Kermis begon met een moord. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Arbeiders-cspcrantis,en vierden feest. Samenkomst In „Adrichem". ,„„vond hield de plaatselijke afdee- s Is Federatie van Arbeiders Esperan to <Z! hesluit van de cursussen een pro- W"1;. fpestevond in gebouw „Adrichem". je voorzitter, de heer J. Boom debij- nDende, was de zaal geheel bezet. eenÈOinSRoom heette in het bijzonder welkom Qtorrn vnnr'zit.f.or van >anda-l 0 Toen bezet. *bfrn J v. heer H. J- v: 6» Set Noord-Holland en de fifS de plaatselijke BI d. Starre, voorzitter van de afgevaar- Esperanto- 'i'Antouen" en van de afdeelingen - Heilo en Santpoort. werd geopend met het •n van -La vagantoj" (de zwervers), oP^ltpnsemble uit Amsterdam. Deze vijf brachten met hun zang en muziek de al spoedig in een opgewekte dat dit gewaardeerd werd, bleek het hartelijk applaus. Hierna volgde n samenspraak tusschen de broertjes v. d. BrU die door de geestige dialoog menigmaal Kunst door Oefening voor de militairen. De R.K. Tooneelvereeniging K.D.O. zal den militairen kosteloos een vroolijken avond be zorgen met de opvoering van het reeds on langs met groot succes voor het voetlicht gebrachte blijspel „Het Spook van de Vrij- burcht". De aan deze opvoering te maken onkosten worden gedragen door vele ingezete nen, die voor dit sympathieke doel gaarne een bijdrage beschikbaar stelden. De militaire autoriteiten stelden het aan bod van K.D.O. op hoogen prijs en zij hebben dan ook gaarne hun medewerking toegezegd om dezen feestglijken avond zoo goed moge lijk te doen slagen. De uitvoering-voor de militairen is vastge steld op Dinsdag 16 Mei in de zaal van hotel „Sonnevanck". Aanschaffing van brandweer materiaal. Zooals reeds in de raadsvergadering van 1 Februari j.l. is aangegeven, is de reorganisatie an de brandweer in volle werking. Als gevolg daarvan is het noodig dat, een alarmsysteem wordt ingevoerd en brandmel ders worden aangebracht. Bovendien is het noodzakelijk ook in ver band met de gevolgen van luchtaanvallen, dat naast de gewone brandweermiddelen nog de beschikking wordt verkregen over een abybrandspuit met verdeelstukken. slangen wagen en slangenmateriaal, terwijl daarnaast gebruik moet worden gemaakt van de moge lijkheid om de brandweerslangen te kunnen koppelen op de waterbronnen van den Castri- cummer polder, om indien de watervoorzie ning tengevolge van luchtaanvallen is ge stoord, over water te kunnen beschikken voor de brandweer. De totale kosten zijn ge raamd op f 2836, waarvoor B. en W den Raad een crediet vragen. Langs de Lijn. ^'fSfophedtif was het woord aan den H J v d. Starre, die in een kort be- S het nut en de waarde van Esperanto Met tal van voorbeelden toonde spreker n dat deze taal in een dringende behoefte Sn voorzien. Met een krachtige opwekking St de niet-Esperantisten om zich in Septem- tp „even voor den dan te houden cur- spreker zijn rede je pauze traden nogmaals „La vagantoj" i," vevolgd door een tooneelstukje getiteld „La S m» pantalono", opgevoerd door de da ms Grapendaal, van Willigen, Douwstra en Jin heer Morlang. In dit stukje toonden de vier optredenden, die dezen winter den eur os voor beginnelingen bezochten reeds een Mdi' mondje" Esperanto te spreken. in°zijn slotwoord dankte de voorzitter jilen die aan het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt, waarna met het zingen na La Majo de aanwezigen uiteengingen. De Kennemers uitgebekerd. Gevoelige nederlaag tegen A. F. C. Deze wedstrijd, die zeer interessant had kunnen zijn, was reeds voor de Kennemers na 10 minuten verloren, want de A.F.C.'ers trokken uitstekend profijt van de falende verdediging van de rood-zwarten. De neder laag kan dan ook wel aan de verdediging worden toegeschreven. Reeds na 5 minuten profiteerde de midden voor van een misverstand in de Kennemers- verdediging (0—1). Direct hierna straft de linksbinnen een grove fout van Dinkla af (0—2). Een veel te zacht op Brethouwer terug ge speelde bal wordt eveneens door den links binnen in een doelpunt omgezet (O3). In deze periode bracht Kennemers het slechts tot enkele aanvallen, waaraan alle opzet ontbrak- en die eenvoudig onbenullig werden afgewerkt. Waren aan den anderen kant de kansen benut, die de veel beweeglijker voor hoede van de gasten wist te scheppen, dan zcu de Kennemers een nederlaag hebben ge leden, die him lang zou heugen. Ondanks den 3-0 achterstand bleef de middenlinie, waarin Van der Wal een goede partij speelde, zich uitsluitend op verdedigen toeleggen, hetgeen de oorzaak wel zal hebben gevonden in de zwakke verdediging. Niettemin scoorde de middenvoor een vierde doelpunt (04). De Kennemersvoorhoede prutste er maar op los en alleen Van Luin maakte het den doel- verdediger met een hard schot lastig. De bal werd echter fraai gestopt. De rust kwam met 0—4. Na de hervatting kon de Amsterdamsche doelman slechts ten koste van een corner een vrijen schop, die er in deze ontmoeting heel wat werden toegekend, stoppen. Bij den volgenden aanval kogelde de middenvoor der bezoekers tegen het houtwerk, waarna Hore man een strafschop benutte (14). De rood-zwarten kwamen langzamerhand meer en meer in den aanval, doch het succes kwam juist aan den anderen kant. Dank zij de weifelende houding van de achterhoede scoorde de linksbinnen opnieuw (15) terwijl na den aftrap een blunder van Brethouwer weer een doelpunt kostte (16). De gastheeren hielden vol en Steeman plaagde er in con van dichtbij den achterstand te verkleinen (2—6). Koning benutte ten slotte een corner van van der Wal (3—6). Door het opdringen van het Kennemers- eutal ontstonden in delaatste minuten nog eemge benauwde momenten, waaruit de mid- denvoor van A.F.C. een doelpunt maakte, dat door den arbiter niet werd ge kend Werc* ^enm"ls^e niek toege- DE TUINBOUW-STUDIECLUB VERGADERT pliHr84™?0 houdfc de Tuinbouw Studie- T, ef,wlJk en Omstreken in het veiling- waari^' rum" een ledenvergadering. lwinA u6er P" Boschman uit Uitgeest een zal houden. neiSt kaii Ten zich opgeven voor deel- mmg aan de bindles. Mooi succes voor den N. A. S. B. Kampioenschap tweede graad. "nta"!A°tPnVan Plaatselijke afdeeling nam j-l- Zondag deel aan de ïSn aKotat t€ AIkmaar' De uitslagen 1 graad- dames: l- Alkmaar ■,0,/ Programma van de Radiocentrale. Dinsdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum n. Lijn III: 8.00 Keulen. 10.20 Parijs. 10.50 Keulen, 11.20 Parijs, 12.05 Diversen, 12.20 Pa rijs, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Nationaal pro gramma, 2.35 Keulen, 3.05 Parijs, 4.50 Londen Reg., 5.20 Brussel Ned., 7.05 Brussel Fr., 7.20 Brussel Ned., 7.50 Keulen, 8.20 Brussel Fr., 9.05 Keulen. 9.20 Brussel Fr., 10.50 Keulen. Lijn IV: Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 Londen Reg., 4.20 Keulen, 5.20 Brussel Fr, 5.50 Keulen, 6.20 Nationaal programma, 6.45 Londen Reg., 7.00 Nationaal programma. Lijn V: Diversen. De laatste dagen van de B.E.T.E. HEEMSKERK CANDIDAATSTELLING. In de Zaterdagmorgen gehouden openbare zitting van het hoofdstembureau zijn alle in gediende candidatenlijsten voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen geldig verklaard en alle candidaten gehandhaafd. Zaterdagmorgen a.s. te 11 uur zal het hoofid- stembureau in een openbare zitting tot de nummering dei- lijsten overgaan. Wanneer van voorkeurnummers gebruik zal worden maakt, zal de R.K. Staatspartij de eerste keus hebben en de gecombineerde lijst V. D. en C, H. U. de tweede keus. Tusschen de 2 andere ingediende lijsten vindt dan een loting plaats. R.K. VOETBALVEREENIGING ADO. Bezoek had grooter moeten zijn. Op de twee laatste dagen van de tentoon- stellingsweek heeft de B.E.T.E. tamelijk veel belangstelling getrokken. Zaterdagmiddag heeft de jeugd zich weer uitstekend vermaakt in de cabaretzaal. Het was wel even een teleurstelling, dat de aan gekondigde poppenkastvoorstelling van .Sneeuwwitje en de zeven dwergen" niet kon doorgaan wegens ziekte van den heer Herman Smits. De Williams, die zijn taak overnamen, deden de kinderen al spoedig dezen tegen valler vergeten. Met klimmende verbazing volgden zij met groote aandacht de wonder baarlijke tooverijen van den goochelaar. Daarna hebben de kinderen zich kostelijk vermaakt om de gedurfde antwoorden van Kareltje, de pop van den buikspreker. Het werd een waar feest, want het orkest speelde ter afwisseling vroolijke liedjes, die met groote animo werden meegezongen. Des avonds was het bezoek aan de B.E.T.E. zeer bevredigend. In het cabaret oogstten de vier van Tholen en Van Lier daverend succes met hun vlotte liedjes en de niet minder vlotte conferences van Herman Tholen. Zondagavond hebben ook nog velen van de laatste gelegenheid gebruik gemaakt om de B.E.T.E. te bezichtigen. Bij verscheidene stands heerschte een gezellige drukte. In de cabaretzaal bracht Maloïtz het pu bliek weer eens in verbazing door langs tele- pathischen weg eenige hem onbekende op drachten zonder een enkele fout uit te voeren: Ook zijn merkwaardige prestaties in blind- lezen trokken zeer de aandacht en werden met een daverend applaus beloond. Om 11 uur werden de deuren van de ten toonstelling gesloten en behoorde de vierde Beverwijksche tentoonstelling voor handel en industrie weer tot het verleden. De organisatie liet niets te wenschen over. Deze was bij den heer J. v. d. Burg uit Haarlem wel. in deskun dige handen. Het bezoek van de B.E.T.E. beneden de verwachtingen gebleven. Een van de voornaamste oorzaken daarvan zal stellig wel worden gevormd door de internationale spanning. De periode van onzekerheid, welke Europa thans doormaakt, blijft niet zonder gevolgen. Onwillekeurig reageeren de men- schen op zulke dingen en zij zullen b.v. ook velen weerhouden om geld uit te geven voor amusement. Voor de standhouders, die werkelijk kosten noch moeten hadden gespaard, om de B.E. T.E. een aantrekkelijk aanzien te geven, was het in de eerste plaats jammer, dat het aan tal bezoekers niet grooter was. Toch moet het in onze V.V.V. worden geprezen, dat zij de tentoonstelling heeft doen doorgaan. Zij plaatste Beverwijk weer eens in de belangstel ling en dat is nog altijd een belangrijk onder deel van haar taak. Daarom ook streeft de V.V.V. met het organiseeren van deze tentoon stellingen geen commerciëele doeleinden al zou een financieel voordeeltje haar zeker niet onwelgevallig zijn geweest, want het het werk, dat zij voor de algemeene belangen verricht, vraagt belangrijke uitgaven. Maar wanneer eventueel bij het opmaken van de balans zou blijken, dat de tentoonstelling zich financieel juist heeft kunnen bedruipen, dan mag onze V.V.V. ook deze poging om in Be verwijk wat „leven in de brouwerij" te bren gen weer geslaagd achten. CASTRICUM Koog a.d. Zaan 34V4 punt teviik 33« I>™<" Wede graad, heeren: 2 Dm Sletl BeverwUK, ieder 37V4 punt. "en Helder 34M punt tana Paulowna. P 4- Oude Sluis Derde graad. dames: Beve 33''2 P™1- 32Hpu.... 4' Bevfrnri u T&an 32punt. *-Beveel 3iy, punt. 38V2 punt. - 34V2 punt. 2 d0„ ~:..T V2 punt. 3 Knrvr 32-14 punt. 1*8 ad. Zaan 32KPu Aniufp^V 31 punt- Anna Paulowna Deï ,mik n- teiaer'onstpnw konden de leden evenals den ieiöer (Wo/T f ue lenen ev Een ühiim J? volle bevredigen. reMie erdl9nt de tweede graad hee- QÏG 0Pn craV-i giattu utc" de sterk* ni«« aantal punten behaalde als Ult A*maar. Zij deelen dus 8 eer van w 1 ™Kmaar. an bet kampioenscha' Een strandtent voor de E. H. B. O Subsidie en een Lunapark. Door de vereeniging E.H.B.O. is mede werking van B. en W. gevraagd tot het be komen van een tent van behoorlijke af metingen op het strand teneinde haar werk, het verleenen van hulp bij voorkomende ge legenheden, behoorlijk te kunnen vervullen, De kosten van een tent zullen f 300 bedragen, De kosten daarvan kunnen worden bestre den door de opbrengst van het Lunapark, dat een dezer dagen op het Kermisterrein zal worden ingericht, terwijl ook de opbrengst van het rad van avontuur gedeeltelijk voor deze uitgaven kan wc-rden besteed. Mocht daaraan nog een bedrag te kort komen, dan achten B. en W. het alleszins een gemeentebelang, dat het tekort uit de gemeentekas wordt aangevuld. Zij stellen den Raad dan ook voor. om voor het bovenstaande doel te bestemmen de op brengst huur kermisterrein voor Lunapark van f 200 en hen te machtigen eventueel een bedrag van ten hoogste f 100 uit de gemeente kas daarvoor beschikbaar te stellen. VVE 2ADO-comb. ADO 4IEV 3 WSV a—ADO a VVZ d—ADO c HSV d—ADO d afgelast 2—5 3—1 0—4 0—4 VISCHCLUB ,,'T SNOEKJE". Op Dinsdag 16 Mei houdt de vischclub ,,'t Snoekje" een ledenvergadering in het Café van Gebr. Dam. De agenda vermeldt: uitrei king vischbewijzen, bespreking vischwater en visch wedstrijd. ZWEMCLUB ..FORT BIJ VELDHUIS". Vrijdagavond hield de zwemclub „Fort bij Veldhuis" haar jaarvergadering in het R.K. Vereenigingsgebouw, onder voorzitterschap van den heer W. Meijer. Deze releveerde in het kort het afgeloopen jaar. Dit bleek voor de club niet gunstig te zijn geweest, door de lage tempera tuur was het aantal abonnementhouders achter uit gegaan. Door den secretaris, den heer Jac. Kloes, werd het jaarverslag uitgebracht. Hierin werd met leedwezen het vertrek van een der oprichters, den penningmeester J. Jorma, gememoreerd. Door den heer J. A. Kos, werd het financieel erslag uitgebracht. Er is een batig saldo van 13,77. De voorzitter deelde mede, dat door het uit diepen van de Neksloot, waarin het zwem bassin ligt, de inrichting thans in uitstekende conditie verkeert. Op voortstel van het bestuur werden de hee ren J. Jorma en Jac. Kloes, die door verandering van woonplaats de vereeniging gaan verlaten, tot eerelid benoemd. Bij de bestuursverkiezing werd in de drie vacatures voorzien door de benoeming van de heeren G. Kos, G. Beentjes en mej. N. Gallee. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Nicolaas Hendrik Adrianus, z. van Adr. van Lint en Cl. Jonk. Overleden: Adria. Zonneveld, 79 jaren, onge huwd. Marg. Glorie, echtge. van Hendr. de Ruijter, 46 jaren. Ondertrouwd: Mar. Timmermans, te Amster dam en Joh. Schuijt, alhier. Jac. J. de Jong en El. M. Bekker, beiden alhier. Sim. Smit en Petr. M. Voormeer, beiden alhier. Joh. P. van Ries- sen, alhier en Joh. M. Boon te Assendelft. Hen dr. Kuil en Adr. Fatels, beiden alhier. Isr. M. Holz alhier en Hann. S. Grünpeter te Wie- ringermeer. Gehuwd: Petr. N. Timmer, 25 jr. en Cath. G. Maalman, 23 jr., beiden alhier. Joh. N. Voor- meer, 26 jaar, alhier en A. C. Bloedjes, 23 jaar, te Uitgeest. HINDERWET. Ingevolge de Hinderwet is aan G. C. Voort man, alhier, vergunning verleend tot 't plaat sen van een 3 p.'k. electro-motor in zijn perceel M. van Heemskerckstraat 11, voor machinale houtbewerking. HET JUBILé VAN DEN BISSCHOP. Naar wij vernemen heeft de inzameling in de parochie voor het „Bisschopfonds", het aan den Bisschop van Haarlem aan te bieden ge schenk bij zijn 40-jarig Priesterfeest, een be drag van ruim 300 opgebracht. verder allen die hem in den zielzorg steunden voor de uitstekende samenwerking in de afge loopen 12Vï jaar. De jubilaris sprak den wensch uit dat het allen goed zal gaan en dat hij van dezen voor spoed nuog lang getuige zou mogen zijn. 's Middags heeft de pastoor in zijn pastorie een receptie gehouden, waarbij talrijke personen van de gelegenheid gebruik maakten om hem geluk te wenschen. Ter receptie verschenen o.a. de geestelijkheid van Beverwijk, burgemeester en mevrouw Scholtens, Mr. Spaan, directeur Van Sociale Zaken, dr. M. H. P. P. van Haeff, geneesheer-directeur van "net sanatorium „Eliomare, dr. W. Netelenbos, arts te Wijk aan Zee, notaris J .H. Bremmers, de familie Van Ogtrop, verder talrijke parochianen en ook vele aanders-denkenden, waaruit mog worden afge leid dat de jubileerende herder zich tijdens zijn pastoraat in de badplaats onder alle kringen der bevolking vele vrienden heeft verworven. Een commissie heeft tijdens de receptie namens de parochianen aan den pastoor een geschenk onder couvert aangeboden. Dit geschiedde met een hartelijken toespraak door den heer Chr. de Goede Sr. De pastoor ontving voorts tallooze bloemstukken, kleine geschenken en felicitaties. 's Avonds heeft de katholieke jeugdbeweging den jubilaris onder enorme belangstelling een treffende zanghulde gebracht. SANTPOORT WIJK AAN ZEE HET KOPEREN AMBTSJUBILEUM VAN PASTOOR SNELDERS. Onder zeer groote belangstelling heeft de Zeer Eerwaarde Heer L. Th. Snelders zijn 1272- jarig jubileum gevierd als pastoor te Wijk aan Zee. De parochianen hebben zich beijverd om dezen dag voor hun jubileerenden herder tot een onvergetelijken te maken. Voor den ingang van de kerk prijkte een fraaie eerepoort, terwijl mede door de goede zorgen van de parochianen op en rondom het altaar een prachtige bloemen- en plantenver- siering was aangebracht. Onder de Hoogmis heeft de jubileerende pastoor voor deze fraaie versiering een woord van dank gesproken. Te vens dankte hij het kerk- en het armbestuur, de leidsters en leiders van de jeugdorganisaties en WIJZIGING TELEFOONNUMMERS. In verband imet de voorgenomen uitbreiding van de telefooncentrale moeten de bestaande telefoonnummers worden gewijzigd. Deze wijziging zal plaats vinden door vóór het tegenwoordige telefoonnummer het cijfer te plaatsen; 200 bijvoorbeeld wordt dan gewijzigd in 8260. Een en ander zal vermoede lijk geschieden bij het verschijnen van den nieuwen localen gids en van de naamlijst voor den interlocalen telefoondienst omstreeks begin Augustus a.s. Voorts ligt het in de bedoeling het drie-, cijferig netnummer (K 560) te wijzigen in een viercijferig netnummer. Deze laatste wijziging zal vermoedelijk in het voorjaar 1946 haar beslag krijgen. VERKEERSONGEVAL OP DEN HAGELIN- GERWEG. Zaterdagmiddag stopte op den Hagelinger- weg nabij de Cremeiiaan bij een halte een autobus. Ter plaatste loopen een hoofd-rijweg voor het snelverkeer en twee parallelwegen. Deze zijn van den hoofdweg gescheiden door ligustrumhagen. Waar echter een halte van de autobus is, staat geen haag. Dat deze pun ten tevens gebruikt worden om zoo vlug mo gelijk van den eenen parallelweg naar den anderen over te steken, ligt voor de hand. Dit nu wilde een zoontje van een aan den Hagelingerweg wonende familie ook doen. Het koos daarvoor het oogenblik uit, dat juist een autobus bij de halte stond. Daardoor zag het ventje niet, dat op de andere weghelft een auto kwam aanrijden, terwijl op zijn beurt de bestuurder dezer auto het ventje niet op merkte, althans niet bijtijds. Toen hij het zag, deed hij nog alle moeite om erger te voorko men, doch dit gelukte hem niet. Het ventje werd door een der spatborden aan het hoofd getroffen en moest naar het St. Anthonius Ziekenhuis te IJmuiden vervoerd worden. SCHIP Arendskerk (Ned.) x) Amstelland (Ned.) x) Alkmaar (Ned.) Abbekerk (Ned.) Amstelkerk (Ned.) x) Aurora (Ned.) Baam (Ned.) x) Br. Prestige Br.) Boskoop (Ned.) Barneveld (Ned.) Cordillera (Du.) x) Crijnssen (Ned.) x) Clytoneus (Eng.) x) Costa Rica (Ned.) x) Cowrie (Eng.) x) VAN Verm. aankomst LAATSTE BERICHT Dolius (Br.) Dr. H. Wiegand (Du.) Deucalion (Ned.) Essen (Du.) Euterpe (Ned.) Eemland (Ned.) Helder (Ned.) Hermes (Ned.) Hercules (Ned.) Heidelberg (Du.) Hemsterley (Br.) Illenao (Pan.) Iris (Ned.) Irene (Ned.) Juno (Ned.) ,I.v. Oldenbernevelt (N Jagersfontein (Ned.) x) Joh. de Witt (Ned.) Laertes (Ned.) Magdebura (Du.) Megara (Ned.) x) Médée (Fr.) Nereus (Ned.) Nueva Granada (Noor) Nijkerk (Ned.) Orion Ned Oleum (Ned.) Ottilie (Du.) Poelau Laut (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) Poelau Bras (Ned.) x) Phrontis (Ned.) Pluto (Ned.) Pericles (Ned.) Petrel (Britsch) Kandtontein (Ned.) Reggestroom (Ned.) Rhea (Ned.) Salawati (Ned.) Servus (Ned.) Stesso (Br.) Southgate (Br.) Tarakan (Ned.) x) Tjikandi (Ned.) Tabian Trajanus (Ned.) Ton S. (Ned.) Uckermark (Du.) Vulcanus (Ned.) Venus (Ned.) Vesta (Ned.) Waterland (Ned.) Japan B. Aires Chili Japan West Afrika Midd. Zee Chili Abadan Hamburg Hamburg Pto Barrios West Indië Batavia West Indië Las Piedras Japan Kotka Hamburg Ned Indië Danzig Santos Chili •Mexandrië Alexandrië Ned. Indië Gdynia La Plata Bordeaux Midd. Zee Alexandrië Ra la via Z. Afrika Batavia Ned Indië Ratavia Curasao Caen (v. IJm.) Lissabon Pt. Arthur Zuid Afrika Zw Zee Rotterdam Umea Batavia Batavia Batavia Batavia Stettin Hamburg Londen Zuid Afrika West Afrika Vlidd Zee Ned. Indië Swansea Gdynia La Plata Batavia Ned. Indië Ned Indië Alexandrië Britonferry Ned Indië Alexandrië Midd. Zee Hamburg Buenos Aires 22 Mei 16 Mei 26 Mei 18 Mei 14 Juni 17 Mei 14 Juni 17 Mei 15 Mei 9 Juni 16 Mei 8 Juni 21 Juni heden 31 Mei 16 Mei 25 Mei 36 Mei 21 Mei 28 Mei 16 Mei 24 Mei 26 Mei 16 Mei 16 Mei 19 Mei 29 Mei 30 Juni 16 Mei 19 Mei 8 Mei .16 Mei 22 Mei 20 Mei 19 Mei 9 Juni 11 Mei van Genua. 10 Mei van Bahia. 10 Mei te Iquique. 7 Mei te Shanghai. 9 Mei van Dakar. 11 Mei van Susak. 10 Mei van Arica. 6 Mei van Pt. Said, in lading. 15 Mei van Antwerpen. 14 Mei van La Guayra. 12 Mei van Madeira. 12 Mei vertrokken. 9 Mei van Barbados. 9 Mei 500 m. v. Valentia. 8 Mei van Belawan. 12 Mei vertrokken. 14 Mei vertrokken. 6 Mei van Colombo. 13 Mei vertrokken, vertrekt 16 Mei. 8 Mei van Curasao. 12 Mei van Lydd. 12 Mei van Constantza. 10 Mei te Soerabaya. 11 Mei vertrokken. 29 April van B. Aires. 13 Mei van La Pallice. 12 Mei van Palermo. 7 Mei van Izmir. 10 Mei van Colombo. 12 Mei te Mombassa. in lading. 13 Mei van Marseille. 10 Mei van Djeddah. 15 Mei te Hamburg. b. Onistreham a. d. grond. 11 Mei vertrokken. 6 Mei vertrokken. 11 Mei te Beira. 11 Mei van Patras, vertrekt 16 Mei. 10 Mei vertrokken. 11 Mei van Gibraltar. 6 Mei van Colombo. in lading, vertrekt 27 Mei. 13 Mei vertrokken. in lading. 13 Mei uitgeklaard. 8 Mei van Pt. Said. 11 Mei van Las Palmas. 11 Mei van Gibraltar. 11 Mei van Singapore. in lading. 11 Mei vertrokken, laadklaar. In lading. 8 Mei van Colombo. 11 Mei van Aden. 12 Mei van Nea-Playa. 13 Mei vertrokken. 9 Mei van Marseille. 11 Mei van Piraeus. 10 Mei te Cadix. vertrekt 18 Mei. 11 Mei vertrokken. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART Hoogovens Hoogovens Hoogovens Hoogovens Binnenhaven TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Duitsch s.s. Orlanda Rotterdam laden Zweedsch s.s. Rubfred Londen laden Britsch s.s. Heworth Newcastle kolen Britsch s.s. Towneley Newcastle kolen Nederl. m.s. T'.-irt Ipswich ijzer Steekpartij in Groningen had noodlottigen afloop. De Groningsche „droge" kermis is Zaterdag ingezet met een vechtpartij, waarbij de 40-jarige W. te Weert uit Groningen is gedood. De dader is de gehuwde arbeider J. J. Vis ser uit Groningen, in dienst bij de werkver schaffing. Zaterdagavond omstreeks elf uur bezocht hij in gezeschap van W. te Weert, los arbeider, eveneens uit Groningen, een café onmiddellijk in de nabijheid van de plaats, waar het drama zich heeft afgespeeld. Het gesprek in het café liep over de vrouw van V. Laatstgenoemde zeide op een gegeven moment tegen Te W.: „Ik wil jou wel eens even spreken, waarop Te W. antwoordde: „Ga maar mee naar buiten". Toen zij bij de Steen- tilbrug waren ontstond tusschen de mannen een hevig gevecht. De mannen gingen zoo te keer, dat het publiek dat in drommen kwam toeloopen, de vechtenden niet durfde te scheiden. Plotseling trok Te W. een mes, waarmede hij V. een snede in den hals toebracht. V„ die licht gewond was, ging toen naar het café terug om de hulp in te roepen van zijn broer, die bij het twistgesprek aanwezig was ge weest. Samen ging zij toen naar te W. toe. V. had inmiddels ook een mes gegrepen, waar mede hij zijn tegenstander twee steken toe bracht, namelijk in de borst en in het onder lijf. Het slachtoffer zeeg ineen. Dokter J. Barth, de waarnemend politiearts, die vlak in de buurt woont, snelde te hulp en ver voerde Te W. naar het academisch zieken huis, waar hij even na aankomst is bezweken. De dader, wiens verwonding van weinig be- teekenis was en die ter plaatse is verbonden, werd onmiddellijk gearresteerd. DE 100.000 ER UIT! Dc 100.000 is vandaag gevallen op het nummer 3362. Cornelis Galesloot overleden. In zijn woning te Utrecht is Zaterdagavond na een langdurige ziekte overleden de heer Cornelis Galesloot, een bekende figuur in de Nederlandsche muziekwereld. De overledene was 87 jaar oud. Op advies van den musicus Richard Hol werd de thans ontslapene in 1895 aangesteld als dirigent van de Utrechtsche mannen-zang- vereeniging Orpheus, met welk gezelschap hij tal van lauweren in binnen- en buiten land geoogst heeft. Voorts is hij dirigent van vele zang- en muziekvereenigingen geweest. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 13 Mei Bevallen: 1 Mel. Jkvr. A. E. Graaf van Lyn- den—van de Poll, d. H. A. J. de Bruijn—van Ginneke, z. 12 Mei: C. Backer—Tielen, d. M. P. Baars—Molenaar, d. K. J. C. Toeset—Bruel, z. 13 Mei: A. W. C. Maas—Alders, d. Overleden: 10 Mel J. Peschar, 71 jaar, Ramp laan. 11 Mei: C. de Lange, 76 j., Stuyvesant- plein. 12 Mei: H. J. van Eijk, 52 j., Wouwerman'* straait.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3