IJ M U I D E N VELSEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN mmr Paling™ ischers in den put der spuisluis. van den bouw van de spuisluis T root gedeelte van den bouwput leeg- is een tepompt- arbeidersdie hierbij we Opzichters toer] de put nagenoeg dl' asm zijn 0. de ontdekking: zij zagen «lassen. die over waren gebleven. jc drabbige P ling_ Men had letterlijk n1®1?f Imcbeppen en dat werd natuurlijk «01 w ?pVeien zijn met een lekker maaltje =!daan3S huis gegaan en heb- v?n"L vangst gesmuld. ISederlandsche visschers naar Polen. aiieen uit Schevenïngen, maar ook van rp Noordzeeplaatsen zal Woensdag een andf f JbSchers per trein naar Gdynia m sin Xekken om aldaar te gaan varen gfe poolscbe haringloggers. «vhhaciet voor het hoogoven- anthkao pehs0neel. Britsche stoomschip Carrickmacross Serie gisteren met een lading anthraciet SSL, aan het Hoogovenbedrijf. Tanpzp lading is bestemd voor de Inkoopcom- tl!«s van 1"' personeeel van genoemd be drijf. Afdeeling IJmuiden der S. O. V. wint weer de wisselmedaille. on het in Utrecht gehouden congres der cnV werd evenals voor 1937 de wisselmedaille nipt blauw lint en oorkonde aan de afdeeling TTmuiden uitgereikt, daar deze afdeeling ook 1938 procentsgewijze berekend de meeste nieuwe leden en donateurs wist te ^Dkeereblijk werd gedurende het 30-jarig bestaan der vereeniging nog nimmer twee keer achter elkaar aan dezelfde afdeeling uitge reikt. Vele loggers beëindigen de trawlvisscherij. Met de vette reizen der trawlloggers, zooals we die in het begin van dit jaar gekend heb ben, is het thans afgeloopen. Wel zijn de vangsten nog niet slecht, maar de visch is thans zoo goedkoop, dat niet meer dan de helft wordt besomd van de reizen van voor- Dit heeft tot gevolg dat reeds tal van loggers uit de trawlvisscherij genomen zijn. Voeren er In Januari en Februari een 100-tal, thans is dit tot de helft gedaald. De meeste loggers morden nu gereed gemaakt voor de drijfnet- visscherij. terwijl andere een „opknappertje" bijgen. enkele zelfs van een nieuwen, zwaar deren motor worden voorzien. De kustbooten zullen hiervan wel weer gaan profiteered Voor de stoomtrawlvisscherij wordt het altijd iets beter wanneer de concur rentie der loggers vermindert. NIEUWE TRAWLLOGGER GEARRIVEERD. De voor rekening van den heer E. J. Remels- waal te Katwijk aan Zee bij de Scheepswerf „De Dageraad" te Woübrugge gebouwde motor trawler Alida KW 35 is in de Visschershaven alhier gearriveerd. Deze logger is uitgerust met een 150 PK. Bronsmotor en werd speciaal ge bouwd voor de trawlvisscherij. De logger zal hier verder worden klaarge maakt om van hier uit de visscherij uit te oefenen. V.V.S.U. LANDDAG. De landelijke leiding der Vereeniging van Vrienden der Sovjet Unie organiseert Zondag 23 Juli een landdag op het landgoed Boekel- dal'oij Den Dolder in de onmiddellijke omgeving van Bilthoven. De afdeeling IJmuden organi seert een autobustocht naar dezen landdag van net Velserduinplein af. Inlichtingen ver strekt het secretariaat Groeneweg 50, IJmui- den-Oost. Om het clubkampioenschap van den Nederl. R.-K. Dambond. IJmuidenaren vertieren niet 128. J werd in Hotel „Westlandia" te Naaldwijk de eerste eindwedstrijd gespeeld tus- schen D. O. S. en G. S. om het clubkampioen schap van R.K. Nederland. Na ruim 4»/. "uur spelen, eindigde deze in een «enigszins geflatteerde 128 overwinning voor D O. S. Ongetwijfeld was een gelijk spel hier de juiste verhouding geweest. Als er van een ver rassing van den kant van G. S. gesproken mag worden, is het toch wel dat zoo'n oude technische speler als P. Balm is, na een kwartier spelen opeloos verloren stond, door in een eenvoudig cpenmgsslagzetje te vliegen. Maar met dit al, willen wij geen afbreuk doen aan het goede spel van D. O. S. Want, van het 1aai er enkele spelers van G. S. waren, die et vergevorderde middenspel eenige minder «oeae voortzettingen deden, maakten de Naald- gebruik, waardoor zij de overwin- S' Ma/lden' Door deze zeSe heeft D. O. S. on- S m 12 d? beste PaP'eren. Weten de spelers ivinn de tweede en laatste wedstrijd te tiw 6n even^ueel gelijk te spelen, dan is de «tel voor hen, t.?ten,,7G- s-"ers wacht echter nog een zware wwi.- wihen de IJmuidenaren uiteindelijk °P succes hebben, dan moet deze thuis- 13—7 °P a'S' ëewonnen worden met Hieronder de gedetailleerde uitslag: 1 I tP'h0,! S" Gez- Sam.: J' vollebrecht—G. Meijssen 2—0 3 w v. Buuren 1—1 4 n'n^ kaas-Chr- Bakker 0—2 u Heskes-L. Haver 2—0 6 L Speet 2-0 p- Veldhoven-P. Balm 2—0 bpS00^- Narme i-i n Batist—P. Heilig 1_1 0 Haver 1_1 J- Fransen-N. Zoontjes 0—2 Uitslag 12—8 RESTANT BESOMMINGEN. f 290 vë' 5 1 88°' KW 40 f 76°' KW 1220 KWi«,„5 f 27l>< Kw 81 7 310, KW 27 KW 13! f san KW 107 f 28n- KW 107 f 260 f 570, KW 110 f 420, KW 134 f 540. KW Ruller: E 151 m AANGEKOMEN. 10 Mei: Norma s.s. Otterbacken 20 Mei: Juno s.s. Smyrna Europe m.s. Thaipeshaven Urmajo m.s. Danzig Queenworth s.s. Sunderland Radmansö s.s. Lulea Olga m.s. Londen Cimbria s.s. Gdynia Midsland s.s. Swansea Uddeholm s.s. Skoghall Bernlef s.s. Shields Ottoland s.s. New Castle 21 Mei: Venus s.s. Midd. Zee Reiger m.s. Londen Nordkap s.s. Danzig Yewmount m.s. Londen Bes s.s. Danzig Costa Rica s.s. West Indië Laertes s.s. Ned. Indië Pericles s.s. Hamburg Wilbo m.s. Londen Vliestroom s.s. Swansea Rijnstroom m.s. Swansea Normandia s.s. Gothenburg Snab s.s. Norresundet Spicia s.s. Bergen 22 Mei: Petrel s.s. Londen Vesta (Du.) s.s. Bremen Theano s.s. Belfast Br. Prestige m .s. Abadan Arricain m .s. Leith Bill S. m.s. Britonferry Carrickmarcirss s.s. Swansea Circé s.s. Caen Rhein s.s. Hamburg Koert m.s. Britonferry Orpheus s.s. Kopenhagen VERTROKKEN. 19 Mei: Penrose s.s. Swansea Hebe s.s. Rotterdam Ottilie s.s. Rotterdam Barneveld s.s. Rotterdam Dotterel s .s. Liverpol Poelau Roebiah m.s. Batavia Carras s.s. Rio de Janeiro Slamat m.s. Rotterdam Servus m.s. Mistley 20 Mei: Fredanja m.s. Kingslynn Macuba m.s. St. Kitts (v.o.) Letchworth s.s. Goole Oise m.s. Parijs Twin m.s. Goole Iris s.s. Bordeaux Embla s.s. Malmö Sandhill m.s. New Castle Rhea m.s. Mamburg Nereus s.s. Danzig Bissau sl.b. Lissabon Ara s.s. Flekkefjord Ek s.s. Oslo IJstroom m.s. Leith •Euterpe s.s. Kopenhagen Depa m.s. Gr. Yarmouth Montferland s.s. Hamburg Regeja m.s. Londen Amstelstroom m.s. Londen Enid Mary s.s. Goole Hontestroom s.s. Londen Queenworth s.s. New Castle Vechtstroom s.s. Hull 21 Mei: Taj andoen m.s. Hamburg Soemba s.s. Antwerpen Boschfontein m.s. Hamburg Valgadon bagger. Noordzee 22 Mei: Europe m.s. Port Arthur Koert m.s. Rotterdam Biruta s.s. Emden Ertsaanvoer. Met het Fransche s.s. Circe werd van Caen een lading ijzererts aangevoerd voor de Hoogovens. Proeftocht. De voor Sovjet-Russische rekening op de werf van de Machinefabriek v.h. Gebrs. Figee te Haarlem gebouwde baggermolen Valgadon, ver trok Zondag naar de Noordzee voor het maken van een proeftocht. Hierna keert het schip naar de werf terug om te worden klaargemaakt voor de reis naar Rusland. Hollandsche schepen in nieuwen lijndienst. Ten einde een veertiendaagschen dienst tus- schen La Plata en Huil te onderhouden is dezer dagen de Argentinië-Hull lijn opgericht. Deze nieuwe Engelsche lijndienst zal worden bevaren met schepen van de reederij Vinke en Co. te Amsterdam. Inmiddels werden de schepen: Ittersum, Aalsum, Loppersum en Britsum in dienst gesteld. Het s.s. Britsum is reeds 3 dezer vandaar vertrokken, terwijl het s.s. Ittersum circa 27 dezer laadklaar zal liggen. Groote diepgangen. Het motorschip Poul&u Roebiah en het Griek- sche s.s. Carras, welke Vrijdag resp. naar Bata via en Rio de Janeiro vertrokken, passeerden heer Noordzeekanaal met een diepgang van 8,5 en 8 Meter. Laatstgenoemd schip had te Amster dam een lading kolen ingenomen. Ter bezichtiging. Het op 14 Januari te Vlissingen te water ge laten nieuwgebouwde motorschip Koningin Emma van de Maatschappij Zeeland, aldaar, zal op 25 dezer van Rotterdam te Amsterdam arri- veeren, waar het ter bezichtiging zal zijn. Het schip zal aldaar meren aan den steiger van de firma Van Es Van Ommeren waar men gratis op aanvraag van toegangsbewijs bij de reederij een bezoek aan boord zal kunnen brengen. Noorsche trawler gestrand. Volgens een bericht uit Dakar is de Noorsche stroomtrawler Tagwan op de Kaap Verdische gestrand doch ontbreken de bijzonderheden over de vraag of het schip nog te bergen is. Scheepsbouw voor buitenland. Het voor Britsche rekening op de werf van de Haan Oerlemans te Heusden nieuwgebouwde motorschip Kyle Fisher heeft Dinsdag j.l. een goedgeslaagden proeftocht gemaakt. Het schip zal over enkele dagen naar de nieuwe thuis haven vertrekken. Het is opmerkelijk, dat, ondanks dat er vele kustvaarders in het buiten land zelf gebouwd worden, de Nederlandsche werven toch geregeld nog orders voor nieuw bouw van vreemde reederijen ontvangen. Het schip is uitgerust met een Sulzer-Diesel- motor van 500 P.K. en heeft een draag vermo gen van 800 ton. Op de proefvaart werd een vaarsnelheid van 11 mijl per uur bereikt. Direct hierna werd het schip door de reederij over genomen. Tewaterlatingen. Op 19 dezer werd te IJsselmonde van een dei- hellingen van de N.V. Boele's Scheepswerven aldaar het voor rekening van de N.V. Hammer- stein's Reederij te Rotterdam nieuwgebouwde vrachtmotorschip Algarve te water gelaten. Het schip, dat een inhoud heeft van 630 ton d.w., zal worden uitgerust met een 8 cylinder Deutz- Dieselmotor van 4/480 P.K. Het nieuwe kustmotorschip Niagai-a, 529 ton d.w., dat voor rekening van den heer B. Bosma te Groningen op de scheepswerf de Volharding van de Gebi's. Bodewes te Foxhol gebouwd wordt, is met goed gevolg te water gelaten. Het schip, zal worden voorzien van een 6 cyl. 360 As P.K, Werkspoorviertact Dieselmotor. Onder andere vlag. Het tankmotorschiup Megara, dat gisteren in ballast van Harburg te Amsterdam arriveerde om aldaar een dokbeurt te ondergaan, zal naar ge meld wordt, onder Britsche vlag weer vertrekken. Het schip is n.l. door de Kon. Shellgroep te den Haag overgedragen aan de Anglo-Saxon Ltd. te Londen. Aanvoer kolen. Het Nederlandsche stoomschip Ottoland ,-s hier van New Castle aangekomen met een lading steenkolen voor het Hoogovenbedrijf. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen alhier binnen 78 stoom- en motorschepen, waarvan er 66 voor Amsterdam bestemd waren, 4 voor Zaandam, 6 voor IJmuiden en 2 voor Wormerveer. Aanvoer ijzererts. Met het van Lulea komende Zweedsche s.s. Radmansö werd Zaterdagmorgen een lading ijzererts aangevoerd voor het Hoogovenbedrijf, alhier. IJzerverscheping. Het Zweedsche s.s. Norma, dat Vrijdag van Otterbacken met een lading erts te Amsterdam arriveerde voor overslag naar den Rijn, kwam na lossing der lading aan het Hoogovenbedrijf aan, om aldaar een partij ijzer in te nemen voor een Oostzeehaven. VERZOCHTE HINDERWETVERGUNNINGEN. Burgemeester en wethouders der gemeente Velsen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage liggen verzoe ken met bijlagen van: de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V., te IJmuiden, om vergun ning tot het oprichten van een silicakalk- fabriek waarin diverse toestellen en werktui gen, waaronder 18 electromotoren op het per ceel, kadastraal bekend gemeente Velsen, sectie A no. 1197, plaatselijk bekend fabrieks terrein: de N.V. Algemeene Handels Centrale (A.H.C.) te IJmuiden, om vergunning tot het uitbrei den harer inrichting dotfr het wijzigen der ketelinstallatie en het ketelhuis, waarin een stoomketel van 6,8 atm. 20M2 V.O. op/in het% perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen, afdeeling IJmuiden, sectie L no. 851, plaatse lijk bekend Reedersstraat nos. 24 te IJmui den; de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V., te IJmuiden, om vergun ning tot het uitbreiden harer inrichtingen door het oprichten van een transportinrich ting van morskolen bij den kolentoren, een verlaadinrichting van benzol bij de bijproduc tenfalpriek en het plaatsen van ventilatoren op de koelruimte der buizengieterij, in/op het perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen. sectie A nos. 1186 1197. plaatselijk bekend fa brieksterrein; J. Zeegers, te Santpoort, om vergunning tot het oprichten van een bakkerij, waarin een heetwateroven, een kneed-, een kluts- en een amandelmachine, resp. aangedreven door een electromotor van IV2, V2 en 1/2 p.k., in het perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen, sectie O no. 61, plaatselijk bekend Hagelin- gerweg no. 50 te Santpoort; Op Zaterdag den 3 Juni 1939, des voormid dags te elf uur, zal ten Gemeentehuize ge legenheid bestaan bezwaren tegen deze ver zoeken in te brengen en deze mondelinge en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen voor het bovenvermelde tijdstip op de secretarie der gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. Voorts wordt er aan herinnerd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig ar tikel 7 der Hinderwet voor het Gemeentebe stuur of een of meer zijner leden zijn versche nen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. LARETTE GOOCHELT VOOR „PAPYRUS". Het is Zaterdag in „Concordia" wederom ge bleken, dat de menschen graag „bedot" willen worden, ja zelfs met open oogen en dat ge durende zeker een paar uur. Nu was deze bedotterij een van de aange naamste soort, want Larette, de goochelaar- illusiolist, de man met de duizend en één kun sten, gaf voor de personeelsvereeniging „Papy rus" geapprecieerde blijken van zijn „zwarte kunst". Aleer echter te openen, deelde de heer C. Pels, voorzitter van „Papyrus" mede, dat voorstelling wat later zou aanvangen, daar de heer Larette zijn trein had gemist. Toen het eenmaal zoover was dat de goochelaar zijn pu bliek, dat „Concordia" geheel vulde, ging boeien, sprak de heer Pels een kort openings woord, vertrouwend dat de aanwezigen zich zouden amuseeren. Om weer te geven wat Larette, die na elke „Zwarte handeling" een luid applaus mocht in- casseeren, als goochelaar en illusionist ten beste gaf, zou ondoenlijk zijn. Het meest inte resseerde den bezoekers de Japansche duim schroef. Ook op het gebied der telepathie bleek La rette een groote begaafdheid te bezitten, voor namelijk met kaarten, waarin deze kunste naar een duivelsche vingervlugheid aan den dag legde. Larette heeft ook hier bewezen één van de SCHIP VAN Verm. aankomst LAATSTE BERICHT Arendskerk (Ned.) x) Amstelland (Ned.) x) Alkmaar (Ned.) Abbekerk (Ned.) Anfstelkerk (Ned.) x) Aurora (Ned.) Ariadne (Ned.) Achilles (Ned.) Agamemnon (Ned.) Agnita (Ned.) Ajax (Ned.) Baam (Ned.) x) Boskoop (Ned.) Bennekom (Ned.) Boulderpool (Br.) Bright Wings (Eng.) Boschfontein (Ned.) x) Baron Ramsay (Br.) Cordillera (Du.) x) Clytoneus (Eng.) x) Clavella (Ned.) x) Chr. Russ Du.) Carperby (Eng.) Dolius (Br.) Draco (Ned.) Essen Du. Eemland (Ned.) Elsie Euterpe (Ned.) Ganymedes (Ned.) Helder (Ned.) Hercules (Ned.) Heidelberg (Du.) Hamm (Du.) Illenao (Pan.) Irene (Ned.) Iris (Ned.) j.v Oldenbernevelt (N. Jagersfontein (Ned.) x) Joh. de Witt (Ned.) Kalmarsund IV (Zw.) Konsuls P. Dannenberg (Letlandsch) Lagosian (Br.) viagdeburg (Du.) Melampus (Ned.) Montferland (Ned.) x) Mars (Ned.) Nueva Granada (Noor) Nijkerk (Ned.) Nereus (Ned.) Nigerstroom (Ned.) Urion Ned.) Odysseus (Ned.) Oranje (Ned.) Oberon (Ned Polyphemus (Ned.) x) Poelau Bras (Ned.) x) Phrontis (Ned.) Paul Harneit (Du.) x) Perseus (Ned.) Pygmalion (Ned.) Kandfontein (Ned.) Keggestroom (Ned.) Rhea (Ned.) Salawati (Ned.) Southgale (Br.) Saleier (Ned.) Steinbek (Du.) Larakar. (Ned.) x) i'jikandi (Ned.) Tabian Trajanus (Ned.) Ulysses (Ned.) y^ulcanus (Ned.) Waterland (Ned.) Weser (Du.) Zaanland (Ned.) Japan B. Aires 26 Mei Chili Japan West Afrika 28 Mei Midd. Zee 28 Mei Venetië 12 Juni Stamboul 3 Juni West Indië Houston Stettin 30 Mei Chili Hamburg 29 Mei Chili Poti (v. IJm.) La Plata Hamburg Bassein Pto Barrios 26 Mei Batavia 14 Juni Corpus Christi 31 Mei Rafso 26 Mei La Plata Japan 14 Juni Rotterdam 23 Mei Ned. Indië 9 Juni Santos 8 Juni Sundsvall heden Kopenhagen 28 Mei Jamaica Chili 27 Mei Alexandria Ned. Indië 21 Juni Ned. Indië 10 Juli La Plata (via Rott.) 31 Mei Midd. Zee 29 Mei Bordeaux 29 Mei Batavia 25 Mei Z. Afrika Batavia 30 Mei Reposaari 22 Juni Riga 23 Mei West Afrika Batavia 26 Mei Hamburg 25 Mei Hamburg 28 Mei Midd. Zee Pt. Arthur 24 Mei Zuid Afrika Danzig 29 Mei West Afrika. Zw Zee 25 Mei Danzig 23 Mei Memel heden Palestina 6 Juni Batavia 29 Me) Batavia Batavia 30 Juni Baytown 30 Mei Valencia 26 Mei Alexandrië Zuid Afrika W. Afrika 25 Mei Bremen Ned. Indië La Plata Batavia Bilbao (v. IJm.) Batavia Ned. Indië Ned. Indië 4 Juni Alexandrië 6 Juni Bourgas 15 Juni Alexandrië 27 Mei Buenos Aires 9 Juni Hamburg 26 Mei Z. Amerika 23 Juni 19 Mei te Antwerpen. 19 Mei van Las Palmas. 21 Mei van Cristobal. 20 Mei te Hongkong. 21 Mei te Hamburg. 16 Mei van Messina. 18 Mei te Fiume. 19 Mei van Candia. 14 Mei van Georgetown, in lading. vertr. 27 Mei. 20 Mei van Cristobal, vertrekt 25 Mei. 16 Mei van Callao. 17 Mei vertrokken, laadklaar. in lading. 22 Mei van Land's End. 16 Mei van Barbados. 18 Mei van Sabang. 12 Mei vertrokken. 20 Mei vertrokken, vertr. 25 Mei. 8 Mei van Belawan. 23 Mei vertrokken. 20 Mei van Port Said. 19 Mei vertrokken. 15 Mei vertrokken, vertr. 25 Mei. 17 Mei vertrokken. 21 Mei te Liverpool. 16 Mei te Izmir. 16 Mei van Padang. 15 Mei van Tjilitjap. 17 Mei van St. Vincent. 20 Mei van Valencia, vertr. 26 Mei. 17 Mei vertrokken. 19 Mei van Port Said. 17 Mei van Aden. in lading. 17 Mei vertrokken. 19 Mei te Huil. 20 Mei van Gibraltar, vertr. 24 Mei van Bremen, vertr. 27 Mei. 20 Mei van Malaga. 6 Mei vertrokken. 18 Mei te Lorenzo Marquez, vertr. 26 Mei. 20 Mei van Lagos. 19 Mei van Gibraltar. 20 Mei vertrokken. 17 Mei vertrokken. 18 Mei v. Mersina. 18 Mei van Pt. Said. in lading, vertrekt 27 Mei. 12 Mei vertrokken. 22 Mei van Ouessant. 20 Mei vertrokken. 20 Mei naar Gibraltar. 23 Mei te Rotterdam, vertr. 24 Mei. 14 Mei van Sabang. laadklaar. 20 Mei van Sabang. in lading. 22 Mei van Sabang. 21 Mei van Port Said. 18 Mei van Beyrouth. 18 Mei te Livorno. 19 Mei v. Varna. 19 Mei v. Gibraltar. 20 Mei van Rio de Janeiro, vertr. 25 Mei. vertr. 25 Mei v. B. Aires. „grooten" te zijn. wat de heer Pels in zijn slot woord opmerkte. Een verloting, een dansje met attracties on der de tonen van Roemer's Band, besloten deze laatste seizoenuitvoering van „Papyrus" en het bestuur en de aanwezigen konden voldaan zijn. Werkzaamheden in 't ziclit. De nieuwe algemeene begraaf plaats. Uitbreiding van Wes- terveld. Een ton uit het Werkfonds voor nieuwe bestra tingen? Wij hebben eens geïnformeerd, hoe het staat met de vorderingen ten behoeve van de nieuwe algemeene begraafplaats. Zooals men weet, is het nieuwe uitbreidingsplan thans goedgekeurd en is daarop de nieuwe algemeene begraafplaats geprojecteerd. Deze begraafplaats zal grenzen aan de particuliere begraafplaats Westerveld en omvat een terrein in de Heerenduinen. De duin- gronden hier behooren aan de familie van Hoorn en de gemeente zal het terrein moeten koopen. Reeds geruimen tijd zijn hierover onderhande lingen gaande, die niet zoo heel gemakkelijk gaan, omdat de directie van de begraafplaats Westerveld ook gaarne een flink terrein wil heb ben, ter uitbreiding van haar begraafplaats. Wanneer de gemeente en de eigenaars der gron den het niet eens kunnen worden, zal natuurlijk onteigening moeten volgen. Zoo'n proces duurt wel eenige jaren, doch er is een goede verwach ting, dat het zoover niet zal komen. Dit is ook niet te wenschen. De gemeente bezit maar alleen De Biezen te Santpoort en het nieuwe gedeelte daarvan vliegt weg, zoodat daar straks ook geen plaats meer is. Wij vernamen, dat de onderhandelingen nu goed vorderen. Westerveld zal er ook een groot stuk bijkrijgen en dat is ook noodig, want ook op Westerveld is niet veel grond meer beschikbaar. Wanneer alles in kannen en kruiken is, en het nieuwe terrein aan Westerveld is overgedragen, bestaan er groote plannen. Men wil dan op Wes terveld een nieuwe, grootere aula bouwen en vandaar een nieuwe weg aanleggen, die door het nieuw-verkregen terrein zou gaan en tenslotte bij het crematorium zou uitkomen. De gemeente wil ook een flink terrein hebben, opdat de begraafplaats langen tijd in de be hoefte zal voorzien. Wij hoorden geruchten, als zou de gemeente haar best gaan doen, om op de nieuwe begraafplaats ook teraardebestellingen van buiten de gemeente te krijgen, wat concur rentie voor Westerveld zou beteekenen. Dit zijn echter maar looze geruchten geweest, want men heeft ons verzekerd, dat men bij het gemeente bestuur aan deze mogelijkheid niet eens heeft gedacht. De gemeente heeft al vele jaren drin gend behoefte aan een begraafplaats voor de in gezetenen en men hoopt deze nu zoo spoedig mo gelijk te krijgen. Vroeger hadden wij altijd ge hoord, dat de ingang van de begraafplaats der gemeente aan den Zeeweg zou komen, doch wij hoorden thans, da4 die zeer vermoedelijk aan den Velserduinweg zal komen. Met het oog op de be grafenissen uit Velsen en Velsen-Noord zou het echter wenschelijk zijn, dat er ook een ingang kwam aan den Zeeweg, wat toch zeker moge lijk zal zijn. Wat de slechte bestratingen in de gemeente betreft kunnen wij thans mededeelen dat het gemeentebestuuur is overtuigd, dat die toestand onhoudbaar is. B. en W. zijn dan ook alleen met het Werkfonds aan 't onderhandelen, om min stens een bedrag van f 100.000, opdat de vernieu wingen zoo spoedig mogelijk kunnen worden uit gevoerd. Dat deze onderhandelingen niet zoo vlot loopen, is niet de schuld van het gemeente bestuur. Wanneer het Werkfonds de gevraagde gelden toestaat, zal de zaak zoo spoedig mogelijk in den raad komen, 't Beste was, als men de heeren van 't werkfonds eens uitnoodigde op een autotocht door de vernielde straten. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IIMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Zweedsch s.s. Radmansö Lulea erts Hoogovens Zweedsch s.s. Norma Amsterdam laden Hoogovens Nederl. s.s. Ottoland New Castle kolen Hoogovens Britsch s.s. Carrickmacross Swansea anthraciet Hoogovens Fransch s.s. Circé Caen erts SANTPOORT AANBESTEDING. Op Vrijdag 9 Juni zal in het Provinciaal Ziekenhuis de aanbesteding plaats hebben voor de levering van brood, spek, vleesch. mar garine, kruidenierswaren en vele andere huis houdelijke benoodigdheden gedurende het tweede halfjaar 1939. LEZING OVER OUD-SANTPOORT. Donderdag a.s. wordt, uitgaande van de stich ting „Vrienden van oud-Santpoort" in het Sta tions-Koffiehuis van den heer Klauwers een avond gegeven, welke zal staan in het teeken van oud-Santpoort. De onderwerpen, welke behandeld zullen worden, zijn; 1. de Jan Gij- zenvaart volgens de oudste foto's en prent briefkaarten. 2. De Jan Gijzenvaart als blee- kerij-gebied. 3. De oudheidkundige opgravingen van de stichting in verband met de allereerste bewoning van deze omgeving en de vroegste geschiedenis van onze plaats. 4. Een en ander over de Ruïne van Brederode. De causerieën zullen verlucht en verduidelijkt worden door mooie lantaarnplaatjes. Zouden reeds de punten 1, 2 en 4 een gang naar het Stations-Koffiehuis waard zijn, nóg belangwekkender lijkt ons het derde onder werp. Van den heer Visser, onzen bekenden plaatselijken oudheidkundige, die voor ons blad reeds menig interessant artikel over onze plaats schreef, vernamen we. dat vanwege de stichting reeds geruimen tijd op een terrein, behoorende bij Duin en Kruidberg, oudheid kundige opgravingen worden verricht en dat daarbij tal van verrassende vondsten zijn ge daan, vondsten, welke er op wijzen, dat ter plaatse, waar later duinen kwamen, die echter weer werden afgegraven voordien menschen gewoond hebben. GUMMIN VEEMARKT ROTTERDAM. 22 Mei 1939. Aanvoer totaal 2087; Vette runderen 602; Vette kalveren 390, Nuchtere kalveren 20; Schapen en lammeren 956; Varkens 788, Zuig- lammeren 30; Bokken 1. Prijzen per K.G.: Vette koelen le kwal. 78, 2e kwal. 64, 3e kwal. 4052. Vette ossen resp. 70, 64, 4052. Vette kalveren resp. 110, 90, 6075. Varkens (levend gewicht) resp. 47, 46. 45. Schapen resp. 47, 42, 28. Prijzen per stuk: Schapen le kwal. 20, 2e kwal. 17, 3e kwal. 14. Zuiglammeren resp. 8, 4. Vette koeien en ossen, aanvoer iets kleiner, handel kalm, prijzen iets hooger, prima's tot 82 en 75 ct. Vette kalveren, aanvoer ruimer, handel traag, prijzen van vor. week moeilijk te handhaven. Schapen en lammeren, aanvoer als vor. week, handel tamelijk, prijzen le en 2e kwal. hooger, verder onveranderd. Varkens, aanvoer grooter, handel levendig, prijzen on veranderd. Zuiglammeren, aanvoer als vor. week. handel redelijk, prijzen iets hooger. Een klein partijtje schapen werd voor ex port verkocht.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7