De gebroken Bokaal Miss Mathias in actie tijdens haar partij tegen mrs. Law pe Jeanne d'Arc-feesten te Orleans werden vereerd met het Voor de exploitatie der luchtvaart-diensten langs de Noordelijke Transatlantische route zijn deze week gedurende het groote Engelsche tennistournooi van de Hur- bezoek van den Franschen president Albert Lebrun. De te Biscarosse in Frankrijk de noodige proeven genomen met de nieuwe groote vliegboot .Ville de Saint lingham Club verwelkoming van den hoogen gast Pierre". Het toestel even voor den start Een der fraaie interieurs van het nieuwe gebouw van den Hoogen Raad aan het Plein te Den Haag, dat Dinsdag officieel in gebruik is genomen .De vlucht naar Egypte", een detail uit de Heilig Bloed-processie, welke traditiegetrouw Maandag weer door Brugge trok De slechte prijzen, welke op het oogenblik voor de spinazie gemaakt kunnen worden, zijn oorzaak, dat groote partijen, die den minimumprijs niet opbrengen, vernietigd worden. Dagelijks worden duizenden kilo's in den mestput geworpen. Een kijkje te Beverwijk De minister van Justitie, mr. C. M. J. F. Goseling, arriveert met zijn echtgenoote aan het nieuwe ge* bouw van den Hoogen Raad te Den Haag, ter bijwoning van de officieele opening, welke Dinsdag plaats had UIIUCI UCCI UCI uailllliy tuui lici. yiwwv .111.1.u.. feest van Olympia-Hall te Londen werd deze week te Oxbridge een athletiek-demonstratie georganiseerd. De manschappen tijdens de FEUILLETON Naar het Engelsch van EDNA MURRAY. 19) Zijn financieele transacties trokken ook de aandacht. Lord Paignton had zich in verschil lende ondernemingen geïnteresseerd, specula tieve ondernemingen, maar ze waren haast altijd succesvol. Als zijn naam op een prospectus voor kwam, werd dat als een gunstig voorteeken be schouwd. Hij had zoowel in de City als in het West-End naam gemaakt. Maar het eigenaar dige van de zaak was, dat hij zelf niets van al deze dingen afwist. Het gebeurde wel eens, dat, bij een of ander diner, deze of gene met hem over zaken probeerde te praten, imaar Lord Paignton maakte dan een afwerende beweging met zijn hand, en beweerde dat er niets was wat hij zoo haatte als het spreken over zaken. Maar men schreef dit aan terughoudendheid toe en men beschouwde hem als een gewiekst zakenman, iets wat men niet van hem veronder stellen zou als men hem aanzag. Hij was een populaire figuur geworden in het gezelschapsle ven, en dat was ook niet te verwonderen. Wat had hij niet een eerlijk, vriendelijk gezicht en hoffelijke manieren! Hij was op weg om millionnair te worden. Mortimer had het hem beloofd en hij vertrouw de Mortimer in ieder opzicht. Nooit waren zijn wenschen onvervuld gebleven; hij kon zooveel chéques schrijven als 'hij wilde en ze werden steeds gehonoreerd. Op een keer ontmoette hij Mr. Mozeley in Clayborough en hij had hem de hand geboden, want Lord Paignton had tegen niemand wrok. Ik ben al die moeilijkheden met dat huis en de rest te boven gekomen, mr. Mozeley. Het was per slot van rekening niet zoo erg. En het is mij steeds goed blijven gaan. Dat zie ik, Lord Paignton, was het ant woord van mr. Mozeley. U bent gelukkig ge weest, erg gelukkig. Ik zou u sommige van die beleggingen niet hebben durven aanraden, maar het schijnt goed gegaan te zijn. Heel riskant heel riskant, maar toch wensch ik u geluk met uw succes en hoop dat het niet vermindert. Hij had de laatste woorden op een veelbetee- kenenden toon uitgesproken. Later vertelde hij George Mount, zijn compagnon, van zijn ont moeting. Het is mij absoluut een raadsel, zei hij, maar hij heeft er zelf natuurlijk de hand niet in. Paignton weet niet méér van zaken af dan een mug en sedert hij bij ons weg is, is hij er niet op vooruitgegaan, wat zijn financieele allures betreft. Maar hij zal wel een adviseur hebben, meende Mount. Als het dan maar niet Musgrave is; die boef; want als hij dien al zijn papieren toever trouwd heeft, die wij zoo lang voor hem be waard hebben, nou! Ik heb zoo'n idee George, dat die zaak niet zuiver is. Waar is dat geld van daan gekomen, waarmee gespeculeerd is? Dat zou ik wel graag eens willen weten. Hoe is dat gegaan met dat huis in Wandsborough? Wie heeft die groote rekeningen betaald van de schil ders en de meubelmakers? Ik vind het verdacht, dat kan ik je wel eerlijk zeggen. Hij kon het toch niet bekostigen, en kon toch ook geen cre- diet meer krijgen. George, ik ben er van over tuigd, dat er op de een of andere manier fraude gepleegd is, waaraan Paignton zelf zoo onschul dig is als een pas-geboren kind, maar die toch op zijn hoofd zal neerkomen. Let op wat ik je zeg! En de hemel weet wat er gebeuren zal; hij had altijd zulke prachtige ideeën over de eer van zijn geslacht. Hij zal het niet overleven, George, heusch, hij zal het niet overleven! Niettegenstaande de wijze, waarop zijn firma behandeld was, was er een warm hoekje in Mr. Mozeley's hart voor zijn ouden cliënt gebleven. Ieder die Lord Paignton kende, zooals hij, moest wel van hem houden. Er was altijd die vriend schappelijke wedijver op het stuk van de rozen tussehen hen geweest en Lord Paignton had zich dikwijls ten behoeve van zijn trouwen raads man teruggetrokken. En sedert het beëindigen van de zakenrelatie was Lord Paignton niet meer met zijn rozen uitgekomen, zoodat Mr. Mozeley de kust vrij had. Het was maar een kleinigheid, maar dat had hem zeer getroffen. Ik geloof dat u gelijk hebt, antwoordde Mount. Als men er over nadenkt, waren er toch wegen genoeg Op eens sloeg mr. Mozeley met zijn vuist krachtig op de schrijftafel. Een plotselinge ge dachte schoot hem door het hoofd. Hemel, George! riep hij uit. Als zij maar niet aan het Gaisford-Fonds zijn geweest! Het zou mij niets verbazen. Paignton had het beheer over dat geld. Niemand die het merkt voor de jongen meerderjarig is. En ïk geloof vast en zeker dat ze hem alles hebben kunnen laten teekenen zonder dat hij wist wat. Mr. Mozeley duwde zijn stoel geagiteerd ach teruit. Maar als dat zoo zou zijn en het lijkt mij ook lang niet onwaarschijnlijk, zei Mount, die een flegmatiek man was, zie ik niet in wat wij daartegen kunnen doen. Het zijn onze zaken niet. Als ik wist dat het zoo was, zou ik Paign ton waarschuwen, verklaarde Mozeley opgewon den. Het zijn mijn zaken niet, goed, maar dat zou mij niet kunnen schelen. Het zou misschien nog niet te laat zijn om het kwaad te herstel len. En ik vertel je, George, dat als ik gelijk heb als er wat los kwam bij het overgeven van het beheer, dat het met Paignton gedaan zou zijn. Na eenige oogenblikken gezwegen te hebben, ging hij voort Weet je wat ik doen zal? Ik zal er met Booker over praten. Booker vindt zichzelf een halve detective. Misschien kan hij iets over dien Musgrave gewaar worden. En Booker werd aan het werk gezet en kreeg alle inlichtingen, die hij noodig had van een van Musgx-ave's bedienden, dien hij ontslag gegeven had en die zijn vroegeren werkgever niet be paald een goed hart toedroeg. Er was geen twijfel aan dat Lord Paignton's contanten uit het Gaisford-Fonds afkomstig wa ren. Mr. Mozeley was zeer geagiteerd en ging met de eerste de beste gelegenheid naar Londen en zocht Lord Paignton in Wandsborough House op. Het doet mij groot genoegen u te zien, Mr. Mozeley, groot genoegen. We zullen maar naar de dames gaan, hè, of wilt u mij alleen spre ken? Als het over zaken is Ja, het is over zaken, Lord Paignton, ant woordde de advocaat, en voor ernstige zaken ook. Ik zou gaarne willen dat u aandachtig naar mij luisterde heel aandachtig ik zal niet lang beslag op u leggen. Lord Paignton schikte zich zuchtend in het onvermijdelijke en wees zijn vx-oegeren advocaat een stoel. U weet dat we allen op het oogen blik erg bezet zijn, zei hij in de hoop dat Moze ley het kort zou maken. Mijn zoon trouwt vol gende maand en we zijn druk met allerlei toe bereidselen. De zaak, waar over ik u kom spreken, is van zeer ei'nstigen aard, viel de advocaat hem in de rede en ik verzeker u, Lord Paignton hij leunde voorover in zijn stoel en legde zijn hoed, dien hij tot nu toe in de hand gehouden had, naast zich op den grond dat al doe ik geen zaken meer voor u, ik als een oprecht vriend met u spreek. De zaak is, Lord Paignton, dat ik redenen heb om te gelooven, ja, ik weet 't eigenlijk wel zeker dat u belogen en be drogen bent dat u in groot gevaar verkeert, een gevaar dat misschien nog wel, misschien zelfs niet meer afgewend kan worden. Hij veegde zijn voorhoofd met een groote, witte zakdoek af toen hij gesproken had. Lord Paignton fronste de wenkbrauwen. Zinspeelt u op Mr. Mortimer en Mr. Musgrave? Dan weet ik nog niet of ik wel naar u luisteren zal, mr. Mozeley. - O, u moet vooral niet denken dat het broodnijd is, ging Mozeley voort. Zet een der gelijke gedachte uit uw hoofd, Lord Paignton. De zaak is veel te belangi-ijk, veel te ernstig voor u zelf en voor uw familie om aan zoo iets te denken. U moet naar mij luisteren u moet! En zoo werd Lord Paignton, zeer tegen zijn wil, gedwongen naar het relaas van Mr.^ Moze ley te luisteren. Deze zette de situatie zóó dui delijk uiteen, dat het zelfs voor Lord Paignton begrijpelijk was. Knoeien met toevertrouwd geld had Lord Paignton altijd een van de afschuwe lijkste dingen ter wereld gevonden en dat hij verdacht werd van zóó iets, wel, de gedachte alleen deed hem rillen! Dat is niet waar, dat kan niet waar zijn! stamelde hij. Nog nooit in mijn leven heb ik naar zoo iets verschrikkelijks moeten luisteren! Hij viel terug in zijn stoel en beefde over al zijn leden. Mozeley scheen het bij het rechte eind gehad te hebben toen hij had gezegd dat Lord Paignton een dergelijken schok niet te boven zou komen. Maar het was beter nu dan later beter nu. De advocaat stond op. Ik heb u gewaar schuwd, zei hij, omdat ik voelde dat het mijn plicht was. Maar wat moet ik doen? Wat moet ik doen. klaagde Lord Paignton, terwijl hij de handen wrong. Als deze gruwelijke beschuldiging waar zou' zijn dan ben ik een verloren man. Probeer uit te vinden waar het geld van daan is gekomen om uw huis en de inrichting er van te betalen, antwooi'dde Mozeley. -Dat is de eenige manier om achter de waarheid te komen. Het spijt mij meer dan ik u zeggen kan, Lord Paignton, dat ik de brenger van zuL< nieuws moet zijn, maar ik achtte bet mijn pücnt u direct te waarschuwen. Mozeley boog en ging heen; Lord Paignton bleef achter, ten prooi aan de vreeselijkste ge dachten, die hem ooit in zijn leven gekweld naa- den. Na een half uur schreef Lord Paignton een telegram op voor Mortimer. Kom dadelijK, dringend. En toen hij de dépêche aan Fent0" gaf, Fenton, die zijn meester in de grootste verbazing aankeek, omdat deze er zoo blees en vervallen uitzag werd op hetzelfde oogenous de deur van de bibliotheek opengeworpen Sir Mark Thorndale kwam onaangediend 01 - nen. (Wordt vervol#).

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 8