van de regeering. DIE benoeming stuitte evenwel op sterken tegenstand. Trotzki noemde hem „een mid delmatig mensch". Molotof antwoordde dat het niet elkeen gegeven was een genie te zijn, maar dat ook zij zouden slagen, die den wil en den moed belichaamden. Moed en wil heeft Molotof in de daaropvolgende jaren genoeg zaam getoond door de zuivering in de partij van de vijanden van Stalin onvermoeibaar en meedoogenloos voort te zetten. In 1929 werd Molotof lid-president van het Centrale Executieve Comité en tenslotte in 1930 als opvolger van Rykof, die later als „vijand van het volk" werd doodgeschoten, voorzitter van den Raad der Volkscommissarissen van de Sovjet Unie. Sedert meer dan acht jaar stond hij op die post, waarbij hij thans nog het volks commissariaat van buitenlandsche zaken op zich genomen heeft. Op de tweede plaats in de Russische hiërarchie staat niet langer Wo- rosjüof, thans is het Molotof. Zijn hierboven genoemde biograaf Dimi triewsky, alsmede andere Russische publicis ten, verklaren zonder onderscheid dat Molotof sedert lang de nationaal-Russische elementen om zich heen groepeerde, die het internatio nalisme van de „oude Communistische Garde" bestreden. Op dit oogenblik laat het zich niet vaststel len of deze opvatting de juiste is en of de vervanging van den „ouden" Litwinof door den „jongen" Molotof beslissende wijzigingen in de buitenlandsche poTiiiek van Rusland met zich brengen zal. Maar vastgesteld moet wor den dat geen der diplomaten, die Sovjet Rus land op dit oogenblik in het buitenland verte genwoordigen, noch Maiski in Londen, noch Boris Stein in Rome, noch Suritz in Parijs tot de oude school van Lenin behooren. En wat den plaatsvervangenden commissaris voor buitenlandsche aangelegenheden Potemkin be treft, die heeft in het jaar 1917 het bolsjewisme zelfs openlijk bestreden G. H. W. (Nadruk verboden). RACIC PROGRAMMA DONDERDAG 11 MEI. HILVERSUM I 1875 en 415.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO 2.00—12.00 NCRV. 8.00 Gramofoonmuziek (om ca. 8.15 Be richten) 9..00 Hoogmis. 10.00 Gramofoonmu ziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoon muziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Het KRO-crkest. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.15 Vervolg concert. 2.00 Handwerkuurtje. 3.00 Pianovoordracht en gr.m muziek. 3.45 Bij bellezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Han denarbeid voor de jeugd. 5.30 Ensemble „Mar- cando", en gramofoonmuziek (ca. 6.25 Berich ten). 6.40—6.55 C.N.V.-kwartiertje. 7.00 Be richten. 7.15 Boekbespreking. 7.45 Gramofoon muziek. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS- berichten. 8.15 Samenkomst van het Leger des Heils. 9.15 Het NCRV-Salonorkest. 10.00 Berichten ANP, actueel halfuur. 10.30 De Eemlanders. 10.45 Gymnastiek. 11.00 Vervolg de Eemlanders. 1125 Gramofoonmuziek. Ca. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM II, 301.5 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten (om ca. 8.15 Berich ten). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde mu ziek (gr. pl.). 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Het Omroepstrijkorkest en solisten. 11.00 Voor de vrouw. 11.10 Omroeporkest en solisten. 12.15 Berichten 12.17 Gramofoonmuziek. 12.45 AVRO-Amusementsorkest. 1.30 Gramo foonmuziek. 1.45 Orgelspel. 2.00 Voor de wouw. 2.30 Pianovoordracht. 3.00 Cursussen voor de vrouw. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Voor zie ken en fchuiszittenden. 4.30 Viool en piano. 5.00 Voor de jeugd. 5.25 OMukwenschen. 5.30 Avro- Salonorkest. 6.28 Be. ten. 6.30 Sportpraatje 7.00 Orgel en zang. 7.4V Causerie: Zonnestelsel en atomen. 8.00 Berichten ANP, Radiojournaal, mededeelingen. 8.20 Concertgebouw-orkest en solisten (ca. 9.00 Boekbespreking). 10120 Het Renova-septet en solist. 11.00 Berichten ANP, Dansmuziek (gr. pl.) 11.4012.00 Pianovoor- dacht. DROITWICH 1500 M. 10.40—10.45 Gramofoonmuziek. 11.05 Orgel spel. 11.35 Alfred van Dam's orkest. 12.20 Ch%- mofoonmuziek. 12.40 Gitaarvoordracht. 12.50 —1.20 Gevarieerd concert. 2.102.30 Decla matie. 2.35 Het Stedelijk orkest van Bourne mouth en soliste. 4.05 Causerie: Twenty-one years after. 4.20 Kenneth Sydney Baynes en zijn orkest en soliste. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Berichten. 5.40 Voor de boeren. 6.00 Het BBC-Midland-orkest. 7.00 Causerie: What is inheritance? 7.20 Gevarieerd programma. 8.05 Radiotooneel. 8.20 Berichten. 8.50 Declamatie. 9.00 Sportrepotage. 9.20 Korte Avonddienst. 9.40 De BBC-Zangers. 10.00 Declamatie. 10.20 Joe Loss en zijn Band. 10.50 Gramofoonmu ziek. 11.1011.20 Berichten. RADIO PARIS 1648 M. 8.00, 9.00, 9.25 en 10.20 Gramofoonmuziek. 11.35 Zang. 12.25 Victor Pascal's orkest. 1.35 Zang. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.35 Zang. 2.50 Gramofoonmuziek. 3.35 Vioolvoordracht. 3.50 Zang. 4.25 Zang, piano en viool. 5.05 Radio tooneel. 6.20 Het Locatelli-orkest, 8.5011.05. Uitzending uit het Théatre National de Opéra Comique. KEULEN 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.30 Otto Fricke's orkest. 7.50 Het Omroepdansorkest. 9.20 9.50 Volksliederenconcert. 11.20 en 12.35 Leo Eysoldt en zijn orkest. 1.302.20 Populair con cert. 3.20 Het Omroepamusementsorkest. 4.50 Jeugdkoorconcert. 6.30 Verzoekconcert. 7.50 Omroeporkest en solist. 9.5511.20 Gevarieerd concert. BRUSSEL 322 M. 11.20 en 12.301.20 Gevarieerd programma. 4.20, 5.50 en 6.20 Gramofoonmuziek. 7.20 en 8.20 Literair-muzikaal programma. 9.10 en 9.3010.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 en 12.30 Ra dio-orkest. 12.501.20 Gramofoonmuziek. 5.35 Vioolvoordracht. 5.55 Omroepdansorkest. 6.35 Gramofoonmuziek. 7.20 en 8.35 Radio-orkest en gramofoonmuziek. 9.30—10.20 Het Gertler- kwartet en solisten.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7