DE REIS VAN HET ENGELSCHE KONINGSPAAR. Chamberlain over de besprekingen met Rusland. Misverstanden met Moskou uit den weg geruimd. Engelsche Koningspaar naar België. Een onzichtbare band wordt zichtbaar. p 0 N D E R D "A G 11 MEI 1939 De Engelsche minister-president Neville Chamberlain heeft gistermid dag in het Lagerhuis een verklaring afgelegd over het Russische commu niqué0 betreffende Engelsche tegen voorstellen. Dit was, zoo zeide de premier, blijk baar gebaseerd op een foutieve uit legging van datgene wat in werkelijk heid was voorgesteld. f dat het der Sovjetregeering nog niet duidelijk was of zich volgens het Britsche voorstel geen omstandigheden zouden kunnen voor doen, waarbij de Sovjetregeering tot inter ventie verplicht zou zijn zonder steun van Groot-Brittannië en Frankrijk. Halifax verzekerde den ambassadeur dat dit stellig niet de bedoeling van de voorstellen der Britsche regeering was. Hij voegde hieraan toe te gelooven» dat, zoo er eenige ruimte voor twijfel in dit opzicht mocht zijn, deze zonder moeite zou kunnen worden wegge nomen.. Hij noodigde den ambassa deur derhalve uit, de regeering er van op de hoogte te stellen, was precies de redenen waren van dezen twijfel, zoo deze nog mocht bestaan, en hiermede verklaarde Maiski zich ac- coord. Thurtle beantwoordende zeide Chamber lain, dat de regeering het tot een resultaat leiden van deze onderhandelingen als een zaak van werkelijke urgentie beschouwde. In antwoord aan Baker (Labour) zeide Chamber lain, dat de waarborg aan Polen niet een ver bond tusschen Brittannië en Rusland uit sloot. In antwoord op een vraag over de Britsch- Turksche besprekingen zei Chamberlain dat hij hoopte zeer binnenkort een verklaring te kunnen afleggen over deze kwestie. Hij voegde er aan toe dat de regeering met deze verklaring niet zou wachten tot de Britsch- Russische 'besprekingen ten einde zouden zijn. Maïsky. De Britsche regeering heeft kortgeleden defintieve verplichtingen op zich genomen, tegenover bepaalde staten in Oost-Europa. En zij heeft dit gedaan zonder de Sovjet unie te verzoeken daaraan deel te nemen, daar een dergelijk verzoek ongetwijfeld ver schillende moeilijkheden naar voren ge bracht zou hebben. In overeenstemming hiermede werd aan de Sovjetregeering in overweging gegeven, dat zij harerzijds een verkla ring zou afleggen in soortgelijken geest als die, welke reeds door de Britsche regeering was afgelegd met de strekking, dat in geval Brittannië en Frankrijk in vijandelijkheden zou den betrokken worden bij het na komen van hun eigen verplichtingen, de Sovjetregeering zich bereid zou verklaren eveneens steuh te verleehen. Zulk een verklaring zou, Indien de Sovjet regeering zich in staat zou achten haar af te leggen, de Britsche regeering toeschijnen in overeenstemming te zijn met Stalin's uit spraak van onlangs, dat het de politiek der Sovjet-regeering is landen te steunen, welke het slachtoffer zouden zijn van een agressie en die bereid zijn hun eigen onafhankelijkheid te verdedigen. Bijna gelijktijdig gaf de Sovjetregeering een plan in overweging tegelijk meer omvat tend en meer star, dat echter ernstige moei lijkheden moest doen ontstaan welke onze eigen voorstellen bedoelden te vermijden. De Britsche regeering wees de Sovjet-re geering derhalve op het bestaan van deze moeilijkheden en bracht tegelijk zekere wijzi gingen in haar oorspronkelijke voorstellen. In het bijzonder maakte zij het dui delijk dat het niet in bedoeling was dat de Sovjetregeering zich zou bin den tot interventie zonder rekening te houden met het feit of Groot-Brit- tannië en Frankrijk dit reeds, ter uit voering hunner verplichtingen, deden. De regeering voegde hieraan toe, dat, in dien de Sovjet-regeering wenschte haar eigen: mtervenhe afhankelijk van die van Groot- Britiannie en Frankrijk te maken, de Engel sche regeering geen bezwaar zou hebben. Dinsdag had Lord Halifax een onderhoud met den Sovjet-ambassadeur, die uiteenzette In November. Het Belgische pers-agentschap Belga verneemt, dat de Koning en de Ko ningin van Engeland in November •s. een officieel bezoek aan België hopen te brengen. Complot in Zuid-West-Afrika» Zuict-Afrikaansche politie zou ernstige onlusten nog juist voorkomen hebben. Volgens een verklaring, die Burke, en invloedrijk lid van de wetgevende vergadering van Zuid-Afrika in een w\Je ver?adering heeft afgelegd, DJ! Britsche inlichtingendienst een wijdvertakt complot tot het in ■S !}emen van de sleutelposities in Zuid-West-Afrika ontdekt. JÏÏP? Burke was de Zuid-Afrikaansche Afrika'§eleden naar Zuid-West- men om wezo"den> noS net op tijd aangeko- btedvergfete1!? t6 behceden V0OT ,echten difÜTS Ph.eel en aï te danken aan Smats, dekïrw bericht uit Londen omtrent de ont- voortvÜ Vail cornplot, met de grootste Sine 7m,en' eid was opgetreden. De bewe- b'M nog verMlarcIe het ge- van ViPt 2? hebben omdat men den omvang bet gevaar niet zag. Drink geen koffie. Fascistisch devies in Italië. Uit Rome: In het fascistische staatsblad roept minister Starace alle partijleden op geen koffie te drinken of het verbruik tot een mi nimum te beperken, „teneinde aldus die lan den er in te laten loopen, die voor hun koffie niet met Italiaansche goederen maar met goud betaald willen worden". Besprekingen over Dantzig. In politieke kringen te Warschau wordt be- vestigd dat de Poolsche regeering van ge dachten wisselt met de regeeringen, welke zit ting hebben in de commissie van drie inzake Dantzig. In verband hiermede behoeft men tijdens de zitting van den Volkenbondsraad geen besprekingen over Dantzig te verwach ten, aangezien een dergelijke bespreking niet wordt gerechtvaardigd door nieuwe feiten. Duitscli vliegtuig in Frankrijk verongelukt. Twee inzittenden omgekomen. BESANgON, 10 Mei. Een Duitsch vliegtuig, waarop het hakenkruis was geschilderd werd tijdens een dichten mist bij Pontarlier (Dept. Doubs) opgemerkt. Het toestel kwam in een veld terecht en geraakte in brand. Bij de wrakstukken van het vliegtuig werden de lij ken gevonden van twee jonge Duitschers van ongeveer 25-jarigen leeftijd, die burgerklee- ding droegen, doch geen enkel identiteitsbe wijs bij zich hadden. (Havas.) Sterke economische positie van Duitschland in Spanje? Onderhandelingen over nieuw handels verdrag. LONDEN, 11 Mei. Uit zeer be trouwbare bronnen wordt vernomen dat Duitschland en Spanje overeen zijn gekomen om over een belang rijk handelsverdrag te onderhandelen. Dit nieuwe handelsverdrag zou, zoo wordt in Duitschland gehoopt, dit land een belangrijke positie in Spanje verschaffen. Wohltat, die het Duitsch-Roemeensche han delsverdrag heeft voorbereid, zou binnenkort naar Burgos en Madrid vertrekken om daar de onderhandelingen niet Spanje te leiden. Voordat Wohltat naar Spanje zal vertrek ken verwacht men dat hij als Duitsch gede legeerde naar Londen zal gaan om de confe rentie betreffende de walvischvangst bij te wonen. Gedurende zijn bezoek aldaar zou Wohltat eveneens inzake den uittocht der Duitsche Joodsche refugiés onderhandelen. (United Press.) Vredes-encycliek van den Paus verwacht? Actie voor den wereldvrede blijft van strikt religieuzen aard. BERLIJN, 10 Mei. Naar Uriited Press ver neemt, heeft Paus Pius XII aan den nun tius te Berlijn, alsmede aan zijn vertegen woordigers in andere Europeesche hoofd steden medegedeeld, dat hij voornemens is binnenkort een encycliek uit te vaardigen, die in alle Katholieke kerken ter wereld zal wor den voorgelezen en het vraagstuk van den vrede behandelt. Ook zou het in 's Pausen bedoeling liggen bijzondere gebeden voor den vrede voor te schrijven. Volgens dit bericht zou de actie van den Paus voor den' wereldvrede op een strikt re ligieuzen grondslag zijn gebaseerd, hetgeen ook geldt voor het plan, de vijf mogendheden tot een conferentie op het Vaticaan uit te noodigen. Waarnemers te Berlijn zijn van oordeel, dat Duitschland Vermoedelijk deze ultnoodiging op dezen grondslag niet za! aanvaarden, daal de nationaal-socialistische regeering immers op het standpunt staat, dat de kerk als zooda nig zich niet met politieke aangelegenheden dient te bemoeien. (United Press.) Twee Duitschers wegens land verraad terechtgesteld. Militaire geheimen aan het buitenland uitgeleverd. Woensdag zijn twee ter dood veroordeelden Georg Froch, oud 29 jaar, afkomstig uit Gleiwitz en Mathias Gleser, oud 57 jaar, af komstig uit Trier, terechtgesteld. Zij wer den door de volksrechtbank ter dood veroor deeld wegens het uitleveren van militaire geheimen aan buitenlandsche agenten. DE TOESTAND IN HET MEMELGEBIED. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt: Het be richt, volgens hetwelk in de nabijheid van Memel bij een bloedige botsing tusschen beambten der Geheime Staatspolitie en Litausche boeren eenige dooden zouden zijn gevallen, wordt in bevoegde Duitsche krin gen tegengesproken. In het Memelgebied hebben zich sedert de hereeniging met Duitschland geen botsingen voorgedaan. Kunstschatten terug naar Spanje. Dinsdag zijn uit Genève tien wagons ver trokken met een deel van de kunstschatten van Spanje, welke aan de zorgen van den secretaris-generaal van den Volkenbond wa ren toevertrouwd. Deze kunstschatten wor den thans naar Spanje teruggezonden. Spoedbehandeling van de Engelsche dienstplichtwetten. Motie in het Lagerhuis aangenomen. In het Engelsche Lagerhuis heeft Chamberlain een motie ingediend met het doel de behandeling van de dienst-plichtwetten in het Lagerhuis zoo kort mogelijk te doen duren. De minister-president verklaarde hierbij dat de redenen voor zulk een spoedbehande ling duidelijk waren. Het is algemeen bekend, dat alles, wat wij in deze aangelegenheid doen, elders met de grootste aandacht wordt gadegeslagen en alles wat zweemt naar talmen zou ongetwijfeld zeer ontmoedigend werken op onze vrienden in Europa, aldus de premier. Ieder, of hij het met de wet eens is of niet, zal het met mij eens zijn, aldus Chamberlain, dat, als wij tot een maatregel van dezen aard besluiten, hoe eerder wij tot toepassing er van overgaan, hoe beter. Namens de Arbeiderspartij protesteerde Greenwood met nadruk tegen de voorgestelde procedure. Hij zeide dat het een misdaad tegenover de vakbeweging zou zijn als de re geering bij haar voornemen zou blijven het wetsontwerp door het Lagerhuis te jagen, al vorens vrede te sluiten met hen, van wier medewerking zijn ten slotte afhankelijk is. Sinclair erkende dat spoed geboden was, doch zeide het niet juist te achten, als het Huis niet de noodige tijd werd gelaten om amendementen betreffende principieele pun ten te bespreken. Het Lagerhuis heeft de motie, waar in de spoedbehandeling wordt ge vraagd, met 283 tegen 133 stemmen aangenomen. Onze Londensche correspondent schrijft: ZOOALS het Huis van Oranje zoo heeft het Huis van Windsor zijn zonnetje, dat straalt bij belangrijke gebeurtenis sen van zijn bestaan. Het is vaak een Mei-zonnetje. Dat was het toen in 1910 George V koning werd, ook toen deze Koning en Ko ningin Mary in 1935 het zilveren jubileum van hun regeering vierden. En dat was het afge- loopen Zaterdag, toen Koning George VI en zijn gemalin scheep gingen voor hun reis door Canada en de Vereenigde Staten. Deze vrien delijke omstandigheid maakte de „Empress of Australia" nog witter dan ze al was. Het was een typisch Engelsch eenvoudig vertrek, hoe zeer het ook de inleiding vormde voor een his torisch feit van aanmerkelijke beteekenis. Het tooneel deed denken aan het begin van een pleziervaart. Dat deed het schip, dat het uiter lijk had aangenomen van een smetteloos blank stoomjacht: dat deden ook in mindere mate, naast den Koning en de Koningin zelf, vele dames in lichte toiletten en vele heeren in ma rine-pakken en witte petten, die bij het'ver trek aanwezig waren. Maar men wist dat de reis ging naar Quebec, dat door 4450 k.m. water van Portsmouth gescheiden is. Dit laatste moet vooral beseft zijn door de twee prinsesjes, die tot tranen toe bewogen waren. Prins Paul van Joego-Slavië te Rome. De koning en de koningin van Italië heb ben gisteravond in het Quirinaal ter eere van prins-regent Paul en prinses Olga van Joego slavië een galamaaltijd aangeboden. De deze gelegenheid heeft koning Victor Emanuel een toespraak gehouden, waarin hij zeide dat de banden, welke Joego Slavic en Italië verbinden in de harten der beide vol ken zijn verankerd. Met het pact van Bel grado zijn veilige grondslagen gevestigd voor een duurzamen vrede en vruchtbare samen werking. Het gemeenschappelijk doel de orde en stabiliteit te bewaren en te verdedigen zijn onontbeerlijk voor den vooruitgang dei- naties. De koning bracht vervolgens heil dronken uit. In zijn antwoord zeide prins-regent Paul bewogen te zijn door de hartelijke woorden en de hem ten deel gevallen ontvangst. Hij verklaarde dat de wederzijdsche gevoelens van sympathie en hoogachting den besten grondslag vormen voor de hechtheid dei- overeenkomst, welke de beide landen ver bindt. De beide regeeringen werken samen in volkomen harmonie aan een nuttig en duurzaam werk, waarbij zij zich laten leiden door denkbeelden van orde en stabiliteit. Zij hebben steeds de verdieping op het oog gehad der goede betrekkingen met de bevriende buren en de handhaving van de rust en van den vrede in Europa. Nog geen aocoorrl in het Ameri- kaansche steenkoolconflict. Land wordt door tekort aan steenkool bedreigd. NEW-YORK, 11 Mei. (Reutér). Vroeg in den ochtend heeft de woord voerder van 450.000 mijnwerkers, die sedert vijf weken in staking zijn, medegedeeld, dat de bond van mijn werkers de laatste voorstellen van de werkgevers tot hervatting van het werk heeft verworpen. President Roosevelt had de vertegen woordigers van beide groepen ver zocht een overeenstemming te berei ken, opdat in den afgeloopen nacht het werk zou kunnen worden her vat. Later werd medegedeeld dat een volledige mislukking van de onderhandelingen is voor komen en dat vanmiddag een tweede vergade ring van werkgevers en werknemers zal wor den gehouden. De bemiddelaar John Steelman heeft er bijde individueele mijneigenaars op aange drongen een contract te teekenen op de dooi den bond van mijnwerkers gestelde voorwaar den. opdat tenminste enkele mijnen weer aan het werk zullen gaan. Hij zeide, dat dit tege moet zou komen aan de behoeften van het land, dat wordt bedreigd met een tekor aan steenkool. EEN LANCE EN GOED VOORBEREIDE REIS. DE Koning en de Koningin van Engeland zullen zich in hun vertrekken op het schip (zes elk, salon, zitkamer, serre, slaapkamer, badkamer, bagagekamer) op hun gemak voe len, want veel van het meubilair is afkomstig van het koninklijk jacht „Victoria and Al- bert". De bagagekamers zijn hoognoodig want de bagage van het koninklijk echtpaar be staat uit veertig koffers. Vóór het vertrek be stond er bij de Engelschen de grootste nieuws gierigheid naar den inhoud van die koffers, in het bijzonder bij de dames naar de garderobe van Koningin Elizabeth. Maar de Koningin schijnt zelf te hebben uitgemaakt, dat haar toiletten niet zouden worden onthuld vóórdat HM. ze zou dragen bij de verschillende ont vangsten, maaltijden, feesten en andere gele genheden aan den overkant van den Oceaan. De „fashion writers" daar zullen overvloed van kopij krijgen, want men fluistert dat de Ko ningin zestig toiletten heeft meegenomen. Ook meent men te weten dat blauw de overheer- schende kleur is. En een oud lid van het dienstpersoneel van Glamis Castle, Catta Mac lean, reeds 26 jaar in dienst van de Strath- more-familie, is als „kleedster" met de Ko ningin meegegaan. A. K. VAN R. Het Engelsche koningspaar op de „Empress of Australia". Het is een hecht gezin, dit gezin in het Buckingham Paleis en in Windsor Castle, tref fend gelijk aan zooveel gezinnen van minder verheven staat. „Partir c'est mourir un peu'' geldt er daarom sterk. En men heeft ons ver teld dat de bezorgdheid van de Koningin van precies den zelfden aard was als die van elke moeder, die haar kinderen voor eenigen tijd aan de zorgen van anderen moet overlaten en die anderen overstelpen met instructies en ad- vlezen. HET HISTORISCHE BELANG. VOOR het eerst in de geschiedenis van Groot Brittannië en het Britsche Rijk bezoekt een regeerend vorst de Nieuwe Wereld. De reis werd verleden jaar in den vroegen herfst voor gesteld door den Canadeeschen premier Mackenzie King, een voorstel, dat met bijzon dere ingenomenheid werd ontvangen door den Koning persoonlijk (die in 1913 op een Engelsch oorlogsschip voor het eerst voet zette op Canadeeschen grond en er naar verlangde, de ervaring van zijn jeugd te herhalen) en door de regeering, die inzag dat de tijd voor een dergelijke reis gekomen was. De Koning is de eenige zichtbare band, die de landen en koloniën van het Britsche Rijk vereenigt. Maar hij is nooit werkelijk zicht baar geweest voor de volken buiten het Ver- eenigd Koninkrijk, hoezeer de middelen dei- moderne vindingrijkheid zijn uiterlijk en zijn stem vertrouwd hebben gemaakt voor de vele millioenen menschen overzee, die tot de Brit sche volkenfamilie behooren. Hier kwam dan dat voorstel uit het oudste en dichtstbij gele gen rijksgebied, waarmede voor het eerst het volk van Canada het vooruitzicht kreeg zijn Koning op eigen gebied te kunnen huldigen. Nu is het zoo ver. Nu is de Koning scheep ge gaan om gedurende eenige weken in volle sou- vereiniteit zijn domicilie te hebben op den grond van een Dominion. De band, die het Britsche gemeenebest van naties vereenigt, zal werke lijk zichtbaar worden voor een van die naties. En het kan niet anders of dit moet in Canada, dat zijn Koning op zijn grond zal hebben, het besef van zijn beteekenis als deel van het Rijk verdiepen. Een bijkomstige beteekenis van weinig min der gewicht, moet worden gehecht aan het feit, dat de reis zich zal uitstrekken tot de Ver eenigde Staten. De cultureele en de materieele invloed van de groote republiek op haar noor delijken buur is groot, Men heeft hier wel eens de vrees uitgesproken, dat de Amerikaansche invloed zoo zeer in dit Noordelijk Noord-Ame rika (met zijn 50 procent Britsche en 30 pro cent Fransche bevolking, aangevuld door men schen van Nederlandschen, Duitschen, Pool- schen en Scandinavischen stam, dus ethnolo- gisch niet ongelijk aan de Vereenigde Staten) zou gaan overheerschen dat Canada de taak welke men dit land wil laten uitoefenen, nJ. de vertolker te zijn voor Engeland van Ameri kaansche idealen en omgekeerd niet langer met vrucht zou kunnen verrichten. Het bezoek van den Koning zal zeker bewerken dat het Britsche hart van Canada krachtig zal klop pen. En Koning George, die over de langste veilige ofschoon onverdedigde grens van de wereld het gebied van de Amerikaansche Unie zal ingaan, zal in die beweging treffend de functie symboliseeren, die Canada tusschen Groot Brittannië en de Vereenigde Staten moet uitoefenen. RADIO, PROERAMMA VRIJDAG 12 MEI HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. Algemeen programma, verzorgd door den KRO. 8.009.15 Gramofoonmuziek (Om ca. 8.15 Be richten) 10.Gramofoonmuziek 11.30 Religieuze causerie 12.Berichten 12.15 Het KRO-orkest 1 Gramofoonmuziek 1.20 Vervolg concert 2. Orgelconcert en gramofoonmuziek 3.Gramo foonmuziek 3.15 Het KRO-orkest 4.— Gramofoon muziek 5.15 De KRO-Melodisten en solist 6.— Land- en tuinbouw-causerie 6.20 Vervolg de KRO-Melodisten (Ca. 6.30 Berichten) 7.— Be richten 7.15 Luchtvaart-causerie 7.35 Musica Ca- tholica 8.— Berichten ANP 8.15 Gramofoonmu ziek. 8.30 Het Aachener Domkoor en orgel. 9.15 Toespraken en gramofoonmuziek 10.15 Repor tage 10.30 Berichten ANP. 10.40 Het Yvonne Georgi-ballet en het Concertgebouw-orkest 11.40 12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM H, 301,5 M. 8.— VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.00—12.00 VARA 8.Gramofoonmuziek (ca 8.16 Berichten) 10.— Morgenwijding 10.20 Viool en piano 10.50 Declamatie 11.10 Gramofoonmuziek 11.20 Orgel spel 12.AVRO-Amusementsorkeset 12.40 En semble Jetty Cantor. In de pauze: Gramofoon muziek 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Orgel en zang 6.Gramofoonmuziek 6.28 Berichten 6.30 Let terkundig overzicht 6.506.55 Gramofoonmuziek 7.— VARA-Kalender 7.05 Cyclus „Reizen en trekken". 7.23 Berichten ANP 7.30 Berichten 7.35 Cursus „De beginselverklaring van de centrale commissie voor het „Vrijzinnig Protestantisme" 8.— Cembalovoordracht. 8.50 Causerie „Vrijzin nige Protestanten in Amerika". 9.00 Fragmenten uit de operette „Die Fledermaus" 10.10 Neder- landsch-Amerikaansche uitzending 10.30 Berich ten ANP 10.40 Avondwijding 11.— Klarinet en piano 11.30 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.5512.00 Gra mofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 10.4010.45 Gramofoonmuziek 11.10 Orgelspel 11.35 Geraldo en zijn orkest en solisten 12.20 „Empire Exchange", causerieën 12.351.20 Viola en piano. 1.45—2.05 Zang 3.15 Orgelspel 3.30 „Music across America", causerie en gramofoon muziek 4.— Radiotooneel 4.20 Gramofoonmuziek 4.50 Zang 5.20 Berichten 5.45 Theater praatje 6.05 Parlementair overzicht 6.20 Orgelspel 6.45 Viool en piano. 7.20 Optreden van amateurs en orgel spel 7.35 Gevarieerd programma 8,20 Berichten 8.50 Sportreportage 9.05 Het BBC-Variété, orkest en solist. 9.50 Jack Harris' Band en solisten. 10.50 Gramofoonmuziek 11.1011.20 Berichten. RADIO-PARIS, 1648 M. 8.00 en 9.00 Gramofoonmuziek 10.20 Het Ellis- orkest 11.30 Zang 12.25 Jean Granger's orkest 1.35, 2.05 en 2.30 Gramofoonmuziek 2.35 Piano voordracht 2.50 Zang 3.40 Gramofoonmuziek 3.50 Vioolvoordracht 4.25 Het Moyse-Trio 5.35 Zang 6.20 Gramofoonmuziek 7.50 Radiotooneel 9.50 Gramofoonmuziek 10,20—11.50 Nachtconcert mmv. solisten en het Noyon-koor. KEULEN, 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek 6.30 en 7.50 Hermann Hagestedt's orkest. 11.20 Strijkorkest van de Rijksarbeidsdienst. 12.35 Het Omroeporkest 1.30 2.20 Populair concert 3.20 Het Danziger Lan- desorkest en solisten. 4.35 Mannenkoorconcert en pianosoli. 5.50 Gramofoonmuziek 6.20 Ver- zoekconcert 7.50 Gevarieerd programma. 8.20 Leo Eysoldt's orkest, vroolijk instrumentaal kwintet en soliste. 9.5511.20 Otto Fricke's or kest en het accordeonduo C. Mahr. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gramofoonmuziek 11.50 en 12.30 Om- roepdansorkest 12.501.20 Gramofoonmuziek 4.20 Omroepkoor 4.50 Orgelconcert 5.35 Accor- deonsoli 5.50, 6.20 en 7.20 Gramofoonmuziek 7.35 Uit Londen: Het BBC-Symphonie-orkest o.l.v. Arturo Toscanini 9.3010.20 Omroepdansor- kest. BRUSSEL, 484 M. 11.20 Gramofoonmuziek 11.50 Radio-orkest en gramofoonmuziek 12.30 Radio-orkest 12.501.20 en 4.20 Gramofoonmuziek 4.50 Piano en zang 5.35 Gramofoonmuziek 5.50 Kamermuziek 7.20 Radio-orkest, en het Brusselsch cellokwartet 9.3010.20 Gramofoonmuziek. ÏEUTSCHL ANDSEND ER, 1571 M. 7.30 Het Münchener Philharmonisch orkest en solist 8.20 Populair concert 9.20 Berichten en sportreportage 10.20 Het Ensemble Capelle en solisten (opn.) 10.5011.20 Gramofoonmuziek,

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 9