het circuit van zandvoort. BEVERWIJK pets Ontvangst door het Gemeentebestuur. uootpt&cfïz De route van het circuit van Zandvoort. au sroot aantal vertegenwoordigers van en van de Sportcommissie der Kon. fri Automobielclub waren Dinsdagmiddag 3d! uur bijeengekomen in de recreatiezaal net Zuiderbad te Zandvoort, om te luis teren naar bijzonderheden, die door den Bur- vemeester, den heer H. van Alphen, werden .«strekt over het op Zaterdag 3 Juni aldaar j houden circuit, waaraan uitsluitend be stuurders van gewone automobielen zullen deelnemen. Behalve de heer en mevrouw Van Alphen raren ook aanwezig de heer Jellema, gemeen te secretaris; de wethouders Siegers en Van to Moolen en eenige raadsleden. De' Burgemeester sprak namens het Ge meentebestuur een hartelijk woord van wel kom Hij drukte er zijn blijdschap over uit, dat de pers zulk een groote belangstelling toont in- en meeleeft met de groote gebeurte nis oo sportief gebied, die op 3 Juni zal olaats hebben. Het verheugde hem, dat de minister van Waterstaat zijn toestemming voor deze eerste Nederlandsche automobiel- wrerace heeft willen verleenen. De Burge meester herinnerde er aan, dat de gemeen teraad in 1933 besloot tot aanleg van wegen in het zoogenaamde Plan Noord; een jaar la ter werden die wegen In werkverschaffing aangelegd Maar sindsdien hebben die wegen daar'doelloos gelegen Toen kwam de gedach te op om op dit complex schilderachtig gele gen wegen een circuit voor automobielen te houden. Met bekwamen spoed is de gemeentelijke dienst der Publieke Werken onder leiding van ir F Kruger aan het werk gegaan. Alles is bijzónder vlot verloopen; op een klein ge deelte na is het geheele circuit al gereed en #>k de bouw van de groote tribunes is al ver gevorderd In tijd van slechts 2'/, maand heelt de N.V. „De Geruischlooze Weg" te Htemstede dit kunststuk volbracht. Eenige cijfers. Om aan de aanwezigen een beeld te geven van den grooten omvang der werkzaamheden noemde de Burgemeester eenige cijfers. Het grondwerk is uitgevoerd onder leiding van den opzichter der Nederlandsche Heide- maatschappen H. Schoemakers. Verzet is pl.m. 40.000 M3 grond. De brug, die een breede heeft van 16 M. is door de firma N. Cobelenz en Zonen te Haar lem gebouwd voor f 23.540. Gebruikt zijn: 500.000 steenen, 50 ton staal, 100 M3 beton en 20 M3 natuursteen. De aanneemsom voor den bouw der wegen bedroeg f 112,760. Verwerkt zijn: 15.060 ton fuiideeringsmateriaal, 4000 M. trottoirband, 44.000 M. asfaltbetonwegdek en 6000 M. ge wapend betonbanden. De rioleering is uitgevoerd door de N. V. Bouw- en Exploitatie Maatschappij „Sant poort" te Santpoort voor f 23.054.60. Gelegd zijn: 5 K.M. rioolleidingen met de bijbe- hoorende klimschachten, straatkolken, spruit- stukken, enz. De ordemaatregelen. De Burgemeester deelde vervolgens een en ander mede over de ordemaatregelen. „De gemeente beschikt over een politiemacht van even twintig man. Dat is natuurlijk voor zulk een belangrijke gebeurtenis veel te weinig. „We zijn weliswaar niet bang voor een beetje drukte; dat hebben we meermalen bewezen midden in het hoogseizoen, als op één dag niet minder dan 125- a 150.000 bezoekers naar onze badplaats komen. Nu hebben we echter extra hulp noodig; daarom krijg ik op dien dag nog de beschikking over honderd rijksveldwachters. Bovendien heb ik aan een aantal Zandvoortsche sportvereenigingen hulp verzocht. Dit verzoek werd tot mijn genoegen direct ingewilligd. Zoo zullen ongeveer hon derd meisjes en jongemannen de behulpzame hand bieden. Een gedeelte zal kenbaar zijn aan een witten band; die zijn bestemd om het verkeer te helpen regelen. De anderen krijgen een oranjeband; die loopen over het terrein om den bezoekers de plaatsen aan te wijzen, enz. Ik meen dan ook te mogen ver wachten, dat we op 3 Juni geen ontevreden menschen in Zandvoort zullen zien. Alle be zoekers kunnen op een vlotte wijze hun plaatsen bereiken". De maatregelen voor het verkeer. Vervoleens vroeg Burgemeester Van Alpen de aandacht voor de algemeene verkeersmaat regelen. Het wedstrijd-terrein is voor het verkeer biet rechtstreeks te bereiken, doch wel op korten afstand te naderen. De bestuurders van auto's en motorrijwielen die uit de richting Zeeweg komen, mogen parkeeren tusschen de lichtmasten, staande m de as van den Boulevard Barnaart en yan den Boulevard de Favauge. Overigens menen de rijbanen op deze beide Boulevards geheel vrij te blijven. Daarom moeten, indien °.e P'aatsen tusschen de lichtmasten bezet «]n, de bestuurders doorrijden tot het einde bpt m6? Boulevard de Favauge, waar naibij a'teebouw een groot parkeerterrein be- 7ii ^aar is' dit terrein geheel bezet jn dan zal het trottoir van den Boulevard van avafuf€ aan de zeezijde voor het plaatsen rw.®0^ en motorrijwielen worden benut, het igen 21111611 dan, te beginnen bij geplaag6 °P het trottoir worden wielrijders, die zooals bekend langs den Zeeweg uitsluitend het voor hen links lig gende rijwielpad (landzijde) kunnen volgen, mogen niet verder rijden dan tot het punt, waar de Zeeweg in den Boulevard Barnaart overgaat, vóórdat zij zouden moeten over steken naar de rechterzijde van genoemden Boulevard. Op de plaats waar zij verplicht zijn af te stappen is een zéér ruime gelegen heid tot rijwielstalling. Toegang tot circuit. Op den hoek van den Boulevard Barnaart en de Van Galenstraat bevindt zich een kassa, via welke men toegang kan verkrij gen tot de staanplaatsen, ten Noorden van de wedstrijdbaan en tot de hoofdtribune A. Op den hoek van den Boulevard de Favauge en de Van Kinsbergenstraat bevindt zich een ■kassa, via welke men tribune D kan bereiken (geen staanplaatsen). Bezoekers voor tribune D kunnen eveneens te voet via de Van Speijkstraat deze tribune bereiken. Zij, die zich naar de staanplaatsen ten Zuiden wan de wedstrijdbaan of wel naar de tribunes B of C wenschen te begeven, moeten over het Stationsplein en vervolgens langs het voetpad (tusschen de sportterrei nen) naar de Vondellaan loopen. Langs de geheele Zandvoortschelaan ligt aan beide zijden een rijwielpad; derhalve zijn op de Zandvoortschelaan de wielrijders van de andere weggebruikers gescheiden. In ver band hiermede worden de wielrijders-wed- strijdbezoekers op den hoek van de Zand voortschelaan en de Kostverlorenstraat naar recht door laatstgenoemde straat geleid. De auto's en motorrijwielen volgen na de Zandvoortschelaan de Haarlemmerstraat en vervolgens den Koninginneweg. De bezoekers, die per trein arriveeren vol gen, indien zij tribune D willen bereiken, van het Stationsplein af de Van Speijkstraat. De bezoekers, die pertram arriveeren en die tribune A of de Noordelijke staanplaatsen willen bereiken, verlaten bij de halte Tol (Kostverlorenstraat) de tram. W., Jhr. J. P. Teding van Berkhout, Heem stede, Citroën, H. Brevé, Naarden, met Ci troen, Auto Palace „Utrecht" N.V., W. v. d. Woude, Utrecht, met Citroën, D. E. Everts, Wildervank, met B.M.W. Klasse E: (Cylinderinhoud boven 2000 t.m.. 3000 M.3)E. P. van Rumpt, Haarlem, met Bugatti, E. F. A. Lepelaers, Tilburg met Opel. J. H. M. van der Meulen, Eindhoven, met- Opel A. H. Beels, Haarlem met Bugatti, F. H. Jüngst Amsterdam met Fiat. Klasse F: (Cylinderinhoud boven 3000 t.m. 5000 c.M.3')F. J. L. Diepen, Bergen op Zoom met Ford, J. P. M. A. Smulders, 's-Graven- hage, met Ford, M. Gatsonides, Heemstede met Mercury, J. F. H. de Wit, Wassenaar met Ford, A. J. van de Kamp, St. Oedenirode, met Mercury, P. van Dijk, Wassenaar met Ford, H. C. Hoogeveen, Haarlem met Ford, K. S. Barendregt, 's-Gravenhage, met Ford, H. A. H. Sijthoff, Wassenaar, met Packard, R. E. L. M. Tielens, Meerssen met Delahaye, K. Ton, Utrecht met Ford, W. H. Verkes Jr., Haarlem, met Plymouth, F. F. B'aron d'Aulnis de Bou- rouill, Doorn, met Benz. Klasse K: (Sportklasse, cyl. inh. boven 1500 c.M.)M. Gatsonides, Heemstede met Mercury, P. J. Nortier, 's-Gravenhage, met B. M. W., Tjeerd de Boer, Amsterdam, met Buick. K. S. Barendregt, 's-Gravenhage, met Ford, Jhr. C. A. de Pesters Jr., 's-Gravenhage, met B.M.W., C. Deelen, Lekkerkerk, met Ballot, M. S. F. de Moraaz Imans, Soest, met B.M.W., L. F. Breeman, Rotterdam, met B.M.W., J. L. Molenaar, Amersfoort met M.G. H. van Alphen, Burgemeester van Zandvoort. Zij volgen dan de Kostverlorenstraat, den Noorderduinweg en het pad langs de begraaf plaats. Alle routes, die naar het circuit leiden, zul len door middel van pijlen en andere aan duidingen kenbaar zijn. Voorproefje van de races. Toen de Burgemeester zijn mededeelingen geëindigd had, werden de aanwezigen uitge- noodigd per auto het circuit en de in aanbouw zijnde tribunes te gaan bezichtigen. Er was maar één roep over de route; men vond die fantastisch mooi. Dit was ook het oordeel van eenige autobestuurders, die in de gelegenheid werden gesteld, het circuit eenige keeren in volle vaart af te rijden, zeer tot genoegen van de Zandvoortsche ingezetenen, die toevallig in de omgeving waren. Het waren vooral de heeren P. J. Nortier, hoofdredacteur van het orgaan „Motor", en Van Wickevoort Cromme- lin sportcommissaris van de K.N.A.C. ,die met hun gedurfd rijden vooral in de bochten de aandacht trokken. Zij bereikten met hun ge wone Fordauto's snelheden van resp. 105 en 115 KM. De deelnemers aan het circuit. De volgende autobestuurders zullen aan het circuit deelnemen: Klasse A: (Cylinderinhoud t.m. 750 c.M3.) E. A. C. Cornelius, Arnhem met D.K.W., H. A. de Beaufort, 's-Gravenhage met D.K.W., N. R. A. Vroom, Nijmegen met D.K.W., A. C. Stoel, Zandvoort met D.K.W., C. J. Rijshouwer, Wassenaar met D.K.W., R. J. Smeets, Echt met D.K.W., P. H. Smeets, Geleen, D.K.W., J. J. Langelaan, Baam, met Fiat. Klasse B: (Cylinderinhoud boven 750 t.m. 1100 c.M3.)A. Schaper, Utrecht met Skoda, G. A. J. Voetelink, Amsterdam met M.G., F. J. J. Baron van Heemstra, Amstelveen, Fiat, A. Rosier, 's-Gravenhage, met Hansa, J. Krei- sel Jr., Rotterdam met Hansa, Kees Kruit, Schagen met Fiat, R. H. Meijer, Delft met M.G. R. F. Ie Poole, Utrecht, Amilcar. Klasse C: (Cylinderinhoud boven 1100 tjn. 1500 cM.3)W. v. d. Mandele Jr., Bloemen- daal, met M. G., P. M. K. Povel, Baarn met Lancia, J. W. Lagerwij-L. Bena, 's-Graven hage, met Lancia, H. P. Verkamman van Keulen, Utrecht, Opel, J. Ligtvoet, Eindhoven, met Bugatti, R. W. Baron v. Boetzelaer, Heerde met M. G. Klasse D: (Cylinderinhoud boven 1500 trni. 2000 c.M.3)N. Bovée, Amersfoort met Ci troën, F. J. Visscher, 's-Gravenhage, met Ci troën, J. Hofmans Jr., Amsterdam, met B. M. Geanimeerde vergadering van Turnlust. se. Na een voorloopig verband te hebben aan gelegd werd de knaap ter verdere behandeling per ziekenauto naar het Roode Kruis Zieken huis vervoerd. Wat de tuinders kregen. Een dtuk zomerprogramma. De Beverwijksche Gymnastiekvereeniging „Turnlust" hield Dinsdagavond in de bovenzaal van restaurant „Bellevue" een druk bezochte ledenvergadering. Na een kort openingswoord van den voorzitter, den heer J. Steyn en vast stelling van de notulen werd een ingekomen schrijven van den Kennemer Turnkring betref fende deelneming aan de athletiek-competitie behandeld. Besloten werd aan deze competitie deel te nemen. Ook zullen twee damesploegen voor grensbal worden gevormd. Eenige dames en heeren gaven zich op voor juryleden bij den Kennemer Turnkring. Bij wijze van verrassing deelde de voorzitter mede, dat een onbekende gever twee speren had geschonken. De voorzitter bracht den schenker daarvoor dank. Voorts werd besloten deel te nemen aan den Olympischen dag, aan de Bondsfeesten te Arn hem en aan een uitvoering in de open lucht te Zandvoort met dames, heeren en adspiranten. Met een hartelijke felicitatie werd hierna de Wieland Los-beker uitgereikt aan mej. v. d. Voort en den heer M. H. Kluft. „Turnlust" zal als naar gewoonte ook nu weer deelnemen aan de jaarlijksche Lïghal-uitvoering te Haarlem. Tenslotte werden nog eenige mededeelingen gedaan o.a. over het turnen op Koninginnedag. Deze openlucht-uitvoering zal in samenwerking door de drie plaatselijke gymnastiekvereenigin- gen worden gegeven. Hierna volgde sluiting van deze geanimeerde vergadering. Als er zieken zijn. Diensten op Hemelvaartsdag. Voor spoedgevallen wordt op Hemelvaarts dag de dienst waargenomen door Dr. W. W. Muysvan der Moer, Zeestraat 96, telef. 3450. Op dien dag is de apotheek Donker, Breestraat 61, telef. 3150 belast met den dienst. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. DONDERDAG. Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen; 10.30 Parijs; 12.05 Di versen; 12.20 Brussel Ned.; 2.20 Londen Reg.; 4.20 Parijs; 4.35 Londen Reg.; 5.20 Brussel Ned.; 6.05 Radio P. T. T. Nord 6.20 Londen Reg. 7.20 Radio P. T. T. Nord: 7.50 Diversen; 8.20 Londen Reg.; 9.00 Keulen; 10.20 Brussel Ned.; pl.m. 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned.; 10.35 Londen Reg.; 1.20 Nationaal programma; 10.45 Londen Reg. Lijn V: Diversen. VRIJDAG. Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen; 10.20 Parijs; 12.20 Keu len; 12.55 Brussel Ned.; 2.20 Nationaal program ma; 4.45 Keulen; 5.20 Parijs; 6.35 Keulen; 7.20 Brussel Ned.; 7.50 Diversen; 8.30 Keulen; 9.50 Brussel Fr.; 10.20 Brussel Ned.; 10.45 Natio naal programma; 11.40 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned.; 10.35 Londen Reg.; 5.20 Nationaal programma; 6.50 Londen Reg. 7.20 Nationaal programma. 10.05 Londen Reg.; 10.20 Nationaal programma; 10.45 Londen Reg. Lijn V: Diversen. WEDVLUCHT VAN DE REISDUIF. De postduivenvereeniging ,JDe Reisduif" hield een wedvlucht vanuit Noyon over een afstand van 344 K.M. De uitslag luidt als volgt: A. Weeda 1, J Exalto 2 13 16 34 35 44 48, P. van der Hout 3 21 46, M. van 't Hof 4 20 30 33, C. Castricum 5, J. Schipper 6 11 23, A. Kat 7 8 17 32, P. Dekker 9 15 18, D. Philippi 10 25 36 42, G. van der Winden 12 24, D. van der Bend 14, J. de Prijcker 19, W. van Roon 22 26 28 37 38 43 47, J. Luntz 27 39 40 45, H. D. Claus 29 50, P. van den Outenaar 31, C. Hoeks 41, J. de Vries 49. In concours waren 317 duiven. De snel heid van de snelste duif bedroeg 990,84 meter per minuut. BLAUWE WEEK-ACTIE. De Blauwe Week-actie in onze gemeente is be gonnen met de verspreiding van de Blauwe Week Courant. Op de achterste pagina vindt men het programma en een prijsvraag voor de jeugd. A.s. Zaterdag 20 Mei wordt het Blauwe Bloempje verkocht ten bate van de drankbe strijding. Aan den vooravond, dus op Vrijdag 19 Mei wordt in het gebouw van Nieuw Leven aan de Graaf wijckstraat een gezellige bijeenkomst voor collectanten en collectrices gehouden. Allen zijn welkom. Woensdagmiddag 24 Mei wordt om 3 uur een groote kindermiddag gehouden waar poppenkast, films en jeugddansen worden vertoond. Dit be looft een prettige en gezellige middag voor de Beverwijksche jeugd te worden. ONGEVAL BIJ HET SPEL. Gistermiddag viel een jongen bij het spelen op de scherpe kanten van een gebroken riool buis. Hij werd aan een van zijn beenen zoo ern stig gewond, dat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Dr. Blees was spoedig ter plaat Noteering van de groentenveillng. Spinazie per gr. kist 2040 Postelein per ld. kist 951.05 Sla per 100 krop f 2f 4 Sla per K.G. 7—8 Wortelen per bos 1720 Rabarber per bos 35 Raapstelen per bos 1 2 Asperge dik wit per bos 3038 Asperge dik blauw per bos 1928 Asperge II per bos 1316 Aardappelen (klei) per H.L. f 2.60—f 3 Prei per K.G. 16 HEEMSKERK VISCHCLUB ,,'T SNOEKJE'. Dinsdagavond hield de vischclub ,,'t Snoekje' een ledenvergadering in het café van Gebr. Dam, onder voorzitterschap van den heer R. Burger. Deze deelde mede, dat het proces over de Neksloot thans definitief zijn beslag heeft ge kregen, daar de familie Gevers van alle rechten op het vischwater afziet. Besproken werd het congres van den Alg. Hengelaarsbond, dat op 21 en 22 Mei a.s. te 's-Hertogenbosch wordt ge houden. Als afgevaardigde werd benoemd de heer H. Beentjes. Medegedeeld werd dat van de Heemskerksche bad- en zweminrichting aan de Maerelaan voor de leden van ,,'t Snoekje" het recht is verkre gen om op de terreinen van de zwemvereeniging in het bassin te visschen. Op 4 Juni zal een vischwedstrijd worden ge houden, zoo mogelijk in de Neksloot of anders in Zijdenwind. Tot slot werd een gratis verloting gehouden. A. D. O. Het programma voor Zondag luidt: A.D.O.G.V.O. (terrein Vitesse) 2.30 uur Vitesse 2A.D.O. 2 1 uur A.D.O. 4-Meervogels 2 2.30 uur A.D.O. aW.S.V. a 1 uur V.V.Z. c—A.D.O. c luur CASTRICUM RAADSVERGADERING. Plan voor een boulevard aan zee. Ophaaldienst voor vuilnis in eigen beheer. De E. H. B. O. krijgt een strandtent. Dinsdagmorgen vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van burgemeester Sloet. De raad was voltallig. Op de notulen waren nog al aanmerkingen, De heeren Berlee en B. Res verzochten aanvulling met op- en aanmerkingen, welke zij in de vorige vergadering over bepaalde on derwerpen hadden gemaakt. Ingekomen was een verslag van het Mid denstands-borgstellingsfonds .Holland's Noor derkwartier". Naar aanleiding daarvan vroeg de heer P. de Wi 1 dt of ook ingezetenen daarvan profiteeren. Wethouder Hellinga zei, dat uit Castri cum zeer weinig aanvragen inkomen. Vermoe delijk is dat te wijten aan onbekendheid met deze "instelling. Indien het maar eenigszins mogelijk is worden de aanvrageri toegewezen, maar heel vaak wordt de hulp te laat inge roepen. Dan zijn de bedrijven niet meer te redden en mag het fonds ook geen hulp ver leenen. Een suppletoire begrooting wegens over schrijding van den post „Reis- en verblijf kosten" lokte bestrijding' uit van de zijde van den heer Berlee. Hij wenschte, dat de raad daarin tijdig gekend zou worden. De voorzitter merkte op, dat dit na tuurlijk onmogelijk is, omdat van te voren zoom post niet is te bepalen. Overigens wordt de grootst mogelijke zuinigheid betracht. De heer Res verklaarde in dit opzicht vol ledig vertrouwen te stellen in den voorzitter. De begrooting werd goedgekeurd. B. en W. vroegen en verkregen machtiging het bedrag van de kasgeldleeningen van f 200.000.tot f 350.000..te verhoogen. In verband met een tekort van f 150.ver oorzaakt door de opvoeringen van het tooneel- spel „De Spion van den Prins" bij de viering van het regeeringsjubileum van H.M. de Ko ningin verzocht de Oranjevereeniging 'n sub sidie. B. en W. stelden voor een bijdrage van f 100.in dit tekort te verleenen. De heer D e W i 1 d t vreesde voor een prece dent. Het leek spr. gewenscht vereenigingen, die iets dergelijks organiseeren, er op te wij zen, dat zij voor eventueele tekorten niet bij de gemeente kunnen aankloppen. De voorzitter antwoordde, dat B. en W. zich ook zeker op dien weg niet zullen be geven. De heer Brouwer hield een krachtig toe- toog voor het toekennen van het subsidie. Spr. stelde voor het geheele tekort te dekken. De vereeniging heeft goed werk gedaan en het zou In dezen geweldigen „windkogel", die zich in Langley Field in den Amerikaanschen staat Virginia bevindt en een doorsnede heeft van 20 meter, worden vliegtuigmodellen op hun betrouwbaarheid gekeurd. onbillijk zijn haar voor het tekort te laten op komen. De voorzitter was van meening, dat het tekort niet geheel moet worden gedekt. Er moet tenslotte een stimulans blijven, dat de ereeniging blijft ijveren voor uitbreiding van het aantal leden. De heer Berlee steunde het voorstel van den heer Brouwer om het» geheele tekort te dekken. Het voorstel van den heer Brouwer werd met 3 tegen 8 stemmen verworpen. De heer Brouwer: ,,'t Is hier dus geen Oranje-boven". (Voor de heeren Brouwer, Berlee en De Nijs). Het voorstel van B. en W. om f 100.bij te dragen werd met algemeene stemmen aange nomen. De heer G. P. Res drong er op aan in over leg te treden met de eigenaren van de langs den Cieweg gelegen gronden teneinde hen te verzoeken een deel van deze gronden aan de gemeente af te staan ten behoeve van de weg- verbreeding. De voorzitter zegde overweging toe. Het adres van de bewoners van de Sifried- straat om verbetering van deze straat werd in handen gesteld van B. en W. om prae- advies. Een boulevard aan Zee? Ten aanzien van een plan tot het aanleggen van een boulevard aan zee verzoekt de heer Berlee B. en W. eerst te onderzoeken hoe Prov. Waterleiding tegenover 'n dergelijk plan zal staan. Daarna moet een opgave worden ge vraagd van de kosten van het maken van een plan. De voorzitter antwoordde, dat voor alles een plan moet worden ingediend. Dit is ook noodzakelijk voor een eventueele aanvrage aan het Werkfonds. De aanleg van een boulevard achtte spr. een groot belang voor de gemeente. Tevens is het een object voor blijvende werkverrui ming. De heer Berlee vreesde, dat het dan wél weer op uitvoering in werkverschaffing zal uitdraaien en daarvoor was spr. zeer huive rig. De rioleering was noodzakelijk en werd toch in werkverschaffing uitgevoerd. Wethouder De Vries wees er op, dat dit nog lang niet aan de orde is. B. en W. vragen slechts machtiging om te informeeren naar de kosten van een plan. De heer De Nij s wilde de heele zaak liever aanhouden tot de volgende vergadering. De voorzitter zei, dat het bezit van een boulevard reeds een jarenlange wensch is. B. en W. achten nu de gelegenheid gunstig om te trachten dit denkbeeld te verwezenlijken, vooral omdat het hier een blijvende werkver ruiming geldt. De heer G. Res vond de gevoerde discus sies overbodig. Wanneer een beginsel-besluit wordt genomen is de raad nog aan niets ge bonden. De heer Spaan sen vroeg zich af of de gemeente niet boven baar stand gaat leven. Hij maande den raad in ieder geval tot groote voorzichtigheid aan. Besloten werd het nemen van een besluit uit te stellen tot de middagvergadering. Ophaaldienst in eigen beheer. Voor de aanschaffing van een nieuwe vuil nisauto, een sneeuwploeg en een zandstrooier vroegen B'. en W. credieten van resp. f 3585. f327.60 en f488.80, totaal f4401.40. De heer Spaan sen zou eerst gaarne de vraag beantwoord zien of de voorkeur moet worden gegeven aan een ophaaldienst van vuilnis in eigen beheer, ook wanneer exploi tatie door particulieren goedkooper zou zijn. De voorzitter merkte op, dat dit reeds vroeger grondig is bestudeerd. B. en W. zijn nog steeds van gevoelen, dat aan een eigen ophaaldienst de voorkeur moet worden ge geven. De heer G. Res was er van overtuigd, dat verscheidene particulieren gaarne bereid zijn den vuilnis-ophaaldienst te exploiteeren voor bedragen van f 1500.— per jaar. De overheid zal altijd meer moeten betalen. Spr. was voorstander van particuliere exploitatie. De gemeente moest dit maar eens voor een jaar probeeren. De voorzitter merkte op, dat hij dan personeel, dat thans aan den ophaaldienst werkt, op wachtgeld zou moeten stellen. De heer De Nijs bepleitte gemeentelijke exploitatie, zelfs wanneer het wat duurder zou zijn dan exploitatie door particulieren. De heer Brouwer kon geen waarde hech ten aan de aan den raad verstrekte cijfers, want daarin had hij telfouten ontdekt. Overi gens hield spr. een pleidooi voor gemeentelijke exploitatie. De heer G. Res betoogde, dat het perso neel van den ophaaldienst niet op wachtgeld behoeft te worden gesteld. Dat kan overgaan naar de wegen. Het voorstel om den ophaaldienst van vuil nis in eigen beheer te houden werd met 65 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren P. de Wildt, Spaansen, G. F. Res, B. Res en Borst. De heer Brouwer drong er op aan het aantal ophalingen van huisvuil te vermeer deren. De voorzitter wilde dit gaarne over wegen. De heeren R e s en D e W i 1 d t wilden deze aangelegenheid maar door den nieuwen raad laten beslissen, maar de meerderheid van den raad dacht er anders over. Tenslotte werden de credieten voor de aan schaffing van een auto met zandstrooier en sneeuwruimer verleend. In de middagvergadering, waarin de heeren Hellinga, De Wüdt en G. F. Res afwezig wa ren werd allereerst een verordening vastge steld, houdende verbod tot het uitoefenen van winkel- en andere bedrijven in niet daarvoor bestemde perceelen. Ten behoeve van de aanschaffing van een babyspuit en van uitgaven voor den Lucht beschermingsdienst werd een crediet van f4500.— verleend, waarvan op den kapitaal- dienst van de begrooting 1939 reeds f500.— was gebracht. B. en W. stelden voor een bedrag van f ITO. bij te dragen in de kosten van den bouw van een strandtent ten behoeve van de E.H.B.O. Daarvoor is een bedrag van f300.— noodig, waarvan f200.— komt uit de exploitatie van een lunapark. Dit voorstel werd aangenomen, nadat mevr. Bakker en de heer Spaansen verklaard had den tegenstanders van een lunapark te zijn. Tenslotte kwam de boulevard weer ter sprake. De voorzitter deelde mede, dat bet in genieursbureau eerst contact wilde zoeken met een ander bureau, alvorens een opgave van kosten voor het maken van een plan in te dienen. Spr. deelde voorts mede, dat de ge dachte is een boulevard aan te leggen in Zui delijke richting over een lengte van 1 K.M., met een verbindingsweg naar het dorp. Later zou dan natuurlijk in die omgeving een uit breidingsplan noodig zijn voor den bouw van villa's enz. De Raad ging tenslotte accoord met het voorstel van B. en W. om eerst een schets aan te vragen en daarna te besluiten over een de finitieve opdracht aan een ingenieursbureau voor het ontwerpen van een gedetailleerd plan. De openbare vergadering werd hierna ge sloten.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7