IJmuider Courant Baggermolen „Aden" verging in enkele oogenblikken. DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Grondzee deed molen kapseizen. Er viel niets meer te redden. Kleurigheid. Aantrekkelijk Nederlandsch Paviljoen te Luik. Visscherij-Snufjes. ^JAARGANG NO. 169 Looren» Coster. Maatschappij Conrani Uitgaven en Algem. K N V Groote Houtstraat 93. Drukke"} TpI 10724. Bureau IJmuider goorlem- ,el rnnranlKern—"'— 42, IJmulden, fclrfow 5301> Po!,tg,r0 '°791' A"° Aa„,,e»lia. opgegeven dit blad- „rde» aPgfln0me11 d® Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM ZATERDAG 20 MEI 1939 Abonnementen per «reek f 0.12'/j, pe* maand fO.S2'/2i per 3 maanden f 1.55, franco per post f 1.95 per kwartaal. Losse oummers 3 cent per ex. Advertentiëni 1-5 regels f0.60, elke regel meer 0.1& Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbel» prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels f 0.25, elke regel meer f 0.10. Red Star Line gaat met Belgisch personeel varen. Duitsch personeel wordt vervangen. Red Star Line deelt in een communiqué de dat in den loop der onderhandelingen, 5 oó een accoord tusschen de Holland Ame- k T iin en de Red Star Line hebben geleid, f inten is dat de Duitsche bemanningen ont- oen en 'naar haar land teruggezonden zul worden en dat Belgisch personeel zal kun- l.„ worden aangenomen eveneens is besloten in de ruimste mate reke i,w te honden met de Belgische belangei voor wat betreft de uitrusting en de ravitail leering. Bioscoopbedrijf voelt zich als een stiefkind behandeld. Aandrang tot lageren aanslag in de Personeele Belasting. Het bioscoopbedrijf in Nederland is pijnlijk teleurgesteld", zoo verklaarde de directeur van den Nederlandschen Bioscoopbond, de heer A. He Hoop, in een persconferentie, „pijnlijk te leurgesteld om maar niet te zeggen verbitterd, omdat uit tekst en toelichting van het thans ingediende wetsontwerp tot heffing van een rationale inkomsten- en winstbelasting en wij ziging van enkele belastingwetten blijkt, dat het in de bedoeling ligt de personeele belasting op het bioscoopbedrijf onveranderd te hand- ^TerVaving van zijn betoog gaf de heer De Hoop enkele cijfers, waaruit bleek, dat er van iedere millioen gulden, die er in de Nederland sche bioscopen aan recette binnenkomen, er 225 500 gulden opzij gelegd moeten worden om geofferd te worden aan den fiscus. Gespeci- fieerd1 vermakelijkheidsbelasting 163.500; oersoneele belasting 30.000; invoerrechten op films en keuringsrechten 15.000, grond-, straat- en andere belastingen 10.000, zake lijke belastingen 1.750 en nog enkele andere kleine uitgaven voor belastingen meer. Het bioscoopbedrijf in Nederland aldus de heer De Hoop kan geen enkele verzwaring- van lasten meer verdragen. Wanneer de mi nister zijn houding niet wijzigt en het bios coopbedrijf niet op een lijn gaat stellen met restaurants, cafés enz. dan zullen zeer vele bioscoopbedrijven met den ondergang worden bedreigd. De heer De Hoop zeide nog, dat het bioscoop bedrijf jaarlijks in totaal aan personeele be lasting opbrengt een bedrag van vijf ton. Voor de Nederlandsche schatkist beteekent dit be drag practisch niets, maar voor het bioscoop bedrijf zeer veel. De heer De Hoop was van oordeel, dat er bij de regeering dan ook geen bezwaren behoeven te zijn om -aan de wen- schen van het bioscoopbedrijf tegemoet te ko men. NEEM DISTRIBUTIE HET BESTE uit den aether, billijker en beter, 50 cent per-week. Geen stroomverbruik. INRUIL OUDE TOE STELLEN. N.V. RADIO DISTRIBUTIE-BEDRIJF BEVERWIJK. Romerkerkweg 87 Telef. 3421 (Adv. Ingez. Med.) Cl 717 D'C Heerenmodehuis 3 Zeeweg 78 heeft DE HOED die U zoekt (Adv. Ingez. Med.) De „Piet Hein" ging nog eens proefvaren. I-eden der technische commissie nog volkomen tevreden. Het prinselyk jacht „Piet Hein" heeft op 17 nezer een kleinen proeftocht gemaakt op de Zuiderzee (IJselmeer) welke wenschelijk werd geacht na de verschillende jaarlijksche win- ïprto 6lhoudswerken- De voorzitter en enkele leaen van de technische commissie onder wier iacht destijds werd gebouwd, hpf -1,^ bunne vreugde constateeren, dat two kt- nog steeds aan alle gestelde ver lotingen beantwoordt, terwijl ook prof. Ult Delft na een te voren gehouden |3Dmteitsproef opnieuw bevestigde, dat de Hoii !n' e?n zeer stabiel schip is, dat aan hoogst gestelde eischen van stabiliteit vol- K- N. S. M. bestelt twee schepen. j K-N.S.M. te Amsterdam heeft aan ue N.v. Scheepsbouw Gebrs. Pot te Bol es opgedragen den bouw en de levering n twee drieduizend ton motorvracht- nepen, welke zullen worden uitge rust met een 1900 P.K. Burmeister- rin?tallatie te vervaardigen uJTTtmachinefabriek en scheepswerf van P. Smit Jr. te Rotterdam. alH4vS?? nederlandsche bond van vanha en kantoorbedienden. 3e derW 1S,P ..Krasnapolsky" te Amsterdam gadeHntr°k eeiaarlijksche) algemeene ver- lands'phor, t °n?en van den Algemeenen Neder- dienden n van Handels- en Kantoorbe- !tateerdp°rfn^e- de beer W- Brouwer Jr., con- telling met °Pen>ngswoord, dat in tegen- toten over ill van Llltbundigheid'in de resul- ver 1938 geen sprake meer is. Uit het relaas, dat wij van kapitein C. J. Kalkman van de „Oostzee'' te hooren kregen na aankomst van de sleepboot te Maassluis omtrent de droeve reis met den baggermolen „Aden" en den bak K.L.K. 21 van Leith naar den Water weg, waarbij de runners L. de Vos en A. A. Marcus om het leven kwamen, bleek dat het drama zich in enkele seconden afgespeeld had. De sleep was Dinsdagmorgen om zes uur bij mooi weer van de Firth of Forth (Schotland) vertrokken en alles ging aanvankelijk naar wensch. Ieder uur werden op den molen en den bak door de runners de gebruikelijke ronden geloopen, waarbij alles van binnen werd geïn specteerd. En hoewel een stevige Noord-Noord- Oosten wind met kracht opstak, toen de sleep tien mijl uit de kust was, deden zich geen bij zonderheden voor. De molen werd op den heelen tros en de bak op den halven tros gesleept. Dins dagavond om elf uur werd met Morse-teekens van de sleepboot af een gesprek gevoerd met de runners van den sleep, doch alles was volkomen in orde bevonden. Zelfs Woensdagmorgen om drie uur werden de runners op den molen gezien en ook toen vielen geen seinen te geven, omdat de molen nog volkomen zeewaardig was. Twee uur later, precies om vijf uur in den morgen, toen de wachten afgelost werden, moet een grondzee nadat deze eerst een flinke hoeveelheid water over de brug van de „Oostzee" had ge worpen, wat zelden voorkomt, den molen heb ben opgenomen en doen omslaan. Eer er tien seconden verstreken waren, was de ramp ge beurd en waren alleen de pontons van den om geslagen molen nog zichtbaar. Niemand heeft hierdoor de ramp zien gebeuren. Kapitein Kalk man had juist tegen dén stuurman de opmer king gemaakt, dat de molen zich ondanks het ruwe weer uitstekend hield. Toen hij echter van de eene zijde van de brug naar de andere was geloopen, moest hij tot zijn groote ontsteltenis constateeren, dat de molen een prooi der golven was geworden. Zelfs de matroos, die achterop de „Oostzee" stond en terstond opdracht kreeg den tros te kappen, keek verwonderd naar den ka pitein omdat ook hij enkele seconden tevoren den molen normaal achter de sleepboot had zien hangen en niets van het onheil gemerkt had. De runners D. Bernhard en J. van Dijk, die zich op den bak bevonden hadden niets gezien. Zij losten elkander af en in het korte tijdsbestek, dat de één naar het verblijf op den bak ging om zijn maat de wacht over te geven, verdween de molen. Nog niooit aldus kapitein Kalkman heb ik zooiets meegemaakt. Terstond heb ik eenig risico genomen en ben met den bak op de woelige zee gedraaid, om nog te redden wat er te redden viel. Tot ongeveer tien meter is de .Oostzee'' den drijvenden molen toen genaderd, doch er viel niets van de runners, die alle red dingsmiddelen tot hun beschikking hebben, te bespeuren. Zij zijn dus geheel overvallen. Slechts eenig wrakhout werd aangetroffen en toen de MILITAIR GING OP HET DIEVENPAD. Zelfs als vrouw vermomd sloeg hij zijn slag. ARNHEM EN OMGEVING ONVEILIG GEMAAKT. De Arnhemsche recherche heeft een goeden ag geslagen. In de laatste weken kwam het herhaaldelijk voor, dat daar ter stede en in de omliggende gemeenten Velp en Oosterbeek werd ingebroken. Uit de wijze, waarop de inbraken geschiedden, bleek, dat het hier een en denzelf den dader betrof. Deze ging zeer brutaal te werk en brak steeds in in huizen met een achtertuin. Hij voorzag zich van een steen of ander hard voorwerp en sloeg een ruit van een achterdeur in. Éénmaal binnen zocht hij naar geld; voorwerpen liet hij onaangeroerd. Wanneer hij niet slaagde, ontzag hij zich niet de aangrenzende woning op dezelfde wijze met zijn bezoek te vereeren. Het gebeurde, dat hij in drie a vier perceelen op een nacht inbrak. In Oostei-beek zag een bewoner, bij wien in gebroken was, den dief als militair. In Velp werd hij eveneens gezien door een boekhouder, bij wien des nachts een bezoek was gebracht. Door het verbreken van een ruit ontstond zooveel la waai, dat de boekhouder in zijn nachtrust werd gestoord. Hij keek uit zijn slaapkamerraam en zag een als vrouw gekleed persoon den weg af wandelen, die een kistje droeg, dat later het geldkistje van den boekhouder zou blijken te zijn. Het signalement van beide personen, hoe wel vaag, vertoonde op verschillende punten overeenkomst, zoodat de politie zich door deze vermomming niet van de wijs liet brengen. De inbreker, die thans gekleed was geweest in een fleurige gebloemde japon, zag klaarblijkelijk tegen het dragen van damesschoentjes op en had daarom dit onderdeel van zijn toilet niet ver wisseld. Behoedzaam werden door de politie de gan gen van personen, die in aanmerking konden komen nagegaan, doch voorloopig zonder resul taat. Eindelijk kreeg de Arnhemsche recherche een draadje in handen, dat tot ontkmooping van het geval zou leiden. Bekend werd mmelijk. dat eenige Arnhemsche jongens uit een niet al te best milieu, die onder de wapenen lagen in het fort Boven-Lent, groote uitgaven maakten. Rus tig werden de gangen van dit stelletje nagegaan en al spoedig vergaarde de politie zooveel mate riaal tegen één van hen dat, mede dank zij de onontbeerlijke hulp van eenige militaire supe rieuren, door de Arnhemsche recherche tot zijn arrestatie in de nabijheid van Lent kon worden overgegaan. De slag bleek raak te zijn, zoodat Arnhem en omgeving van er" -char verlost kon worden. De man zal ter beschikking van de militaire autoriteiten worden gesteld om voor den krijgsraad zijn vonnis te hooren. molen om acht uur in de diepte verdween, ver liet de „Oostzee", met de vlag halfstok, de plaats des onheils, en zette met den bak koers naar den Waterweg. Daar is zij Vrijdag in alle stilte zonder de gebruikelijke aankondiging op de stoomfluit aangekomen. Prinselijk Gezin weer op Soestrlijk. Het Prinselijk Gezin vertoeft weer op Soestdijk. Prinses Juliana met Prinses Bea trix zijn er Vrijdagmiddag aangekomen en later in den middag is Prins Bernhard per auto van zijn buitenlandsche reis gearri veerd. Tentoonstelling van Arabische volbloeds en Shetlandponies. Op 26, 27, 28 en 29 Mei a.s. zal in het Cir cusgebouw te Scheveningen een tentoon stelling worden gehouden van Arabische vol bloedpaarden en Shetlandponies. Deze tentoonstelling, een unicum voor ons land, wordt georganiseerd door de vereeni- ging tot bevordering der fokkerij met Arabi sche volbloedpaarden „De Nederlandsche Arabierenclub". Zoowel uit Engeland als uit Polen en België worden officieele afvaardi gingen verwacht, hetgeen een gevolg is van het feit, dat de genoemde vereeniging fei telijk streeft naar het behoud van dit merk waardige paardenras, dat in zijn eigen omge ving sinds den wereldoorlog met uitsterven wordt bedreigd. Op deze tentoonstelling, die geen show beoogt én evenmin een concours- hippique, zullen inzendingen van de authen tieke woestijn volbloeds te bewonderen zijn van K.M. de Koningin en van Z. M. den ko ning der Belgen welke paarden nog nimmer zijn tentoongesteld. De tentoonstelling is van 11 tot 9 uur geopend. een nieuwe organisatie van het wegvervoer. Deze dagen is opgericht de Algemeene Ne derlandsche Beroepsautovervoerders Bond, een organisatie van ondernemers op het ge bied van het goederenvervoer per auto. Aan leiding tot deze oprichting vormen de huidige toestanden op vervoergebied, welke uiterst moeilijk zijn, terwijl de aanhangige wettelijke regeling deze belanghebbenden evenmin be vredigt. jubileerende tandartsen organisaties De drie tandartsenorganisaties hebben te Am sterdam haar jubilea gevierd. Het Ned. Tandheel kundig Genootschap bestond 60 jaar, de Ver. van Ned. Tandartsen 35 jaar en de Ned. Maatschap pij tot bevordering der tandheelkunde 25 jaar. Vrijdagavond is een banket in het Amstel- hotel gehouden. Donderdag, Vrijdag en heden zijn lezingen gehouden. f. J. van paasschen overleden. Vrijdag is in den ouderdom van 73 jaar te Ermelo na een korte ongesteldheid overleden de heer F. J. van Paasschen, oud-directeur van de Avondpost. (Te Londen worden pogingen aangewend om een overzichte lijker klassiflcatie te maken van de 2000 benaamde kleuren en kleurnuances, die men thans on derscheidt). De kleuren met de namen, Zijn er tweeduizend samen, Dus waarom dat ge treur; Om het eens rond te zeggen, Het valt niet te weerleggen, Het leven is vol kleur. Soms is dat wel eens lastig, Niet ieder is standvastig, In dezen raren tijd; Licht kun je 't hoofd verliezen, Wanneer je hebt te kiezen. Uit zooveel kleurigheid. Men vindt nu ook te Londen, Naar 't lijkt op goede gronden, Dat men het gaandeweg, Wat al te „bont" gaat maken, En daarom wil men raken, Tot nuchter overleg. Men wil het kleurschakeeren, Wat beter reguleeren, Eenvoudiger als 't kan; Wie thans probeeren zoude. Ze uit elkaar te houden, Wordt duizelig ervan. De kleurenweeld' in 't leven, Is haast te overdreven. Steeds wordt ze uitgebreid; Hoe kan het dan gebeuren, Dat wij om niets meer kleuren In dezen vreemden tijd. P. GASUS. Mimrschiltleriiijrrn te Bathiiien ontdekt. In de Hervormde Kerk te Bathmen die reeds groote vermaardheid geniet door haar bekende muurschilderingen, waarover door verschillen de kunstkenners is geschreven, zijn thans, tijdens de kerkverbouwing, opnieuw gedeelten van muurschilderingen aan het licht gekomen. De architect heeft onmiddellijk het restaura tie-werk stop gezet en rijksmonumentenzorg die de kerkrestauratie subsidieert, van de vondst op de hoogte gesteld. nederlandsche vereeniging tot bescherming van dieren Te Middelburg heeft de Ned. Ver. tot bescher ming van dieren haar jaarvergadering gehouden De rekening en verantwoording van den pen ningmeester, gep. gen.-majoor J. H. G. Kappel- hofl', wees aan, dat de inkomsten bedroegen f 12.733.60 en de uitgaven f 26.863.92, zoodat een nadeelig saldo ontstond .v.an I. 14.130.32. Door enkele schenkingen werd hierin tegemoet ge komen. Twintig arbeiders onder lawine bedolven. Elf hunner omgekomen. Een lawine bij Domodossola (Italië) heeft elf slachtoffers geëischt. Door den regen en den overvloedigen sneeuwval, kwam een enorme massa sneeuw neer in Val Form'ozza op een werkplaats. Een twintigtal arbeiders die -in een barak, welke als eetzaal diende, zaten, werden bedolven. Reddingsploegen konden, naar Havas bericht de lijken' van elf arbeiders ber gen. Vijf anderen waren gewond, twee hunner ernstig. Alles wat met het water te maken heeft is er vertegenwoordigd. Op de beide Maasoevers in de onmiddellijke nabijheid van het centrum der stad Luik zijn momenteel honderden werklieden bezig met de laatste voorbereidingen voor de internationale tentoonstelling voor watertechniek Luik 1939 welke daar van Mei tot October wordt gehou den. Het lijkt soms bij een voorbezoek aan een tentoonstelling of er immer meer moet gebeuren naarmate de tijd voor de officieele opening na dert. Zeker, de paviljoens zijn uiterlijk althans gereed, maar het zijn juist de kleinigheden welker verzorging de laatste uren zoo kostbaar maakt. Rappe handen spannen zich in om de ten toonstelling klaar te maken voor de officieele opening, welke hedenmiddag door Z. M. de Koning der Belgen zal geschieden. Zooals bekend is ook Nederland niet achter gebleven met hét inrichten van een paviljoen op de expositie, waarvan het onderwerp wa tertechniek zoo nauw verband houdt met de ontwikkeling van ons land door de eeuwen heen. Het Nederlandsche paviljoen. Het Nederlandsche paviljoen in Luik is wel zeer gunstig gelegen, want iedere bezoeker moet er langs, of liever er onder door want het lui- felt over den straatweg langs de Maas. een der wegen waarlangs de tentoonstellingsgebouwen zijn opgetrokken. Het is sober van architectuur, maar aantrekkelijk en het dient slechts, zooals de architect H .C. Pieck het uitdrukte, om de inzending eenigszins te beschermen. Buiten op de groote muurvlakten zijn schilde ringen aangebracht, de ontwikkeling van de Nederlandsche scheepvaart in den loop der eeuwen betreffende. Aan de zijde van de Maas is een kleine toren opgericht, vanwaar bij avond rood, wit en blauw licht over het water wordt geworpen. De Nederlandsche deelneming aan de inter nationale tentoonstelling is in de eerste plaats gedacht als een nationale representatieve mani festatie van hetgeen Nederland op het gebied van water vermag in dezen gedachtengang is aan het departement van Waterstaat de belang rijkste plaats in het paviljoen ingeruimd. De hoofdschotel der inzending bestaat dan ook uit een maquette der voornaamste scheepvaartwe gen in Nederland. Met behulp van electrisch voorbewogen scheepjes geeft deze maquette een beeld van het primaire scheepvaartnet in Nederland. De achterwand van het gebouw wordt inge nomen door een groot wit raam, waarop volgen: een nieuw procédé foto's zijn aangebracht van groote Nederlandsche waterwerken. Op een kaart wordt daarenboven door neonbuizen aan gegeven in welke eeuwen de groote inpolderin gen in Nederland zijn beëindigd, terwijl tevens wordt geïllustreerd wat de Hollanders op het gebied van watertechniek iD Europa hebben ge presteerd van den tijd der Romeinen af. De drooglegging van de Zuiderzee is op dezelfde- wijze aanschouwelijk voorgesteld. Verder zijn er nog vele andere inzendingen. Alles wat in Nederland met het water te ma ken heeft en wat heeft dat niet wanneer ons land er dermate van doortrokken is heeft een plaats op deze tentoonstelling gevonden, welke inderdaad een naar mogelijkheid volledig beeld geeft van den echt Nederlandschen strijd tegen de golven, waaraan wij misschien veel hebben verloren, maar waardoor wij nog meer hebben gewonnen Nederland komt in Luik voortreffelijk voor den dag. Het ligt in het voornemen van het comité op 29 Juni, den verjaardag van Prins -Bernhard. een specialen Nederlandschen dag tè organi- seeren ccccrv. Er zijn nu nog maar 40 booten in de vaart,, zoodat er een goede 30-tal uit de vaart genomen is. Als we oordeelen naar de besommingen, die deze week gemaakt zijn dan is dit 40-tal plus de ongeveer zestig trawlloggers ruimschoots vol doende, om de markt van het noodige te voor zien. Maar dan moet ik daar direct op laten volgen, dat de trawlers groote vangsten hadden, niet alleen de groote booten als de Viking Bank, de Haarlem, de Delft, de Norma Maria, de Wal rus en de Flamingo, die toevallig alle deze week aan de markt zijn geweest, maar ook de kleinen als de Alma, de Amsterdam, de Rotterdam en de Petten die ook 600 a 800 manden losten. En al zijn er dan maar 23 trawlers binnen geweest, toch was de markt haast overvoerd van visch. De tendenz van de markt kan niet beter wor den gedemonstreerd dan met de besomming van de Delft f 2500 voor 910 manden. Dit is de laag ste besomming, die deze boot, zoolang ze vaart gemaakt heeft. Op zichzelf is dat voor de Delft geen catastrophe, want in de vier maanden die het jaar 1939 nu oud is heeft deze trawler al weer ca. f 70.000 aan den wal gebracht. Dat kan er mee door en als de zaak ook in de andere acht maanden op dezelfde wijze wordt voortge zet, wordt het een jaar van twee ton. We kunnen dus gerust zeggen: aan een boom, zoo volgeladen mist men vijf, zes pruimen niet. Dat het deze week zoo slecht is geweest moet groqtendeels worden geweten aan den Hemel vaartsdag. Zoo'n Zondag midden in de week is slecht voor den handel. Maar het schijnt dat we nu al het laagtepunt bereikt hebben, want de rceders maken aanstalten om opgelegde trawlers weer in de vaart te brengen. Dat heeft men al in dit blad kunnen lezen. De visch was dus spotgoedkoop deze week, maar toch hoor je nog veel de opmerking van de zijde van de consumenten: „daar hebben we niets van gemerkt". Inderdaad weet ik, dat de consumenten daar niet veel van bemerken en dat is toch wel jammer, want op zoo'n manier wordt de visch nooit populair als volksvoedsel. De marktprijzen zijn thans zoo, dat er visch voor elke beurs is. Behalve dan de „Hollandsche Nieuwe", die 100 gld. een kantje kost. Er kwamen deze week binnen 23 trawlers, 50 loggers en 8 kotters. De besommingen waren over het algemeen tragisch. PIETERMAN. DANSEN Muziek van de bekende Dans-, Show- en Stemmingsband „THE GRASSHOPPERS". lederen ZONDAG van 3—6 en vanaf 7 uur. DANCING BALTUS UITGEEST TELEF. 335 (Adv. Ingez. Med.) CRICKET. het PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Eerste klasse: P. W.Rood en Wit HaarlemH.C.C. II H.C.C. I—V.R.A. V.V.V.—V.O.C. Overgangsklasse: C.V.H.—Quick (N.) S.C.H.C.—H.C.C. 3 A.C.C.Excelsior Tweede klasse A: Rood en Wit 2Hercules V.R.A. 2—V.V.V. 2 LAWNTENNIS. OM DEN DAVIS-CUP. Vrijdag werden de volgende resultaten bereikt: PolenDuitschland. Stand na den eersten dag 10 voor Duitschland. Frankrijk—China (3—0). Frankrijk speelt op 25, 26 en 27 Mei a.s. op Wimbledon in de vol gende ronde tegen Engeland. ZwedenDenemarken. Stand na den eersten dag 11. HONKBAL. E. D. O.—H. H. C. De Honkbalwedstrijd E.D.O.H.H.C. begint Zondag niet te 2 uur, maar te-3 uur 's middags. CRICKET IN ENGELAND. OE EERSTE NEDERLAAG VOOR YORKSHIRE Yorkshire (253)), dat tegen Gloucestershire (227) de leiding op de eerste innings verkreeg, sloot de 2de op 162-7 (Scott 6-87) in de hoop Gloucester onder de 190 uit te krijgen. In een snel tempo sloeg Walter Hammond's county voor het verlies van 4 wickets de benoodigde runs bijeen, daarmede den kampioenen hun eerste ne derlaag bezorgend. De wedstrijd Glamorgan-Essex had een merk waardig verloop. Bijna twee dagen gingën we gens regen verloren. Donderdag scoorde Essex 91 op welk totaal Vrijdagochtend de innings gesloten werd. Glamorgan sloeg 9 runs bijeen en.... de captain van Glamorgen sloot ook op dit totaal de eerste innings. Essex werd op een bowlingwicket voor de 2de maal ingezonden en zat voor 109 (Thomas 564, Mercer 441) aan den kant Glamorgan sloeg voor 5 wickets 113 runs bijeen en won de match. Worcestershire 146 en 158 won van Kent 72 en 149 door prachtig bowlen van Martin, die in de 2de innings weer -84 nam. De wedstrijd Middlesex—Northamptonshire verd ook al wegens de regen in een ééndaag- >che wedstrijd omgezet. Middlesex won door 232-5 te maken tegen Northants 114 (Sims 7-43). In een draw eindigden: Oxford University 117 en 227-7 tegenn Lancashire 200 Hayward 4-47) Somerset 299 en 183-4 (gesl.) Gimblett 92 en 03 not out tegen Sussex 211 (Andrews 6-57) en 71-3. Cambridge University 153 Johnson 4-37, Constantine 4—44 en 1929 tegen W.-Indië 296.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 1