OOSTEN GwtdeupwUy ui Spwofyespaxk Qeau monde, aan (België Temidden van de zeldzaamste bloemen soorten bewoog zich de Indische begrooting IN ENGELAND. DONDERDAG 25 MEI 1939 In de verbeelding van alle volkeren en ras sen is het hoogste geluk der menschheid steeds verbonden geweest met de voorstelling van een schoonen tuin, waar bloemen bloeien en de menschelijke wezens zich vermeien, aan niets anders denkend dan aan gratie en schoonheid. De beau monde van Brussel vereenigde zich Woensdag in het Park van Laeken. De schoone "wereld, hoe goed is deze uitdrukking. Neen, een volledig beeld van het leven ziet men niet in deze onwezenlijke sfeer van bloeiende bloe men, tropische plantenweelde, warme lente zon en betooverende toiletten. Het is eerder de eenzijdige voorstelling van de wereld op zijn mooist, met alle lacunes der eenzijdigheid, maar met alle klem en charme van het top punt. Hier werkt alles mee om een feest te maken: over de golvende parken van Laeken, die zich over een heuvelland nabij Brussel uitstrekken en over uitgestrekte gazons en droomende vijvers den blik op de in de diepte liggende huizenzee van Brussel vrij latend, scheen een warme lentezon. De weidebloemen bloeiden in het gras, de rhododendronperken waren dikke bloemen trossen. Tegen een smetteloos blauwen hemel stegen de glazen koepels van de op den heuveltop gelegen koninklijke serres omhoog. Het oude hout van het park pronkte met jong groen. In de serres ging eerst recht een sprookjeswereld open: onder palmen en andere tropische boomen bloeiden de zeld zaamste bloemensoorten. En te midden van dit paradijs bewoog zich (Adv. Ingez. Med.) de chic van België. Tweeduizend genoodigden. Vele mannelijke autoriteiten. Daarover echter spreken wij in de tweede plaats. Wat is er te zeggen van 't mannelijk toilet? Een uniform ofeen jacquet, uniformer dan uniform. Des te meer vond het oog te zien in hetgeen de vrouwelijke sekse aan fleur aanbracht. Wat deden zij hier, de zwevend schrijdende schoo nen, op de garden-party? Genieten van den tuin, van de eer der uitnoodiging envan de beoefening der élégance. Zeg wandeltoilet, en gij weet hoe een man er uitziet. Doch wat is een middagtoilet voor een vrouw? Als zij jong en frisch is, is het wellicht een teer spel van lichte kleuren en stoffen, dat iets engel achtigs moet suggereeren. Is zij een donkerder type, dan wellicht een combinatie van gloeien de donkere kleuren, die het mysterie oproepen. Is zij al wat meer matrone, dan is het waar digheid en statie, welke langs de leden ten gronde plooit. Telkens is het iets anders, tel kens een andere poging om de eigen persoon lijkheid te doen spreken uit het feestgewaad. En bij dit alles de elegante conversatie, de hoffelijke begroetingen, de charmante ge sprekken. Le beau monde. En de jacquets en andere uniformen? Of schoon minder belangrijk op een tuin feest, waren het geenszins quantités négligeables, die zich daarin verhulden, integendeel. Het waren allen „personnalités": De presidenten der ka mers, de ministers, de gouverneurs der pro vinciën, burgemeesters, hoofdofficieren, ver tegenwoordigers van de zakenwereld en van de kunstwereld. Gedurende bijna twee uur had dit bonte ge zelschap door den lusthof van Laeken gefla neerd, toen, tegen half vier, de genoodigden werden gemaand zich te verzamelen rond de groote rotonde, een der grootste palmenserres, die op zeer gelukkige wijze versierd was. Gra naatkleurige velums, van het centrum van den koepel in golvingen nederhangend, tem perden de zonnestralen. Achter de palmen speelde een militaire kapel zachte uitgelezen muziek. Het was over half vier, toen het Wilhelmus weerklonk. Koningin Wilhelmlna en Koning Leopold verschenen ln de rotonde, vergezeld van Prinses Josephine Charlotte, Prins Boude- wijn en Prins Albert. De koningin droeg een wit zocnertoilet van lichte stof, met blauw paarse bloemmotieven versierd en gegarneerd RECLAME EN ELECTRICITEITSBEDRI3F Een lid van den gemeenteraad van een onzer industrie-steden stelde onlangs voor, het reclame-budget voor het electriciteitsbedrijf te halveeren. De wethouder antwoordde daarop, dal het voor een groot deel aan de recla me is te danken, dat dit bedrijf zoo gezond is geworden. Het was daarom alleszins gemotiveerd ermede door te gaan. In vergelijking met 1937 bijvoorbeeld is over 1938 een toename te consta- teeren van 30.78 pCt. Wij merken hierbij op, dat dagblad reclame in de campagne van dit elec triciteitsbedrijf een zeer groot rol heeft gespeeld. met een ceinture in dezelfde kleur. Ook de band om haar lichten stroohoed en haar handschoenen waren blauw-paars. De genoodigden hadden zich in twee hagen geschaard en waar de vorsten passeerden werden buigingen en révérences gemaakt. In het midden der rotonde waren de hoogstge- plaatste autoriteiten opgesteld, van wie er ver schillenden aan H.M. de Koningin werden voorgesteld. Vrij spoedig trokken de Koning en de Ko ningin zich weder terug. Twee buffetten in de hoofdserres werden toen open gesteld. Nog geruimen tijd bleven de gasten de wonderen van flora in de serres en tuinen bewonderen. Eenige oogenblikken kon men Koningin Eli sabeth, die zich zonder opzien te baren onder de gasten had gemengd, zich met eenige auto riteiten zien onderhouden. De zon begon reeds schuiner haar licht te werpen over het paradijs van Laeken, toen langzaam aan de auto's den uitgang van het park begonnen op te zoeken en geleidelijk de gasten afscheid begonnen te nemen. Het sprookje was ten einde. Omstreeks 6 uur hield H.M. de Koningin recep tie voor de Nederlandsche autoriteiten en ge noodigden m België in het gezantschap van hare Majesteit aan de Regentslaan. Terwijl de Koningin en de Koning gister avond aanzaten aan een intiem diner in het pa-leis te Brussel, -begon de Muntschouwburg zich reeds te vullen met de schitterende toi letten van de genoodigdeh voor de galavoor stelling. Galavoorstelling in Muntschouwburg. Het tweede gedeelte van deze galavoorstel ling werd bijgewoond door de Koningin en Ko ning Leopold. De Koningin droeg een wijde avondrobe, waarover heen een lange herme lijnen mantel, terwijl een schitterende dia deem haar hoofd sierde. Bij de intrede in de theaterzaal werden de Koningin en Koning Leopold langdurig door het publiek toegejuicht. Neêrland's Landsvrouwe dankte voor de hulde door telkens opnieuw het hoofd te neigen. Het gejuich hield evenwel eerst op, toen het orkest het Nederlandsche volkslied inzette. Alle aanwezigen, ook vele Belgen, zongen het Wilhelmus uit volle borst mede. Hierna werd de Brabanconne gespeeld, waar na ook Koning Leopold langdurige ovaties in ontvangst had te nemen. Te tién over elf was de gala-voorstelling ten einde. Wederom werden de beide Volks liederen gespeeld, alle aanwezigen verhie ven zich van hunne plaatsen en keerden zich naar de beide vorstelijke personen, die beminnelijk dankend, deze laatste hulde van dezen dag in ontvangst namen. Koningin Wilhelmina en Koning Leopold namen plaats in een gesloten automobiel, waarmede zij, geëscorteerd door officieren- motorrijders van het regiment der „Guides" en van het tweede regiment lanciers naar het Koninklijk Paleis terugkeerden onder luide toejuichingen van het publiek, dat zich ook thans niet onbetuigd liet en in grooten getale op het plein voor den Muntschouwburg aanwezig was. EERSTE KAMER aan de orde. DEN HAAG Woensdag. Nog ongeveer 14 dagen en de Volksraad zal zich in Indië al weer met Insulinde's begrooting voor 1940 hebben bezig te houden, terwijl de Eerste Kamer thans bijeen is om nog haar goed keuring aan die voor 1939 te hechten! Wel is dus het tempo, waarin dit alles hier te lande ge schiedt, bijzonder langzaam. Dat bleek ook he den weer, want rujtfig en breed werd het sena torial debat opgezet, net alsof zulks nu nog wel zin. had en alsof er ook al niet het noodige aan de overzijde van 't Binnenhof aangaande Indië en deze begrooting in het midden is gebracht. De heer Vijlbrief (s.-d.) richtte zich in zijn betoog o.m. tegen in zijn oogen bedenkelijke bevoorrechting van het bijzonder onderwijs in Indië om voorts met betrekking tot het vraag stuk der maritieme verdediging de vlootdeskun- digen met hun uiteenloopende meeningen om trent het al of niet gewenschte van den aan bouw van slagschepen, tegen elkaar uit te spe len. Als die heeren het al heelemaal niet eens zijn, moeten we aan zulk een trouwens onbe taalbaar duur grapje als het op stapel zetten van slagkruisers niet beginnen. Een gansch ander geluid liet prof. De Sa- vornin Lohman (c.-h.) hooren, die eerst reeds gepleit had voor meer eenheid wat de staatkundige organisatie van Indië's maritieme verdediging betreft (Koloinën en Defensie moe ten de handen ineen strengelen). Deze spreker wees er op, dat de veiligheid in het Verre Oosten er zeker niet minder op ach teruit gegaan is dan in Europa en dat op het oogenblik onze maritieme krachten onvoldoende zijn om het opgekomen gevaar te keeren. Evenmin als men zich door het tegen elkaar uit spelen van de deskundigen op het gebied van de werkloosheidsbestrijding laat verleiden daar voor nu maar verder niets te doen, mag zulks op defensie-terrein het geval wezen. Thans geldt op dit punt: „begin, begin, begin". Wat de kosten-kwestie aangaat, de c.-h. woordvoerder betreurde de uittreding van een zoo kundig fi nancier als mr. De Wilde uit het Kabinet, maar tevens gaf hij te verstaan, dat Indië een heele- boel waard is, ook bezuinigings-offers. Ten onzent geven we per hoofd voor De fensie nog niet 1/5 uit van wat de Engelschman doet. Elke cent aan Indië besteed acht spr. on gemotiveerd als we niet voor een dusdanige ver dediging zorgen, dat we redelijke kans hebben het te behouden. Prof. Lohman prees de gemotiveerde afwij zing door de Kroon van de petitie-Soetardjo, welke een ronde-tafelconfeerntie voorstond met 't oog op bespreking van de eventueele moge lijkheid aan Indië een Dominion-positie toe te kennen. Oppassen bleef z.i. de boodschap, want op den duur zou het aldus uitloopen op een vol komen losmaking van den band tusschen Ne derland en Indië. Dominion-status zou slechts het voorspel zijn van de meest volstrekte ge lijkheid en op die manier zou men volkomen in gaan tegen de historische lijn van een naar elkaar toegroeien van Nederland en Indië. De Regeering moest geen stap toegeven en ook niets in de door Soetardjo c.s. begeerde richting on dernemen. Tot besluit van den middag, gaf de heer Gelder man (lib.) wiens fractiegenoot Mr. v. Rappard over Defensie zal spreken te verstaan, dat de gevoerde deflatie-politiek toch maar juist gebleken was, dat hij van industria lisatie van Indië niet zooveel verwacht, daaren tegen optimistischer gestemd was t.a.v. hetgeen de landbouw nog zou kunnen opleveren. E. v. R. De „Koningin Emma" te Amsterdam. Woensdag is in de Amsterdamsche haven aan gekomen een van de beide nieuwe motormail schepen van de stoomvaart maatschappij „Zee land", de „Koningin Emma", die op 1 Juni a.s, tusschen Vlissingen naar Harwich in dienst zal worden gesteld. Het was een goede gedachte van de directie der stoomvaart maatschappij „Zee land" om ook de hoofdstedelijke haven kennis te laten maken met dit fraaie schip, dat door zijn bestemming uiteraard zelden in andere Ne derlandsche havens dan Vlissingen zal worden gezien. Een groot aantal personen uit scheepvaart- en handelskringen was uitgenoodigd om het schip te bezichtigen en ook de Amsterdammers, die daartoe ditmaal voor het eerst gelegenheid kre gen, waren opgetogen over de prachtige accomo- datie van dit eerste der beide schepen, dat be hoort tot de snelste soort schepen der Neder landsche handelsvloot en ongetwijfeld tot de fraaiste schepen, die de verbinding tusschen En geland en het vasteland van Europa onderhou den. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. besluit van 23 Mei 1939 is, met in gang van 1 Juni 1939. benoemd tot burgemeester der gemeente Steenwijkerwold: F. M. van Pan- thaleon Baron van Eek. BESTELLER VEROORDEELD WEGENS DIEFSTAL UIT POSTPAKKETTEN. 's-GRAVENHAGE, 24 Mei. Ondanks zijn pertinente ontkentenis is de 41-jarige P.T.T.- besteller G. C. A. W. veroordeeld tot een ge vangenisstraf van twee jaar met aftrek van de preventieve hechtenis, wegens diefstallen uit postpaketten, welke aan hem ter behande ling waren toevertrouwd. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft in hooger beroep, conform den eisch van den advocaat-genera al, dit vonnis bevestigd. HOOGLEERAARSBENOEMING TE LEIDEN. Bij Kon. besluit van 23 Mei 1939 is benoemd tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Rijksuniversiteit te Lei den, om onderwijs te geven in de pharmacogra- fie, de Galenische pharmacie en de receptuur: dr. W. A. Goddijn, thans buitengewoon hoog leeraar. Varsseveld eens Varus' hoofd kwartier. Een museum aan den Romeinschen veldheer gewijd. De burgemeester van Wisch, de heer J. J. G. Boot heeft het „Varus-museum" te Varsseveld officieel geopend. Naar aanleiding van dit feit is door het verkeersbureau Varsseveld een bro chure uitgegeven: „Was Varsseveld eens het zo merkamp van den Romeinschen veldheer Va- rus?" Hierin wordt de mogelijkheid geopperd dat het Zuidelijk deel van den Achterhoek de his torische plaats zou zijn waar de Romeinsche veldheer Varus zijn nederlaag heeft geleden. Volgens den Romeinschen geschiedschrijver Tacitus, aldus ontleenen wij aan de brochure, die omstreeks 100 jaar na Christus' geboorte leefde, was in het jaar 9 n. Chr. Publius Varus Romeïnsch Stadhouder in de bezette gebieden in deze streek. Terwijl Varus gedurende den win ter zijn vaste kwartieren aan den linkeroever van den Rijn betrok, had hij gedurende den zo mer een versterkte legerplaatts betrokken, welke gelegen was aan de Visurgis. Deze versterkte legerplaats was met de basis aan den Rijn door een Romeinschen weg. ver bonden, te weten van Xanten (waar in het jaar 1925 door een Hollandschen architect nog een Romeinsche arena ontdekt en blootgelegd werd) naar Wezel (10 K.M.), van Wezel naar Ringen- berg (10 K.M.), van Ringenberg naar Bocholt (10 K.M.), van Bocholt naar Aalten (10 K.M.) en van Aalten tot den hoofdtoegang van de le gerplaats, langs den thans nog zoogenaamden Romienendiek ook 10 K.M. Deze legerplaats lag aan de Zuidzijde van de zooeven genoemde heirbaan, en het huidige Varsseveld moet als het middelpunt, het hoofdkwartier van den op perbevelhebber, beschouwd worden. Hier kunnen dus Romeinsche oudheden in den grond worden vermoed. Varsseveld ligt niet ver van de Slingebeek. Over Mr. Sheldon. Mei in Oxfordshire. Mister Sheldon hielp ons in het vroege voorjaar met het planten van honderd note- boomen. Wij waren dat al eenigen tijd van plan. De grond scheen er geschikt voor, de hazelnoten in den tuin gedroegen zich althans bijzonder goed. Verder duurt het minstens vijf jaar voor een hazelnoot begint te dragen en nog een verdere tien jaar voor hij op volle kracht begint te produceeren, wat hij 150 jaar lang kan volhouden De eerst komende jaren is er dus geen ander onder houd dan jaarlijks snoeien en het gras er om heen af en toe maaien. Ook is de even tueele oogst minder aan bederf onderhevig dan appelen of pruimen en dus makkelijker aan de markt te brengen. Alles voordeelen, als je er betrekkelijk weinig tijd aan kunt geven. Het meest aantrekkelijke is echter ongetwij feld, dat het werk is op langen termijn. Wat is prettiger dan in dezen dag-bij-dag tijd eens vrijmoedig vijftien jaar vooruit te denken en te beginnen aan iets, waarvan je pas over vijftien jaar resultaat kunt verwachten. Een ding te planten, dat over 150 jaar nog even rustig hazelnoten staat vorot te brengen als te voren, Hitler of géén Hitier, en op de zelfde hoogstwaarschijnlijk nog even groene heuvelhellingdat bekoort. Mr. Sheldon vond het een minder hoog dravend genoegen. Eigenlijk vond hij het op z'n zachtst gezegd vreemd, dat iemand zich met zulke langzame boomen zou willen op houden. Er zijn toch wel boomen, die vlug ger resultaten leveren. Meer zegt Mr. Sheldon er niet van. Daar is hij te wijs en te beleefd voor. Wel heeft hij mij wat zaai-erwten ge bracht: een nieuwe soort, die ik eens moet probeeren. En als speciale recommendatie heeft hij er aan toegevoegd dat het de snelst rijpende soort is, die hij kent: binnen 10 a 12 weken na zaaien, oogst je de erwten. Mr. Sheldon was in zijn jonge jaren de dorpshoefsmid. Daarna heeft hij langen tijd een garage met benzinepomp gehad en nu leeft hij van een klein pensioen en verdient er zoo het één en ander bij met losse kar weitjes. Hij is over de zestig maar forsch ge bouwd en met een goedig, glunder gezicht. Pas als je hem in een kouden Oostenwind, zeulend met palen voor de omheining, de heuvel op ziet klauteren, merk je dat hij toch zoo kaarsrecht niet meer is. Maar hij moet er niets van hebben als je hem aanraadt, hét wat kalmpjes aan te doen: „Stilzitten doet een man van mijn afmetingen geen goed" zegt hij vervaarlijk en torst weer verder. De omheining is noodig om de nieuwe aan plant tegen de koeien te beschermen, die de rest van het veld bewonen. Bovendien krijgt iedere boom nog een kraag van kippengaas, vanwege de konijnen, die niets liever doen dan de schors van pas geplante jonge boomen beknabbelen. Mr. Sheldon graaft de kuilen, wat zoo makkelijk niet is. want af en toe stuiten we op een steenlaag en dan moet er een houweel bij te pas komen, wat merkwaardig genoeg net een kolfje naar zijn hand is. Ik knip het kip pengaas met een nijptang op de vereischte lengteneerst geen onaardig baantje maar na een paar pijnlijke vingers veel min der plezierig. Mr. Sheldon beweert evenwel dat een goed karwei moeilijk hoort te zijn Hij werkt graag buiten. „Jammer, dat er geen geld in zit", zegt hij, anders had hij het z'n zoons ook graag ge gund. De één werkt in de Morris-motorfabrie- ken, de ander volontairt bij Oxford's Electri citeitsbedrijf. Hij verdient er de eerste ander half jaar weliswaar niets en heeft late uren maar electriciteit is een ding van de toekomst, meent vader Sheldon. „Dat kan toch niet mis sen" zegt hij bezorgd. Hij is genoeg plattelander om aan horloges weinig te hechten. Het zijne is of thuis, of stuk of het loopt achter. Maar hij is tevens voldoende versteedscht om den tijd van schaften niet bij den stand van de zon, maar bij het schrille geluid van de sirene van de steenfabriek, beneden in het dorp, te bepalen. „Even een boterham eten", zegt hij als het zoover is en hij in z'n ouwe Ford dorpwaarts rijdt. Soms brengt hij een boterham mee en een flesch limonade. Bier drinkt hij niet: „Niet goed voor een forschen kerel zooals ik". Aard appelen eet hij maar weinig: „Zetmeel is uit den booze voor iemand met mijn proporties." Ook gelooft hij niet in warme maaltijden midden op den dag in tegenstelling tot zijn vrouw, die den boel graag zoo vroeg mogelijk aan kant heeft. „Niks gedaan als je den hee- len dag werkt. Slecht". Hij zou overigens geen Engelschman zijn als hij niet zijn eigen idee had over wat goed en wat slecht voor hem is. Toch kunnen de geschillen met zijn vrouw zoo hoog niet loopen. Hij is wel groot van for maat, maar zijn gezicht is te goedig, z'n hu meur altijd even goed. En als ik hem na een dag werken onderweg in den tuin een bos wilde primula's pluk, die daar langs het pad staan te bloeien, met de bedoeling hem met een fleurig knoopsgat naar huis te sturen, vindt hij dat een bebloemd knoopsgat niet bij hem past, maar dat hij ze erg graag voor de vrouw zal nemen. Die houdt erg van een bloemetje in huis. Mr. Sheldon is allesbehalve kwaad, en hij heeft plezier in zijn eigen leven. Wat niet ge- In KARPETTEN wonder-wat. U zult verbaasd staan over veelzijdigheid onzer sorteering maar in één punt komt elk karpet overeen, n.l. een lange levensduur Vraagt naar onze bekende Kroon. Karpetten (eigen dessins) 0.a 225 X 310 /J6' TdeSi ifix*. lUü üdeJuejj), (Adv. ingez. Med.) ring is, als je bedenkt dat de naam Sheldon tweemaal voorkomt in het dorps-gedenk tee- ken voor gevallenen in den laatsten oorlog en weet dat deze Sheldon in Salonik' heeft gevochten, er typhus heelt gehad en nu nog aan het droge Macedonische landschap denkt als aan een nachtmerrie. Toch heeft hij no» genoeg vriendelijke gedachten om me op een morgen een zak van z'n eigen gekweekte sja lotten te brengen flinke sjalotten; van 't jaar heeft hij ze nog vroeger geplant en hoopt ze nog grooter te krijgen "en wat stekjes van een plant, die volgens hem een overvloed van bloemen produceert. Deze twee zijn paars, een mooie zacht-paarse kleur, dat is een witte en dat zachtrcse; goed stevig plan ten; ik hoop dat ze het doen. Het leven bevalt hem en ook de politieke onrust zou hem niet beangstigen, als hij maar zeker wist, dat ze in geval van oorlog met hem in plaats van met zijn zoons tevre den zouden zijn. Terwijl we staan te praten, slaat hij rustig een bij gade, die hem op de hand heeft gesto ken en nu in een klein kringetje rondkruipt. ..Kijk eens hoe aardig dat is", zegt hij. „Bijen doen dat altijd. Als je ze kalm hun gang laat gaan, loopen ze net zoo lang rond om de plek, waar ze je hebben gestoken, tot ze kans zien de angel weer vrij te werken." En hij wacht aandachtig tot het kleine ding, weer vrij, nog even op z'n hand heen en weer loopt vóór het opvliegt en met enkele dansende halen uit het gezicht verdwijnt. Vr. S. HEVIGE BRAND IN EEN WONING AAN DE HEERENGRACHT. Verdieping en zolder uitgebrand. Woensdagmiddag tegen vier uur werd de brandweer te Amsterdam gewaarschuwd voor een uitslaanden brand. Het was een hevige brand, welke woedde op de derde verdieping van perceel Heerengracht 377, bewoond door mej. Rebel, die echter afwezig was. De brand was ontstaan in een kast, waar een brandend petroleumstel, met daaiop een fluitketel, stond. Vermoedelijk is de vlam van het toestel opgetrokken waardoor het vuur zich aan zijn omgeving kon mededeelen. De spoedig gearriveerde brandweer bestreed net vuur met drie stralen. Om ongeveer half vijf kon gesemd worden, dat men den brand meester was. De vrij aanzienlijke schade deveid epmg en ook de zolderverdieping zijn geheel u ge brand welke het vuur veroorzaakte, wordt niet door verzekering gedekt. CA5TEU.ÜM I /VARSSEVELD f GEM. Wise») SCHAAL t: IQ.QOO ONTEVREDEN AUTO-KOOPER DREIGT MET REVOLVER. GRONINGEN, 24 Mei. Iemand uitfleifzijl heeft met bedreiging van een revolver in een café alhier getracht van een caféhouder een bedrag aan geld los te krijgen. Eenigen tijd geleden had hq van den G ninger een auto gekocht en betaald. overweging bleek hij over dezen koop vreden te zijn en derhalve wilde hu zijn 0 terug hebben. De verkooper voelde daar echter weinig en dit wond den man dermate op, dat j gisteren gewapend met een revolver na café begaf, om te trachten met„ew zin door te zetten. De caféhouder wist te ontkomen en riep de hulp van de p in. De ontevreden autobezitter had inm tl de vlucht genomen, doch kon in zyn w plaats gearresteerd worden. DE KUNSTSCHILDER E. R. D. SCHAAP OVERLEDEN. Woensdagochtend is in zijn woning Villa N<wa te A'nkeveen in den ouderdom van 77 ja leden de bekende kunstschilder E. R. D. oud-voorzitter van de vereenigmg „ot. officier in de orde van Oranje Nassau. Heidebrand door een lichtkogel. Door een lichtkogel. welke tijdens een oef e ning van de in het infanterieschietkamp Ha kamp gelegerde mariniers, werd af= is Woensdagmiddag in het mditair A. tusschen Harskamp en Otterloo bra staan. «v^on on- Ongeveer driehonderd mariniers nam der leiding van de aanwezige officieren blusschingswerk ter hand, doch eerst; uur zwoegen was men den brand meest een oppervlakte van 12 HA. is de he heel afgebrand.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 8