VELSEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Komt de eerste Hollandsche Nieuwe in IJmuiden binnen? Naar wij vernemen is de jager VL 83 van de N.V. Van Toor's Visscherij Mij. te Vlaardin- gen van de visscherij op de thuisreis met de eerste Hollandsche Nieuwe. De schipper heeft order gekregen, naar Vlaardingen te komen, maar zou hij heden middag vóór 1 uur Vlaardingen niet kunnen bereiken, dan moet hij in IJmuiden binnen- loopen. De vangst wordt dan over land naar Vlaar dingen doorgezonden. Onze gemeente berucht bij automobilisten. De Kalverstraat haast onberijdbaar. We zfjn nu zoo zoetjes aan door de riool misère heen. De Wijkerstraatweg, hei laatste groote karwei is dezer dagen gereed gekomen; hier en daar zal nog wel wat moeten gebeuren, maar het voor dit werk beschikbaar „slordige millioentje" zit vrijwel geheel in den bodem, Onder den grond is het dus in orde. Maar nu zijn we feitelijk pas op de helft en we zullen nogmaals moeten uitzien naar een paar ton om door de gemeente heen de sporen, die het rio- leeringswerk heeft achtergelaten weg te wer ken. Want we zijn blijven zitten met een bestra ting, zoo slecht als in geen andere zichzelf res- pecteerende gemeente wordt aangetroffen. Vel- sen is zoo langzamerhand berucht geworden, vooral bij de automobilisten, die steeds wanneer ze onze gemeente binnenkomen nieuwe „in drukken" opdoen, indrukken die nu niet be paald van de prettigste zijn. Of men de ge meente van het Noorden, van het Zuiden dan wel van het Oosten binnen rijdt voor zoover men dat niet over een der rijkswegen doet overal kan men niet alleen aan de grenspaalttjes bemerken dat men op Velsen's grondgebied is aangeland. Een goede bestrating vindt men bijna nergens. Alleen de trait d'union tusschen den IJmuidenschen en den Velsenschen Stationsweg, het, tunnelgedeelte, heeft sedert kort een dek, dat tip-top in orde is. Maar dan zijn we uitgepraat. Daar hebben we, om maar met de deur in huis te vallen den Wijkerstraatweg. Komt men van Beverwijk de gemeente binnen, dan is men nog pas over den overweg of men voelt het ver schil. Ook het rijwielpad heeft door de riolee- ring veel geleden. Aan de Zuidzijde van het Noordzeekanaal is het vooral wat de buitenwegen betreft den Hagelingerweg, die schreeuwt om een nieuwe bestrating. En een beetje meer licht zou ook niet kwaad zijn. De straten in de bebouwde kom zijn bijna alle bedroevend slecht. Daar is in de eerste plaats de Zeeweg tusschen de Kalverstraat en den Willemsbeekweg, die vol kuilen zit. De Wille- brordstraat, de Stationsweg (IJmuiden), de Ka naalstraat en nog zoovele andere zijn niet veel beter. Het ergst van al zijn de Kalverstraat en de Burgemeester Rambonnetlaan. Hier moet de auto wel versterkte veeren hebben als men brokken wil vermijden. De Kalverstraat is wel zoo erg, dat vele auto mobilisten haar vermijden. En ook wielrijders en voetgangers levert het verkeer in deze straat vele gevaren op. Het trottoir is als een ketting: het bestaat uit een aaneenschakeling van onaer- deelen; alleen bij een ketting zijn de onöerdee- len gelijk, maar het trottoir in de Kalverstraat bestaat uit allerlei ongelijke grootheden, breede, smalle, hobbelige.en hier en daar zelfs niets. En op de Burgemeester Rambonnetlaan hobbelt een auto haast even erg als een garnalenvisscher op de Noordzee, die men van deze laan af wel zien maar niet dan met een omweg bereiken kan. De bebouwing aan deze laan schrijdt steeds voort, maar een verbinding met de Zuidzijde ontbreekt nog altijd. En van plannen dienaan gaande hooren we ook niets meer. Evenmin als we iets hooren over het doortrekken van de Kennemerlaan, hetgeen, nu de gemeente eige nares is geworden van het sluitstuk, toch mo gelijk is geworden en dat voor het verkeer Oost- West een groote verbetering zou zijn. Het is slecht, bar slecht met onze bestrating en het verbeteren daarvan is even urgent als in dertijd het rioleeringswerk, dat voor onze ge meente een belangrijk werk is geweest, maar waarbij men een belangrijke bijkomstigheid ver geten heeft. Het is als een opera zonder finale. En een opera zonder finale is niet af. Heeft men dit op het Kerkplein niet zien aan komen? Het is te hopen, dat deze aangelegenheid voor een of ander raadslid aanleiding mag zijn tot een interpellatie. Misschien helpt dat meer, dan bij de rondvraag te informeeren „of het B. en W. bekend is dat".enz. Zou het Werkfonds ons niet een paar ton wil len leenen? S. B. THALIA THEATER: „La Bandera". Heden en Donderdag (Hemelvaartsdag) ver toont het Thalia-Theater een nieuw programma nl. het nieuwste meesterwerk van Juiien Duvi- vier: „La Bandéra" met in de hoofdrollen Anna- bella, Jean Gabin en Pierre Renoir. „La Ban déra" brengt de adembeklemmende spanning van ,beau geste" en de mystieke Oostersche sfeer van „Marokko"Het is de film van het Vreemdelingenlegioen. Een waas, van geheimzinnigheid omgeeft de legionnairs in de zwoele atmosfeer van Spaansch Marokko. Men ziet in deze film de beroemde veelzijdige actrice Annabella in een geheel nieu we gedaante, Jean Gabin ontpopt zich als een dramatisch karakterspeler van ongewoon for maat en de groote acteur Pierre Renoir geeft een creatie, die het publiek in vervoering brengt. „La Bandéra" een Fransch superfilmwerk, zal den bezoeker boeien en meeslepen van begin tot het einde. Woningbouw aan de Burgem. Rambonnetlaan. Op het terrein, begrensd door de Burgemeester Rambonnetlaan, de Vareniusstraat, de Alexan der Bellstraat en een nog ongedoopt straatje zal de fa. v. d. Pieterman 24 woningen bouwén. Hierdoor komt aan het Oostelijk deel van de Burg. Rambonnetlaan een bijna aaneengesloten bebouwing tot stand. En tevens wordt het aan tal beschikbare bouwterreinen langs de Alexan der Bellstraat weer met één verminderd, zoodat ten Noorden van de Burgemeester Rambonnet laan de voorraad spoedig uitgeput raakt. Door den gestadigen woningbouw in dit deel der gemeente wordt „De Kikvorsch" hoe langer hoe meer een sta-in-den-weg. Voor de bewo ners van den Oosterduinweg, het Oosterduin- plein en het Oostelijke gedeelte van de Rambon netlaan is het prettig, dat ze zoo'n mooi stukje groen voor de deur hebben, maar het verkeer heeft andere eischen. Het is een frissche oase in de huizenzee deze Kikvorsch, maar wanneer men van IJmuiden nog iets wil maken, dan zal ze moeten verdwij nen. Al was het alleen maar om het doortrek ken naar het Oosterduinplein van de Rembrandt laan mogelijk te maken. BENOEMING ONDERWIJZERES. Tot onderwijzeres aan de Emmaschool der Vereeniging voor Chr. Volksonderwijs te IJmuiden-Oost is benoemd mej. J. van Putten te Heemstede AANGEKOMEN. 15 Mei: Hebe s.s. Gothenburg Ek s.s. Oslo Pluto s.s. Stettin 16 Mei: Médée s.s. Caen Iris s.s. Bordeaux Poelau Laut m.s. Batavia Servus m.s. Swansea Barneveld s.s. Hamburg Dr. Heinrich Wiegand s.s. Kotka Britanica s.s. Londen Ottilie s.s. Umea Deo Duce m.s. Danzig Dotterel s.s. Liverpool St. Dunstan s.s. Shields f Englishman sl.bt. Shields VERTROKKEN. 15 Mei: Rubfred s.s. Skuru Ariadne s.s. Rotterdam Ceres s.s. Bremen Sturdee Rose s.s. Londen Prowess m.s. Londen 16 Mei: Föina s.s. Gent Victoria s.s. Zeebrugge Herstellingen uitgevoerd. Het Grieksche s.s. Victoria, dat 11 dezer in ballast van Emden te Amsterdam arriveerde om aldaar in het dok van de Amsterdamsche Droog dok Mij. eenige herstellingen te ondergaan, heeft deze thans beëindigd en zette gistermorgen de reis weer voort via Zeebrugge Amerika om graan te laden. Vlugge reis. Gistermorgen passeerde alhier het nieuwe Duitsche stoomschip Dr, Heinrich Wiegand met een lading hout van Kotka naar Amsterdam. Het schip, dat 12 dezer van de laadplaats ver trokken was, maakte hiermede, op zijn tweede reis in dienst van de Finland-Amsterdam-lijn een zeer vlugge reis door in vier dagen over te loopen. Nog in charter van de K. II. L. Het s.s. Ceres vertrok Maandagavond met een lading stukgoederen van Amsterdam naar Bre men, vanwaar het recht door naar Santos Rio de Janeiro zal vertrekken in dienst van de N.V. tot Voortzetting van de Koninklijke Hol landsche Lloyd, waardoor het schip voor eenige reizen gecharterd is. Aanvoer ijzererts. Het Fransche s.s. Médée arriveerde gisteren van Caen aan het Hoogovenbedrijf met een la ding ijzererts. Zooals wij reeds meldden was het schip met eigen middelen weer vlotgekomen, waarop het de reis naar hier kon voortzetten. IJzcrvcrscheping. Het Zweedsche s.s. Rubfred, dat aan het Hoog ovenbedrijf een lading ijzer ingenomen had, zette gisteren de reis daarmede voort naar Skuru. Om te repareeren. Het Zaterdagmorgen van Hamburg te Amster dam aangekomen motorschip Boschfontein is aldaar opgenomen in de IJ-dokken voor het ondergaan van de noodige reparaties. Dit ge schiedt gewoonlijk te Hamburg doch in verband met den onrustigen politieken toestand vinden deze herstellingen thans in eigen land plaats. Sleepreis. De Britsche zeesleepboot Englishman passeer de gisteren alhier, komende van Shields, met op sleeptouw het Britsche s.s. St. Dunstan. Voor- gaats werd assistentie ingeroepen van de sleep boot Nestor van de N.V. Bureau Wijsmuller, alhier, die het schip assisteerde naar de Noor- dersluis, waar één der Goedkoop-sleepbooten dit overnam voor de reis naar Amsterdam. Zoo ar riveerde deze sleep in de hoofdstad, waar de St. Dunstan (5661 b. r. t.) opgenomen werd in het dok van de Amsterdamsche Droogdok Maat schappij om aldaar eenige reparaties aan de machines te ondergaan. Van naam veranderd. Gistermorgen passeerde alhier het Duitsche stoomschip Ottilie met een lading gezaagd hout van Umea naar Amsterdam. Genoemd schip, dat 632 b. r. t. meet, voer vroeger onder den naam Clare Grammerstorf, doch bleef in eigen dom van de reederij Johannes lek te Hamburg. Opgelegde Noorsche tonnage. Sterk gedaald over de afgeloopen maand. Gedurende de maand April van dit jaar is de opgelegde Noorsche tonnage sterk gedaald. Dit aantal bedroeg 161 schepen met een totaal inhoud van 571.459 ton tot 122 schepen met 342.027 ton, dus een achteruitgang van 39 schepen met 229.432 ton. Hieronder bevinden zich 14 tank schepen metende 120.560 ton tegen 25 schepen metende 257.168 ton op 1 April j.l. Deze sterke daling is hoofdzakelijk toe te schrijven, deels aan de grootere activiteit op de vrachtenmarkt, deels wat de tankers betreft aan een staking op tankschepen in Amerika. SCHIP Arendskerk (Ned.) x) Amstelland (Ned.) x) Alkmaar (Ned.) Abbekerk (Ned.) Amstelkerk (Ned.) x) Aurora (Ned.) Ariadne (Ned.) Achilles (Ned.) Agamemnon (Ned.) Baarn (Ned.) x) Br. Prestige Br.) Boskoop (Ned.) Bennelcom (Ned.) Cordillera (Du.) x) Crijnssen (Ned.) x) Clytoneus (Eng.) x) Costa Rica (Ned.) x) Cowrie (Eng.) x) C. M. A. Blanc (Fr.) Dolius (Br.) Essen (Du.) Eemland (Ned.) Fauna (Ned.) Helder (Ned.) Hermes (Ned.) Hercules (Ned.) Heidelberg (Du.) Illenao (Pan.) Irene (Ned.) Juno (Ned.) J.v. Oldenbernevelt (N. Jagersfontein (Ned.) x) Joh. de Witt (Ned.) Laertes (Ned.) Magdeburg (Du.) Megara (Ned.) x) Nereus (Ned.) Nueva Granada (Noor) Nijkerk (Ned.) Orion Ned Odysseus (Ned.) Orpheus (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) Poelau Bras (Ned.) x) Phrontis (Ned.) Pericles (Ned.) Paul Harneit (Du.) x) Kandtontein (Ned.) Reggestroom (Ned.) Rhea (Ned.) Salawati (Ned.) Southgate (Br.) Saleirer (Ned.) Snabb (Fin) Tarakan (Ned.) x) Tjikandi (Ned.) Tabian Trajanus (Ned.) Tajandoen (Ned.) Urkermark Du.) Ulysses (Ned.) Vulcanus (Ned.) Venus (Ned.) Vesta (Ned.) Waterland (Ned.) VAN Verm, aankomst LAATSTE BERICHT Japan B. Aires 26 Mei Chili Japan West Afrika Midd. Zee Venetië Stamboul West Indië Chili Abadan 20 Mei Hamburg Chili Pto Barrios 26 Mei West Indië 18 Mei Batavia 14 Juni West Indië Las Piedras 17 Mei Casablanca Japan 14 Juni Ned. Indië 9 Juni Santos 8 Juni Stettin Chili (via L'pool) Alexandrië 19 Mei Alexandrië Ned. Indië 21 Juni La Plata (via Rott.) 31 Mei Midd. Zee Alexandrië 25 Mei Batavia 30 Mei Z. Afrika Batavia Ned Indië 21 Mei Batavi8 28 Mei Curasao Lissabon heden Pt. Arthur 24 Mei Zuid Afrika Zw Zee 26 Mei Danzig Kopenhagen Batavia 29 Mei Batavia 30 Juni Batavia Hamburg 30 Mei Baytown '.titd Afrika 19 Mei 18 Mei W. Afrika (via Rott.) Midd Zee Ned Indië La Plata Batavia 18 Mei Skutskar Batavia Ned. Indiè 4 Juni Ned. Indië Alexandrië Batavia Ned Indië 22 Mei Bourgas Alexandrië Midd. Zee (via Rott.) 20 Mei Hamburg 19 Mei Buenos Aires 9 Juni 15 Mei 10 Mei 12 Mei 7 Mei 17 Mei 13 Mei 15 Mei 14 Mei 14 Mei van Casablanca, van Bahia. van Iquique. te Shanghai, te Havre, van Bari. vertrokken, te Calloni. vertrokken. 13 Mei van Callao. pass. 14 Mei Gibraltar. in lading. 15 Mei te Callao. 14 Mei van La Guayra. 12 Mei van Madeira. 13 Mei vertrokken. 15 Mei van de Azoren. 13 Mei te Rotterdam. 11 Mei vertrokken. 8 Mei van Belawan. 6 Mei van Colombo. 16 Mei vertrokken. in lading. 8 Mei van Curasao. 14 Mei te Hamburg. 15 Mei te Kymassi. 14 Mei te Batavia. 29 April van B. Aires. 12 Mei van Palermo, pass. 14 Mei Gibraltar. 10 Mei van Colombo. 13 Mei van Mombassa. in lading. 15 Mei van Gibraltar. 13 Mei van Post Said. 15 Mei te Hamburg. 15 Mei van Ouessant. 6 Mei vertrokken. 11 Mei te Beira. 15 Mei van Tunis, in lading. in lading. 14 Mei van Port Soedan, in lading. vertrekt 27 Mei, in lading. 12 Mei vertrokken. 16 Mei van Marseille. 17 Mei te Havre. 16 Mei van Ouessant. 14 Mei van Sabang. laadklaar- in lading. 12 Mei vertrokken. in lading 8 Mei van Colombo. 14 Mei van Port Soedan. 12 Mei van Nea-Playa. 15 Mei te Londen. 12 Mei van Gibraltar, in lading. 14 Mei van Malta. 15 Mei van Cadix. vertrekt 18 Mei. 13 Mei van Montevideo. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Fransch s.s, Medée Caen BIJ DE NIEUWE HAL D. Oude vischpakhuizen maakten plaats voor een ruim parkeerterrein. Een belangrijke verbetering bij Hal D. Fraai parkeerterrein gereedgekomen. De bouw van Hal D heeft een heele ver andering gebracht in het aanzien van de ter reinen tusschen de Tegeitjesmarkt en het spoorwegemplacement. Hier stonden vroeger eenige min of meer vervallen houten visch pakhuizen, een kistenfabriek enz. Maar al deze tijdelijke opstallen die het nochtans vele jaren hebben uitgehouden zijn thans verdwenen en de vrijgekomen grond is keurig bestraat en herschapen in een fraai parkeer terrein, waar tientallen auto's een plaatsje kunnen vinden. Het perron achter Hal C is nu tot achter Hal D doorgetrokken, vanwaar het breed uit loopt tot het emplacement. Twee pakhuizen op de Tegeitjesmarkt worden nu afgebroken, waardoor ook daar een flink terrein vrij komt. Bij den spoorwegovergang zal ter afsluiting van het rangeerterrein een hek worden ge plaatst, opdat eventueel laatkomende trein reizigers of andere haastige personen niet in de verleiding' komen, het terrein buiten de af- sluitboomen te betreden om over te steken, wanneer die zijn neergelaten. HOLLAND AMERIKA LIJN Lochavon Vancr. n. Rott. 14 te San Franc. Lochgoil Vancouver n. Rott. 16 te Londen Lochkatrine Rott, n. Vancr. 14 v. San Franc. Bilderdijk Baltimore n. Rott. 14, 700 mijl W. van Scilly Binnendijk New Orleans n. Rott. via Antw. 15 250 mijl W. van Land's End. Delftdijk Vancouver n. Rott. via Liverpool 14 819 mijl W.Z.W. van Fastnet. Veendam Rotterdam n. New York 15 v. Halif. Boschdijk 14 van Rotterdam te New Orleans HALCYON LIJN Stad Maassluis 15 v. Vlaardingen te Narvik v. Vlaardingen. Stad Haarlem 16 v. Lulea n. Vlaardingen. Stad Amsterdam Lulea n. Emden p. 15 Bruns- buttel. 17 v.m. daar verwacht. Stad Schiedam 16 van Vlaard. n. Wabana. Vredenburg 16 v. Vlaardingen n. Wabana. Stad Vlaardingen Vlaard n. Wabana 14, 260 m. Z.W. van Valentia. HOLLAND AUSTRALIë LIJN Aagtekerk, (uitr.) 16 van Kurrachee Gaasterkerk (thuisr.) 16 te Le Verdon Meerkerk (thuisreis) 15 van Albany HOLLAND OOST AZIë LIJN Arendskerk (thuisr.) 15 van Casablanca. HOLLAND AFRIKA LIJN Randfontein (thuisreis) 16 van Marseille. Nijkerk 16 van Beira naar Rotterdam. Springfontein (uitresi) 15, 210 mijl Z.W. van Land's End. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN Amstelkerk (th.) 17 te Havre verwacht. Reggestroom (th.) 17 te Havre verwacht. Nigerstroom (uitreis) 15 van Duala. Jaarstroom 16 van Amsterdam n. W.-Afrika HOI,LANDBRITSCH INDIë LIJN Streefkerk (uitreis) 16 te Antwerpen KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Mars Rott. n. Malaga p. 15 Ouessant. Ariadne 16 van Venetië te Triest Venus Valencia n. Rott. p. 16 Finisterre. Galypso 15 van W. Indië te New York Achilles 14 v. Stamboul te Calloni Agamemnon 14 v. Georgetown n. Vlissingen. Barneveld 16 v. Antwerpen te Amsterdam Bennekom 15 v. Amsterdam te Callao. Costa Rica Barbados n. Amsterdam p. 15 de Azoren. Douro 15 v. Cristobal n. Puerto Barrios Hercules 15 v. Stamboul te Kymassi. Iris 16 v. Bordeaux te Amsterdam Odysseus 15 v. Amsterdam te Gdynia. Orion 15 v. Tunis n. Algiers Orpheus 15 v. Amsterdam te Kopenhagen. Stella 15 v. Savona te Piraeus. Rhea Venetië n. Amsterdam 16 (12 midd.) 90 mijl N.O. van Ouessant. Van Rensselaer Amsterdam n. Barbados 15 v. Madeira. Euterpe 16 van Danzig te Amsterdam KON. HOLLANDSCHE LLOYD Zaanland (uitreis) 16 te Montevideo MEYER CO.'S SCHEEPVAART MIJ. Menestheus Japan n. Rott. 15 te Hongkong Polyphemus Batavia n. Amst. 14 van Pt. Sud. Philoctetes Japan n. Rott. 16 van Singapore Glenogle Dairen n. Rotterdam 15 te Londen Clvtoneus 13 van Batavia n. Amsterdam Glenapp Dairen n. Rotterdam 15 van Saigon. Antilochus Rott. n. Japan 16 v. Penang. C. of Athens Japan n. Rott. 13 v. Hongkong. ROTTERDAMSCHE LLOYD Sibajak (thuisreis) 16 te Rotterdam Blitar (uitreis) 16 te Antwerpen Buitenzorg (thuisr.) 26 (6 v.m.) te Rott. v.w. Sitoebondo (thuisreis) 15 te Suez. Indrapoera (uitr.) 16 te Singapore ROTT. ZUID AMERIKA LIJN Alcyone (thuisr.) 15 van Rio Janeiro Alchiba 16 van Rotterdam n. B. Ayres. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Marnix (uitr.) 16 v. Port Said Poelau Laut 16 v. Batavia te Amsterdam Saleier 13 van Batavia n. Amsterdam Enggano 15 van Kobe te Saigon WIJK LIJN Winterswijk Itea n. Rott. p. 16 Finisterre. Haulerwijk 15 van Nuevitas te Baltimore. Het Is vooral voor de eigenaars van vis* auto's van belang, dat ze een groot mrkm terrein gekregen hebben. De ruimte nabil hallen voor het plaatsen van de diverse ver voermiddelen was tot nu toe zeer beoerkt maar nu is er „plenty" ruimte, terwijl ook X vischhandel door de verlenging van het one ron meer armslag gekregen heeft. Evangelisatie-landdag op Beeckenstein. Op -den tweeden Pinksterdag zal op het landgoed Beeckenstein een landdag worden gehouden, uitgaande van de Noord-Holland- sc'ne Evangelisatie-commissie. Verschillende sprekers o.a. de heeren Ds. W. Dubbeldam, Rotterdam, J. Sevensma, Amsterdam, J. Kits' J. C. van Amelrooij te Den Haag, zullen het woord voeren. Was het aantal bezoekers het vorige jaar. ruien 1500, volgens ingekomen be richten zal het bezoek dit jaar verre de op komst van verleden jaar overtreffen. Zelfs van buiten de provincie worden velen ver wacht. Behalve dat eenige zangkoren hunne medewerking hebben toegezegd, zal de landdag worden opgeluisterd door het muziekkorps van de Christengemeenschap te Den Haag. OPBRENGST SPELDJESDAG VOOR DE KINDERSPEELTUINEN. De speldjesdag voor de Centrale van Speel tuinen in de gemeente Velsen, ten bate van het instandhouden der speeltuinverenigin gen „In Velige Haven", „de Moerberg" en „Kindervreugd", heeft opgebracht f 235.36. Dit bedrag .is iets hooger dan verledenjaar, wat voor de Centrale van Speeltuinen het ver blijdend teeken is, dat het speeltuinwerk door vele ingezetenen in de gemeente Velsen wordt gewaardeerd. Het bestuur brengt ver der dank aan allen, die aan den speldjesdag hebben meegewerkt. BURGERLIJKE STAND. Bevallen; H. J. van Beuningen—Hesselink, z., Harddraverslaan 1, Santpoort. E. Bleeker— Swarthof, z., Ger. Doustraat 32, IJmuiden. L. M. I. KeirsgieterJonkman, z., IJaiuiderstr. weg 98, IJmuiden. C. E. v. d. Wal—Esmeijer, z„ Kon. Wilhelminakade 52, IJmuiden. I. C. Waasdorpv. d. Werff, z., Bloemendaalsche- straatweg 144, Santpoort M. J. Broers—Piek, z„ Gr. H.- of Koningsweg 192, Velsen-N. E. SchutRuis, d., Wüstelaan 8 rd., Santpoort. T. C. HoogendonkDorenbos, z„ Beekvliet- straat 1, Santpoort. T. de Ruiter—Schipper, d., Tuindershofje 15, IJmuiden. A. Th. Stam— Nieste, z., Kanaalstraat 222, IJmuiden. G, M. WortelboerKoops, z., Rijksweg 242, Sant poort. T. Suyk—Sint, d., Wijkerstraatweg 259, Velsen-N. L. de Groot—Schouten, d., Eiken straat 43, IJmuiden. Overleden: A. Wolterman, 74 j., echtgenoote van K. Oorthuis, Engelmundusweg 38, IJmui den. G. Klement, 46 j„ echtgenoot van M. Ro- zema, Melklaan 28, Velsen-N. G. de Graaf, 62 j„ echtgenoote van J. Bruinooge, Bloemen- daalschestraatweg 138, Santpoort. E. v. Dijk, 71 j., weduwe van W. Mollevanger, Zeeweg 110, IJmuiden. VOETBAL. HT PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Kampioenschap van Nederland. AchillesN. E. C. Eindhoven—Ajax. Afdeeling I. Promotie tweede klasse: Hilversum—H.B.S. Promotie derde klasse: Zaandijk—West Frisia. Promotie reserve derde klasse: Zeemeeuwen 2—D.E.C. 2. Afdeeling II. Promotie tweede klasse: D.F.C.—S.V.V. Afdeeling ÜL Promotie tweede klasse: S. C. H.—Z. A. C. Afdeeling IV. Promotie tweede klasse: LimburgiaBlij erheide. HelmondMiddelburg. Om den Ned. Voetbalbeker. A. F. C.—V. U. C. Leeuwarden—Velox. Rheden—Juliana. Heracles—Heerenveen. R. B. C.Emma. C. v. V.O.V.V.O. A.G.O.V.V—Roermond. N. A. C.—B. M. T.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2