ONTWERP VAN DRIEVOUDIG VERBOND DE RAMP VAN DE „SQUALUS' Aan Parijs voorgelegd. KREYMBORG ,Alv- 'Wi Mei,) VRIJDAG 26 MEI 1939 De Fransche regeering heeft gis teren door bemiddeling van haar ambassadeur te Londen den tekst ont vangen van het ontwerp van het drie voudig Britseh-Fransch-Russisch ae- coord. Het ontwerp werd onmiddellijk door het ministerie van buitenland- sche zaken in studie genomen. In welingelichte kringen verklaart men dat Parijs en Londen zonder moeite tot overeenstemming zullen komen, aangezien het er nog,slechts om gaat de juiste bewoordingen van den tekst te vinden. Minister Bonnet zal vandaag den Sovjet-am bassadeur Soeritz ontvangen en hem den tekst van het ontwerp overhandi gen. De Britsche regeering heeft een copie van Chamberlain's verklaring in het Lagerhuis doen toekomen aan de Russische ambassade, alsmede aan den Britschen ambassadeur te Moskou, die de mededeeling ter kennis van de Russische regeering zal brengen. Hoewel officieele kringen te Londen uiterst gereserveerd zijn over den aard en den vorm der jongste Britsche voorstellen aan de Sovjet- regeering, verneemt de diplomatieke corres pondent van Reuter, dat men in welingelichte kringen gelooft, dat zij betrekking hebben op de volgende drie punten: 1. Een pact van wederzijdschen bijstand, dat in werking zou treden in geval van een di recte agressie op het grondgebied in Europa van een der drie verdragsluitende partijen. Dit zou voorafgaan door een verklaring der drie partijen, welke' voor een dergelijke be dreiging zou gelden tot het formeele pact zal zijn gesloten. 2. Overleg en zoo noodig optreden in geval van een directe agressie op het gebied van een der staten welke door de drie verdragsluitende partijen worden gegarandeerd. De vraag, welke staten onder dezen waar borg zullen vallen is een der bijzonderheden, waarover nog niet gesproken is. Ook wordt vernomen, dat een staat, welke het slachtoffer zou worden van een agressie verzet moet bieden aleer de garantie zou in werking treden. 3. Overleg tusschen de generale staven der drie partijen ter verzekering van een zoo doelmatig mogelijke samenwerking van de strijdkrachten te land, ter zee en in de lucht der drie staten indien op hen het beroep zou worden gedaan een agressie te weerstaan. Er schijnt goede reden te bestaan dat de overeenkomst eventueel deze algemeene lij nen zal volgen. Hoewel zij niet volledig voldoening geven aan het oorspronkelijke Russische voorstel in zake een volledig defensief bondgenootschap, zouden zij, feitelijk voorzien in ieder geval van een directe bedreiging voor de drie groote mogendheden in Europa en geen be dreiging vormen voor een staat, welke zijn politiek baseert op vreedzame samenwerking. Duizend dooden bij bombarde ment op Tsjoengking. „As-landen zullen antwoorden op de omsingeling." Paul Reynaud: Frankrijk's financieele kracht neemt dagelijks toe. Geen buitenlandsche schuld meer op korten termijn. Naar de diplomatieke medewerker van Reu ter te Londen verneemt, begrijpt men in Brit sche officieele kringen niet wat bedoeld wordt met de in de te Berlijn uitgegeven ge- inspireerde verklaring voorkomende zin snede omtrent een „laatste uitnoodigmg van de as-mogendheden aan de democratieën tot gemeenschappelijke oplossing van de Euro- peesche vraagstukken". Het standpunt der Britsche regeering, zoo wordt uiteengezet, is dat alle verplichtingen, die z-ij heeft aangegaan of nog op zich zal nemen, pas van kracht zullen worden ingeval van een daad van agressie, die de onafhanke lijkheid van een souvereinen staat bedreigt. Zoolang derhalve niet zulk een daad van agressie wordt gepleegd, kunnen deze ver plichtingen niet in werking treden en ka er ook geen sprake zijn van omsingeling. De Britsche regeering heeft er integendeel'voort- .durend op gewezen, dat de hangende proble men door onderhandeling behooren te worden geregeld en zij blijft te allen tijde bereid, tot dit doel haar medewerking te verleenen. Paul Reynaud. E#j de radiorede, die de Fransche minister van financiën, Paul Reynaud, Donderdag heeft gehoude^, deelde hij in de eerste plaats mede dat de leening, welke dien dag was gesloten, meer heeft opgebracht dan eenige leening in de afgeloopen elf jaar. Ge durende dezen tijd heeft geen enkele leening meer dan tien milliard op gebracht. In de tweede plaats deelde de minister mede dat Frankrijk op het oogenblik geen enkele leening op korten termijn in het buitenland heeft uitstaan. De zesmaandsche leeningen werden gebracht op zes jaar en de goudclausule werd geschrapt. De snel op elkaar volgende vervaldagen hadden c-ns kunnen noodzaken, tusschen 5 Juni en 29 Februari de enorme som van 6 milliard francs te betalen, 6 milliard betaal baar in goud, d.w.z. ten laste van onze oor- logsschatkist, aldus Reynaud. Onder de huidi ge omstandigheden was deze dreiging een ernstig punt van ongerustheid voor de re geering. Sedert Woensdag bestaat deze drei ging niet meer. Ik heb in de eerste plaats besloten de zwaarst drukkende leeningen tot een bedrag van 600 millicen af te lossen. Wat de rest betreft, meer dan 5 milliard, deze is 1 geheel geconsolideerd. Ik heb Woensdag met Engelsche en Nederlandsche banken twee contracten geteekend, op grond waarvan al deze bons op korten termijn worden omgezet- in bons met een looptijd van zes jaar. De goudclausule, die c-p een gedeelte van deze bons op korten termijn voorkwam, is niet in de nieuwe stukken opgenomen. Deze leeningen zijn voor twee derden geplaatst a pari met een rente van 4 pet per jaar en voor een derde tegen een koers van 97.5 pet. met een rente van pet. Ook hier, zoo vervolgde de minister, heeft het vredelievende Frankrijk zijn wapenrusting thans in orde gebracht. lederen dag neemt onze financieele kracht toe. De laatste twee dagen heeft de Fransche Bank meer dan 6V2 ton goud ontvangen. Zie daar het antwoord aan hen, die in de wereld de beteekenis van de krachtsinspanning van Frankrijk trachten te verminderen. Laatste uitnoodiging tot samenwerking werd volgens Berlijn afgeslagen. In een te Berlijn aan de buiten landsche pers verstrekte, geïnspireerde verklaring omtrent de Britsch-Fran- sche pogingen een accoord met de Sovjet-Unie tot stand te brengen, wordt, naar Reuter meldt, gezegd dat de totalitaire mogendheden niet zul len nalaten, op deze „nieuwe omsinge lingspoging op de juiste wijze te antwoorden". De te Genève afgelegde verklaringen van de ministers van buitenlandsche zaken van Engeland en Frankrijk en de Britsch- Fransche pogingen met alle middelen een pact met Moskou tot stand te brengen, wor den, zoo wordt m de verklaring o.a. nog zegd, in politieke kringen alhier beschouwd als een bewijs, dat de. West-Europeesche mo gendheden de laatste uitnoodiging van de as- mogendheden aan de democratieën tot het gemeenschappelijk oplossen van de Europee- sche vraagstukken van de hand hebben ge wezen. Welke is de „laatste uitnoodiging^'? „Vergiftigingssyndicaat" het gerecht. Een der vrouwelijke verdachten legt een bekentenis af. PHILADELPHIA, 26 Mei. De eerste strafzit ting in het groote proces van de massa-moordaf- faire, die zooveel beroering heeft gewekt, is van daag begonnen. De 45-jarige Morris Bolber, een van de verdachten heeft een bekentenis afgelegd. Daarentegen hebben Mrs. Mandiuk en Mrs. Romualdo, die beiden ervan beschuldigd wor den hun man vergiftigd te hebben teneinde de verzekeringspremies in handen te krijgen, ont kend. Ook Petrillo, een van de hoofdverdachten, die niet minder dan 21 menschen vermoord zou hebben, Cesare Valenti, naar men zegt oud-lid van de beruchte „Maffia" in Italië, die tot taak had de vrouwen, die hun mannen vergiftigd had den uit den weg te ruimen, opdat zij niet als ge tuigen op zouden kunnen treden, en David Brandt hebben hun onschuld betuigd. Twee an dere verdachten in dit reusachtige proces hebben nog bekend. Vooral de bekentenis van Bolber heeft de autoriteiten belangrijke aanwijzingen bij het on derzoek gegeven. De belangstelling voor de strafzitting,, was uiteraard bijzonder groot. De ontkentenis van David Brandt, vroeger handelaar in schrijfmachines, die er van beticht werd mede plichtig geweest te zijn aan den moord op Man diuk, werd op luiden toon geuit. Ook de weduwe van Mandiuk, een van de z.g. „arsenieumwedu- wen" zeide: „Ik ben onschuldig". (United Press) Stad op vele plaatsen opnieuw in vlammen. Donderdagavond hebben 27 Japan- sche vliegtuigen de dichtbevolkte benedenstad van Tsjoengking hevig gebombardeerd. Er braken vele groote^ branden uit en tot de vele getroffen" gebouwen behoort ook een groote Chineesche Bank. Bij dit bombardement zijn ongeveer duizend slachtoffers gevallen. Twee Japansche bommenwerpers zouden door Chineesche jachtvlieg tuigen zijn neergehaald. Anti-semietische actie te Praag. Ontploffing nabij synagoge. Donderdagavond is te Praag een helsche machine ontploft in het vroegere ghetto van Praag, niet ver van de synagoge. De explosie vernielde den ingang van een huis en bedolf twee personen onder het puin. Zij werden ern stig gewond. De politie is van meening dat men hier te doen heeft met het optreden van de fascisten, die op het oogenblik een antisemietische cam pagne voeren. Het is de derde ontploffing sinds een maand, welke geschiedt bij den ingang van een Joodsch huis. In den afgeloopen nacht heeft de politie op het Wenceslausplein een groep in uniform ge- kleede fascisten uiteengejaagd, die daar be toogden ten gunste van een snelle oplossing der Joodsche kwestie. Volmachten voor liet Britsche ministerie van voorraden. Wetsontwerp ingediend. Een Donderdag te Londen gepubliceerd wets ontwerp inzake de instelling van een ministerie voor de voorraden beoogt volledige volmachten te verstrekken, zooals in geval van oorlog voor een minister voor de munitievoorziening noo dig zou zijn. Speciale tijdelijke bevoegdheden, die in re serve zouden worden gehouden, hebben o.a. betrekking op voorrang voor de uitvoering van regeeringsorders en op requisitie van de pro ductie als de voorrang niet tot het beoogde doel leidt. De duur der volmachten is voorloopig op drie jaar vastgesteld, doch kan daarna van jaar tot jaar verlengd worden. Zij worden gekenmerkt als bevoegdheden in reserve, omdat de voorbereidingen voor de ver dediging tot dusver verricht zijn met de wel willende medewerking van de industrie en de hoop gekoesterd wordt dat deze samenwerking zal voortduren. De wet is eveneens van toepassing op Noord Ierland. Waarom kan Waarborg-Kleeding zoo billijk in prijs zijn? Omdat KREYMBORG zoo scherp CONCURREERT Waarborg-Kleeding alléén bij Hoop op redding der 26 achtergeblevenen opgegeven Onderscheidingen van de Academie Framjaise. De Saint Exupéry en Jacques Boulenger. De Académie Frangaise heeft den roman prijs verleend aan Antoine de Saint Exupéry voor zijn roman „Terre des Hommes" en de groote literatuurprijs aan Jacques Boulenger voor zijn verzamelde werken. De Saint Exupéry heeft reeds in 1931 de Prix Femina gekregen voor zijn boek „Nacht vlucht", waarin hij het "gevaarlijke werk van den vlieger beschrijft. Hij is zelf vlieger ge weest. Ook Boulenger'is oud-vlieger en zijn eerste werk handelde over de luchtvaart. Het droeg tot titel „En Escadrille". Hij heeft zich even wel niet tot de luchtvaart beperkt en schreef over Rabelais, alsmede verhalen, schetsen, reisbeschrijvingen en critieken. Jacques Boulenger sprak op 4 Februari j.l. te Haarlem voor de Alliance Frangaise over het onderwerp „De rol van de vrouw in de Middeleeuwsche literatuur". DE BADENWEILER MARSCH. Volgens een Woensdag gepubliceerd decreet mag de Badenweiler marsch, een van de ge liefde marschen van Hitier, voortaan nog slechts in tegenwoordigheid van den Führer gespeeld worden. Leider der Ainerikaansclie nationaal-soeialisten gearresteerd. Uit New-York wordt gemeld dat de leider van den Duitsch-Amerikaansche bond, Fritz Kuhn, te Krumansville in Pensylivania ge arresteerd is. Vermoedelijk beteekent dit het einde van de nationaal-socialistische orga nisatie in Amerika. Naar Havas uit New-York meldt heeft men alle hoop opgegeven de 26 matro zen, die nog in de duikboot „Squalus" zijn achtergebleven, te redden. De dui kers hebben geconstateerd, dat zij zich in de onder water geloopen afdeeling bevinden. Aan boord van het Amerikaansche oorlogs schip „Brooklyn", dat meegeholpen heeft aan het reddingswerk bij het ongeluk van de „Squa lus", heeft een vertegenwoordiger van United Press een ondei-houd gehad met den duiker John MacDonald, die de opvarenden van de „Squalus" met de reddingskamer naar de oppervlakte heeft gebracht. Hij vertelde hoe de laatste acht overle venden uit de „Squalus" uit de duisternis op den bodem van den Oceaan, veertig vadem diep, naar boven werden gehaald. De kabel, die de duikerklok naar boven moest hijschen raakte op een oogenblik vast, zoodat het scheen alsof het water, waaraan zij zoo juist ontsnapt wa ren toch nog hun graf zou worden. Met de acht overlevenden en zijn collega Mi- halowski zat MacDonald opgesloten in de dui kerklok. Het leven van nog een man hing van de sterkte van de onklaar geraakte kabel af, daar een andere duiker zich nog op het dek van de „Squalus" bevond. Onze medewerker vroeg MacDonald „wat de den jullie, toen de duikerklok bleef steken?" „Wij maakten grapjes". MacDonald zeide dat er een oongeblik stilte heerschte toen de klok niet verder steeg. Toen maakte iemand een kwinkslag en de spanning was verdwenen. MacDonald onderzocht het toe stel, begreep wat er aan haperde en zag in dat het eenige wat hij kon doen was de klok weer te laten zakken tot den zeebodem en opnieuw op te stijgen, als de kabel hersteld was. Zelfs toen de mannen weer daalden naar de donkere diepten, waar zij juist vandaan kwamen, gingen zij door met lachen en schertsen. Admiraal Cole zeide: „Een der mannen, die gered zijn, heeft verteld dat het daar beneden 7 graden onder nul was en bij die temperatuur kan niemand lang leven, zelfs al is er nog eenige lucht". De commandant van de „Squalus", luitenant Oliver Naguin, vertelde aan den verslaggever van United Press, dat hij op het oogenblik dat de ramp zich voltrok in de centrale controlekamer was. Hij wilde niet ingaan op de techni sche bijzonderheden Wel zeide hij dat zijn officieren en manschappen voor 100 percent hun plicht hebben gedaan. „Geen oogenblik heb ik er aan getwij feld dat wij gered zouden worden, voor al toen ik hoorde dat de „Falcon" al onderweg was. De „Sculpin" was het eerst boven ons en ver richtte geweldig veel werk. Ik liet de aanwe zige boei los om onze ligging aan te geven. De achterin het schip gelegen compartimenten wer den naar mijn meening onmiddellijk door het water overstroomd. Uit de positie waarin wij lagen bemerkte ik terstond dat de in het achter schip gelegen compartimenten onder water ston den. Voor de eerste maal kregen wij water bin nen, toen wij na het duiken op een diepte van 50 voet waren gekomen. Wij leegden alle be schikbare ballasttanks, maar het schip kwam in een hoek van 30 graden te liggen en zonk vervolgens op den bodem, waar het bleef lig gen in een hoek van ongeveer 11 graden. Wij konden niets' doen voor de menschen in het achterschip. Wij deelden de Momsen-longen uit en zonden rooksignalen omhoog. In de controle kamer is geen gas geweest. Wij besloten de „lon gen" pas in het uiterste geval te gebruiken. Aan den electricien Lloyd B. Manness danken wij ons leven. Hij heeft nl. onmiddellijk de deuren ge sloten naar het actherschip, zoodat het water de controlekamer niet kon bereiken. Dit werk ver- eischte bovenmenschelijke kracht wegens de scheeve ligging van de boot en door het bin- nenstroomende water". De daad van Manness. De electricien Mannes heeft in een door de marine-autoriteiten goedge keurd interview nog aan United Press medegedeeld dat vijf menschen uit het achterschip ontsnapt zijn voordat hij de zware deur sloot. Door het sluiten van deze deur heeft hij zijn eigen leven en dat van 32 metgezellen gered, maar de levens van de 26 anderen moest hij op offeren. HU zeide: „Toen het water stee» mUdat de tijd om te handelen Sf""' Daar het schip scheef lag en de dü„. W1!- hpnpHpri 1 iCTCf/inrlon V benedenliggenden kant af gesloten n den den, moest ik mij met al mijn krachUo t 7'~ werpen. Ik had haar reeds ten deelê i T toen ik verschillende mannen in het art, ïn' hoorde schreeuwen: „Houd haar one» p haar open". Daarom liet ik de deu? Li t draaien op de hengsels. Manness vertélt tat mannen, die nnn niic+ lc*ue Cm! qp 6ov.ro. ivicumess verteldp ri-,t mannen, die nog juist op het nippertje Ln dood ontsnapten 5 in getal waren- nil ,detl chard, Boulton, Washburn cn lsaach B'an' De kans, dat er nog iemand in i van de „Squalus" in leven is, is dus vriiléi gesloten, aldus voegt de verslaggever hii, toe. Toch worden de reddingspogingen nt opgegeven. Duikers zuilen trachten hét water geloopen deel van de onderzeeë te dringen, hetgeen hun niet gemakkelnk 1 vallen. Zoo mogelijk zullen de duikers ie a ken van de slachtoffers naar boven breLeï Is dit met mogelijk, dan zal men moeten ST ten tot de „Squalus" gelicht is. PROGRAMMA Drie verdachten uit het vergiftigingsproces te Philadelphia. V. 1. ji, r.: Mrs. Mandiuk, Mrs. Romulado en Amadeo Muscelli, Opperste Sovjet bijeen. Donderdag is de derde zitting van den opper sten Sovjet in het Kremlin geopend. Op het pro gramma staan vier punten: Ratificatie van de begrooting der Sovjet Unie voor 1939 en rapport over de begrooting 1937. De instelling van een volkscommissariaat voor industrieele constructie. De instelling van een volkscommissariaat voor het automobieltransport in de Unie van Sovjet republieken. De ratificatie van de decreten van het presi dium van den Oppersten Sovjet, uitgevaardigd tusschen de tweede en derde zitting. De eerste drie punten zijn ingediend door den raad van volkscommissarissen, het vierde door het presidium van den Oppersten Sovjet. Met algemeene stemmen werd het programma goedgekeurd. De aankondiging van de hooge militaire be- gróoting door Zverev, den volkscommissaris van financiën, lokte een geweldig applaus uit. De verhooging van de voor defensie bestemde bedragen is, naar Zverev o.m. verklaarde, noodig geworden door den internationalen toestand. Alle landen en in'het bijzonder de fascistische, hou den thans een bewapeningswedloop, zeide hij. Hij voegde hieraan toe, dat het leger en de vloot thans gereed zijn om de slagen van de oorlogs drijvers met driedubbele kracht te beantwoorden De vergadering werd bijgewoond door vele gasten: Stachanof-arbeiders, vertegenwoordigers van de intelligentie en het roode leger, het diplo matieke corps en binnen- buitenlandsche jour nalisten. ZATERDAG 27 MEI 1939. HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 Gramofoonmuziek (Om 8.15 Berich ten). 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 GocNiens: e halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest (100 —1.20 Gramofoonmuziek. ca. 1.15 Berichten) 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoonmu ziek. 2.45 Kinderuurtje. 4.00 Gramofoonmuziek 4.30 KRO-orkest en solist. 5.15 Filmpraatje, 5.30 Gramofoonmuziek. 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek weekover zicht. 6.45 Berichten, Gramofoonmuziek. 7,00 Berichten. 7.15 Causerie „Het Katholiek herstel na de Hervorming". 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A. N. P., mededeelingen. 8,15 Overpeinzing met muzikale omlijsting. 8.35 Gra mofoonmuziek. 8.45 Gevarieerd programma. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Religieuze decla matie (met muzikale omlijsting). 11.10—12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301,5 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30 8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 Berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek (ea. 12.15 Berichten). 2.00 Causerie „Hoogtij in het bijenleven". 2.15 Gemengde arbeiderszangver- eeniging „Herleving", Arnhemsche Orkestver- eeniging en solisten (opn.). 3.00 Reportage, 3,30 VARA-orkest. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 Espe ranto-uitzending. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.50 Mondaccordeonvereeniging „De Nachtegaal" (opn.). 6.00 Orgelspel (opn.). 6.38 Berichten. 6.307.00 Groningsche uitzending. 7.05 VARA- Kalender. 7.06 Felicitaties. 7.10 Politiek radio journaal. 7.30 Reportage. 8.00 Herhaling SOS- Berichten. 8.03 Berichten A. N. P., VARA-Varia. 8.20 VARA-orkest en solisten. 9.00 Puzzle-uit- zending. 9.15 En nu.... Oké. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Radiotooneel. 10.55 Causerie over het Bondsfeest van het Koninklijk Nederlands,:h Gymnastiekverbond. 11.10 Souvenir-orkest. 11.40—12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Piano voordracht, 11.50 BBC-Horthern orkest. 12.35 Pianospel. 12.50 Gramofoonmuziek (In de pauze: reportage). 1.20 en 1.50 Reporta ges. 2.00 Zangvoordracht? 2.20 Mario de Pietro's Mandoline-orkest. 3.05 BBC-Zangers. 3.35 Orgel spel. 4.05 Jack Wilson's kwintet. 4.40 Reportage. 4.50 Sid Phillips en zijn orkest, solisten en een sectie van het BBC-koor. 5.50 Reportage. 620 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Pianovoor dracht. 7.20 Actueele uitzending. 8.20 Variété programma. 9.20 Berichten. 9.50 Uit Amerika. Amerikaansch overzicht. 10.05 Zangvoordrac.it. 10.35 BBC-Theaterorkest en soliste. 11.20 Jack Harris en zijn Bande 12.1012.20 Berichten. RADIO PARIJS, 1648 M. 9.00; 10.00; 10.25 en 11,20 Gramofoonmuziek. 12.30 Zang. 1.00 Gramofoonmuziek. 2.50 Zang. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.35 Zang. 3.50 Piano voordracht. 4.05; 5.05 en 6.35 Zang. 6.50 Piano voordracht. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.50 Kaaio- tooneel. 9.30 Rose Cornaz' gitaar-ensemble, luw Blaaskwintet van de Garde Répubhcaine, - Bathori en soliste. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.20—12.50 Jo Bouillon en zijn orkest. KEULEN, 456 M. tit M 6.50 Gramofoonmuziek. 7.30 ^altei m. orkest. 8.50 Schupo-orkest. 12.20 W eensch phonie-orkest. 1.35 OmroepkleinoikcsL Gramofoonmuziek. 4.20 Hermann Hageseui orkest. 6.05 Pianovoordracht. 7.00 Graniofoo muziek. 7.30 Mandoline-orkest >>Ha ™n'5(j 8.50 Volksliederen. 9.20 Gramofoonnruziek. W Vroolijk programma. 10.55 Leo Eysoldt solisten en pianoduo. 12.20 Gramofoonmuziek. 2.20—3.20 Omroepkleinorkest. BRUSSEL, 322 M. raU. 12.20 Gramofoonmuziek. 2.25 MjfflkalI serie met gramofoonmuziek. 3.-3 Or= gramofoonmuziek. 5.20 Altviool en pi Gramofoonmuziek. 6.05 sPortrep°cchgach dem Gramofoonmuziek. 8.20 Opeiette .'>q König". 10.30 Populair concert, u.zv- Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. ~,rn(>ntians- 12.20 Gramofoonmuziek. 2.55 OJgJJ orkest en gramofoonmuziek. U05^Gia__ 1.30 Reportage. ^f^orstS- muziek. 8.20 Radiotooneel. 8.50 •Ga^" d nS. ling van het Ere-Legioen. 11,00 orkest en het Darfy-Trio. 11.50 foonmuziek. DELTSCHL.VNDSENDFR. 1571 M. 8.35 Otto Dobrindt's orkest en sonsre»- Berichten. 10.4011.00 Reportage P Berichten. 11.20—12.20 Zie Keulen om

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 10