VERWACHT WORDENDE SCHEPEN WAAR STRAKS ALLES WATER IS PREDIKBEURTEN Reedersvereeniging bestaat 30 jaar. De minister van Economische Zaken zal het nieuwe gebouw aan de Trawlerkade openen. Naar men ons mededeelt, zal de Vereeniging van Reeders van Visschers- vaartuigen te IJmuiden op 26 Mei a.s. haar 30-jarig bestaan herdenken in een daartoe te beleggen samenkomst en zal bü die gelegenheid tevens haar nieuwe Vereenigingsgebouw aan de Trawler kade, No. 40/41, officieel in gebruik worden genomen. De Reedersvereeniging heeft den minister van Economische Zaken, ver zocht het gebouw officieel te willen geopend verklaren en behoudens onvoor ziene omstandigheden hoopt de Minis ter aan dit verzoek gevolg te geven en van deze gelegenheid gebruik te maken, enkele bedrijven en nevenbedrijvcn te bezoeken, alsmede de nieuw gebouwde Vischhal te bezichtigen. In de te houden samenkomst zal de voorzitter van de Vereeniging, de heer Joh. Polderman, een openings- en her denkingsrede uitspreken. Van verschillende kanten zijn reeds blijken van belangstelling gegeven in de totstandkoming van het nieuwe Vereeni gingsgebouw in den vorm van geschen ken voor de meubileering en ver fraaiing daarvan en het zal op dien dag zelf vermoedelijk wel niet aan eenige bloemenhulde, alsmede aan het noodige vlagvertoon ontbreken. De bovenbedoelde samenkomst vindt plaats op 26 Mei a.s., des namiddags te 3.30 uur in het nieuwe gebouw. Uitbreiding der visschersvloot. Motodogger met geïsoleerd vischrulm. Dezer dagen werd van de scheepsbouw werf A. Vuyk Zn. te Capelle a. d. IJssel de voor reke ning van de reederij A. van der Zwaan Zn. te Schevingen gebouwde stalen motorlogger SCH 333 „Oceaan VU" te water gelaten. Het schip, dat voorzien is van een 260 P.K. Industrie-motor met een hulpmotor van 15 P.K. voor de verlich ting en 't aanzetten van de winch, is geheel naai de laatste eischen des tijds ingericht voor de trawl- en haringvisscherij. Voor het versch hou den van de gevangen visch heeft men bovendien de beschikking over een geisoleerd vischruim. VERGADERING O. K. ONDERSTEUNINGS FONDS Gisteravond hield de afdeeling IJmuiden van de Vereeniging Oud-Katholiek Ondersteunings fonds, haar ledenvergadering in het O. K. Ver eenigingsgebouw, welke matig was bezocht. De vergadering werd door den voorzitter, kapelaan P. J. Jans geopend. Deze sprak een kort woord van welkom, waarin hij de aandacht vroeg voor de agenda van de 52ste jaarlijksche algemeene vergadering te Rotterdam op 1 Juni a.s. Nadat de notulen onder dank waren goedge keurd, deelde de voorzitter mede, dat van het hoofdbestuur was ingekomen het Rapport van de Commissie ter bestudeering van het vereenigings wezen in de Oud-Katholieke Kerk van Neder land. Voor de algemeene vergadering werden tot afgevaardigden gekozen de heer W. D. Wilfouw, die onder voorbehoud deze benoeming aannam en kapelaan P. J. Jans, terwijl Mw. E. A. Heete- de Groot als plaatsvervangster werd benoemd. Vervolgens kwam aan de orde de beschrij vingsbrief voor de algemeene vergadering, waar bij de afdeeling IJmuiden in het jaarverslag een goed figuur maakte. Voor het hoofdbestuur zal ter algemeene vergadering door de afdeeling IJmuiden stem worden uitgebracht op de heeren H. A. P. de Wilde te Delft en J. H. van Willigen te Dordrecht. Nadat over meerdere voorstellen, welke wer den behandeld, uitvoerig was gesproken en meeningen van verschillenden aard waren geuit kwam aan de orde het reeds genoemde rapport der Commissie tot bestudeering van het ver- eenigingswezen in de Oud-Katholieke Kerk. welke commissie het uitgebreide rapport in een vijftal conclusies heeft neergelegd. JUBILEUM BIJ GAS EN WATER. De heer J. J. Sehliker, opzichter bij het gas bedrijf, was Donderdag 25 jaar bij dit bedrijf werkzaam. Hij is een man, die algemeene be kendheid geniet. Van gasfitter is hij chef- fitter en daarna adj.-opzichter en opzichter geworden en bij de brandweer neemt hij een vooraanstaande plaats in. Hij is gezien bij superieuren en personeel en dat is Donderdag weer gebleken. Allen van het personeel van gas en water, die konden, kwamen den jubila ris te zijnen huize aan den Stationsweg geluk- wenschen. waarbij de directeur en de onder directeur, de heeren De Wit en Kampman. Namens de directie en het personeel werd hem een boekenkast met eenige boekwerken aan geboden. V. S. v.—KENNEMERS. V. S. V. komt in den wedstrijd om het kam pioenschap van Haarlem, Zondag a.s. tegen de Kennemers als volgt uit: Michel, Van Roon, v. d. Gevel, Heins, De Vries, Van Osch, Döring, Balvers, Bouwens, Bot, Sterk.' De werkloozenkaarten voor dezen wedstrijd zijn Zaterdags aan het terrein verkrijgbaar. Militairen beneden den rang van onder-officier toebben toegang a 20 cent. Feestavond IJmuider Operettevereeniging. Tot besluit van haar speelseizoen geeft de IJmuider Operette Vereeniging Donderdag 25 Mei a.s. in Cycloop een feestavond, die slechts toegankelijk is voor de leden en de donateurs. Om dezen avond meer luister bij te zetten, ook al omdat de IJmuider Operette Vereeni ging in April j.l. 5 jaar bestaan heeft, heeft de leiding voor deze gelegenheid het bekende cabaretgezelschap Tholen en Van Lier weten te engageeren, zoodat het artistieke welsla gen van dezen avond verzekerd is. Behalve dit gezelschap zal welwillende mede werking verleend worden door de cabaretière danseuse miss Anna Belly, die naam verwor ven heeft door haar optreden in de Philips- studio's te Eindhoven voor den televisie-om- loep. Het belooft dus een echt U. O. V.-feest Be worden De steunnormen voor de vischlossers. Hijschers, ruimsgasten en pakkers thans in één groep. Sedert korten tijd heeft een vrij langdurige kwestie haar beslag gekregen n.I. de nadere vaststelling van de steunnormen der vischlos sers te IJmuiden. Ruim een jaar geleden wer den door de samenwerkende organisaties bespre kingen gevoerd met het gemeentebestuur, ten einde voor de groep een bevredigende oplossing te vinden. Bestond tot voor korten tijd de re gel, dat de vischlossers in drie groepen waren verdeeld, elk met een eigen steunnorm, thans heeft de minister alle arbeiders tot één enkele groep vereenigd. Daarmee is een regeling ver- liregen, die voor twee der groepen een aanmer kelijk betere steunnorm aangeeft. De groepen hijschers, ruimsgasten en pakkers zijn thans al len samengevoegd tot één groep vischlossers". De steunnorm bedraagt thans voor allen f 22. terwijl deze vóór dien was voor hijschers f 19. ruimsgasten f 21.en pakkers f 26.Waar de steunnorm voor deze laatste groep iets minder sterk spreekt (door ander soort werk) dan voor de beide eerste groepen, beteekent deze rege ling een verbetering voor de beide slechtst be taalde groepen. VACANTIEBONNEN VERZILVEREN. Maandag 22 Mei is er voor leden van den R.K.B.B. gelegenheid om vacantiebonnen te verzilveren van 's avonds 7—9 uur in het pa tronaatsgebouw, Willemsbeekweg, IJmuiden- Oost. VERZILVEREN VAN VACANTIEBONNEN. Het bestuur van de afdeeling Velsen van den A. N. B. verzoekt ons te melden, dat verzilve ring van vacantiebonnen voor verzuim op He melvaartsdag en 2den Pinksterdag kan geschie den Maandag 22 Mei a.s. 's avonds van 7 tot 9 uur in het Gemeentelijk stempellokaal aan de Lorentzstraat. Zondagsdienst der apotheken. De dienst der apotheken wordt Zondag waar genomen door de Kennemer Apotheek aan den Wijk aan Zeeërweg. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de komende week. VERTOONING VAN DE PAPANIN-FILM. Woensdag 31 Mei zal in Thalia onder auspiciën van de afdeeling IJmuiden der C. P. N. vertoond worden de film van de bekende Papanin-expeditie naar het hooge Noorden. „IN VEILIGE HAVEN" OPENT HAAR NIEUW ENTREE. Hedenmiddag 2.15 uur zal de nieuwe entree van de Speeltuinvereeniging „In Veilige Haven", aangelegd door de gemeente in tegenwoordig heid van het gemeentebestuur officieel geopend worden. Na afloop hiervan wandelen de kinderen in optocht naar het Rex Theater, waar hun een filmvertooning wordt aangeboden. AANGEKOMEN. 18 Mei: Depa m.s. Kingslijnn Vechtstroom s.s. Huil Hontestroom s.s. Londen Enid Mary s.s. Goole Ton S. m.s. Port Talbot Letchworth s.s. Sunderland Embla s.s. Antwerpen Regeja m.s. Londen 19 Mei: Carras s.s. Emden Vesta s.s. Hamburg C. M. A. Blanc s.s. Casablanca Amstelstroom m.s. Fowey Megara m.s. Harburg Chr. Krohg s.s. Swansea VERTROKKEN. 18 Mei: Deucalion s.s. Rotterdam 19 Mei: Indus s.s. Karlstad W. v. d. Zaan m.v. Noordzee Dr. H. Wiegand s.s. Rotterdam Oise m.s. Parijs Extra reis. Het s.s. J. Pzn. Coen van de Mij. Nederland, dat sedert 6 Januari in de haven van Amsterdam opgelegd was, vertrok gisternamiddag voor een extra reis met passagiers en stukgoed naar Batavia. Vlootvermindering. Het aan de Stoomvaart Mij. Oostzee te Amster dam toebehoorende s.s. Leersum (3648 b. r. t.) dat in 1916 op de werf van A. Vuyk Zn. te Capelle a. d. IJsel gebouwd werd, is dezer dagen erkocht aan de Duitsche reederij Egon Olden- dorff te Lübeck. Onder den nieuwen naam Hen- ning Oldendorff is het schip Dinsdag j.l. van Rotterdam naar Buenos Aires vertrokken om aldaar graan te laden. Hieruit blijkt dat, de Duitsche reederijen zich meer en meer gaan toe leggen op de graanvaart om op deze wijze onafhankelijk te worden van het buitenland. Opbrengst loodsgelden. De opbrengst der loodsgelden over de maand April van dit jaar bedroeg f 65.167 tegen f 55.016 in dezelfde maand van het vorige jaar. Geraamd was een bedrag van f 62.500. Over de eerste vier maanden van dit jaar be droeg die opbrengst i 283.532 tegen f 260.048 in dezelfde periode van 1938. Afgeleverd. Het door de N.V. C. van der Giessen Zo- nen's Scheepswerven te Krimpen a. d. IJsel gebouwde dubbelschroefvrachtmotorschip Straat Malakka is na een goed geslaagden proeftocht gemaakt te hebben, aan de opdrachtgeefster, SCHIP VAN Verm. aankomst LAATSTE BERICHT Arendskerk (Ned.) x) Amstelland (Ned.) x) Alkmaar (Ned.) Abbekerk (Ned.) Amstelkerk (Ned.) x) Aurora (Ned.) Ariadne (Ned.) Achilles (Ned.) Agamemnon (Ned.) Agnita (Ned.) Baarn (Ned.) x) Br. Prestige Br.) Boskoop (Ned.) Bennekom (Ned.) Boulderpool (Br.) Cordillera (Du.) x) Clytoneus (Eng.) x) Costa Rica (Ned.) x) Cowrie (Eng.) x) Caric Mc Ros (Eng.) Cimbria (Deen) Dolius (Br.) Essen (Du.) Eemland (Ned.) Elsie Fauna (Ned.) Ganymedes (Ned.) Helder (Ned.) Hermes (Ned.) Hercules (Ned.) Heidelberg (Du.) Hamm (Du.) Illenao (Pan.) Irene (Ned.) Juno (Ned.) j.v. Oldenbernevelt (N. Jagersfontein (Ned.) x) Joh. de Witt (Ned.) Laertes (Ned.) Magdeburg (Du.) Midsland (Ned.) Melampus (Ned.) Nueva Granada (Noor) Nijkerk (Ned.) Noma (Zw.) Nordkap (Du.) Orion Ned.) Odysseus (Ned.) Orpheus (Ned.) Oranje (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) Poelau Bras (Ned.) x) Phrontis (Ned.) Pericles (Ned.) Paul Harneit (Du.) x) Perseus (Ned.) Pluto (Ned.) Pygmalion (Ned.) Randfontein (Ned.) Reggestroom (Ned.) Radmansö (Zw.) Salawat) (Ned.) Southgate (Br.) Saleirer (Ned.) Snabb (Fin) Tarakan (Ned.) x) fjikandi (Ned.) Tabian Trajanus (Ned.) Uckermark (Du.) Ulysses (Ned.) Vulcanus (Ned.) Venus (Ned.) Waterland (Ned.) Zaanland (Ned.) Japan B. Aires 26 Mei Chili Japan West Afrika Midd. Zee Venetië Stamboul West Indië Houston Chili Abadan 23 Mei Hamburg 29 Mei Chili Poti (v. IJm.) Pto Barrios 26 Mei Batavia 14 Juni West Indië Las Piedras Swansea 22 Mei Gdynia 20 Mei japan 14 Juni Ned. Indië 9 Juni Santos 8 Juni Sundsvall 21 Mei Stettin 23 Mei Jamaica Chili (via L'pool) Alexandrië 21 Mei Alexandrië Ned. Indië 21 Juni Ned. Indië La Plata (via Rott.) 31 Mei Midd. Zee Alexandrië 25 Mei Batavia 30 Mei Z. Afrika Batavia Ned. Indië 21 Mei Batavia 28 Mei Swansea 21 Mei Hamburg 25 Mei Pt. Arthur 24 Mei Zuid Afrika Otterbacken heden Danzig heden Zw. Zee 26 Mei Danzig 23 Mei Kopenhagen Memel 21 Mei Batavia 29 Mei Batavia Batavia 30 Juni Hamburg 21 Mei Baytown 30 Mei Valencia Hamburg 21 Mei Alexandrië Zuid Afrika W. Afrika (via Rott.) Lulea (v. IJm.) heden Ned. Indië La Plata Batavia Skutskar 21 Mei Batavia Ned. Indië Ned. Indië 4 Juni Alexandrië Ned. indië 22 Mei Bourgas Alexandrië Midd- Zee Buenos Aires 9 JunJ Z. Amerika 19 Mei te Antwerpen. 10 Mei van Bahia. 17 Mei van Pimentel, 18 Mei van Shanghai. 18 Mei te Rotterdam. 16 Mei van Messina. 18 Mei te Fiumie. 18 Mei te Candia. 14 Mei van Georgetown, in lading. 15 Mei van Pacesmayo. pass. 14 Mei Gibraltar, vertrekt 25 Mei. 16 Mei van Callao. 17 Mei vertrokken. 16 Mei van Barbados. 13 Mei van Sabang. 15 Mei van de Azoren. 13 Mei te Rotterdam. 19 Mei vertrokken. 17 Mei vertrokken. 8 Mei van Belawan. 17 Mei van Pt. Sudan. 16 Mei vertrokken. 15 Mei vertrokken. 20 Mei vertrokken. 17 Mei vertrokken. 8 Mei van Curagao. 20 Mei van Hamburg, 16 Mei te Izmir. 16 Mei van Padang. 15 Mei van Tjilitjap. 17 Mei van St. Vincent. 12 Mei van Palermo. 18 Mei van Ouessant. 19 Mei van Port Said. 17 Mei van Aden. In lading. 18 Mei van Lizard. 16 Mei van Malta. 18 Mei vertrokken. 20 Mei vertrokken. 6 Mei vertrokken. 18 Mei.te Lorenzd Marquez. 17 Mei vertrokken. 17 Mei vertrokken. 17 Mei van Algiers. 20 Mei vertrokken, in lading. 17 Mei vertrokken. 18 Mei van Pt. Said, in lading. vertrekt 27 Mei. 20 Mei vertrokken. 12 Mei vertrokken. 18 Mei van Gibraltar. 20 Mei vertrokken, in lading. 16 Mei van Marseille. 17 Mei te Havre. 14 Mei vertrokken. 14 Mei van Sabang. laadklaar. 16 Mei van Tjilitjap. 15 Mei van Norresundet 18 Mei van Singapore. 8 Mei van Colombo. 18 Mei van Beyrouth. 18 Mei te Livorno. 12 Mei van Gibraltar. 16 Mei te Varna. 11 Mei van Malta. 20 Mei te Rotterdam. 16 Mei te Santos. vertr. 25 Mei v. B. Aires. Schepen voorzien van een x) -zijn grooter dan 6000 ton. V1SSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Hoogovens Nederl, Zweed S.s. s.s. Deucalion Indus Amsterdam Antwerpen laden laden Koninklijke Paketvaart Mij. afgeleverd. De bruto tonnenmaat bedraagt 6438 r. t. terwijl het schip een dead-weight heeft van 3815 ton. Voor 12 passagiers is ruime accomodatie; voorts een rook salon, eetzaal voor de passagiers en de mess- room voor officieren, welke door de werf ge timmerd werden volgens ontwerpen van bin nenhuis-architecten. Nieuwe dienst wordt uitgebreid. De Bergenske Dampskibsselskab, welke on langs een nieuwe dienst opende tusschen Am sterdam en West-Noor wegen v.v. zal deze dienst thans gaan uitbreiden. De twee-wekelijksche dienst zal een wekelijksche worden. Als begin datum wordt genoemd 23 dezer, waarop het s.s. Spica, voortaan iederen Dinsdag, van Amsterdam van loods N .an de Zeeburgkade zal vertrekken. Scheepsbouw voor de Sovjet-Unie. Woensdag vertrok de voor rekening van de Sovjet-Unie hier te lande gebouwde zelfstoo- mende baggermolen Msta van den Nieuwen Wa terweg naar Archangel. Eenigen tijd geleden is reeds een dergelijke molen, eveneens voor Rus sische rekening hier gebouwd, naar Rusland ver trokken. Om te repareeren. Het Nederlandsche motorschip Santa Lucia, dat 15 dezer met een lading anthraciet van Swansea te Amsterdam aankwam, is, na lossing dezer lading, aangekomen op de werf van de N.V. Scheepswerf Machinefabriek Welgelegen, te Harlingen, voor het ondergaan van eenige reparaties. Tevens zal het schip worden voorzien van een Kort Straalbuis, waarmede men de voorsnelheid met ongeveer 20 pet. hoopt op te voeren. Hiermede zullen ongeveer 14 dagen in beslag genomen worden. Proeftocht. De te Amsterdam bij de Nederlandsche Dok Maatschapij nieuwgebouwde mijnenlegger Wil lem van der Zaan bestemd voor de Nederland sche Marine, vertrok gistermorgen naar de Noordzee voor het maken van den officieelen proeftocht. Het schip wordt aan het einde van de volgende week te Amsterdam terug verwacht. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: T. WesemannKramer, z., Lippers- heystraat 5, IJmuiden; W. Th. v. d. Berg— Wildschut, z., Roos wijk 14, Velsen N.; W. J. C. Holstein—Dekker, d., Da Costalaan 15, Driehuis; J. JongstraKoerselman, d., Zeeweg 267, IJmuiden; E. v. d. GrijnVersteeg, d., Kalver- straat 107, IJmuiden; A. GisinVisser, d., Kortenaerstraat 32a, rd., IJmuiden; G. C. Duine- yeldSchoorl, d., Eendrachtstraat 32, Velsen N. Overleden: H. Schutte, 27 dagen, zoon van A. Schutte, Kerkwég 129, Santpoort; J. J. Rutgers, 63 jaar, echtgenoot van A. Hemminga, Narcis- senstraat 23, Santpoort; M. Hilbers, 75 jaar, weduwe van J. Dingerdis, Bloemend.str.weg 167, Santpoort. Ondertrouwd: Th. J. Verzijlbergh, Schiedam en W. S. P. Never, Groeneweg 11, IJmuiclén, teok. adres: Schiedam; J. A. Bouwens, Haarlem en L. Jellema, Gerard Doustraat 24, IJmuiden, toek. adres?P. L. Groenland, Beverwijk, Arends- weg 128 en M. Hofland, Genieweg, 42, Velsen, toek. adres: Beverwijk, Arendsweg 154; M. van Duijn, Oranjestraat 6, IJmuiden en C. H. Gout, K. Wilhelmstraat 2, IJmuiden, toek. adres: Oranjestraat 6, IJmuiden; G. van der Lugt, Wil- lebrordstraat 38, IJmuiden en A. A. Ouwerkerk, Kastanjestraat 27, IJmuiden, toek. adres: Elzen- straat 28, IJmuiden; P. Smoor, van Speijkstraat 27, IJmuiden en Ch. M. van Laar, Eikenstraat 37, IJmuiden, toek. adres: Planciusstraat 54, IJmuiden. Gehuwd: J. Groen en G. Dik, Frans Hals straat 36, IJmuiden; F. J. Koks en D. van Brug gen, Rijksweg 196, Velsen; P. Boerman en G. Biel, Beukenstraat 12, IJmuiden; J. Harder en H. van der Zwiep, Naarden; H. van Rijn en M. M. Klein, Le Mairestraat 19, IJmuiden; A. Krab en H. Vastenhouw, Keizer Wilhelmstraat 20. IJmuiden. NUMMERING DER CANDIDATENLIJSTEN. Woensdag 24 Mei a.s. v.m. 10 uur zullen de voor de verkiezing van den gemeenteraad inge diende candidatenlijsten in een voor de kiezers toegankelijke zitting door het Centraal Stem bureau worden genummerd. De zitting wordt gehouden in een der lokalen van het gemeentehuis. WANNEER STEMPELEN? De stempeluren voor de week van 22 tot en met 27 Mei voor de verschillende organisaties zijn vastgesteld als volgt: IJmuider Transport Federatie 9.009.15 uur. Ongeorganiseerden 9.2510.25 'uur. Algem. Nederl. Metaalbewerkersbond 10.40 11.00 uur. Algem. Nederl. Bouwarbeidersbond 11.05 11.25 uur. Werkloozenvereeniging 11.3012.00 uur. IJmuider Federatie 9.009.45 uur. Chr. Bond van Fabrieks en Tr. Arb. 9.50 10.20 uur. Oud Kath. Vakverbond 10.2510.40 uur. Kleine bonden 11.0011.15 uur. R.K. Bonden 11.2012.00 uur. IS HIER IETS VAN U BIJ? Bij de politie lean men inlichtingen verkrijgen over de volgende voorwerpen, die *ils „gevonden" zijn aangegeven: Gevonden te IJmuiden: diverse kinderschoe nen; beursje met inhoud: zilveren potlood; scha kelarmband; schaar; ziekenfondskaart; geldstuk; diverse sleutels. Gevonden te IJmuiden (O.): handschoen; twee pakjes vet; vulpen; armband; hamer; por- •temonnaie met inhoud; jongensjasje; huis sleutel. Gevonden te Velsen (N.): pak couranten; wandelkaart; benzinedop: ring met sleutels: vulpen in étui; pyjamabroek. Gevonden te Santpoort: rozenkrans, arm-1 bandje; heerenarmbandhorloge. Op deze foto ziet men een stukje van den o gewoelden bodem van Velsen. Thans wordt hij nog omgewoeld, straks gaat alle grond die men op deze foto ziet tot aan het Noordzeekanaal waarvan een stukje zichtbaar is, geheel verdwii nen. Wanneer we dan een foto zouden maken van denzelfden hoek zouden we daarop slechts den aanlegsteiger van het pontveer kunnen zien en verder niets dan water. Rechts op de foto ziet men een gedeelte van de bouwput. De nieuwe kade komt nog verder naar rechts en wanneer de nieuwe steigers ge reed zijn en de ponten van hun nieuwe ligplaats vertrekken, verdwijnt ook de noodweg die ook op de foto staat. Het verkeer naar IJmuiden wordt dan over een nieuwen weg geleid, die komt achter de Meervlietstraat over de terrei nen van den heer Melgerd. Wanneer men hier over een jaar eens komt kijken, zal men heel wat anders zien dan thans. VERLEENDE HINDERWETVERGUNNING. Burgemeester en Wethouders der gemeente Velsen brengen ter openbare kennis, dat het ver zoek van P. A. Deegenaars te IJmuiden, om ver gunning tot het oprichten van een bakkerij, waarin een gasoven, in het perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen, afdeeling IJmuiden sectie L no. 1921, plaatselijk bekend Marconi straat no. 40 te IJmuiden, door hen is toege staan. i SANTPOORT NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. R. H. Oldeman, NED. HERV. KAPEL. V.m. 10: H. Heeresma, van Amsterdam. GER. KERK IN H. V., geb. Bethel, Wüstelaan, V.m. 10: K. v. d. Berg. IJMUIDEN NED. HERV. KERK, Kanaalstraat. V.m, 10J Ds. C. M. Briët, Heemstede. Nam. 5.30: Ds. J. de Vries, Beverwijk. BETHLEHEMKERK, James Wattstraat. V.m, 10! D. Selling. HERV. EVANG., Oranjestraat 8. V.m. 10 en nam, 5: Leesdienst. GEREF. KERK, Wilhelminakade V.m. 103 Ds. S. E. Wesbonk. Nam. 5: Ds. J. Kapteljn. KERK a h. SNELLIUSPLEIN. V.m. 10: Ds. J. Kapteijn. Nam. 5: Ds. S. E. Wesbonk. CHR. GEREF. KERK. V.m. 10: Ds. A. Zwiep} nam. 5: Dezelfde. DOOPSGEZ. en AFD. NED. PROT. BOND, Helmstraat 9. V.m. 10.30: Ds. Milatz. OUD-KATHOLIEKE KERK. V.m. 10: H. Dienst Nam. 7: Vesper. LEGER DES HEILS. V.m. 10: Heiligingsdienst Nam. 3.30: Verblijdingssamenkomst. Nam, 8: Bijz. Verblijdingssamenkomst. UN1VERSEELE EEREDIENST (Soefi-Bewe- ging). Centrum Bloemendaal. Bovenzaal Vree* burg, Kerkplein 16. V.m. 11: Mej. van Braam. IJ MUIDEN-OOST NED. HERV. KERK, Goede Herderkerk, Velser* duinweg. V.m. 10: Ds. G. F. Callenbach. Nam, 5.30: A. Everts, Cand. t. d. H. D. VEREENIGINGSGEBOUW, Kalverstraat Vjb, 10: Jeugddienst VER. VAN VRIJZ. HERV., Vereenigingsgebouw Stationsweg, Velsen. V.m. 10.30: Ds. D. v. d. Most v Spijk, te Assen. GER. KERK, Velserduinweg. V.m. 10 en nam. 5: Ds. E. G. van Teylingen. LUTHERSCH GENOOTSCHAP, Afd. Velsen, Willebrordstraat 10. Geen opgave ontvangen. BAPTISTENGEM., lokaal Willemsbeekweg 22. Vrijdag nam. 8: Ds. L. de Haan, pred. te HrL VERGADERING VAN GELOOVIGEN, Willems beekweg 22. V.m. 10: Broodbreken. Nam. 7.30: Evangelisatiesamenkomst. Spr. H. Wagter, Beverwijk. Dinsdag nam. 8: Bijbelbespreking en Bidstond. HEKST APOST. ZENDINGSUEM., Willebrord straat 10. V.m. 10.15: Godsdienstoefening. Nam. geen dienst. ROZEKRUIZERS, Stationsweg 65. V.m. 10.30. Tempeldienst. Vrijdag nam. 7.15: Genezings dienst. velsen NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. Johs. Brons geest. velsen-noord JEREF KERK Groote Hout- of Koningsweg V.m. 10 en nam. 5: Ds. J. Hamming, Oua- Beierland. beverwijk MED. HERV KERK, Kerkstraat. V.m. 10: us, J. de Vries. Nam. 12—1: Zondagsschool VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN, Parklaan, Geen dienst. - DOOPSGEZ. GEM., Meerstraat. V.m. 10. us. D. van Calcar. Nam. 12: Zondagsschool. EVANG. LUTH GEM., Koningstraat. V.m. iu.o Ds. J. Ph. Haumersen. GEREF KERK. C. H. Moenspleln. V.m. w nam. 5: Ds. F. Kramer. Coll. schulddeW EVANG. „MARANATHA". Dr. SchulK™' V.m. 10: W. Akse, uit Beverwijk m Dirfsdag nam. 7.30: Bijbellezing en vrouwen- krans en Bijbellezing. Woensdag nam. 8: Ds. Berkhof in bouw Centrum. nnt,,vs LEGER DES HEILS. Zeestraat 26. Geen opg ontvangen. heemskerk NED. HERV KERK Vm 10 Ds Joh lJ«nn WIJK AAN ZEE EN DUIN NED. HERV. KERK, Julianaweg. v.m- Ds. J. A. L. Hovy. ^bedieni.*, VEREENIGINGSGEB.. Populierenlaan. V-O- F. Offeringa hulpprediker. NED. HERV. KERK. V.m. l0:nDs'TPv.Id^3n! uit Naarden. Bevestiging van Ds. J- Nam. 2.30: Intrede van Ds. J. N. Se*

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2