De Gorredijk IJM. 490 won de haringrace VERWACHT WORDENDE SCHEPEN THALIA THEATER vertoont: „De godin van de Jungle" „De verborgen bruid". De directie van het Thalia Theater heeft 'deze week weer gezorgd voor een buitenge woon programma. Als eerste hoofdfilm ver toont zij „De Godin van de Jungle" met Doro thy Lamour, Ray Milland en Lynne Overman. Op het altaar van den Krokodillen-god staat Tura, terwijl de voodootrommels het wilde, angstaanjagende thythme van de jungle uit- beuken. Rura, oogverblindend schoone hooge priesteres van een hypnotisch ceremonieel, zoo vreemd, zoo barbaarsch dat geen blanke ooit het vreeselijke geheim van dezen ritus van den haat heeft kunnen openbaren. Aan haar voe ten. hulpeloos, geklemd in den ijzeren greep van tot- razernij gedreven kannibalen, ligt de jonge vlieger, die haar het zoet vergift van de liefde der blanken heeft ingegeven. Sinister, dreigend, staat daar de heerscnzuchtige vorst „De Godin van de Jungle". der wildernis, Kuasa, die het noodlottige com mando geeft.. Zal zij gehoorzamen? Zal zij den man, die haar liefheeft, veroordeelen tot een afgrijselijken dood in de krokodillenpoel? Of is haar liefde sterk genoeg om den ziedenden toorn van een geheel volk te weerstaan? Wat een verhaal, dit drama van een myste rieuze vrouw in de Maleische wildernis en van den jongen vlieger, die haar jungle-koninkrijk binnendringt als een meteoor, neerstortend uit den tropisch en hemel! Men zal geroerd wor den door hun eerste liefde, bij het ruischen van den passaat-wind door de palmen, onder een tropische maan. Men zal zijn adem voelen stokken bij de gevaren, waarin hun liefde hen stort, gevaren, die geschilderd worden in een rijke kleurenpracht. Vol kracht is de jungle-typhoon. Als tweede hoofdfilm wordt weer een, ver toond zoo'n gezellige, ouderwetsche vroolijke comedie vol verrassingen, een comedie met juweelendievcn, politiespeurhon-den, echte en vermeende boosdoeners en boosdoensters, vol verwisselingen en verwarringen, die tot de dolste situaties leiden. Martha. Raye, de talent volle actrice die met haar oerkomische spel in „Bruiloft in Waikiki" zooveel succes oogstte, is in „De Verborgen Bruid" door het dolle heen. Het is een pittige comedie, waar vaart en vuur en vroolijkheid in zit! „Nederland Waakt!" In het voorprogramma wordt o.a. vertoond „Nederland Waakt" een Polygoonreportage, opgenomen met medewerking van den Gene- ralen Staf langs Neérland's grenzen. TENTOONSTELLING ST. FRANCISCUSCLUB. De natuurkundeclub „St. Franciseus" van de R.-K. Jeugdvëreeniging „De Kruisvaart" viert a.s. Zaterdag en Zondag haar 5-jarig bestaan met het houden van een tentoonstelling. In het afgeloopen jaar is naast de. verzameling schelpen tevens een verzameling ertsen aangelegd, zoodat deze tentoonstelling een nieuw onderdeel, van natuurstudie weergeeft. De club verwacht, even als verleden jaar, een groot aantal bezoekers. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN GRATIA-PLATO. De gymnastiekvereniging Gratia-Plato hield dezer dagen in het gymnastieklokaal der R. H. B. S. onder leiding van den heer P. Dijkstra haar onderlinge wedstrijden, waarbij als juryleden fungeerden de heeren J. Tim mermans en A. J. Volmer. De prijzen bestonden voor de adspiranten uit boeken, terwijl voor de leden van de eerste graad een wisselbeker beschikbaar was ge steld door den heer Th. Bank en voor de 2e graad een fraaie verguld zilveren medaille. Bovendien waren er fraaie diploma's. Er werd vinnig gekampt, vooral in het le gelid der dames-afdeeling. Hierin waren ver schillende nieuwe krachten. Het was dan ook al spoedig te zien, dat de traditie van jaren verbroken zou worden. Tot nu toe was mevr. S. Dienaars—Heiligers steeds als no. l uit den wedstrijd te voorschijn gekomen, waardoor zij reeds in het bezit was van 2 wisselbekers. Ook in het 2e gelid, waren verrassingen niet uitgesloten, omdat enkele leden pas uit de hoogste meisjesafdeeling waren overgegaan, die hierin altijd een goed figuur hadden ge maakt. De volledige uitslag was als volgt: Damesaf deeling: le gelid: l Mevr. B. BrouwerEbbeling (wis selbeker), 2 Mej. J. Smakman, 3 Mevr. S. Die naar—Heiligers. 2e gelid: 1 Mej. A. v. d. Braber (medaille), 2 mej. M. van Vliet en M. Koorn, 3 mej. F. Weij en B. Braasem. Oudste meisjes: le gelid: 1 Bertha Snel, 2 Corrie Piers, 3 Corrie v. Deyck. 2e gelid: 1 Ali van Riesen, 2 Corrie Wey en Dina Schoone. 3 Thea v. d. Berg. Middelmeisjes: le gelid: 1 Styntje v. d. Braber. 2 Ada Sint en Jopie Reinders, 3 Suze Hinrichs. 2e gelid: 1 Clara Menist, 2 Rachel Braasem, 3 Loes v. Splunter en Jeantje Bilder. Jongste meisjes; 1 Willy Heiligers. 2 Annie Bleekër, 3 Jopie Scheringa, 4 Lena v. d. Molen en Annie Hooyers. Jongens: le gelid: 1 Leen Timmer, 2 Douwe de Wil lige. 3 Gilles de Willige, 4 Gerrit Baljet. 2e gelid: 1 Henk v. d. Molen, 2 Jaap Sche- res, 3 Wiai Looyen, 4 E. Servaas. Wat nog nooit gebeurd is. Zesmaal aan de markt in één maand. Wat sedert menschcnheugcnis nog' nooit is voorgevallen, misschien wel nooit zoolang stoom- of motortrawlers van IJmuiden uit gcvischt hebben, is in Maart gebeurd: in die maand is een trawler zesmaal na een volledige reis aan de markt geweest. Deze bijzondere gebeurtenis hebben we te danken aan de rijke haringvis- schcrij in die maand, toen niet alleen dc gelukkige, de Dirkje RO 53, maar ook eenige andere trawlers zulke korte reizen maakten, zonder dat ze echter als de Dirkje het halve dozijn vol konden maken. Dat de haringvisscherij vooral in Maart prach tige reizen heeft opgeleverd, korte reizen en mooie besommingen blijkt duidelijk uit de sta tistiek over die maand, die we aantroffen in „De Uitkijk". De Dirkje maakte die maand niet alleen het grootste aantal reizen, maar ook de hoogste be somming .nl. f 18880. Dit cijfer zal deze trawler ook wel nooit eerder bereikt hebben. Maar ook haar zusterschip de Claesje RO 46 heeft in Maart prachtig gevaren; zij maakt^ in vier reizen f 14480. Met haar maandbesomming van bijna f 19000 kwam de Dirkje niet alleen uit boven de Erin, maar zelfs boven de twee grootste trawlers van IJmuiden, de Haarlem en de Delft, die resp. vier en drie reizen maakten en resp. f 18775 en f 17985 besomden. De Erin bracht het in drie eizen tot f 12110. Van den rijken haringzegen profiteerden be halve de Dirkje en de Claesje nog eenige andere trawlers: de Ewald maakte 5 reizen en besomde i' 16620, de Adelante besomde f 14085, eveneens in 5 reizen, de Silvain f 9500 in 3 reizen. Ook voor een aantal andere trawlers was Maart een goede maand. De Norma Maria be somde f 14265, de Christine f 9950, de Caroline f 10935. En nu, nauwelijks een maand later is het af geloopen, niet alleen met de mooie haringreizen, maar ook met de reizen van de Noordbooten en de kustbooten. Van de trawlers, die in April nog in de vaart waren, is inmiddels een dertigtal wegens de slechte besommingen opgelegd. Het kan verkeeren, vooral in de visscherij. Vlootuitbrciding. Het voor rekening van de firma F. A. Voigt Co. te Rotterdam nieuwgebouwde tank motorschip „Oleum" (349 b. r. t.) gebouwd op de werf De Groot Van Vliet te Slikkenveer, passeerde Woensdagmorgen in ballast van Rot terdam naar Zaandam om aldaar te laden. Het schip maakte hiermede zijn eerste reis, na Dins dag op den Nieuwe Waterweg een goed geslaag de proeftocht gemaakt te hebben. Portugeesche loodsboot. De voor de Portugeesche regeering op een werf in de provoncie Groningen gebouwde loodsboot, tevens bebakeningsvaartuig, Bissau is buitenom van Delfzijl na een gehouden proef tocht alhier aangekomen en naar Amsterdam opgevaren om te dokken en verder te worden zeeklaar gemaakt. Het schip is bestemd voor den dienst in Nieuw Guynea. Om te Iaden. In de Oostelijke binnenhaven van het Hoog- overbedrijf arriveerde gisteren het Nederlandsche motorschip Havik van Amsterdam. Het schip kwam een lading slakkenzand innemen, waar mede het inmiddels de reis voorzette naar Zweden. Sleepreis volbracht. De Britsche zeesleepboot „Englishman", wel ke, zooals wij reeds berichtten, het Britsche s.s. St. Dunstan van Shields naar Amsterdam sleep te, heeft deze sleepreis weer volbracht en keerde inmiddels naar Huil terug. AANGEKOMEN. 16 Mei: Slamat m.s. Swansea Euterpe s.s. Gdynia Utrecht sl.bt. Noordzee 17 Mei: Oleum m.s. Rotterdam Tajandoen m.s. Batavia Oise m.s. Londen Bissau m.s. Delfzijl Nereus s.s. Lissabon Neerlandia m.s. Kopenhagen 18 Mei: Crijnssen ss.. West Indië Rhea m.s. Midd. Zee IJstroom m.s. Leith Fredanja m.s. Londen VERTROKKEN. 16 Mei: Embla s.s. Antwerpen Nigaristan s.s. Perzië Arrivain m.s. Leith Heworth s.s. Newcastle Olga m.s. Dover Jaarstroom ss.. West Afrika Petrel s.s. Londen 17 Mei: Utrecht sl.bt. Nieuwediep Vliestroom s.s. Huil Margareta s.s. Newcastle Englishman sl.bt. Hull Stesso s.s. Blyth Laanemaa m.s. Grangemouth Hamsterley s.s. Sunderland Havik m.s. Nordstrand Britanica s.s. Londen Towneley s.s. Hartlepool Wilbo m.s. Londen Trito s.s. Rotterdam Ajax s.s. Kopenhagen Salland s.s. Buenos Aires Rhein s.s. Hamburg Tiberius s.s. Rotterdam Lotos s.s. Gdynia 18 Mei: Brattfors s.s. Huil Pluto s.s. Hamburg Oleum m.s. Karlshamn Medée s.s. Rotterdam SCHIP VAN Verm. aankomst LAATSTE BERICHT Arendskerk (Ned.) x) Amstelland (Ned.) x) Alkmaar (Ned.) Abbekerk (Ned.) Amstelkerk (Ned.) x) Aurora (Ned.) Ariadne (Ned.) Achilles (Ned.) Agamemnon (Ned.) Baarn (Ned.) x) Br. Prestige Br.) Boskoop (Ned.) Bennekom (Ned.) Cordillera (Du.) x) Clytoneus (Eng.) x) Costa Rica (Ned.) x) Cowrie (Eng.) x) C. M. A. Blanc (Fr.) Caric Mc Ros (Eng.) Chr. Krohg (Noor) Cimbria (Deen) Dolius (Br.) Essen (Du.) Eemland (Ned.) Fauna (Ned.) Helder (Ned.) Hermes (Ned.) Hercules (Ned.) Heidelberg (Du.) Illenao (Pan.) Irene (Ned.) Juno (Ned.) J v Oldenbernevelt (N Jagersfontein (Ned.) x) Joh. de Witt (Ned.) Laertes (Ned.) iVlagdeburg (Du.) Megara (Ned.) x) Midsland (Ned.) Nueva Granada (Noor) Nijkerk (Ned.) Noma (Zw.) Nordkap (Du.) Orion Ned Odysseus (Ned.) Orpheus (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) Poelau Bras (Ned.) x) Phrontis (Ned.) Pericles (Ned.) Paul Harneit (Du.) x) Perseus (Ned.) Pluto (Ned.) Kandfontein (Ned.) Reggestroom Ned. Radmansö (Zw.) Salawati (Ned.) Southgate (Br.) Saleirer (Ned.) Snabb (Fin) l'arakan (Ned.) x) Tjikandi (Ned.) Tabian Trajanus (Ned.) Uekermark (Du.) Ulysses (Ned.) Vulcanus (Ned.) Venus (Ned.) Vesta (Ned.) Waterland (Ned.) Japan B. Aires 26 Mei Chili Japan West Afrika Midd. Zee Venetië Stamboul West Indië Chili Abadan 20 Mei Hamburg Chili Pto Barrios 26 Mei Batavia 14 Juni West Indië Las Piedras 17 Mei Casablanca 19 Mei Swansea 22 Mei Swansea 21 Mei Gdynia 20 Mei Japan 14 Juni Ned In 9 Juni Santos 8 Juni Stettin 23 Mei Chili (via L'pool) Alexandrië 21 Mei Alexandrië Ned. Indië 21 Juni La Plata (via Rott.) 31 Mei Midd. Zee Alexandrië 25 Mei Batavia 30 Mei Z. Afrika Batavia Med Indië 21 Mei Batavia 28 Mei Curagao 20 Mei Swansea 21 Mei Pt. Arthur 24 Mei Zuid Afrika Otterbacken 20 Mei Danzig 20 Mei Zw Zee 26 Mei Danzig 23 Mei Kopenhagen Batavia 29 Mei Batavia Batavia 30 Juni Hamburg 30 Mei Baytown Valencia Hamburg 21 Mei Zuid Afrika 19 Mei W. Afrika (via Rott.) Lulea (v. IJm.) 19 Mei Ned. Indië La Plata Batavia Skutskar 21 Mei Batavia Ned. Indië Ned. Indië 4 Juni Alexandrië Ned. Indië 22 Mei Bourgas Alexandrië Midd. Zee (via Rott.) 20 Mei Hamburg 19 Mei Buenos Aires 9 Juni 19 Mei te Antwerpen. 10 Mei van Bahia. 15 Mei "van Callao. 17 Mel van Shanghai. 17 Mei te Havre. 16 Mei van Messina. 16 Mei te Triëst. 14 Mei te Calloni. 14 Mei van Georgetown. 15 Mei van Pacesmayo. pass.- 14 Mei Gibraltar. in lading. 15 Mei te Callao. 14 Mei 16 Mei 15 Mei 13 Mei 11 Mei 19 Mei 18 Mei 17 Mei van La Guayra. te Belawan. van de Azoren. te Rotterdam, vertrokken, vertrokken, vertrokken, vertrokken. 8 Mei van Belawan. 16 Mei te Pt. Sudan. 16 Mei vertrokken, vertrekt 20 Mei. 8 Mei van Curagao. 14 Mei te Hamburg. 16 Mei van Kymassi. 14 Mei van Batavia. 29 April van B. Aires. 12 Mei van Palermo. 16 Mei van Finisterre. 10 Mei van Colombo. 13 Mei van Mombassa. in lading. 15 Mei van Gibraltar. 13 Mei van Post Said. 15 Mei te Hamburg. 18 Mei vertrokken. 6 Mei vertrokken. 16 Mei van Beira. 17 Mei vertrokken. 17 Mei vertrokken. 15 Mei van Tunis, vertrekt 20 Mei. in lading. 18 Mei van Pt. Said, in lading. vertrekt 27 Mei. in lading. 12 Mei vertrokken. 15 Mei vertrokken, vertrekt 20 Mei. 16 Mei van Marseille. 17 Mei te Havre. 14 Mei vertrokken. 14 Mei van Sabang. laadklaar. in lading. 15 Mei van Norresundet. tn lading 8 Mei van Colombo. 17 Mei van Pt. Said. 12 Mei van Nea-Playa. 12 Mei van Gibraltar. 16 Mei te Varna. 14 Mei van Malta. 16 Mei van Finisterre. 18 Mei vertrokken. 13 Mei van Montevideo. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. ,JJaar komt de kiel met goud belaën „Zij brengt ons d' eerste haring aan ,,'t Is feest in Nederland" Het is een oud lied, dat echter elk jaar actueel is. Elk jaar geeft de groote haringvisscherij haar rijken zegen, welke rijke zegen de laatste jaren helaas geen rijke winsten oplevert. Maar desondanks brengt deze vis scherij veel geld en veel arbeid in onze groote haringhavens Scheveningen, Vlaardingen en Katwijk. Met goud belaën" is de kiel, maar niet het heele seizoen door. Veel te gauw voor onze visschers en reeders dalen de prijzen, wanneer de teelt eenige toeken oud is; dan is het geen goud meer, hoogstens zilver. Het gaat als met het eerste kievitsei, waarnaar heel het Friesche corps van eieren- zoekers, als de kieften hun nest heb ben gebouwd loopt te zoeken. Een spannende race. Het is ditmaal een spannende race geweest en wij, IJmuidenaren mochten op Hemel vaartsdag met den neus in den wind loopen, want de race was door een IJmuidenaar ge wonnen. De combinatie ScheveningenKat wijk—IJmuiden heeft Vlaardingen in een sportieven wedstrijd glansrijk geslagen. Vlaardingen had er overigens alles op gezet, den wedstrijd te winnen. Niet alleen omdat de Vlaardingers zoo sportief zijn aangelegd: deze haringrace heeft een „kaufmannischen" achtergrond omdat de eerste haring ook het duurst betaald wordt. Hotels en fijne visch- zaken in het heele land wachten steeds vol spanning de komst van de „eerste Holland- sche nieuwe" af en als het gaat om de „aller eerste" speelt het geld geen rol. Liever van daag een haring, die 15 ct. per stuk kost dan morgen een van een stuiver. Het ging eerst niet al te best met de vissche rij. De Gorredijk ging gisteren voor een week voor het eerst aan schot op 57 gr. N.B., maai de eerste dagen werd niets gevangen. In den nacht van Zondag op Maandag ging het beter: 41 kantjes was de oogst van dien nacht. Een vangst waar men verder in het seizoen z'n had niet voor omdraait. Maar die van betee- kenis is, wanneer de eerste haring nog aan den wal moet komen. Zondagnacht en Maandagmorgen hebben de aethergolven het zwaar te verantwoorden gehad daar boven In de Noordzee, op 59 gr. 30 min. N.B. Katwijkers en Scheveningers, die daar in de buurt vischten werden opgeroepen en .men kwam overeen, dat schipper v. d. Duijn met zijn snelvarende Gorredijk, die goed is voor 10 mijl per uur de vangst van de andere schepen aan boord zou nemen om daarna naar Vlaardingen te stoomen. In volle zee, met den kop in den wind heeft de Gorre dijk Maandagmorgen 178 kantjes overgeno men van een zevental loggers, Katwijkers en Scheveningers. Met de 41 kantjes van eigen vangst had de Gorredijk dus 219 kantjes aan boord. En Maandagmorgen half een stoom de onze IJmuidenaar met haar kost bare lading, met 400 mijl voor den boeg, volle kracht naar Vlaardingen: 219 vaten prachtige Hollandsche nieuwe, een waarde van duizenden guldens vertegenwoordigende, even veel maal duizend guldens als over eenigen tijd hoogstens evenveel maal honderd. Maar de Gorredijk had nog iets voor den boeg-, dat was de VL S3, die reeds een paar uur eerder van de visscherij was vertrokken, met aan boord 90 kantjes, 36 van eigen vangst en 54 van twee andere Vlaardingers. De VL 83 was den IJmuidenaar een kleine twintig mijl voor. Wie zal den strijd winnen? Op menig visscherij kantoor heeft men na tuurlijk vol spanning op den uitslag gewacht. De Vlaardingers hadden schipper van Embden van de VL 83 bijzondere instructies gegeven „Als je Woensdag voor één uur niet in Vlaar dingen kunt zijn, stoom dan naar IJmuiden. IJmuider stoomlogger kl0pte den stoomlogger VL. 83. dan halen.we dc haring met auto's» n was voor een uur op den Nieuwen W„VL83 Maar om tien uur las de GorreV- r,'«. Vlaardingen en toen de VL 83„"JA kwam, stonden de 219 kantjes vj. j i.1"»' dijk al netjes in een rij op de °?r«- van het gebouw van de Dogger m eiïBlaats Het merkwaardigste van dezen Sa concurrenten elkaar tijdens de J5 i atv Viphhon iaCP. niM VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Hoogovens Nederl. Noorsch Havik Ek Amsterdam Amsterdam laden laden Een spannende film in het REX THEATER: „Een drama in Shanghai' Men kan van meening verschillen, of de sociale tendenzen in deze Fransche film doel of middel zijn, eenstemmig zal men echter zijn in het oordeel, dat het een zeer spannend filmwerk is, dat alle kenmerken heeft van een meesterlijke regie. Alles in deze film is uiterst scherp gezien, doelbewust gecomponeerd zonder een enkele aarzeling en de sterke suggestie van de mystie ke sfeer verliest slechts nu en dan kracht om de toeschouwers een kleine pauze in de span ning te geven. Het verhaal van spionnage, met paradoxale eerewoorden, revolvers en messen, moreele chantages en wat dies meer zij, is-iiier op ge heel Oostersche leest geschoeid en krijgt nog te dankbaarder werking, omdat de twee tegen strijdige groepen politiek geörienteerd zijn en streven naar de macht over of de verlossing van China. Met niets-ontziende middelen en duivelsche sluwheid intrigeeren hier Chinee- zen tegen Chineezen- en slachtoffer van deze intrige zou het Chineesche volk geworden zijn, had het niet geloofd en vertrouwd in het be leid van zijn democratischen leider, den jon gen stuident Tcheng. Deze weet zich aan alle kanten door den dood bedreigd, de dood als werktuig van „De Zwarte Draak", een sinistere organisatie van machtswellustelingen, welke zich naar Wes- tersche methode bedient van de verraderlijke bekoring van schoone vrouwen. Zoo eenvoudig als het hier geschreven wordt is het verhaal natuurlijk geenszins. Louis Jouvets' spel is fascineerend en zijn typeering van den sluwen en harteloozen Ivan is een creatie, waarbij men angstig toeziet. Inkijinoff geeft al niet minder sterk spel te genieten en zeer gaaf is Christiane Mardayne als de vrouw, die aan het haar steeds bedrei gende noodlot niet kan ontkomen. Trouwens er zijn nog veel meer persoonlijke verdiensten, welke niet alle kunnen worden genoemd in dit korte bestek, welke er toe bij dragen „Drama in Shanghai" tot een supe rieure film te maken. In het bij programma draait deze week in Rex het Profilti-Filmpje „Nederland Paraat" een reportage van de kust- en grensverdedl- ging, die een uitstekenden indruk geeft van de paraatheid van het Nederlandsche leger. De operateurs zijn in de gelegenheid gesteld overal opnamen te maken en hebben daar een dankbaar gebruik van gemaakt. Ongetwijfeld een stukje film, dat in deze dagen van span ning zeer zeker meer dan gewone belangstel ling zal genieten. gezien hebben. ai tya€ns de race niet De Gorredijk had de haringrace Schipper v. d. Duijn was secuur te Snen' gaan Driemaal had hij gestopt om den Je" nauwkeurig te bepalen. En dank j0ets maatregel kwam de stoomlogger oranhu ezen den Nieuwen Waterweg. De GoïS t0or voor de 400 mijl lange zeereis on^eveA noodig, zijn Vlaardinger concurrent ri£LUur ca. 5 uur langer over. ent de«d er Maar de Vlaardingers hebben de nerwi,, sportief gedragen. nederlaag De Gorredijk is als een koningsschin ontvangen, schipper v. d. Duyn Z koning. Dagbladen zonden hun cialen", en hun fotografen, <Z' operateurs stonden op de kadé t. trappelen van ongeduld, schipner n e Duijn werd honderdmaal gcfotoan feerd en gefilmd en twintigmaal ai interviewd. Hij is in één slag een bp roemd man geworden. De dichter van het lied van de met goud beladen kiel heeft niets overdre ven. want de haring werd Woensdag middag met goud betaald. Het eerste kantje ging weg voor f 130 en dat was nog niet eens het duurste; dat bracht f 152 op. De prijzen varieerden van f 58 tot f 152 en de Gorredijk ontving voor haar 41 kantjes f 3100, De heele partij, aangevoerd door onzen IJmui denaar zal wel ongeveer f 15000 k f 16000 opgebracht hebben, een aardig sommetje voor nog geen 13 last. Ook de VL 83 maakte een flinken prijs voor z'11 vangst, maar toch veel minder dan de Gorredijk. De Vlaardinger reeders kregen nl „slechts" f 40 tot f 111.40 per kantje. Dat was de „Kaufmannische" achtergrond van deze spannende haringrace. „JULIANA" NAAR HET CONCOURS. De muziekvereenïglng „Juliana", directeur de heer J. Groot, neemt 2en Pinksterdag deel aan het muziekconcours te Haarlem. „Juliana" komt uit in de 2e afdeeling fanfare met als verplicht nummer Fantasie ballet van Robert Clerisse en vrij nummer L'Avenir van J. Martin. IJzer verscheping. Ten einde een lading ijzer bij te laden kwam het Noorsche s.s. Ek van Amsterdam bij het Hoogovenbedrijf aan. In „DE PONT" ziet men: „Die verduivelde waarheid" In de hoofdrollen van deze film, waarvan Ernst Lubitsch zeide: „Ik zou trotsch en geluk kig geweest zijn als ik deze film geregisseerd had" zien we sterren als Irene Dunne en Cary Grant, resp. als Lucy en Jerry Warriner. Hieronder de inhoud: Jerry Warriner is zoogenaamd met vacantie in Florida. Maar een New-Yorksche hoogtezon geeft hem den bruinen tint, die bij het strand past en Lucy, zijn charmante vrouwtje, zal van Jerry's misleiding niets weten. Thuis gekomen vindt hij zeer tot zijn verba zing, zijn vrouw niet. Zijn laatste brief aan haar is nog ongeopend. Pas eenigen tijd later komt ze binnen met een jongen knappen zangleeraar, Duvalle. Ze vertelt, dat de auto, waarin zo van een fuifje terug kwam, panne kreeg en dat ze daardoor in een herberg moesten overnachten, Jerry gelooft niet veel van dat verhaal en is ja- loersch. Het eene woord lokt het andere uit.... de beide echtgenooten krijgen twist die zoo hoog loopt, dat Lucy een scheiding vraagt. De scheiding wordt uitgesproken, maar zal pas volgens de Amerikaansche wet na drie maan den van kracht worden. De eenige twistappel is „Mr. Smith", de witte terrier geweest, maar door een list heeft Lucy deze toegewezen gekregen, terwijl de rechtbank Jerry benoemt tot toezien- den voogd. Hij mag het hondje twee maal per maand komen bezoeken. Lucy gaat nu samenwonen met haar tan Patsy, die haar in aanraking brengt metDarnel Leeson, een rijken jongen veekoning uit u horna, die met zijn moeder in hetzelfde notei - geert. Jerry komt binnenloopen om met wij. Smith te spelen en maakt zoo'n herrie, dat net overige gezelschap de vlucht neemt. Daniel wordt dadelijk verliefd op Lucy. njJ neemt haar mee naar een nachtclub, waar i\j ook Jerry met een zangeresje ontmoeten, too ontstaat een reeks komische en verwarr tuaties. Daniel wil met Lucv tro-iwen. maar deze houdt nog altijd van Jerry en hoopt heimeiU nog steeds, dat alles weer in orde zal komen, laat ze daarvan niets blijken. Zij vraagt haar zangleeraar, Duvalle, m haar te komen en smeekt hem dan m te gaan praten en hem te overtuigen,_d b waarheid heeft gesproken. Juist komt J J5 - binnen en Lucy verbergt Armand m haa. kamer om Jerry te sparen. Jerry houdt ook nog van zijn vi'ouv/ alles weer goed maken. Maar hij w stoord door de komst van Daniel en minder prettige situatie te voorkomen, g zich, ondanks Lucy's protesten, 00 slaapkamer verstoppen. Daniel kom moeder, maar een behoorlijk gesprek ,s gelijk door het lawaai, dat uit de el komt. Jerry is met Armand slaags even later rent Armand, gevolgd door kamer door. Daniel en zijn moeder zijn ontwaardigd twee mannen uit Lucy s mer te zien komen en verdwijnen nu iets, waar Lucy heelemaal niet rouw1! 1 Tijdens zijn vacantie gaat Jen7 fflj Barbara Vance, een rijk societymeisj zal zich met haar verloven, zoodra d van kracht is geworden. Maar voor a ver is, gebeurt er het een en and®r- (je De tweede hoofdfilm is „Het gehei zeê_ Betty Bonn", een spannende film IU mansleven. OPBRENGST WITTE KRUIS-COLLEC® De J.l. Woensdag In onze den collecte ten bate van het wiTTmuj(jen heeft opgebracht f 501.23, f 146.93, IJmuiden Oost f 93.27. TOOT 3Uj_ f 59.65. Veken I 64.23 en Santpoort i

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2